EKSTRA
MENÜ

Toprak Mahsulleri Ofisi

Toprak Mahsulleri Ofisi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Toprak Mahsulleri Ofisi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.321 Toprak Mahsulleri Ofisi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri

‘Açlık oyunları’ başlamak üzere

‘Açlık oyunları’ başlamak üzere

Bugüne kadar insanlık olarak ‘yediğimiz önümüzde, yemediğimiz arkamızda’ydı. Ama o günler geride kaldı. Birçok bilimsel çalışma, bolluk döneminin bittiğini, gıda krizine doğru adım adım yaklaştığımızı söylüyor. Türkiye’de de böyle bir risk var mı? ‘Dünya Gıda Günü’ nedeniyle konuyu mercek altına aldık ve gördük ki gıda krizlerinden muaf değiliz...

17.10.2021Hürriyet Pazar
TMO bu ay 900 bin ton hububatı satışa çıkardı

TMO bu ay 900 bin ton hububatı satışa çıkardı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hububat ve yem piyasalarının regülasyonu amacıyla Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından bu ay 900 bin ton hububatın satışa açıldığını bildirdi.

3.10.2021Ekonomi
Üreticiden markete fiyat farkı 3.5 kat

Üreticiden markete fiyat farkı 3.5 kat

Türkİye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, eylül ayında üretici ile market arasındaki fiyat farkının 3.5 kata ulaştığını bildirdi.

2.10.2021Ekonomi
Rekolte oyunuyla fiyatı ayarlıyorlar

'Rekolte oyunuyla fiyatı ayarlıyorlar'

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındık üreticisinin mağduriyetine zemin oluşturan diğer kurum ve kuruluşların rekolte açıklamalarına asla müsaade edilmemesini isteyerek, “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) hızlı ve fazla alım yapmalı, alım merkezlerini artırmalı, çiftçimize ödemeleri peşin yapmaya gayret göstermeli” ifadesini kullandı.

27.09.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirliden gıda fiyatlarına ilişkin önemli açıklama

Bakan Pakdemirli'den gıda fiyatlarına ilişkin önemli açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Gıda Fiyatlarını İzleme Kurulumuz, Koordinasyon Kurulumuz ve Gıda Komitemiz özellikle gıda fiyatlarının bu değişen ve defakto oluşmuş ortamda, hem dünya fiyatları hem de zincirdeki verimsizlikler olsun bunun üzerine gidiyor ve gitmeye de kararlı" dedi.

24.09.2021Ekonomi
Bursasporun yeni teknik direktörü Özcan Bizati kimdir, hangi takımları çalıştırdı İşte Özcan Bizatinin biyografisi

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Özcan Bizati kimdir, hangi takımları çalıştırdı? İşte Özcan Bizati'nin biyografisi

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Özcan Bizati oldu. Özcan Bizati Bursaspor ile sözleşme imzalamasının ardından en çok araştırılan isimlerin başında geliyor. Bir süredir teknik direktör arayışında bulunan Bursaspor, daha önce Bursaspor teknik heyetinde antrenörlük görevinde de bulunan Özcan Bizati ile anlaştı. Peki, Bursaspor'un yeni teknik direktörü Özcan Bizati kimdir, hangi takımları çalıştırdı? İşte Özcan Bizati'nin biyografisi...

22.09.2021Spor Arena
TMOdan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödeme

TMO'dan kuru üzüm üreticisine 15 milyon liralık ödeme

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal "Gözlemlerimize göre 9 numara üzüme verilen 13 lira, üretici tarafından memnuniyetle karşılanmış. TMO fiyatı, taban, referans, eşik fiyattır. Bunun altında üzümlerini kesinlikle satmasınlar" dedi.

18.09.2021Ekonomi
24 Haziran hangi burç ve burcu ne 24 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

24 Haziran hangi burç ve burcu ne? 24 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

24 Haziran günü doğan kişilerin hangi burca dahil oldukları en çok araştırılan ve merak edilen konular arasında yer alır. 24 Haziran gününde doğan kişiler Yengeç Burcuna sahip olur. 23 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri arasında doğan herkes Yengeç Burcuna mensuptur. 23 Haziran ve 22 Temmuz günleri arasında doğanlar ise, Yengeç burcuna mensuptur. 24 Haziran hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.09.2021Burçlar
13 Temmuz hangi burç ve burcu ne 13 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 13 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman insanların ilgisini çekmektedir. Bu nedenle astroloji tarih boyunca gelişim göstermektedir. İnsanlar burçları sayesinde hem kendileri hem de çevrelerindeki kişiler ile ilgili karakterleriyle alakalı bilgi sahibi olabilmektedirler. 13 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 13 Temmuz tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

12.09.2021Burçlar
KİTlerde en yüksek ödenek TPAOya

KİT'lerde en yüksek ödenek TPAO'ya

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) arasında en yüksek ödenek teklif tavanı, 2022 için 22 milyar 135 milyon 114 bin lira ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğüne verildi.

