EKSTRA
MENÜ

Feridun Sinirlioğlu

Feridun Sinirlioğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Feridun Sinirlioğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 880 Feridun Sinirlioğlu haberi bulunmuştur.

Feridun Sinirlioğlu Haberleri

Volkan Bozkır, Türkiyenin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu ile görüştü

Volkan Bozkır, Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu ile görüştü

Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanlığına seçilen ve New York'ta hazırlık çalışmalarına başlayan eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ile görüştü.

20.08.2020Dünya
Türkiyeden BM Güvenlik Konseyine çağrı: BAEye hukuka uyma sorumluluğu hatırlatılsın

Türkiye'den BM Güvenlik Konseyine çağrı: 'BAE'ye hukuka uyma sorumluluğu hatırlatılsın'

Türkiye, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK), Orta Doğu'dan Kuzey Afrika'ya kadar “bölgesel ve uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiği” gerekçesiyle Birleşik Arap Emirlikleri'ne uluslararası hukuk ve uluslararası insani hukuka uyma sorumluluğunu hatırlatması çağrısı yaptı.

2.07.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ile telefonda görüştü.

18.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiyenin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ile telefonda görüştü.

17.06.2020Gündem
Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde Yavuz paniği

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde 'Yavuz' paniği

Türkiye'nin Taşucu'nda bulunan Yavuz sondaj gemisini yeniden Doğu Akdeniz'e göndermesi Rumları alarma geçirdi. Rum medyası, “Türkiye ciddi bir koronavirüs salgınıyla karşı karşıya olmasına rağmen bölgedeki hedeflerinden vazgeçmiyor” ifadelerini kullandı.

20.04.2020Dünya
‘Türk kuvvetleri kasıtlı hedef alındı’

‘Türk kuvvetleri kasıtlı hedef alındı’

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Moskova’nın İdlib’de Türk askerlerinin şehit edildiği saldırıda rolü olmadığına dair açıklamasına yanıt verdi. Radar görüntülerine göre Rus ve rejim uçaklarının o gün birlikte uçtuğunu söyledi.

1.03.2020Dünya
BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu ve Kelly Craft baş başa görüştü

BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu ve Kelly Craft baş başa görüştü

BM'nin İdlib toplantısının ardından Türkiye temsilcisi Sinirlioğlu ve ABD temsilcisi Craft baş başa görüştü

29.02.2020Dünya
Türkiyenin Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu: BMGK savaş suçlarına dur demeli

Türkiye'nin Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu: BMGK savaş suçlarına 'dur' demeli

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, ''Türkiye savaş istemiyor ama güvenliği tehdit edilirse de güç kullanmakta tereddüt etmeyecek.'' dedi.

28.02.2020Gündem
Sinirlioğlu BMGK’da sert çıktı: ‘O benim muhatabım değil’

Sinirlioğlu BMGK’da sert çıktı: ‘O benim muhatabım değil’

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) önceki günkü Suriye oturumuna Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu’nun Suriye’nin BM Temsilci Yardımcısı Louay Falouh ile tartışması damga vurdu.

21.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Türkiyeden çok önemli İdlib açıklaması Tehdit teşkil eden tüm hedefler vurulacak

Son dakika haberi: Türkiye'den çok önemli İdlib açıklaması! 'Tehdit teşkil eden tüm hedefler vurulacak'

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, "Türkiye (İdlib'de) tehdit teşkil eden tüm hedefleri vuracak. Askerimizi geri çekmeyeceğiz ve gözlem noktalarından geri çekilmeyeceğiz. Ay sonuna kadar mevcut pozisyonlarından çekilmesi gereken rejimdir." dedi.

19.02.2020Gündem
Türk Büyükelçi BMGK’da sert çıktı: Şam rejimi bizi kirli savaşa çekmek istiyor

Türk Büyükelçi BMGK’da sert çıktı: Şam rejimi bizi kirli savaşa çekmek istiyor

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) İdlib krizini görüşmek üzere yapılan oturumda konuşan Türkiye’nin BM Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, “Suriye rejimi Türk askerlerini hedef alarak benim ülkemi kirli savaşa çekmek istiyor. Meşru müdafaa hakkımızı kullanmakta asla tereddüt etmeyiz. Burada kırmızı çizgimizden bahsetmiyorum, bu bir uyarı” dedi.

