EKSTRA
MENÜ

Gelir

Gelir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gelir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 155.076 Gelir haberi bulunmuştur.

Gelir Haberleri

Bakan Pakdemirli: Kuraklıkla mücadele ediyoruz

Bakan Pakdemirli: Kuraklıkla mücadele ediyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tunceli’ye yaptığı ziyarette, kuraklıkla mücadeleye değinerek, "Ülkemizde kuraklıkla mücadele ediyoruz. Tunceli’de de benzer durum söz konusu. Özellikle sonbahar dönemi için hibe tohum projesi de başlatıyor olacağız Tunceli özelinde. Ormancılık alanında 580 bin fidan dikeceğiz. Ama Tunceli’de 2 milyona yakın fidan üreteceğiz" dedi.

23.06.2021Ekonomi
Bir laptop ve internet yetiyor İstanbul ikinci sırada

Bir laptop ve internet yetiyor! İstanbul ikinci sırada

Pandemiyle birlikte dijital göçebelik kavramı hayatımıza popülerleşerek girdi. Artık uzaktan çalışma özgürlüğü birçok çalışanı farklı rotalara itti. İstanbul'un da araştırmalarda en iyiler listesine girdiği dijital göçebeliği yaşayanlar anlatıyor...

23.06.2021Ekonomi
YKSye mental hazırlık

YKS'ye mental hazırlık

COVID-19 salgın sürecinde sınava hazırlanan öğrencilerimiz zor bir dönemi geride bırakmak üzeresiniz. Hafta sonu yapılacak sınavla ilgili en çok hissedilen duygulardan bir tanesi kaygıdır. İlk olarak kaygıyı gerçekçi bir şekilde anlamak önemli olacaktır. Kaygı, stres verici durumlarla karşılaştığımızda hepimizin belli ölçülerde yaşadığı bir uyarılmıştık durumudur. Kaygının belli bir düzeyde yaşanması doğaldır çünkü belirli bir derecede yaşanan kaygı motive edicidir ve performansınızın yükselmesine yardımcı olabilir.

23.06.2021Eğitim
Sinir sıkışması nedir, nasıl tedavi edilir

Sinir sıkışması nedir, nasıl tedavi edilir?

Sinir sıkışması, farklı nedenlere bağlı olarak sinir üzerinde baskı oluşması sonucu oluşur. Bu durum, sinirin fonksiyonunda problemlere yol açabilir. Sinir sıkışmasının erken fark edilmesi, tedavinin daha başarılı sonuçlar vermesini sağlar. Sinir sıkışması ile ilgili merak edilenleri, Medicana Avcılar Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Op. Dr. Mesut Caferi cevapladı.

Reflüden korunmak için altın kurallar

Reflüden korunmak için altın kurallar

Günümüzde giderek sıklığı artan ve birçoğumuzun yaşam kalitesini bozan reflü hastalığı veya tıbbi adı ile gastroözofageal reflü hastalığı mide asidi ve bunun yanında mide içindeki diğer safra, gıda artıkları gibi içeriğin yemek borusuna doğru geri gelmesidir.

Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Bu çok önemli bir gelişme diyerek duyurdu

Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, 'Bu çok önemli bir gelişme' diyerek duyurdu

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, aşılamada iyi bir noktaya doğru gidildiğine işaret ederek, "50 milyon vatandaşımızın bilfiil aşılı olduğunu gördüğümüz gün, kendimizi rahat hissettiğimiz gündür." dedi. "Ay sonuna kadar 18 yaş üzeri her birey için, her yerde, istediği aşıya erişim imkanı olacak. Bu çok önemli bir gelişme" diyen İlhan, "İki doz aşısını olan vatandaşlar, çevrelerinde aşısız kimse yoksa, açık alandalarsa aralarında en az 2 metre fiziksel mesafe bırakmak kaydıyla maskesiz bir şekilde oturup sohbet edebilirler" ifadelerini kullandı.

