EKSTRA
MENÜ

Kreuzberg

Kreuzberg haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kreuzberg hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 721 Kreuzberg haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kreuzberg Haberleri

31 Mayıs’tan beri Kazım’dan haber alınamıyor

31 Mayıs’tan beri Kazım’dan haber alınamıyor

Berlin Polisi, kendisinden bir türlü haber alınamayan ve 31 Mayıs’tan bu yana kayıp olan 30 yaşındaki Kazım Gündüz’ü arıyor.

19.10.2021Avrupa
Köpi kampı boşaltıldı

Köpi kampı boşaltıldı

Berlin Polisi, sol otonom grupların Kreuzberg ilçesinde kurdukları ve yıllardır karavanlar içinde yaşadıkları ‘Köpi’ kamp alanını boşaltmaya başladı. Sol gruplar boşaltma girişimi sırasında polise direndi.

15.10.2021Avrupa
Bravo çocuklar

Bravo çocuklar

Berlin’de iki dilli eğitim veren Aziz Nesin İlkokulu’nun futbol takımı, ilkokullar arası futbol turnuvasında yarı finale yükseldi. Aziz Nesin öğrencileri Friedrichshain-Kreuzberg ilçesi birincisi olarak Berlin finallerine katılmaya hak kazandı.

6.10.2021Avrupa
Kaç Türkiye kökenli aday Meclis’e girecek

Kaç Türkiye kökenli aday Meclis’e girecek?

Almanya, pazar günü yapılacak seçimlere kilitlendi. Bu yıl özellikle yerleşik partilerden çok sayıda Türkiye kökenli aday gösterildi. Ancak adayların çoğu listelerde kazanma ihtimali bulunmayan yerlerde.

24.09.2021Avrupa
‘Berlin’in size ihtiyacı var’

‘Berlin’in size ihtiyacı var’

Berlin Uyum, Sosyal İşler ve Çalışma Senatörü Elke Breitenbach, Berlin Polis Teşkilatı ve kamu kurumlarında çalışan göçmen kökenli personelin sayısının artması gerektiğini söyledi. Berlin toplumundaki çeşitliliğin kamu kurumlarına yansımadığını belirten Breitenbach, bu kurumlardaki göçmen kökenli çalışan personel sayısına bakıldığında bu durumun görüldüğünü ifade etti.

24.09.2021Avrupa
‘Türkiye ile ilişkilerin iyileştirilmesi için çalışacağım’

‘Türkiye ile ilişkilerin iyileştirilmesi için çalışacağım’

Kreuzberg’de ‘2 Hearts’ adlı mentor programını ziyaret ederek gençlerle konuşan Birlik Partileri Başbakan adayı Armin Laschet, Türkiye ile ilişkilerin iyileştirilmesi için çalışacağını söyledi.

21.09.2021Avrupa
SPD Türk adaylarını tanıttı

SPD Türk adaylarını tanıttı

Hem Federal Meclis seçimlerinde hem Berlin Eyalet Parlamentosu seçimlerinde çok sayıda Türkiye kökenli aday çıkaran SPD, hafta sonu düzenlenen bir etkinlikte adayları tanıttı.

20.09.2021Avrupa
Bisiklet yoluna karşı çıktı, çevrecilerin hedefi oldu

Bisiklet yoluna karşı çıktı, çevrecilerin hedefi oldu

Berlinli genç girişimci Mustafa Öztürk, Türkiye kökenli göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Berlin’in Kreuzberg ilçesinde süpermarket işletiyor. Öztürk, Yeşiller Partisi’nin kalesi olarak bilinen Kreuzberg’de göçmenlerin kurduğu, ‘Wir sind Berlin (WSB)- Biz Berlin’iz’ adlı siyasi oluşuma katılarak, belediye meclisine adaylığını koydu.

19.09.2021Avrupa
Göçmenlerin kurduğu ‘WSB’ belediye seçimlerine girecek

Göçmenlerin kurduğu ‘WSB’ belediye seçimlerine girecek

Berlin’de bu yıl genel seçimlerin yanı sıra eyalet parlamentosu ve belediye seçimleri de yapılacak. Merkez partilerden beklentilerini bulamayan bazı göçmen kökenliler, belediye meclisi seçimlerinde yeni bir siyasi oluşuma gitti. Göçmenlerin kurduğu ‘Wir sind Berlin-Biz Berlin’iz’ (WSB) adlı siyasi oluşum, 4 farklı ilçede belediye meclisine encümen olarak seçilmek için aday çıkardı.

