EKSTRA
MENÜ

Kira

Kira haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kira hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 16.941 Kira haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kira Haberleri

Formula 1 kritik virajda

Formula 1 kritik virajda

İstanbul’a 3 günde 150 milyon Euro gelir bırakan Formula 1’den vergi yoluyla devletin kasasına da 30 milyon Euro’ya yakın para girdiği tahmin ediliyor. Pistin işletmecisi Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Türkiye yıllık 30 milyon dolarlardan yarışı alabilir. Turizm ve Ulaştırma Bakanlıkları bu konuda istekliler ve çözüm bulabilecekler gibi görünüyor. Özel sektör ile kamu birlikte bu işi yapabilir. Önümüzdeki yıl pandemi kalkarsa en az 50 bin turist gelir. Bu da Türkiye’ye 250 milyon Euro gelir anlamına gelir” dedi.

18.10.2021Ekonomi
Deprem konutlarında sona gelindi

Deprem konutlarında sona gelindi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını inceledi. “Depremin 1’inci yıl dönümünde inşaatlar bitme aşamasına geldi” diyen Bakan Kurum, “Hem rezerv alanda hem de yerinde 5 bin 61 konut inşası gerçekleştiriyoruz. Bayraklı’da 7 bölgede 1701 bağımsız bölümün inşası devam ediyor. Kasım ayı içinde 749 bağımsız bölümü bitirip hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ediyor olacağız. Bayraklı’daki kalan konutlarımızı, 1700 konutu, yıl sonuna kadar tamamlayacağız. Rezerv alanda başladığımız yaklaşık 3 bin 649 bağımsız bölümlerin de 397’sini yıl sonuna kadar, kalanlarını da 2022 yılının ilk çeyreğinde tamamlamayı planlıyoruz. Etap etap konutlarımızı teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.

17.10.2021Ekonomi
Devlet Arşivleri’ne 25 yıllık tahsis

Devlet Arşivleri’ne 25 yıllık tahsis

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kağıthane’deki Devlet Arşivleri Başkanlığı’nın arkasında güvenlik duvarıyla çevrili yeşil alan için 16 milyon lira ecrimisil istedi.

16.10.2021Ekonomi
Bakan Kurum depremzedeler için yapılan konutları inceledi

Bakan Kurum depremzedeler için yapılan konutları inceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için yapılan konutlara ilişkin, "Depremzedeler dışında ilave bir yoğunluğu getirmeyeceğiz. Biz bir dönüşüm yaparken istiyoruz ki komşularımız vatandaşlarımız bir arada olsun, dışardan biri gelmesin. Bu anlayışla projelerimiz yaptık." dedi.

15.10.2021Gündem
Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmastan flaş açıklamalar Transfer için şimdiden anlaştık

Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas'tan flaş açıklamalar! 'Transfer için şimdiden anlaştık'

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, katıldığı canlı yayında sarı-kırmızılı kulüpteki görev süresinden Türk futbolunun sorunlarına kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. Kulübün mali yapısıyla ilgili detaylı bilgiler veren Elmas, Radamel Falcao, Gedson Fernandes, Mostafa Mohamed ve Halil Dervişoğlu'nun transferlerine ve yabancı sayısına ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı.

14.10.2021Futbol
Afganistanda büyük insanlık dramı: Çocuklar açlık yüzünden ölümle burun buruna

Afganistan'da büyük insanlık dramı: Çocuklar açlık yüzünden ölümle burun buruna!

Afganistan'ın Taliban'ın yönetimi ele geçirmesinin ardından içine girdiği kaos ortamı devam ederken ülkenin ekonomik durumdaki kötüye gidiş sürüyor. Ülkedeki doktorlar fakirlik nedeniyle çocukların açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu dile getirirken uluslararası topluma yardım çağrısı yapıyor.

