MENÜ

Hamam

Hamam ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hamam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.627 Hamam haberi bulunmuştur.

Hamam Haberleri

81 ilde kontrollü sosyal hayata geçiş denetimi yapıldı

81 ilde 'kontrollü sosyal hayata geçiş' denetimi yapıldı

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın talimatıyla 81 ilde oluşturulan denetim ekiplerince, 'kontrollü sosyal hayata geçiş' denetimi yapıldı. 180 bin 671 noktada gerçekleştirilen denetimlerde toplam 5 bin 820 idari işlem uygulandı.

6.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Normalleşme sürecinde yeni düzenlemeler getirildi

Son dakika haberler... Normalleşme sürecinde yeni düzenlemeler getirildi

Yeni normalleşme sürecinde servislerde, spor salonlarında ve sosyete pazarlarında salgına karşı alınan kurallara yeni düzenlemeler geldi. Buna göre, işçi servislerine biniş en arka sıradan başlayacak ve çapraz şekilde devam edecek. Spor salonlarında, yüksek efor gerektiren sporlar yapılırken maske zorunluluğunda değişikliğe gidildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan rehberde ayrıca pazarlara ilişkin düzenlemeler de dikkat çekti.

4.06.2020Gündem
Safranboluda tarihi tüneller turizme kazandırılacak

Safranbolu'da tarihi tüneller turizme kazandırılacak

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan tarihi kent Safranbolu'nun altında, kesme taş ile örme kemerlerden oluşan, 4 asırlık, 378 metre uzunluğundaki tünellerin 180 metresi turizme kazandırılacak.

4.06.2020Seyahat
Fransız değil Türk balkonu

Fransız değil Türk balkonu

Koronavirüsle birlikte konut tercihleri de değişti. Değişen talebe ayak uydurmak isteyen inşaat firmaları yeni bir döneme geçiş yapıyor. Deprem sonrası gelen deprem kriteri gibi şimdi de sağlık kriterleri gündemde. Yatay mimari, bahçe ve balkonlar, doğru havalandırma, kaliteli malzeme ve çalışma odalı evler bundan sonra ana kriterler olacak. Bir dönem sıkça gördüğümüz Fransız balkonlarının yerini de geniş balkonlar alacak.

4.06.2020Ekonomi
Son dakika... Tatile gidecekler dikkat Otellerle ilgili yeni karar

Son dakika... Tatile gidecekler dikkat! Otellerle ilgili yeni karar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un imzasıyla yayımlanan genelge uyarınca, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında daha önce otellerde açılmasına izin verilmeyen mini kulüpler ve kreşler, bundan böyle hijyen ve sağlık kurallarına göre hizmet verebilecek. Öte yandan hamam, sauna ve masaj üniteleri, İçişleri Bakanlığınca normalleşme sürecine ilişkin belirlenen usul ve esaslara göre hizmet verecek.

3.06.2020Ekonomi
Kahvehaneler ne zaman açılıyor Çay ocakları ne zaman açılacak

Kahvehaneler ne zaman açılıyor? Çay ocakları ne zaman açılacak?

Koronavirüs vaka sayılarında olumlu gelişmeler gözlenmesinin ardından normalleşme adımları atılmaya başlandı. Salgın nedeniyle uygulanan kısıtlamaların büyük bölümünün 1 Haziran itibariyle kaldırılmasına karar verildi. Mahallelerde orta yaş ve üstüne hitap eden kahvehane ve çay ocaklarının durumu da bu gelişmenin ardından merak konusu oldu. Peki, Kahvehaneler ne zaman açılıyor?

1.06.2020Gündem
Son dakika haberi: Normalleşme süreci resmen başladı Yasaklar kalktı

Son dakika haberi: Normalleşme süreci resmen başladı! Yasaklar kalktı

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile 15 ilde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi. Normalleşme süreci kapsamında Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van illeri ile Zonguldak ili olmak üzere toplam 15 ildeki şehir giriş-çıkış kısıtlaması da 24.00 itibariyle sona erdi

31.05.2020Gündem
Kahvelerde (kıraathanelerde) tavla okey oynamak yasak mı, oyun oynanacak mı İşte 1 Hazirandan itibaren geçerli olacak kurallar

Kahvelerde (kıraathanelerde) tavla okey oynamak yasak mı, oyun oynanacak mı? İşte 1 Haziran'dan itibaren geçerli olacak kurallar

Koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olan kahvehanelerin açılacağının duyurulmasının ardından detaylar belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeme-içme tesisleri için pandemi sürecinde hayata geçirilecek 131 kriter yayınladı. Sertifika alabilmek için tavla, okey gibi elle temas edilen bütün oyun araçlarının kullanımının durdurulmasından masalarda tek kullanımlık tuzluğa kadar çok sayıda önlem alma şartı bulunuyor.