13.09.2021Avrupa
Alaturka kahvaltılı 60. yıl etkinliği

Alaturka kahvaltılı 60. yıl etkinliği

Almanya ile Türkiye arasında imzalanan iş gücü anlaşmasının 60’ıncı yılı nedeniyle bu yıl birçok kültürel etkinlik gerçekleştiriliyor. ‘İstanbulberlin’ inisiyatifi tarafından bu kapsamda Berlin’de ‘Frühstück Alla Turca’ (Alaturka Kahvaltı) adlı bir etkinlik gerçekleştirilecek.

3.09.2021Avrupa
Künefe üzeri sohbet

Künefe üzeri sohbet

Berlin Uyum, İş ve Sosyal İşler Senatörü Elke Breitenbach, Kreuzberg Eğitim Okulu’nu (BWK) ziyaretinde, önce künefe yaptı sonra evde çocuk bakımı alanında hızlandırılmış uyum ve mesleki eğitim programına katılan mülteci ve göçmen kadınlarla bir araya geldi.

24.08.2021Avrupa
‘Bu çocuktan oyuncu olmaz’ dediler, efsanenin hayatını oynadı

‘Bu çocuktan oyuncu olmaz’ dediler, efsanenin hayatını oynadı

Efsane halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan sinema filmiyle tanıdık onu. Aslında henüz 15 yaşındayken Onur Saylak’ın yönettiği ‘Daha’ filmiyle sinemaya adım attı. Babası Hollandalı annesi Türk olan genç oyuncu Hayat van Eck, 7 yaşındayken çocuk oyuncu olarak ilk kez kamera karşısına geçti. Bir televizyon dizisi çekimlerinde sürekli kameraya baktığı için “Bu çocuktan oyuncu olmaz” dedikleri Hayat, yıllar sonra sadece Naim Süleymanoğlu’na benzerliğiyle değil, gösterdiği oyunculuk performansıyla da kendinden söz ettirdi.

14.08.2021Avrupa
Kreuzberg’de Türk esnafla buluştu: ‘Sarrazin’in kalması hataydı’

Kreuzberg’de Türk esnafla buluştu: ‘Sarrazin’in kalması hataydı’

Berlin’de 26 Eylül’de yapılacak eyalet parlamentosu seçimleri yaklaştıkça, parti yöneticileri de Türkiye kökenli adaylara destek vermek amacıyla Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölgelere ziyaret etmeye başladı.

12.08.2021Avrupa
Bir Sarrazin daha

Bir Sarrazin daha

Federal Meclis İçişleri Komisyonu bu yılın ilk yarısında ‘Alman Vatandaşlık Yasası’nda değişiklik’ içeren önergelerle ilgili olarak uzmanlardan görüş alınmasını istedi. Federal Meclis’te grupları bulunan partilerin hepsi uygun gördükleri uzmanları önerdi.

26.07.2021Avrupa
Göçün 60. yılında SPD’den, Kreuzberg’e anıt talebi

Göçün 60. yılında SPD’den, Kreuzberg’e anıt talebi!

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Berlin Kreuzberg İlçesi Teşkilatı, Türkiye’den Almanya’ya işçi göçünün 60. yılında, Almanya’nın kalkınmasına katkı sağlayan birinci nesil göçmenleri onore etmek için Kreuzberg’de bir anıt açılmasını istiyor. İlçe teşkilatının önerisinin parti programına alınması yönünde karar alındı.

23.07.2021Avrupa
Berlin Kanser Vakfı’ndan Türkçe hizmet

Berlin Kanser Vakfı’ndan Türkçe hizmet

ABerlin Kanser Vakfı (Berliner Krebsgesellschaft) Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg’deki yeni şubesinde Türkçe danışmanlık hizmeti sunacak. Projeye, Federal Meclis milletvekili Cansel Kızıltepe de destek veriyor.

