MENÜ

Kadın Çalışan

Kadın Çalışan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadın Çalışan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27.290 Kadın Çalışan haberi bulunmuştur.

Kadın Çalışan Haberleri

Selcen Gür Sigorta Brokerleri Derneği başkanı oldu

Selcen Gür Sigorta Brokerleri Derneği başkanı oldu

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği seçimli Genel Kurulu’nda yeni başkan Selcen Gür oldu. 1991 yılında kurulan derneğin yedi kişiden oluşan yeni yönetim kuruluna dört kadın, üç erkek asil üye seçildi.

16.03.2020Ekonomi
Çağrı merkezi sektörünün sağladığı istihdam 115 bin kişiye ulaştı

Çağrı merkezi sektörünün sağladığı istihdam 115 bin kişiye ulaştı

Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü, çağrı merkezi sektörünün pazar büyüklüğünün ise, önceki yıla göre yüzde 21 büyüme ile 7,5 milyar TL’ye ulaştığını açıkladı.

11.03.2020Teknoloji
Gong kadın erkek eşitliği için çaldı

Gong kadın erkek eşitliği için çaldı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Borsa İstanbul'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen, "Gong Kadın-Erkek Eşitliği İçin Çalıyor" programına katıldı.

8.03.2020Ekonomi
HÜRRİYET PAZAR SORDU: Kadın haklarıyla ilgili  neyi değiştirmek isterdiniz

HÜRRİYET PAZAR SORDU: Kadın haklarıyla ilgili neyi değiştirmek isterdiniz?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün asıl muhatabı olan, farklı yaş ve meslek grubundan 50 kadınla konuştuk ve onlara şu soruyu sorduk: “Sihirli bir değneğiniz olsa 8 Mart’ta kadın hakları ve sisteme dair neyi değiştirmek ya da düzeltmek isterdiniz?”

1700 kadın çalışana sahibiz

'1700 kadın çalışana sahibiz'

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle şirket yöneticileri mesaj yayımlıyor.

7.03.2020Ekonomi
Her birimiz cinsiyet eşitliğine sahip bir dünya yaratmaya yardımcı olabiliriz

Her birimiz cinsiyet eşitliğine sahip bir dünya yaratmaya yardımcı olabiliriz

Türk Ekspres COO’su Harika Kızılhan: “ ‘Toplu olarak, her birimiz cinsiyet eşitliğine sahip bir dünya yaratmaya yardımcı olabiliriz’ anlayışına inanıyorum.”

Borsa İstanbulda 8 Marta özel tören

Borsa İstanbul'da 8 Mart'a özel tören

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Borsa İstanbul'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen, "Gong Kadın-Erkek Eşitliği İçin Çalıyor" programına katıldı.

6.03.2020Gündem
Çağrı Merkezleri Derneği bünyesinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kuruldu

Çağrı Merkezleri Derneği bünyesinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kuruldu

Çağrı Merkezleri Derneği bünyesinde, sektördeki kadınların kariyer gelişimlerinin desteklenmesi ve daha fazla kadın yönetici yetiştirilmesi çalışmalarının da içerisinde yer alacağı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kuruldu.

6.03.2020Teknoloji
Hedefimiz teknolojileri alanında da kadınların istihdam oranını artırmak

'Hedefimiz teknolojileri alanında da kadınların istihdam oranını artırmak'

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, bakanlık olarak en büyük hedeflerinden birinin, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında da kadınların istihdam oranlarını artırmak olduğunu söyledi.

5.03.2020Teknoloji
SGK emeklilik yaşı sorgulama motoru: Emeklik hesaplama nasıl yapılır

SGK emeklilik yaşı sorgulama motoru: Emeklik hesaplama nasıl yapılır?

