EKSTRA
MENÜ

Ders Çalışma

Ders Çalışma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ders Çalışma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.449 Ders Çalışma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ders Çalışma Haberleri

Çocuğunuza ders çalışma alışkanlığı kazandırmanın yolları var

Çocuğunuza ders çalışma alışkanlığı kazandırmanın yolları var

Ders çalışma sorunu, anne-babaların ve öğretmenlerin gündemini uzun yıllardır meşgul eden en önemli sorunlardan. Çok az sayıda ebeveyn dışında, genelde en sık dile getirilen şikâyetlerden biri, çocuğun ders çalışmaması ile ilgili. Peki çocuklara ders çalışma alışkanlığı nasıl kazandırılabilir? Bunun bazı yöntemleri var.

11.01.2016Eğitim
Gece ders çalışan öğrencilere çay ve simit

Gece ders çalışan öğrencilere çay ve simit

Amasya Üniversitesi'nde, final sınavları döneminde üniversitenin kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere her gece ücretsiz çay ve simit ikram ediliyor.

7.01.2016Eğitim
Sınavlara kendi yöntemlerinizle hazırlanın

"Sınavlara kendi yöntemlerinizle hazırlanın"

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Songül Özgün, her bireyin farklı şekilde öğrendiğini, ders çalışmayı engelleyen durumların kontrol altına alınabileceğini söyledi.

22.12.2015Ege
19 erkek çocuğa cinsel istismar ve tecavüzden 240 yıl hapis

19 erkek çocuğa cinsel istismar ve tecavüzden 240 yıl hapis

Kayseri’de yaşları 12 ile 17 arasında değişen 19 erkek çocuğunu eve götürüp porno film izlettiği, çocukları birbirleriyle cinsel ilişkiye zorladığı ve bazılarına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 39 yaşındaki F.Z. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce 240 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

11.12.2015Gündem
Uzmanlar TEOG öncesi aileleri uyarıyor: Sınavdan birkaç gün önce çocuğunuzu rahatlatın

Uzmanlar TEOG öncesi aileleri uyarıyor: Sınavdan birkaç gün önce çocuğunuzu rahatlatın

1 milyon 174 bin 427 ortaokul 8’inci sınıf öğrencisinin iyi bir liseye girmek için yarışacağı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi ortak sınavları 25-26 Kasım’da yapılacak. Uzmanlar, sınav için gün sayan aileler ve öğrenciler için şu önerilerde bulunuyor: Sınavdan birkaç gün önce çocuğunuzu ders çalışmak yerine, rahatlayabileceği bol oksijenli ortamlara götürün. Sevdiği insanlarla birlikte sevdiği aktiviteler yapmasını sağlayın. Uyumakta zorlanıyorsa dinlendirici müzikle ve ılık bir duşla rahatlatın.

21.11.2015Eğitim
TEOG öncesi bunlara dikkat

TEOG öncesi bunlara dikkat!

Sınav yaklaşırken öğrenciler ve aileler neler yapmalı?

19.11.2015Eğitim
TEOG sınavı öncesi ve sonrası kabusa dönüşmesin

TEOG sınavı öncesi ve sonrası kabusa dönüşmesin

Değerli anne-babalar, biricik evladınız kısa bir süre sonra Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavlarına girecek. TEOG sınavı sonrası elde edilen puanlar ve eğitime devam edilecek olan lise, aslında hep bir bütünün parçası.

16.11.2015Eğitim
Hayatınızda atlamanız gereken ilk engel: TEOG

Hayatınızda atlamanız gereken ilk engel: TEOG

Ortaokul 8’inci sınıflarda okuyan 1 milyon 174 bin 427 öğrenci Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında birinci dönem ortak sınavlarına girecek. Büyük maratona kısa bir süre kalsa da başarılı olmak ve gereksiz yere kaygılanmamak için bu sınavın hayatınızda atlamanız gereken ilk engel olduğunu, kalan süreyi doğru değerlendirebileceğinizi bilmeniz gerekiyor.