31.05.2020Gündem
‘Gel vatandaş’ Oyuncuların en doğal fotoğrafları bu sergide

‘Gel vatandaş!’ Oyuncuların en doğal fotoğrafları bu sergide

Fotoğraf sanatçısı Muhsin Akgün’ün ‘Benim Sinemam’ adlı sergisi Instagram’da devam ediyor. 1995-2019 arasında festivallerde yarışan filmlerin oyuncularının portrelerinden bir seçki yapan Akgün “Beni fotoğrafçı olarak besleyen, içinde büyüdüğüm sinemayı ve oyuncuları, fotoğrafla bir araya getirmek istedim” diyor.

31.05.2020Hürriyet Pazar
Park ve sahil artık serbest

Park ve sahil artık serbest

1 Haziran Pazartesi itibariyle kontrollü normal hayata geçişin ayrıntıları netleşiyor.

31.05.2020Gündem
Gece yarısı çıkan yangın korkuttu

Gece yarısı çıkan yangın korkuttu!

Bursa'da, Karacabey ilçe hamamının kazan bölümünde yangın çıktı. Yangın, itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışmasıyla söndürüldü.

30.05.2020Gündem
İçişleri Bakanlığından restoranlar ve kafeler için yeni genelge Detaylar belli oldu

İçişleri Bakanlığı'ndan restoranlar ve kafeler için yeni genelge! Detaylar belli oldu

İçişleri Bakanlığı, “lokanta, restoran kafe vb. İşyerleri, park, piknik, alanları, mesire yerleri ve giyim pazarları” hakkında 81 İl Valiliğine genelge gönderdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle park, bahçe, piknik alanları, mesire yerleri, plajlar 1 Haziran'dan itibaren kullanılabilecek. 1 Haziran'da hizmete başlayacak umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynanamayacak, nargile satışları yapılamayacak. Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amaçlı canlı müzik faaliyetleri yapılamayacak.

30.05.2020Gündem
Prof. Dr. Ali Satar: Kovid-19, böcek ve sineklerle taşınabilir

Prof. Dr. Ali Satar: Kovid-19, böcek ve sineklerle taşınabilir

DİYARBAKIR'ın Dicle Üniversitesi Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, karasinek ve hamam böceklerinin birçok virüs, bakteri ve mantar kökenli hastalıkların ajanları olarak görev yaptığını ve yapılan çalışmalarda koronavirüslerini taşıdıklarının görüldüğünü belirterek, bu nedenle bunların Kovid-19 virüsünü de taşıma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

24.05.2020Haber
Corona virüs, böcek ve sineklerle taşınır mı  Prof. Dr. Ali Satar cevapladı

Corona virüs, böcek ve sineklerle taşınır mı? Prof. Dr. Ali Satar cevapladı

DİCLE Üniversitesi Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, karasinek ve hamam böceklerinin birçok virüs, bakteri ile mantar kökenli hastalıkların 'ajanları' olarak görev yaptığını, corona virüs(Covid-19) taşıma ihtimalilerinin de mekanin olarak yüksek olduğunu söyledi. Dışarıya eldiven ve maskelerin atılmaması gerektiğinin önemine değinen Satar, virüsün iyileşmiş bir insanın gaitasında 33 gün pozitif olarak yaşamaya devam ettiğini söyledi.

24.05.2020Gündem
KKTC Turizm Bakanı Üstelden tatil planı yapacaklara çağrı

KKTC Turizm Bakanı Üstel'den tatil planı yapacaklara çağrı

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs olarak koronavirüsü (Covid-19) yendiklerini belirterek, "Türkiye’de yurtdışında tatil yapmak isteyenleri Kuzey Kıbrıs’a bekliyorum" çağrısı yaptı.

23.05.2020Ekonomi
Safranbolu’da umutlar bayram sonrasına kaldı

Safranbolu’da umutlar bayram sonrasına kaldı

Karabük’ün Safranbolu İlçe Kaymakamı Fatih Ürkmezer, koronavirüs salgını nedeniyle tarihi ilçede bu yıl Ramazan Bayramı’nın turizm açısından geçen bayramlara benzemeyeceğini, bayramdan sonra turizmin canlanmasını beklediklerini söyledi.

