MENÜ

Osb

Osb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Osb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.836 Osb haberi bulunmuştur.

Osb Haberleri

Diyarbakırda işçilerde koronavirüsün tespit edildiği fabrika kapatıldı

Diyarbakır'da işçilerde koronavirüsün tespit edildiği fabrika kapatıldı

DİYARBAKIR Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) 16 işçide koronavirüsün tespit edildiği tekstil fabrikası, geçici süreyle kapatıldı. Temaslı 26 kişi de karantinaya alındı.

28.05.2020Gündem
Son dakika... Bakan Varanktan solunum cihazı açıklaması

Son dakika... Bakan Varank'tan solunum cihazı açıklaması

Bakan Varank, "Bugün itibarıyla binin üzerinde yoğun bakım solunum cihazımızın ihracatını gerçekleştirmiş durumdayız" açıklamasında bulundu.

27.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank:  Kocaeli ve Ankara’da testler devam ediyor

Son dakika... Bakan Varank: Kocaeli ve Ankara’da testler devam ediyor

Bakan Varank: Bir diğer önemli adımımız, Organize Sanayi Bölgelerinde, Covid-19 testlerini başlatmak oldu. Bu testler rastgele, yani hastalık şikayeti olsun olmasın bu bölgelerde çalışan herkese yapılıyor. Kocaeli ve Ankara’da testler devam ediyor.

22.05.2020Ekonomi
Firmalar nefes aldı

Firmalar 'nefes' aldı

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), tüm dünyayı sosyal ve ekonomik yönden etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sürecinde örnek çalışmalara imza attı. BTSO, TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’nden BTSO Akademi online eğitimlerine; medikal malzeme üretiminden dijital iletişim platformlarına kadar üyelerinin sorunlarına çözüm üreten birçok proje geliştirdi.

22.05.2020Ekonomi
Bakan Varanktan Bursa için önemli açıklama

Bakan Varank'tan Bursa için önemli açıklama

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Mayıs Ayı Meclis ve Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Yeni normale geçişte, küresel tedarik zincirinin yeniden şekillendiğini söyleyen Bakan Varank, "Bursa, sahip olduğu avantajlarla pek çok yabancı yatırımcının hedef noktası haline gelebilir" dedi.

21.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank: Otomotiv fabrikalarının tümü çalışıyor

Son dakika... Bakan Varank: Otomotiv fabrikalarının tümü çalışıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Reel sektörden olumlu sinyaller geliyor. OSB'lerdeki elektrik tüketimi artmaya başladı. Otomotiv fabrikalarının tümü çalışıyor. Gebze ve Ankara'da OSB'lerde Kovid-19 testleri düzenli olarak testler yapılıyor, vaka oranları çok çok düşük seviyelerde" dedi.

20.05.2020Ekonomi
Sular ne zaman gelecek İSKİ 12 Mayıs su kesintisi

Sular ne zaman gelecek? İSKİ 12 Mayıs su kesintisi

İstanbul'un bazı ilçelerinden su kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'nda bazı ilçelerde çeşitli nedenlerle 12 Mayıs 2020 tarihinde su kesintileri yaşanacak. Peki, sular ne zaman gelecek?

12.05.2020Gündem
Koronavirüs aşısında deney aşamasına gelindi

Koronavirüs aşısında deney aşamasına gelindi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "(Kovid-19) Rekombinant aşıda 3 hocamız hayvan deneyleri aşamasına geldi. Hatta birisi hayvan deneylerini başlattı." dedi.

8.05.2020Teknoloji
Fabrikalar 11 Mayıs’ta gaza basıyor

Fabrikalar 11 Mayıs’ta gaza basıyor

Üretim cephesinde önemli gelişmeler olduğunu ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Otomotiv fabrikalarının büyük bölümü yeniden üretime geçti. 11 Mayıs itibarıyla ülkemizde tüm otomotiv ana fabrikalar, tekrar faaliyetlerine başlamış olacak. Bazı tekstil firmaları da çalışmaya başladı” dedi.

6.05.2020Ekonomi
OSB’lerde arsa satışı dövizle yapılamayacak

OSB’lerde arsa satışı dövizle yapılamayacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayicilerin talepleri üzerine Organize Sanayi Bölgesi Uygulama Yönetmeliğinde değişikliğe gitti.

