EKSTRA
MENÜ

Çatalca

Çatalca haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çatalca hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.801 Çatalca haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çatalca, yüzölçümü bakımından İstanbul'un en büyük ilçesidir. İstanbul'un batı sınırında kurulmuş bir kent merkezidir.

1865 yılında, Tanzimat sonrası yapılan vilayet düzenlemelerinde Meclis-i İdare-i Liva-yı Zabtiyye'ye bağlanan ilçe, 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle vilayet merkezi yapılmıştır. 26 Haziran 1926 tarihli kanunla tekrar ilçe haline getirilerek İstanbul'a bağlanmıştır. Fatih Sultan Mehmet'in "bu şehri Allah'a emanet ettim" dediği Çatalca, stratejik yönden çok önemli bir ilçedir.

Çatalca Haberleri

Atıkları gübre olacak

Atıkları gübre olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir dönem hayvancılıkla uğraşan babası Hasan İmamoğlu ile birlikte Çatalca Kestanelik Mezbahası’nda düzenlenen İBB Kurban Bayramı Faaliyetleri ve Hayvancılık Politikaları Tanıtım Programı’na katıldı.

17.07.2021Gündem
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu Kurban bayramı önlemlerini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu Kurban bayramı önlemlerini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB Kurban Bayramı Faaliyetleri ve Hayvancılık Politikaları Tanıtım Programı"nda konuştu. Kurban bayramı süresince aldıkları tedbirleri aktaran İmamoğlu, geçmiş yıllarda kayıtlara geçen olumsuz görüntülerin yaşanmaması için çalışacaklarını belirtti.

16.07.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İSKİ su kesintisi programı (Büyükçekmece, Çatalca, Güngören, Maltepe, Bahçelievler...)

Sular ne zaman gelecek? İSKİ su kesintisi programı (Büyükçekmece, Çatalca, Güngören, Maltepe, Bahçelievler...)

İSKİ (İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) su kesintisi programını paylaştı. Günlük su kesintisi programına göre aralarında Büyükçekmece, Çatalca, Güngören, Maltepe, Bahçelievler'in de bulunduğu birçok ilçede su kesintisi yaşanacak. Peki, sular ne zaman gelecek? İşte İSKİ su kesintisi programı

13.07.2021Gündem
Karbon ticareti hızlanıyor

Karbon ticareti hızlanıyor

Karbon ticaretinin giderek daha da önem kazandığını söyleyen Sanko Enerji CEO’su Hakan Yıldırım, “Yeşil Mutabakat üretim süreçleri ve rekabet için kritik öneme sahip. Çatalca’daki santraldan Hintli sanayi devleri gelip yeşil sertifika alıyor. Böylece kendi ürettiği karbonu buradan aldığı sertifika ile sıfırlamış oluyor. Bu da yenilenebilir enerji santralları için gelir ve bir teşvik mekanizması oluşturuyor” diye konuştu.

11.07.2021Ekonomi
Bakan Selçuk öğrencilerle su savaşı yaptı

Bakan Selçuk öğrencilerle su savaşı yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Telafide Ben de Varım' programı kapsamında İstanbul Çatalca Çakıl İlk ve Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Çocuklarla su savaşı yapan Bakan Selçuk, telafi eğitiminin salgından bağımsız olarak devam edeceğini söyledi.

9.07.2021Eğitim
İstanbul lise taban puanları 2021 İstanbul Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

İstanbul lise taban puanları 2021! İstanbul Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler, İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. İstanbul lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise eğitimine devam etmek isteyen adayların, tercih döneminde yardımcısı olacak. Peki İstanbul'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanları ve yüzdelik dilimleri nedir? İşte 2021 yılına ait İstanbul Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

30.06.2021Eğitim
Sular ne zaman gelecek İSKİ su kesintisi saat aralıklarını paylaştı

Sular ne zaman gelecek? İSKİ su kesintisi saat aralıklarını paylaştı

İSKİ bugün İstanbul'un birçok ilçesinde su kesintisi yaşanacağını duyurdu. Yayınlanan planlı kesinti programına göre, Arnavuköy, Bağcılar, Beykoz, Beşiktaş, Maltepe, Pendik, Çatalca ilçelerine su verilemeyecek. Su kesintisinden etkilenecek mahallelerde ikamet eden vatandaşlar su kesintisinin sona ereceği saati araştırıyor. Peki, İstanbul'da sular ne zaman gelecek?