20.05.2020Seyahat
Rüyada Hamam Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Hamama Gitmek Ve Hamamda Yıkanmak Anlamı

Rüyada Hamam Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Hamama Gitmek Ve Hamamda Yıkanmak Anlamı

Rüyada hamam görmek, bu rüyayı gören kişiler tarafından oldukça fazla araştırılan bir tabirdir. Özellikle rüyada hamam görmenin ya da hamamda olmanın iyi mi yoksa kötü mü bir anlam içerdiği çok fazla merak edilir. Bu yazımızda rüya alimlerinin rüyada hamam görmek, hamama gitmek ve hamamda olmak nedir? şeklindeki soruların cevaplarını sizler için derledik.

18.05.2020Rüya Tabirleri
Selim Soydan: Ersine çok üzüldük

Selim Soydan: Ersin'e çok üzüldük

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Hülya Koçyiğit ile Fenerbahçeli eski milli futbolcu, Türkiye Futbol Federasyonu Yöneticisi Selim Soydan evinin kapılarını Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açtı.

15.05.2020Futbol
Sosyal mesafeli diskotek

Sosyal mesafeli diskotek

Konaklama tesislerinde kontrollü normalleşme sürecine geçilmesi için 81 il kültür ve turizm müdürlüğü ve turizm örgütlerine genelge gönderildi. Genelgeye göre tesislerin diskoteklerinde sosyal mesafe kuralına uyulacak, çocuklar için lunapark gibi oyun alanları ise açılmayacak. Konaklama tesisleri, sosyal mesafe kuralları korunarak belirlenmiş kapasitede misafir kabul ederken, açık büfelerde servis mutfak personeli tarafından yapılacak.

14.05.2020Ekonomi
MHP’li vekil hamamların açılmasını istedi

MHP’li vekil hamamların açılmasını istedi

Hamam işletmelerinin 100 bin kişinin geçimini sağladığını söyleyen MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, önlemler alınarak açılışlarının hızlandırılmasını istedi.

14.05.2020Gündem
AVMler saat kaçta açılıyor AVM çalışma saatleri

AVM'ler saat kaçta açılıyor? AVM çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen ve yeniden kapılarını açan alışveriş merkezlerinin (AVM) çalışma usullerini 11 Mayıs'ta 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle belirledi. Peki, AVM'ler saat kaçta açılıyor? İşte, AVM çalışma saatleri...

13.05.2020Gündem
İşte otellerde uygulanacak hijyen kuralları

İşte otellerde uygulanacak hijyen kuralları

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı hijyen genelgesi yayımladı.

13.05.2020Ekonomi
Müzeye dönüşecek Gök Medresenin restorasyonunda sona gelindi

Müzeye dönüşecek Gök Medrese'nin restorasyonunda sona gelindi

Sivas'ta yer alan ve adını üzerindeki mavi çinilerden alan Anadolu Selçuklu dönemine ait 749 yıllık Gök Medrese'de süren restorasyon çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığı belirtildi.

13.05.2020Seyahat
Hamamlar, masaj salonları, SPA, yüzme havuzu ve saunalar ne zaman açılacak

Hamamlar, masaj salonları, SPA, yüzme havuzu ve saunalar ne zaman açılacak?

Korona virüsü normalleşme takvimi kapsamında, ilk etapta AVM, berberler, kuaförler ve giyim mağazaları kapılarını açtı. Corona virüsü normal hayata dönüş sürecinde kademeli olarak başlayan uygulamada, hamamlar, masaj salonları ve sauna gibi yerlerin yeniden ne zaman açılacağı merak konusu oldu. Bu kapsamda, hamam ve saunaların yeniden ne zaman açılacağı araştırılıyor. Peki, Hamamlar, masaj salonları, SPA, yüzme havuzu ve saunalar ne zaman açılacak, açılacak mı? İşte, o konuyla ilgili detaylı bilgiler...

12.05.2020Gündem
Mavi medrese hizmete girmeye hazırlanıyor

"Mavi medrese" hizmete girmeye hazırlanıyor

Sivas'ta, Selçuklu Veziri Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından 1271'de yaptırılan Gök Medrese, hizmete açılmaya hazırlanıyor.

