EKSTRA
MENÜ

Ot

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.571 haberi bulunmuştur.

Ot Haberleri

Bakan Soylu: PKKnın yurt içindeki terörist sayısı 250nin altına düştü

Bakan Soylu: PKK'nın yurt içindeki terörist sayısı 250'nin altına düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2015 yılında 2 bin 817 eylem yapan PKK'nın 2020 yılındaki eylem sayısının 331'e gerilediğini ve bunların 276'sının da sınır ötesinde gerçekleştiğini söyledi. Soylu, "Çünkü mağaralarından kafalarını çıkaramıyorlar. Zaten o mağaraları da başlarına geçiriyoruz. Bugün PKK'nın yurt içindeki terörist sayısı tarihinde ilk defa 250'nin altına düşmüştür" dedi.

17.06.2021Gündem
Sav nedir Edebiyatta sav ne anlama gelir Sav örnekleri ve özellikleri

Sav nedir? Edebiyatta sav ne anlama gelir? Sav örnekleri ve özellikleri

Türk edebiyatında yer alan birçok edebi ürün bulunmaktadır. Bu edebi ürünlerin farklı özelikleri ve kullanıldığı alanlar vardır. Sizler için Sav nedir? Edebiyatta Sav ne anlama gelir? Sav örnekleri ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Mahkeme ‘karakter hayali’ dedi beraat kararı verdi

Mahkeme ‘karakter hayali’ dedi beraat kararı verdi

Uyuşturucu kullanımını özendirdiği gerekçesi ile 10 yıla kadar hapis istemi ile yargılanan ‘Burry Soprano' lakaplı rap şarkıcısı Burak Aydoğduoğlu (24) beraat etti. Karar kesinleşti. Mahkemenin gerekçeli kararında, Aydoğduoğlu’nun şarkıda hayali bir karakterin ruh halini anlattığı kaydedildi.

12.06.2021Keyif
Mera Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Coğrafyada Mera Alanı Hakkında Bilgiler

Mera Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Coğrafya'da Mera Alanı Hakkında Bilgiler

Mera günlük yaşamın içinde sıklıkla duyduğumuz kelimelerden biridir. Ancak bu kelimenin neyi ifade ettiğini bilmeyen insanların sayısı oldukça fazladır. Bu bakımdan sizin için Mera nedir ve özellikleri nelerdir? Coğrafyada mera alanı hakkında bilgiler konu başlıklarını derledik.

9.06.2021Araştırma
Ağaçlara asılan sakatat görenleri şaşırtmıştı Prof. Dr. Şağdan Başkayadan çok önemli uyarı

Ağaçlara asılan sakatat görenleri şaşırtmıştı! Prof. Dr. Şağdan Başkaya'dan çok önemli uyarı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, artan ayı popülasyonu için önemli uyarılarda bulundu. Vatandaşlar, ormanlık alanlara sakatat bırakarak önlem almaya çalışırken Prof. Dr. Başkaya, "Durum facia ile sonlanabilir. Bölge vatandaşı devletten bir adım atmasını bekliyor" dedi.

2.06.2021Gündem
‘Hep Kebap Olmaz’ Dönerin Almanya yolculuğu...

‘Hep Kebap Olmaz’! Dönerin Almanya yolculuğu...

Gazeteci-yazar Celal Özcan’ın Türk yemek kültürü üzerine kaleme aldığı yeni kitabı ‘Hep Kebap Olmaz’, Almanca ‘Es muss nicht immer Kebap sein” Türkçe ve Almanca olarak Almanya’nın saygın yayınevlerinden dtv Verlag’dan çıktı. Kendisiyle yeni kitabı üzerine konuştuk: “Niye kebap olmaz?”

28.05.2021Avrupa
Kompost Nedir Kompost Gübre Nasıl Yapılır Ve Kullanılır

Kompost Nedir? Kompost Gübre Nasıl Yapılır Ve Kullanılır?

Bitkiler için son derece sağlıklı bir kompost yapmanın yolu doğru malzemeleri, doğru miktarlarda koyabilmekten geçer. Bu konuyla alakalı olarak çok fazla merak edilen Kompost nedir? Kompost gübre nasıl yapılır ve kullanılır sorularının yanıtlarını tüm detayları ile birlikte sizin için derledik.

