EKSTRA
MENÜ

Navıgasyon

Navıgasyon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Navıgasyon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.865 Navıgasyon haberi bulunmuştur.

Seyir, seyrüsefer ya da navigasyon, bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en elverişli yolu tayin etme ve planlanan rota üzerinde yolculuğu gerçekleştirme. Genellikle bir denizcilik terimi olarak kullanılsa da, iki nokta arasındaki yolun önceden belirlenmiş olmadığı kara ve hava yolculuklarında da seyir yapılır. Denizcilikte seyir, havacılıkta ise seyrüsefer terimi daha yaygın kullanılır. Yön bulma terimi, seyir işinin önemli bir kısmını oluşturan, yakından bağlantılı bir terimdir.

Navıgasyon Haberleri

15 Temmuz Şehitler Köprüsünde ilginç anlar

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ilginç anlar

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt genelinde uygulanan 17 günlük tam kapanma uygulamasının başlamasıyla birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde denetim yapıldı. Köprü girişindeki TIR sürücüsü Ahmet Yıldız, "Köprüye girişin yasak olduğunu biliyoruz ama biz köprüye girmedik ki. Navigasyonu takip edip buraya geldik, burada sıkışıp kaldık" şeklinde konuştu.

30.04.2021Gündem
Bolu Dağı Tünelinin Ankara istikametinde trafik durdu

Bolu Dağı Tüneli'nin Ankara istikametinde trafik durdu

Tam kapanma kararının ardından İstanbul'dan Anadolu'ya doğru göç devam ederken, Bolu Dağı Tüneli'nde yoğunluk dikkat çekti. Tünel içerisinde yoğunluk başladığı için Ankara istikametinde trafik saat 09.30 ve 11.15 sıralarında kontrollü olarak kapatıldı.

29.04.2021Gündem
‘Akıllı’ yaşam

‘Akıllı’ yaşam

Gelişen teknolojilerle birlikte akıllanan cihazların sayısı her geçen gün artarken; internete bağlı ev aletleri, adını sıkça duymaya başladığımız nesnelerin interneti kavramıyla birlikte birbirleriyle iletişim kurmaya başladı.

24.04.2021Ekonomi
Elektrikli paylaşımlı mini araç İzmirde faaliyete geçti

Elektrikli paylaşımlı mini araç İzmir'de faaliyete geçti

İzmir'de bir teknoloji şirketinin ürettiği elektrikli mini araç, "ZOOP" isimli aplikasyon sistemiyle tüketicilerin kullanımına sunuldu.

17.04.2021Ekonomi
Feci kazada navigasyon açık kaldı

Feci kazada navigasyon açık kaldı

İzmir'in Bornova ilçesinde, seyir halindeki TIR'a arkadan çarpan otomobil sürücüsü Melek Aslan (32) hayatını kaybetti, araçta bulunan Samet Hafızoğlu (33) ise ağır yaralandı. İhbar üzerine giden polislerin, olay yerinde sürücüye ait olduğu saptanan navigasyonun hala komut verdiğini ve yaptıkları incelemede ise Aslan'ın otomobilinin sol şeritten aniden sağ şeride yönelmesiyle kazanın meydana geldiğini belirledi.

8.04.2021Haber
İzmirdeki dehşet verici kazaya navigasyon yol açtı

İzmir'deki dehşet verici kazaya navigasyon yol açtı

İzmir'in Bornova ilçesinde, seyir halindeki TIR'a arkadan çarpan otomobil sürücüsü Melek Aslan (32) hayatını kaybetti, araçta bulunan Samet Hafızoğlu (33) ise ağır yaralandı. İhbar üzerine giden polislerin, olay yerinde sürücüye ait olduğu saptanan navigasyonun hala komut verdiğini ve yaptıkları incelemede ise Aslan'ın otomobilinin sol şeritten aniden sağ şeride yönelmesiyle kazanın meydana geldiğini belirledi.

8.04.2021Gündem
Homend Alex robot süpürge satışa sunuldu

Homend Alex robot süpürge satışa sunuldu

Homend, robot süpürge pazarına Homend Alex ile giriş yaptı. Homend’in geliştirdiği yeni ürünü Alex Robot Süpürge, özellikleri ve performansı ile öne çıkıyor. Alex, köşeli tasarımı ile özelliklerinin yanı sıra yetkili servis, satış sonrası destek hizmetleri ve Türkçe konuşuyor olmasıyla da dikkat çekiyor.