12.05.2020Keyif
Mavi medrese hizmete girmeye hazırlanıyor

"Mavi medrese" hizmete girmeye hazırlanıyor

Sivas'ta, Selçuklu Veziri Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından 1271'de yaptırılan Gök Medrese, hizmete açılmaya hazırlanıyor.

12.05.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek AYEDAŞ ve BEDAŞ ilçelere göre planlı elektrik kesintileri

Elektrikler ne zaman gelecek? AYEDAŞ ve BEDAŞ ilçelere göre planlı elektrik kesintileri

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar elektrikler ne zaman gelecek sorusuna cevap ararken, Avrupa Yakası elektrik dağıtım sorumlusu BEDAŞ bir kaç ilçede olan elektrik kesinti listesini yayınladı. Anadolu Yakası elektrik dağıtım sorumlusu AYEDAŞ ise planlı elektrik kesintisi yapılmadığını resmi adresinden duyurdu. Peki İstanbul'un hangi semtlerindeki elektrik kesintisi var? İşte elektrikler ne zaman gelecek sorusunun cevabı

12.05.2020Gündem
132 yeni kriter geldi Bu kurallara dikkat...

132 yeni kriter geldi! Bu kurallara dikkat...

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, yeni turizm sezonu kapsamında konaklama ve yeme içme tesislerini 132 kriterde değerlendirecek. Kriterler arasında sauna, hamam, buhar banyosunun kullanım süresinin en çok 30 dakika ile sınırlandırılmasından, mutfak personelinin takı veya taşlı alyans kullanımına, çalışanların biyometrik yüz tanımlarının kayıt altına alınmasından, açık büfede cam siperlik, hamamda tek kullanımlık kese uygulamasına kadar detaylı önlemler yer aldı.

12.05.2020Ekonomi

Bakanlıktan konaklama için 132 yeni kriter

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeni turizm sezonu kapsamında konaklama ve yeme içme tesislerini 132 kriterde değerlendirecek.

12.05.2020Ekonomi
Ürgüpteki Sobesos Antik Kenti, sınırlarının keşfedilmesini bekliyor

Ürgüp'teki Sobesos Antik Kenti, sınırlarının keşfedilmesini bekliyor

Ürgüp İlçe Merkezine 23 kilometre uzaklıkta bulunan ve volkanik bir arazi üzerine kurulu Şahinefendi Köyü yakınlarındaki Sobesos Antik Kenti kalıntıları 2002 yılında bir rastlantı eseri bulunduğunda önce Antik Kapadokya Krallığının başkenti olarak düşünülse de bunu kanıtlayacak herhangi bir bilimsel temele bugünde dek ulaşılmış eğil. Antik çağda Swa veya Swassa olan şehrin adı Roma ve Bizans döneminde Sobesos olarak anıldığı bilinmekte.

11.05.2020Seyahat
Trabzon Kalesi Nerede Trabzon Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Trabzon Kalesi Nerede? Trabzon Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Trabzon simgelerinden biri olarak öne çıkan Trabzon Kalesi, günümüze kadar ulaşmış en önemli tarihi yapılardan biridir. Kültürel açıdan büyük bir öneme sahip olan bu kalenin pek çok özelliği bulunmaktadır. Peki, Trabzon kalesi nerede? Trabzon kalesi tarihi, özellikleri ve hakkında bilgileri sizler için derledik.

9.05.2020Gündem
İstanbul Kalesi Nerede İstanbul Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

İstanbul Kalesi Nerede? İstanbul Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

İstanbul kalesi gerek tarihi ile gerekse de özellikleri bakımından oldukça sık ilgi gören tarihi yapılardan biridir. İstanbul kalesini merak edenler kale hakkında çeşitli araştırmalara gidiyorlar. Arama motorlarının istatistiklerinde ise İstanbul kalesi sıklıkla araştırılan bir kaledir. Peki, İstanbul kalesi nerede? İstanbul kalesi tarihi, özellikleri ve hakkında bilgi nedir? İşte İstanbul kalesi hakkında detayları sizler için derledik.

9.05.2020Gündem
Gaziantep Kalesi Nerede Gaziantep Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Gaziantep Kalesi Nerede? Gaziantep Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Güzel geometrik yapısı ile oldukça ilgi çeken tarihi yapılar arasında Gaziantep Kalesi gelmektedir. Köklü bir geçmişe sahip olan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış kale, günümüzde turistik açıdan yoğun ilgi gören yapılar arasında bulunmaktadır. Peki, Gaziantep kalesi nerede? Gaziantep kalesi tarihi, özellikleri ve hakkında bilgiler.