27.05.2021Araştırma
Meclis’te HSK seçimi

Meclis’te HSK seçimi

TBMM Genel Kurulu, bu hafta Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) 7 yeni üyesini seçecek.

24.05.2021Gündem
Destansı yolculuk

Destansı yolculuk

Onlar Türkler Anadolu’ya geldiğinde nasıl yaşıyorsa günümüzde de halen öyle yaşıyor. Nasıl mı? Kıl çadırlarda ikamet edip develeriyle Toroslar’da göç ederek ve keçilerini otlaktan otlağa sürerek... Keçilerini çocuklarından ayrı görmeyen; ağaca, suya toprağa saygıda kusur etmeyen Sarıkeçili konargöçerlerin her yıl Mersin’den başlayıp Konya Karaman’da son bulan bahar göçlerine eşlik ettik.

16.05.2021Seyahat
Resident Evil Village İnceleme

Resident Evil Village İnceleme

Oyun dünyasında yönettiğimiz karakterlerin başına bin türlü badire gelmesine alıştık. Dünya kurtarılacaktır, hemen bizim kahraman aranır. Çok önemli bir görev ve vardır bizden başkası gidemez. Buna da çok fazla takılmayız, sonuçta önemli olan maceradır. Ancak Village, ‘eh be adam ne çektin’ dedirtecek kadar enteresan bir kahramana sahip: Ethan Winters.

9.05.2021eSpor
Muş Yemekleri - Muşda Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Muş Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Muş Yemekleri - Muş'da Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Muş Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Muş ili geçmişi dönemde pek çok küçük devletin başkenti olmuştur. Bu nedenle çeşitli toplumlar ile birlikte iletişime geçmiştir. Muş ilinin sevilen yemekleri hakkında sık sık sorular sorulmaktadır. Bu soruların başında Muş Yemekleri - Muş’ta ne yenir ve neyi meşhur? Muş mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

6.05.2021Lezizz
Muğla Yemekleri - Muğlada Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Muğla Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Muğla Yemekleri - Muğla'da Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Muğla Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Bir yörenin kültürünü daha yakından tanımak için yemeklerini öğrenmek ve tatmak da yardımcı olacaktır. Çünkü lezzet türleri de kültürün bir parçasıdır. Muğla, ege kültürünü yaşayan ve yemekleri ile yansıtan bir ilimizdir. Muğla yemeklerini daha yakından tanımak ve öğrenmeniz için tüm detayları derledik.

6.05.2021Lezizz
Erzurum yemekleri - Erzurumda ne yenir ve neyi meşhur Erzurum mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Erzurum yemekleri - Erzurum'da ne yenir ve neyi meşhur? Erzurum mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Erzurum Türkiye'nin büyük şehirlerinden bir tanesidir. Erzurum yemekleri ile ön plana çıkmaktadır. Erzurum yemekleri gerek lezzetleri gerekse de görselliği ile dikkat çekmektedir. Erzurum'a gelen kişilerin en çok tattığı yemek listeleri araştırılmaktadır. Son aylarda Erzurum yemekleri ile ilgili bilgi alışverişi yapılmaktadır. Peki en iyi Erzurum yemekleri hangileridir? Erzurum'da yenilebilecek en meşhur yemekler nelerdir? İşte Erzurum'da yenilecek meşhur yemekler.

