EKSTRA
MENÜ

Kuvvetli Sağanak

Kuvvetli Sağanak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuvvetli Sağanak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.375 Kuvvetli Sağanak haberi bulunmuştur.

Kuvvetli Sağanak Haberleri

İstanbula kar ne zaman geliyor Ayın 21ine kadar soğuk hava ile beraberiz

İstanbul'a kar ne zaman geliyor? 'Ayın 21'ine kadar soğuk hava ile beraberiz'

Ankara ve Türkiye'nin birçok kentinde kar yağışları başladı. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Bu sorunun cevabını CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli verdi. Sürmeli, "Muhtemelen cuma gece 03.00-04.00 sularında başlayacak. Gece kuvvetlenecek." derken, "Bir de 3-4 derecelerle gelecek bir kar yağışı olduğu için çok sıkı sert bir kar olacağı yönünde bir görüntü yok. Yumuşak bir kar olacak. Umuyoruz ki hayatı çok çok zorlamaz. Ama ciddi bir örtü yapma ihtimali, hayatı zorlama ihtimali pazar günü olabilir." ifadelerini kullandı. Sürmeli İstanbul'un haricinde Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Uşak ve Afyon kentlerini de uyardı. Sürmeli son olarak da "Herkese sımsıkı giyinin diyoruz. Ayın 20-21'ine kadar soğuk hava ile beraberiz." diye konuştu.

13.01.2021Gündem
Meteorolojiden 4 il için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji'den 4 il için kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor.

12.01.2021Gündem
Ankarada sağanak yağış uyarısı

Ankara'da sağanak yağış uyarısı

Ankara Valiliği, yarın kent genelinde kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı.

12.01.2021Gündem
Şiddetli yağışlar nedeniyle Tunca Nehri için sarı alarm verildi

Şiddetli yağışlar nedeniyle Tunca Nehri için "sarı alarm" verildi

Edirne'de etkili olan kuvvetli sağanak nedeniyle Tunca Nehri için "sarı alarm" verildi. Tunca Nehri'nin debisi bir günde 6 kat artarak 80 metreküp/saniye seviyelerine yükseldi. Tunca Nehri, Sarayiçi mevkisinde yatağından çıkma seviyesine geldi.

12.01.2021Haber
Tunca Nehri için sarı alarm Bir günde 6 kat arttı

Tunca Nehri için 'sarı alarm'! Bir günde 6 kat arttı

Edirne'de etkili olan kuvvetli sağanak nedeniyle Tunca Nehri için "sarı alarm" verildi. Tunca Nehri'nin debisi bir günde 6 kat artarak 80 metreküp/saniye seviyelerine yükseldi. Tunca Nehri, Sarayiçi mevkisinde yatağından çıkma seviyesine geldi.

12.01.2021Gündem
İstanbula ne zaman kar yağacak İstanbul için kuvvetli yağış ve kar uyarısı

İstanbul'a ne zaman kar yağacak? İstanbul için kuvvetli yağış ve kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan meteorolojik uyarıda, akşam saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da yer yer çok kuvvetli yağışların olmasının beklendiği duyuruldu. Öte yandan İstanbul için kar yağışı uyarısı da yapıldı. Peki, İstanbul'a ne zaman kar yağacak?

12.01.2021Gündem
İstanbula kar ne zaman yağacak Meteorolojiden son dakika hava durumu uyarısı Çok sayıda ile sarı ve turuncu uyarı...

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den son dakika hava durumu uyarısı! Çok sayıda ile sarı ve turuncu uyarı...

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporunda çok sayıda ile sarı ve turuncu uyarıda bulunuldu. Son hava durumu tahminine göre Marmara, Ege ve Batı Karadeniz ile Artvin çevrelerinde sağanak yağış, Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Yağışların Marmara, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Ege'nin batı ve kuzey kesimleri, Antalya ve Isparta çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahminlerinde İstanbul’da 4 gün boyunca kar yağışının etkili olması bekleniyor. Cuma günü öğleden sonra başlayacak olan kar yağışı Pazartesi gününe kadar devam edecek. Hava sıcaklıkları ise yarın 7 derece birden düşecek.

12.01.2021Gündem
İstanbul için kar uyarısı

İstanbul için kar uyarısı

Meteoroloji ve AKOM’un verilerine göre, Sibirya üzerinden gelmesi beklenen soğuk havanın İstanbul’a perşembe günü yılın ilk kar yağışını getirmesi bekleniyor.