29.06.2021Gündem
Bakan Dönmez: Önümüzdeki yıl Karadenizde keşif amaçlı sondaj planlayabiliriz

Bakan Dönmez: Önümüzdeki yıl Karadeniz'de keşif amaçlı sondaj planlayabiliriz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bu yıl içerisinde, yetişmezse önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Karadeniz'de keşif amaçlı bir sondaj daha planlayabiliriz. O bölge verimlilik açısından ciddi potansiyel içeren bir bölge. Eğer mevcut veriler gibi bir veriyle karşılaşırsak kuzeybatıda yer alan sahada da bir keşif açıklama imkanımız olabilir." dedi.

27.06.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek 23 Haziran İstanbulda kesinti olacak ilçeler

Sular ne zaman gelecek? 23 Haziran İstanbul'da kesinti olacak ilçeler

23 Haziran Çarşamba günü, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinden etkilenen bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi sitesine girerek suların geleceği saate yönelik araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

23.06.2021Gündem
İstanbulda en yüksek kirayı Giresunlular ödüyor

İstanbul'da en yüksek kirayı Giresunlular ödüyor

İstanbul'da yapılan bir araştırmayan göre kiralık dairede yaşayan Giresunlular en yüksek kirayı ödedikleri ortaya çıktı. En düşük kirayı ise Erzurumlular ödüyor.

23.06.2021Ekonomi
Çatalcada imalathane yangını kullanılamaz hale geldi

Çatalca'da imalathane yangını! kullanılamaz hale geldi

Çatalca'da bir meyve suyu ve çikolata imalathanesinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

19.06.2021Gündem
Karayolu işleri yaptırılacak

Karayolu işleri yaptırılacak

Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce karayolu işleri yaptırılacak.

19.06.2021Ekonomi
Karısını öldürdü, kaçtı Çalılıklar arasında yakalandı

Karısını öldürdü, kaçtı! Çalılıklar arasında yakalandı

Adana'da yaşayan Erdal Çavuş, eşi İlknur Çavuş'u annesini ziyarete geldikleri Çatalca'da silahla göğsünden vurarak öldürdü. Katil zanlısı koca, çalılıklar arasında saklanırken yakalandı.

18.06.2021Haber
Karısını öldürdü, kaçtı Çalılıklar arasında yakalandı

Karısını öldürdü, kaçtı! Çalılıklar arasında yakalandı

Adana'da yaşayan Erdal Çavuş, eşi İlknur Çavuş'u annesini ziyarete geldikleri Çatalca'da silahla göğsünden vurarak öldürdü. Katil zanlısı koca, çalılıklar arasında saklanırken yakalandı.

18.06.2021Gündem
Fotoğrafta gördüğümüzden daha güzel

Fotoğrafta gördüğümüzden daha güzel

İstanbul’a yakın ve neredeyse bağlı olduğu Silivri’de yaşayanların dahi pek bilmediği bir köy Danamandıra. 1800’lerde kurulmuş köyün yanındaki iki göl ve etrafında oluşturulan tabiat parkı, büyük şehirden kaçanlara hoş bir nefes oluyor.

13.06.2021Seyahat
‘Altın şehir’ İstanbul

‘Altın şehir’ İstanbul

2018’de 9.4 trilyon lira olarak ölçülen İstanbul’un arsa değeri, 2020 sonu itibarıyla yüzde 149’luk artış kaydetti. Arsa değeri en yüksek ilçelerin başında 28 bin 270 liralık ortalama metrekare fiyatıyla Şişli gelirken, Şişli’yi, 27 bin lirayla Beyoğlu ve 22 bin 746 lirayla Beşiktaş takip etti. Arsa ticaretinin Silivri, Çatalca ve Arnavutköy’de yoğunlaştığı görülürken, Esenler ve Güngören’de neredeyse boş arsa kalmaması dikkati çekiyor.

11.06.2021Ekonomi
Muhtarlık heyecanı

Muhtarlık heyecanı

Türkiye genelinde 753 yerde, ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından muhtarlık seçimi yapıldı. İstanbul’da da 14 mahallede, çeşitli nedenlerle düşen muhtarlıklar için yaklaşık 71 bin seçmen sandık başına gitti.