Emekli olabilecekleri zaman dilimi hakkında bilgileri öğrenmek isteyen çalışanlar, sosyal güvenlik sistemi içinde yer alarak prim günleri kapsamında emeklilik yaşı hesaplamasıyla ilgili detayları sorguluyor. Özellikle milyonlarca SGK çalışanı, 2020 emeklilik yaşı şartları hakkında bilgi almak istiyor. Emeklilik için gün sayanlar, Ne zaman emekli olurum?' sorusunun yanıtını resmi kaynakların bilgileri çerçevesinde öğrenebiliyor. Peki, emeklik hesaplama nasıl yapılır? İşte, SGK emeklilik yaşı hesaplama motoru ve konuyla ilgili detaylar.

21.02.2020Ekonomi
4A, 4B, 4C 2020 emeklilik yaşı hesaplama ekranı: Ne zaman emekli olurum

4A, 4B, 4C 2020 emeklilik yaşı hesaplama ekranı: Ne zaman emekli olurum?

Ne zaman emekli olacağım sorusu, aktif çalışma hayatını tamamlamaya hazırlanan vatandaşlar tarafından sıklıkla gündeme geliyor. Sosyal güvenlik sistemi içerisinde prim günler kapsamında emekli olacakları günü bekleyen kamu ve özel sektör çalışanları, emeklilik yaşında etkili olan şartları öğrenmek istiyor. Peki, emeklilik yaşı nasıl hesaplanır? İşte, 4A, 4B, 4C 2020 emeklilik yaşı hesaplama ekranı ve emekli olmada etkili olan şartlar hakkında bilgiler.

20.02.2020Ekonomi
Yeşim Meltem Şişli olayı için 5 müfettiş görevlendirildi... Pazartesi ifade verecek

Yeşim Meltem Şişli olayı için 5 müfettiş görevlendirildi... Pazartesi ifade verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin ifadesinin alınması için 5 müfettiş görevlendirildi. İBB Başkanı Danışmanı Murat Ongun, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen 5 müfettişin İBB'de çalışmaya başladığını belirterek, "Meltem Şişli, pazartesi günü müfettişlere ifade verecek" dedi.

6.02.2020Gündem
Ne zaman emekli olurum SGK 2020 emeklilik hesaplama

Ne zaman emekli olurum? SGK 2020 emeklilik hesaplama

Milyonlarca vatandaş emekli olabilecekleri zaman dilimi hakkında nasıl bilgi alabileceklerini merak ediyor. Sosyal güvenlik sistemi içinde yer alarak prim ödemesi yapan özel sektör ve kamu çalışanları, emekli olacakları tarihi internet üzerinden kolayca sorgulayabilir. İşte, merakla araştırılan 'Ne zaman emekli olurum?' sorusunun yanıtı...

6.02.2020Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır 2020

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır 2020?

Bağ-Kur ve SGK'ya bağlı milyonlarca çalışan ne zaman emekli olurum sorusunun yanıtını her geçen gün araştırıyor. Prim gün sayısı ve ilk sigortalı olunan tarihin etkili olduğu emeklilik yaşı hesaplama ekranı aracılığı ile emeklilik yaşı nasıl hesaplanır sorusu yanıt buluyor. Peki, emeklilik yaşı nasıl sorgulanır? Emeklilik yaşı hesaplamada hangi etkenler önemlidir? İşte, 2020 emeklilik yaşı hesaplama ekranı ve konuyla ilgili detaylı bilgiler.

5.02.2020Ekonomi
Patrondan skandal mesaj ‘Bugün çok güzelsin, 5 bin TL edersin’

Patrondan skandal mesaj! ‘Bugün çok güzelsin, 5 bin TL edersin’

İki kadın, ABD’de ev almak isteyen kişilere danışmanlık yapan gayrimenkul şirketinin sahibi eski patronları hakkında suç duyurusunda bulundu. Kadınlardan biri ifadesinde, eski patronunun, kendisi ile yaptığı motivasyon konuşması sonrası zorla öptüğünü söyledi. Diğer kadın ise savcılık ifadesinde, eski patronunu, kendisi ile birlikte olması halinde 5 bin TL vereceğine dair mesaj attığını öne sürdü. Suçlanan şirket sahibi ise “Suçlamalar asılsız, cinsel tacizde bulunmadım” dedi.

