MENÜ

İddmib

İddmib ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İddmib haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 116 İddmib haberi bulunmuştur.

İddmib Haberleri

İş dünyası ‘Birlikte başaracağız’ dedi

İş dünyası ‘Birlikte başaracağız’ dedi

Dünyayı ve Türkiye’yi karantina altına alan Covid- 19 virüsü istihdamı nasıl etkileyecek? İş dünyası ve sektör temsilcileri bu süreci tek bir çalışanı dahi işten çıkarmadan atlatmanın gayreti içerisinde.

30.03.2020Ekonomi
Demir ve Demir Dışı Metaller sektörünün şubat ayı ihracatı 704 milyon dolar oldu

Demir ve Demir Dışı Metaller sektörünün şubat ayı ihracatı 704 milyon dolar oldu

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki "Ocak ayından beri dünyanın dengesini alt üst eden koronavirüsüne rağmen sektörümüz daha fazla ihracat için var gücüyle çalışıyor" dedi.

20.03.2020Ekonomi
İDDMİB Özbekistan’ı radarına aldı, hedef daha fazla ihracat

İDDMİB Özbekistan’ı radarına aldı, hedef daha fazla ihracat

Geçtiğimiz yılı 8,27 milyar dolarlık ihracatla tamamlayan Demir ve Demir Dışı Metaller sektörü, bu yılki ilk ticaret heyetini Özbekistan'a düzenledi. 207 firmanın katıldığı ikili iş görüşmelerinde iki ülke arasındaki 2020-2021 vizyonu şekillendi. İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki “Demir ve demir dışı metaller sektörünün Özbekistan’a ihracatı 2019’da yüzde 17 artışla 50 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu potansiyelden daha fazla yararlanacağız” dedi.

3.03.2020Ekonomi
Mutfakçılar ABDye yöneldi

Mutfakçılar ABD'ye yöneldi

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki "Türk mutfak sektörü yaklaşık 4,6 milyar dolar ihracat yapan bir sektör" dedi.

11.02.2020Ekonomi
Demir ve demir dışı metaller sektörü Özbekistana çıkarma yapıyor

Demir ve demir dışı metaller sektörü Özbekistan'a çıkarma yapıyor

İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki "Yapacağımız çalışmalarla Özbekistan pazarındaki payımızı daha da artırmayı hedefliyoruz" dedi.

24.01.2020Ekonomi
Demir ve demir dışı sektöründe hedef Katar pazarı

Demir ve demir dışı sektöründe hedef Katar pazarı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), alüminyum, döküm, yapı malzemeleri ve bağlantı elemanları sektörlerinden firmaların katılımıyla Katar-Kuveyt Sektörel Ticaret Heyeti gerçekleştirdi.

16.12.2019Ekonomi
Endüstriyel tasarım yarışmasında ödüller verildi

Endüstriyel tasarım yarışmasında ödüller verildi

TİM Başkanı İsmail Gülle "Yarışmalarımızı hemen hemen her ilde, tasarımın dokunduğu her sektörümüz nezdinde hayata geçirmemiz, değişimin temsilcisi genç tasarımcılarımızı daha da teşvik etmemiz gerektiğine inanıyorum" dedi.

18.11.2019Ekonomi
Demir ve demir dışı metal ihracatı ekimde 733,8 milyon dolar oldu

Demir ve demir dışı metal ihracatı ekimde 733,8 milyon dolar oldu

Ekimde en dikkat çekici artış, yüzde 51 ile Irak'a yapılan ihracatta yaşandı. Sektörün ihracatı bu yılın 10 ayında 6,88 milyar dolar olarak gerçekleşirken, demir ve demir dışı metaller, sanayi sektörleri arasında en çok ihracat yapan 6'ncı sektör oldu.

13.11.2019Ekonomi
Türk ihracatçılar Afrikanın kapısını Fransadan aralayacak

Türk ihracatçılar Afrika'nın kapısını Fransa'dan aralayacak

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Başkanı Serdar Urfalılar "Paris Uluslararası İnşaat Endüstrisi Fuarı'na Afrika ülkelerinden çok önemli bir katılım var. Bizim fuarı önemseme sebeplerimizin başında bu ilgi yer alıyor. Fuar ile hedefimiz sadece Avrupa ya da Fransa değil, Afrika'daki Fransa etkisi altındaki Fransızca konuşan ülkeler" dedi.