23.06.2021Gündem
Zeytinyağının faydaları nelerdir, neye iyi gelir Zeytinyağının saçlara ve cilde etkileri

Zeytinyağının faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Zeytinyağının saçlara ve cilde etkileri

Zeytinyağı, dünyanın en sağlıklı yağlarından biri olarak görülmektedir. Tekli doymamış yağ asitleri içeren zeytinyağı, tam bir sağlık deposu. Peki zeytinyağının faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Zeytinyağının saçlara ve cilde etkileri...

23.06.2021Sağlık
Son Dakika Haberi: Fenerbahçe Başkanı Ali Koçtan teknik direktör açıklaması Sürprizler olabilir, Pazartesi günü açıklayacağız...

Son Dakika Haberi: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'tan teknik direktör açıklaması! "Sürprizler olabilir, Pazartesi günü açıklayacağız..."

Fenerbahçe'de son dakika... Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün gündemine dair açıklamalarda bulundu. Koç, teknik direktör konusunda sürpriz yaşanabileceğinin altını çizerek resmi açıklamanın Pazartesi günü yapılacağını söyledi.

23.06.2021Futbol
Swap nedir, swap izi kaç gün kalır, ne işe yarar Swap testi nedir, nasıl alınır

Swap nedir, swap izi kaç gün kalır, ne işe yarar? Swap testi nedir, nasıl alınır?

Son zamanlarda Müge Anlı’nın programında katil zanlısını bulmak için kullanılan bir yöntem olarak adı geçen swap izinin ne olduğu, ne işe yaradığı ve nasıl alındığı herkes tarafından araştırılmaya başlandı. Konuyla ilgili açıklamalar yapan Adli Tıp Uzmanı Şevki Sözen , Müge Anlı'daki Büyük Şen cinayetiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Peki swap izi nedir, kaç gün kalır, ne işe yarar, nasıl alınır? Swap testi nasıl olur? İşte detaylar ve Sözen'in açıklamaları…

23.06.2021Gündem
Cam Tavanlar dizisinde geçen Lujuria ne demek

Cam Tavanlar dizisinde geçen Lujuria ne demek?

Cam Tavanlar dizisinde geçen Lujuria’nın anlamı merak konusu oldu. İstifa ettikten sonra yeni bir mekan açmaya karar veren Leyla, restoranına Lujuria ismini verdi. Peki, Cam Tavanlar dizisinde geçen Lujuria ne demek?

23.06.2021Televizyon
Siber suç ile siber casusluk beraber büyüyor

Siber suç ile siber casusluk beraber büyüyor

Araştırmalara göre, siber suç ekonomisi dünyada organize suç çeteleri ve devlet destekli yapılarla büyüyor. Siber güvenliğin önemi daha da artıyor. Uzmanlar geleneksel siber suçlar ile devlet destekli gruplara atfedilen saldırılar arasındaki çizginin giderek bulanıklaştığına dikkat çekerek gelecek dönemde tehdit ortamının nasıl şekillenebileceğini inceledi.

23.06.2021Teknoloji
Türkiye’nin sırtından oy avcılığı

Türkiye’nin sırtından oy avcılığı

Bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Almanya’da da genel seçimler öncesi Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) üyeliği hep gündeme gelir. Daha doğrusu bazı partiler tarafından gündeme getirilir. Bunlar arasında Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) genelde hep ilk sıralarda yer alır. Hedef Türkiye’nin sırtından oy avcılığı.

23.06.2021Avrupa
İNSTAGRAM DONDURMA LİNKİ 2021 - Instagram hesap dondurma nasıl yapılır Telefondan geçici ve kalıcı Instagram nasıl dondurulur

İNSTAGRAM DONDURMA LİNKİ 2021 - Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? Telefondan geçici ve kalıcı Instagram nasıl dondurulur

Instagram dondurma linki sayesinde Instagram hesabı kapatma işlemi yapılabilir. Dondurulan instagram hesabını geri açma süresi sonrasında tekrar aktif edebilmeniz mümkündür. Instagram nasıl dondurulur ve kapatılır öğrenmeniz için iOS ile Android telefondan, tabletten ya da bilgisayardan geçici ve kalıcı hesap kapatma detayları..

