EKSTRA
MENÜ

Kadın Çalışan

Kadın Çalışan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadın Çalışan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27.567 Kadın Çalışan haberi bulunmuştur.

Kadın Çalışan Haberleri

Mudo e-ticarette atağa hazırlanıyor

Mudo e-ticarette atağa hazırlanıyor

Son 4 yılda cirosunu 2 kattan fazla artıran Mudo e-ticarette de atılım çalışmalarını sürdürüyor.

12.04.2021Ekonomi
Emine Erdoğan Manisadaki doğa dostu tekstil fabrikasını ziyaret etti

Emine Erdoğan Manisa'daki doğa dostu tekstil fabrikasını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Gelin geleceğe şimdiden yatırım yapalım. Gelecekle aramızdaki zamansal mesafeyi kapatacak icatlar çıkaralım. Tabii bu noktada kadınlara bol bol müracaat edelim. Çevre konularında kadınların öngörülerinin bir yol haritası olabileceğine inanıyorum." dedi.

23.03.2021Ekonomi
Harika Güral  “Kadın rol modellerini görünür kılmalıyız”

Harika Güral “Kadın rol modellerini görünür kılmalıyız”

Gastronomi alanındaki cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek için ‘Gastronominin Güçlü Kadınları’ projesini başlatan Harika Güral, “Gelişim ve modernleşme istiyorsak, kadınların her sektörde özellikle gastronomi sektöründe söz sahibi olması gerekir” diyor

23.03.2021Keyif
Bilişim sektöründe ücretler yüzde 76.4 arttı

Bilişim sektöründe ücretler yüzde 76.4 arttı

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) Aralık 2020 İstihdam İzleme Raporu’na göre, aralık ayında sigortalı çalışan sayısı, yıllık olarak yüzde 4.4 artarak, 21.1 milyon oldu.

20.03.2021Ekonomi
Alienware, cinsiyetçilik iddiaları üstüne Riot ile ortaklığını sonlandırdı

Alienware, cinsiyetçilik iddiaları üstüne Riot ile ortaklığını sonlandırdı

Riot Games’in CEO’su Nicolo Laurent’e yöneltilen cinsiyetçi suçlamalar sebebiyle Alienware oyun şirketiyle olan ortaklığını sonlandırma kararı aldı.

18.03.2021eSpor
TOGG Üst Yöneticisi Karakaş: Tedarikçilerimizin yüzde 75i Türkiyeden

TOGG Üst Yöneticisi Karakaş: Tedarikçilerimizin yüzde 75'i Türkiye'den

TOGG Üst Yöneticisi Karakaş, "Geçen sene sonu itibarıyla tedarikçilerimizin seçimini tamamladık. Bu tedarikçilerimizin yüzde 75'i Türkiye'den." dedi.

17.03.2021Ekonomi
Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, bankaların 2020’de önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini söyledi: Sektör olarak sağlıklı yapımızı koruyoruz

Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, bankaların 2020’de önemli bir sınavı başarıyla geçtiğini söyledi: 'Sektör olarak sağlıklı yapımızı koruyoruz'

Bankacılık sektörünün düzenleyici otoritelerle uyum içinde koordine olarak çok büyük bir sınavdan başarıyla geçtiğine dikkat çeken Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ, “Çok güçlü kredi büyümesi, önemli miktarda yapılandırmalar ve düşük faizlerle hem bireyler hem reel sektör muazzam desteklendi. Özel bankalar da elini taşın altına koydu. 2020’de özel bankaların toplam TL kredi portföyü yüzde 32, TL tüzel kredileri yüzde 34 büyüdü” dedi.

17.03.2021Ekonomi
Arçelikten istihdamda cinsiyet eşitliği zirvesi

Arçelik'ten istihdamda cinsiyet eşitliği zirvesi

Arçelik, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) iş birliğiyle düzenlediği zirve ile pandemi döneminde daha da artan kadın istihdamı sorununa çözüm olabilecek çalışmalarına dikkat çekti.

