EKSTRA
MENÜ

Tmo

Tmo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tmo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.122 Tmo haberi bulunmuştur.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 1938 yılında kurulan, sermayesinin tamamı devlete ait, 8/6/1984 tarihli ve 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) hükümlerine tabi, tüzel kişiliğe ve faaliyetlerinde özerkliğe sahip, sorumluluğu sermayesi ile sınırlı bir İktisadi Devlet Teşekkülü’dür.

 

Tmo Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyatları duyurmuştu TMO detayları açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyatları duyurmuştu! TMO detayları açıkladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ülke genelindeki yaklaşık 200 iş yerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda hububat alımı yapılacağı bildirildi. Hasat başlangıcından bugüne kadar piyasaların yakından izlendiği ve piyasaların seyrine göre TMO politikalarının şekillendirildiği ifade edilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hububat ve bakliyat alım fiyatlarını duyurduğu anımsatıldı.

17.05.2021Gündem
Alım fiyatları bayram sonunda açıklanıyor

Alım fiyatları bayram sonunda açıklanıyor

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sonrasında tarımsal desteklerde artışın yanında etkin müdahale alımları yürüttüklerine dikkat çeken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son 3 yılda tarımsal destekleri yüzde 65 artışla 24 milyar liraya çıkardıklarını söyledi.

15.05.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bayram sonu, Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarafından üreticilerimizi memnun edecek seviyede TMO alım fiyatları açıklanacak." dedi.

14.05.2021Ekonomi
TMO patates ve soğan üreticisine 25 milyon liralık ödeme yaptı

TMO patates ve soğan üreticisine 25 milyon liralık ödeme yaptı

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "Bugüne kadar üreticiden 95 bin ton patates ve 25 bin ton da soğan olmak üzere 120 bin ton ürün aldık" dedi.

29.04.2021Ekonomi
Emeklilere zamlı bayram ikramiyesi

Emeklilere zamlı bayram ikramiyesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceğiz” dedi. Erdoğan dün Uluslararası Demokratlar Birliği Kadın Kolları ve Gençlik Kolları üyelerini kabulünde özetle şunları söyledi:

12.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi Bayram ikramiyesi ve emekli maaşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi! Bayram ikramiyesi ve emekli maaşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği üyelerini kabulünde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Koronavirüs salgını sebebiyle yaşadığımız zorlukların özellikle ülkemiz ve milletimiz için yeni müjdelere kapı aralayacağına inanıyoruz. Allah'ın izni ve inayetiyle Türkiye bu salgın sürecinden çok daha güçlenerek çıkacaktır." dedi. Erdoğan ayrıca, 'Bayram ikramiyelerinin ilk ödemelerini Mayıs başında gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 TL'ye çıkartarak vatandaşımızın mağdur duruma düşmemesini sağladık. Emeklilerin şartlarının daha da iyileşmesine hazırlanıyoruz.' ifadelerini kullandı.

11.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi... Çiftçiye büyük müjde Vatandaşa ücretsiz dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi... Çiftçiye büyük müjde! Vatandaşa ücretsiz dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), ürünlerinin bir kısmı elinde kalan çiftçiden, 250-300 bin ton yemeklik patates, 40 bin ton soğan ve 75 bin ton çeltik satın alacağı bildirildi.

10.04.2021Ekonomi
Malatya kayısısının tüketimi ve değeri TMO ve Tarım Kredi Kooperatifleriyle artacak

Malatya kayısısının tüketimi ve değeri TMO ve Tarım Kredi Kooperatifleriyle artacak

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan "Tüketiciye daha uygun fiyata ve daha kaliteli ürünü sunmak içinde elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

30.03.2021Ekonomi
TMO: Ocakta yağan kar buğdaya can suyu oldu

TMO: Ocakta yağan kar buğdaya can suyu oldu

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, kurak geçen 2020'nin ekim, kasım ve aralık aylarının ardından geçen ay meydana gelen kar yağışının İç Anadolu, Ege, Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki kıraç alanlarda hububata can suyu olduğunu bildirdi.

9.02.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı: 30 Nisan 2021 tarihine uzatıldı

Son dakika... Bakan açıkladı: 30 Nisan 2021 tarihine uzatıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık alım süresini 30 Nisan 2021'e kadar uzattıklarını bildirdi.

16.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirli: Çiğ süt desteği kapsamında ödemeler saat 18:00de yapılacak

Son dakika... Bakan Pakdemirli: Çiğ süt desteği kapsamında ödemeler saat 18:00'de yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Çiğ süt desteği kapsamında üreticilere 607 milyon liralık ödeme bugün 18.00 itibarıyla yapılacak" dedi.