23.06.2021Gündem
Tek bir şirket milyarlarca insan için üretim yapıyor Onlar sıkıntıda, dünya sıkıntıda...

Tek bir şirket milyarlarca insan için üretim yapıyor! Onlar sıkıntıda, dünya sıkıntıda...

Ne adını biliyoruz ne ürünlerini görüyoruz ama hepimizin hayatının bir parçası. Üstelik dünyanın en değerli 11'inci şirketi. Fakat böyle hızla büyüyüp güçlenmesi dünyanın geri kalanını zora sokuyor.

23.06.2021Ekonomi
Muz, ayçiçeği, fıstıkta yeni vergi düzeni

Muz, ayçiçeği, fıstıkta yeni vergi düzeni

Ticaret Bakanlığı, sarımsak, badem, ceviz, muz, çay, çerezlik ayçiçeği ve yer fıstığı ithalatında alınacak gümrük vergisi sisteminde geçen yıl yaptığı değişikliği kalıcı hale getirdi.

23.06.2021Ekonomi
Bedrettin Dalan bilinmeyenlerini anlattı: Lakabım Çılgın Bedri

Bedrettin Dalan bilinmeyenlerini anlattı: 'Lakabım Çılgın Bedri'

Bedrettin Dalan 1984’te çıkan Büyükşehir Yasası ile İstanbul’un ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. “Haliç’i gözlerimin mavisi gibi yapacağım” vaadi hiç unutulmadı. Kumpas olduğu ortaya çıkan Ergenekon davasının bir numaralı firari sanığıydı. Şimdilerde siyasetten uzak bir yaşamı seçen Bedrettin Dalan’la, “Lakabım Çılgın Bedri” diye anlattığı bilinmeyen yönlerini konuştuk.

23.06.2021Gündem
Öksürüğe ne iyi gelir ve nasıl geçer Öksürük neden olur Evde kuru öksürüğü hemen kesen bitkisel çözümler

Öksürüğe ne iyi gelir ve nasıl geçer? Öksürük neden olur? Evde kuru öksürüğü hemen kesen bitkisel çözümler

Öksürük, üst solunum yolu rahatsızlığı veya farklı hastalıklar nedeniyle ortaya çıkabilir. Grip ve nezle gibi rahatsızlıklar öksürüğe neden olabileceği gibi farklı nedenlerden dolayı kuru veya balgamlı öksürük de oluşabilir. Öksürüğe iyi gelen bitkisel yiyecek, içecek ve çaylar yardımıyla doğal yollarla çözüm bulunabilir. Peki öksürük neden olur? Kuru öksürük nasıl geçer? Evde öksürüğe ne iyi gelir ? İşte evde kuru öksürüğü hemen kesen bitkisel çözümler

22.06.2021Sağlık
Bursaspor, Mustafa Er ile sözleşme imzaladı

Bursaspor, Mustafa Er ile sözleşme imzaladı

TFF 1'inci Lig ekiplerinden Bursaspor, geçen sezon da takımın başında yer alan teknik direktör Mustafa Er ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

22.06.2021Futbol
4 SORU 4 UZMAN | HPV aşısı ücretsiz olmalı mı Neden

4 SORU 4 UZMAN | HPV aşısı ücretsiz olmalı mı? Neden?

Rahim ağzı kanseri riskini büyük oranda azaltan HPV aşısının ücretsiz yapılması için sosyal medyada kampanya başlatıldı. Maliyeti nerdeyse 2 bin TL'yi bulan bu aşı ücretsiz olmalı ve rutin aşılar listesine alınmalı mı? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye özel anlattı...

22.06.2021Gündem
TEGV’de olağan genel kurul

TEGV’de olağan genel kurul

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) 27’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı, 21 Haziran’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda gerçekleşti.