11.01.2021Haber
AKOM’dan İstanbul için kar uyarısı

AKOM’dan İstanbul için kar uyarısı

Meteoroloji ve AKOM’un verilerine göre, Sibirya üzerinden gelmesi beklenen soğuk havanın İstanbul’a perşembe günü yılın ilk kar yağışını getirmesi bekleniyor. AKOM'dan sonra bir uyarı da Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da beklenen şiddetli yağmur karşısında vatandaşları ‘sarı’ kod ile uyararak, meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

11.01.2021Gündem
İstanbul için sarı uyarı - Bugün hava nasıl olacak MGM 10 Ocak il il hava durumu tahminleri

İstanbul için 'sarı' uyarı - Bugün hava nasıl olacak? MGM 10 Ocak il il hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminlerini açıklayan Meteoroloji, İstanbul, Çanakkale ve Kocaeli çevreleri ile Balıkesir'in kuzey ve batı ilçelerinde kuvvetli sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu. Soğuk havaların etkisini arttırdığı Marmara Bölgesi'nde pazar günü kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına bekleniyor. Diğer yandan İstanbul Valiliği, kentte hafta sonu görülmesi beklenen kuvvetli yağış nedeniyle "sarı" koduyla uyarıda bulundu. İşte, Meteoroloji 10 Ocak İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

9.01.2021Gündem
AKOMdan İstanbul için uyarı: Bu akşamdan itibaren...

AKOM'dan İstanbul için uyarı: Bu akşamdan itibaren...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul bu akşamdan itibaren yağışlı havanın etkisine girecek. Hafta sonunda da sağanak yağış bekleniyor. AKOM'dan yapılan açıklamaya göre 14 Ocak’tan sonra kış şartlarının şehir genelinde kendisini hissettireceği tahmin ediliyor.

8.01.2021Gündem
Yeni haftada hava nasıl olacak Meteorolojiden sağanak uyarısı

Yeni haftada hava nasıl olacak? Meteorolojiden sağanak uyarısı!

2020'nin son haftası öncesi, hava durumu araştırmaları hız kazandı. Yılın son haftasında nasıl bir havanın etkili olacağını merak eden pek çok vatandaş, Meteoroloji'nin en son açıklamalarına odaklandı. Öte yandan son tahminlere göre Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Akdeniz ile İstanbul, Yalova ve Bursa çevrelerinde yeni haftanın ilk günü sağanak bekleniyor. İşte, Meteoroloji'den gelen en son bilgiler...

27.12.2020Gündem
Meteorolojiden uyarı geldi: Bugün hava nasıl olacak MGM 16 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Meteoroloji'den uyarı geldi: Bugün hava nasıl olacak? MGM 16 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri

Hava durumu günlük tahminleri son değerlendirmeler ile belli oldu. Yurt genelinde soğuk havalar etkisini gösterirken bazı illerde sağanak yağış sele neden oldu. Samsun Valiliği ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Samsun il merkezi ve doğu ilçelerine kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Son tahminlere göre, bugün Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur bekleniyor. Peki, hava bugün nasıl olacak? İşte, 16 Aralık İstanbul, Ankara, İzmir ve il il MGM hava durumu tahminleri.

16.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Antalyada turuncu alarm verildi Araçları naylon, kilim ve brandalarla örttüler

Son dakika haberleri... Antalya'da 'turuncu alarm' verildi! Araçları naylon, kilim ve brandalarla örttüler

Turuncu alarmın verildiği Antalya’da vatandaşlar dolu yağışı ihtimaline karşı, araçlarının üzerini naylon, kilim, branda, çarşaf, halı ve kilimlerle kapattı. Meteoroloji'den son yapılan uyarıda ise metrekareye 100 kilogram gök gürültülü sağanak yağış ve saatteki hızı 80-100 kilometre arasında fırtına uyarısında bulunuldu.

13.12.2020Gündem
Son dakika: Meteorolojiden kar yağışı ve kuvvetli rüzgar uyarısı Saatte 80 km hıza ulaşabilecek

Son dakika: Meteoroloji'den kar yağışı ve kuvvetli rüzgar uyarısı! Saatte 80 km hıza ulaşabilecek!