7.06.2021Gündem
İstanbulda 14 mahallede muhtarlık yarışı

İstanbul'da 14 mahallede muhtarlık yarışı

İstanbul'da 14 mahalledeki muhtarlık seçimleri için oy kullanımı tamamlandı. Muhtarlıklar için 11'i kadın 62 aday yarıştı, yaklaşık 71 bin seçmen sandık başına gitti. Saat 17.00'de sona eren oy kullanma işleminin ardından oy sayımına geçildi.

6.06.2021Gündem
Son dakika... İstanbulda 14 mahallede seçim heyecanı başladı

Son dakika... İstanbul'da 14 mahallede seçim heyecanı başladı

Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bugün seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar vermişti. Türkiye genelinde bugün 753 yerde muhtar seçimi var. İstanbul'da da 14 mahalle, yeni muhtarlarını belirleyecek. 71 bin seçmenin oy kullanacağı İstanbul'da 11'i kadın 62 muhtar adayı yarışıyor. 08.00’da başlayan oylama işlemi saat 17.00’da sona erecek. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı okulda polis ekipleri, HES kodu sorgulaması yaptı, HES kodu olmayan görevliler ve seçmenler okula alınmadı.

6.06.2021Gündem
YSK.gov.tr seçmen sandık sorgulama ekranı Hangi sandıkta oy kullanacağım

YSK.gov.tr seçmen sandık sorgulama ekranı! Hangi sandıkta oy kullanacağım?

YSK seçmen sandık sorgulama ekranı, 6 Haziran 2021 tarihinde Türkiye genelinde pek çok muhtarlık için gerçekleşecek olan seçim dolayısıyla merakla araştırılıyor. Türkiye genelinde 753 yerde sandığa gidilecek seçimde İstanbul’da da 14 mahalle yeni muhtarlarını belirleyecek. Peki, YSK.gov.tr seçmen sandık sorgulama ekranına nasıl ulaşılır? İşte, hangi sandıkta oy kullanacağım sorusunun cevabı

6.06.2021Gündem
İstanbul’da ve Türkiye genelinde bugün seçim var

İstanbul’da ve Türkiye genelinde bugün seçim var

Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından bugün, seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar verildi.

6.06.2021Gündem
Yazlık evde elektrik tüketim rekoru

Yazlık evde elektrik tüketim rekoru

Salgın sürecinde birçok kişi kalabalıktan uzak kalmak için yazlık evlere yöneldi. Uzaktan çalışmanın da yaygınlaşmasıyla yazlıklarda geçirilen süre uzadı. CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in hazırladığı ‘Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’ sayfiye bölgelere olan talebi ortaya koydu.

4.06.2021Ekonomi
İstanbulda pazar günü seçim heyecanı var 14 mahallede sandık kurulacak

İstanbul'da pazar günü seçim heyecanı var! 14 mahallede sandık kurulacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde 6 Haziran günü seçimlerin tekrarlanmasına karar verdi. İstanbul'da da 14 mahalle pazar günü yapılacak seçimle yeni muhtarlarını belirleyecek. Muhtar adayları, seçime günler kala kapı kapı dolaşarak oy istemeye devam ederken, mahalleliler, sağlık ocağı ve yeşil alan istiyor.

2.06.2021Gündem
3 bin fotoğrafla bir İstanbul masalı...

3 bin fotoğrafla bir İstanbul masalı...

“İstanbul benim aşkım. Çocukluğumun geçtiği Kandilli’de, Boğaz’ın hemen yanı başında atıldı bu sevginin tohumları...” diyor tarihçi, seyahat yazarı ve rehber Saffet Emre Tonguç. ‘İstanbul Hakkında Her Şey’ adlı kitabı güncellendi, 64’üncü baskıyı yaptı. Kitabın sayfalarını çevirdikçe kendinizi bir İstanbul masalının içinde buluyorsunuz. Kitap ayrıca, dünyanın prestijli turizm kulübü Skal tarafından En İyi Turizm Yayını seçildi. Yazarımızla bu büyülü şehri konuştuk.

30.05.2021Hürriyet Pazar
Mesire yeri işletme hakkı 20 yıllığına kiraya verilecektir

Mesire yeri işletme hakkı 20 yıllığına kiraya verilecektir

Çatalca Orman İşletme Müdürlüğü, Fındıkdere B Tipi Mesire Yeri işletme hakkının 20 yıllık süre ile kapalı zarf teklif usulü kullanma hakkının kiralamak için ihaleye çıkıyor.