22.06.2021Eğitim
Uçuş kısıtlamaları bugün kalktı Rus acentelerin Türkiye yoğunluğu

Uçuş kısıtlamaları bugün kalktı! Rus acentelerin Türkiye yoğunluğu

Rusya’nın uyguladığı uçuş kısıtlamalarının kaldırılmasıyla Rus turistler Türkiye’ye gelmeye başladı. Turizm sektörü ise yaşanan gelişmelerden memnun. Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Başkanı Bülent Bülbüloğlu, “Rus acenteleri gece gündüz Türkiye uçuşları ayarlamak için mesai yapıyor. Sadece Moskova değil, diğer bölgelerden de uçuşlar başladığında günde 100 bin kişinin geleceğini düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu. TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler ise "Antalyalı arkadaşlarımız bayram ediyor" ifadelerini kullandı.

22.06.2021Ekonomi
Son dakika: Dilencilik videosu kurgu çıkmıştı YouTuber hakkında flaş gelişme: Yakalama kararı çıkartıldı

Son dakika: Dilencilik videosu kurgu çıkmıştı! YouTuber hakkında flaş gelişme: Yakalama kararı çıkartıldı

Azerbaycan uyruklu YouTuber Fariz Bakhshaliyev, 'Mizansen dilencilik' videosunu sosyal medya hesabından paylaşınca "halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağıladığı" gerekçesiyle 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Azerbaycan uyruklu YouTuber hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

22.06.2021Gündem
Cinsel taciz, tecavüz, saldırı... Eski çalışanlar anlattı Airbnb evlerinde neler oluyor

Cinsel taciz, tecavüz, saldırı... Eski çalışanlar anlattı! Airbnb evlerinde neler oluyor?

Dünya genelinde kısa süreli ev kiralama hizmeti veren Airbnb hakkında tüyler ürperten gerçekler ortaya çıktı. Eski Airbnb çalışanlarının iddialarına göre, kiralanan evlerde yaşanan korkunç olayları örtbas etmek için şirket her yıl 50 milyon dolar para harcıyor...

22.06.2021Ekonomi
Benli: Trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor

Benli: Trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, "Trafik sigortasında vatandaşların tazminatlarını en hızlı ve en şeffaf şekilde alabilmelerinin önü açıldı. Ayrıca sigorta şirketlerimizin maliyetlerinin azalması ile poliçe fiyatlarında aşağı yönlü hareketler gözlenmeye başladı." ifadelerini kullandı.

22.06.2021Ekonomi
İstanbul gelir seviyesinde ilk sıraya yerleşti

İstanbul gelir seviyesinde ilk sıraya yerleşti

TÜİK'in Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması Bölgesel Sonuçları'na göre en yüksek gelir İstanbul'da, en düşük gelir ise Van, Muş, Bitlis, Hakkari'de gerçekleşti.

22.06.2021Ekonomi
Lazarus soygunu: Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, Bangladeş Merkez Bankasından 1 milyar dolar çalmaya ne kadar yaklaştı

Lazarus soygunu: Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, Bangladeş Merkez Bankası'ndan 1 milyar dolar çalmaya ne kadar yaklaştı?

2016 yılında Kuzey Koreli bilgisayar korsanları az kalsın Bangladeş Merkez Bankası'ndan 1 milyar dolar çalmayı başarıyordu. Tamamen tesadüfi bir aksilik yüzünden son anda parayı çekemediler, yaklaşık 81 milyon dolarla yetindiler. Geoff White ve Jean H Lee (*), bu inanılmaz soygun girişiminin hikayesini anlatıyor ve dünyanın bu en yoksul ve en dışlanmış ülkesinden nasıl bu kadar usta bilgisayar korsanların çıkabildiğini araştırdı.

22.06.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Beşiktaşta Sergen Yalçından bomba etkisi yaratan ayrılık kararı

Son Dakika Haberi: Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'dan bomba etkisi yaratan ayrılık kararı

Beşiktaş'ı 2020-21 sezonunda Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda şampiyonluğa ulaştıran ancak yeni sözleşme konusunda yönetimle anlaşma sağlayamayan Sergen Yalçın'ın sürecin uzamasından rahatsızlık duyduğu ve ayrılık kararı aldığı iddia edildi.

