EKSTRA
MENÜ

Nallıhan

Nallıhan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nallıhan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.222 Nallıhan haberi bulunmuştur.

Nallıhan Haberleri

Binlercesi kıyıya vurdu Korkutan görüntüler

Binlercesi kıyıya vurdu! Korkutan görüntüler

Ankara'nın Nallıhan ilçesine bağlı Çayırhan Mahallesi’ndeki gölde telef olan binlerce balık kıyıya vurdu.

11.10.2020Gündem
Gürleyik Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Gürleyik Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Gürleyik Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Gürleyik Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Gezmek ve kamp yapmak hemen herkesin hayalidir. Eşsiz manzaralı ve soğuk suyu bulunan, şelale kenarında tatil yapmak isteyen kişiler için tavsiye edilen yerlerin başında Gürleyik Şelalesi geliyor. Gürleyik Şelalesinin özelliklerini, nerede olduğunu ve ücretleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

7.09.2020Seyahat
Son dakika haberler: Muharrem İnce disiplin süreci ve istifa sorusuna yanıt verdi

Son dakika haberler: Muharrem İnce disiplin süreci ve istifa sorusuna yanıt verdi

Muharrem İnce "Bin Günde Memleket Hareketi"ni Sivas'tan başlattı. İnce, Sivas’ta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İnce, ‘’Birisi beni disipline vermiş, korkuyor musun? Ben o duyguları terk edeli çok oldu. Ama şundan korkuyorum, 10 yıl 15 yıl sonra Muharrem abi sen bu memleket yanarken neden bir milletvekilliğine razı oldun, sesini çıkarmadın, diye hesap sormalarından korkuyorum.’’ dedi.

4.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Muharrem İnce: Memleket Hareketi, ortak akıl hareketidir

Son dakika haberler: Muharrem İnce: 'Memleket Hareketi', ortak akıl hareketidir

CHP eski milletvekili Muharrem İnce 'Memleket Hareketi'ni Sivas'tan başlattı. İnce, "'Memleket Hareketi', bir tek adam hareketi değil ortak akıl hareketidir" dedi.

4.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Bakan Pakdemirli: Ankara Nallıhandaki yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı

Son dakika haberler... Bakan Pakdemirli: Ankara Nallıhan'daki yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Ankara Nallıhan'da çıkan orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alınmıştır." açıklamasını yaptı.

2.09.2020Gündem
Ankaradaki orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor

Ankara'daki orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde dün ormanlık alanda çıkan ve yaklaşık 3 bin dönüm araziye yayılan yangınının kontrol altına alınması için ekipler, çalışmalarını karadan ve havadan sürdürüyor.

2.09.2020Gündem
Nallıhandaki yangın kontrol altına alındı

Nallıhan'daki yangın kontrol altına alındı

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını kontrol altına alındı.

2.09.2020Gündem
Nallıhanda yeniden orman yangını çıktı

Nallıhan'da yeniden orman yangını çıktı

ANKARA'nın Nallıhan ilçesinde, önceki gün çıkan ve kontrol altına alınan orman yangının ardından bölgeye yakın bir noktada yeniden orman yangını çıktı. Orman Genel Müdürlüğü ekipleri, yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan çalışma başlattı.

1.09.2020Haber
Son dakika haberler: Nallıhanda yeniden orman yangını çıktı

Son dakika haberler: Nallıhan'da yeniden orman yangını çıktı

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde, önceki gün çıkan ve kontrol altına alınan orman yangının ardından bölgeye yakın bir noktada yeniden orman yangını çıktı. Orman Genel Müdürlüğü ekipleri, yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan çalışma başlattı. Bakan Pakdemirli yangının tamamen çevrelendiğini dile getirdi. İlçede 2 köyün tedbir amaçlı tahliye edildiği bilgisi alındı.

1.09.2020Gündem
Ankarada orman yangını Bakan Pakdemirli: Yangın kontrol altına alındı...

Ankara'da orman yangını! Bakan Pakdemirli: Yangın kontrol altına alındı...

ANKARA'nın Nallıhan ilçesinde, dün ormanlık alanda çıkan yangınının kontrol altına alınıp, söndürülmesi için ekipler, çalışmalarını karadan ve havadan sürdürdü. Bakan Pakdemirli yangınla ilgili yaptığı son dakika açıklamasında ise 'Ankara Nallıhan yangını bu saat itibariyle kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları sürüyor' dedi.