21.07.2021Avrupa
Virüse yakalananlar da aşı olsun

Virüse yakalananlar da aşı olsun

Paul Ehrlich Enstitüsü Başkanı Klaus Cichutek, sadece vücuttaki antikorlara bakılarak yapılan değerlendirmelerin yanlış sonuçlar doğurabileceğine dikkati çekerek, koronavirüse yakalanıp atlatmış kişilerin de aşı olabileceğini söyledi.

27.06.2021Avrupa
Örnek Türk girişimciden çevre dostu, kâğıttan çanta

Örnek Türk girişimciden çevre dostu, kâğıttan çanta!

Çevre dostu çantalarla daha temiz ve yaşanılır bir dünya hayali ile yola çıkan Ergin Akyüz, kurduğu AktionU isimli firma ile plastik poşet kullanımı durdurarak çevre bilincinin gelişmesine katkı sunuyor

27.05.2021Avrupa
Taklit gerekçesiyle dava Dönerci çalmış

Taklit gerekçesiyle dava! Dönerci çal'mış

Sanatçı Ayşe Erkmen, 27 yıl önce Berlin’de bir binanın dış cephesine yaptığı meşhur ‘Am Haus’ (Evde) adlı eserini İstanbul’daki dönerci dükkânının dış cephesinde kopyalayan şirkete 15 bin liralık tazminat davası açtı. Der Berliner Döner, sanatçının ‘-Miş’li bina’ olarak ünlenen eserini yeni bir konseptle yorumladığını söylüyor.

20.05.2021Kitap Sanat
Berlin’de İsrail protestosu

Berlin’de İsrail protestosu

Almanya’nın başkenti Berlin’de, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı protesto düzenlendi.

15.05.2021Avrupa
Berlin’de polis şiddeti protesto edildi

Berlin’de polis şiddeti protesto edildi

Almanya’nın başkenti Berlin’de binlerce kişi ülkedeki polis şiddetini ve ırkçılığı protesto etti.

9.05.2021Avrupa
Ayşe Teyze balkonu anlattı: ‘Sanki onların içindeydim’

Ayşe Teyze balkonu anlattı: ‘Sanki onların içindeydim’

Almanya’nın başkenti Berlin’deki 1 Mayıs gösterilerine Kreuzberg’deki evinin balkonundan eşlik eden, görüntüleriyle bir anda sosyal medyada en çok konuşulan isim olan Ayşe Şaşmaz, o günü Hürriyet’e anlattı: “Bir tanıdık selam verdi, ben de el sallayınca bu kez herkes bana el sallamaya başladı.”

4.05.2021Avrupa
1 Mayıs’ın rengi Ayşe Teyze oldu

1 Mayıs’ın rengi Ayşe Teyze oldu!

Hafta sonu Berlin’de yapılan 1 Mayıs gösterilerine Kreuzberg’deki evinin balkonundan eşlik eden Ayşe teyze damga vurdu.

3.05.2021Avrupa
Berlin’in zorlu 1 Mayıs sınavı

Berlin’in zorlu 1 Mayıs sınavı!

Başkent Berlin’de Türklerin ve yabancıların yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg’de her yıl gerçekleşen 1 Mayıs gösterilerine, bu sene sayıları 10 bine yaklaşan solcu grupların yanı sıra ‘Korona inkarcılarının’ da katılması bekleniyor.

29.04.2021Avrupa
Mahkeme kararı sokaklara döktü

Mahkeme kararı sokaklara döktü

Federal Anayasa Mahkemesi’nin Berlin’deki kira üst sınır yasasını iptal etmesinden sonra birçok kiracı geriye dönük zamlı kira ödeme riskiyle karşı karşıya kalırken, kurumlar ev sahiplerine çağrı yaptı. Berlin Sanayi ve Ticaret Odası ile Almanya Gayrimenkul Sahipleri Birliği, ev sahiplerinden geriye dönük kira zammından feragat etmelerini istedi.

16.04.2021Avrupa
Teşkilatlar ikinci sıra için önerdi

Teşkilatlar ikinci sıra için önerdi

Almanya’da eylül ayında yapılacak genel seçimler yaklaştıkça partilerin milletvekili aday listeleri de belli olmaya başladı.