16.03.2021Ekonomi
Ataşehirde satırlı saldırgan yine aynı oteli bastı

Ataşehir'de satırlı saldırgan yine aynı oteli bastı

İstanbul Ataşehir'de bir kişi, otel sahibine kiraya verdiği binasına girerek etrafa satırla saldırmış, şüpheli alınan ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. İddiaya göre aynı kişi dün akşam otele tekrar geldi ve bu kez otel yöneticilerine hakaret etti. O görüntüler güvenlik kameralarına yansıdı.

12.03.2021Gündem
Salgın sağlık sigortasında algıyı arttırdı

Salgın sağlık sigortasında algıyı arttırdı

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan, salgının, bireylerin riske bakış açısını değiştirdiğini, özellikle sağlık sigortasında algıyı arttırdığını belirterek yüzde 20.8 büyüme yaşandığını söyledi.

12.03.2021Ekonomi
‘8 Mart tatil olsun’

‘8 Mart tatil olsun’

Devlet bürokrasisinde kadın çalışan oranının yalnızca yüzde 12 olduğunu belirten CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu tabloyu değiştireceğiz. Ayrıca yeni bir öneri geldi kadınlardan. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ise neden tatil olmuyor? Bizim için tatil olsun istediler” dedi.

10.03.2021Gündem
Merih Demiralın sosyal medya profili Büşra’nın oldu

Merih Demiral'ın sosyal medya profili Büşra’nın oldu

Türkiye A Millî Futbol Takımı ve Juventus Kulübü’nün yıldız oyuncusu Merih Demiral, “İsmimiz İsmimiz” diyen Mavi’nin Dünya Kadınlar Günü hareketine destek verdi. Merih Demiral Instagram’daki profil ismini Paralimpik Oyunlar'a katılan ilk Türk kadın tenisçi Büşra Ün ile değiştirdi.

9.03.2021Diğer
Kadın futbolu çağ atlayacak

Kadın futbolu çağ atlayacak

TFF ile Turkcell, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde önemli bir anlaşmaya imza attı. Kadın futbolunu geliştirmeye yönelik iş birliği kapsamında Turkcell, kadın milli takımlarının U19, U17 ve U15 gruplarına da destek verecek. Nihat Özdemir, bir yıldır ara verilen kadın futbolunun 17 Nisan’da başlayacağını da müjdeledi

9.03.2021Futbol
Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar var

Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar var

Siemens Türkiye, “Geleceği Şekillendiren Kadınlar” Projesi ile genç kadın mühendisleri geleceğe hazırlıyor. Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği içinde mühendislik eğitimi alan kadın öğrencilere mentorluk ve burs desteği sağlayan şirket, kadın istihdamının artırılmasına ve liderlik rollerinde yer almalarına da katkı sağlıyor. Kadın mühendis oranı yüzde 33 olan Siemens Türkiye’de kadın yönetici oranı yüzde 26, Ar-Ge alanında kadın yönetici oranı ise yüzde 32,6 düzeyinde bulunuyor.

8.03.2021Ekonomi
Son Dakika - Nihat Özdemir: Kadın liglerini başlatacağız, 2023te Süper Ligde kadın hakem...

Son Dakika - Nihat Özdemir: 'Kadın liglerini başlatacağız, 2023'te Süper Lig'de kadın hakem...'

TFF Başkanı Nihat Özdemir kadın liglerini başlatacaklarını duyurdu. Özdemir ayrıca '2023'te Süper Lig'de kadın hakemlerimize yer vermek istiyoruz.' şeklinde bir açıklama yaptı.

8.03.2021Futbol
Kadın otobüs şoföründen Kadın isterse her işi başarıyla yapabilir mesajı

Kadın otobüs şoföründen 'Kadın isterse her işi başarıyla yapabilir' mesajı

BURDUR'un ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü Aysel Gürdal (55), kadına bir gün değil, her zaman değer verilmesi gerektiğini belirterek, "Burdur'da ilk defa görevde olan kadın halk otobüsü şoförü benim. Yolculardan hep olumlu tepki aldım. Kadın isterse her işi başarıyla yapabilir" dedi.

