EKSTRA
MENÜ

İklim

İklim haberleri sayfasında güncel ve son dakika İklim hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 19.913 İklim haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İklim Haberleri

Son dakika: BM Biyolojik Çeşitlilik Konferansı... Erdoğan: Tüm ülkelerin elini taşın altına koyması şart

Son dakika: BM Biyolojik Çeşitlilik Konferansı... Erdoğan: Tüm ülkelerin elini taşın altına koyması şart

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "BM Biyolojik Çeşitlilik Sözleşmesi 15. Taraflar Konferansı"na video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iklim değişikliği ve çevre kaynaklı sorunlarla mücadelenin sadece belli ülkelere havale edilemeyeceğini, ekonomik gücü, coğrafi konumu, tarihi sorumluluğu ne olursa olsun tüm ülkelerin elini taşın altına koymasının şart olduğunu belirtti.

12.10.2021Gündem
Suriye mesajı: Artık tahammül kalmadı

Suriye mesajı: Artık tahammül kalmadı

Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde güvenlik güçlerine yönelik saldırılar ile Türkiye topraklarına yönelik taciz atışlarıyla ilgili olarak önemli mesajlar verdi: “Polislerimize yönelik son saldırı artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede gereken adımları atacağız. Artık tahammülümüz kalmadı.”

12.10.2021Gündem
‘Yıl sonunu tarihi rezervle kapatacağız’

‘Yıl sonunu tarihi rezervle kapatacağız’

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 8 Ekim 2021 tarihi itibarıyla banka rezervinin 123.5 milyar dolar seviyesine yükseldiğini açıkladı. Kavcıoğlu, “Önümüzdeki dönemde de Merkez Bankası olarak para politikasının aktarım mekanizmasını kuvvetlendirmek amacıyla rezerv birikiminin devam etmesini amaçlamaktayız. Yıl sonunu tarihi bir rezervle kapatacağız” dedi.

12.10.2021Ekonomi
DSÖden iklim değişikliğiyle mücadele için reçete

DSÖ'den iklim değişikliğiyle mücadele için reçete

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) İklim Değişikliği ve Sağlık COP26 Özel Raporunda, 31 Ekim-12 Kasım tarihlerinde İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenecek Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26. Taraflar Konferansı (COP26) öncesinde liderler ve COP26 ülke delegasyonlarına iklim değişikliğiyle mücadeleyi hızlandırmaları yönünde çağrı yapıldı.

11.10.2021Dünya
Bakan Kurum: Türkiyeyi küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin en  önemli aktörü yapacağız

Bakan Kurum: Türkiye'yi küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin en önemli aktörü yapacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'yi küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin en önemli aktörü yapacaklarını, 2053'e yönelik net sıfır emisyon hedefine ulaşacaklarını bildirdi.

11.10.2021Gündem
Kritik Kabine Toplantısı sona erdi Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Kritik Kabine Toplantısı sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kritik Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Suriye'deki saldırılarla ilgili olarak 'Artık tahammülümüz kalmadı' diyerek, "Polislerimize yönelik son saldırı artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca iklim değişikliği ve göç konusunda yeni yapısal düzenlemeleri açıklayarak, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz ve bünyesinde İklim Değişikliği ve Koordinasyon birimi kuruyoruz. Bir diğer kurumsal reformu da göç konusunda yapıyoruz. İçişleri Bakanlığımıza bağlı Göç idaresini, Göç İdaresi Başkanlığına yükseltiyoruz" dedi.

11.10.2021Haber
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan terörle mücadele mesajı: Artık tahammülümüz kalmadı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: Artık tahammülümüz kalmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kritik Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Suriye'deki saldırılarla ilgili olarak 'Artık tahammülümüz kalmadı' diyerek, "Polislerimize yönelik son saldırı artık bardağı taşırmıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca iklim değişikliği ve göç konusunda yeni yapısal düzenlemeleri açıklayarak, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz ve bünyesinde İklim Değişikliği ve Koordinasyon birimi kuruyoruz. Bir diğer kurumsal reformu da göç konusunda yapıyoruz. İçişleri Bakanlığımıza bağlı Göç idaresini, Göç İdaresi Başkanlığına yükseltiyoruz" dedi.