7.04.2021Teknoloji
Gram başına 50 dolar olan haberleşme ve elektronik harp bileşenleri üretiyor

Gram başına 50 dolar olan haberleşme ve elektronik harp bileşenleri üretiyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haberleşme ve elektronik harp teknolojileri konusunda kritik bileşenleri tasarlayıp üreten Tualcom Elektronik AŞ'yi ziyaret etti. Şirketin Genel Müdürü Tunahan Kırılmaz "Ürünlerimiz, yüksek teknolojili ve oldukça küçük boyutlu olmaları nedeniyle tüm platformlara entegre edilebilen yapılarıyla tercih ediliyor. Yabancı muadillerden daha başarılı performans sergileyebiliyoruz" dedi.

3.04.2021Ekonomi
Vahdettin Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir Vahdettin Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Vahdettin Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir? Vahdettin Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

İstanbul'un en güzel köşklerinden biri olan Vahdettin Köşkü görülmeye değer olan bir köşktür. Vahdettin Köşkü son aylarda iyice popüler olmayı başarmış ve oldukça fazla ziyaret edilen bir köşk olmuştur. Bundan dolayı Vahdettin Köşkü sosyal medyada da sürekli olarak fotoğrafları paylaşılan ve araştırılan bir köşktür. Peki Vahdettin Köşkü nerededir? Vahdettin Köşkü'ne gitmek isteyenler hangi rotayı izlemelidir? Vahdettin Köşkü'nün tarihi ve özellikleri nelerdir? İşte Vahdettin Köşkü ile ilgili bilinmesi gereken detaylar.

30.03.2021Seyahat
Revan Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir Revan Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Revan Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir? Revan Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

İstanbul'un en ünlü köşklerinden birisi olan Revan Köşkü mutlaka gezilip görülmesi gereken bir köşktür. Revan Köşkü gerek mimarisi gerekse de tarihi ile dikkat çeken bir köşk olmuştur. Bundan dolayı Revan Köşkü bulunduğu semtin en eski köşkleri arasında yer almaktadır. Revan Köşkü'nün tarihini merak edenler internet üzerinden bu köşkün tarihi ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Peki Revan Köşkü nerededir? Revan Köşkü'ne nasıl gidilir? Revan Köşkü'nün tarihi nedir? Revan Köşkü'nün mimari özellikleri nelerdir? İşte Revan Köşkü ile ilgili bilinmesi gereken her şey.

30.03.2021Seyahat
Meriç Köprüsü Nerede Meriç Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Meriç Köprüsü Nerede? Meriç Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Türkiye’nin her köşesi ayrı bir güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Tabiat güzellikleri barındıran farklı yerler, yemek kültürü açısından zengin farklı bölgeler vardır. Pek çok medeniyetin yaşadığı bu topraklarda ise değişik kültürler yer alır. Bunun dışında yaratılmış tarihi eserler, yapıtlarda ülkenin dört bir yanını süslemektedir. Meriç Köprüsü de bu güzelliklerden bir tanesidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.03.2021Seyahat
Hünkar Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir Hünkar Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Hünkar Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir? Hünkar Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

1844 yılında Hünkar Köşkü, Bursa'nın Yıldırım ilçesinde Abdülmecid Han'ın Bursa ziyaretinde konaklaması için yapılarak 19 gün gibi çok kısa bir süre içinde inşası tamamlanan bu yapı, bir av köşküdür. Sonraki dönemlerde 5. Mehmet Reşat, Mustafa Kemal Atatürk ve Abdülaziz Han gibi önemli liderleri ağırlayan Hünkar Köşkü, günümüze restore edilerek gelmiştir. Hünkar Köşkü nerede ve nasıl gidilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.03.2021Seyahat
Florya Atatürk Deniz Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir Florya Atatürk Deniz Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Florya Atatürk Deniz Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir? Florya Atatürk Deniz Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Ülkemizde birçok tarihi köşkler vardır. Florya'da yer alan Atatürk Deniz Köşkü de yakın tarihten beridir gelen bir köşktür. Florya Atatürk Deniz Köşkü en çok ziyaret edilen ve en çok sevilen tarihi köşklerden bir tanesidir. Bu köşke gelmek isteyenler gelmeden önce köşkün tarihi hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki, Florya Atatürk Deniz Köşkü nerededir? Florya Atatürk Deniz Köşkü'ne nasıl gidilir? Florya Atatürk Deniz Köşkü'nün özellikleri ve bu köşke girmek için giriş ücreti nedir? İşte Florya Atatürk Deniz Köşkü ile ilgili bilinmeyen tüm bilgiler.