17.04.2020Ekonomi
OSB Uygulama Yönetmeliğinde sanayicileri rahatlatacak değişiklikler yapıldı

OSB Uygulama Yönetmeliği'nde 'sanayicileri rahatlatacak' değişiklikler yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, OSB Uygulama Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle bürokrasinin azaltıldığını, buralarda geri dönüşüm tesisi kurulabilmesine ve elektrik üretilebilmesine imkan sağlandığını belirtti.

16.04.2020Ekonomi
Yurt dışında OSBler kurulabilecek

Yurt dışında OSB'ler kurulabilecek

Organize sanayi bölgesi (OSB) tüzel kişilikleri veya Türkiye'de yerleşik şirketler tarafından yurt dışında OSB'ler kurulabilecek, kurulan, işletilen veya ortak olunan bu bölgeler için eğitim ve danışmanlık ile kredi destekleri sağlanabilecek.

14.04.2020Ekonomi
Gözlerine inanamadılar 2 tonluk tabelayı böyle yıktı...

Gözlerine inanamadılar! 2 tonluk tabelayı böyle yıktı...

Niğde'de, sürücüsünün damperi açık unuttuğu kamyon, organize sanayi bölgesinin 2 tonluk tabelasını yıktı. Tabelanın üzerine devrildiği otomobil zarar gördü.

10.04.2020Gündem
Yerli oyuncak üretimi hız kazandı

Yerli oyuncak üretimi hız kazandı

Türkiye Oyuncak Kooperatifi (TOY-KOOP) Başkanı Ender Mıcık, son dönemde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle oyuncak ithalatında yaşanan sıkıntının da etkisiyle yerli üretimin ciddi anlamda canlandığını söyledi.

1.04.2020Ekonomi
Mobilya fabrikasında maske üretimi

Mobilya fabrikasında maske üretimi

KAYSERİ’de faaliyet gösteren mobilya fabrikasında, maske fiyatlarının koronavirüs salgını nedeniyle artması nedeniyle maske üretimine geçildi. Fabrika müdürü Muhammed Sungur, ürettikleri maskeleri ücretsiz dağıttıklarını söyleyerek, "Şu ana kadar 20 bin maske ürettik. Güvenlik güçlerimiz ve sağlık personelimiz için de ücretsiz maske üretip, herkese örnek olmak istiyoruz" dedi.

27.03.2020Gündem
Son dakika haber... Kayseride zincirleme kaza: 18 yaralı

Son dakika haber... Kayseri'de zincirleme kaza: 18 yaralı

Kayseri'den gelen son dakika haberine göre, 5 işçi servisi ve TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen zincirleme kazada, 18 kişi yaralandı. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

19.03.2020Haber
Kayseride  6 aracın karıştığı zincirleme kaza: 18 yaralı

Kayseri'de 6 aracın karıştığı zincirleme kaza: 18 yaralı

KAYSERİ'de, 5 işçi servisi ve TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen zincirleme kazada, 18 kişi yaralandı.

19.03.2020Gündem
Yeniden ‘Yeşil Bursa’

Yeniden ‘Yeşil Bursa’

Bursa Organize Sanayi Bölgemiz ile birlikte ‘Çevreci Üretim Temiz Gelecek’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz ‘Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması’, geçen 5 yıllık süreçte bir marka haline geldi.

13.03.2020Ekonomi
En ‘çevreci’ OSB

En ‘çevreci’ OSB

Son yıllarda dünyamızın karşı karşıya olduğu çevre sorunlarının en önemli sebeplerinden biri de insanoğlunun doğal dengede oluşturduğu bozulmalardır.

13.03.2020Ekonomi
Temiz üretim yarışma ile taçlandı

Temiz üretim yarışma ile taçlandı

Yarışmanın jüri üyelerinden Prof. Dr. Erdem Görgün ile Doç. Dr. Selnur Uçaroğlu, Bursa OSB’nin çevreci çalışmalarına, BOSİAD Çevre Yarışması’nın ayrı bir değer kattığını belirtti.

13.03.2020Ekonomi
Türkiye’ye örnek yarışma 5 yaşında

Türkiye’ye örnek yarışma 5 yaşında

Kirletmeden üretmenin geleceğimiz için gerekli ve de mümkün olduğuna dikkat çekmek için farkındalık yaratan projeler üreten Bursa OSB ile BOSİAD, bu kapsamda gerçekleştirerek bir marka haline getirdiği Çevreye Duyarlı Sanayi Tesisi Yarışması’nın bu yıl 5’incisini düzenliyor.