8.02.2020Dünya
BM: Durum alarm verici

BM: Durum alarm verici

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterinin insani işler konusundaki yardımcılarından Ursula Mueller, Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib’de Esad rejimi ve destekçilerinin hava saldırılarının sürdüğünü belirterek sahadaki durumun ‘alarm verici’ olduğunu söyledi.

21.12.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiyeye hareket etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'ye hareket etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki temaslarını tamamlayarak özel uçak "TRK" ile TSİ 05.15'te Türkiye'ye hareket etti.

14.11.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABDde

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine çalışma ziyareti gerçekleştirmek için özel uçak "TC-TRK" ile ABD'nin başkenti Washington'a geldi.

12.11.2019Gündem
Mültecilerin  geleceğini  konuştular

Mültecilerin geleceğini konuştular

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ve heyetiyle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

2.11.2019Gündem
Türkiye’den ABD’ye  Suriye yanıtı

Türkiye’den ABD’ye Suriye yanıtı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde önceki gün Suriye’deki son gelişmeler görüşüldü. ABD’li temsilcinin Suriye’nin kuzeydoğusunda savaş suçu işleniyor olabileceğine dair iddiaları üzerine Büyükelçi Sinirlioğlu “Her türlü uluslararası hukuk ihlali soruşturulmalı, buna Amerikalı ve diğer dostlarımızın operasyonları da dahil” diye yanıt verdi.

26.10.2019Dünya
Türkiyeden ABDye savaş suçu, ABye güvenli bölge cevabı

Türkiye'den ABD'ye 'savaş suçu', AB'ye 'güvenli bölge' cevabı

Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, BM Güvenlik Konseyi'nde Barış Pınarı Harekatı'nın PKK/PYD/YPG ve DEAŞ'a karşı sınırlı bir sınır ötesi terörle mücadele operasyonu olduğunu belirtti.

25.10.2019Dünya
Dünyanın gündemi Barış Pınarı

Dünyanın gündemi Barış Pınarı

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı Barış Pınarı Harekâtı tüm dünyada geniş yankı uyandırdı, liderlerin açıklamaları peşi sıra geldi.

10.10.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABDden ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'den ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 74'üncü Genel Kurul görüşmelerine katılmak üzere bulunduğu New York'taki temaslarını tamamlayarak, özel uçak "TC-TRK" ile ABD'den ayrıldı.

26.09.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABDde

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere özel Uçak "TC-TRK" ile ABD'nin New York şehrine geldi.

22.09.2019Dünya
Bakan Çavuşoğlundan BMdeki PKK skandalı ile  ilgili kritik görüşme

Bakan Çavuşoğlu'ndan BM'deki PKK skandalı ile ilgili kritik görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü.

5.07.2019Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan Doğu Akdeniz açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Doğu Akdeniz açıklaması

Bir televizyon programında gündeme ilişkin konular hakkında açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Doğu Akdeniz'de Güney Kıbrıs ile yaşanan sondaj gerilimi hakkında, "Bize karşı bir adım atamazlar atmaya da cüret ederlerse cevabını da alırlar geçmişte olduğu gibi." dedi.

4.07.2019Dünya
F-35’lerin verilmemesi gasp olur

'F-35’lerin verilmemesi gasp olur'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Osaka’daki G-20 Zirvesi’nin ardından Kyoto, Tokyo ve Pekin’e geçerek açılışlara katıldı ve önemli temaslarda bulundu. Pekin’den Türkiye’ye hareketinden önce Türkiye Büyükelçiliği’nde gazetecilerle buluşup sohbet eden Erdoğan, ABD’yle Türkiye arasında gerilime neden olan F-35 uçaklarının teslimatıyla ilgili “Siz bir müşteri arıyorsanız, bir müşteri çıkmışsa, o müşteri de ödemelerini tıkır tıkır yapmışsa sen o müşterinin malını nasıl vermezsin? Bunun adı gasp olur” dedi.