24.05.2021Ekonomi
İstanbul’u rahatlatan yol

İstanbul’u rahatlatan yol

İstanbul’u kuzeyden by-pass ederek Trakya ile Anadolu arasında taşımacılık yapan büyük araçları şehir trafiğine sokmayacak Kuzey Marmara Otoyolu’nun 398.4 kilometrelik bölümü tamamlandı.

23.05.2021Ekonomi
Kardeşimin Hikayesi kitabını kim yazmıştır Kardeşimin Hikayesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kardeşimin Hikayesi kitabını kim yazmıştır? Kardeşimin Hikayesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında yazılmış olan birçok kitap vardır. Kardeşimin Hikayesi son yıllarda yazılmış olan ve oldukça fazla beğenilen bir kitap olmuştur. Kardeşimin Hikayesi kitabı Türkçe dilinde yazılmış bir kitaptır. Kardeşimin Hikayesi internette de kolayca temin edilebilen bir kitap olup merak edilen bir konusu vardır. Peki Kardeşimin Hikayesi kitabının yazarı kimdir? Kardeşimin Hikayesi kitabının özeti nedir? Kardeşimin Hikayesi karakterleri nelerdir? İşte Kardeşimin Hikayesi kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Ankarada sular ne zaman gelecek 10 Mayıs ASKİ Ankara su kesintisi bilgileri

Ankara'da sular ne zaman gelecek? 10 Mayıs ASKİ Ankara su kesintisi bilgileri

Ankara'da sular ne zaman gelecek sorusu, 10 Mayıs Pazartesi günü bölgelerinde su kesintisi yaşayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. ASKİ su kesintisi listesi içerisinde yer alan ilçelerde suların ne zaman geleceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, buna göre hazırlıklı olacak. Peki, 10 Mayıs Pazartesi ASKİ su kesintisi kapsamında Beypazarı, Altındağ, Sincan'da sular ne zaman gelecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.05.2021Gündem
Yoğun istek üzerine

Yoğun istek üzerine

Ebru Yaşar, yeni albümü “Gel de Sevme”nin ikinci klibini, dinleyicilerinden gelen yoğun istek üzerine “Ben Bilmem” şarkısına çekti.

9.05.2021Keyif
Plato Nedir Ve Nasıl Oluşur Plato Çeşitleri Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Plato Nedir Ve Nasıl Oluşur? Plato Çeşitleri Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Plato, ülkemiz genelinde oldukça yaygın bir halde bulunan geniş düzlüklerdir. Bu düzlüklerde yaylacılık faaliyetleri sıklıkla yapıldığından dolayı halk arasında yayla adı ile de anılmaktadır. Peki, Plato nedir ve nasıl oluşur? Plato çeşitleri ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? İşte detaylar.

3.05.2021Araştırma
Trakya’da bahar bayramı

Trakya’da bahar bayramı

Istranca Dağları’nda mor ormangülleri açtı; bahar doğanın binbir renginde kendini gösteriyor. Bunu kutlamanın kadim geleneği hıdrellez eğlencesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da pandemi nedeniyle sokakları renklendiremeyecek. Yine de 5 Mayıs gecesi dileklerimizi bir gül dalına asabiliriz...

2.05.2021Seyahat
Sakarya plaka kodu kaçtır Sakarya ve ilçelerinin plaka harfleri

Sakarya plaka kodu kaçtır? Sakarya ve ilçelerinin plaka harfleri

Plaka denildiğinde, günlük yaşantıda sıkça kullanılan, kamyon, taksi, kişisel araç gibi her türlü araçta bulunması zorunlu olan şey aklımıza gelir. Araçların ön ve arka tampon kısımlarında yer alan bu cisim birçok işlem esnasında kullanılan bir eşyadır. Bu yazıda Sakarya ilinin ve Sakarya iline ait olan ilçelerin plaka kodlarını derledik.