13.04.2021Avrupa
Maske uyarısına lolipoplu cevap

Maske uyarısına lolipoplu cevap

Almanya’nın başkenti Berlin’de hükümetin koronavirüsle mücadele kapsamında aldığı salgın tedbirleri ve Enfeksiyon Koruma Yasası, yaklaşık 60 kadar aracın katıldığı bir eylemle protesto edildi. Önlemlere karşı çıkan grup, kent merkezinde başlattığı eylemi, Başbakan Angela Merkel’in çalışma ofisi önünde sonlandırdı.

12.04.2021Avrupa
Aile hekimleri de başladı, bir günde...

Aile hekimleri de başladı, bir günde...

Paskalya tatili sonrası muayenehanelerde aşılama başladı, kliniklerin önünde uzun kuyruklar oluştu. Bir günde 650 bine yakın aşılama yapıldı.

9.04.2021Avrupa
‘Gecekondu’dan sosyal konutların kamulaşması için imza kampanyası

‘Gecekondu’dan sosyal konutların kamulaşması için imza kampanyası

Özellikle Berlin’de aşırı artan kiralara dikkat çekmek için Kreuzberg’de kurulan ‘Gecekondu’ adlı inisiyatif imza kampanyası başlattı. Hedef 180 bin imza toplayıp referanduma gitmek...

29.03.2021Avrupa
Bakan Giffey Türk mahallesinde ilk kez çiğ köftenin tadına baktı: Ooooo çok acıymış

Bakan Giffey Türk mahallesinde ilk kez çiğ köftenin tadına baktı: Ooooo çok acıymış

Federal Aile Bakanı Franziska Giffey, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg’i ziyaret etti. Giffey’e SPD’den Kreuzberg 3. seçim bölgesi direk adayı Sevim Aydın, SPD Kreuzberg Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet İyidirli ve Ercan Yaşaroğlu eşlik etti.

26.03.2021Avrupa
Vegan Attila’dan savcıya alaycı yanıt: Sizin için üzgünüm...

Vegan Attila’dan savcıya alaycı yanıt: Sizin için üzgünüm...

Almanya’da korona karşıtı gösterilerde başı çeken ve halkı kışkırtma suçlamasıyla hakkında soruşturma yürütülen Attila Hildmann, kaçtığı Türkiye’den, savcıya alaycı mesaj gönderdi.

26.03.2021Avrupa
Türk işletmeler: ‘Artık otellerin açılmasına izin verin’

Türk işletmeler: ‘Artık otellerin açılmasına izin verin’

Alman Otelciler ve Gastronomi İşletmeler Birliği DEHOGA, salgında konaklama sektörünün çok zor durumda kaldığını belirterek, hükümetin Paskalya Bayramı’nda ve sonrasında kısıtlamaları uzatma kararının sektöre ağır bir darbe olduğunu açıkladı.

25.03.2021Avrupa
Meslek eğitiminde başarılı göçmenler ödüllerini aldı

Meslek eğitiminde başarılı göçmenler ödüllerini aldı

Almanya’da meslek eğitim alanındaki ayrımcılığa dikkat çekmek amacıyla meslek eğitiminde başarılı göçmen kökenli gençlere ilk kez verilen ödüller sahiplerini buldu. Toplamda 10 bin euroluk ödül, federal hükümetin Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Annette Widmann-Mauz himayesinde hayata geçirildi.

24.03.2021Avrupa
Eşitlik yine lafta kaldı

Eşitlik yine lafta kaldı

Geçen hafta sonu Yeşiller Berlin Teşkilatı’nın olağan kongresi yapıldı. 26 Eylül’de genel seçimlerle aynı gün yapılacak olan Berlin Eyalet Parlamentosu seçimleri için partinin programı belirlendi. Eyalet Parlamentosu seçimlerine katılacak milletvekili adayları haftalar önce belirlendiği için 3 gün süren kongrenin son gününde Federal Meclis milletvekili adayları da saptandı.

24.03.2021Avrupa
Salgına rağmen ‘Türk Pazarı’nda yüzler hep gülüyor

Salgına rağmen ‘Türk Pazarı’nda yüzler hep gülüyor

Berlin’de turistik gezilerin rotası içinde yer alan, Başbakan Angela Merkel’in yanı sıra pek çok siyasi liderin geçmiş dönemlerde uğrayıp, vatandaşlarla sohbet ettiği Kreuzberg-Maybachufer’daki ‘Türk Pazarı’, samimi ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla çalışmaya devam ediyor. Berlin Eyalet Senatosu’nun karantina uygulamaları kapsamında, Türk Pazarı’nda gıda ve hijyen ürünlerinin satışına izin çıkarken, yaklaşık 300 olan tezgâh kapasitesi ise 30’a düşürüldü. Pazarda maskesiz çalışanlara 2 hafta çalışma yasağı getirilirken, tezgâhlar arasındaki mesafe ise zabıtalar tarafından dikkatle takip ediliyor.

