EKSTRA
MENÜ

Batum

Batum ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Batum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.524 Batum haberi bulunmuştur.

Batum Haberleri

İngilizlerin ilk işgal ettiği yerler neresi İngilizlerin ilk işgal ettiği yerlerin haritası

İngilizlerin ilk işgal ettiği yerler neresi? İngilizlerin ilk işgal ettiği yerlerin haritası

Kurtuluş savaşından önce Sevr antlaşmasını imzalayan Osmanlı imparatorluğunun toprak bütünlüğü bozulmuştu. Anadolu'da İngilizler pek çok yeri işgal etmişlerdir. Yakın tarihin en önemli olaylarından bir tanesi olan İngiliz işgali devamlı olarak araştırılan bir konumdur. Peki İngilizlerin ilk işgal ettiği yerler neresi? İngilizlerin ilk işgal ettiği yerlerin haritası nedir? İşte Dünya genelinde İngilizlerin işgal ettiği bölgeler.

14.06.2021Araştırma
NBAde Gecenin Sonuçları: Clippers, Jazzı yenerek seriyi 2-1 yaptı

NBA'de Gecenin Sonuçları: Clippers, Jazz'ı yenerek seriyi 2-1 yaptı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) play-off'larında Los Angeles Clippers, Utah Jazz'ı 132-106 yenerek konferans yarı final serisinde ilk galibiyetini aldı ve durumu 2-1 yaptı.

13.06.2021Basketbol
Rüzgara karşı yürüyorum... Yamalı caddelerinde bu şehrin

Rüzgara karşı yürüyorum... Yamalı caddelerinde bu şehrin

"Kuvayi Milliye" ve "Memleketimden İnsan Manzaraları"nın da aralarında bulunduğu çok sayıda unutulmaz eser kaleme alan, Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Nazım Hikmet Ran'ın vefatının üzerinden 58 yıl geçti.

2.06.2021Keyif
Direğe çarpan cip ikiye bölündü, enişteyle kayınbirader öldü

Direğe çarpan cip ikiye bölündü, enişteyle kayınbirader öldü

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde aşırı hız nedeniyle sürücüsünün kontrolünden çıkarak elektrik direğine çarpan cip, ikiye bölündü. Kazada sürücü infaz koruma memuru Ozan Yeşil ile kayınbiraderi Erkan Batum hayatını kaybetti.

17.05.2021Haber
Direğe çarpan cip ikiye bölündü, enişte ile kayınbirader öldü

Direğe çarpan cip ikiye bölündü, enişte ile kayınbirader öldü

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde aşırı hız nedeniyle sürücüsünün kontrolünden çıkarak elektrik direğine çarpan cip, ikiye bölündü. Kazada sürücü infaz koruma memuru Ozan Yeşil ile kayınbiraderi Erkan Batum hayatını kaybetti.

17.05.2021Gündem
Kars Antlaşması Nedir Kars Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Kars Antlaşması Nedir? Kars Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Birinci, dünya savasının bitmesinin ardından genel olarak dünya düzeni değişmiştir. Bu düzen sonucunda dünyanın her yerinde küçük ve milli devletler kurulmuştur. Türkiye’nin de doğu sınırına kısa süreli birkaç devlet kurulmuştur. Ve bu devletlerde yeni cumhuriyet bir anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşmayı merak eden bireyler de genellikle Kars Antlaşması nedir? Kars Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özeti bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Brest Litovsk Antlaşması Nedir Brest Litovsk Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Brest Litovsk Antlaşması Nedir? Brest Litovsk Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Birinci dünya savaşının başlaması ile birlikte birçok devlet için de yeni bir çağa başlamak üzereydi. U devletler daha çok savaştan çekilmek için anlaşmalar yapmak zorunda kalmıştır. Bu anlaşmayı merak eden bireyler de genellikle Brest Litovsk Antlaşması nedir? Brest Litovsk Antlaşması tarihi, maddeleri nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevaplarını sizler için derledik.