6.05.2021Lezizz
Düzce yemekleri - Düzcede ne yenir ve neyi meşhur Düzce mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Düzce yemekleri - Düzce'de ne yenir ve neyi meşhur? Düzce mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Her ülkenin, her bölgenin, her ilin kendisine has bir kültürü bulunmaktadır. Özellikle de Türkiye'de her ilin, her bölgesinin kendisine has ayrı, farklı sembolleri bulunan kültürleri bulunur. Bu kültür yemekleri içinde geçerlidir. Düzce ili de Türkiye içerisinde bulunan ve kendine has bir kültürü bulunan illerden birisidir. Düzce ilinin kendine has bir kültürünün olması yemek kültürüne de yansımaktadır. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Çanakkale yemekleri - Çanakkalede ne yenir ve neyi meşhur Çanakkale mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Çanakkale yemekleri - Çanakkale'de ne yenir ve neyi meşhur? Çanakkale mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Çanakkale ili ülkemizin Marmara bölgesinde yer alan ve Marmara denizine sahili olan bir ilimizdir. Bu ilimiz gerek tarihi güzellikleri gerek kültürel değerleri gerekse yöresel mutfağı bakımından çeşitlilikleri ile oldukça dikkat çeken bir ilimizdir. Ülkemiz için tarihi bir önem arz eden Çanakkale ili özellikle birçok turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Kendine özgü mutfak kültürüyle de birçok kişiyi kendisine hayran bırakmayı başarabilmiştir. Çanakkale mutfağını merak edenler için Çanakkale yemekleri nelerdir? Çanakkale’de ne yenir ve neyi meşhur? Çanakkale mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nelerdir? Gibi sorular akla gelebilir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Bitlis yemekleri - Bitlisde ne yenir ve neyi meşhur Bitlis mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Bitlis yemekleri - Bitlis'de ne yenir ve neyi meşhur? Bitlis mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Yöresel yemekler sadece yöre halkı tarafından değil yerli ve yabancı turistler tarafından da ilgi gören kültürel öğelerdir. Her ilin kendine özgü tatları bulunur. Bir kültürü yakından tanımak için yemeklerini mutlaka tatmak gerekir. Bitlis de kendine özgü yemekleri ile öne çıkan bir ilimizdir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
İngilizce zamirler - İngilizce Adverbs anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

İngilizce zamirler - İngilizce Adverbs anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

Zamir, cümle içerisinde ismin yerine kullanılır. Örneğin Ayla yerine ''She'', ya da ''Mustafa'' yerine ''He'' zamiri kullanılabilir. İngilizcede Pronoun, zamir demektir. En çok kullanılan zamirler ise şunlardır: Öznenin yerine kullanılan Şahıs Zamirleri (Personal Pronouns) ve Nesne Zamirleri (Object Pronouns). İngilizce zamirlerin anlamları ve kullanım şekilleri nasıldır? İşte, tüm detaylar.

5.05.2021Sözlük
İlk kez böyle görüntülendi: Büyük Menderes nehri kurudu

İlk kez böyle görüntülendi: Büyük Menderes nehri kurudu

Aydın Ovası’nı sulayan Büyük Menderes Nehri, yağışların az olması nedeniyle kurudu. En kurak dönemlerinden birini yaşayan nehirdeki su seviyesinin çekilmesiyle zor durumda kalan çiftçilerden bazıları ise traktör ile set yapıp, nehrin dibinde kalan suları biriktirerek çözüm üretmeye çalışıyor. İncirliova Ziraat Odası Başkanı Ali Kaykı, "Yılların Menderes Nehri’nin şu an üzerinde yürüyoruz. Tespitlerimize göre Nazilli’den Söke Ovası’na kadar 32 bin dekar ot yatağımız su bekliyor. Çiftçilerin bu suya ihtiyacı var." dedi.

4.05.2021Haber
Büyük Menderes Nehrinde vahim görüntü Çiftçi tedirgin...

Büyük Menderes Nehri'nde vahim görüntü! Çiftçi tedirgin...

Aydın Ovası’nı sulayan Büyük Menderes Nehri, yağışların az olması nedeniyle kurudu. En kurak dönemlerinden birini yaşayan nehirdeki su seviyesinin çekilmesiyle zor durumda kalan çiftçilerden bazıları ise traktör ile set yapıp, nehrin dibinde kalan suları biriktirerek çözüm üretmeye çalışıyor. İncirliova Ziraat Odası Başkanı Ali Kaykı, "Yılların Menderes Nehri’nin şu an üzerinde yürüyoruz. Tespitlerimize göre Nazilli’den Söke Ovası’na kadar 32 bin dekar ot yatağımız su bekliyor. Çiftçilerin bu suya ihtiyacı var." dedi.