9.05.2020Gündem
Estergon Kalesi Nerede Estergon Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Estergon Kalesi Nerede? Estergon Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Ülkemizde ve Avrupa'da pek çok tarihi yapılar bulunmaktadır. Bu tarihi yapılardan birisi de Estergon kalesidir. Estergon kalesi gerek tarihi gerekse de özellikleri ile tam anlamıyla bir tarih kokan yapıdır. Estergon kalesi son aylarda internette en çok araştırılan tarihi yapılardandır. Estergon kalesi Avrupa'da ki en eski kalelerden biridir. Peki, Estergon kalesi nerede? Estergon kalesi tarihi, özellikleri ve hakkında bilgiler nelerdir? İşte, Estergon kalesine dair tüm detaylar.

9.05.2020Gündem
Bodrum Kalesi Nerede Bodrum Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Bodrum Kalesi Nerede? Bodrum Kalesi Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Bodrum kalesi derin bir tarihi olan kalelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle tatil beldesi yerlerinden biri olan Bodrum kalesi sıklıkla ziyaretçi akımına uğrayan tarihi kalelerden biridir. Pek çok kişi Bodrum kalesi hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, Bodrum kalesi nerede? Bodrum kalesi tarihi, özellikleri ve hakkında bilgi nedir? İşte Bodrum kalesine dair tüm bilgiler.

9.05.2020Gündem
Beylerbeyi Sarayı Nerede Beylerbeyi Sarayı Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Beylerbeyi Sarayı Nerede? Beylerbeyi Sarayı Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Beylerbeyi Sarayı en çok ziyaret edilen tarihi saraylardan biridir. Beylerbeyi Sarayı günümüzde ziyaretçi olarak ziyaret edilebilen adeta tarih kokan bir saraydır. Beylerbeyi Sarayı hakkında pek çok araştırma arama motorlarında araştırma yapılmaktadır. Peki Beylerbeyi Sarayı nerede? Beylerbeyi Sarayı tarihi ve özellikleri hakkında bilgi nedir? İşte Beylerbeyi Sarayı hakkında tüm detayları derledik.

9.05.2020Gündem
Aleyhine tanıklık yapan oğlunu böyle ölüme götürdü

Aleyhine tanıklık yapan oğlunu böyle ölüme götürdü

Denizli’nin Çivril ilçesinde, boşanma davası açan eşini bıçakladığı için tutuklanıp, ardından tahliye olan Ünal Y. (52), boşanma davasında aleyhine tanıklık yapan oğlu Şahin Y.’yi (21), tabancayla başından vurarak öldürdü. Cinayetin ardından kaçan baba Ünal Y.’nin, oğlunun çalıştığı kum ocağına gidip, tartıştığı oğlunu ölüme götürdüğü anlar, güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi.

8.05.2020Haber
Aleyhine tanıklık yapan oğlunu böyle öldürdü Vahşet...

Aleyhine tanıklık yapan oğlunu böyle öldürdü! Vahşet...

Denizli’nin Çivril ilçesinde, boşanma davası açan eşini bıçakladığı için tutuklanıp, ardından tahliye olan Ünal Y. (52), boşanma davasında aleyhine tanıklık yapan oğlu Şahin Y.’yi (21), tabancayla başından vurarak öldürdü. Cinayetin ardından kaçan baba Ünal Y.’nin, oğlunun çalıştığı kum ocağına gidip, tartıştığı oğlunu ölüme götürdüğü anlar, güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi.

8.05.2020Gündem
Bolunun tarih ve kültür kokan şirin ilçesi: Göynük

Bolu'nun tarih ve kültür kokan şirin ilçesi: Göynük

Bolu'nun şirin ilçesi Göynük; eski evleri, yeşil doğası, kaplıcaları ve lezzetli mutfağıyla Anadolu'nun tüm sıcaklığını ziyaretçilerine hissettiriyor. Korona sonrası dönemde biraz olsun her şeyi unutmak için burası tam size göre...

6.05.2020Seyahat
Gözde turizm merkezi Safranbolu en sessiz günlerini yaşıyor

Gözde turizm merkezi Safranbolu en sessiz günlerini yaşıyor

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "açık hava müzesi" konumundaki Karabük'ün Safranbolu ilçesi, Kovid-19 tedbirleri nedeniyle sessizliğe büründü

4.05.2020Seyahat
Kuaförler ve berberler ne zaman açılacak İçişleri Bakanlığı duyurdu mu

Kuaförler ve berberler ne zaman açılacak? İçişleri Bakanlığı duyurdu mu?