31.08.2020Gündem
Son dakika... Ankarada orman yangını

Son dakika... Ankara'da orman yangını

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına ekiplerin müdahalesi sürüyor.

30.08.2020Gündem
En son nerede ve ne zaman deprem oldu 12 Ağustos Kandilli son depremler listesi

En son nerede ve ne zaman deprem oldu? 12 Ağustos Kandilli son depremler listesi

Iğdır 'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Merkez üssü Iğdır ile Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi arasında bulunan Karagüney köyü olan deprem Iğdır'ın yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Depremin 6,47 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi. Öte yandan vatandaşlar şimdi diğer illerdeki son depremleri araştırıyor. Peki, en son nerede deprem oldu?

12.08.2020Gündem
Iğdırda deprem mi oldu AFAD ve Kandilli son dakika deprem listesi 2020

Iğdır'da deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli son dakika deprem listesi 2020

Son dakika depremler listesine Iğdır'da meydana gelen deprem eklendi. Kandilli Rasathanesi son dakika deprem verilerine göre, Iğdır Karagüney'de 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'ın verilerine göre ise deprem 4.4 olarak kaydedildi. Deprem Doğubeyazıt ve çevre bölgelerden de hissedildi. Son dakika depremin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar 'deprem mi oldu' sorusuna Kandilli son deprem listesi üzerinden yanıt aramaya başladı. İşte, son dakika depremler listesi ve meydana gelen depremlerin büyüklükleri.

11.08.2020Gündem
Biz istersek yaşarlar

Biz istersek yaşarlar

Denizde, karada ve havadaki insan işgali birçok canlıyı yok olmanın eşiğine getirdi. Ancak ‘isteyince oluyormuş’ dedirten güzel örnekler de var. Koruma çalışmaları ‘Gitti gidiyor’ denen birçok canlıyı uçurumun kenarından döndürebiliyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den, orman yangınları açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den, orman yangınları açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sivas, Bolu, İstanbul, Diyarbakır, Balıkesir, Eskişehir’deki orman yangınlarının söndürüldüğünü açıkladı.

3.08.2020Gündem
Yinelemeye, aynılaşmaya, aynılığa HAYIR

Yinelemeye, aynılaşmaya, aynılığa HAYIR!

‘Dar Zamanlar Üçlemesi’nin son kitabı ‘Hayır’ın kahramanı Aysel Dereli, askeri darbeden sonra kaleme aldığı yazısını şöyle bitirir: “Her durumda özgür kimliğimizi koruyabilmek ancak edimle söylenebilecek şu iki sözcüğe bağlı: Yinelemeye hayır. Aynılaşmaya hayır, aynılığa hayır.” Bu cümleler aslında 91 yaşında hayata veda eden Adalet Ağaoğlu’nun edebiyat anlayışının ve dünya görüşünün ifadesidir. Böyle bir fikriyattan hareketle Ağaoğlu, uzun ve parlak yazarlık kariyerinde farklı konulara değinmiş, farklı anlatım olanaklarını denemiş ve romanımıza farklı bir boyut kazandırmıştır.

16.07.2020Kitap Sanat
2020 Ankara LGS yüzdelik dilimleri Ankara lise taban puanları ve yüzdelik dilimi

2020 Ankara LGS yüzdelik dilimleri! Ankara lise taban puanları ve yüzdelik dilimi

Ankara LGS yüzdelik dilimleri, tercih aşamasında bölgede ikamet eden birçok öğrencinin araştırdığı husus olmaya başladı. Ankara'da sınavla öğrenci alan okulların hangi yüzdelik dilimlere göre öğrenci aldığını merak eden öğrenciler, kendi sahip olduğu yüzdelik dilimlere göre işlemlerini gerçekleştirecek. İşte,2020 yılına ait güncel Ankara yüzdelik dilimler ve sınavla öğrenci alan okullar listesi

16.07.2020Eğitim
Ustaya veda

Ustaya veda

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Türk edebiyatının önemli isimlerinden Adalet Ağaoğlu (91), Ankara’da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

16.07.2020Gündem
Ölmeye değil, sonsuzluğa yattı

Ölmeye değil, sonsuzluğa yattı

Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Adalet Ağaoğlu, 91 yaşında İstanbul’da vefat etti. Ağaoğlu, ‘Ölmeye Yatmak’, ‘Bir Düğün Gecesi’, ‘Hayır’, ‘Ruh Üşümesi’ ve ‘Fikrimin İnce Gülü’ gibi yapıtlarıyla Cumhuriyet Türkiyesinin ruhunu anlattı.