8.03.2021Gündem
Kadınlar işbaşında

Kadınlar işbaşında

Kadınların iş dünyasında gittikçe daha fazla ağırlığının hissedildiğini vurgulayan iş dünyası ve STK’lar, çalışma hayatındaki konumlarına da dikkat çekti: “Kadınlar ekonomik ve sosyal hareketlerden daha fazla etkileniyor. Pandemi döneminde de bunu çok yakından gördük. Kadın emekçilerin çalışma hayatına katılımı ve iş koşulları daha fazla desteklenmeli.”

8.03.2021Ekonomi
Şimdi küçükbaş zamanı

Şimdi küçükbaş zamanı

Karbon salınımı nedeniyle büyükbaş yerine koyun üretimine geçileceğini söyleyen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, “2023’te kişi başına bir koyun düşecek” dedi. Işıkgece, “Kadınlar ellerinin değdiği konulara bereket veriyorlar. Detaylara önem veriyorlar. Bu nedenle, bizim de kadınlara pozitif ayrımcılık yapan projelerimiz var” diye konuştu.

8.03.2021Ekonomi
Ton devi makarna ve suşide iddialı

Ton devi makarna ve suşide iddialı

40 yıl önce Türkiye’de ton balığı tüketimi ‘0’ iken üretime soyunan Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, yeni sulara yelken açmaya hazırlanıyor. Adı ve soyadının ilk harflerinden yarattığı Mr No markasıyla günde 100 bin sandviç hazırlar hale gelen Önen, şimdi de 8 dakikada pişecek İtalyan restoranları kalitesinde deniz ürünleri makarnası üretmeye soyundu. Japon teknolojisi ile piyasaya sürülecek 7 gün raf ömürlü suşiler ise 15 Nisan’da market raflarında yerini alacak.

8.03.2021Ekonomi
Kadının gücü

Kadının gücü

NG Grup çatısı altındaki Kütahya Porselen’in dekorlama fabrikasındaki 102 çalışanının tamamı kadın. Grubun ‘Sürdürülebilir Kadın İstihdamı Projesi’ kapsamında, NG Lojistik şirketinde de tüm birimlerde kadınlar var. 187 kadın, bilgisiyle, aklıyla, bilek gücüyle, çalıştıkları şirketi global iş dünyasının güçlü oyuncularıyla yarıştırıyor.

7.03.2021Ekonomi
Hedefi müşterilerin güvenilir iş ortağı olmak

Hedefi müşterilerin güvenilir iş ortağı olmak

Bilgi yönetimi ve arşiv hizmetleri alanında beş kıtada, 50’yi aşkın ülkede 230 bin müşteriye hizmet veren Iron Mountain, 2007 yılından bu yana 5 farklı lokasyondaki 7 tesis ve 200’ün üzerinde çalışanıyla Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Fortune 1000 listesindeki 950 şirkete yıllardır hizmet veren şirket, veri saklama ve yönetimi çözümleri, dijital ürünleri, dijitalleşme çözümleri, GLEAM (değerli ürünler, eğlence sektörü, sanat eserleri) alanındaki hizmetleri, veri merkezleri ve SITAD (elektronik ekipmanların güvenli imhası) çözümleriyle müşterilerinin güvenilir iş ortağı olmayı hedefliyor.

6.03.2021Teknoloji
Kadın çalışanlarımızın yaratıcılığından ilham alıyoruz

Kadın çalışanlarımızın yaratıcılığından ilham alıyoruz

Türkiye’nin lider porselen üreticisi Porland, kadınların iş gücüne katılımını artırmak için kadınlara daha fazla kariyer ve iş fırsatı sunmaya devam ediyor. Kadın dostu bir şirket olduklarını ve bununla gurur duyduklarını belirten Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu, “Kadınların detaylı bakış açıları ve planlama güçlerinin getirdiği avantajları işlerine yansıtabilme becerileri, Porland’a büyük bir değer katıyor ve yenilikçi ürünlerimiz için de ilham veriyor.” dedi.

6.03.2021Ekonomi
Globalde hedef büyüttü

Globalde hedef büyüttü

Bu yıl 38. yaşını kutlayan Yeşim, yurtiçindeki yatırımlarının yanında globalde de hedef büyüttü. Dünya markalarının stratejik üretim ortağı olduklarını belirten Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya, 3 yıl üst üste Mısır’ın en büyük hazır giyim-konfeksiyon ihracatçısı olduklarını ve büyümeyi sürdüreceklerini dile getirdi.