3.07.2019Gündem
Bakırköylü Lambriniadis ABD’li Rumların dini lideri oldu

Bakırköylü Lambriniadis ABD’li Rumların dini lideri oldu

Tarihte ilk kez ABD Başpiskoposluğu’na seçilen Türk vatandaşı, Elpidophoros Lambriniadis, New York’ta Holy Trinity Katedrali’nde düzenlenen görkemli bir törenle resmi olarak görevine başladı. Türkiye’yi BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu’nun temsil ettiği töreni, Türk basınından sadece Hürriyet izledi.

24.06.2019Dünya
THYnin İstanbul-New York aktarmasız uçuşunun 25. yılı

THY'nin İstanbul-New York aktarmasız uçuşunun 25. yılı

İstanbul- New York aktarmasız uçuşlarının 25. yılı için New York Metropolitan Club'ta resepsiyon düzenlendi. Türkiye'nin New York Başkonsolosu Alper Aktaş "THY çok büyük fedakarlıklarla büyük bir başarı hikayesine imza atmış durumda" dedi.

20.06.2019Ekonomi
Suriyede rejimin sivillere yönelik saldırılarının sonuçları korkunç

"Suriye'de rejimin sivillere yönelik saldırılarının sonuçları korkunç"

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, “Ne yazık ki (Suriye'de) ateşkes ihlalleri hala artıyor. Rejimin sivillere yönelik saldırılarının sonuçları korkunç.” dedi.

19.06.2019Dünya
New Yorkta 21 katlı Türken Evinin temeli atıldı

New York'ta 21 katlı 'Türken Evi'nin temeli atıldı

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfının (Türken) Evi'nin Manhattan binasının temeli atıldı.

26.11.2018Dünya
Türkiyeden BM Güvenlik Konseyine reform önerisi

Türkiye'den BM Güvenlik Konseyi'ne reform önerisi

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu, BM Genel Kurulu'nda düzenlenen ''BM Güvenlik Konseyi'nde adil temsiliyet ve üye sayısının artırılması'' konulu oturumda, BM Güvenlik Konseyi reformuna duyulan ihtiyacın aciliyetine dikkati çekti.

21.11.2018Dünya
Türkiyenin sunduğu Myanmar kararına BMde büyük destek

Türkiye'nin sunduğu Myanmar kararına BM'de büyük destek

Türkiye'nin öncülüğünde Myanmar'da özellikle de Arakanlılara yönelik insan hakları ihlallerini kınayan ve hesap verebilirlik çağrısı yapan Birleşmiş Milletler kararı büyük destek aldı.

17.11.2018Dünya
New York’ta onur konuğu

New York’ta onur konuğu

Turkish Philanthropy Funds’ın, her yıl topluma pozitif katkı sağlayan hayırseverleri onurlandırıldığı galanın bu yılki onur konuğu Demet Sabancı Çetindoğan oldu.

12.11.2018Magazin
Türkiyeden BMGKde reform çağrısı

Türkiye'den BMGK'de reform çağrısı

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, "BM Güvenlik Konseyini (BMGK) daha geçirgen, demokratik, temsilci ve sorumlu bir organ olacak şekilde reforme etmeliyiz." çağrısında bulundu.

10.11.2018Dünya
YÖK, Ortadoğu’nun akademik mirası için çalışıyor

YÖK, Ortadoğu’nun akademik mirası için çalışıyor

YÖK’ün geçen hafta duyurduğu ‘Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi’nin ilk paneli New York'ta yapıldı. Ortadoğu’daki akademik mirası korumak için başlatılan proje kapsamında, Türk yetkililer New York Başkonsolosu Alper Aktaş, BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, ABD’deki akademisyenler ve öğrencilerle buluştu.

3.11.2018Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABDde

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de

 Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu Görüşmelerine katılmak üzere özel uçak "CAN" ile ABD'nin New York şehrine ulaştı.

23.09.2018Gündem
Türkiye ve Rusya ezber bozdu İlk kez yan yana operasyon…

Türkiye ve Rusya ezber bozdu! İlk kez yan yana operasyon…

Türkiye, bölgesel bir savaş başlatma riski olan İdlib krizini, ısrarlı diplomatik çabalarla çözerken, ezberleri de bozdu. Suriye’de NATO ve ABD’nin 6 yıldır yanaşmadığı “güvenli bölge” Rusya’nın desteğiyle kuruldu. NATO üyesi Türkiye ilk kez Rusya ile yan yana operasyon yürütecek.