15.07.2020Kitap Sanat
Türk romanının zaman ustası Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Türk romanının 'zaman ustası' Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Çağdaş Türk romanında bir “zaman ustası” olarak değerlendirilen, ardında "Ölmeye Yatmak", "Bir Düğün Gecesi" ve "Fikrimin İnce Gülü"nün de bulunduğu çok sayıda unutulmaz eseri miras bırakan Adalet Ağaoğlu, 91 yaşında vefat etti

14.07.2020Keyif
Türk edebiyatının önemli isimlerinden Adalet Ağooğlu kimdir, neden öldü Adalet Ağaoğlunun eserleri ve hayatıyla ilgili bilgiler

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Adalet Ağooğlu kimdir, neden öldü? Adalet Ağaoğlu'nun eserleri ve hayatıyla ilgili bilgiler

Adalet Ağaoğlu 91 yaşında hayatını yitirdi. Adalet Ağaoğlu'nun ölümüyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, 'Sayın Adalet Ağaoğlu, 3 gündür yoğun bakımda gördüğü tedavi sonrasında çoklu organ yetmezliği nedeniyle bu sabaha karşı hayatını kaybetti.' denildi. Adalet Ağaoğlu, eserlerinde toplumsal sorunlara ve bunların bireyler üzerindeki etkisine iç monologlar ve ince alay ile dikkat çeker. Adalet Ağaoğlu, tiyatro, öykü ve roman türlerinde birçok ödüle layık görüldü. Peki, Adalet Ağaoğlu kimdi? İşte Adalet Ağaoğlu'nun eserleri ve hayatıyla ilgili bilgiler

14.07.2020Gündem
Son dakika... Yazar Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Son dakika... Yazar Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Türkiye edebiyatının önemli isimlerinden Adalet Ağaoğlu, 91 yaşında hayatını kaybetti. Ağaoğlu, bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu.

14.07.2020Gündem
Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazetede

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 427 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

14.07.2020Gündem
Ankarada sular ne zaman gelecek 25 Haziran Ankara su kesintisi bilgileri

Ankara'da sular ne zaman gelecek? 25 Haziran Ankara su kesintisi bilgileri

Ankara su kesintisi hakkında detaylar, internet üzerinden araştırılmaya devam ediyor. Ankara'da sular ne zaman gelecek sorusuna yanıt arayan Başkentliler, internet üzerinden Nallıhan, Altındağ, Mamak, Güdül, Çubuk özelinde araştırmalarını sürdürüyor. Peki, sular ne zaman gelecek? İşte, 25 Haziran Ankara su kesintisi hakkında bazı bilgiler

25.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Eylülde başka güzel Bozcaada

Tertemiz denizi, başından eksik olmayan rüzgârı ve son yıllarda artan kaliteli yeme-içme mekânlarıyla Bozcaada yaz sonunu değerlendirmeniz için en iyi alternatiflerden. Eylül, adada huzurun katlandığı günler demek, bir de feribot sıralarının azalması...

6.09.2020

Yaza damgasını vuran lezzetler

Bazısı sunumu, bazısı hikâyesi ve tamamı lezzetiyle bu yazın en çok konuşulan ve sevilen lezzetleri oldu… Yaz bitiyor ama o tabakları görüp tadanlar için lezzetlerinin damaktaki izi uzun süre devam edecek. İşte benim için o tabaklardan bazıları…

24.08.2020

Bozkır sandığımızdan çok daha güzeldir

Keyfine varmayı unuttuğumuz, ihmal ettiğimiz, yıprattığımız doğaya ihtiyacımız, malum sebeplerle son zamanlarda arttı. Belki de, ‘Yaşantımız, aslında her zaman mevcut olan bu ihtiyacı hissedeceğimiz bir şekle evrildi’ demek daha doğru olur. Basitçe özetlersek, mevcut koşullarda sıcak havadan koruyan bir AVM’ye gidemeyince, serin bir göl kenarı, ağaç altı ihtiyacı hasıl oldu.

7.07.2020