30.01.2020Gündem
İstanbulun gözde mekanındaki tecavüz skandalında yeni gelişme

İstanbul'un gözde mekanındaki tecavüz skandalında yeni gelişme!

İstanbul Bebek'te bulunan ünlü bir restoranda geçtiğimiz günlerde R.D. isimli kadın çalışan, restoranda müdür olarak çalışan Alper İ.'den taciz iddiasıyla şikayetçi oldu. Şüpheli Alper İ. hakkında "basit cinsel saldırı" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından 9 yıldan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

29.01.2020Gündem
İki kuşak arasında tonla fark var

İki kuşak arasında tonla fark var

Dardanel’in kurucusu Niyazi Önen, oğluyla birlikte balık tüketimini artırmak için reklamlara çıktı. Aralarında dikkat çeken bir boy farkı olan baba oğul, ‘tonla büyüyen’ kuşak vurgusunu yaparak ton balığı tüketimini arttırmayı hedefliyor. Malta, Libya gibi ülkelerde Türkiye’den çok daha fazla ton balığı tüketildiğini söyleyen Niyazi Önen, “125 gram olan ton balığı tüketimini 1 kilograma çıkarmak istiyoruz” diyor. Mehmet Önen ise “Seyşeller ve Fildişi sahillerinden yılda 25 bin ton balık alıp, işliyoruz” diye konuştu.

27.01.2020Ekonomi
En tehlikeli maddeleri o taşıyor

En tehlikeli maddeleri o taşıyor!

Lojistik sektörünün kadın patronlarından Damla Alişan, sektörde kimya-sallar ve patlayıcılar başta olmak üzere tehlikeli madde taşımacılığında lider bir şirketi yönetiyor. Alişan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alişan, “Türkiye, lojistik köyler tam olarak hayata geçtiğinde ve tren hatları tamamladığında global şirketlerin lojistik üssü olur” diyor.

20.01.2020Gündem
Okan Bayülgen:Libido konusunda Can Yaman haklı

Okan Bayülgen:Libido konusunda Can Yaman haklı

25 yıldır şov dünyasının yıldızı. Sivri diliyle hep gündemde. Kendini ‘zıpçıktı ama hakkaniyetli’ olarak anlatıyor. Yine kendi ifadesiyle ‘erk’in önünde ortalığı karıştırmaya bayılıyor, “Sesim kazanan gibi çıksa da ben bir kaybedenim” diyor. Konu ekrandaki oyunculara gelince, Can Yaman’ın libido açıklamasına destek verip, dizi oyuncularını “Kakaları gelmiş gibi oynuyorlar” diye eleştiriyor. Çekinmeden, “Çok aldatıldım ve aldattım” itirafını yapıp, ‘heteroseksüalitenin içinde sıkışmış bir adam’ olduğunu söylüyor. Okan Bayülgen’le yeni oyunu ‘Amadeus’ için buluştuk. Hayatını, yeni nesli, ekrandaki oyuncuları, aşkı ve seksi konuştuk.

19.01.2020Hürriyet Pazar
Deloitte, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketini açıkladı

Deloitte, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketini açıkladı

Deloitte tarafından son dört senelik net satış gelirlerinin büyüme oranına göre belirlenen Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri, Facebook işbirliğiyle gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2019 Programı’nın sonuçlarına göre Bulutistan yüzde 9682’lik bir oranla Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi oldu.