14.10.2021Dünya
TÜGVAdan İBB ile yaşanan tahliye tartışmalarına ilişkin yeni açıklama

TÜGVA'dan İBB ile yaşanan tahliye tartışmalarına ilişkin yeni açıklama

Türkiye Gençlik Vakfınca (TÜGVA), Adalar İlçe Temsilciliğinin tahliye edilmek istenmesine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) öne sürdüğü iddiaların ve yayınlanan “sözde” belgelerin vakıfla alakası olmadığı belirtilerek, "Bize saldıran, hakkımızda yalan ve iftira içerikli paylaşımlar yapanlardan hukuk önünde hesap soracağız" açıklaması yapıldı.

12.10.2021Gündem
Emina Jahovic eski eşi Mustafa Sandalı şikayet etmişti... Mahkeme icra takibini durdurdu

Emina Jahovic eski eşi Mustafa Sandal'ı şikayet etmişti... Mahkeme icra takibini durdurdu!

Emina Jahovic, 3 yıl önce boşandığı Mustafa Sandal’a nafakasını ödemediği gerekçesiyle dava açıp hesaplarına haciz koydurmuştu. Mahkeme, Sandal’ın banka dekontlarıyla yaptığı itirazı kabul etti ve icra takibini durdurdu.

12.10.2021Magazin
100 bin konutluk büyük dönüşüm

100 bin konutluk büyük dönüşüm

6.7 milyon riskli konutun depreme güvenli hale gelmesi için 81 ilde yüzlerce şantiye çalışıyor. Sadece İstanbul’da 300 bini acil 1.5 milyon riskli konut bulunuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sezayi Köse, “İstanbul’da 2023’e kadar 102 bin 289 bağımsız birimin dönüşümü tamamlanacak” dedi.

11.10.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana ‘da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta "Türkiye'ye güvenip yatırım yapan kimse pişman olmaz. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm yatırımcıları küresel üretim ve lojistik sisteminin yeni baştan kurulduğu şu dönemde Türkiye'nin kendilerine sunduğu imkan ve fırsatları değerlendirmeye davet ediyorum. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapılarımızın yatırımcılara açık olduğunu tekrarlamak istiyorum" dedi.

9.10.2021Ekonomi
Adalar Kaymakamlığından İBBye “tahliye işleminin yasal olmadığı yazısı

Adalar Kaymakamlığından İBB'ye “tahliye işleminin yasal olmadığı" yazısı

Adalar Kaymakamlığından İstanbul Büyükşehir Belediyesine, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adalar İlçe Temsilciliğini adli yargıda tahliye kararı alınmadan tek taraflı olarak boşaltma girişiminin yasal olmadığını içeren yazı gönderildiği öğrenildi.

8.10.2021Gündem
Ersin Tatar: Tatar: Maraş açılımı, KKTCye çok şey kazandırdı

Ersin Tatar: Tatar: Maraş açılımı, KKTC'ye çok şey kazandırdı

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, 46 yılın ardından geçen sene hayata geçirilen Maraş bölgesinin açılım sürecinin, KKTC'ye hem siyasi hem turizm hem de ekonomik anlamda çok şey kazandırdığını ve kazandırmaya devam edeceğini belirtti.

8.10.2021Dünya
Türkiyede vergi mükellefi sayısı 12 milyon 700 bini aştı

Türkiye'de vergi mükellefi sayısı 12 milyon 700 bini aştı

Vergi mükellefi sayısı, eylül itibarıyla geçen yılın aynı ayına kıyasla 831 bin 664 kişi artarak 12 milyon 736 bin 275 kişi oldu. İstanbul'daki faal mükellef sayısı 3 milyon 718 bin 790 olurken, bu ili 1 milyon 54 bin 993 ile Ankara, 847 bin 265 ile İzmir takip etti.

8.10.2021Ekonomi
Emina Jahovicten Mustafa Sandal hakkında şok iddia: Mal varlığı annesinin üstünde, kendini fakir gösteriyor

Emina Jahovic'ten Mustafa Sandal hakkında şok iddia: Mal varlığı annesinin üstünde, kendini fakir gösteriyor

Mustafa Sandal’ın açtığı ‘nafaka iptali’ davasına cevap veren eski eşi Emina Jahovic, ünlü şarkıcının evlilik süresince aldığı tüm gayrimenkulleri annesi adına kaydettirdiğini öne sürdü.