6.11.2019Ekonomi
Paristeki inşaat fuarı Batimata 53 Türk firması katılacak

Paris'teki inşaat fuarı Batimat'a 53 Türk firması katılacak

Paris'teki Uluslararası İnşaat Endüstrisi Fuarı (Batimat) için geri sayım başladı. İki binden fazla firmanın katılacağı ve 350 bin ziyaretçi beklenen fuarda Türkiye de 53 firma ile yer alacak.

30.10.2019Ekonomi
ABDye demir dışı metal ihracatı arttı

ABD'ye "demir dışı metal" ihracatı arttı

Demir ve Demir Dışı metaller sektörü ocak-ağustos döneminde 5,4 milyar dolarlık ihracatla genel ihracattan yüzde 4,8 pay aldı. Aynı dönemde ABD'ye yapılan ihracat yüzde 42 artışla 279,3 milyon dolara yükseldi.

7.09.2019Ekonomi
Demir ve demir dışı metaller ihracatı 5 milyar dolara dayandı

Demir ve demir dışı metaller ihracatı 5 milyar dolara dayandı

Demir ve demir dışı metaller sektörü ocak-temmuz döneminde 4,78 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

9.08.2019Ekonomi
İhracatın metal yıldızları seçildi

İhracatın metal yıldızları seçildi

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi.

6.05.2019 Ekonomi
İhracatın Metalik Yıldızları 2018 Ödülleri sahiplerini buldu

İhracatın Metalik Yıldızları 2018 Ödülleri sahiplerini buldu

İDDMİB, geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini 21 kategoride 64 ödül ile ödüllendirdi.

4.05.2019Ekonomi
Türk ürünleri 120 ülkenin mutfağında

Türk ürünleri 120 ülkenin mutfağında

Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektöründe Çin’in hakimiyetini kırmaya başladı.

28.04.2019Ekonomi
Türk yapı sektörü Katara çıkarma yapacak

Türk yapı sektörü Katar'a çıkarma yapacak

Türk Yapı Malzemeleri Sektör Komitesi, Doha'da düzenlenecek olan İnşaat Teknolojisi, Yapı Malzemeleri, Ekipmanları ve Çevre Teknolojileri Ticaret Fuarı'nda (Project Qatar) yer alacak.

8.04.2019Ekonomi
Metal hırdavat sektöründen 54 firmayla tanıtım atağı

Metal hırdavat sektöründen 54 firmayla tanıtım atağı

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki "Fuar, sektör açısından çok önemli bir buluşma noktası. Fuara katılan 54 Türk firması, önemli bağlantılarla geri döndü ve ürünlerini 91 ülkeden gelen ziyaretçilere gösterme fırsatı buldu" dedi.

6.04.2019Ekonomi
Afrika ve ABD mutfaklarına Türk ürünleri

Afrika ve ABD mutfaklarına Türk ürünleri

Geçen yılı yüzde 18.8’lik artış ve 8.2 milyar dolar ihracatla tamamlayan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 2019 için hedefini 10 milyar dolar olarak belirledi.

15.03.2019Ekonomi
İDDMİBden 10 milyar dolarlık ihracat hedefi

İDDMİB'den 10 milyar dolarlık ihracat hedefi

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, "Türkiye ekonomisini büyütmenin en önemli yolu ihracat ve her firmanın ürettiğinin en az yarısını ihraç etmesi gerekiyor. Sektör olarak bu yılki ihracat hedefimizi 10 milyar dolar olarak belirledik. Eğer proje kabul edilirse mutfakla ilgili olarak Chicago'daki ticaret ataşemizin yanına bizden birini göndereceğiz. Bütçesini de biz karşılayacağız. Sektörlerin talep ettiği her ülkede bunu yapmayı düşünüyoruz. İlk sırada ABD ve Avrupa ülkeleri geliyor" açıklamasında bulundu.