26.02.2021Ekonomi
“Kadın Çalışanlar İşletmelerin Büyümesine Katkı Sağlıyor”

“Kadın Çalışanlar İşletmelerin Büyümesine Katkı Sağlıyor”

“Ar-Ge’den laboratuvara, üretimden pazarlamaya kadın çalışan popülasyonu yüksek bir şirketiz. İstihdamın yaklaşık yüzde 70’i kadınlardan oluşuyor.” diyen Giz Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Zengin, “Kadınlar iş hayatında çok daha dikkatli, titiz ve sabırlı oldukları için işletmelerin büyümesine katkı sağlıyor.” dedi ve ekledi: “Kadın çalışan sayısı ile başarı arasında doğru orantı var”

Beyoğlunda pide salonunda patlama: Bir yaralı

Beyoğlu'nda pide salonunda patlama: Bir yaralı

İstanbul Beyoğlu'nda pide salonunda doğal gaz sıkışması sonucu patlama oldu. Bir kadın çalışanın hafif şekilde yaralandığı patlamada, iş yerinin camları kırıldı.

19.02.2021Gündem
Kadınların itfaiye sınavı

Kadınların itfaiye sınavı

İSTANBUL Büyükşehir İtfaiyesi’ne alınacak 250 itfaiyeci için yaklaşık 30 bin kişi başvurdu. Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’ndeki çadırda yapılan sınav öncesi adaylara moral veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İtfaiyesi’ne ilk defa kadın çalışan alacaklarını söyledi.

2.02.2021Gündem
Anadolu Sigorta ve Arya ‘kadına destek’ için işbirliği yaptı

Anadolu Sigorta ve Arya ‘kadına destek’ için işbirliği yaptı

Anadolu Sigorta, Türkiye’nin ilk kadın odaklı yatırım platformu olan Arya ile önemli bir iş birliğine imza attı.

29.01.2021Sigorta
Yapı Kredi cinsiyet eşitliği endeksinde

Yapı Kredi cinsiyet eşitliği endeksinde

Yapı Kredi, 2021 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’ne (GEI) girdi.

29.01.2021Ekonomi
Soyguncu büyük bir şok yaşadı Üzerini değiştirirken yakalandı...

Soyguncu büyük bir şok yaşadı! Üzerini değiştirirken yakalandı...

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde döviz bürosu işleten Nuray Yıldız, iş yerinde silahlı soygun girişiminde bulunan şüpheliyi, altın çekme makinesiyle kovaladı. On anlar güvenlik kamerasına yansırken, soygun girişiminde bulunan şahıs ara sokakta üzerini değiştirmeye çalışırken yakalanarak gözaltına alındı.

27.01.2021Gündem
Ne zaman emekli olabilirim İşte adım adım emeklilik hesaplama

Ne zaman emekli olabilirim? İşte adım adım emeklilik hesaplama

Emeklilik yaşı hesaplama işlemleri merak konusu oldu. Ne zaman emekli olabileceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, internette yapacakları sorgulamalarla emekli olacakları tarih ve emekli olmaları için gereken diğer şartların neler olduğunu bilmek istiyor. İşte, adım adım emeklilik hesaplama...

26.01.2021Gündem
‘İş’te Eşit Kadın’ sertifikasını alan ilk Türk teknoloji şirketi olduk

‘İş’te Eşit Kadın’ sertifikasını alan ilk Türk teknoloji şirketi olduk

Related Digital CEO’su Sedat Kılıç: “Fırsat eşitliğine yönelik benimsediğimiz uygulamalarımız, İngiliz bağımsız denetim firması Intertek tarafından yapılan denetimlerle de taçlandırıldı. Related Digital olarak; Intertek’in yaptığı ilk denetim sonucunda Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen ‘İş’te Eşit Kadın’ sertifikasyonunu almaya hak kazandık. Bu kapsamda da söz konusu sertifikayı alan ilk Türk teknoloji şirketi olduk.”