4.05.2021Gündem
Ekosistem Nedir Ve Neden Önemlidir Ekosistemi Oluşturan Unsurlar Hakkında Bilgi

Ekosistem Nedir Ve Neden Önemlidir? Ekosistemi Oluşturan Unsurlar Hakkında Bilgi

Ekosistemler bireylerin ve tüm canlı varlıkların yaşamı için oldukça önemli bir yapılanmadır. Bu sistemin çökmesi halinde birçok canlının hayatının son bulması kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle bugün pek çok kişi tarafında Ekosistem nedir ve neden önemlidir? Ekosistemi oluşturan unsurlar hakkında bilgi nedir? Gibi sorular akıllarda yer almaktadır. İşte, ekosistem konusunda merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Tavuk Ne Yer Tavuklar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tavuk Ne Yer? Tavuklar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tavuklar özellikle gıda sanayi için oldukça önemli hayvanlardır. Gıda sanayinin temelini oluşturan etleri, protein deposu olarak bilinen yumurtası ile insan yaşamı için önemli olan tavukların beslenmelerine de yetiştiricileri tarafından dikkat edilmektedir. Tavuk ne yer? Tavuklar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Muhabbet Kuşu Ne Yer Muhabbet Kuşları Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Muhabbet Kuşu Ne Yer? Muhabbet Kuşları Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Muhabbet kuşları evlerimizde beslediğimiz evcil hayvanlardır. Evlerine muhabbet kuşu almayı düşünen kişiler bu kuşların neyle beslendiğini araştırarak bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Bu canlıların nasıl beslendiği konusunda birçok bilgi bulunuyor. Muhabbet kuşu ne yer? Muhabbet kuşları nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinleri derledik.

3.05.2021Araştırma
Kirpi Ne Yer Kirpiler Nasıl Beslenir Ve Kirpilerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kirpi Ne Yer? Kirpiler Nasıl Beslenir Ve Kirpilerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kirpiler doğal ortamda yaşayan canlılardan biridir. Kirpilerin doğal ortamda neler yediği ve hangi yiyecekler tükettiği bazı hayvan severler tarafından merak ediliyor. Kirpilerin yemekten zevk aldığı yiyecekleri araştıran pek çok insan bulunuyor. Kirpi ne yer? Kirpiler nasıl beslenir ve kirpilerin en çok sevdiği besinler neler sorularına sizler için tüm bilgileri derledik.

3.05.2021Araştırma
Kaplumbağa Ne Yer Yavru Kaplumbağalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kaplumbağa Ne Yer? Yavru Kaplumbağalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Kaplumbağalar evlerde beslenebilen canlı türleri arasında yer alıyor. Kaplumbağa beslemek isteyen kişiler, kaplumbağa hakkında birçok araştırma yapıyor. Özellikle bu canlıların hangi yiyecekleri tükettiği kaplumbağa alacak kişilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Kaplumbağa ne yer? Yavru kaplumbağalar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler sorularına cevapları derledik.

3.05.2021Araştırma
Fil Ne Yer Yavru Filler Nasıl Beslenir Ve Fillerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Fil Ne Yer? Yavru Filler Nasıl Beslenir Ve Fillerin En Çok Sevdiği Besinler Neler

Filler doğada bulunan hayvanlardan biridir. Fillerin bünyesi büyük olduğundan birçok kişi tarafından nasıl beslendiği merak ediliyor. Fillerin hangi besinleri yediği ve neleri çok sevdiği araştırılan bazı konular arasında yer alıyor. Fil ne yer? Yavru filler nasıl beslenir ve fillerin en çok sevdiği besinler neler detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Bukalemun Ne Yer Bukalemunlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Bukalemun Ne Yer? Bukalemunlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Bukalemun, Chamaeleonidae ailesine ait olan bir hayvan türüdür. Kertenkele çeşidi olarak bilinseler de kertenkeleden çok farklı yönleri vardır. Bu özelliklerin en belirgin olanı ayak, dil, göz ve renk değiştirme gibi özellikleridir. Bukalemunun 4 tane cinsi bulunduğu bilinir. Yaklaşık olarak 90 ayrı türü bulunur. Bukalemunlar genelde maki ve ağaçlık yerlerde yaşamlarını sürdürürler. Uzunlukları yaklaşık olarak 8 ila 60 cm arasında değişkenlik gösterir ancak genelde 30 cm uzunluğundalardır. Çok yavaş hareket etmelerinin yanı sıra derilerinin renginin de pek çok çeşidi olduğu bilinir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Bıldırcın Ne Yer Bıldırcınlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Bıldırcın Ne Yer? Bıldırcınlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Bıldırcın, ağız tatlarının keskin olmasından dolayı her verilen yemi yemeyecektir. Eğer ki bıldırcın beslemek istiyorsanız, neleri yediğini bilmelisiniz. Keskin ağız tatlarından dolayı verdiklerinizin tuzlu ya da tatlı olduğunu hemen algılamaya başlayacaklardır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Ayı Ne Yer Yavru Ayılar Nasıl Beslenir Ve Ayıların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Ayı Ne Yer? Yavru Ayılar Nasıl Beslenir Ve Ayıların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Ayılar herkesin ilgisini çeken hayvan türleridir. Ayıların hangi yiyecekleri sevdiği ve tükettiği internet üzerinden insanlar tarafından araştırılıyor. Ayıların günlük olarak ne kadar yemek yediği de merak edilen konular arasında yer alıyor. Ayı ne yer? Yavru ayılar nasıl beslenir ve ayıların çok sevdiği besinler neler detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
At Ne Yer Atlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