11.10.2021Gündem
İklim krizi için çok önemli bir adım… 12 soruda Paris İklim Anlaşması

İklim krizi için çok önemli bir adım… 12 soruda Paris İklim Anlaşması

197 ülkenin imzaladığı Paris İklim Anlaşması, geçtiğimiz günlerde Türkiye tarafından da onaylandı. İklim krizine karşı evrensel mücadeleyi örgütleyen tek anlaşma olan Paris İklim Anlaşması hakkında hâlâ pek çok merak edilen bulunuyor. İşte dünyamız için büyük önem taşıyan Paris İklim Anlaşması hakkında en sık sorulan 12 soru ve 12 yanıtı…

11.10.2021Gündem
Eşme-Salihli T-1 Tünelinde yarın ışık görülecek

Eşme-Salihli T-1 Tüneli'nde yarın ışık görülecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı Projesi kapsamında yapımına başlanan Eşme-Salihli kesimindeki T-1 Tüneli'nde yarın yapılacak ışığı görme törenine katılacak.

11.10.2021Ekonomi
Yeniden seçim olur mu

Yeniden seçim olur mu?

Almanya’da 26 Eylül’de yapılan genel seçimlerden birinci parti çıkan Sosyal Demokrat Parti (SPD), Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller’le ‘trafik lambası’ koalisyonu (kırmızı-sarı-yeşil) oluşturmak için ön görüşmeleri sürdürürken, hedeflenen koalisyonun kurulamaması halinde yeniden seçimlere gidilmesi konuşulmaya başlandı.

11.10.2021Avrupa
9 şehirde pandemiyle birlikte talep yağdı... Vergisi yok, arsası yok

9 şehirde pandemiyle birlikte talep yağdı... Vergisi yok, arsası yok!

Tiny House'ların popülerliği son yıllarda artış gösterirken, pandemiyle en çok tercih edilen yaşam alanları arasına girdi. İstanbul’un birçok yerinde Tiny House alanları tercih edilirken, bunlara Ankara, Sakarya, Kocaeli, Balıkesir, Bursa, İzmir, Çanakkale ve Muğla da eklendi. Arsa alımının şart olmadığı Tiny House'ların önemli bir özelliği de vergisiz olması.

11.10.2021Ekonomi
Koronavirüse de iklim değişikliğine de inanmıyorlar

Koronavirüse de iklim değişikliğine de inanmıyorlar

Koronavirüs aşısına karşı çıkanlar şimdi de iklim krizini reddediyorlar. Paris İklim Anlaşması’nda yer alan bilimsel verileri kabul etmeyen bu kişiler, her şeyin uluslararası bir komplo olduğunu iddia ediyorlar.

11.10.2021Gündem
Sigortacıların iklimle imtihanı

Sigortacıların iklimle imtihanı

Paris İklim Anlaşması’nın Meclis’te kabul edilmesi ile birlikte sigortacılar, iklim krizini gündemin ilk sırasına aldı. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, iklim değişikliğinin sigortada paradigma değişikliğine neden olacağını belirterek, acil aksiyon alınması gerektiğini söyledi.

11.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu Gençlerle samimi olmamızdan rahatsızlık duyuyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu! "Gençlerle samimi olmamızdan rahatsızlık duyuyorlar"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen Adana ziyareti sonrası 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle gerçekleştirdiği Gençlerle Buluşma Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm siyasi hayatı boyunca gençlerle çalıştığını belirterek, "Bazılarının bizim gençlerimizle samimi olmamızdan rahatsız duyduklarını anlıyorum. İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı iken de gençlerle birlikteydim, Başbakanlık görevini üstlendiğimden de arkadaşlarımın çoğu gençlerden oluşuyordu. Cumhurbaşkanı oldum, yine gençlerle birlikteyim. Eğer bir gün Külliye'ye yolunuz düşerse oradaki çalışanların gençlerden oluştuğunu görürsünüz. 8 torunum var. Aile dostlarımız vesilesiyle yine gençlerle beraberim" ifadelerini kullandı.

10.10.2021Gündem
Çevreciler, kuraklığın tehdidindeki Büyük Menderes için önlem alınmasını istedi

Çevreciler, kuraklığın tehdidindeki Büyük Menderes için önlem alınmasını istedi

AYDIN Ovası'nı sulayan Büyük Menderes Nehri'nin en kurak dönemini yaşadığına dikkat çekmek isteyen Afyonkarahisar, Uşak, Denizli ve Aydınlı çevre dernekleri, oturma eylemi ve basın açıklamasıyla yetkililerden önlem alınmasını istedi.

10.10.2021Gündem
Çeltik üreticileri verim ve kaliteden memnun

Çeltik üreticileri verim ve kaliteden memnun

Türkiye'nin pirinç ihtiyacının karşılandığı illerden Çankırı'da yaklaşık 25 bin ton çeltik üretimi bekleniyor.

