EKSTRA
MENÜ

Kabuk

Kabuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kabuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.759 Kabuk haberi bulunmuştur.

Kabuk Haberleri

Korteks Nedir Ve Ne İşe Yarar Korteks Görevleri Nelerdir Ve Korteks Tabakası Hakkında Bilgi

Korteks Nedir Ve Ne İşe Yarar? Korteks Görevleri Nelerdir Ve Korteks Tabakası Hakkında Bilgi

Korteks kelimesi tıp dilinde bir terim olarak kullanılmaktadır. Buna rağmen günlük yaşamın içerisinde kullanımı epeyce fazladır. Elbette günlük yaşamdaki tıp dilindeki kullanımından farklıdır. Sizin için Korteks nedir ve ne işe yarar? Korteks görevleri nelerdir ve korteks tabakası hakkında bilgileri derledik.

9.06.2021Araştırma
Alanyaspor kabuk değiştiriyor Her mevkiden oyuncu eksiliyor...

Alanyaspor kabuk değiştiriyor! Her mevkiden oyuncu eksiliyor...

Alanyaspor'da sezonun bitmesiyle birlikte 8 oyuncunun sözleşmesi sona ererken, turuncu yeşilli takımda 9 Haziran'da yapılacak olağan kongre ile yönetim de yenilenecek.

4.06.2021Futbol
Orojenez nedir ve nasıl oluşur Orojonez nasıl gerçekleşir maddeler halinde bilgi

Orojenez nedir ve nasıl oluşur? Orojonez nasıl gerçekleşir maddeler halinde bilgi

Son zamanlarda Orojenik çalışmalarla ilgili pek çok şey duymuş olabilirsiniz. Derin yansıma sismik profilleme, jeokronoloji, analog ve sayısal modelleme gibi yeni tekniklerin gelişimi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

27.05.2021Araştırma
Siğil Nedir, Neden Çıkar Siğile Ne İyi Gelir, Kendiliğinden Geçer Mi

Siğil Nedir, Neden Çıkar? Siğile Ne İyi Gelir, Kendiliğinden Geçer Mi?

Bir cilt sorunu olan siğil, çok fazla insanın merak ettiği ve araştırdığı sağlık sorunları arasında kendisine yer bulmaktadır. Sizin için siğil nedir, neden çıkar? Siğile ne iyi gelir, kendiliğinden geçer mi şeklinde sıklıkla sorulan soruların yanıtlarını tüm detaylarıyla birlikte derledik.

26.05.2021Sağlık
‘Karıncaezmez Şevki’ler, takım elbiseli beyler, bayanlar... Ah nerede o eski maçlar

‘Karıncaezmez Şevki’ler, takım elbiseli beyler, bayanlar... Ah nerede o eski maçlar'

Futbolun renkli ismi Yılmaz Vural ile bir araya geldik… Çocukluğunun takım elbiselerle gidilen eski maçlarına ‘Hey gidi yıllar!’ dedik, Almanya’da Kemal Sunal’la nasıl film çektiğinin hikâyesini dinledik. Geçen yıl COVID sebebiyle uzun süre yoğun bakımda kalan Yılmaz Hoca, bu sürecin sonunda hayata başka gözlerle bakmaya başlamış: “Yaşanmamış bir dakikaların önemini anladım… En büyük hayalim Türk sporu ve sporcularının arkada değil hep en önlerde olması… Asıl bunları konuşmalıyız.”

23.05.2021Gündem
Dönüşen formlar, karşılaşan bedenler

Dönüşen formlar, karşılaşan bedenler

Zilberman’da açtığı ‘ya da’ başlıklı sergisinde zamanı ve bedenleri döngüsel bir bakışla ele alan heykeltıraş Yaşam Şaşmazer “Bu sergi her şeyden evvel insana, onu saran ve etkileşimde olduğu dünyayla ilişkisine bakıyor. İnsanın doğayı işgal, istila ve kolonize etme çabasının yıkıcılığını takip ederek ortak bir yaşam imkânının izini aradım” diyor.