4.11.2020Ekonomi
Buğday, arpa, mısırda ithalatın önü açıldı

Buğday, arpa, mısırda ithalatın önü açıldı

İstanbul’da ekmeğe yüzde 20 zam yapılması kararı alınırken, ithalat rejimi kararında yapılan değişiklikle buğday, arpa ve mısır ithalatından alınan yüzde 25 ila 45 oranındaki gümrük vergileri 3 ay süreyle sıfırlandı.

22.10.2020Ekonomi
Makarna sektörü Kovid-19da ikinci dalga riskine hazır

Makarna sektörü Kovid-19'da "ikinci dalga" riskine hazır

Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Külahçıoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde olası "ikinci dalga" riskine karşı üretim kapasitelerinin ve stokların revize edildiğini söyledi.

7.10.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı... Kuru kayısı fiyatları belli oldu

Son dakika... Bakan açıkladı... Kuru kayısı fiyatları belli oldu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "2020 yılı 4 numara kuru kayısıyı kilogram başına kükürtlenmiş için 21 liradan, kükürtlenmemiş (gün kurusu) için 23 liradan alıyoruz." dedi.

21.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirli: 20 milyon lira hesaplara yatırıldı

Son dakika... Bakan Pakdemirli: 20 milyon lira hesaplara yatırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "TMO'ya 7 Eylül'den itibaren kuru üzüm teslim eden 456 üreticinin hesaplarına 20 milyon lira tutarındaki ürün bedeli bugün yatırıldı" dedi.

11.09.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı 12 buçuk liranın altına inmeyecek

Bakan Pakdemirli açıkladı! 12 buçuk liranın altına inmeyecek

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bu yıl kuru üzüm fiyatını 12,5 liranın altına düşürmeyeceğiz. Fiyatların üreticide memnuniyetsizliğe yol açması halinde, Toprak Mahsulleri Ofisi’miz (TMO) devreye girecek. Ve her zaman söylediğim gibi, üreticimizin mağdur edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

9.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı... Fındık alım bedelleri yatırıldı

Son dakika... Bakan açıkladı... Fındık alım bedelleri yatırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "(Fındık alım bedeli) Bugün itibariyle 3,2 milyon lira üreticilerimizin hesaplarına yatırıldı" dedi.

1.09.2020Ekonomi
TMOnun fındık alım fiyatı üreticinin yüzünü güldürüyor

TMO'nun fındık alım fiyatı üreticinin yüzünü güldürüyor

UFK Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran "Toprak Mahsulleri Ofisinin iki yıldır uyguladığı politika, üreticiyi memnun eden bir politikadır. Üreticimizin fiyat anlamında yüzü gülüyor" dedi.

30.08.2020Ekonomi
TMO son 3 yılda 223 bin ton fındık aldı

TMO son 3 yılda 223 bin ton fındık aldı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu yıla ilişkin fındık müdahale alımlarına başlarken, kurum tarafından son 3 yılda alınan fındık miktarı 223 bin tonu buldu.

28.08.2020Ekonomi
Malatyadan 115 ülkeye kuru kayısı ihracatı gerçekleştirildi

Malatya'dan 115 ülkeye kuru kayısı ihracatı gerçekleştirildi

Dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'dan 115 ülkeye, 96 bin 400 ton kuru kayısı ihraç edilerek 252 milyon 661 bin dolar gelir elde edildi.

28.08.2020Ekonomi
Fındıkta hasat bitti nöbet başladı

Fındıkta hasat bitti nöbet başladı

DÜZCE’de fındık üreticilerinin büyük bir bölümü fındık hasadını tamamlayarak ürünlerini harmana indirdi. Üreticiler, Giresun’da yaşanan sel felaketinin ardından, fiyatının artacağı düşünülen fındıklarını nöbet tutarak beklemeye başladılar.

27.08.2020Gündem
Son dakika... Tarımsal destek ödemeleri yarın hesapta

Son dakika... Tarımsal destek ödemeleri yarın hesapta

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarımsal destekleme ödemelerini yarın 18.00 itibarıyla hesaplara yatırılacağını söyledi.

27.08.2020Ekonomi
Fındık üreticilerine kurutma ve pazar uyarısı

Fındık üreticilerine kurutma ve pazar uyarısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, üreticilere hastalık oluşmaması için fındığı yeterince kurutup bu şekilde depoya koymaları ve ardından pazara sunmaları tavsiyesinde bulundu.

16.08.2020Ekonomi
Fındık için markalaşma önerisi

Fındık için markalaşma önerisi

Fındıkta hasat dönemi yaklaşırken TMO tarafından hazırlanan sektör raporunda, işlenmiş fındık ürünlerinin promosyonunun yapılması ve "Türk fındığı" adıyla markalaşmaya gidilmesi önerildi.

2.08.2020Ekonomi
İhracatçılardan fındık taban fiyatına destek

İhracatçılardan fındık taban fiyatına destek

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Gören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı fındık taban fiyatlarına ilişkin, "Fiyat; üreticilerin sosyal refahını sağlamak açısından gayet iyi. Randımanı artırmayı da teşvik edecektir." dedi.