8.10.2021Magazin
6217 sayılı kanun nedir 6217 sayılı borçlar kanunu içeriğinde neler yer alır, hangi hakları sağlar

6217 sayılı kanun nedir? 6217 sayılı borçlar kanunu içeriğinde neler yer alır, hangi hakları sağlar?

6217 sayılı kanunun içeriği pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Sizin için 6217 sayılı kanunun ne demek olduğunu, bu kanunun içeriğini ve kapsadığı hakları derledik.

6.10.2021Gündem
Büyükadada tahliye gerilimi İBB ve TÜGVAdan açıklama

Büyükada'da tahliye gerilimi! İBB ve TÜGVA'dan açıklama

Büyükada'da bulunan Şehir Hatları Vapur İskelesi'nde TÜGVA Adalar İlçesi Temsilciliği'nin İBB tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine polis ile zabıta ekipleri arasında gerginlik çıktı. TÜGVA yetkilileri kira sözleşmesinin İBB tarafından usulsüz olarak tek taraflı bozulduğunu iddia etti. İBB ise binanın tahliyesi için ellerinde mahkeme kararı olduğunu açıkladı.

6.10.2021Haber
Büyükadada tahliye gerilimi İBB ve TÜGVAdan açıklama

Büyükada'da tahliye gerilimi! İBB ve TÜGVA'dan açıklama

Büyükada'da bulunan Şehir Hatları Vapur İskelesi'nde TÜGVA Adalar İlçesi Temsilciliği'nin İBB tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine polis ile zabıta ekipleri arasında gerginlik çıktı. TÜGVA yetkilileri kira sözleşmesinin İBB tarafından usulsüz olarak tek taraflı bozulduğunu iddia etti. İBB ise binanın tahliyesi için ellerinde mahkeme kararı olduğunu açıkladı. Öte yandan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan da Adalar’daki TÜGVA İlçe Temsilciliği’nde yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı.

6.10.2021Gündem
Şanlıurfada kira kavgası: 1 ölü, 5 gözaltı

Şanlıurfa'da kira kavgası: 1 ölü, 5 gözaltı

Şanlıurfa'da dükkan sahibi ile kiracısı arasında çıkan silahlı kavgada İsmail Ulusoy (50) öldü. Polis, olayla ilgili 5 kişiyi gözaltına aldı.

6.10.2021 Gündem
Mücadeleyi beraber yapacağız

'Mücadeleyi beraber yapacağız'

Parti grubunun ilk toplantısında ağırlıklı olarak ekonomik eleştirilerde bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bunlar da artık anladılar ki gidiyorlar, biliyorlar. Mücadeleyi beraber yapacağız. Dostlarımızla beraber yapacağız. Yeni bir sayfa açacağız” dedi.

6.10.2021Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Yoksulluğu tarihe gömeceğiz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Yoksulluğu tarihe gömeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yoksulluğu tarihe gömeceğiz. Hangi inançtan olursa olsun, hiçbir çocuk yatağa aç giremez. Bunu yapmadığınızda siyaseti niye yapıyorsunuz?" dedi.

5.10.2021Gündem
İnternette sahte siteyle yüzlerce kişiyi dolandırdılar Mağdur öğretim görevlisi yaşadıklarını anlattı

İnternette sahte siteyle yüzlerce kişiyi dolandırdılar! Mağdur öğretim görevlisi yaşadıklarını anlattı