30.03.2021Seyahat
‘Dileriz Almanya yaptırım tehditlerine maruz kalmaz’

‘Dileriz Almanya yaptırım tehditlerine maruz kalmaz’

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Alman savaş gemileri ve denizaltılarında Rus Transas şirketinin navigasyon sistemlerinin kullanıldığı iddiasını değerlendirdi.

29.03.2021Avrupa
Alman donanması Rus radarı kullanıyormuş

Alman donanması Rus radarı kullanıyormuş

ABD başta olmak üzere NATO ülkeleri, Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400’leri kullanmasına karşı çıkarken Alman Bild am Sonntag gazetesi, Alman donanmasında uzun yıllardır Rus yapımı radar ve navigasyon sistemleri kullanıldığını ortaya çıkardı.

29.03.2021Dünya
Beyin nasıl genç kalır Yolda navigasyona bakmadan gidin, unuttuğunuz şeyleri Google’a sormayın

Beyin nasıl genç kalır? Yolda navigasyona bakmadan gidin, unuttuğunuz şeyleri Google’a sormayın

Araştırmalar COVID-19’un bazı hastalarda beyni en az 10 yıl yaşlandırdığını ortaya koyuyor. Zaten beynimizi her daim dinç tutmak çok önemli. Biz de Dünya Beyin Farkındalığı Haftası’ndayken Türk Beyin Takımı Kaptanı’yla konuştuk: “Sohbet etmek, hatta dedikodu yapmak bile ciddi bir zihinsel faaliyettir. Aynı kalbimize dikkat ettiğimiz gibi beynimizin jimnastiğine de önem vermeliyiz.”

21.03.2021Hürriyet Pazar
Bu yıl 10’uncu kez yapılan Türkiye İtibar Endeksi sonuçları açıklandı

Bu yıl 10’uncu kez yapılan Türkiye İtibar Endeksi sonuçları açıklandı

Türkiye İtibar Akademisi tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinin akademik denetiminde bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi Araştırması’nın sonuçları belli oldu. Türkiye İtibar Akademisi adına saha çalışmaları İmGlobal tarafından yapılan ve çarpıcı sonuçlar ortaya koyan endekse göre; küresel salgın ve Covid-19 markaları da etkiledi. Kısıtlamalar nedeniyle kan kaybı yaşayan sektörlerde faaliyet gösteren markaların kamuoyu nezdindeki itibarlarında ciddi düşüşler var.

13.03.2021Ekonomi
NASA, Perseverance aracının iniş anına ilişkin yeni görüntü yayınladı

NASA, Perseverance aracının iniş anına ilişkin yeni görüntü yayınladı

NASA'nın yeni nesil uzay aracı Perseverance'nin Mars'ta keşif yaptığı sıradaki iniş anı öncesine ait çekilen fotoğrafları paylaştı.

12.03.2021Haber
Evcil hayvanlara pasaport ve mikroçip zorunluluğu getirildi

Evcil hayvanlara pasaport ve mikroçip zorunluluğu getirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca kedi, köpek ve gelincik sahiplerine, besledikleri hayvanlar için pasaport ve mikroçip takma zorunluluğu getirildi. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, köpek sahipleri 1 Ocak 2021, kedi ve gelincik sahipleri ise 1 Ocak 2022 yılından itibaren en geç 1 yıl içinde kimliklendirme işlemini yaparak bakanlığa bildirecek. Veteriner Hekim Doğa Erdinç, mikroçip taktırmayan vatandaşlara hukuki yaptırımların bulunduğunu dile getirdi.