15.01.2020Teknoloji
Vodafone, çevresel etkisini yarıya indirmeyi planlıyor

Vodafone, çevresel etkisini yarıya indirmeyi planlıyor

Vodafone Türkiye, 1 Nisan 2018 – 31 Mart 2019 mali yılı boyunca çevresel, sosyal, ekonomik ve yönetimsel konulardaki uygulamalarını ve performansını şeffaf bir şekilde paylaştığı “2019 Sürdürülebilirlik Raporu”nu yayınladı. Sadece dijital platformlardan paydaşlara sunulan raporda, Vodafone’un “Dijitalleşme”, “Kadının Güçlenmesi”, “Gençlerin Becerileri ve İstihdamı” ile “Enerji İnovasyonu” alanlarında hayata geçirdiği sürdürülebilirlik çalışmaları paylaşıldı.

14.01.2020Teknoloji
Ne zaman emekli olurum SGK emeklilik hesaplama

Ne zaman emekli olurum? SGK emeklilik hesaplama

Yeni yıla kısa bir süre kala en çok merak edilenlerden biri de emeklilik tarihleri oldu. Yılladır çalışma hayatının içinde yer alan binlerce vatandaş emeklilikleri için kaç günlerinin kaldığını merak ediyor. SGK'nın e-Devlet sistemi üzerinden emekliliğe dair pek çok işlem yapılabiliyor. İşte, merakla araştırılan 'Ne zaman emekli olurum?' sorusunun yanıtı...

25.12.2019Gündem
Türkiyede geçen yıl 17 bin 853 mali aracı kuruluş faaliyet gösterdi

Türkiye'de geçen yıl 17 bin 853 mali aracı kuruluş faaliyet gösterdi

Türkiye'de mali aracı kuruluşlar sektöründe faaliyet gösteren girişim sayısı geçen yıl 17 bin 853 oldu.

19.12.2019Ekonomi
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama ekranı ve detayları

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama ekranı ve detayları

Ne zaman emekli olurum? sorusu emeklilik için gün sayan vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. SGK, Bağ Kur ya da Emekli Sandığı çalışanları için emeklilik tarihi prim gün sayısı ve ilk sigortalı olunan tarihe göre değişiyor. Peki, emeklilik yaşı nasıl hesaplanır? Emeklilik yaşı hesaplamada neler etkilidir? İşte, emeklilik yaşı hesaplama ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

11.12.2019Gündem
Türkiyede teknoloji sektöründe 245 bin kişi çalışıyor

Türkiye'de teknoloji sektöründe 245 bin kişi çalışıyor

Teknolojide Kadın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Öney, "Türkiye'de toplam iş gücü 30 milyon 550 bin iken, teknolojide çalışan kişi sayısına baktığımızda sadece 245 bin." dedi.

11.12.2019Teknoloji
Netaş Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil oldu

Netaş Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil oldu

Geliştirdiği teknoloji ve hayata geçirdiği sosyal fayda projeleriyle sürdürülebilir bir gelecek için çalışan Netaş, Borsa İstanbul’da işlem gören ve sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin yer aldığı Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil oldu.

25.11.2019Teknoloji
Aile içi şiddetin kadın çalışanlar üzerindeki etkisi

Aile içi şiddetin kadın çalışanlar üzerindeki etkisi

Vodafone’un KPMG işbirliğiyle hazırladığı ve 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle yayınladığı rapor, aile içi şiddetin kadın çalışanlar üzerindeki etkisini ortaya koyuyor. Rapora göre, son 1 yılda 107 ülkede 80 milyon kadın çalışan aile içi şiddete maruz kaldı. Türkiye’de bu sayı 833 bin olarak öngörülürken, yaklaşık 57 bin kadın da aile içi şiddet nedeniyle işine gidemedi. Araştırmanın yapıldığı Türkiye dahil 9 ülkede, aile içi şiddet nedeniyle oluşan işe devamsızlığın ekonomide her yıl 2,1 milyar dolarlık kayba yol açtığı tahmin ediliyor.

24.11.2019Teknoloji
Bakan Selçuktan flaş EYT açıklaması

Bakan Selçuk'tan flaş EYT açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda ellerinde 10'dan fazla analiz olduğunu belirterek, "Her türlü kombinasyonu denedik. Fakat hiçbirisinin maliyeti sürdürülebilir bir maliyet değil." dedi.