16.05.2021Araştırma
Ayastefanos Antlaşması Nedir Ayastefanos Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Ayastefanos Antlaşması Nedir? Ayastefanos Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Osmanlı devletinin dağılma dönemi yaklaştıkça bol bol toprak kayıpları yaşamaya başlamıştır. Bu toprak kayıplarının en büyük çaplısı ve ne çok zarar gördüğü ayestefenos anlaşması olmaktadır. Bu anlaşmayı merak eden bireyler de Ayastefanos Antlaşması nedir? Ayastefanos Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özeti nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabı için tüm detayları derledik.

16.05.2021Araştırma
Elif Ece Uzun kimdir, kaç yaşında Elif Ece Uzunun eşi Mehmet Tuş hakkında bilgiler

Elif Ece Uzun kimdir, kaç yaşında? Elif Ece Uzun'un eşi Mehmet Tuş hakkında bilgiler

Elif Ece Uzun olaylı şekilde ayrıldığı eski eşiyle tekrar evlendiğini duyurmuştu. Bu açıklamasıyla gündeme gelen Elif Ece Uzun, Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programının 4 Mayıs tarihli konuğu oldu. Peki, Elif Ece Uzun kimdir, kaç yaşında? Elif Ece Uzun'un eşi Mehmet Tuş hakkında bilgiler

4.05.2021Televizyon
93 Harbi Tarihi Ve Özeti - 93 Harbi Tarafları, Nedenleri, Sonuçları Ve Önemi Hakkında Kısaca Bilgi

93 Harbi Tarihi Ve Özeti - 93 Harbi Tarafları, Nedenleri, Sonuçları Ve Önemi Hakkında Kısaca Bilgi

Osmanlı Devleti tarihi boyunca birçok savaşa girmiş, birçok antlaşma yapmış, birçok galibiyet ve mağlubiyet sahibi olmuştur. Savaşlardan biri de 93 Harbi’dir. 93 Harbi nedir? 93 Harbi tarafları kimlerdir? 93 Harbinin nedenleri ve sonuçları nelerdir? İşte, 93 Harbinin önemi ve tarihi hakkında detayları derledik.

3.05.2021Araştırma
Musa Dağ’ı bu kez Musa Dağlılar anlatıyor

Musa Dağ’ı bu kez Musa Dağlılar anlatıyor

Gazeteci Serdar Korucu, Ermeni meselesinin sadece Türkiye’de değil, dünya literatüründe de az işlenmiş bir alanını, 1939’da İskenderun Sancağı’nın Hatay olarak Türkiye’ye katılma sürecinde yaşanan Ermeni göçünü, ‘Ahalinin Gidişi’ kitabında ele alıyor.

3.04.2021Kitap Sanat
Yurt dışı uçuşlarında artışlar başladı

Yurt dışı uçuşlarında artışlar başladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri de havacılık oldu. Pandemi nedeniyle son bir yılda büyük oranda azalan dış hat uçuşları Sabiha Gökçen Havalimanında yeniden normale dönmeye başladı.

21.03.2021Ekonomi
Sabiha Gökçen Havalimanında dış hat uçuşları artıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda dış hat uçuşları artıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seferlerini durduran yabancı havayollarının uçuşlarına yeniden başlamasının yanı sıra Anadolu Jet ve Pegasus Hava Yolları yeni dış hat uçuş noktaları açarak, frekans artışları yapıyor.

21.03.2021Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop, Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği Sempozyumuna video mesaj gönderdi

TBMM Başkanı Şentop, Türk Dünyasının Dünü, Bugünü ve Geleceği Sempozyumu'na video mesaj gönderdi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, son 30 yılda bağımsız Türk Cumhuriyetlerinin devlet sistemlerini geliştirmek ve dünyayla bütünleşmek yolunda katettikleri mesafenin takdire şayan olduğunu belirtti.