25.01.2021Ekonomi
Aksigorta Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Sözleşmesini İmzaladı

Aksigorta Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Sözleşmesini İmzaladı

Aksigorta, cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalarına bir halka daha ekleyerek Birleşmiş Milletler Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles-WEPs) sözleşmesini imzaladı.

22.01.2021Ekonomi
2.5 milyon adet sandviç 3 milyon adet kahve sattı

2.5 milyon adet sandviç 3 milyon adet kahve sattı

Pandemi ile birlikte hayatımızda pek çok değişiklik oldu. Ekonomik düzen yeni dünya koşullarına göre şekillenirken her koşulda 24 saat çalışmak zorunda olan sektörlerin işi biraz daha zor. Bunlardan biri de akaryakıt sektörü. Shell&Turcas CEO’su Emre Turanlı ile hem sektörün hem de şirketinin yeni koşullara nasıl adapte olduğunu konuştuk.

19.01.2021Ekonomi
Trendyol’un 2020’de istihdam etkisi 1,1 milyon kişi

Trendyol’un 2020’de istihdam etkisi 1,1 milyon kişi

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, 10. yılında “Trendyol’un Türkiye Ekonomisine Etkileri” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Trendyol Kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, "2020’de büyük çoğunluğu KOBİ olan 98 bin işletme ve 1,1 milyon bireysel satıcı Trendyol’da 347 milyon adet ürün sattı. Esnaf ve KOBİ'lerimizi dijitalleştirerek, onları daha çok müşteriye ulaştırıyoruz ve işlerini büyütüyoruz. Yerli üretimi ve üreticileri destekliyoruz. Böylece ülke ekonomisinin büyümesine ve istihdamın artmasına önemli katkı sağlıyoruz” dedi.

13.01.2021Ekonomi
Bakım evlerinde yaşlılar cinsel saldırıya uğruyor

Bakım evlerinde yaşlılar cinsel saldırıya uğruyor

Almanya’da yaşlılara ve hastalara yönelik taciz ve cinsel saldırı suçlarının işlendiğini söyleyen Jena Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Olaf Scupin “Ancak bu konu açıkça konuşulmuyor. Yaşlıların ve bakıma muhtaç kişilerin tacize uğraması tabu” dedi.

14.12.2020Avrupa
Market çalışanının dehşeti yaşadığı soygun girişimi kamerada

Market çalışanının dehşeti yaşadığı soygun girişimi kamerada

Kağıthane’de müşteriler alışveriş yaptığı esnada içeriye giren kapüşonlu ve maskeli bir gaspçı, depodaki kadın çalışana tabanca doğrultarak soygun girişiminde bulundu. Çalışanın bağırması üzerine panik yapan gaspçı, kaçarken tabancayı diğer çalışana doğrulttu. Korku dolu anlar kameralara yansırken, Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yakalanan şahıs tutuklandı.

13.12.2020Haber
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin setini zorbalar bastı Çalışanlar otel camından yardım çığlığı attı

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin setini zorbalar bastı! Çalışanlar otel camından yardım çığlığı attı

ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın setinde zorbalar, kadın çalışanlara saldırdı. Maltepe'de bir otelde çekimler için hazırlık yapan set çalışanları alkollü ve uyuşturucu maddenin etkisinde oldukları iddia edilen kişiler tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı. Olayın ardından İstanbul Emniyeti tarafından gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen üç şüpheliden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi

30.11.2020Magazin
Türkiyede geçen yıl 18 bin 132 mali aracı kuruluş faaliyet gösterdi

Türkiye'de geçen yıl 18 bin 132 mali aracı kuruluş faaliyet gösterdi

Türkiye'de mali aracı kuruluşlar sektöründe faaliyet gösteren girişim sayısı geçen yıl 18 bin 132 oldu.

26.11.2020Ekonomi
Kadınlar sahaya indi

Kadınlar sahaya indi

Koronavirüs sürecinde, motosikletli kuryelere 3 kat fazla ihtiyaç duyulunca kurye bulmak da zorlaştı. Motosikletli kurye ihtiyacı dolayısıyla kadınlar da sahaya inip çalışmaya başladı. İlknur Köksal da (49), Antalya’da çalışan 35 kadın motosikletli kuryeden biri. Günde 10 saat çalıştığını belirten Köksal, müşterilerin kadın kurye gördüğü zaman şaşırdığını ama memnun kaldığını ifade etti.