21.05.2021Kitap Sanat
Deterjan Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Deterjan Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Deterjan Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Deterjan Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İnsan vücudu bazı şeylere reaksiyon göstererek reaksiyon gösterir. Bu durumlara alerji ismi veriliyor. Her insanın bilmediği bir alerjisi bulunur. Deterjan alerjisi de bu alerjilerden biridir. Deterjan alerjisinin nasıl olduğu ve belirtileri birçok kişinin araştırıp bilgi almak istediği bir konudur. Deterjan alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Deterjan alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında detayları derledik.

15.05.2021Sağlık
Özne Nedir Ve Nasıl Bulunur Özne Çeşitleri, Örnekleri Ve Yüklem İlişkisi Konu Anlatımı

Özne Nedir Ve Nasıl Bulunur? Özne Çeşitleri, Örnekleri Ve Yüklem İlişkisi Konu Anlatımı

Türkçe dersinin en önemli konuları arasında cümlenin öğeleri konusu ilk sıralarda gelmektedir. Cümlenin en temel öğesi ise öznedir. Sizler için Özne nedir ve nasıl bulunur? Özne çeşitleri, örnekleri ve yüklem ilişkisi nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Araştırma
Boğaz’da salyangoz avı

Boğaz’da salyangoz avı

Denizsalyangozları İstanbul Boğazı ve Karadeniz’i mesken tuttu. Ekonomik değerleri çok yüksek, toplamak da serbest olunca her gün onlarca tekne denizsalyangozu avı için İstanbul Boğazı’na açılıyor. Raf ömrü derin dondurucuda 540 gün olan salyangozların alıcısı da hazır.

2.05.2021Ekonomi
Ruj Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ruj Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ruj Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ruj Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ruj çiçeği; evlerde en fazla yetiştirilen ve yetiştirilmesi oldukça basit olan çiçek çeşitlerinden birisidir. Güzel görünümü ve basit bakımıyla çiçek seven bireylerin ilk tercihleri içerisinde yerini almaktadır. Peki ruj çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Ruj çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kardelen Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kardelen Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kardelen Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kardelen Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kardelen çiçeği; Nergisgiller familyasından olup, bahar aylarında kimi zaman kar erimeden beyaz renkli ve çan biçimli sarkık çiçekleri açan koyu renkli bir çiçek türüdür. Peki kardelen çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kardelen çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Akasya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Akasya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Akasya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Akasya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yeryüzünde birbirlerinden farklı özelliklere sahip olan birçok ağaç türü bulunmaktadır. Bu ağaçlardan bir tanesi de akasya ağacıdır. Ilıman ve sıcak iklim şartlarını seven bu ağacın, doğada kendiliğinden yetişen bilinen 600 farklı türü vardır. Peki, Akasya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Akasya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Limon Kreması Tarifi | Mucize Lezzetler

Limon Kreması Tarifi | Mucize Lezzetler

Mucize Lezzetler'in bugünkü menüsünde limon kreması tarifi var! (Sponsorlu İçerik)

Kabak Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kabak Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kabak Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kabak Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kabakgiller familyasından gelen ve Latince ismi Cucurbita Pepo olan kabağın, bal kabağı, sakız kabağı ve helvacı kabağı gibi çeşitleri vardır. Kabak çekirdeği yağı, bal kabağı çekirdeklerinden elde edilen oldukça sağlıklı bir yağdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Şarkıcı Yeliz gözyaşı dolu hayat hikayesini anlattı: Özcan ile Hilmi Topaloğlu yüzünden ayrıldık... Baba çok acı çekiyorum

Şarkıcı Yeliz gözyaşı dolu hayat hikayesini anlattı: Özcan ile Hilmi Topaloğlu yüzünden ayrıldık... 'Baba çok acı çekiyorum'

Bir dönemin popüler isimlerden Yeliz, Armağan Çağlayan'ın YouTube programı 'Dur Bi Dinle'ye konuk oldu. Yeliz, şöhret yolculuğunu, evliliğini ve Özcan Deniz ile yaşadığı aşkı anlattı...