22.06.2021Futbol
Uzun tatil günleri ticareti yavaşlatıyor

Uzun tatil günleri ticareti yavaşlatıyor

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Kurban Bayramı tatilinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatiliyle birleştirilmesine ilişkin talepler bulunduğunu belirterek, “Uzun tatillerde üretim çarkları ve ticaret kesintiye uğruyor, ihracat yavaşlıyor.

22.06.2021Ekonomi
KOBİ’lere desteğin kapsamı genişledi

KOBİ’lere desteğin kapsamı genişledi

KOSGEB’in teknoloji tabanlı start-up’lar ile salgından etkilenen ve imalat sektöründe faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere yönelik başlattığı Hızlı Destek Programı’ndan daha fazla işletmenin yararlanması amacıyla kapsam genişletildi.

22.06.2021Ekonomi
İmalatçı KOBİlere KOSGEB desteğinin kapsamı genişletildi

İmalatçı KOBİ'lere KOSGEB desteğinin kapsamı genişletildi

Destekten imalat, bilgisayar programlama ve bilimsel Ar-Ge sektörlerinde faaliyet gösteren daha fazla işletmenin yararlanması amacıyla başvuru koşullarında değişikliğe gidildi.

21.06.2021Ekonomi
Mide ağrısına ne iyi gelir Kıvrandıran mide ağrısı nasıl geçer, neden olur Strese bağlı geçmeyen mide ağrısının nedenleri

Mide ağrısına ne iyi gelir? Kıvrandıran mide ağrısı nasıl geçer, neden olur? Strese bağlı geçmeyen mide ağrısının nedenleri

Mide ağrısı belirli zamanlarda mustarip olduğumuz sorunların başında geliyor. Bu nedenle geceleri, strese bağlı geçmeyen mide ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer, neden olur sorularının yanıtları pek çoğumuz tarafından sıklıkla araştırılıyor. Mide ağrısına sadece fiziksel nedenler değil, stres gibi psikolojik nedenler de sebep olabilmektedir. İş yaşamı ve özel yaşamdaki sorunlar sırta vuran, hatta kıvrandıran mide ve karın ağrılarını tetikleyebilir.

21.06.2021Sağlık
Sezgin Baran Korkmaz Türkiye’ye iade edilmeyi istiyor

'Sezgin Baran Korkmaz Türkiye’ye iade edilmeyi istiyor'

Kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarıyla kırmızı bültenle aranırken Avusturya’da tutuklanan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Volkan Dülger, müvekkilinin Türkiye’ye iade edilmesini talep edeceğini söyledi. Dülger “Bugün ya da yarın başvurumuzu yapacağız" dedi. Öte yandan Korkmaz'ın Viyana'da gerçekleşen ilk duruşmasında mahkeme görevsizlik kararı verirken, Korkmaz'ın yakalandığı Vels'de davanın görüleceğine hükmetti.

21.06.2021Gündem
Vergi artışına da taze borca da hayır

Vergi artışına da taze borca da hayır!

CDU/CSU’nun seçim programında, nesiller arası dayanışmanın artırılması için yeni doğan çocuklar adına bir fona 18 yaşına kadar her ay 100 euro ödenmesi yer aldı. 2025 yılına kadar 1.5 milyon yeni konut inşa edilmesi ve 2045 yılına kadar da nötr iklim hedefine ulaşılması da programda yer buldu.

21.06.2021Avrupa
Bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir İşte bağışıklık sistemini güçlendiren besinler

Bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir? İşte bağışıklık sistemini güçlendiren besinler

Seyahatler sırasında vücutta bakteri ve virüsler gibi birçok patojenin açık hale gelir. Bu da bizi hastalıklara karşı savunmasız bırakır. Yolculuk öncesinde bağışıklık sisteminizi artırarak vücudunuzu seyahat için hazır hale getirebilirsiniz. Peki bağışıklık sistemi nasıl güçlendirilir? İşte bağışıklık sistemini güçlendiren besinler...