Koronavirüs nedeniyle birçok işletmenin kapatılmasıyla beraber, kuaförler ve berberlerin de faaliyetleri ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştu. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, umumi alanların korona virüs riski nedeniyle kapatıldığı ifade edilmişti. Bayram sonrası normalleşme sürecinin gündeme gelmesiyle beraber, kuaförler açılacak mı? sorusu da hem vatandaşlar hem de işletme sahipleri tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, kuaförler ve berberler ne zaman açılacak? İçişleri Bakanlığı duyurdu mu? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

2.05.2020Gündem
Safranboluda korona sessizliği

Safranbolu'da korona sessizliği

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan "açık hava müzesi" konumundaki Karabük'ün Safranbolu ilçesi, Kovid-19 tedbirleri nedeniyle sessizliğe büründü.

2.05.2020Keyif
Sinema ve tiyatrolar ne zaman açılacak Konserler ne zaman başlayacak

Sinema ve tiyatrolar ne zaman açılacak? Konserler ne zaman başlayacak?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü mücadelesinde sinema filmleri ertelenerek, tiyatro oyunları ve konserler iptal edilmişti. Mart ayından beri ülkemizde corona virüsüne yönelik genişletilen çalışmalar devam ederken, resmi yetkililerden gelen normalleşme mesajlarıyla beraber, sinema ve tiyatroların ne zaman açılacağı konserlerin yeniden ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, Sinema ve tiyatrolar ne zaman açılacak? Konserler ne zaman başlayacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

1.05.2020Gündem

Ev teslimi virüse takıldı

Korona etkisiyle şantiyelerde işler yavaşladı. Malzemeye erişim noktasında da sorun yaşayan firmalar kimi konut projelerinin öngörülen tarihte tamamlanamayacağını belirtiyor. Salgın dönemine özel ek süre isteyen firmalar korona sonrası yeni döneme de hazırlık yapıyor. Bundan sonra home ofislere, bahçeli ve balkonlu evlere talebin artacağı belirtiliyor.

1.05.2020Ekonomi
Antik Çağın kutsal alanı: Labranda Antik Kenti

'Antik Çağın' kutsal alanı: Labranda Antik Kenti

Milas’ın kuzeyindeki Kocayayla’da bulunan Labranda Antik Kenti, ilçe merkezinin 14 km kuzeydoğusunda yer alıyor. Dağların üstünde kutsal bir alan olarak kurulan ve tarihte Karialıların hac yeri olan Labranda Antik Kenti ile ilgili en erken bilgilerin kaynağı, Antik Çağ’ın ünlü tarihçisi Heredot. "Çift Baltalı Tanrı" Zeus Labraundos kültünün kökeninin, su kaynağı ve tapınak terasının hemen üzerindeki büyük kayaya dayandığı düşünülmekte.

28.04.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Hüzünlü bayram!

Geçen seneki Ramazan Bayramı’nda “Gelecek sene bayramda evlere kapanacağız, sokağa çıkamayacağız, en yakınlarımızla bile görüşüp kucaklaşamayacağız, büyüklerimin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpemeyeceğiz” demiş olsaydık, kim inanırdı.

23.05.2020

Sorbe deyince havalı, şerbet deyince demode mi?

Fransızların dünyaya yaydığı sorbenin atasının bizim geleneksel şerbetimiz olduğunu biliyor muydunuz? Şerbete yeteri kadar sahip çıkamamamız üzücü. Zaman tünelinde tatlı bir yolculuk yapalım bugün.

17.05.2020

Azla yetinmek

MART başından bu yana “evde kal” ile yaşadığımız “korona günleri” hafiflemeye başlıyor.

10.05.2020

Kalıbı temiz kalbi temiz

Hiç şüphe yok ki bu ramazan hepimiz, hijyen konusunda ekstra dikkatliyiz. Beden temizliğinin vazgeçilmezi ise yüzyıllardır aynı: Su ve sabun.

5.05.2020

Kadınlar medeniyeti

Ramazan koşuşturmasının yükünü hep kadınlar omuzlar. Üstelik bu sene tüm aile gün boyu evde. Yemek, temizlik, çocuk bakımı derken bazıları için bilgisayar başındaki toplantılar da cabası. Peki ya değil bilgisayar, elektrik bile yokken durum nasıldı?

30.04.2020