12.09.2021Ekonomi
TMO yarın çeltik alımlarına başlıyor

TMO yarın çeltik alımlarına başlıyor

TMO Genel Müdürü Güldal, çeltik alımlarına bu 13 Eylül 2021'de başlayıp, 30 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edeceklerini belirterek, "Üreticilerimiz ürünlerini bize getirdiklerinde ödemelerini de bir hafta on gün içinde alacaklar." dedi.

12.09.2021Ekonomi
Rekolte düştü Tarlada 28, tezgahta 120 TL

Rekolte düştü! Tarlada 28, tezgahta 120 TL

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, ’yeşil altın’ olarak bilinen Antep fıstığında, iklim değişikliği ve ’yok yılı’ nedeniyle rekolte düşüşü yaşandı. Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, tarladan 28-33 lira arasında alınan ben fıstığın işlendikten sonra tüketiciye 120 liradan satıldığını söyledi. Çolak, bölgedeki fıstık fiyatlarının tüccarlar tarafından belirlendiğini, fahiş fiyatların önlenebilmesi için TMO’nun alım yapması gerektiğini belirtti.

10.09.2021Haber
Antep fıstığında rekolte düştü Tarlada 28, tezgahta 120 TL...

Antep fıstığında rekolte düştü! Tarlada 28, tezgahta 120 TL...

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, ’yeşil altın’ olarak bilinen Antep fıstığında, iklim değişikliği ve ’yok yılı’ nedeniyle rekolte düşüşü yaşandı. Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, tarladan 28-33 lira arasında alınan ben fıstığın işlendikten sonra tüketiciye 120 liradan satıldığını söyledi. Çolak, bölgedeki fıstık fiyatlarının tüccarlar tarafından belirlendiğini, fahiş fiyatların önlenebilmesi için TMO’nun alım yapması gerektiğini belirtti.

10.09.2021Ekonomi
Fiyat artışına ‘ithalat’ engeli

Fiyat artışına ‘ithalat’ engeli

Gıda enflasyonunun yüzde 30’a dayanması üzerine temel gıda ürünleri fiyatlarındaki artışın önüne geçmek üzere arpa, buğday, mısır, yulaf, nohut, mercimek ithalatından alınan gümrük vergileri yılbaşına kadar sıfırlandı. Kahve ithalatından alınan vergide ise indirime gidildi. Sektör uzmanları, ithalatın yerli üreticiyi, çiftçiyi olumsuz etkilemeyeceğini un, yem, yumurta üretimini rahatlatacağını, fiyat artışlarının frenleneceğini ifade ediyor.

9.09.2021Ekonomi
TMO çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatarını açıkladı

TMO çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatarını açıkladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Bandırmalı çekirdeksiz kuru üzüm, 6111 (10 numara) için 14 lira, 6112 (9 numara) için 13 lira, 6113 (8 numara) için 12.50 lira, 6114 (7 numara) için 12 lira fiyat belirledi.

7.09.2021Ekonomi
Ekilmemiş bir karış toprak kalmamalı

'Ekilmemiş bir karış toprak kalmamalı'

Tarım piyasalarının önemli isimlerinden, TMO eski Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, gıda enflasyonunun tüm ülkeler için risk olmaya devam ettiğini belirterek, çözümün ekilmemiş bir karış toprak bırakmamak olduğunu söyledi.

7.09.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: TMO, eylülde 800 bin ton hububatı satışa açtı

Bakan Pakdemirli: TMO, eylülde 800 bin ton hububatı satışa açtı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünün bu ay 800 bin ton hububatı satışa açtığını bildirdi.