17.03.2021Gündem
Artvinde barajlardaki sular çekildi Yerleşim yerleri ortaya çıktı

Artvin'de barajlardaki sular çekildi! Yerleşim yerleri ortaya çıktı

Artvin'de Çoruh Nehri'ne kurulan ve 2019 yılının yaz döneminde yüzde 100 doluluk oranına ulaşan barajlarda, bu yıl kuraklık nedeniyle su seviyesi düştü. Barajlardaki suyun çekilmesiyle birlikte daha önce su altında kalan evler, camiler, okullar ve köprüler de gün yüzüne çıktı.

11.03.2021Gündem
Ladin Ağacı Nasıl Yetişir Ladin Ağacı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Ladin Ağacı Nasıl Yetişir? Ladin Ağacı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?  

Ladin ağacı, ekosistem adına oldukça önemli bir ağaç çeşididir. İnsanların ve doğanın en temel ihtiyacı olan temiz oksijene sahip olan ladin ağacı Türkiye'de de sıkça yetiştirilmektedir. Ladin Ağacı nasıl yetişir? Ladin Ağacı Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? Ladin ağacı ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

15.02.2021Bitki Bakımı
Kamkat Nasıl Yetişir Kamkat Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kamkat Nasıl Yetişir? Kamkat Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kamkat son günlerin en sevilen meyvelerindendir. Özellikle kış aylarında tüketilmesi tavsiye edilen kamkat oldukça lezzetli bulunuyor. Sizde son günlerin en sevilen meyvelerinden olan kamkat hakkında bilgileri öğrenerek belki salonunuzda bile yetiştirebilirsiniz. Kamkat nasıl yetişir? Kamkat Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte, tüm detaylar.

15.02.2021Bitki Bakımı
NBAde Gecenin Sonuçları: Raptors, VanVleetin 54 sayısıyla kazandı

NBA'de Gecenin Sonuçları: Raptors, VanVleet'in 54 sayısıyla kazandı!

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Toronto Raptors, Fred VanVleet'in skorer oyunun yardımıyla deplasmanda Orlando Magic'i 123-108 mağlup etti.

3.02.2021Basketbol
NBAde Gecenin Sonuçları | Şampiyonluk adaylarından Clippers, Heati devirdi

NBA'de Gecenin Sonuçları | Şampiyonluk adaylarından Clippers, Heat'i devirdi!

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Los Angeles Clippers, deplasmanda Miami Heat'i 109-105 yendi.

29.01.2021Basketbol
Firarilerin ocakbaşı sefası

Firarilerin ocakbaşı sefası

Cinayetten müebbet hapse çarptırıldıktan sonra firar eden Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk ile Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan sanal bahis çetesinin elebaşlarından Derkan Başer, Gürcistan’da buluştu. Batum’daki bir AVM’yi satın alarak ortak olan iki firari, Başer’in işlettiği ocakbaşında birlikte görüntülendi.

29.01.2021Gündem
Çoruh Nehri dondu... Termometreler eksi 24 dereceyi gösterdi

Çoruh Nehri dondu... Termometreler eksi 24 dereceyi gösterdi

Bayburt’tan geçen ve dünyanın akış hızı en yüksek nehri özelliğini taşıyan Çoruh Nehri’nin yüzeyi soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Termometrelerin özellikle gece sıfırın altında 24 dereceyi gösterdiği saatlerde havaya atılan sıcak suyun donarak, kristalleştiği anlar, görsel güzellik oluşturdu.

25.01.2021Gündem
Nuri Genç, 91 yaşında koronavirüse yenildi

Nuri Genç, 91 yaşında koronavirüse yenildi

Karadeniz Bölgesi'nin kanaat önderlerinden emekli din görevlisi Nuri Genç (91), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

24.01.2021Gündem
Resul Dindar kimdir, kaç yaşında ve nereli Resul Dindarın hayatıyla ilgili bilgiler

Resul Dindar kimdir, kaç yaşında ve nereli? Resul Dindar'ın hayatıyla ilgili bilgiler

Resul Dindar'ın hayatı müzikleriyle olduğu kadar katıldığı televizyon programlarında da dikkatleri üzerine topluyor. Seslendirdiği Karadeniz müzikleri ile geniş bir hayran kitlesine sahip olan Resul Dindar, 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla birlikte Karmate grubunu kurmuştu. Müziğe tek başına devam etme kararı alan ve Divane adlı ilk solo albümünü 2013'te yayınlayan Dindar başarısıyla adından söz ettiriyor. İşte, Resul Dindar'ın hayatıyla ilgili bilgiler.