Meteoroloji'den alınan son dakika bilgilerine göre yurdun pek çok kentinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Bazı bölgeler için önemli uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. İşte, MGM'den alınan son dakika bilgileri çerçevesinde yurtta beklenen kar ve yağış bilgileri

12.12.2020Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak 12-13 Aralık hava durumu tahminleri

Hafta sonu hava nasıl olacak? 12-13 Aralık hava durumu tahminleri

Hafta sonu öncesi hava durumu araştırmaları hız kazandı. Birkaç gündür etkili olan sıcak havanın ne zamana kadar süreceğini ve hafta sonu da etkili olup olmayacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak için internette araştırmalarına hız verdi. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak?

11.12.2020Gündem
11 Aralık MGM il il hava durumu: Bugün hava nasıl olacak Meteorolojiden kuvvetli sağanak uyarısı

11 Aralık MGM il il hava durumu: Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den kuvvetli sağanak uyarısı

Hava durumu raporu Meteoroloji tarafından açıklandı. Son dakika değerlendirmelere göre, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. İstanbul'da ise yağmur gece saatlerinden itibaren etkili olacak. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli olunması istendi. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, Meteoroloji İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 11 Aralık hava durumu raporu.

10.12.2020Gündem
Son dakika... Meteorolojiden Antalyaya kritik uyarı Hortum, dolu, sağanak yağış, kuvvetli rüzgar...

Son dakika... Meteoroloji'den Antalya'ya kritik uyarı! Hortum, dolu, sağanak yağış, kuvvetli rüzgar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, resmi sitesinden Antalya'ya yerel kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

7.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Meteorolojiden sağanak ve kar yağışı uyarısı

Son dakika haberler: Meteoroloji'den sağanak ve kar yağışı uyarısı!

Son dakika... Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgeleri ile Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batı kesimlerinde yağmur ve sağanak yağış, Kars ve Iğdır çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

7.12.2020Gündem
4 Aralık Cuma hava durumu: Bugün hava nasıl olacak MGM İstanbul, İzmir, Ankara hava durumu tahminleri

4 Aralık Cuma hava durumu: Bugün hava nasıl olacak? MGM İstanbul, İzmir, Ankara hava durumu tahminleri

Hava durumu bugün nasıl olacak? 4 Aralık hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Yapılan son değerlendirmelere göre, bugün öğle saatlerinde Antalya'nın batısında Kemer çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı etkili olacak. İstanbul'da ise cuma günü hava sıcaklığı 16 derece civarında seyredecek. İşte, MGM İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 4 Aralık Cuma hava durumu tahminleri.

3.12.2020Gündem
Hafta sonu hava nasıl olacak MGM 21-22 Kasım hava durumu tahminleri Kuvvetli sağanak geliyor

Hafta sonu hava nasıl olacak? MGM 21-22 Kasım hava durumu tahminleri! Kuvvetli sağanak geliyor!

Hava durumu tahminleri Meteoroloji'den yapılan açıklamalar ile belli oldu. Bingöl ve Elazığ'da yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından MGM'den hafta sonu için yeni uyarı geldi. Yapılan son tahminlere göre, bugün İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya ve Karaman çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. Sivas'ın doğu kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak? İşte, 21-22 Kasım İstanbul, Ankara, İzmir ve il il hava durumu tahminleri.

21.11.2020Gündem
Son dakika... Meteorolojiden sağanak ve kar uyarısı

Son dakika... Meteorolojiden sağanak ve kar uyarısı

Antalya'nın batı kesimleri ile Muğla çevrelerinde bugün kuvvetli sağanak, Erzincan, Tunceli ve Ardahan çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar bekleniyor.

19.11.2020Gündem
Son dakika... İDO ve BUDOda sefer iptalleri

Son dakika... İDO ve BUDO'da sefer iptalleri

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri'nin (BUDO) bazı seferleri Marmara Denizi'ndeki olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

19.11.2020Gündem
Son dakika... Giresunda sel: Şantiyeyi su, bastı araçlar sürüklendi

Son dakika... Giresun'da sel: Şantiyeyi su, bastı araçlar sürüklendi

GİRESUN'da etkili olan sağanak sonucu Mursal Deresi taştı, 22 Ağustos'ta meydana gelen sel afetinde menfez çökmesi sonucu 5 askerin şehit olduğu Tirebolu-Doğankent yolunda yürütülen yol yapım şantiyesini sel suları bastı. Bölgede menfez yapımını sürdüren kamyon ve iş makinesi sel sularına kapılarak sürüklendi.