13.03.2020Ekonomi
Körfezin etrafında yükselen sanayi ve teknoloji üssü: Kocaeli

Körfezin etrafında yükselen sanayi ve teknoloji üssü: Kocaeli

Kent, devletin sağladığı destekler ve özel sektörün yatırımlarıyla dünyanın önemli teknoloji merkezlerinden biri olma hedefine yaklaşıyor.

12.03.2020Teknoloji
İstanbulda su kesintisi – Sular ne zaman gelecek İSKİ 3 Mart su kesintisi programı

İstanbul'da su kesintisi – Sular ne zaman gelecek? İSKİ 3 Mart su kesintisi programı  

İstanbul'un bazı ilçelerinde bakım ve onarım çalışmaları gereğince su kesintisi yaşanıyor. İSKİ'den (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) yapılan yazılı duyuruyla İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası ilçeleri için elektrik kesintisi uyarısı yapıldı. Peki, İstanbul'da sular ne zaman gelecek? İşte 3 Mart su kesintisi programı...

3.03.2020Gündem
Menemen’de teknolojik hamle

Menemen’de teknolojik hamle

Türkiye’nin tek plastik ihtisas organize sanayi bölgesi olan Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB) yeni ve modern altyapısını son teknoloji ile donatıyor.

28.02.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı Rekor kırıldı

Son dakika... Bakan açıkladı! Rekor kırıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Çin'den yapılan ara malı tedariklerinin bir kısmının ülkemize kayma durumu var. Aralık 2019 ve Ocak 2020'de 783 yatırım teşvik belgesi düzenledik, üst üste 2 ay verdiğimiz belgede teşvik tarihimizin rekorunu kırdık" açıklamasında bulundu.

26.02.2020Ekonomi
Savunma sanayisinin inovasyon üssünde mühendis sayısı artacak

Savunma sanayisinin inovasyon üssünde mühendis sayısı artacak

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, bugüne kadar 1763 yerli ve milli Ar-Ge projesini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Teknoparkımızda yüksek teknoloji üreten şirketlerde ve girişimci gruplarında çalışan 5 bin 392 nitelikli Ar-Ge çalışanı bulunuyor. 2021 yılı başlarında inşaatının tamamlanarak faaliyeti alınmasıyla birlikte yerleşkemizde istihdam ettiğimiz Ar-Ge mühendisi sayısı 9 bini geçecek." dedi.

26.02.2020Teknoloji
Konyaray Banliyö Hattının protokolü imzalandı

Konyaray Banliyö Hattı'nın protokolü imzalandı

Konya Büyükşehir Belediyesinin, Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü ile hayata geçireceği Konyaray Banliyö Hattı'nın protokolü imzalandı.

21.02.2020Ekonomi
Ağbaldan 2020 yılı değerlendirmesi

Ağbal'dan 2020 yılı değerlendirmesi

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Ağbal "2020'de büyümede olumlu gelişmeler kaydedeceğiz" dedi.

19.02.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varanktan deprem bölgesi için faizsiz kredi müjdesi

Son dakika... Bakan Varank'tan deprem bölgesi için faizsiz kredi müjdesi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Elazığ ve Malatya'daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi kullanabileceğini belirtti.

15.02.2020Ekonomi
İTOnun 20 tır temel ihtiyaç malzemesi deprem bölgesine ulaştı

İTO'nun 20 tır temel ihtiyaç malzemesi deprem bölgesine ulaştı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç "İlk yardım tırlarımız ulaştı. Devletimizin ve odalar birliğimizin koordinasyonunda, başka neye ihtiyaç varsa yerine getirmek için hazırız" dedi.

26.01.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

En büyük projem içme suyu altyapısı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, seçimin ardından içerde tasarruf tedbirlerine yöneldiklerini belirterek, Ankara tarafında da ‘Neler yapabiliriz?’ planlamaları yaptıklarını kaydetti. Kanar, göçü engelleyip, ilçe potansiyelini kullanmak için tarım, sanayi ve turizmde büyümelerinin gerektiğini vurguladı. En büyük projesinin içme suyu altyapısını geliştirmek olduğunu açıklayan Kanar, bunların seçim kaybettiren projeler olduğuna dikkat çekerek, “Neticede bizim koltuk derdimiz olmadığı için ne olursa olsun, bu projeyi 5 yıl içinde bitireceğim” dedi.

1.03.2020