İstanbul Kadıköy'de bir araç kiralama firmasının resmi sitesini kopyalayarak taklit eden şüpheliler, Türkiye genelinde 200'den fazla kişiyi toplam 500 bin liradan fazla dolandırdı. Paralarını banka hesabına yatırdıktan sonra araçları teslim alamayan mağdurlar, soluğu polis merkezinde aldı. Kısa sürede yakalanan 7 şüpheliden 2'si tutuklandı. Araç kiralamak isterken dolandırıldığını belirten özel bir üniversitede öğretim görevlisi bir kadın, ''Çok güvenilir, herkesin bildiği tanıdığı bir firmadan araba kiralamak istedim. İnternetten firmanın adıyla ilk sayfada onların sitesi vardı. Bu ilk değil, son da olmayacak. İçeri girenler belki bunların maşaları. Bu işin organize bir şey olduğunu zannediyorum. Pek çok kişi işin içinde'' dedi.

4.10.2021Gündem
Eylül enflasyon oranı belli oldu İşte 2021 eylül enflasyon rakamları

Eylül enflasyon oranı belli oldu! İşte 2021 eylül enflasyon rakamları

Enflasyon oranı ile ilgili son dakika açıklaması TÜİK tarafından yapıldı. Türkiye İstatistik Kurumu her ayın başında bir önceki ayın enflasyon rakamlarını açıklıyor. Buna göre de kira artış oranı, emekli zammı gibi oranlar belli oluyor. Enflasyon eylülde yüzde 1,25 artarken yıllık bazda yüzde 19,58 oldu. İşte detaylar

4.10.2021Ekonomi
Ev sahibi ve kiracılar dikkat İşte Ekim ayı kira zammı oranı

Ev sahibi ve kiracılar dikkat! İşte Ekim ayı kira zammı oranı

Eylül ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte kiralara yapılacak zam oranı belli oldu. Bu ay kira sözleşmesini yenileyecek olanlar güncel oranlar üzerinden kontrat yapacak.

4.10.2021Ekonomi
Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı

Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Enflasyon Eylül'de yüzde 19.58 olarak gerçekleşti.

4.10.2021Ekonomi
Kahraman bakkalın hesabı bitmiyor

'Kahraman bakkal'ın hesabı bitmiyor

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için Maltepe’de bir bakkal dükkânında mesai yaptık. Müşterinin istediği ürünü hemen bulup vermek ve fiyatını söylemek biraz tecrübe istiyor. Bakkalda en zor iş ise ürünlerin fiyatlarını hesaplamak. Zira her ürünün kâr marjı farklı. Toptancıdan alınan ürünü, tüm market ve online platformlara bakarak fiyatlandırdım. Bunun için ciddi bir matematik gerekiyor. Fiyatlandırma sırasında marketler arasında dağlar kadar fiyat farkı olduğunu gördüm. Bu makas bazen yüzde 25, bazen yüzde 50’yi aşıyor. Ama mahalle bakkalı bu marketlerden daha ucuza satmak zorunda. Mahalle bakkalları ‘marketler daha ucuz’ algısının yanlış olduğunu bu durumun eskide kaldığını söylüyor. Bakkallar artık e-ticarete de iş yapıyor.

4.10.2021Ekonomi
Şarkıcı Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu, Londraya taşınıyor

Şarkıcı Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu, Londra'ya taşınıyor!

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Sinema, sahne ve televizyonda neler olmuş? Magazin dünyasından fısıltılar...

3.10.2021Magazin
Günlük kiralık isyanı

Günlük kiralık isyanı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, kiralardaki fahiş artışta sayısı artan günlük kiralamaların etkili olduğunu söyledi, yasal girişimlerde bulunacağını açıkladı. Turizm sektörü temsilcileri haksız rekabet vurgusu yaparken, emlakçılar vatandaşın ilgi gösterdiğini dile getirdi.

3.10.2021Ekonomi
TL mevduata stopaj desteği uzatıldı

TL mevduata stopaj desteği uzatıldı

Türk lirası (TL) mevduatlara stopaj desteği uygulaması yıl sonuna kadar uzatıldı.