6.11.2020Haber
Giresunda sel felaketi İş makineleri sürüklendi

Giresun'da sel felaketi! İş makineleri sürüklendi

GİRESUN’da etkili olan sağanak nedeniyle Mursal Deresi taştı. 22 Ağustos’ta meydana gelen sel afetinde menfez çökmesi sonucu 5 askerin şehit olduğu Tirebolu- Doğankent yolunda yapım çalışmalarını yürüten şirketin şantiyesini de sel suları bastı. Selde şantiyeye ait araç ve iş makineleri sürüklenirken, çalışanlar ise kaçarak kurtuldu.

6.11.2020Gündem
İklim değişikliği yeni tehlikelere kapı aralıyor

İklim değişikliği yeni tehlikelere kapı aralıyor

Dünya ve insanlık, iklim değişikliği nedeniyle her yıl artan afetlerle ve yeni salgın hastalıklarla karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar, gerekli önlemler acilen alınmadığı takdirde iklim değişikliğinin yeni felaketlere de kapı aralayacağı uyarısında bulundu.

5.11.2020Seyahat
1 milyar insan sivrisinekler yüzünden hastalanabilir

1 milyar insan sivrisinekler yüzünden hastalanabilir

Dünya ve insanlık, iklim değişikliği nedeniyle her yıl artan afetlerle ve yeni salgın hastalıklarla karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar, gerekli önlemler acilen alınmadığı takdirde iklim değişikliğinin yeni felaketlere de kapı aralayacağı uyarısında bulundu.

3.11.2020Teknoloji
Meteorolojiden son dakika uyarısı... İstanbulda yağış etkili olmaya başladı

Meteoroloji'den son dakika uyarısı... İstanbul'da yağış etkili olmaya başladı

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan uyarılarından sonra sabah saatlerinden itibaren İstanbul'da şiddetli yağış başladı. Gelen son dakika bilgilerine göre, Büyükçekmece'de saat 06.00 sıralarında başlayan yağış trafikte sürücülere zor anlar yaşattı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan sarı kodlu uyarıya göre, sabah saatlerinde İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki ilçeleri ile Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Bu nedenle, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor.

29.10.2020Gündem
Son dakika... İstanbulda yağış etkili olmaya başladı

Son dakika... İstanbul'da yağış etkili olmaya başladı

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan uyarılarından sonra sabah saatlerinden itibaren İstanbul'da şiddetli yağış başladı. Büyükçekmece'de saat 06.00 sıralarında başlayan yağış trafikte sürücülere zor anlar yaşattı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan sarı kodlu uyarıya göre, sabah saatlerinde İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki ilçeleri ile Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Bu nedenle, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem taşıyor.

29.10.2020Haber
İzmir, Aydın ve Muğla için kuvvetli sağanak uyarısı

İzmir, Aydın ve Muğla için kuvvetli sağanak uyarısı

İzmir, Aydın ve Muğla'da kuvvetli sağanak bekleniyor.

28.10.2020Gündem
Bugün dolu yağacak mı

Bugün dolu yağacak mı?

Meteoroloji'den yapılan uyarılar ardından gözler dolu yağışına çevrildi. Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, orta ve doğu Karadeniz, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve güneyi ile Doğu Anadolu'nun doğusu kuvvetli sağanak yağışın etkisi altında olacak. Peki, bugün dolu yağacak mı?

20.10.2020Gündem
Son dakika... Meteorolojiden kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı

Son dakika... Meteoroloji'den kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, orta ve doğu Karadeniz, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve güneyi ile Doğu Anadolu'nun doğusu kuvvetli sağanak yağışın etkisi altında. Marmara ve kuzey Ege'de kuvvetli rüzgar bekleniyor

20.10.2020Gündem
MGM 13 Ekim 2020 hava durumu tahminleri - Hava bugün nasıl olacak İstanbula yağmur uyarısı

MGM 13 Ekim 2020 hava durumu tahminleri - Hava bugün nasıl olacak? İstanbul'a yağmur uyarısı!