19.11.2019Gündem
TSKBye cinsiyet eşitliği için AFDden 85 milyon euro kredi

TSKB'ye cinsiyet eşitliği için AFD'den 85 milyon euro kredi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), çalışma ortamında cinsiyet eşitliği ve kadın istihdamını destekleyen firmaların yapacağı yatırımlara finansman sağlamak amacıyla, Fransız Kalkınma Ajansından (AFD - Agence Française de Developpement) 85 milyon euro kredi sağladı.

19.11.2019Ekonomi
Çöplerden yapıyorlar 20 ülkeye ihraç ediyorlar

Çöplerden yapıyorlar! 20 ülkeye ihraç ediyorlar

ANTALYA’da çoğunluğu kadınlardan oluşan 400 çalışanıyla çöplerden Noel çelenkleri yapan Şerife Altındal, çelenkleri 20 ülkeye ihraç ediyor.

16.11.2019Ekonomi
Normal şartlarda ne zaman emekli olurum 2019 SGK, Bağ Kur devlet memuru emeklilik yaşı öğrenme

Normal şartlarda ne zaman emekli olurum? 2019 SGK, Bağ Kur devlet memuru emeklilik yaşı öğrenme

Aktif iş yaşamını sürdüren çalışanlar, emeklilik zamanına yönelik araştırmalarına devam ediyor. SGK’lı (4-a), Bağ Kur’lu (4-b) ya da devlet memuru (4-c) olan vatandaşlar, emeklilik yaşı sorgulamalarına devam ederken, "normal şartlarda ne zaman emekli olurum?" sorusuna yanıt arıyor. Emeklilik yaşı hesaplaması, çalışanların bağlı olduğu statülere göre değişebiliyor. Peki, emeklilik yaşı nasıl ve nereden öğrenilir? İşte, 2019 yılı emeklilik yaşı öğrenmek hakkında merak edilen bilgiler.

13.11.2019Ekonomi
Dijital Dönüşüm Merkezine seçilen KOBİ sayısı 150ye yükseldi

Dijital Dönüşüm Merkezi'ne seçilen KOBİ sayısı 150'ye yükseldi

KOBİ'lerin dijitalleşme yolculuğuna rehberlik etmek amacıyla Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından kurulan Dijital Dönüşüm Merkezi’ne (DDM) başvurular tamamlandı.

12.11.2019Teknoloji
Ne zaman emekli olabilirim | Emeklilik yaşı sorgulama ekranı

Ne zaman emekli olabilirim? | Emeklilik yaşı sorgulama ekranı

Ne zaman emekli olabilirim? sorusu, aktif çalışma hayatı devam eden vatandaşlar tarafından merak konusu olmaya devam ediyor. İnternet üzerinden emeklilik yaşı hakkında bilgi edinmek isteyenler, online emeklilik yaşı hesaplama hizmetine e- devlet üzerinden sahip oluyorlar. Peki, emeklilik yaşı hesaplamada hangi şartlar etkili olur? İşte, 2019 emeklilik yaşı hesaplamasıyla ilgili bilgiler.

6.11.2019Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı nasıl sorgulanır

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı nasıl sorgulanır?

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı nasıl sorgulanır? sorularının cevaplarını internette sıklıkla arayan vatandaşlar için SGK tarafından hesaplama ekranları resmi sitede mevcut bulunuyor. Bu ekranlara kullanabileceğiniz linkleri haberimizde derledik. Peki Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı nasıl sorgulanır?

1.11.2019Gündem
Siber güvenlik iş gücünde daha fazla kadın rol olacak

Siber güvenlik iş gücünde daha fazla kadın rol olacak

Kuruluşların yüzde 45'inde, BT güvenlik departmanlarında çalışan kadınların oranı şirketin geri kalan iş gücündeki kadınların oranından daha düşük. Ancak, 452 Research tarafından güvenlik yöneticileriyle yapılan bir ankete göre, bu kuruluşların sadece yüzde 37'si siber güvenlik iş gücüne daha fazla kadın eklemeye yönelik resmi programlara sahip veya sahip olmayı planlıyor.