25.11.2020Ekonomi
Ne zaman emekli olurum İşte emeklilik hesaplama ayrıntıları

Ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik hesaplama ayrıntıları

Çalışma hayatı içinde yıllardır yer alan pek çok kişinin yanıtını en çok merak ettiği konu hiç kuşkusuz emekli olacakları tarih. Bu kapsamda sorgulama yapan pek çok çalışan, emeklilik yaşı hesaplama ve emekli olmak için taşınması gereken şartlara dair detayları sorguluyor. Peki, ne zaman emekli olabilirim?

23.11.2020Gündem
Ne zaman emekli olabilirim İşte 2020 emeklilik yaşı hesaplama

Ne zaman emekli olabilirim? İşte 2020 emeklilik yaşı hesaplama

Yıllardır süre gelen profesyonel çalışma hayatlarının sonlanacağı ve emekliye ayrılacakları tarihi dört gözle bekleyen milyonlarca özel sektör ve kamu çalışanı, emekli olacakları tarihi öğrenmek istiyor. Peki, ne zaman emekli olabilirim?

17.11.2020Gündem
Ne zaman emekli olurum İşte 2020 emeklilik hesaplama

Ne zaman emekli olurum? İşte 2020 emeklilik hesaplama

Çalışma hayatı içinde yıllardır yer alan pek çok kişinin yanıtını en çok merak ettiği konu hiç kuşkusuz emekli olacakları tarih. Bu kapsamda sorgulama yapan pek çok çalışan, emeklilik yaşı hesaplama ve emekli olmak için taşınması gereken şartlara dair detayları sorguluyor. İşte, emeklilik yaşı hesaplama ile ilgili ayrıntılar...

15.10.2020Gündem
Ne zaman emekli olacağım SGK emeklilik hesaplama ekranı 2020

Ne zaman emekli olacağım? SGK emeklilik hesaplama ekranı 2020!

Ne zaman emekli olurum sorusu, mevcut işlerinde belirli bir yılı dolduran ve artık emeklilik için gün sayan binlerce vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Kadınlar ve erkekler için farklılık arz eden SGK emeklilik hesaplama işlemi, kişinin prim gününe ve çalışma süresine göre değişkenlik gösteriyor. Ne zaman emekli olurum sorusuna cevap alabilmek için işe başlama tarihleri ve yatan prim gün sayısı önem arz edecek. İşte, Ne zaman emekli olacağım sorusunun cevabı niteliğindeki SGK emeklilik hesaplama ekranı 2020

8.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ayda 2 bin 500 kişi acil şiddet butonuna basıyor

Teknoloji şirketlerinin yöneticileri ile konuşmak bana hep büyük heyecan veriyor. Bu haftaki podcast sohbet konuğum Vodafone’un CEO’su Engin Aksoy.

31.03.2021

Dünyayı güzelleştiren kadınlar

Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz. Bana her zaman ilham veren üç dostumu sizinle tanıştırmak istedim. Yetiştirdiği binlerce öğrenciyle ekonomiye yön veren Prof. Dr. Aslı Ekmekçi, aileden aldığı sanayi şirketini Japonlarla birleştirip dünya lideri haline getiren iş insanı Özlem Öztiryaki Yılmaz ve büyük davalarda hemcinslerinin kurtarıcısı avukat Sibel Engin...

8.03.2021

Sorunun yeni adı... Hiçbir şey yapmayan 3 milyon genç

Yeni nesil kavramlar, yeni nesil araştırmalar, “Z kuşağı ne istiyor?” başlıklı söyleşiler yapıladursun, bir rakam yüzümüze buz gibi çarptı.

21.02.2021

Eşarp, şal ve fular her kadın için vazgeçilmezdir

Eşarp, şal ve fular... Bu muhteşem üçlü, her kadının dolabında olması gereken aksesuarlardandır.

14.02.2021