Günlük hava durumu tahminleri Meteoroloji'nin internet sitesinden paylaşıldı. Pazartesi günü İstanbul'da etkili olan sıcak havanın ardından AKOM ve MGM'den salı günü için son dakika yağış uyarısı geldi. Yapılan son hava durumu tahminlerine göre, bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış kentte etkisini gösterecek. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa ile Edirne'nin Güneyi, Balıkesir'in batı kıyıları ve Çanakkale çevrelerinde de yağış bekleniyor. İşte, 13 Ekim il il hava durumu tahminleri.

13.10.2020Gündem
Son dakika… AKOMdan İstanbul için yağış uyarısı

Son dakika… AKOM'dan İstanbul için yağış uyarısı

Son dakika haberine göre, İBB Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) Salı günü öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

12.10.2020Gündem
İstanbulda dolu ne zaman yağacak İstanbul Valisinden son dakika uyarı: İşte son durum...

İstanbul'da dolu ne zaman yağacak? İstanbul Valisi'nden son dakika uyarı: İşte son durum...

Trakya geneli ile İstanbul çevrelerinde çok kuvvetli sağanak bekleniyor. Marmara Bölgesi'nde sağanağın Trakya geneli ile İstanbul çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. İstanbul'da bugün etkili olması beklenen sağanak ve doluya karşı vatandaşlar önlem aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre; İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren il genelinde görülecek sağanak yağışların kuvvetli, yerel olarak çok kuvvetli (40-75 kilogram/ metrekare) olması bekleniyor. Peki, İstanbul'da dolu ne zaman, saat kaçta yağacak? İşte, dolu yağışında son durum bilgileri...

8.10.2020Gündem
Ankara Valiliğinden son dakika uyarısı: Ankarada kuvvetli sağanak ve fırtına

Ankara Valiliğinden son dakika uyarısı: Ankara'da kuvvetli sağanak ve fırtına

Ankara Valiliği, kentin batısında gök gürültülü sağanak ile il genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına görülebileceğinden vatandaşları uyardı.

8.10.2020Gündem
Son dakika... Ankara Valiliğinden uyarı: Kuvvetli sağanak ve fırtınaya dikkat

Son dakika... Ankara Valiliği'nden uyarı: Kuvvetli sağanak ve fırtınaya dikkat!

Ankara Valiliği, kentin batısında gök gürültülü sağanak ile il genelinde kuvvetli rüzgar ve fırtına görülebileceğinden vatandaşları uyardı.

8.10.2020Gündem
Çanakkkale’de doluya karşı battaniye, kilim ve karton önlemi

Çanakkkale’de doluya karşı battaniye, kilim ve karton önlemi

ÇANAKKALE’de yağması beklenen doluya karşı sürücüler otomobillerinin üzerlerini battaniye, kilim, çarşafla örtüp, kartonla kapattı.

8.10.2020Gündem
Dolu taneleri rüzgarı da ardına alıp 15 santimetreye kadar büyüyebiliyor

Dolu taneleri rüzgarı da ardına alıp 15 santimetreye kadar büyüyebiliyor

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, kuvvetli yukarı-aşağı rüzgar akışları ile donan yağmur damlalarının, hareket boyunca büyümeye devam ettiğini belirterek, "Dolu taneleri 15 santimetreye kadar büyüyebilir." dedi.

1.10.2020Teknoloji
MGM hava durumu tahminleri 1 Ekim 2020 Hava nasıl olacak Dolu uyarısı

MGM hava durumu tahminleri 1 Ekim 2020! Hava nasıl olacak? Dolu uyarısı!

Günlük hava durumu tahminleri, Meteoroloji'nin son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. İstanbul'da etkili olan ve bazı araçların hasar görmesine neden olan dolu yağışının ardından MGM'den Doğu Karadeniz Bölgesi için kuvvetli sağanak yağış uyarısı geldi. İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros hava durumuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, dolu olma ihtimalinin olduğunu belirtti. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 1 Ekim il il hava durumu tahminleri.

1.10.2020Gündem
Son dakika... İstanbula kritik dolu uyarısı Radarı takip edin

Son dakika... İstanbul'a kritik dolu uyarısı! 'Radarı takip edin'

İstanbul'u etkisi altına alan sağanak yağış ve dolunun ardından değerlendirmelerde bulunan İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "Dolu olma ihtimali var, olmaya da devam edecek diyebiliriz" dedi. Toros, meteorolojinin uyarılarını ve radarını takip etmek gerektiğini vurguladı.