10.10.2021Ekonomi
PTT Genel Müdürü açıkladı Farklı şehirlerde aynı ulaşım kartı...

PTT Genel Müdürü açıkladı! Farklı şehirlerde aynı ulaşım kartı...

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Türkiye Kart'ın, farklı şehirlerin kendi içerisinde kullandığı toplu ulaşım kartlarının tek bir ulaşım kartı haline dönüşmesini sağlayacağını belirterek, "Örneğin, İstanbul'da almış olduğunuz bir kartla Konya'daki toplu ulaşım araçlarına binebileceksiniz. Birçok belediye ile de anlaşmamızı yaptık ve teknik entegrasyonumuzu tamamlamış durumdayız." dedi.

10.10.2021Ekonomi
Son dakika: Meteorolojiden 10 il için hava durumu uyarısı İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ...

Son dakika: Meteoroloji'den 10 il için hava durumu uyarısı! İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ...

Meteoroloji'nin günlük hava tahminlerine göre, bugün 10 ilde sağanağın etkili olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey bölgelerde zaman zaman orta kuvvette eseceği uyarısında bulunuldu. Batı Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Balıkesir'in kuzey, Çanakkale'nin iç kesimleri, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Karabük ve Samsun çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı olması bekleniyor.

10.10.2021Gündem
Vanda kuraklık nedeniyle yayladan erken dönüş

Van'da kuraklık nedeniyle yayladan erken dönüş

Van'ın kırsal mahallerinde yaşayan ve ilkbahar aylarında 2 bin 700 rakımlı Morgedik yaylalarına çıkıp 5 ay boyunca hayvanlarının yiyecek ihtiyacını, sağdıkları sütle de kendi kışlık yiyeceklerini hazırlayan besicilerin dönüş yolculuğu başladı. 15 gün süren yolculuğa başlayan Erdal Bayramhan, havaların erken soğuması ve bu yıl etkili olan kuraklık yüzünden bölgede ot kalmadığını bu yüzden yayladan erken ayrıldıklarını söyledi.

10.10.2021Gündem
Kriz adım adım geldi

Kriz adım adım geldi

Dünyada 1974’teki petrol krizine benzer bir enerji krizi, 2’nci yılını doldurmak üzere olan COVID-19 salgınıyla tetiklendi.

10.10.2021Dünya
Emine Erdoğan’dan ‘Paris Anlaşması’ paylaşımı

Emine Erdoğan’dan ‘Paris Anlaşması’ paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamında Paris Anlaşması'nı onaylamasının, küresel ısınmayla mücadelede değerli bir adım olacağını belirtti.

10.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşte istihdam, işte huzur

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşte istihdam, işte huzur

Ceyhan’da polipropilen üretim tesisinin temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz bizden yatırım istiyor, işte yatırım. Milletimiz bizden istihdam istiyor, işte istihdam. Milletimiz bizden güvenlik ve huzur istiyor. İşte güvenlik, işte huzur. Türkiye’ye yatırım yapan pişman olmaz” dedi.

10.10.2021Gündem
AP Türkiye raportörü: İlişkilerde daha iyi noktadayız

AP Türkiye raportörü: İlişkilerde daha iyi noktadayız

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Nacho Sanchez Amor, Türkiye ile ilişkilerin geçen yıla göre daha iyi bir olduğunu ve diyalog zemini bulunduğunu söyledi. “15 Temmuz darbe girişimi” ve “Gezi Parkı olayları”na ilişkin iddialar kapsamında yargılanan Osman Kavala’nın önceki gün yapılan duruşmasını izlemek üzere İstanbul’a gelen Amor, dün gazetecilere özetle şu açıklamalarda bulundu.

10.10.2021Dünya
Bakan Kurum: İklim dostu yeni sanayi siteleri yapmak zorundayız

Bakan Kurum: İklim dostu yeni sanayi siteleri yapmak zorundayız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "İklim dostu sanayi siteleri yapmak zorundayız. Kendi atığını dönüştüren, sürdürülebilir, havaya, suya, istihdama ve üretime fayda sağlayan sanayi sitelerini inşa edeceğiz. İnşallah bu da Konya'ya nasip olacak. Bir ilki gerçekleştiriyoruz, yeni sanayi sitemizi 'iklim dostu sanayi dönüşümü' ilkesiyle inşa ediyoruz" dedi.