4.03.2021Haber
Resmi Gazetede yayımlandı Kedi, köpek ve gelincik sahipleri dikkat, cezası var

Resmi Gazete'de yayımlandı! Kedi, köpek ve gelincik sahipleri dikkat, cezası var

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca kedi, köpek ve gelincik sahiplerine, besledikleri hayvanlar için pasaport ve mikroçip takma zorunluluğu getirildi. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, köpek sahipleri 1 Ocak 2021, kedi ve gelincik sahipleri ise 1 Ocak 2022 yılından itibaren en geç 1 yıl içinde kimliklendirme işlemini yaparak bakanlığa bildirecek. Veteriner Hekim Doğa Erdinç, mikroçip taktırmayan vatandaşlara hukuki yaptırımların bulunduğunu dile getirdi.

4.03.2021Gündem
Üsküdarda TIR dar olan sokakta sıkıştı

Üsküdar'da TIR dar olan sokakta sıkıştı

Üsküdar'dan navigasyon yardımıyla yoluna çıkmaya çalışan TIR sürücüsü, girdiği dar sokakta sıkışarak mahsur kaldı.

3.03.2021Haber
TIR şoförü navigasyon kurbanı oldu Girdiği sokakta sıkıştı

TIR şoförü navigasyon kurbanı oldu! Girdiği sokakta sıkıştı

Üsküdar'dan navigasyon yardımıyla yolunu bulmaya çalışan TIR sürücüsü, girdiği dar sokakta sıkışarak mahsur kaldı.

3.03.2021Gündem
İnsansız hava jetini test etti

İnsansız hava jetini test etti

Boeing, insansız savaş jetini test etti. İlk uçuşun Avustralya'da yapılan jet, Avustralya Kraliyet Hava Kuvvetleri ile geliştirildi.

3.03.2021Ekonomi
Uzmanından mutluluk verici basit öneriler

Uzmanından mutluluk verici basit öneriler

Yazarımız Dr. Mehmet Öz’ün Paula Rizzo ile sohbetinden öğrendiği kişisel mutluluk ve motivasyon yöntemleri hakkında, ülkemizin alanında uzman isimlerinden tavsiyeler aldık...

28.02.2021Hürriyet Pazar
İşte insansız helikopterimiz

İşte insansız helikopterimiz

Türkiye’de hava platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, üretimi ve yenilenmesi gibi alanlarda hizmet veren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) yeni bir girişime imza attı.

26.02.2021Gündem
Kızıldağ Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Kızıldağ Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kızıldağ Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Kızıldağ Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ülkemizde gezilip görülmesi gereken birçok milli park vardır. Kızıldağ milli parkı da o parklardan bir tanesidir. Oldukça geniş bir alanı kaplayan Kızıldağ milli parkı mutlaka görülmesi gereken parklardan biridir. Bundan dolayı bu parkın ismini duyanlar gelmeden önce park hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki Kızıldağ milli parkı nerededir? Kızıldağ milli parkına nasıl gidilir? Kızıldağ milli parkında konaklama imkanları nelerdir? İşte Kızıldağ milli parkı ile ilgili bilinmesi gereken bilgiler.

24.02.2021Seyahat
Gölcük Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Gölcük Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Gölcük Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Gölcük Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Bolu'nun en güzel yerlerinden olan Gölcük milli parkı her mevsim yoğun miktarda insan seline maruz kalmaktadır. Gölcük milli parkı gezmeye değer olan en güzel yerlerden bir tanesidir. Bu parka gelmek isteyen kişiler internet üzerinden araştırma yapmaktadırlar. Gölcük milli parkı araştırma verilerine göre trendlere de girmiştir. Peki Gölcük milli parkı nerededir? Gölcük milli parkına nasıl gidilir? Gölcük milli parkında konaklama imkanları nelerdir? Gölcük milli parkına giriş ücreti ne kadardır? İşte Gölcük milli parkı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.02.2021Seyahat
Süleymaniye Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Süleymaniye Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Süleymaniye Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Süleymaniye Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dünya genelinde birçok tarihi medrese vardır. Bu tarihi medreseler turistlerin de ilgi odağı haline gelmiş durumdadır. Süleymaniye Medresesi de en çok ziyaret edilen tarihi medreseler arasındadır. Süleymaniye Medresesi ile ilgili birçok araştırma yapılmakta ve mimarının kim olduğu en merak edilen konular arasında yer almaktadır. Peki Süleymaniye Medresesi nerededir? Süleymaniye medresesine nasıl gidilir? Süleymaniye Medresesi'nin özellikleri nelerdir? Süleymaniye Medresesi kime aittir? İşte Süleymaniye Medresesi ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Caferağa Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Caferağa Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Caferağa Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Caferağa Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Türkiye'de birçok tarihi medrese bulunmakta olup o tarihi medreselerden birisi de Caferağa Medresesi'dir. Caferağa Medresesi tarihi ile dikkat çekmektedir. Bundan dolayı Caferağa Medresesi sürekli olarak araştırılmakta ve gitmek istenmektedir. Son aylarda da Caferağa Medresesi en çok araştırılan medreselerden olmuştur. Peki, Caferağa Medresesi nerede? Caferağa Medresesi'ne nasıl gidilir? Caferağa Medresesi'nin tarihi nedir? İşte Caferağa Medresesi tarihi ile ilgili bütün bilgiler.