2.10.2021Ekonomi
Son dakika... TBMM’de yeni yasama yılı başladı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclisin ışıkları yanıyorsa bu ülkenin sırtı yere gelmez

Son dakika... TBMM’de yeni yasama yılı başladı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclis'in ışıkları yanıyorsa bu ülkenin sırtı yere gelmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin 27'nci dönem 5'inci yasama yılı açılış programında konuştu. Konuşmasında yeni anayasa çalışmalarından bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Meclisimizin, mümkün olursa tamamının uzlaşmasıyla hazırlanacak bir yeni anayasa, milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır'' dedi. ''Adına Kürt sorunu denen meseleyi hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla biz çözdük'' diyen Erdoğan, ''Diyarbakır'daki vatandaşlarımıza söz verdiğimiz şekilde ret, inkar politikalarını nasıl ortadan kaldırdıysak bu meseleyi hala istismar konusu yapmak isteyenlerin maskelerini de aynı şekilde düşüreceğiz'' ifadelerini kullandı. Vekillere hitap ederken ''Birilerinin sürekli nerede diye sordukları Merkez Bankası rezervimiz de 122 milyar dolar seviyesine ulaştı'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İnşallah 2021'i yüzde 9'luk bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz'' dedi. Enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmekte kararlı olduklarını söyleyen Erdoğan, fahiş fiyatlarla ilgili olarak da ''Rekabeti bozan piyasadaki hakim durumunu kötüye kullanan ve fiyatları keyfi şekilde belirleyen firmaların üzerine kararlılıkla gideceğiz'' şeklinde konuştu.

1.10.2021Gündem
Korkunç olay Gayrimenkul zenginini yatında öldürüp, cesedini sandığa koyarak denize atmışlar

Korkunç olay! Gayrimenkul zenginini yatında öldürüp, cesedini sandığa koyarak denize atmışlar

Kocaeli'nin Darıca ilçesi sahilinde bulunan, el ve ayak bileklerinde plastik kelepçe olan, işkence yapılarak öldürüldükten sonra sandığa konularak denize atıldığı belirlenen cesedin gayrimenkul zengini olan Yılmaz Sezer'e (78) ait olduğu belirlendi. Polis, sandığın yapıldığı kontrplağın seri numarasından ve Sezer’in kaybolan yatlarından yola çıkarak, dini nikahlı eşi G.Ö.’nün de (54) aralarında bulunduğu 11 kişiyi gözaltına aldı. G.Ö.’nün, eşi Sezer’i kandırıp, öldürüldüğü yata götürdüğü tespit edildi.

1.10.2021Gündem
İstiklal Caddesi’nde büyük kayıp: ‘Denizci’ veda ediyor

İstiklal Caddesi’nde büyük kayıp: ‘Denizci’ veda ediyor

İstiklal Caddesi önemli bir kültürel değerini daha kaybediyor. Beyoğlu’nun en orijinal kitapçısı Denizler Kitabevi, 21 yıllık mekânını kapatarak Kuledibi’ne taşınıyor. Nedeni bilindik: Yüksek kira ve caddenin değişen kimliği.

1.10.2021Kitap Sanat
‘Kiralık’ sıkıntısı AVM’lere sıçradı

‘Kiralık’ sıkıntısı AVM’lere sıçradı

Son dönemde yükselen kira fiyatları ile ilgili bir değerlendirme de Zincir Mağazalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe’den geldi.

1.10.2021Ekonomi
Son dakika... TL mevduata stopaj indiriminde süre uzatıldı

Son dakika... TL mevduata stopaj indiriminde süre uzatıldı

Türk lirasının değerini korumak, birikimlerin Türk lirası cinsinden açılmış Mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak ve yastık altı birikimlerin bu hesaplarda değerlendirilmesini teşvik etmek amacıyla verilen Stopaj desteği 31 Aralık 2021'e kadar uzatıldı.