9.10.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali Açılış Töreninde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali Açılış Töreni"nde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali Açılış Töreni"nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kökenine, mezhebine bakmadan 84 milyonun her birine sahip çıkıyoruz" dedi.

9.10.2021Haber
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: 84 milyonun her birine sahip çıkıyoruz

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 84 milyonun her birine sahip çıkıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali Açılış Töreni"nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kökenine, mezhebine bakmadan 84 milyonun her birine sahip çıkıyoruz" dedi.

9.10.2021Gündem
Bakan Kurumdan İklim Dostu Sanayi Dönüşümü açıklaması

Bakan Kurum'dan "İklim Dostu Sanayi Dönüşümü" açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "İklim dostu sanayi siteleri yapmak zorundayız. Kendi atığını dönüştüren, sürdürülebilir, havaya, suya, istihdama ve üretime fayda sağlayan sanayi sitelerini inşa edeceğiz. İnşallah bu da Konya'ya nasip olacak. Bir ilki gerçekleştiriyoruz, yeni sanayi sitemizi 'iklim dostu sanayi dönüşümü' ilkesiyle inşa ediyoruz" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Bakan Varank: Yatırımcıları davet ediyorum

Bakan Varank: Yatırımcıları davet ediyorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Tüm yatırımcıları, ülkemizin sunduğu muazzam imkanlardan faydalanmaya ve buraya yatırım yapmaya davet ediyorum. Ülkemizin jeopolitik konumu, üretim altyapısı hem en büyük pazarlara sizleri yakınlaştıracak hem de muazzam bir çalışma ortamını sizlere sunacak" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana ‘da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta "Türkiye'ye güvenip yatırım yapan kimse pişman olmaz. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları küresel üretim ve lojistik sisteminin yeni baştan kurulduğu şu dönemde Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkan ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapılarımızın yatırımcılara açık olduğunu tekrarlamak istiyorum" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Emine Erdoğandan Paris Anlaşması paylaşımı

Emine Erdoğan'dan 'Paris Anlaşması' paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamında Paris Anlaşması'nı onaylamasının, küresel ısınmayla mücadelede değerli bir adım olacağını belirtti.

9.10.2021Gündem
CEOyu bile koltuğundan etti Bir el hareketi ülkeyi ikiye böldü

CEO'yu bile koltuğundan etti! Bir el hareketi ülkeyi ikiye böldü

Güney Kore hükümetinin kadınların maruz kaldığı eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için attığı adımlar, özellikle genç erkekler arasında gittikçe güçlenen bir feminizm karşıtlığını da beraberinde getirdi. Tepkilerin hedefi özel şirketler, nedeni ise basit bir el hareketi...

9.10.2021Dünya
Olpak: Yeşil dönüşüm için ulusal emisyon ticaret sistemi oluşturmalıyız

Olpak: Yeşil dönüşüm için ulusal emisyon ticaret sistemi oluşturmalıyız

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak "Türk özel sektörü olarak kamu-özel sektör iş birliğinde hazırlanacak eylem planının hayata geçirilmesinde üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Doğal gaz fiyatları için geçici dengesizlik yorumu

Doğal gaz fiyatları için 'geçici dengesizlik' yorumu

Gaz İhraç Eden Ülkeler Forumu Genel Sekreteri Yury Sentyurin "Şu anda küresel piyasalar kış aylarındaki doğal gaz fiyatlarına ilişkin endişelerle kaynıyor. Ortalamadan daha düşük sıcaklıklar Avrupa'da önümüzdeki kış mevsiminde doğal gaz fiyatlarında aşırı oynaklığı tetikleyebilir" dedi.

9.10.2021Ekonomi
KOSGEB destek mekanizmalarını yeşil kalkınmaya uyarlayacak

KOSGEB destek mekanizmalarını "yeşil kalkınmaya" uyarlayacak

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt "Emisyon azaltılmasıyla ilgili bilinç oluşturmak için firmalara ücretsiz yerinde 'enerji verimliliği danışmanlığı' desteği vereceğiz" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Kuraklık stresi altındaki Türkiye yer altı barajlarını artırıyor

Kuraklık stresi altındaki Türkiye yer altı barajlarını artırıyor

Türkiye, iklim değişikliği ve artan nüfus nedeniyle önemi daha da artan su kaynaklarının verimli kullanılması ve suların boşa harcanmaması için yer altı barajları yapıyor.