30.07.2020Ekonomi
TARİŞ, TMOnun kuru üzüm alacak olmasından memnun

TARİŞ, TMO'nun kuru üzüm alacak olmasından memnun

TARİŞ Üzüm Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Türker, "TMO'nun üzüm alımıyla ülkemizin ihracat gelirinin artacağını ve üreticinin emeğinin karşılığını alacağını düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

30.07.2020Ekonomi
TMOnun mısır alım şartları belirlendi

TMO'nun mısır alım şartları belirlendi

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) mısır alımını, Türkiye genelinde 260'ı iş yeri, 156'sı protokol imzalanan lisanslı depo olmak üzere toplam 416 noktada gerçekleştirecek.

30.07.2020Ekonomi
TMO fındık alımı için hazırlıklara başladı

TMO fındık alımı için hazırlıklara başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, alımı yapılacak fındığın kurum kriterlerin uygun rutubet oranında teslim edilmesinin önem taşıdığını belirterek, "Üreticimizin fındığını iyi kurutması önemli. Buruşuk, kırık ve çatlak oranı gibi standart kriterlerimiz de önceki yıllarla aynı şekilde korunacak." dedi.

30.07.2020Ekonomi
İhracatçılardan fındık üreticilerine uyarı

İhracatçılardan fındık üreticilerine uyarı

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Başkanı Edip Sevinç, fındık üreticilerine erken hasattan kaçınmaları uyarısında bulundu.

20.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirliden fındık rekoltesi açıklaması

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den fındık rekoltesi açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2020 yılı tahmini fındık rekoltesinin 665 bin ton olmasını beklediklerini açıkladı. Bakan Pakdemirli, Toprak Mahsülleri Ofisi’nin devreye girerek fındık alımı yapacağını da sözlerine ekledi.

17.07.2020Ekonomi
Hilmi Gülerden sert çıkış: İzin vermeyeceğiz, onların insafına bırakmayacağız

Hilmi Güler'den sert çıkış: İzin vermeyeceğiz, onların insafına bırakmayacağız

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yaklaşan hasat sezonu tekelleşen firmaların fındık fiyatına müdahale etmelerine izin vermeyeceklerini açıkladı. Güler, “Fındığı da fındık fiyatını da Roma, Londra, Washington merkezli oligopolist, yani alıcı piyasasında tekelleşen firmaların insafına ve tekeline bırakmayacağız. Fındığın fiyatını biz belirleyeceğiz” dedi.

17.07.2020Gündem
Bakan Pakdemirli: Üreticilerimize 200 milyon TL ödeme yaptık

Bakan Pakdemirli: Üreticilerimize 200 milyon TL ödeme yaptık

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bugün itibarıyla Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) ürün veren üreticilere 200 milyon TL ödeme yaptıklarını bildirdi.

26.06.2020Ekonomi
Son dakika... Dev projede büyük adım: Hizmete açılıyor

Son dakika... Dev projede büyük adım: Hizmete açılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hayata geçirilen TİGEM Ceylanpınar Sulama Projesi sayesinde tek tuşla binlerce dönüm arazinin sulanacağını belirterek, "Dolayısıyla bu arazilerde nadas sistemi kalkacak, ikinci ürün ekilişleri sayesinde bitki çeşitliliği artacak, verim ve kalitede artış gerçekleşecek. Hububat verimi dekarda 250 kilogramdan 500 kilograma çıkacak ve kalite yükselecek" dedi.

22.05.2020Ekonomi
TMOnun piyasaya fındık satışına, sektörden olumlu yaklaşım

TMO'nun piyasaya fındık satışına, sektörden olumlu yaklaşım

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük "Serbest piyasaya inmemiş mahsulün yanı sıra piyasada halen ticarete konu fındık bulunuyor. Ofisin de gerçekleştirdiği satışlarla pazarda sezon sonuna kadar ürün sıkıntısı yaşanmayacağı düşüncesindeyim" dedi.

13.05.2020Ekonomi
TMO bayramdan sonra buğday alımına başlayacak

TMO bayramdan sonra buğday alımına başlayacak

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "Bayramdan sonra kimi bölgelerde hasat dönemi başlamış olacak. Biz de sahada tüm noktalarda alım yapacağız. 10 gün içinde de ücretlerini ödeyeceğiz" dedi.

13.05.2020Ekonomi
Buğdayda alım fiyatı açıklandı

Buğdayda alım fiyatı açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın buğday alım fiyatını açıklamasının ardından gözler, kısa süre sonra gerçekleştirilecek hasatla buğday üretimine çevrildi.