1.10.2021Ekonomi
Mecelle Kanunu nedir ve kaç maddeden oluşur Mecelle Kanunu maddeleri neleri kapsar

Mecelle Kanunu nedir ve kaç maddeden oluşur? Mecelle Kanunu maddeleri neleri kapsar

Osmanlı İmparatorluğu yüzyıllar boyunca çok geniş bir coğrafyada hüküm sürmüştür. İmparatorluk toprakları genişledikçe idari yönden çeşitli sorunlar ortaya çıkmış ve bunların giderilmesi için ilk devirlerde Sultanlar fermanlar çıkarmıştır. Ancak Osmanlı'nın sınırları dışında da var olan bir dünya ve bu dünyada yaşanan gelişmeler vardı. Milliyetçilik akımı Fransız İhtilali ile ortaya çıkmış, farklı gelişmeler olmuştu. Zaman zaman duyulan "Mecelle ya da Mecelle Kanunu" merak uyandırmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız Mecelle kanunu nedir, kaç maddeden oluşur, neleri kapsar ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

1.10.2021Araştırma
Tahliye davası nedir, nerede açılır ve ne kadar sürer Tahliye davası nedenleri

Tahliye davası nedir, nerede açılır ve ne kadar sürer? Tahliye davası nedenleri

Bir yerin mülk sahibi ile o yeri kullanan kiracı arasında açılan davalara tahliye davası adı verilmektedir. Bu durum genelde Türk Borçlar Kanunu ile gayrimenkul hukuku üzerinden yürütülmektedir. Peki, bu kapsamda açılan tahliye davaları nasıl tanımlanmaktadır? Bu tahliye davaları hangi mahkemelerde açılır ve toplam ne kadar zaman alır? Tahliye davasının nedenleri ile konuları nelerdir? İşte, tahliye davaları hakkında tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma
Kira tespit davası nedir, ne zaman ve nasıl açılır Kira tespit davası ne kadar sürer

Kira tespit davası nedir, ne zaman ve nasıl açılır? Kira tespit davası ne kadar sürer

Kira tespit davası hem kiracı hem de mekan sahibini ilgilendiren bir dava olarak ön plana çıkıyor. Belli bir sebepten dolayı açılan bu dava her iki tarafın hakkı olarak da ifade edilebilir. Peki, kira tespit davası nedir, ne zaman ve nasıl açılır? Kira tespit davası ne kadar sürer? İşte, merak edilen tüm detaylar.

1.10.2021Araştırma
Alacak davası nedir Belirli, belirsiz, rücuen ve kısmi alacak davası nasıl açılır ve ne kadar sürer

Alacak davası nedir? Belirli, belirsiz, rücuen ve kısmi alacak davası nasıl açılır ve ne kadar sürer

Alacak davası, hukuk kapsamında en önemli davalardan biri olmaktadır. Alacak davası ile ilgili merak edilen çok fazla soru bulunmaktadır. Alacak davasının ne demek olduğunu, alacak davasının ne kadar sürebildiğini, belirli, belirsiz ve rücuen alacak davalarının nasıl açıldığını ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

30.09.2021Araştırma
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebatiden politika faizi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati'den "politika faizi" açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Brezilya, ABD ve Avro bölgesi gibi ülkelerde politika faizinin enflasyonun altında belirlenmesine hiç sesini çıkarmayanlar, Merkez Bankamızın çekirdek enflasyonun üzerinde olmakla birlikte enflasyonun sınırlı olarak altında politika faizi belirlemesi durumunda kıyameti koparıyorlar." dedi.

30.09.2021Ekonomi
Hazine 3 aylık iç borçlanma stratejisini açıkladı

Hazine 3 aylık iç borçlanma stratejisini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ekim-aralık döneminde 77,6 milyar liralık iç borç servisine karşılık, 83,8 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.