4.09.2021Ekonomi
Fındık fiyatları 2021 Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı Fındık fiyatları ne kadar İşte TMOnun levant fındık alım fiyatı

Fındık fiyatları 2021 Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı! Fındık fiyatları ne kadar? İşte TMO'nun levant fındık alım fiyatı

Fındık fiyatları için beklenen açıklama geldi. Çiftçilerin merak ettiği Fındık fiyatları ne kadar oldu? sorusunun yanıtı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belli oldu. Dün akşam Kanal D-CNN TÜRK ortak yayınında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) 2021 yılı fındık alım fiyatlarını duyurdu. "Fındık alım fiyatımız yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite fındık için kg başına 27 lira." diyen Cumhurbaşkanı, levant fındık alım fiyatının detaylarını da paylaştı. İşte, 2021 yılı fındık fiyatları hakkında öne çıkan başlıklar.

12.08.2021Ekonomi
Fındık fiyatları 2021 ne zaman açıklanacak

Fındık fiyatları 2021 ne zaman açıklanacak?

Fındık fiyatları 2021, hasat zamanına girilmesi dolayısıyla pek çok bahçe sahibinin gündemini oluşturmaya başladı. Her yıl bu dönemlerde açıklanan fındık fiyatları için açıklamanın yapılacağı tarihi merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Peki, fındık fiyatları 2021 ne zaman açıklanacak? İşte, pek çok kişiyi yakından ilgilendiren o açıklama hakkında detaylı bilgiler

5.08.2021Gündem
Fındıkta 30 TL beklentisi

Fındıkta 30 TL beklentisi

Türkiye’de ağustos başında itibaren fındık tarlaları hareketlenmeye başlayacak. Binlerce üretici fındıklarını toplamaya başlayacak. Ancak üreticiler bu yıl fındık rekoltesinde bir düşüş bekliyor. Yaşanan aşırı sıcak ve soğuk havaların fındıkta verimi etkilediğine dikkat çeken üreticiler, “Maliyetlerimizde de artış yaşandı. Bu yıl bir kilogram fındık fiyatının en az 30 TL olmasını bekliyoruz” dedi.

16.07.2021Ekonomi
74 yaşında mezun

74 yaşında mezun

Samsun’da yaşayan Neriman Ergören, 27 yıl çalıştığı kamu kuruluşu Telekom’dan emekli. Üç kızı ve dört torunu var. Kızlarının üçü de üniversite mezunu. Lise öğrenimini yarıda bırakan Ergören, 74 yaşında, Samsun İlkadım İstiklal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açıköğretim bölümü Muhasebe ve Finansman Alanı Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü’nden bu yıl mezun oldu.

16.07.2021Gündem
Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın tarımsal ürün endeksleri yayımlanmaya başladı: Tarım piyasasına şeffaf takip

Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın tarımsal ürün endeksleri yayımlanmaya başladı: Tarım piyasasına şeffaf takip

Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) tarafından hazırlanan tarımsal ürün fiyat endekslerinin tanıtım töreni, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla TOBB binasında gerçekleştirildi. Bakan Pakdemirli, “Bir gösterge aracı olarak kullanılabilecek bu endeksler sayesinde, piyasanın anlık durumu şeffaf bir şekilde ortaya konulacak ve diğer yatırım ürünleriyle karşılaştırma imkânı da sağlanacak” dedi.

15.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Emeklilere müjde: Temmuz maaşı ve  bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih açıklandı

Son dakika haberi... Emeklilere müjde: Temmuz maaşı ve bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih açıklandı

Son dakika haberi... Corona virüsüne karşı aşılama seferberliğini tam gaz sürdüren Türkiye, 1 Temmuz'da normalleşme sürecine geçerken, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de bu kritik dönemeç sonrası ilk toplantısını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, salgının seyri, aşılama çalışmaları, turizm sezonu masaya yatırıldı. Erdoğan, toplantının ardından düzenlediği Millete Sesleniş konuşmasında, temmuz ayı emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı'ndan önce yatırılacağını duyurdu.

5.07.2021Gündem
Bakan Pakdemirliden fındık alımına ilişkin açıklama

Bakan Pakdemirli'den fındık alımına ilişkin açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fındıkla ilgili iç ve dış piyasaları yakından takip ettiklerini belirterek, "Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de hasattan önce TMO fındık alım fiyatlarının açıklanması için çalışma yapıyoruz." ifadesini kullandı.

