EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Harvard

Harvard ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Harvard haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.242 Harvard haberi bulunmuştur.

Harvard Haberleri

Eski Bakan ‘Tütün ve Hüzün’ü yazacak

Eski Bakan ‘Tütün ve Hüzün’ü yazacak

Tütün Yasası ile ilgili kriz sırasında istifa etmek zorunda kalan özelleştirmeden sorumla eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova, ‘‘Perde Arası’’ adıyla özelleştirmenin kitabını yazdı.

7.07.2001Ekonomi
Japonlar hamile prenses için dua etti

Japonlar hamile prenses için dua etti

Tüm Japonlar, Veliaht Prens Naruhito'nun beş aylık hamile eşi Prenses Masako'nun sağlıklı bir bebek dünyaya gaetirmesi için dua etti. Sağlıklı doğumun sembolü olan Köpek Günü'nde, Tokyo'daki Togu Sarayı'nda düzenlenen törende, Prenses Masako'nun karnına, bebeğini koruyacağına inanılan uzun bir kuşak da sarıldı.

10.07.2001Gündem
Bu adalardaki insanlar çok uzun yaşıyor

Bu adalardaki insanlar çok uzun yaşıyor

Japonya'nın Okinava Adası'nda 100 yaşını aşanlara her yıl 427 kişi daha ekleniyor. Peki nedir bunun sırrı? Dr. Bradley J. Willcox'ın reçetesini uygularsanız siz de 100 yaşını aşabilirsiniz.

24.07.2001Gündem
Beyin hastalıklarında kök hücre tedavisi

Beyin hastalıklarında kök hücre tedavisi

Amerikan bilim adamları, maymuna ait ceninin beynine laboratuvar ortamında naklettikleri insan kök hücrelerinin, beyin sinir hücreleri haline dönüştüğünü saptadılar.

27.07.2001Gündem
Maymun ceninine insan kök hücresi nakledildi

Maymun ceninine insan kök hücresi nakledildi

Amerikan bilim adamları, maymuna ait ceninin beynine laboratuvar ortamında naklettikleri insan kök hücrelerinin beyin sinir hücreleri haline dönüştüğünü saptadılar. Araştırmacılar, ileride, kök hücreler ile insan beyninde meydana gelen anormalliklerin henüz anne karnındayken önlenebileceğini açıkladılar.

27.07.2001Kelebek
En önemli 1000 ekonomistin 7si Türk

En önemli 1000 ekonomistin 7'si Türk

Avrupa Ekonomik Kuruluşu (EEA) tarafından yaptırılan bir araştırmada, dünyanın en önemli 1000 ekonomisti arasına 7 Türk ekonomisti girdi.

28.07.2001Ekonomi
Judo yap devir

Judo yap devir

Harvard İşletme Okulu öğretim üyeleri David B. Yoffie ve Mary Kwak 'Judo'yu yönetime uyguladılar, 'Judo Stratejisi' adlı bir kitap yazdılar. Kitaplarında, judoyu, her yöneticinin, strateji geliştirmek için kullanabileceğini ortaya koydular. İşin özünde 'rakibinizin gücünü ya da momentumunu kendi avantajınıza kullanmak' yatıyor. Pepsi'nin Coca Cola'ya, Palm'in Microsoft'a, Drypers'in P & G'ye karşı kullandığı bu yöntem, özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerde başarı getiriyor. Capital Dergisi Ağustos sayısında 'Judo Stratejisi'ni anlattı.

28.07.2001Gündem
Türk doktor, beyin hücrelerinin ölümünü önledi

Türk doktor, beyin hücrelerinin ölümünü önledi

Dünyaca ünlü bilim dergisi ''Nature'', Türk doktor Murat Digicaylıoğlu ve beyin kanamalarından sonra beyindeki hücrelerin ölmesini önleyen buluşuna 9 sayfa ayırdı.

9.08.2001Gündem
Türk doktorun başarısı

Türk doktorun başarısı

Türk Doktor Murat Digicaylıoğlu, beyin kanamasından sonra beyindeki hücrelerin ölmesini önleyen müthiş bir buluşa imza attı. Dünyaca ünlü bilim dergisi 'Nature' Türk doktorun buluşuna tam 9 sayfa yer ayırdı.

9.08.2001Gündem
Mona Lisa fantezisi

Mona Lisa fantezisi

Fransa'nın Cholet kentindeki Mona Lisa (La Joconde) Sergisi, 20. yüzyıl sanatçılarının sayısız eserini bir araya getiriyor.

11.08.2001Gündem
Ömrü uzatan 10 gen

Ömrü uzatan 10 gen

ABD'li bilimadamları kanser, kalp ve kemik erimesi gibi rahatsızlıklarla mücadele edip ömrü uzatan 10'a yakın gen belirlediler.

26.08.2001Gündem
Biraz daha dayanırsanız uzun ömür hapı geliyor

Biraz daha dayanırsanız uzun ömür hapı geliyor

Kanser, kalp ve kemik erimesi gibi hastalıklarla mücadelede ömrü uzatan genlerin bulunmasından sonra, uzmanlar, yaşam süresini artıracak haplar üretmek için ilk adımın atıldığını söylediler.

28.08.2001Gündem
Çalışanlar değişime neden direnir

Çalışanlar değişime neden direnir?

Yeniden yapılanma projeleri çerçevesinde, eğitim ihtiyaçları veya işletme sorunlarıyla ilgili toplantı yaptığım birçok şirkette, temel bir sorunun dile getirildiğini görüyorum: “Değişimi yönetmek neden bu kadar güç?” , “Değişim içinde olan bütün şirketlerde de, bizde yaşanan sorunlar gerçekten yaşanıyor mu?”

29.08.2001Kelebek
Yazılım devleri de fuarda

Yazılım devleri de fuarda

Yazılım devlerinin yöneticileri, İstanbul'da gerçekleştirilecek Bilişim'01 Fuarı'nda buluşacak. Konu başlığı ''ABD'de Bilişim Teknolojilerinden Yararlanma Eğilimleri:E-iş, Bilanço Sonuçlarına Nasıl Fayda Sağlar?'' olan Probil paneline, Yahoo'nun yan kuruluşu DotBank.com'un başkanı Robert Simon da katılacak.

3.09.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Tanıştığımıza memnun oldum Numan Bey

Her şeyin bir ilki vardır. Numan Kurtulmuş da benim için bir ilk. Şaşırmadım değil doğrusu. Röportaj teklifimi kabul etmesi, beklediğim bir şey değildi.

13.07.2001