28.10.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

‘Geleceğe ve insana yatırım yapıyoruz’

Bu hafta ‘Yeni Nesil İK’ya konuk olan May Tohum İnsan Kaynakları Müdürü Sebla Gül, şirkette iç terfi oranının yüksek olduğunu belirterek, yönetsel pozisyonların yüzde 79’unun bu şekilde tamamlandığını söyledi. Geleceğe yatırım yaptıklarını ve insana değer verdiklerini ifade eden Gül, teknik olarak da rekabetçi düzeyde bir dünya oyuncusu haline gelmelerine olanak sağlayan Ar-Ge yatırımlarının diğer firmalardan ayırıcı özellikleri olduğunu ekledi.

5.04.2020

İşbirliği ve ortak akla önem veriyoruz

Orhan Holding İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Evrim Bayam Pakiş, değerleri arasında yer alan ‘Tek yürek olarak işlerimizi başarırız’ sözünden hareketle tüm faaliyetleri ekip işi bilinciyle hayata geçirdiklerini kaydetti. İşbirliği ve ortak akla önem verdiklerinin altını çizen Pakiş, çalışanları karar vermeye cesaretlendirmeye çalıştıklarını vurguladı.Ana faaliyet alanı otomotiv yan sanayi olan Orhan Holding, sigortadan, araç satış distribütörlüğüne; akaryakıttan, tarım ve hayvancılığa kadar farklı sektörlerde faaliyet gösteriyor. İbrahim Orhan tarafından 1972 yılında kurulan ve yıllar içerisinde gelişimini sürdüren Orhan Holding, bugün 15 ülkede faaliyet gösteriyor ve 10 binin üzerinde çalışana istihdam sağlıyor.

22.03.2020

İşte kadın çalışanların hakları

Çalışan kadınlara, özellikle de çalışan annelere sunulan birçok imkân bulunuyor. Ancak çoğu çalışan haklarını bilmiyor. Desteklerin başında da süt parası, iş göremezlik ödeneği, doğum yardımı geliyor. Ayrıca çalışan anneler borçlanarak erken emeklilikten de yararlanabiliyor. İşte çalışan kadınlara sunular haklar.

27.02.2020

Odağımızda insan var

Beyçelik Gestamp İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörü Elif Aksoy, birlikte olmaktan ve birlikte başarmaktan keyif duyan bir ekibe sahip olduklarını belirterek, “Kurucumuz Faik Çelik’in insanı odak alan çalışma şekli ilk günden bu yana hiç değişmedi. Bu bir kurum kültürü olarak kurumun her yerine nüfus etmiş durumda. Sadece iş ortamında değil, sosyal faaliyetlerde de güçlü ekip ruhu hemen hissediliyor. Bu da başarıyı peşinden getiriyor” diyor.

16.02.2020

Biraz da kadınları dinleyelim

Berklee Üniversitesi’nde çalışan Erin Barra, Becky Prior ve Sharon Kramer, 2015’te “Kanada’daki müzik sektöründe kadın” konulu araştırmayı kendilerine örnek alarak yazdılar.

13.02.2020

Lucca’daki olaydan çıkarılacak ders

Lucca’ya sık giden müdavimler bilirler. İçerisinin kalabalık olduğu gecelerde mekanın iki tuvaletinin de önünde kuyruk olur.

30.01.2020

Çalışan anneye 2.943 lira destek

Asgari ücretle birlikte doğum sonrası çalışan annelere ödenen yarım çalışma desteği de arttı. 2020’de ilk kez doğum yapacak olanlara, analık izni sonrası 2.943 lira ödenecek. Yarım çalışma ödeneği alınan günler için sağlık sigortası primlerini de devlet karşılayacak. Çocuğu engelli doğan anneler ise 180 gün boyunca destekten yararlanabilecek.