1.07.2021Ekonomi
Yem fiyatlarında düşüş bekleniyor

Yem fiyatlarında düşüş bekleniyor

TÜRKİYEM-BİR Başkanı Ülkü Karakuş "TMO'nun elindeki malların temmuzda satışa açılmasıyla yem ham maddesi fiyatları düşecektir" dedi.

23.06.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirliden yem fiyatlarını müdahale sinyali

Bakan Pakdemirli'den yem fiyatlarını müdahale sinyali

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yetiştiricileri yüksek yem maliyetleri altında ezdirmeyeceklerini belirterek, "Bu kapsamda Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO), mevcut stoklarını kullanarak ve takviye ederek besici ve yetiştiricilerimizin yanı sıra yem sektöründeki tüm kullanıcıların ihtiyacını uygun fiyatla karşılamak üzere güçlü bir şekilde piyasalara müdahale edeceğiz." ifadesini kullandı.

14.06.2021Ekonomi
Üreticiler fındık fiyatının açıklanmasını bekliyor

Üreticiler fındık fiyatının açıklanmasını bekliyor

Türkiye'nin fındık üretiminin yüzde 27'sinin gerçekleştirildiği Batı Karadeniz'de üreticiler, fındık fiyatının sezon başlamadan önce açıklanmasını bekliyor.

11.06.2021Ekonomi
TMOdan hububat piyasasına müdahale planı

TMO'dan hububat piyasasına müdahale planı

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, "Piyasayı anlık olarak yakından takip ediyoruz, gerekmesi halinde hızlı kararlar alıyoruz. Olağan dışı dönemlerde olağanüstü kararlar alınabilmektedir. Bu gereklilik dolayısıyla piyasa düzeni ve istikrarı için bütün müdahale yöntemlerini gündemimizde tutuyoruz" dedi.

1.06.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli, buğday hasadına katılım sonrası açıklamalarda bulundu

Bakan Pakdemirli, buğday hasadına katılım sonrası açıklamalarda bulundu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Yaptığımız doğru işler sayesinde Türkiye'de ilk defa bu yıl ekilen alanlarda azalış yok, artış var."

24.05.2021Haber
Son dakika... Bakan Pakdemirli açıkladı Ekili alanlarda artış var

Son dakika... Bakan Pakdemirli açıkladı! Ekili alanlarda artış var

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Yaptığımız doğru işler sayesinde Türkiye'de ilk defa bu yıl ekilen alanlarda azalış yok, artış var."

24.05.2021Ekonomi
Yem sanayicilerinden ‘Fiyat açıklansın’ talebi

Yem sanayicilerinden ‘Fiyat açıklansın’ talebi

Türkiye Yem Sanayicileri Birliği (TÜRKİYEM-BİR) Başkanı Ülkü Karakuş, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) arpa, mısır, buğday gibi ürünlerde satış fiyatlarını en kısa sürede açıklaması gerektiğini belirterek, “Buğday fiyatları artmaya başladı.

23.05.2021Ekonomi
Çiftçiler hububat alım fiyatlarından memnun

Çiftçiler hububat alım fiyatlarından memnun

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet, hububat alım fiyatlarının üreticilerce memnuniyetle karşılandığını bildirdi. Güldal, "Verilen fiyatların memnun edici seviyede olduğunu değerlendiren çiftçilerimizin TMO stoklarını da iç piyasadan tedarik edilen hububatla doldurulması yönünde gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz. TMO olarak hasat döneminin başından sonuna kadar alımları sürdüreceğiz." dedi.

18.05.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyatları duyurmuştu TMO detayları açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan fiyatları duyurmuştu! TMO detayları açıkladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ülke genelindeki yaklaşık 200 iş yerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda hububat alımı yapılacağı bildirildi. Hasat başlangıcından bugüne kadar piyasaların yakından izlendiği ve piyasaların seyrine göre TMO politikalarının şekillendirildiği ifade edilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hububat ve bakliyat alım fiyatlarını duyurduğu anımsatıldı.