28.04.2021Magazin
İletişim Başkanı Fahrettin Altun 1915 Olayları Uluslararası Konferansında konuştu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun "1915 Olayları Uluslararası Konferansı"nda konuştu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bugün asırlar boyunca barış içinde beraber yaşamış Türk ve Ermeni halklarının ortak geçmişini çarpıtarak, tarihten husumet çıkarmaya tevessül eden bir anlatıyla karşı karşıyayız. Ve bu anlatıya karşı çıkıyoruz." dedi.

20.04.2021Gündem
Svchost.exe nedir ve ne işe yarar Görev yöneticisi içerisindeki Svchost hakkında bilgi

Svchost.exe nedir ve ne işe yarar? Görev yöneticisi içerisindeki Svchost hakkında bilgi

Svchost.exe, İngilizcedeki Dynamic-link Libraries kelimelerinin kısaltılmış olan DLL dosyalarından başlatılmış olan işlemlerin yürütülmesine yarayan bir sistem uygulamasıdır. Sizin için Svchost.exe nedir ve ne işe yarar? Görev yöneticisi içerisindeki svchost hakkında bilgi şeklindeki konu başlıklarını detayları ile derledik.

15.04.2021Teknoloji
Siber casusluk yapanların eli güçleniyor

Siber casusluk yapanların eli güçleniyor

Siber güvenlik uzmanları, Haziran 2020'de Vietnam'da hükümet ve askeri sektördeki kuruluşları hedefleyen gelişmiş bir siber casusluk kampanyasını ortaya çıkardı. Söz konusu saldırı etkilenen cihaz üzerinde tam kontrol sağlayan bir uzaktan yönetim aracını temel alıyor. Yapılan detaylı analizler, kampanyanın en az 2013'ten beri aktif olan Çince konuşan tehdit grubu Cycldek ile ilişkili bir grup tarafından yürütüldüğünü ve son derece karmaşık bir yapıya sahip olduğunu ortaya koydu.

13.04.2021Teknoloji
Basma Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Basma Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Basma Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Basma Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Basma kumaş nedir? Basma kumaşın özellikleri nelerdir? Basma kumaş nerelerde kullanılmaktadır? Basma kumaş yıkanınca çeker mi? Basma kumaş terletir mi? Basma kumaş nasıldır? Basma kumaşın kullanım alanları nelerdir? Basma kumaş nedir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

İğde Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir İğde Çekirdeği Faydaları

İğde Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? İğde Çekirdeği Faydaları

İğde nedir? İğdenin faydaları nelerdir? İğde çekirdeği nasıldır? İğde çekirdeği nerelerde kullanılır? İğde çekirdeğinin faydaları nelerdir? İğde çekirdeği yutulur mu? İğde çekirdeği nerelerde bulunur? İğde çekirdeği özellikleri nelerdir? İğde çekirdeği nedir ve iğde çekirdeği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Kaşe Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Kaşe Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kaşe Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Kaşe Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kaşe kumaş nedir? Kaşe kumaşın özellikleri nelerdir? Kaşe kumaşın temizliği nasıl yapılmalıdır? Kaşe kumaş hangi giysilerde kullanılmaktadır? Kaşe kumaş kullanımı nasıldır? Kaşe kumaş terletir mi? Kaşe kumaş nedir ve kaşe kumaş özellikleri ile kullanım alanları hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Denizlerdeki tehlike korkutucu düzeye doğru gidiyor

Denizlerdeki tehlike korkutucu düzeye doğru gidiyor

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsü işbirliği ile hazırlanan ‘İklim Değişikliği ve Türkiye Denizleri Üzerine Etkileri’ adlı kitap, kürsel ısınmaya bağlı denizlerdeki tehlikeyi ortaya çıkardı. Akdeniz’in son 50 yılda 1,5 derece ısındığı bildirilen kitaba göre; su sıcaklığının artması istilacı türleri artıracak bu da balıktaki verimi azaltacak.

8.04.2021Gündem
Üvez Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Üvez Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Üvez Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Üvez Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Üvez ağacı, gülgiller familyasında yer alan bir ağaç türüdür. Üvezin 80'den fazla farklı türü bulunur. Peki Türkiye'de 12 farklı türü bulunan üvez ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Üvez ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? İşte üvez ağacıyla ilgili merak edilen her şey.