23.01.2021Televizyon
Camgöz çetesine operasyonda 9 tutuklama

Camgöz çetesine operasyonda 9 tutuklama

İzmir'de firari suç örgütü lideri Binali Camgöz'ün talimatıyla çok sayıda kişiyi darbedip, silahla ağır yaraladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 24 kişiden 9'u tutuklandı.

23.01.2021Gündem
İzmirde uyuşturucu operasyonunda çok sayıda gözaltı

İzmir'de uyuşturucu operasyonunda çok sayıda gözaltı

Son olarak Gürcistan'da olduğu belirlenen firari suç örgütü lideri Binali Camgöz'ün talimatıyla uyuşturucuya karşı savaş açtıkları iddiasıyla çok sayıda kişiyi darp edip silahla ağır yaralayan 24 kişi İzmir'de gözaltına alındı. Şüphelilerin uyuşturucu madde kullandığını iddia ettikleri kişileri darbettikleri anları cep telefonu kamerasıyla kaydettikleri de ortaya çıktı. Camgöz'ün de kendisine ulaştırılan görüntüleri, uyuşturucuya karşı mücadele ediyormuş gibi görünüp sempati kazanmak için sosyal medya hesaplarından paylaştığı tespit edildi. Gözaltına alınanların adreslerinde yapılan aramalarda çok miktarda esrar ele geçirilirken, bazılarının evlerinde Hint keneviri yetiştirdiği tespit edildi.

20.01.2021Haber
Dehşet saçıp o anları kaydetmişler Firari örgüt liderinin adamlarına operasyon

Dehşet saçıp o anları kaydetmişler! Firari örgüt liderinin adamlarına operasyon

Son olarak Gürcistan'da olduğu belirlenen firari suç örgütü lideri Binali Camgöz'ün talimatıyla uyuşturucuya karşı savaş açtıkları iddiasıyla çok sayıda kişiyi darp edip silahla ağır yaralayan 24 kişi İzmir'de gözaltına alındı. Şüphelilerin uyuşturucu madde kullandığını iddia ettikleri kişileri darbettikleri anları cep telefonu kamerasıyla kaydettikleri de ortaya çıktı. Camgöz'ün de kendisine ulaştırılan görüntüleri, uyuşturucuya karşı mücadele ediyormuş gibi görünüp sempati kazanmak için sosyal medya hesaplarından paylaştığı tespit edildi. Gözaltına alınanların adreslerinde yapılan aramalarda çok miktarda esrar ele geçirilirken, bazılarının evlerinde Hint keneviri yetiştirdiği tespit edildi.

20.01.2021Gündem
Mavi gözlü dev Nazım Hikmet 119 yaşında

'Mavi gözlü dev" Nazım Hikmet 119 yaşında

Teşekkürler böyle olduğun için! Teşekkürler o ateş için, türkülerinde tutuşturduğun sonsuzca..." Şilili şair Pablo Neruda'nın ölüm haberini aldıktan sonra bu dizeleri kaleme aldığı Nazım Hikmet Ran, doğumunun 119'uncu yılında anılıyor.