16.11.2015Eğitim
Sıkıysa ders çalışma

Sıkıysa ders çalışma

JAPONYA’nın yeni Eğitim Bakanı Hiroşi Hase’nin eskiden profesyonel bir Amerikan güreşçisi olduğu ortaya çıktı.

22.10.2015Dünya
Bir çömezim okul yolunda

Bir çömezim okul yolunda

İlkokul ve liseden sonra maalesef üniversitede de karşınıza çıkar ‘çömez olma’ gerçeği. Aslında çömezlik keyifli hikâyeler bütünüdür. Mezuniyete doğru askerlik anıları gibi anlatılır. Ancak ilk yıllarda pek keyif vermez. O yüzden alışma günleri biraz sancılı geçebilir. Bunun için size birkaç önerimiz var. Çömezler ve çömez adayları için üniversitenin ilk zamanlarında yapılması ve yapılmaması gerekenleri sıraladık:

15.10.2015Eğitim
MEBin takviye kursları başladı

MEB'in takviye kursları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı gibi çeşitli yenilikler sunan destekleme ve yetiştirme kursları, 2 milyon 710 bin öğrencinin katılımıyla başladı. 237 bin kadrolu öğretmen ile 29 bin ücretli öğretmenin görev yapmak için başvurduğu kurslar, 22 bin 255 merkezde açıldı. Takviye kursları için başvuru süresi ise, 9 Ekim’e kadar uzatıldı.

3.10.2015Eğitim
e- kursa üç günde 1 milyondan fazla başvuru

e- kursa üç günde 1 milyondan fazla başvuru

MEB’in, bu yıl öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı da sunan bir dizi yenilikle başlatacağı destekleme ve yetiştirme kurslarına, yeni eğitim yılının başladığı haftanın ilk 3 günündeki başvuru sayısı 1 milyonu geçti.

1.10.2015Eğitim
Okul kabus olmasın

Okul kabus olmasın

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı Öğretim Görevlisi Songül Özgün, ebeveynlerin ve öğretmenlerin tutum ve davranışlarının çocuğun okulu sevmesinde etkili olduğunu söyledi.

30.09.2015Ege
Çocuklarda ödev ve ders disiplini nasıl sağlanır

Çocuklarda ödev ve ders disiplini nasıl sağlanır?

Çocukların çalışması için nasıl bir düzen sağlanmalı?

15.09.2015Eğitim
Lise 1ler tekrarcı

Lise 1'ler tekrarcı

Lise birinci sınıfta öğrencilerin yaklaşık 5’te 1’i (yüzde 17.06) sınıf tekrarına kalıyor. Hedef, 5 yıl sonra bu oranı yüzde 5’e düşürmek. En az sınıf tekrarı yapan öğrenci oranı ise 2014’te yüzde 0.45 olarak belirlenen lise son sınıflarda. Bu veriler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) 8 Eylül’de açıkladığı ‘2015-2019 Stratejik Planı’nda yer aldı. Bakanlığın önümüzdeki 5 yıllık hedeflerinin ve en son 2014 yılına ait verilerin yer aldığı plan, eğitimin içinde bulunduğu durumu da gözler önüne serdi. En dikkat çeken verilerden biri de lise birinci sınıfların, sınıf tekrar oranı oldu.

11.09.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

Çocuğunuz tembel mi?

Dersin başında çabuk sıkılıyor, on dakika sonra kalkıp dolanmaya mı başlıyor?

8.01.2016
Çocuklara ödev konusunda ne kadar yardım edilmeli

Çocuklara ödev konusunda ne kadar yardım edilmeli?

Çocuklara ödev yapma alışkanlığı kazandırmanın yolları...

3.12.2015

Öğretmeni değil, annesiyim

Okulların açıldığı bu günlerde, her yaştan çocuğu olan annelere küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz: Çocuğunuzun öğretmeni değil, annesi olduğunuzu unutmayın!

28.09.2015