23.02.2021Seyahat
Buruciye Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Buruciye Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Buruciye Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Buruciye Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ülkemizde eski zamanlardan kalmış olan pek çok tarihi medrese bulunmaktadır. Bu medreselerin başında da Buruciye Medresesi gelmektedir. Buruciye Medresesi gerek mimarisi gerekse de tarihi ile dikkat çeken bir medrese olmuştur. Bu medreseyi ziyaret etmek isteyen kişiler ise medrese hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki Buruciye Medresesi nerededir? Buruciye Medresesi'ne nasıl gidilir? Buruciye Medresesi'nin tarihi nedir? Buruciye Medresesi'nin özellikleri nelerdir? İşte Buruciye Medresesi ile ilgili bütün bilgiler.

23.02.2021Seyahat
Bozdağ Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Bozdağ Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Bozdağ Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Bozdağ Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Bozdağ Milli parkı Konya'da bulunan bir parktır. Bu park Konya'ya yolu düşen insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Sizler için bu makalemizde Bozdağ Milli Parkı hakkında bilgi, Bozdağ Milli Parkı nerede, Bozdağ Milli Parkı nasıl gidilir, Bozdağ Milli Parkı konaklama ve kamp bilgisi, Bozdağ Milli Parkı giriş ücreti, Bozdağ Milli Parkı özellikleri gibi bilgileri derledik.

23.02.2021Seyahat
Altındere Vadisi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Altındere Vadisi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Altındere Vadisi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Altındere Vadisi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Altındere Vadisi ülkemizin doğal güzelliklerinden bir tanesidir. Burası Trabzon'da bulunmaktadır. Doğal bitki örtüsü ve temiz havası sebebi ile sürekli ziyaretçi ağırlamaktadır. Altındere Vadisi Milli Parkı nerede ve nasıl gidilir. İşte Altındere Vadisi Milli Parkı konaklama, kamp, giriş ücreti ve özellikleri hakkında bilgiler.

23.02.2021Seyahat
Altındere Vadisi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Altındere Vadisi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Altındere Vadisi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Altındere Vadisi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Altındere Vadisi ülkemizin doğal güzelliklerinden bir tanesidir. Burası Trabzon'da bulunmaktadır. Doğal bitki örtüsü ve temiz havası sebebi ile sürekli ziyaretçi ağırlamaktadır. Altındere Vadisi Milli Parkı nerede ve nasıl gidilir. İşte Altındere Vadisi Milli Parkı konaklama, kamp, giriş ücreti ve özellikleri hakkında bilgiler.

23.02.2021Seyahat
Ilgaz Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir Ilgaz Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Ilgaz Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Ilgaz Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Kış turizmi denilince akla ilk gelen yerlerden birisi Ilgaz Kayak Merkezi'dir. Ilgaz Kayak Merkezi en çok ziyaret edilen kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Bu kayak merkezinin adını ilk kez duyan kişiler de Ilgaz Kayak Merkezi hakkında araştırma yapmaktadırlar. Ilgaz Kayak Merkezi mutlaka tercih etmeniz gereken bir kayak merkezidir. Peki, Ilgaz Kayak Merkezi nerede? Ilgaz Kayak Merkezine nasıl gidilir? Ilgaz Kayak Merkezi'ne giriş ücreti ne kadardır? İşte Ilgaz Kayak Merkezi ile ilgili bilgileri derledik.