27.04.2021Araştırma
Türkiyeden Avrupaya trenle tır kasası taşımacılığı ilk çeyrekte yüzde 25 arttı

Türkiye'den Avrupa'ya trenle tır kasası taşımacılığı ilk çeyrekte yüzde 25 arttı

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, Avrupa'ya trenle tır kasası taşımacılığının bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 25 arttığını belirterek, "Tekirdağ, Ömerli (İstanbul) ve Marmaray Boğaz Tüp Geçişi ile Anadolu yakasından da tır kasası taşımacılığına başlamayı planlıyoruz." dedi.

18.04.2021Ekonomi
Lavanta Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır Lavanta Kürü Faydaları Ve Tarifi

Lavanta Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Lavanta Kürü Faydaları Ve Tarifi

Bitkisel kürler, insan sağlığı ve çevre için olumlu etkilere sahip olan ürünlerdir. Bu kürlerin kullanımı ile insan yaşamının kalitesi ve sağlıklı gelişim de sağlanabilmektedir. Lavanta kürü nedir ve nasıl yapılır? Lavanta kürü faydaları ve tarifi nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Araç ve iş makinesi kiralama hizmeti alınacaktır

Araç ve iş makinesi kiralama hizmeti alınacaktır

Orman İşletme Müdürlüğü-Çatalca Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Orman Genel Müdürlüğü’nce araç ve iş makinesi kiralama hizmeti alınacak.

10.04.2021Ekonomi
İstanbul Posta Kodu kaçtır İstanbul ili ve ilçelerinin Posta Kodları

İstanbul Posta Kodu kaçtır? İstanbul ili ve ilçelerinin Posta Kodları

Posta kodu bir adrese mektup, posta ve herhangi bir şey gönderirken lazım olan basamaklar serisidir. Bir adrese bir şeyler gönderileceği zaman sık sık kullanılmaktadır. Özellikle kullanım alanları ve ne işe yaradığı konusunda önem arz etmektedir. Sizde çeşitli posta kodlarının nereye ait olduğunu öğrenip kullanım sağlayabilirsiniz. İstanbul posta kodu kaçtır? İstanbul ili ve ilçelerinin posta kodları nedir? İşte, tüm detaylar.

9.04.2021Gündem
Güngören Posta Kodu kaçtır İstanbulun ilçesi Güngörenin ve mahallelerinin Posta Kodları

Güngören Posta Kodu kaçtır? İstanbul'un ilçesi Güngören'in ve mahallelerinin Posta Kodları

İstanbul oldukça büyük olan illerimizden bir tanesidir. Bu sebeple çok fazla göç alır ve bunun neticesinde de oldukça kalabalıktır. Güngören ilçesi de İstanbul iline bağlı olan ilçelerden bir tanesidir. Burada oturanların Güngören posta kodunu bilmesi gerekir. Yazımızda Güngören posta kodu kaçtır? İstanbul'un ilçesi Güngören'in ve mahallelerinin posta kodları ile ilgili bilgileri sizler için derledik.

9.04.2021Gündem
Elektrikte aslan payı Esenyurt’un

Elektrikte aslan payı Esenyurt’un

Pandemi döneminde değişen koşullar enerji tüketimine de yansıdı. Türkiye’deki abonelerin büyük bir bölümünü bünyesinde barındıran Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (BEDAŞ) İstanbul’un Avrupa yakasındaki tüketicilerin verilerine göre genel elektrik tüketimi düşerken konutlarda kullanılan elektrikte artış meydana geldi.

8.04.2021Ekonomi
İşte illere göre konuta yatırımın geri dönüşü

İşte illere göre konuta yatırımın geri dönüşü

Konut fiyatlarında talep etkisiyle görülen hızlı artışın, kira piyasasına henüz tam anlamıyla yansımadığını belirten TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, amortisman süresinin uzadığını dile getirdi.

4.04.2021Ekonomi
Sular ne zaman saat kaçta gelecek İSKİ 3 Nisan su kesintisi programı

Sular ne zaman saat kaçta gelecek? İSKİ 3 Nisan su kesintisi programı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) 3 Nisan su kesintisi programını paylaştı. Günlük programa göre hem Avrupa hem de Anadolu Yakası'ndaki bazı ilçelerde su kesintisi yaşanacak. Su kesintisinden etkilenen ilçe ve mahallelerde ikamet eden vatandaşlar, kesintinin sona ereceği tarihi ve saati araştırıyor. Peki, sular ne zaman saat kaçta gelecek? İşte İSKİ 3 Nisan su kesintisi programı

3.04.2021Gündem
Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü Nerede Mimar Sinan Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü Nerede? Mimar Sinan Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Osmanlı döneminde pek çok önemli yapı İstanbul'a kazandırılmıştır. Bunlardan bir tanesi de Kanuni Sultan Süleyman Köprüsüdür. Kanuni sultan süleyman köprüsü nerede? Mimar sinan köprüsü tarihi, hikayesi ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? Tüm soruları sizler için yanıtladık.