23.01.2020

Gücünü insandan alıyor

SOCAR Türkiye İK Başkanı Sibel Uğur, hedefleri gerçekleştirmek için en büyük gücü, sahip oldukları insan kaynağından aldıklarını belirterek, “Birlikte geleceğe yürüyebileceğimiz yetkinlik ve potansiyele sahip adaylar, fırsat eşitliği ilkesi çerçevesinde aramıza katılıyor. Başarımızın, çalışanlarımızın sergileyeceği yüksek performansla doğrudan bağlantılı olduğunun bilincindeyiz. Tüm çalışanların potansiyellerini gerçekleştirmeleri için imkan sağlıyoruz” diyor.

19.01.2020

İnsanı materyal olarak görmüyoruz

Hastavuk İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü Nevzat Yılmaz, motivasyonu aidiyet ile sağladıklarını söyledi. Çalışanlarla birlikte sıcak bir aile olduklarını belirten Yılmaz, “İnsanı sadece iş gören bir materyal olarak görmüyoruz. Empatik yaklaşıyoruz. Hem çalışanın ailesine, hem Hastavuk ailesi olmaya önem veriyoruz. Yaptığımız her etkinlik ve çalışmada sadece çalışanların katılımı gözetilerek yapılmaz, mutlaka çalışanlar çağrılırken, ‘Ailenizle birlikte gelin’ deriz” dedi.

29.12.2019

Büyük bir aile olmak istiyoruz

Sosyal sorumluluk projeleri ve etkinliklerle farkındalık yaratmaya çalışan Eker, aynı zamanda çalışanlarına dönük de projeler hayata geçiriyor. Bu anlamda çeşitli etkinlikler düzenlediklerini açıklayan Eker İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Aydın Akyol, “Bizim, büyük bir aile olma hedefimiz var. Mottomuzu ‘Biz bir aileyiz’ olarak belirledik. Onun içini doldurmaya çalışıyoruz. Sadakate çok önem veriyoruz” diyor. İnsan Kaynakları Yöneticisi Elif Alkaya ise özellikle kadına şiddetin önlenmesi ve farkındalık oluşturmak adına projeler geliştirdiklerini ekliyor.

15.12.2019

Çalışandan aldığı güçle ilerliyor

Türkiye genelinde 26 şehirde hizmet veren Köfteci Yusuf, 93 şubede sağladığı 7 bin istihdam sayısı ile dikkat çekiyor. Köfteci Yusuf Organizasyonel Gelişim Yöneticisi Aydan Kıyılmak ile çalışanı memnun etme, motivasyon sağlama yöntemleri, kariyer planlamaları ve gerçekleştirdikleri projeleri konuştuk. Kıyılmak, “Bugün oturduğumuz yerde gelecekle ilgili hedefleri önümüze koyup, ‘2023 yılında 3 dünya ülkesinde şube açacağız’ vizyonunu belirlerken, çalışanlardan aldığımız güçle ilerliyoruz” diyor.

24.11.2019

Devir değişti İK da değişti

İş yaşamı ve modellerindeki değişime bağlı olarak, firmaların insan kaynağına yönelik çalışmaları da değişiyor. Hürriyet Bursa olarak bu değişimi yaşayan ve modern şekilde iş yapan kurumsal firmaların insan kaynaklarındaki işleyişleri Yeni Nesil İK yazı dizimizde siz okurlarımıza aktaracağız. İK’daki yeni uygulamalar, işe alım süreçleri, iş yerine uyum, ücret politikaları, kariyer planlamaları, çalışan mutluluğu ve motivasyonu, öne çıkaran özellikler ve sosyal sorumluluk projelerine yer vereceğiz. Aynı zamanda iş arayanlara da ufuk açmak adına firmaların bakış açılarını yansıtacağız.

13.11.2019