19.09.2018Gündem
BMGKda peş peşe açıklamalar: Son verin çağrısı

BMGK'da peş peşe açıklamalar: 'Son verin' çağrısı

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Rusya ve Esad rejiminin İdlib'de 100'den fazla hava saldırısı düzenlediğini söyledi. Haley "Rusya ,İran ve Esad rejimi siyasi çözümle ilgilenmiyor. Türkiye bunu geçen hafta öğrendi, İdlib'de ateşkes istedi ama Rusya ve İran, Türkiye'nin bu teklifini kabul etmedi" iddiasında da bulundu. Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu da BM Güvenlik Konseyinde İdlib'de bütün askeri operasyonlara son verilmesi ve ateşkes çağrısı yaptı. İngiltere temsilcisi de Erdoğan'ın İdlib ile ilgili kaleme aldığı makaleye atıfta bulunarak “Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kesinlikle katılıyoruz.” dedi.

11.09.2018Dünya
Obama Türkiye temsilcisine komşu geliyor

Obama Türkiye temsilcisine komşu geliyor

Obama çifti, Türkiye’nin New York’taki Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği residansına komşu geliyor

13.02.2018Dünya
Kudüs için yol haritası

Kudüs için yol haritası

ABD Başkanı Donald Trump 7 Aralık’ta İsrail Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıyacaklarını açıklayınca dünyada bir anda gündem değişti. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) İstanbul’daki olağanüstü toplantısı için nasıl hazırlık yapıldı? Papa, İİT toplantısı için İstanbul’a nasıl davet edildi, neden gelmedi? Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a telefonda Kudüs konusunda nasıl destek vereceğini hangi sözlerle anlattı? BM’deki oylama devletin zirvesinde nasıl takip edildi? Önümüzdeki dönemde hangi kararlar devreye sokulacak? İşte son 15 günün perde arkası:

26.12.2017Gündem
BM’den Trump’a Kudüs vetosu

BM’den Trump’a Kudüs vetosu

ABD’nin ‘Kudüs’ kararına karşı Türkiye ve Yemen öncülüğünde hazırlanan tasarı, BM Genel Kurulu’nda 128 lehte oyla kabul edildi. Bizzat Başkan Trump’ın tehditleri nedeniyle yükselen tansiyonun gölgesinde yapılan oylamada 35 üye çekimser kaldı, 9 ülke ise ret kararı verdi. BM Güvenlik Konseyi’nin 4 daimi üyesi de kararın arkasında durdu.

21.12.2017Dünya
Binali Yıldırım: ABD ile yaşadığımız sorunlar geçicidir

Binali Yıldırım: ABD ile yaşadığımız sorunlar geçicidir

Başbakan Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yılı dolayısıyla New York Başkonlosluğu'nda düzenlenen anma törenine katıldı. Yıldırım buradaki konuşmasında, 'Bugün Amerika Birleşik Devletleri ile yaşamakta olduğumuz sorunlar geçicidir. Türkiye'nin dostluğu her zaman bütün müttefiklerimiz için önemli ve kıymetlidir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün prensibi yurtta sulh, cihanda sulhtur' dedi.

10.11.2017Gündem
İdlib’de zor görev

İdlib’de zor görev

Erdoğan, geçen ay Rusya ile varılan çatışmasızlık anlaşmasının umut verici bir fikir olduğunu belirtirken zorluklarına değindi: “Anlaşma kapsamında Ruslar, İdlib dışında güvenliği sağlayacak, Türkiye de İdlib bölgesinin içinde güvenliği sağlayacak. Bu kolay bir görev değil”. Cumhurbaşkanı dün ABD Başkanı Trump’la da bir araya geldi. Erdoğan için “Benim dostum haline geldi” diyen Trump, Türkiye ve ABD’nin şu anda hiç olmadığı kadar birbirine yakın olduğunu belirtti. Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, iki liderin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin gerçekleştirmeyi planlanladığı referanduma karşı oldukları ifade edilerek, bu tür bir adımın ciddi sonuçları olacağının vurgulandığı belirtildi.