Sığla Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sığla Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sığla Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sığla Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sığla Ağacı faydaları saymakla bitmeyen son derece özel ağaçlardan bir tanesidir. Otlak yerlerde ve bol sulak kesimlerde yetişmektedir. Türkiye’de Ege ve Akdeniz bölgesinde yetişir. Boyu ise 45 metrelere kadar çıkabilen bir ağaç türüdür. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Mandalina Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mandalina Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mandalina Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mandalina Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mandalina ağacı görüntüsü ve lezzetli meyvesi ile çok sevilen bir ağaç türüdür. Mandalina ağacı turunçgiller grubuna dâhildir ve saksıda bile yetişmesi mümkündür. Meyvesi vitamin açısından oldukça zengindir ve son derece güzel bir görüntüye sahiptir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Çiçek hastalığı nedir Çiçek hastalığının belirtileri ve tedavi yöntemi

Çiçek hastalığı nedir? Çiçek hastalığının belirtileri ve tedavi yöntemi

Çiçek hastalığı, her yaşta ve her cinste kişilerde görülen, irinli kabarcıklar dökerek yüzde izler bırakan, ateşli, ağır ve bulaşıcı bir hastalıktır. Genellikle suçiçeği ile karıştırılır. Peki, çiçek hastalığı nedir? Çiçek hastalığı hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

1.04.2021Sağlık
Bedri Baykam: ‘En sevdiğim gün 21 Haziran’ derdim, babam 21 Haziran’da öldü

Bedri Baykam: ‘En sevdiğim gün 21 Haziran’ derdim, babam 21 Haziran’da öldü

Şöyle bir özgeçmişiniz olsun istemez miydiniz: Ressam, siyasetçi, ödüllü tenisçi, futbol yorumcusu, yönetmen, oyuncu, sanat merkezi kurucu ve yöneticisi. İşte Bedri Baykam’da var o CV. Bir “harika çocuk” olarak doğduğu 2 yaşında anlaşıldı; “Kendimi hatırladığımdan beri dünyaca meşhurum” diyor. Ama çocukluğunu da doya doya yaşamış, eve her akşam dizleri kanayarak dönermiş.

29.03.2021Magazin
Gönül Dağının Selamisi Eser Eyüboğlu: Zeynep evlenelim mi biz seninle

Gönül Dağı'nın Selami'si Eser Eyüboğlu: "Zeynep evlenelim mi biz seninle?"

TRT'de ekrana gelen Gönül Dağı dizisinin Selami karakteri Eser Eyüboğlu hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. Dizi her hafta reytinglerde zirveye oynarken Selami'yi oynayan Eser Eyüboğlu'nun dizide söylediği şarkılar sosyal medyada viral oldu. Enerjisi oldukça yüksek görülen Eyüboğlu programda da güzel sesiyle şarkı söyledi.

28.03.2021Televizyon
Yiğit Bulut: Türk Lirası varlıklara güvenin

Yiğit Bulut: Türk Lirası varlıklara güvenin

Dolarizasyonun kabuğunun çatladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Yiğit Bulut, “Türk Lirası varlıklara güvenin. Hazine bonosu tutup hiç satmayanlar dolar kaç lira olursa ondan elde ettiği getiriyi kazanıyor. Kısa vadeli spekülasyon, dalgalanma olacaktır. Bunlara itibar etmesinler. Dolar aldığınızda bir senede yüzde 20 kaybediyorsunuz” dedi.