8.03.2021Avrupa
Kadınları öldürerek geleceği karartıyorsunuz

'Kadınları öldürerek geleceği karartıyorsunuz'

Almanya’nın 16 eyaletinden biri olan başkent Berlin, Dünya Kadınlar Günü’nü 2019’dan bu yana resmi tatil sayan tek eyalet olarak etkinlikler düzenleyecek. Salgın nedeniyle geçmiş yıllardaki gibi yüksek katılımlı etkinliklerin beklenmediği Berlin’de vatandaşların görüşünü aldık.

7.03.2021Avrupa
İstanbul-Berlin, birbirine bir adım daha yaklaşıyor

İstanbul-Berlin, birbirine bir adım daha yaklaşıyor

Almanya’nın başkenti Berlin’in Türkiye açısından birkaç özelliği var. Türkiye dışında Türklerin en yoğun yaşadığı şehir olarak bilinir. Yaklaşık 3.6 milyon nüfusa sahip kentte Türkiye’den göç etmiş 300 bine yakın insan yaşıyor. Bu şehirde Türkçe, Almancadan sonra en çok konuşulan dillerden biri.

2.03.2021Avrupa
Açıldı ama dertler bitmedi

Açıldı ama dertler bitmedi

Almanya’da yaklaşık 2.5 ay aradan sonra kuaförler yeniden hizmet vermeye başladı. Ancak kuaförler yine de endişeli. Birçoğu üçüncü dalga nedeniyle dükkânların yeniden kapatılması endişesini yaşıyor. Birçoğu ise devletin söz verdiği korona yardımlarını alamamaktan yakınıyor.

1.03.2021Avrupa
Soygunculardan hâlâ iz yok

Soygunculardan hâlâ iz yok

Berlin’de gündüz vakti bir bankanın para transfer aracını soyarak yaklaşık 1 milyon euroyu alıp kayıplara karışan soyguncuların aranmasına devam ediliyor.

21.02.2021Avrupa
‘Yabancıyız diye daha ilk soruda kaybediyoruz’

‘Yabancıyız diye daha ilk soruda kaybediyoruz’

Geçen yıl 19 Şubat’ta ırkçı saldırıda hayatını kaybeden 4’ü Türkiye kökenli 9 göçmen için Almanya’nın birçok şehrinde düzenlenen anma törenlerinde, ırkçılık ve şiddet yanlısı saldırılar protesto edildi. Bu kapsamda Berlin’de özellikle Türklerin ve yabancıların yoğun yaşadığı Wedding, Neukölln ve Kreuzberg ilçelerinde de yoğun katılım eşliğinde düzenlenen etkinlikte Hanau’da hayatını kaybeden masum insanlar anıldı.

20.02.2021Avrupa
Meslek eğitiminde başarılı gençlere ödül

Meslek eğitiminde başarılı gençlere ödül

Almanya’da, meslek eğitim alanındaki ayrımcılığa dikkati çekmek amacıyla yine meslek eğitiminde başarılı olan göçmen kökenli gençlere toplamda 10 bin euroluk ödül verilecek. Ödül, Federal Hükümetin Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Annette Widmann-Mauz himayesinde hayata geçirildi. Ödül töreni Kreuzberg Meslek Eğitim Kurumu (BWK BildungsWerk in Kreuzberg GmbH) ve Göçmen Ekonomisi Birliği (Verband der Migrantenwirtschaft) iş birliği ile düzenleniyor.

17.02.2021Avrupa
Esnaf kan ağlıyor: İflaslar kapıda

Esnaf kan ağlıyor: İflaslar kapıda

Almanya’da esnaf korona kriziyle kan ağlıyor. Bürokratik engellere takılan yardımların gecikmesi esnafın sabrını tüketiyor. 750 bin iş yeri iflasın eşiğinde.