9.10.2021Ekonomi
Kuzey Marmara Otoyolu ve TÜBİTAKtan fiber optik tabanlı akıllı ulaşım sistemi

Kuzey Marmara Otoyolu ve TÜBİTAK'tan fiber optik tabanlı akıllı ulaşım sistemi

Kuzey Marmara Otoyolu İşletmesi (KMO), TÜBİTAK iş birliğiyle geliştirilen yeni akıllı ulaşım sistemi projesinin ön tanıtımını yaptı.

9.10.2021Ekonomi
Meclis’te iklim brifingi... ‘O kızılderilinin dediği zaman geliyor’

Meclis’te iklim brifingi... ‘O kızılderilinin dediği zaman geliyor’

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı ve İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Mehmet Emin Birpınar, Paris İklim Anlaşması’nın Meclis’te oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından Sanayi Komisyonu’nda brifing verdi.

9.10.2021Gündem
Küresel enerji krizi geliyor Dünya bu kış üşüyecek

Küresel enerji krizi geliyor! Dünya bu kış üşüyecek

Enerji krizi tüm dünyada büyüyor. Doğalgaz, kömür ve elektrikte fiyatlar rekor kırıyor. Çin’de bazı bölgelerde fabrikalar yeterli enerjiyi bulamadığı için üretime kısa aralar vermeye başladı. Uzmanlar, aralık-ocak-şubat aylarını işaret ediyor. Dünyada enerji talebi hızla artarken arzdaki artış buna aynı hızda karşılık veremiyor. Enerji emtialarındaki fiyatların artmaya devam etmesine bağlı olarak tüketicilerin enerji maliyetlerinin artması ve önümüzdeki kış aylarında birçok ülkede doğalgaz ve elektrik kesintilerinin yaşanması bekleniyor.

9.10.2021Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop, G20 Parlamento Başkanları Zirvesi ve gündemdeki konuları değerlendirdi

TBMM Başkanı Şentop, G20 Parlamento Başkanları Zirvesi ve gündemdeki konuları değerlendirdi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'yi Türkiye'ye davet ettiğini söyledi.

8.10.2021Haber
TBMM Başkanı Şentop, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosiyi Türkiyeye davet etti

TBMM Başkanı Şentop, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'yi Türkiye'ye davet etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'yi Türkiye'ye davet ettiğini söyledi.

8.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurasında konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "2021'den 2053'e dönük ulaştırma ve haberleşme vizyonumuz, yeşil lojistik, verimli mobilite ve yerli-milli dijitalleşme olacak." dedi.

8.10.2021Haber
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, ulaştırma ve haberleşme vizyonunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, ulaştırma ve haberleşme vizyonunu açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "2021'den 2053'e dönük ulaştırma ve haberleşme vizyonumuz, yeşil lojistik, verimli mobilite ve yerli-milli dijitalleşme olacak." dedi.

8.10.2021Gündem
Emine Erdoğan: Kalkınma ancak kadınların hem ekonomik hem de sosyal olarak güçlenmesiyle mümkündür

Emine Erdoğan: Kalkınma ancak kadınların hem ekonomik hem de sosyal olarak güçlenmesiyle mümkündür

Üreten Kadınlar Türkiye Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Kalkınma ancak kadınların hem ekonomik hem de sosyal olarak güçlenmesiyle mümkündür" dedi.

8.10.2021Haber

Yazar Sonuçları

Şimdi ‘Yeşil Büyüme’ zamanı

PARİS İklim Anlaşması’nın geçen hafta Meclis’in onayından geçmesiyle yeni bir dönemin kapıları açıldı.

11.10.2021

Hava, su ve toprak kirlendi

Annem, “Niye yemeklerimiz çocukluğumuzdaki gibi lezzetli değil, sebzeler artık çok tatsız” deyince hemen sözünü yapıştırırdı: “Evladım artık toprak, su, hava çok kirlendi. Hiçbir şey bizim zamanımızın tadında değil. Yine sizi doğal besledik ama Allah torunlarımın yardımcısı olsun...”

10.10.2021

Ünlü ovadaki sarılığın sırrı

SÖKE Ovası’na yolu düşenler geçmişte hep pamuk tarlalarıyla karşılaşırdı. Bugünlerde ova neredeyse sarardı. ‘Didim’in Gündeminde Neler Var’ grubunda Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği’nin bir paylaşımını görünce sarılığın nedeni anlaşılıyor, özetle iletiyorum:

9.10.2021

Dijital detoks

New York, Milano, Paris moda haftaları çok uzun bir aradan sonra tüm şaşaaları ile geleneksel halde geri döndü.

9.10.2021