14.03.2019Ekonomi
İDDMİBden 10 milyar dolarlık ihracat hedefi

İDDMİB'den 10 milyar dolarlık ihracat hedefi

İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki "Türkiye ekonomisini büyütmenin en önemli yolu ihracat ve her firmanın ürettiğinin en az yarısını ihraç etmesi gerekiyor. Sektör olarak bu yılki ihracat hedefimizi 10 milyar dolar olarak belirledik" dedi.

14.03.2019Ekonomi
Mutfak sektöründen cari açığın çözümüne çifte katkı

Mutfak sektöründen cari açığın çözümüne çifte katkı

İstanbul Demir ve Demir dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Tahsin Öztiryaki, mutfak ürünleri sektöründe ihracatın geçen yıl 4,55 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Geçen yıl sektörümüz ülkemize 3,5 milyar dolar dış ticaret fazlası sağladı. Mutfak sektörü bir yandan ihracatını artırırken diğer taraftan ithal ürünleri Türkiye'de üreterek cari açık probleminin çözümüne çifte katkı sağlıyor." açıklamasını yaptı.

13.02.2019Ekonomi
Züccaciye ve Hediyelik eşya fuarında Türkiye ağırlığı

Züccaciye ve Hediyelik eşya fuarında Türkiye ağırlığı

Frankfurt’ta düzenlenen ve 90 ülkenin katılımcı olduğu ‘Ambiente Uluslararası Züccaciye ve Hediyelik Eşya Fuarı’nda Türkiye 168 firmayla yer aldı.

11.02.2019Avrupa
Mutfak ihracatçıları 15 milyar dolarlık Almanya pazarı için atakta

Mutfak ihracatçıları 15 milyar dolarlık Almanya pazarı için atakta

İMMİB tarafından 24 yıldır milli katılım organizasyonu ile Türk ürünlerinin görücüye çıktığı ve bu yıl 165 Türk firmasının katılacağı Ambiente 2019, 8 Şubat'ta Frankfurt'ta kapılarını açacak.

5.02.2019Ekonomi
Dünya devleri ev ve mutfak ürünleri için Türkiyede

Dünya devleri ev ve mutfak ürünleri için Türkiye'de

Binlerce mağazaları ile perakende sektöründe kendi ülkelerinde ve dünya çapında lider olan firmalar ev ve mutfak sanayi ürünlerini satın almak için Türkiye'ye geldi.

15.11.2018Ekonomi
Ticaret savaşından BAKİEL sektörüne çifte fırsat

Ticaret savaşından BAKİEL sektörüne çifte fırsat

İDDMİB BAKİEL Komitesi Başkanı Tecdelioğlu, "2018 yılında ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları neticesinde BAKİEL sektörü olarak, Çin pazarından ithalatımızı azaltmayı ve ihracatımızı da yüzde 15 artırmayı hedefliyoruz" dedi.

5.11.2018Ekonomi
60 ülke Türk mutfak ürünlerine koştu

60 ülke Türk mutfak ürünlerine koştu

Endüstriyel mutfak sektöründe Avrupa'da ilk üç içerisinde yer alan Türkiye, sektörün en önemli firmalarını ve alıcıları İstanbul'da buluşturdu. Otel, restoran, gastronomi ve mutfak ekipmanları alanında faaliyet gösteren 800 üretici, 60 ülkeden alım heyeti ile HOSTECH by TUSİD Fuarı’nda bir araya geldi.

29.10.2018Ekonomi
Mutfakçılar ihracatta İspanyayı solladı hedef İtalya

Mutfakçılar ihracatta İspanya'yı solladı hedef İtalya

Endüstriyel mutfak ürünleri sektöründe hızlı büyüyen Türkiye, ihracatta en önemli rakiplerinden İspanya'yı geçerek Avrupa'da ikinci sıraya oturdu. Sektörün 2018 ihracat hedefinin 2 milyar dolar olduğunu söyleyen İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçılar Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, mevcut pazarları geliştirip Türki Cumhuriyetler, Uzakdoğu ve Latin Amerika gibi yeni pazarlarla bu rakamı daha da yukarılara taşımak istediklerini ifade etti. Öztiryaki, HOSTECH by TUSİD’ “23.Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı”ndan da 800 üretici 60 ülkeden alım heyeti katıldı 100 milyon dolarlık yeni ihracat fırsatı çıkacağını düşündüklerini ifade etti.