At Ne Yer? Atlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Atların beslenme dengesi kurulurken dikkat edilmesi gerekir. Atların gıda grubu içesinde protein, vitamin ve mineral bulunmalıdır. Atların temel beslenme alışkanlığı ise kaba yem olmaktadır. Fakat atlar antrenman yapan ve enerjiye ihtiyaç duyan hayvanlardır. Bu nedenle kaba yem yeterli olmamaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Aslanlar Ne Yer Yavru Aslan Nasıl Beslenir Ve Aslanların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Aslanlar Ne Yer? Yavru Aslan Nasıl Beslenir Ve Aslanların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Aslanlar, yaşadıkları habitatların en güçlü canlılarından biridir. Bu nedenle pek çok hayvanı rahatlıkla yiyebilirler. Sizler için merak edilen aslanlar ne yer, yavru aslan nasıl beslenir ve aslanların en çok sevdiği besinler nelerdir detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Petunya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Petunya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Petunya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Petunya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Petunya çiçeği nedir? Petunya çiçeği nasıl bir çiçektir? Petunya çiçeği nasıl ekilir? Petunya çiçeği bakımı nasıl yapılır? Petunya çiçeğinin özellikleri nelerdir? Petunya çiçeği nasıl yetiştirilir? Evde petunya çiçeği yetiştiriciliği yapılabilir mi? Petunya çiçeği anlamı nedir? Petunya çiçeğinin Latincesi nedir? Petunya çiçeği nedir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Melisa Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Melisa (Kolonya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Melisa Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Melisa (Kolonya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Özellikle kolonya ve kadın parfümü yapımında kullanılan bu hoş kokulu Melisa çiçeği, bir süs bitkisidir. Evde bakımı kolay olmasından dolayı tercih edilir. Hem güzelliği hem de kokusu ile evin havasını değiştirmeye yeter. Melisa çiçeğinin ekimi, bakımı ve özellikleri hakkında detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Horoz İbiği Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Horoz İbiği Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Horoz İbiği Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Horoz İbiği Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Horoz ibiği çiçeği, bir horozun ibiğini andıran nitelikte çiçekler açan bir bitkidir. Bu bakımdan oldukça dikkat çekici bir nitelik ortaya koymaktadır. Çiçek severler için yetiştirilebilecek en güzel çiçek alternatifleri arasında yerini almaktadır. Sizin için Horoz ibiği çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Horoz ibiği çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Tarım ve Orman Bakanlığı, sağladığı desteklerle organik üretim ve tüketimi artırıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, sağladığı desteklerle organik üretim ve tüketimi artırıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, sektörün önünü açan yasal mevzuat düzenlemeleri ve destekleme uygulamalarıyla organik üretim ve tüketimi artırıyor.

21.04.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hedef her gün en az 500 bin aşı

Toplumsal bir aşılanma çabası içine girdiğimiz bugünlerde günlük aşı rakamlarında “en az 500 bin” hedefini tutturmak zorundayız.

14.06.2021

Erken seçim hayali

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış; muhalefet elbette erken seçimi isteyecektir. Lakin erken ya da zamanında seçim konusunda, bizim muhalefetin günah galerisine baktığımızda ‘girmişsin yenilmişsin’, ‘girmişsin yenilmişsin’, ‘girmişsin yenilmişsin’... şeklindeki hezimet tablosundan başka bir şey görülmüyor.