27.03.2021Ekonomi
Mavi Ladin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mavi Ladin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mavi Ladin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mavi Ladin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mavi ladin ağacı doğada ender görülen ladin ağacı türlerinden bir tanesidir. Bu ağaç peyzaj çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Park, bahçe gibi alanlarda mavi ladin dikimi ve yetiştirilmesi söz konusu olmaktadır. Dikim sırasında bazı noktalara dikkat etmek gerekir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Bergamot Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Bergamot Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bergamot Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Bergamot Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Bergamot, genellikle aroma olarak bilinse de tek başına bir besindir. Ekşi bir tada sahip olan bergamot eski çağlardan beri alternatif tıpta kullanılmaktadır. Peki bergamot ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Bergamot ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Bergamot ağacıyla ilgili merak edilenleri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Barut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Barut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Barut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Barut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Barut ağacı, cehrigiller (Rhamnaceae) familyasına ait kapalı tohumlu bir ağaç türüdür. Kabuk, dal, çiçek ve gövde kısımlarından ayrı ayrı kullanılan barut ağacının insan sağlığına pek çok faydası bulunur. Peki, barut ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Barut ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Barut ağacı hakkında merak edilen bilgileri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Paduk Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Paduk Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Paduk Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Paduk Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Paduk ağacı Afrika ve Asya bölgelerinde yetişen bir ağaç türüdür. Paduk ağacı yapı olarak değişik bir ağaç türüdür. Ağaç kesildikten sonra renk değiştirme özelliğine sahiptir. Mobilya yapımında veya müzik aleti yapımı için kullanılan bir ağaç türüdür. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Baobap Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Baobap Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Baobap Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Baobap Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Halk arasında hayat ağacı olarak da bilinen Baobap ağacı, Senegal’in devlet armasında yer alır. Bu ağaç, dev gövdesi ile tanınır. Ağacın çapı 30 metre, boyu ise 18 metreye kadar ulaşabilen bu ağaçlar, yumuşak ve süngerimsi bir yapıya sahiptir. Baobap ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Gürgen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Gürgen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Gürgen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Gürgen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ormanlar, insanların yaşamaları için var olması zorunlu olan alanlardır. Bu nedenle de ormanların korunması hatta daha da geliştirilmesi gerekmektedir. Ormanların olmazsa olmaz oksijen depolarından bir türü olan gürgen ağacı çok önemlidir. Gürgen ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Gürgen ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Akasya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Akasya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Akasya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Akasya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Genellikle kendiliğinden yetişen akasya ağaçlarının sarı, kırmızı ya da beyaz renkteki çiçekleri göze hitap eder. Hafif bir rüzgarla yayılan kokusu bulunduğu bölgelere hoşluk katar. Onlarca farklı çeşidi olan akasya ağaçları hakkında birçok araştırma yapıldığı görülüyor. Akasya ağaçlarının nerede ve nasıl yetiştiği, bakım yöntemleri, faydaları, çoğaltılması, veriminin artırılma yolları gibi bilgileri derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Sedef Hastalığı Nedir, Nasıl Geçer Sedef Hastalığında Bu Aylara Dikkat

Sedef Hastalığı Nedir, Nasıl Geçer? Sedef Hastalığında Bu Aylara Dikkat!

Deride tipik olarak keskin sınırlı kırmızı alanlar üzerinde yerleşmiş, parlak, beyaz kepekler ile belirti gösteren sedef hastalığı, aynı zamanda tekrarlayan kronik bir deri hastalığıdır. Peki sedef hastalığı hangi aylarda tekrarlıyor, tedavisi nasıl yapılıyor? Sedef hastalığı ile ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

23.03.2021İyi Yaşam
Bir kadının, bir ülkenin romanı: Yalnız

Bir kadının, bir ülkenin romanı: Yalnız

İlk romanı ‘Kabuk’la geniş bir okur kitlesiyle buluşan Zeynep Kaçar’ın ikinci romanı ‘Yalnız’, Doğan Kitap tarafından yayımlandı. ‘Yalnız’, kimliğinden koparılıp görülmez olan bir kadının kendini bulma, görme ve gösterme çabasının romanı.

18.03.2021Kitap Sanat
Son dakika haberler... Marsta kaybolan suyun gizemi çözüldü

Son dakika haberler... Mars'ta kaybolan suyun gizemi çözüldü!

İnsanlığın yıllardır keşfetmek için çalıştığı, yüzlerce incelemenin konusu olan 'Kızıl Gezegen' Mars'la ilgili gizemler teker teker çözülüyor. NASA'nın şu anda yüzeyinde araştırma yaptığı Mars'ta su ve yaşam var mı sorusu kısa sürede cevaplanacak gibi görünüyor.