22.02.2021Seyahat
Elazığ Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir Hazarbaba Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Elazığ Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Hazarbaba Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Kayak sezonu; kış mevsiminin gelmesiyle beraber açılır. Yaz mevsiminde dolup taşan sahillerin yerini kış mevsiminde kayak merkezleri alır. Bunun yanı sıra ülkemizin her yanında bulunan doğal güzelliklerin varlığını belirtmek mümkündür. Elazığ Kayak Merkezi de ülkenin doğal güzelliklerinden birisidir. Peki Elazığ Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir? Hazarbaba Kayak Merkezi ücreti, ortalama otel ve konaklama fiyatları nelerdir? İşte detaylar.

22.02.2021Seyahat
Kefken Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Kefken Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kefken Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Kefken Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kefken Adası; Karadeniz Bölgesinin kıyısında bulunan en gözde tatil yerleri arasında yer almaktadır. Denizin keyfini sonuna kadar çıkarmak için en güzel seçenekler içerisinde bulunan Kefken Adasında yapılacak pek çok aktivitenin bulunduğunu belirtmek mümkündür. Peki, kefken adası nerede ve nasıl gidilir? Kefken adası gezilecek yerler, konaklama ücretleri, tarihi ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? İşte ayrıntılar.

22.02.2021Seyahat
Adanada TIRların evlere zarar verdiği dar sokakta vatandaşların navigasyon isyanı

Adana'da TIR'ların evlere zarar verdiği dar sokakta vatandaşların 'navigasyon' isyanı

Adana'ya yük getiren TIR şoförlerinin navigasyonla girdiği dar sokakta yaşayan vatandaşlar, büyük korku yaşıyor. Mahalle sakinleri, TIR’ların evlerine ve elektrik direklerine çarpması sonucu mağduriyet yaşadıklarını belirtiyor. Mahalle sakinleri, navigasyon sisteminde değişiklik yapılmasını ve sokaklarının ‘çıkmaz sokak’ olarak işaretlenmesini istiyor.

22.02.2021Haber
Adanada vatandaşların navigasyon tepkisi: Camiye bile gidemiyoruz

Adana'da vatandaşların 'navigasyon' tepkisi: Camiye bile gidemiyoruz

Adana'ya yük getiren TIR şoförlerinin navigasyonla girdiği dar sokakta yaşayan vatandaşlar, büyük korku yaşıyor. Mahalle sakinleri, TIR’ların evlerine ve elektrik direklerine çarpması sonucu mağduriyet yaşadıklarını belirtiyor. Mahalle sakinleri, navigasyon sisteminde değişiklik yapılmasını ve sokaklarının ‘çıkmaz sokak’ olarak işaretlenmesini istiyor.

22.02.2021Gündem
Son dakika haber: Tarihi süreç tamamlandı Dünyanın gözü burada: Perseverance Marsa indi

Son dakika haber: Tarihi süreç tamamlandı! Dünyanın gözü burada: Perseverance Mars'a indi

Son dakika haberi... Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) Temmuz 2020'de Mars'a gönderdiği Perseverance (Azim) adlı uzay aracı yedi aylık yolculuğunu tamamladı... Bugüne dek başka bir gezegene gönderilen en gelişmiş araç olan Perseverance, Jezero Krateri'ne indi. Gezici araç ve küçük bir helikopter, yanıt bekleyen meşhur soruyu yanıtlamak için fırsat sunacak: Başka bir gezegende hayat var mıydı?

18.02.2021Dünya
IOS 14.5 ne zaman çıkacak Güncelleme ile gelecek özellikler

IOS 14.5 ne zaman çıkacak? Güncelleme ile gelecek özellikler

IOS 14.5 ile Apple bir dizi yeniliği İPhone cihazları ile buluşturacak. Bunlar arasında en önemli gelişme ise gizlilik unsurları olarak öne çıkacak. Herhangi bir uygulamanın cihaz sahibini izleme yönünde bir adım atması halinde IOS 14.5 devreye girerek cihaz sahibini uyaracak. 5G altyapısının da düzenlendiği İOS 14.5, Apple Watch için de bir dizi yenilikleri getiriyor.