7.06.2021

ABD sirkatin söylüyor!

Duayen gazeteci ağabeyimiz Mehmet Barlas’ın, yakında yayınlanan bir makalesinin başlığı ‘Amerikalılar, yalancı Amerikan başkanlarını araştırırken doğru söyleyeni bulamadılar’ şeklindeydi.

5.06.2021

Önce ağlayıp göçtük sonra çok sevindik

Okurlarımızdan Gökhan, Erhan ve Ebru Kurt’un imzaları ile tarafıma ulaşan e-postayı özetimle aktarıyorum

3.06.2021

İçimdeki kurt

Bilmem hatırlar mısınız?

2.06.2021

Bursa turizminde bir başka alternatif durak Uluabat Köyü & Lopodium Kalesi

Önceki gün şehrin batısına, Uluabat- Lopodium kalesine gittim... Yaşadığımız şehrin her tarafı güzel doğa ve tarih dolu. Birçok kez yanından geçip, mola vermediğiniz sadece Ulubatlı Hasan‘ın heykeli ve belki de büyük ekmek fırını tabelası ile hatırladığınız mütevazı yerleşim aslında içinde birçok hikaye barındıran, duvarları günümüze kadar ulaşan kalesi ve tarihi yapıları ile ilgi bekleyen cennet bir yerleşim.

16.05.2021

CHP’li avukat yanıtlanmayacak mı?

10 yıl süresince CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapan Mustafa Kemal Çiçek sert bir mektup yazarak istifa etti.

12.05.2021

Çizgi roman sevenler

Çizgi roman türünün sadık bir okuyucusu değilim ama zaman zaman kitapları varaklamaktan da vazgeçemiyorum.

11.05.2021

Daha neler

Bazı anketlere göre, AK Parti oyları, yüzde 30’un altında.

9.05.2021

Küçük yatırımcı henüz krizi bilmiyor

PANDEMİ sürecinde daha çok evlerde olunca alışkanlıklarımız, ilgi alanlarımız da değişti. Örneğin borsaya milyondan fazla yeni yatırımcı geldi. Yıllarca yüzde 65’lerin altına düşmeyen yabancı yatırımcı oranı yüzde 45’lere gerilirken; bunu yerli yatırımcılar karşıladı.

6.05.2021

Eskişehir iftarı

Şehrin mutfak kültürü sadece börek ve hamur işinden oluşuyor sanmayın. Islat tarhana, miyane, toğga, düğü köftesi, tutmaç, bıt bıt gibi çorbaları; acı-gıcı, pasa, haşlanmış ıspanak ve yumurtayla yapılan harşıl gibi yöresel ot yemekleri de var.

1.05.2021

Uludağ’ın eteklerindeki hazine

Anadolu tarihinde her dönem önemli bir merkez olmuş Bursa. Fetihler, göçler, savaşlar ve zaferlere tanıklık etmiş. Yeşil günleri geçmişte kalsa da her adımda tarihten bir iz çıkıyor bu şehirde karşımıza. Gelin size benim bildiğim Bursa’yı anlatayım. Sağlıklı ve yeniden gönlümüzce gezeceğimiz günler geldiğinde, yolunuz düşerse listenize almanız için hem lezzet durakları hem de görmeden dönmemenizi önereceğim yerleriyle ufak bir Bursa turuna hazır mısınız?

30.04.2021

Ne bela salgınmış!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel koronavirüs aşısı konusunda bazı uyarılarda bulundu. “Türkiye’de salgın başlangıçtan beri en yüksek seviyeleri yaşıyor. Rekor üstüne rekor kırılıyor. Dünya nüfusunun yüzde 1’inin olduğu ülkemizde tüm dünyadaki yeni günlük Covidli sayısının yüzde 8-10’u var. Günlük vaka sayısında dünyada 2’nci, bazen 4’üncü sıradayız. Ama ilk 4’teki ABD, Brezilya ve Hindistan nüfusları bizden kat kat yüksek olduğu için nüfusa orantılı olarak aynı tablo düzenlendiğinde 1’inciyiz. Sayın Erdoğan bu tablonun neyi ile övünüyor? Aynı evden 2-3 cenaze aynı günlerde çıkıyor.

29.04.2021