30.09.2020Gündem
Son dakika haberi: İstanbul için önemli uyarı Sıcaklıklar 6-7 derece düşecek

Son dakika haberi: İstanbul için önemli uyarı! Sıcaklıklar 6-7 derece düşecek

Son dakika gelen bilgi ile birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul Boğazı ve Anadolu Yakası'nda gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu ve sarı alarm uyarısında bulundu. Meteoroloji'nin duyurusunun ardından sağanak yağış ve dolu bir çok ilçede etkili oldu. İstanbul'da bugün akşama kadar dolu tehlikesinin devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Orhan Şen, sıcaklıkların da 6-7 derece düşeceğini belirtti. CNN Tük Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli de ''Yağışlar geceden sonra tekrar gelecek. Bu kez Anadolu Yakası ağırlıklı olacak. Yarın sabahın erken saatlerine kadar olan bir sağanak olacak. Yıldırımlar söz konusu olacak. Sabaha kadar olan yağışlar da dolu ihtiva edebilecek'' dedi.

29.09.2020Gündem
Meteoroloji uyarmıştı İstanbulda kuvvetli sağanak ve dolu...

Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da kuvvetli sağanak ve dolu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 12:20 ile 14:00 saatleri arasında İstanbul Boğazı ve Anadolu Yakası'nda gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurmuş ve sarı alarm uyarısında bulunmuştu. İstanbul'da çok sayıda ilçede yağmur ve dolu yağışı başladı.

29.09.2020Gündem
Hava durumu tahminleri 29 Eylül Hava nasıl olacak, yağmur var mı

Hava durumu tahminleri 29 Eylül! Hava nasıl olacak, yağmur var mı?

MGM hava durumu tahminleri son dakika açıklamalar ile belli oldu. Salı gününe ait hava durumu tahminlerini öğrenmek isteyenler, illere göre hava durumu tahminlerini takip ediyor. Marmara Bölgesi için lodos uyarısında bulunan Meteoroloji, Bursa, Kocaeli, İstanbul ve Batı Karadeniz'in batısı için sağanak yağış uyarısında bulundu. Özellikle İstanbul'da Anadolu Yakası öğle saatlerinde yağışın etkisi altında olacak. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte, 29 Eylül il il hava durumu tahminleri.

29.09.2020Gündem
Meteorolojiden flaş uyarı Ani sel, yıldırım ve dolu

Meteoroloji'den flaş uyarı! Ani sel, yıldırım ve dolu

Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

28.09.2020Gündem
Meteoroloji açıkladı O il için toz fırtınası uyarısı

Meteoroloji açıkladı! O il için toz fırtınası uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da yaşanan kum fırtınasının ardından Kırıkkale’de de kuvvetli rüzgar ve toz fırtınası ile yağış uyarısı yaptı.

12.09.2020Gündem
Son dakika... Ankara için kuvvetli sağanak uyarısı

Son dakika... Ankara için kuvvetli sağanak uyarısı

Ankara'nın batı ve kuzey kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

12.09.2020Gündem
Hava nasıl olacak, yağmur var mı Meteoroloji il il hava durumu tahminleri 9 Eylül 2020

Hava nasıl olacak, yağmur var mı? Meteoroloji il il hava durumu tahminleri 9 Eylül 2020

Hava durumu raporu Meteoroloji tarafından günlük olarak açıklanıyor. Güncel hava durumu tahminlerini yayınlayan MGM, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu. Son hava durumu değerlendirmelerine göre hava sıcaklığının ise kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği bildirildi. Peki, hava durumu nasıl olacak? İşte, 9 Eylül Türkiye geneli il il hava durumu tahminleri.

9.09.2020Gündem
Selden etkilenen esnaf ve KOBİlere acil destek

Selden etkilenen esnaf ve KOBİ'lere acil destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, selden etkilenen esnaf ve KOBİ’lere verilecek faizsiz kredinin detayları belli oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "İşletme başına 100 bin lira üst limitli kredi faizinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. Yani işletmelerimiz krediyi sıfır faizli olarak kullanacak. Kredi vadesinin ilk 12 ayı ödemesiz olacak" dedi.

1.09.2020Ekonomi