17.03.2021Dünya
Son dakika haberler... Marsta kaybolan suyun gizemi çözüldü

Son dakika haberler... Mars'ta kaybolan suyun gizemi çözüldü!

İnsanlığın yıllardır keşfetmek için çalıştığı, yüzlerce incelemenin konusu olan 'Kızıl Gezegen' Mars'la ilgili gizemler teker teker çözülüyor. NASA'nın şu anda yüzeyinde araştırma yaptığı Mars'ta su ve yaşam var mı sorusu kısa sürede cevaplanacak gibi görünüyor.

17.03.2021Dünya
Çok şaşırtıcı bir etkisi var Muzu soyup kabuğunu 10 dakika haşlarsanız...

Çok şaşırtıcı bir etkisi var! Muzu soyup kabuğunu 10 dakika haşlarsanız...

Hangi kabuk ne işe yarar diye merak edenler için de ufak bir araştırma yaptık. İşte tüm bilmeniz gerekenler…

Yazar Sonuçları

Gastronominin geleceğinde biz de varız!

Yeme-içme dünyasının geleceğini şekillendireceği düşünülen 50 genç isim açıklandı. İçlerinde bir de Türk var: Ata Cengiz. Bravo Ata! Senin gibi gençler geleceğe dair umutlarımızı yeşertiyor...

2.05.2021

İzmir için bir Ramazan klasiği: Ekmek dolması

Takvimlerin nisanı gösterdiği, ancak havaların henüz bundan nasiplenmediği güzel bir bahar gününden herkese merhaba.

26.04.2021

Ayhan Çetin’den Lego-Kent sergisi

Bulgaristan Kırcali doğumlu Ayhan Çetin, kent gözlemleriyle öne çıkan bir sanatçı. Çetin’in eserlerine baktığınızda kentlerin hızlı yaşamını görebilirsiniz. Çetin’in Galeri Soyut’ta açılan ve 19 Mayıs’a kadar sürecek olan “Legokent” isimli sergisini gezdiğinizde, hızlı yaşamın tuvallere yansıdığını hissediyorsunuz. Çetin’in bu tarzı, serginin manifestosunda şöyle anlatılıyor:

26.04.2021

1877-1878 Türk-Rus savaşı... 93 Harbi

Bu savaşta Gazi Ahmed Muhtar Paşa Doğu cephesinde, ama asıl Gazi Osman Paşa Plevne’de mağlup da olsa büyük bir askeri şahsiyet olarak sivrildi. İstihkâm düzeni tamamıyla yeniydi. Kuşatmaya direniş biçimleri sadece Türk tarihinde değil, Rusya tarihinde ve Balkanlar’ın tarihinde de unutulmaz yer etti. 5 asırlık hâkimiyeti mutantan bir biçimde hafızalarda saklayarak Bulgaristan’dan çekildi.

25.04.2021

Babam 21 Haziran’da öldü

Şöyle bir özgeçmişiniz olsun istemez miydiniz: Ressam, siyasetçi, ödüllü tenisçi, futbol yorumcusu, yönetmen, oyuncu, sanat merkezi kurucu ve yöneticisi. İşte Bedri Baykam’da var o CV. Bir “harika çocuk” olarak doğduğu 2 yaşında anlaşıldı; “Kendimi hatırladığımdan beri dünyaca meşhurum” diyor. Ama çocukluğunu da doya doya yaşamış, eve her akşam dizleri kanayarak dönermiş.

29.03.2021

Bugün ne yapsak

EKS Mutfak Akademisi’nde bugün ‘Artizan Çikolata Eğitimi’ var. 3 saatlik eğitime katılıp çikolata uzmanı olun...

22.03.2021

Dünyanın ilk tahin butiği

60 bin dolarlık kütüphanesi ve Hermes sofra takımlarıyla tahin konseptli Levant bu hafta Fişekhane’de hizmete başlıyor. İkinci şubesi de Beverly Hills’de açılacak. Yani üst segmentte bizi gururlandıracak bir dünya markamız daha geliyor...

14.03.2021