18.02.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sıraladı... Hedef 2023’te Ay

Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sıraladı... Hedef 2023’te Ay

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gökyüzüne bak ayı gör” ifadeleriyle Türkiye’nin ilk Milli Uzay Programı’nı açıkladı. Erdoğan, “Milli Uzay Programı’ndaki birinci ve en önemli hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılında Ay’a ilk teması gerçekleştirmektir. Son hedefimiz bir Türk vatandaşını uzaya göndermektir” dedi. Erdoğan, "İnşallah Ay’a gidiyoruz. İlk aşamada 2023 yılı sonunda yakın dünya yörüngesinde ateşleyeceğimiz kendi milli ve özgün hibrit roketimizle Ay’a ulaşarak sert iniş gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

10.02.2021Gündem
Uzay Çağı nedir Türkiye Uzay Çağı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

Uzay Çağı nedir? Türkiye Uzay Çağı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Uzay Çağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın ardından gündeme geldi. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Uzay Ajansı tarafından hazırlanan ‘Milli Uzay Ajansı’ Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk milli uzay programının dünyaya ilan edileceğini bildirdi. Uzay Çağı'nın genel olarak 1957 yılında Sputnik 1 uydusunun fırlatılmasıyla başladığı ve günümüzde de devam ettiği kabul ediliyor. Uzay Çağı'nda roket teknolojisi, malzeme bilimleri, bilgisayar ve diğer alanlarda çok hızlı gelişmeler kaydedildiği biliniyor. İşte, Uzay Çağı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Uzay Programını açıkladı Cumhuriyetin 100. yılında Aya ilk temas Türk vatandaşı uzaya gidecek...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Uzay Programını açıkladı! Cumhuriyet'in 100. yılında Ay'a ilk temas! Türk vatandaşı uzaya gidecek...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Uzay Ajansı tarafından hazırlanan ‘Milli Uzay Ajansı’ Tanıtım Toplantısı'nda kritik açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin Milli Uzay Programı'na ilişkin yol haritasını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 hedefi tek tek anlattı. Cumhuriyet'in 100'üncü yılında, 2023'te Ay ile ilk temasın sağlanmasının hedeflendiğini açıklayan Erdoğan, 10'uncu ve son hedef olarak da bir Türk vatandaşının uzaya gönderileceğini duyurdu. Ayrıca uzay limanı işletmesine sahip olunması gerektiğini belirten Erdoğan, "Uzay limanımızı en uygun coğrafyalardaki dost ve müttefik ülkelerle birlikte kurmayı planlıyoruz." dedi.

9.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Apple’ın baharı dolu dolu geldi

Pandemi nedeniyle uzaktan çalışma, online eğitim zorunlu hale geldi. Bundan sonra da bu süreçlerin hayatımızda kalıcı olmaya doğru ilerlediği bir dönemde, akıllı cihaz ve dijital servislere yönelik ihtiyaçlar sürekli artış gösteriyor. Artan talep ve beklentileri karşılamak adına, süreci en iyi değerlendiren firmaların başında yer alan Apple, 2021’e de hızlı bir başlangıç yaparak 20 Nisan Salı günü düzenlediği sanal etkinlikte yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

21.04.2021

Vişne Caddesi arka mahalle görüntüsünden kurtulmalı

Vişne Caddesi, kentin katma değeri en yüksek caddelerinden birisi… 3 binden fazla işletme faaliyet gösteriyor, 60 ülkeden ziyaretçi alışveriş için geliyor. Elde edilen ihracat milyon dolarlarla telaffuz ediliyor… Geçmiş yıllara nazaran çevrede ve mağazalarda iyileşme olsa da genel itibariyle arka mahalle görüntüsünden kurtulması gerekiyor. Peki bunun için ne gibi değişiklikler yapılmalı?

27.03.2021

İzmir’deki o köprüde gün batımı

Tam da Alaçatı’da kopan hortum öncesi, akşamüstü İzmir’deydim. Bostanlı sahilinde bir ahşap köprü var. İzmirli arkadaşlarım dedi ki, “Orada buluşalım, pek güzeldir”.

12.02.2021