29.01.2021Avrupa
Kaiserslautern’den zehir zemberek tepki

Kaiserslautern’den zehir zemberek tepki

Almanya’da yaşayan gurbetçi Türklerin futbol takımı Münih Türkgücü (Türkgücü München), Kaiserslautern takımı ile karşıya geldi. Maça, ırkçı bir grubun açtığı pankart damga vurdu. Irkçı “3. Yol Partisi” üyelerinin üzerinde “Türkgücü hoş gelmedi” yazan pankartı açmalarına zehir zemberek tepki gösterdi.

27.01.2021Avrupa
Polis gücünü üç katına çıkarınca Görlitzer Park’ta suç azaldı

Polis gücünü üç katına çıkarınca Görlitzer Park’ta suç azaldı

Uzun yıllar gasp, hırsızlık ve uyuşturucu satıcıların merkezi haline gelen Berlin’deki Türk mahallesi Kreuzberg sınırları içinde kalan Görlitzer Park’ta alınan önlemler işe yaradı. Parkta, polisin kendisini daha fazla göstermesi, işlenen suç sayısını oldukça düşürdü.

27.01.2021Avrupa
Küçük İstanbul’da yürekleri ısıttılar

Küçük İstanbul’da yürekleri ısıttılar

Almanya’nın başkenti Berlin’de İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı bünyesindeki Mevlana Camisi Derneği evsizlere sıcak çorba ve yiyecek ikram etti.

27.01.2021Avrupa
Hırsız, polis çıkınca herkes şaşırdı

Hırsız, polis çıkınca herkes şaşırdı

Berlin Emmiyet Teşkilatı polisleri, yakaladıkları hırsızın meslektaşları çıkmasıyla büyük şaşkınlık yaşadı. Cep telefonu hırsızı 30 yaşındaki polis ve suç ortağı cezaevine konuldu.

26.01.2021Avrupa
Sevinç ‘sızı’yor

Sevinç ‘sızı’yor!

Şükran Yiğit’in yeni romanı ‘Burası Radyo Şarampol’, anlamak üzerine kurulu. İlk ayrılıklar, kayıplar, kavuşmalar, büyüme öyküsü; evet, hepsi var, ama hepsinde de, her zaman bağışlamak söz konusu olmasa da, bir ‘anlama’ çabası ve isteği var.

8.01.2021Kitap Sanat
Almanya yeni yıla evde girdi

Almanya yeni yıla evde girdi

Salgının gölgesinde yeni yıla girilen Almanya’da yasaklar nedeniyle insanlar evlerindeydi. Yüz binlerce kişinin toplandığı ve yeni yılı birlikte karşıladığı tarihi Brandenburg Kapısı’nın önündeki meydanda ve yollarda kimse yoktu. Dev sahnenin kurulduğu Brandenburg Kapısı’ndaki konseri Almanlar evlerinde televizyon ekranları başında izledi.

1.01.2021Avrupa
Almanyada vaka sayıları artarken restoran ve kafeler koronavirüs test merkezine dönüştürüldü

Almanya'da vaka sayıları artarken restoran ve kafeler koronavirüs test merkezine dönüştürüldü

Almanya'da koronavirüse karşı aşılama programı hız kazandı. Öte yandan ülkede vaka sayıları artmaya devam ediyor. Başkent Berlin'de Koronavirüs vakalarında ve virüs kaynaklı can kaybı sayısındaki artışın devam ederken laboratuvarların ve test merkezlerinin yoğun olması nedeniyle ilginç bir uygulamaya imza atıldı. Başkent Berlin’deki kafe, diskotek, restoran gibi işletmeler Kovid-19 test merkezlerine dönüştürüldü. Söz konusu “test merkezlerinde” hızlı koronavirüs testi yapılmasına resmî kurumlar tarafından izin veriliyor.

31.12.2020Dünya
Son dakika: Berlinde silahlı saldırı Yaralılar var

Son dakika: Berlin'de silahlı saldırı! Yaralılar var

Reuters'da yer alan son dakika haberine göre Almanya'nın başkenti Berlin'de sabah erken saatlerde bir silahlı saldırı gerçekleşti. Olayda yaralılar olduğu bilgisi verildi.

26.12.2020Dünya