28.10.2018Ekonomi
Hostech by TUSİD kapılarını açtı

Hostech by TUSİD kapılarını açtı

Otel, restoran, gastronomi ve mutfak ekipmanları alanında dünyanın en büyük iki fuarından biri olan HOSTECH by TUSİD, “23.Uluslararası Otel, Restoran, Kafe, Pastane Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı” kapılarını açtı. 60 farklı ülkeden alım heyetlerini ağırlayacak ve 4 gün sürecek olan fuarı 60 bin sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor

24.10.2018Ekonomi
BAKİELden 1.11 milyar dolarlık ihracat

BAKİEL'den 1.11 milyar dolarlık ihracat

Bağlantı elemanları, kilitler, el aletleri gibi sektörleri kapsayan BAKİEL'de 2017 yılı sonundan itibaren yaşanan ithalat düşüşü, yılın ilk 8 ayında da devam etti. Bu süreçte 1,11 milyar dolarlık ihracat yapılırken, 1,19 milyar dolar ithalat gerçekleştirildi. Sektör, yeni pazar arayışlarına ve yeni yatırımlara hız verecek.

9.10.2018Ekonomi
Türk mutfak sektörünün hedefi Meksika ve Şili

Türk mutfak sektörünün hedefi Meksika ve Şili

Türk endüstriyel mutfak sektörü temsilcileri, İDDMİB ve TUSİD iş birliği ile yürütülen "Endüstriyel Mutfak Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Takımı" adlı UR-GE projesi kapsamında Meksika ve Şili'ye ziyaret gerçekleştirildi.

5.10.2018Ekonomi
Mutfak sektörünün ihracatı 3 milyar dolara yükseldi

Mutfak sektörünün ihracatı 3 milyar dolara yükseldi

13-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Zuchex Fuarı’nı değerlendiren İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, başarılı bir fuar yapıldığını belirterek, "Uluslararası pazarlarda karşılaştığımız siyasi ve ekonomik olumsuzluklara rağmen ihracatımızı artırmaya, firmalarımıza yeni pazarlar açmaya devam ediyoruz" dedi.

20.09.2018Ekonomi
TİM başkan adayı Öztiryaki seçimin şifresini verdi: Herkes bir gün ihracatçı olacak

TİM başkan adayı Öztiryaki seçimin şifresini verdi: Herkes bir gün ihracatçı olacak

Türk ihracatçılarının gözü cumartesi günü yapılacak Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) seçimlerine çevrildi. Başkan adaylarından Tahsin Öztiryaki, projelerini anlattı. “Herkes bir gün mutlaka ihracatçı olacak” diyen Öztiryaki, “Sanayi devleri ile genç şirketleri buluşturup herkesin üretiminin yüzde 50’sini ihraç etmesini sağlayacağız” dedi.

28.06.2018Ekonomi
Girişimci gençleri ihracatçı yapacağız

"Girişimci gençleri ihracatçı yapacağız"

24 Haziran siyasi seçimlerinin geride kalmasıyla, ihracatçı gözünü, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde (TİM) yapılacak başkanlık seçimlerine çevirdi. TİM Başkanlığına aday olan İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, herkesin bir gün ihracatçı olacağını belirterek, "Her sanayici mutlaka ihracat yapmalı. Her firma ürettiğinin minimum yüzde 50’sini ihraç etmeli" diye konuştu.

25.06.2018Ekonomi
TİM’de 3 aday çıktı

TİM’de 3 aday çıktı

30 Haziran’da yapılması beklenen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Kurulu’nda başkanlığa 3 aday çıktı. TİM Başkanvekili ve İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki, İMİB Yönetim Kurulu Üyesi eski TİM başkanı Oğuz Satıcı ile İTHİB Başkan Yardımcısı İsmail Gülle TİM başkan koltuğu için yarışacak isimler arasında.