8.05.2020Ekonomi
Bakan açıkladı Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Bakan açıkladı! Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ”TMO’nun sert ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına bin 350 liradan bin 650 liraya yükseltiyoruz. Arpa alım fiyatını ton başına bin 100 liradan bin 275 liraya çıkarıyoruz. Ayrıca çiftçilerimize hububatta 230 lira ton başına prim ve destek ödemesi yapıyoruz” dedi.

5.05.2020Haber
Bakan açıkladı Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Bakan açıkladı! Ödeme tutarı yüzde 22 artırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ”TMO’nun sert ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına bin 350 liradan bin 650 liraya yükseltiyoruz. Arpa alım fiyatını ton başına bin 100 liradan bin 275 liraya çıkarıyoruz. Ayrıca çiftçilerimize hububatta 230 lira ton başına prim ve destek ödemesi yapıyoruz” dedi.

5.05.2020Ekonomi
Toprak Mahsulleri Ofisinden hububat alım açıklaması

Toprak Mahsulleri Ofisi'nden hububat alım açıklaması

TMO'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 260 iş yerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda (yaklaşık 125 nokta) alım faaliyeti gösterilecek.

5.05.2020Ekonomi
Hububat ve bakliyat zammına ithalat freni

Hububat ve bakliyat zammına ithalat freni

Hükümet, koronavirüsün yarattığı stres nedeniyle buğday, mısır, pirinç, ayçiçek gibi hububat ve bakliyat ürünlerinde fiyat artışını önlemek için yeni bir karar aldı.

19.04.2020Ekonomi
TMOya ek mali yükümlülük muafiyeti

TMO'ya ek mali yükümlülük muafiyeti

Toprak Mahsulleri Ofisince (TMO) gerçekleştirilecek hububat ve bakliyat ithalatında ek mali yükümlülük uygulanmayacak.

18.04.2020Ekonomi
TMOnun 250 bin tonluk ihalesi sonuçlandı

TMO'nun 250 bin tonluk ihalesi sonuçlandı

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) toplam 250 bin ton ekmeklik buğday alımı için açtığı uluslararası ihale sonuçlandı. Ulusal ve uluslararası gıda devlerinin katıldığı ihalede 175 bin tonluk buğdayın tedariğini tarım ve gıda sektöründe geniş ürün portföyü ile altı kıtada faaliyet gösteren Hakan Agro kazandı.

15.04.2020Ekonomi
TMOdan üreticiye ve tüketiciye güvence

TMO'dan üreticiye ve tüketiciye güvence

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, üreticilere yönelik olarak ektikleri ürünlere ilişkin hak ettikleri değeri sunacaklarını söyledi.

15.04.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sayıştay iyi ki var

‘Sayıştay’ın 2019 yılı raporundaki verilere göre ‘stoklarda nohut varken, Türkiye’nin neden nohut ithal edildiğini’ sorguladığımız basın açıklamamıza, TMO’dan gelen yanıtta TMO’nun hiçbir zaman nohut ithal etmediği belirtiliyor” diyor Niğde milletvekili Ömer Fethi Gürer...

7.01.2021

Arapların Türkiye düşmanlığı büyüyor

Araplar tarafından sürdürülen ambargo neden mi başladı? ‘Müslüman Kardeşler’ Mısır, Katar, Libya konularında alınan karşıt tavırlar ve gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti, Türkiye ile Suudi Arabistan arasında siyasi bir krizin başlamasına ve büyümesine neden olan faktörler olarak sayılıyor.

27.10.2020

Dağdeviren BM’de Atatürk hakkında ne demişti: ‘Sonsuz motivasyon kaynağım’

HARVARD Üniversitesi akademi üyeliğine seçilen fizik mühendisi Dr. Canan Dağdeviren’in 2018’de BM’deki konuşması büyük yankı uyandırmıştı. Dağdeviren, Atatürk’ü şöyle anlatıyordu:

28.08.2020

Saros’a nasıl kıyılır?

Saros Körfezi yine gündemde ve vatandaş ile devlet yine mahkemelik! Vatandaş bir doğa güzelliğini koruma derdindeyken, devlet de bu doğa güzelliğine “Doğalgaz dolum tesisleri yapacağım!” iddiasıyla yok etme çabası içerisinde! Bu konulara girmeden önce istedim ki her iki taraf da Saros Körfezi’ni bir güzel tanısın ve kararlar bundan sonra alınsın.

16.07.2020

Fındıkta yeni sezonun oyunları

Fındık üretimi iyi bir sezonun ardından ‘sıkıntılı’ bir sezona girecek gibi görünüyor. Sezon 25 liradan başlarsa üreticinin yüzü ‘gülecek’ ama global oyunların nelere mal olacağı da şimdiden hesaplanamıyor. Ordu’da fındıkla ilgili programları dikkatle izlenen fındık uzmanı Osman Çakmak’ı dinledik. Dedi ki:

16.06.2020