30.03.2021Seyahat
İstanbulda 20 yaşın üzerinde 3,1 milyon adet konut bulunuyor

İstanbul'da 20 yaşın üzerinde 3,1 milyon adet konut bulunuyor

İstanbul genelinde yapım yılı 2000 ve öncesine ait bina sayısı 817 bin adedi aşarken, bu binalar toplamın yüzde 70,2'sini oluşturuyor - Bu alanda 39 bin 786 adet binayla Fatih başı çekerken, Fatih'i 35 bin 353 ile Üsküdar ve 34 bin 618 ile Bağcılar izliyor.

23.03.2021Ekonomi
Bölgesel tren seferleri bir yıl sonra Kovid-19 tedbirleriyle yeniden başladı

Bölgesel tren seferleri bir yıl sonra Kovid-19 tedbirleriyle yeniden başladı

Üniversite öğrencisi Ahmet Şamil Bayar "Gara girerken maske ve HES kodu kontrolü oldu. İçeride dezenfekte edilmiş bekleme salonunda oturduk. Koltuklar arasında sosyal mesafe kuralı uygulanıyor" dedi.

20.03.2021Ekonomi
Gözde araziler satışa çıktı

Gözde araziler satışa çıktı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), kıyı bölgeleri başta olmak üzere Türkiye genelinde kentlerin en gözde yerlerinde bulunan taşınmazları satmaya devam ediyor.

20.03.2021Ekonomi
Çatalcada TIRa çarpan kamyonun sürücüsü öldü

Çatalca'da TIR'a çarpan kamyonun sürücüsü öldü!

Son dakika haberine göre Çatalca Kuzey Marmara Otoyolu'nda kamyon sürücüsü, TIR'a çarptı. Kazada kamyon sürücüsü 33 yaşındaki Kenan Çerçi hayatını kaybetti.

17.03.2021Gündem
Eyüpsultanda belgesi olmayan hafriyat kamyonu şoförlerine ceza yağdı

Eyüpsultan'da belgesi olmayan hafriyat kamyonu şoförlerine ceza yağdı

Eyüpsultan'da hafriyat kamyonlarına yönelik yapılan denetimlerde kurallara uymayan 9 kamyon şoförüne ceza kesildi.

16.03.2021Gündem
İstanbulun en kalabalık mahallesi 3 ilin nüfusunu geride bıraktı

İstanbul'un en kalabalık mahallesi! 3 ilin nüfusunu geride bıraktı

İstanbul'un en kalabalık mahallesi Beylikdüzü'ndeki Adnan Kahveci Mahallesi, 101 bin 668 kişiyle 3 ilin nüfusunu geride bıraktı. 100 bini aşan nüfusuyla Bayburt, Tunceli ve Ardahan'ı geride bırakan Beylikdüzü ilçesindeki Adnan Kahveci Mahallesi, Türkiye'nin en kalabalık ikinci mahallesi olma özelliği taşıyor. İstanbul'un Adalar, Şile ve Çatalca ilçelerinden daha fazla nüfusa sahip mahalle, Türkiye'nin en az nüfuslu 7 mahallesinden yaklaşık 9 bin 243 kat daha kalabalık...

14.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Belediyeleri aradık işte sonuçlar

Bayramlar, barınaklardaki hayvanlar için diğer günlerde olduğundan çok daha zorlu bir yaşam mücadelesi anlamına geliyor. 

20.07.2021

Son fotoğraf ve ibretlik bir ‘Yeni Türkiye’ hikâyesi

15 Temmuz 2016 gecesi, saat 22.14’te internet siteleri küçük bir haber geçti.

12.06.2021

Su kaynaklarının canavarı göç, tarım, yapılaşma ve endüstri

Tekirdağ NKÜ ‘su uzmanı’ Prof. Dr. Halim Orta su kaynaklarını tehdit eden faktörleri anlatıyor:

21.05.2021