9.06.2018Ekonomi
Tahsin Öztiryaki TİM başkanlığına aday

Tahsin Öztiryaki TİM başkanlığına aday

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, 30 Haziran 2018 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Kurulu'nda başkanlığa aday olacağını açıkladı.

9.06.2018Ekonomi
Tahsin Öztiryaki İDDMİBin yeni başkanı oldu

Tahsin Öztiryaki İDDMİB'in yeni başkanı oldu

Bir önceki dönemde İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği'nde (İDDMİB) başkan yardımcılığı görevini üstlenen Tahsin Öztiryaki İDDMİB'in yeni başkanı olarak seçildi.

11.04.2018Ekonomi
Üretiminin yüzde 70ini ihraç eden URTİMe ödül

Üretiminin yüzde 70'ini ihraç eden URTİM'e ödül

Kalıp ve iskele üretimi yapan URTİM, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından düzenlenen “İhracatın Metalik Yıldızları” ödül töreninde metal inşaat aksamları kategorisinde ödül aldı. Bu yıl 8’ncisi gerçekleşen İDDMİB “İhracatın Metalik Yıldızları” ödül töreninde, 14 farklı kategoride 70 başarılı ihracatçı firma ödüllerin sahibi oldu.

8.03.2018Ekonomi
İDDMİB, başarılı ihracatçıları ödüllendirdi

İDDMİB, başarılı ihracatçıları ödüllendirdi

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), 14 farklı kategoride 2017 yılında yakalanan, yüzde 14’lik rekor ihracat artışına katkı sunan en başarılı 70 üyesini bu sene 8’ncisi düzenlenen “İhracatın Metalik Yıldızları Ödül Töreni”nde ödüllendirdi.

1.03.2018Ekonomi
Herkesin evine girmek istiyoruz

Herkesin evine girmek istiyoruz

Uluslararası mutfak eşyaları, ev dekorasyonu, züccaciye, aksesuvar ve hediyelik eşya fuarı Ambiente 2018, Frankfurt’ta açıldı. Fuar, 100’e yakın ülkeden 4 bin 500’ün üzerinde şirket katıldı. Türkiye’den de 150 şirket ürünlerini tanıtıyor.

12.02.2018Dünya
Mutfakçı Almanya’ya 150 firma ile çıkarma yaptı

Mutfakçı Almanya’ya 150 firma ile çıkarma yaptı

Uluslararası mutfak eşyaları, ev dekorasyonu, züccaciye, aksesuar ve hediyelik eşya fuarı "Ambiente 2018" Frankfurt’ta kapılarını açtı. Ambiente 2018 fuarına, 100’e yakın farklı ülkeden 4 bin 500’ün üzerinde firma katılırken Türkiye’den fuara 150 firma katıldı.

11.02.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Can damarı olduk, ekonomik suçlarla savaşta rol alıyoruz

BANKALARARASI Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, başında bulunduğu kurum 30’uncu yılına hazırlanırken geriye döndü, imza atılan gelişmeleri anımsadı:

5.07.2019

Milli treni daha önce ürettiniz de biz mi mutfak yapamadık

İSTANBUL Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı, Öztiryakiler Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, Türkiye Vagon Sanayi AŞ’nin (TÜVASAŞ) “milli tren” üretimi çalışmaları çerçevesinde açtığı restoran vagonu ihalesinin şartnamesini incelerken gözü “referans” bölümüne takıldı:

26.05.2019

3 dev market günde 25 bin kişi çekecekti ama

Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, İkitelli’deki Edip İplik tesislerini Lüleburgaz’a taşıyıp, yerine proje planlarken, büyük bir market zinciri şu teklifi götürdü:

20.05.2019

Elektrikli Türk malı ekskavatörün prototipi bile 300 sipariş aldı

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkan Yardımcısı, Çetin Cıvata Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu, geçen hafta Münih’te gerçekleşen iş, inşaat ve maden makineleri fuarı Bauma’ya gidişim öncesi fotoğraflı bir mesaj gönderdi:

19.04.2019