21.09.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Akdeniz’de büyük çekişmenin perde arkası

Türk kamuoyunun dikkati günlerdir Akdeniz’deki gerilime çevrilmiş durumda. Yunanistan’ın geçen hafta Mısır’la imzaladığı ‘Münhasır Ekonomik Bölge’ anlaşmasının yol açtığı tepkilerin ardından Türkiye’nin Oruç Reis sismik araştırma gemisini savaş gemilerinin eşliğinde Doğu Akdeniz’in ortasına göndermesiyle birlikte patlak veren gerilim iyice tırmanmış bulunuyor. Aslında uzun bir zamandır birikmekte olan bu gerilimin temelinde kıta sahanlığından başlamak üzere Akdeniz’deki deniz yetki alanlarının sınırlarının nereden geçeceği, bu sınırların nasıl çizileceği meselesi yatıyor. Bu soruların yanıtları Akdeniz’deki doğal kaynakların nasıl paylaşılacağını da belirleyecek.

14.08.2020

Ayasofya kararı eleştirilerine ne yanıt veriliyor?

916 yıl kiliseydi Hagia Sophia. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u almasıyla camiye çevrildi. Ayasofya sembolik anlamı ve ideolojik değeriyle yüzyıllardır tartışmaların odağında yer aldı.

14.07.2020

İdlib’deki saldırı sırasında havada kimin uçakları vardı?

Geçen cumartesi günü bu köşede yayımlanan ‘İdlib’deki Saldırıda Rusya’nın Sorumluluğu’ başlıklı yazıda İdlib’deki gelişmelerle ilgili olarak Rusya’nın genel anlamdaki belirleyici rolünü vurgularken söz konusu saldırının Suriye savaş uçakları tarafından gerçekleştirildiğini kaydetmiştik. Yazıdaki bu ifade perşembe akşamı yaşanan bu olayın hemen ertesinde yapılan açıklamalara, ilk haberlere dayanıyordu.

3.03.2020

Akçakale kapısı BM’de hangi engele takıldı?

Geçen hafta on binlerce insan İdlib’de hava saldırıları altında çaresizlik içinde kuzeye doğru yollara dökülürken, New York’ta Birleşmiş Milletler merkezinin birinci katındaki Güvenlik Konseyi salonu Suriye’ye yapılacak insani yardımlar konusunda karşılıklı suçlamalara, vetolara, karar tasarılarının reddedilmesine sahne oluyordu.

27.12.2019

Libya ile anlaşmaya nasıl bakmalıyız

Türkiye ile Libya’da BM’nin meşru hükümet olarak tanıdığı ‘Ulusal Mutabakat Hükümeti’ arasında Akdeniz’deki deniz yetki alanlarının sınırlanmasına ilişkin bir mutabakat muhtırasının imzalanması uluslararası politikada son zamanların en çok dikkat çeken hadiselerinden biri oldu.

7.12.2019

ABD ve Rusya’nın ortak planı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ombudsmanlık Konferansı’nda “Birileri petrol paylaşımının içinde. Bizim önümüze de bunu getirdiler. ‘Bizim derdimiz petrol değil’ dedik, ‘Bizim derdimiz insan’ dedik” diye açıklama yaptığı sıralarda Anadolu Ajansı, Rusya’nın ABD’nin boşalttığı Tişrin üssüne yerleştiği haberini geçiyordu. Vahim olan, Türkiye ile Rusya arasında varılan mutabakat üzerine Türk askeri ile ilk ortak devriyeyi yapan Rus komutanının terör örgütünün paçavrasını alıp onlara Rus bayrağını takdim etmesiydi.

19.11.2019

İdlib yollarında Batı ile buluşmak

BİRLEŞMİŞ Milletler Güvenlik Konseyi’nin dört gün arayla İdlib’i görüşmek üzere iki kez toplanması, Hatay sınırına doğru yaklaşan krizin dünyanın bir numaralı meselesi haline gelmekte olduğunun –ya da geldiğinin- en açık göstergelerinden biri.

12.09.2018

İnişi görünce frene bastı, Nasdaq için ‘iyi hava’yı bekleyecek

ATA Holding’in kurucularından Ertuğrul Kurdoğlu’nun büyük oğlu Erhan Kurdoğlu, kardeşi Korhan Kurdoğlu ile Miami Üniversitesi’ndeyken maç seyredip, Burger King hamburgeri yerken kafaya koydu:

8.02.2018