30.09.2021Ekonomi
Kiralayan ne demek Kiralayan kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Kiralayan ne demek? Kiralayan kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Kira kelimesi üzerinden türemiş olan kiralayan sözcüğü, Türkçede yaygın şekilde kullanılan önemli kelimelerden biridir. Peki, kiralayan ne demek? Kiralayan kelimesinin anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

30.09.2021Sözlük
ABDde kira ücretleri son iki ayda yüzde 11den fazla arttı

ABD'de kira ücretleri son iki ayda yüzde 11'den fazla arttı

ABD'de ağustos-eylül aylarına ait kira verileri üzerinden yapılan analize göre, ülke genelinde kira ücretleri, geçen yılın aynı dönemine göre ortalama yüzde 11'den fazla yükseldi.

29.09.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Site yönetimi kuryeyi yasaklayabilir mi?

Pandemi nedeniyle internetten alışverişin patlamasıyla motosikletli kuryelerde gözle görülür artış dikkat çekiyor. Bazı site yönetimlerinin motosikletli kuryeleri site içine almaması da sıkıntıya neden oluyor. Site yönetimlerinin motosiklet ve motosikletli kuryeleri yasaklama yetkisi var mı?Evde çalışmanın artmasına paralel, rahatsız eden komşulardan da şikâyet yağıyor. Akıllara, “Gürültü yapan ve rahatsız edenlere karşı site yönetimi dava açabilir mi?“ sorusu geliyor. Bir okurum ise bitişik müstakil binanın bahçesinde gece mangal yapıp sabaha kadar gürültülü nargile içenlere ne yapabileceğini soruyor.

18.10.2021

Risk almaktan kaçınmalıyız

Çarşamba meydana gelecek dolunaya dikkat! Oldukça stresli olayları beraberinde getirecek bu dolunayın etkisi altında egosantrik davranışlarla karşılaşabiliriz, çıkar çatışmaları yaşayabiliriz. Risk taşıyan olaylara, başımıza iş açabilecek kimselere bulaşmamak çok akıllıca olacaktır.

16.10.2021

Vergi ayı şubat oldu

Milyonlarca vergi mükellefi için artık şubat ayı vergi ayı olacak.

12.10.2021

Kiralık işyeri olanlar dikkat

Son dönemde konut kiralarındaki fahiş artış tartışılırken, işyeri kiralarıyla ilgili önemli bir uyarı geldi. İşyeri kiralarında da TÜFE’nin üzerinde artış yapılamıyor. Hukukçular, işyerlerindeki kira artışlarını TÜFE ile sınırlayan hükmün 8 yıl süreyle ertelendiğini hatırlattı. Bu erteleme süresinin Temmuz 2020’de dolmasıyla birlikte artık işyeri sahipleri ‘tacir’ olan kiracılarından TÜFE’den daha fazla artış talep edemiyor.

11.10.2021

Etçi Mehmet'in rotası önce Kazablanka sonra Katar

Alkolsüz steak house konseptiyle geçtiğimiz yıl İngiltere’de “En İyi Alkolsüz Steak House Restoran” ödülünü alan ve 6 ülkede hizmet veren Etçi Mehmet’in kurucularından Mehmet Dağ, Bahçelievler’den uluslararası arenaya ulaşan başarı hikayesini Hürriyet’e anlattı. “Bir Türk markası olarak pandemiye rağmen büyümeye ve ülkemizi yurt dışında gururla temsil etmeye devam ediyoruz” diyen Dağ, yıl başına kadar 2 ülkede daha hizmet vereceklerini söyledi: “2022 olmadan önce Fas Kazablanka’da ardından Katar’dayız...”

9.10.2021

Belediyelerin tasarruf planı niye yoktur? Suyun şakası yok!

Bu çağrım aynı zamanda valilik, DSİ, sanayi ve çevre müdürlüklerine.

7.10.2021

Marketlerde gevşek kontrol!

Bir okurumuz Haziran 2020 yılında Ticaret Bakanlığı’na bir şikâyette bulunuyor. Şikâyetinde aynı cadde üzerinde aynı marka zincir marketin üç adet şubesinin, aralarında yaklaşık 500 metre mesafe bulunmasına karşın birçok üründe farklı fiyatlandırma yapıldığına dikkat çekerek, “Üretici kandırılıyor” diyor.

5.10.2021