17.05.2021Gündem
Kabine Toplantısı sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı

Kabine Toplantısı sonuçları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı

Kabine Toplantısı sonrasında sonuçlar açıklandı. Toplantı sonrasında pek çok konu gündemde yer aldı. Bunlardan en önemlisi ise esnafa destek paketi, nefes kredisi ve çiftçiler için açıklanan detaylar oldu. Toplantı sonuçlarına göre kuraklıktan zarar gördüğü belirlenen çiftçilerin ziraate ve tarım kooparatiflerine olan borçları ertelenecek. Bazı tarım ürünlerinin TMO tarafından alım fiyatları ise artırılacak. İşte, Kabine Toplantısı sonuçları hakkında detaylı bilgiler

17.05.2021Gündem
Alım fiyatları bayram sonunda açıklanıyor

Alım fiyatları bayram sonunda açıklanıyor

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sonrasında tarımsal desteklerde artışın yanında etkin müdahale alımları yürüttüklerine dikkat çeken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son 3 yılda tarımsal destekleri yüzde 65 artışla 24 milyar liraya çıkardıklarını söyledi.

15.05.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bayram sonu, Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarafından üreticilerimizi memnun edecek seviyede TMO alım fiyatları açıklanacak." dedi.

14.05.2021Ekonomi
TMO patates ve soğan üreticisine 25 milyon liralık ödeme yaptı

TMO patates ve soğan üreticisine 25 milyon liralık ödeme yaptı

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "Bugüne kadar üreticiden 95 bin ton patates ve 25 bin ton da soğan olmak üzere 120 bin ton ürün aldık" dedi.

29.04.2021Ekonomi
Çiftçiye ürün müjdesi Kapıya kadar götürülüyor…

Çiftçiye ürün müjdesi! Kapıya kadar götürülüyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen Toprak Mahsülleri Ofisi, çiftçinin elinde kalan arz fazlası patates, soğan ve çeltik ürünlerinin alımına başladı. Ürünler ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak. Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güldal devam eden çalışmaları CNN TÜRK'te anlattı.

27.04.2021Gündem
Çiftçiye ürün müjdesi Kapıya kadar götürülüyor…

Çiftçiye ürün müjdesi! Kapıya kadar götürülüyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen Toprak Mahsülleri Ofisi, çiftçinin elinde kalan arz fazlası patates, soğan ve çeltik ürünlerinin alımına başladı. Ürünler ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak. Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güldal devam eden çalışmaları CNN TÜRK'te anlattı.

27.04.2021Haber
Bakan Pakdemirli, İzmirde hayata geçirecekleri 35 projeyi açıkladı

Bakan Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projeyi açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'de hayata geçirecekleri 35 projenin kent ekonomisine bu seneki katkısının 200 milyon lira olacağını bildirdi.

19.04.2021Ekonomi
İzdihama yol açan patates dağıtımına inceleme başlatıldı

İzdihama yol açan patates dağıtımına inceleme başlatıldı

ŞANLIURFA'da, patates dağıtımı sırasında yaşanan ve tepkiye yol açan sosyal mesafenin hiçe sayıldığı izdiham görüntülerine ilişkin inceleme başlatıldı.

18.04.2021Haber

Yazar Sonuçları

İstanbul’da Arap diyasporası

“Bugün Türkiye, büyük bir çoğunluğu Osmanlı’nın eski başkentinde yaşayan birkaç yüz bin Iraklıya, otuz binden fazla Mısırlıya, on binlerce Libyalı, Yemenli, Filistinli, Cezayirli, Faslı ve Tunusluya ev sahipliği yapıyor. Muhalifler, mülteciler ve göçmenler, burada yazarlar, öğrenciler ve turistlerle iç içe geçmiş durumda. Aix-en Provence’daki Science Po’da doktora öğrencisi olan Nouran Gad, ‘Arap uluslarının bu kadar temsil şansı bulduğu dünyadaki tek yerin İstanbul olduğuna’ vurgu yapıyor.

10.06.2021

Sadece yıktık

Bandırma’da son 20 yılda yıkılanların yerine hiçbirşey yapılmayınca toprak ve enkaz yığınları arasında yaşamaya başladık…

4.06.2021

Çiftçi hububatta yeniden referans fiyat istiyor

İklim krizi, çiftçileri ve üretimi vuruyor. Bu yıl kuraklık nedeniyle hububat ekimi gecikti, kuru tarım yapılan alanlarda büyük zararlar oluştu.

27.05.2021

Fındıkta altın yıl bekleniyor

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel “Bu yıl fındığın altın yılı olacak. Diğer üretici ülkelerden İtalya’da don nedeniyle fazla fındık üretimi beklenmiyor” açıklamasını yaptı.

28.04.2021