21.06.2021Sağlık
Bankalardan uyarı gelmeye başladı

Bankalardan uyarı gelmeye başladı!

Almanya ile Türkiye arasında bir süre önce uygulamaya geçilen finansal hesap bilgilerinin karşılıklı olarak paylaşımına istinaden bankalardan müşterilerine uyarı mesajı gelmeye başladı.

21.06.2021Avrupa
Güneş Yengeç burcunda

Güneş Yengeç burcunda

Merhaba arkadaşlar;

21.06.2021Astroloji
Günlük Burç Yorumları: 21 Haziran Pazartesi Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 21 Haziran Pazartesi Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 21 Haziran'da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 21 Haziran'da günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 21 Haziran Pazartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 21 Haziran Pazartesi günü burç yorumlarınız...

21.06.2021Astro Gündem
Bu da enişte-kayınço vurgunu Ankaway ile çarptılar...

Bu da enişte-kayınço vurgunu! 'Ankaway' ile çarptılar...

İnternetten reklâm izleyerek gelir elde etme vaadi ile yüzlerce kişiden para toplayan şebeke yakayı ele verdi. Sistemi kuran Eren Düzyol, kayınbiraderi Halil Başoğlu ve yazılımcı Muhammet Satıroğlu ile birlikte 9 kişi hakkında nitelikli dolandırıcılık davası açıldı.

21.06.2021Ekonomi
BM Mülteciler Temsilcisi Leclerc Hürriyet’e konuştu: Türkiye’ye daha çok destek olunmalı

BM Mülteciler Temsilcisi Leclerc Hürriyet’e konuştu: Türkiye’ye daha çok destek olunmalı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilcisi Leclerc, uluslararası toplumun Türkiye’ye mülteciler konusunda daha çok destek olması gerektiğini vurguladı.

21.06.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Şimdi kime ne görev düşüyor?

Mart 2020’den bu yana dünyayı esir alan, binlerce insanı hayattan koparan Covid-19 salgınında farklı bir safhadayız.

23.06.2021

“Ovala” ya da korkma iyi gelir

Dünden beri dinlediğim tek bir şarkı var, o da Taycan’ın “Ovala”sı.

23.06.2021

Kısa çalışma ödeneği emekliliği uzatır

Soru: Kısa çalışma ödeneği varken SGK prim ya çok eksik ya da hiç ödenmiyor. Bu emeklilik zamanını ileriye atmakta. Ben bunu ödeyebilmek istiyorum, bu mümkün mü? SGK’ya gidip, ödenmeyen günleri ödeyebilir miyim? Emel T.

23.06.2021

Kemal Özer şiir ödülleri

Klaros Yayınevi’nin düzenlediği ‘Kemal Özer Şiir Ödülü’nü kazananlar belli oldu. Ödül seçici kurulu aşağıdaki adlardan oluşuyordu:

22.06.2021

İnşaat şantiyesinden fotoğraf stüdyosuna

Sevgili okurlar, sevgili fotoğraf sevdalıları... Bu haftaki konuğum Sefa Yamak’ı pek çoğunuz yakından tanıyor. Ve tabii birçoğunuz onu sosyal medyadaki tek aktif hesabı olan Instagram’dan da takip ediyor.

22.06.2021

Kasa ve stok affının koşulları

İşletmelerin faaliyetlerini yürütmek için yaptığı tüm işlemler matematiksel olarak izlenir.

22.06.2021

Eşim benimle birlikte olmuyor

Eşim, fazla kilomdan dolayı benimle birlikte olmak istemediğini söylemişti, zayıfladım ama hiçbir şey değişmedi. Bu sevgisizlik beni öldürüyor.

22.06.2021

Türkiye’nin yeni NATO misyonu

Brüksel’deki NATO zirvesi yalnızca bir “savunma paktı” zirvesi değildi...

21.06.2021