15.01.2021Magazin
Nazım Hikmet’in bugün doğum günü Nazım Hikmet şiirleri ve sözleriyle anılıyor

Nazım Hikmet’in bugün doğum günü! Nazım Hikmet şiirleri ve sözleriyle anılıyor

Nazım Hikmet Ran, doğum gününde şiirleri ve sözleriyle anılıyor. Usta şairin sevenleri günün anlam ve önemine uygun sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunuyorlar. ‘Güzel Yüzlü Şair’ ve ‘Mavi Gözlü Dev’ olarak adlandırılan, dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet Ran, 15 Ocak 1902'de Selanik'te dünyaya geldi. İşte Nazım Hikmet’in hayatı ile ilgili bilgiler

15.01.2021Gündem
Baraj suları çekildi, köy ortaya çıktı

Baraj suları çekildi, köy ortaya çıktı

Artvin'deki Deriner Barajı'nın suyu, yağışların azalması nedeniyle çekildi. Baraj gölü nedeniyle su altında kalan Yusufeli ilçesine bağlı Narlık köyünün eski yerleşim yeri gün yüzüne çıktı. Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, “Yeterli yağış gelmezse ülkemiz çok ciddi bir kulaklık sorunu ile karşı karşıya. Bu nedenle suyu çok iyi ve idareli olarak kullanmalıyız” dedi.

8.01.2021Gündem
NBAde Gecenin Sonuçları | Los Angeles Lakers kazanmaya devam ediyor

NBA'de Gecenin Sonuçları | Los Angeles Lakers kazanmaya devam ediyor!

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Los Angeles Lakers, Memphis Grizzlies'i 94-92 mağlup etti.

6.01.2021Basketbol
Türk bilim insanları geliştirdi Koronavirüs teşhisini 10 saniyeye düşürecek

Türk bilim insanları geliştirdi! Koronavirüs teşhisini 10 saniyeye düşürecek

Bilkent Üniversitesi UNAM'da Türk araştırmacılar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisini 10 saniyede yüzde 99 güvenilirlikle yapabilen nanoteknoloji temelli tanı sistemi geliştirdi. Burundan sürüntü almayı tarihe karıştıracak yüksek teknoloji özelliğiyle ve hastalığın erken evresinde de sonuç vermesiyle öne çıkan nanoteknoloji temelli yeni tanı sisteminin yabancı menşeli PCR testlerinin yerini alması hedefleniyor. Rektör Prof. Dr. Abdullah Atalar, "Bu cihaz tamamen Türk malı. Türkiye'ye ait eşi bulunmayan bu teknolojiden bütün dünya faydalanacak. Bu buluşun ülkemizde ve dünyada çok ses getireceğine inanıyoruz. Kitleri de çok ucuz, cihazla seri halde testler yapılabilir'' dedi. Bilkent Üniversitesi UNAM baş araştırmacılarından Doktor Öğretim Üyesi Bülend Ortaç da ''PCR testi, hata payı yüksek ve hastalık başladıktan 2-3 gün sonra sonuç veren bir yöntemken bizim sistemimiz saniyeler içinde ve hastalığın erken evresinde sonuç veriyor'' ifadelerini kullandı.

31.12.2020Haber
Türk bilim insanları geliştirdi Koronavirüs teşhisini 10 saniyeye düşürecek

Türk bilim insanları geliştirdi! Koronavirüs teşhisini 10 saniyeye düşürecek

Bilkent Üniversitesi UNAM'da Türk araştırmacılar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisini 10 saniyede yüzde 99 güvenilirlikle yapabilen nanoteknoloji temelli tanı sistemi geliştirdi. Burundan sürüntü almayı tarihe karıştıracak yüksek teknoloji özelliğiyle ve hastalığın erken evresinde de sonuç vermesiyle öne çıkan nanoteknoloji temelli yeni tanı sisteminin yabancı menşeli PCR testlerinin yerini alması hedefleniyor. Rektör Prof. Dr. Abdullah Atalar, "Bu cihaz tamamen Türk malı. Türkiye'ye ait eşi bulunmayan bu teknolojiden bütün dünya faydalanacak. Bu buluşun ülkemizde ve dünyada çok ses getireceğine inanıyoruz. Kitleri de çok ucuz, cihazla seri halde testler yapılabilir'' dedi. Bilkent Üniversitesi UNAM baş araştırmacılarından Doktor Öğretim Üyesi Bülend Ortaç da ''PCR testi, hata payı yüksek ve hastalık başladıktan 2-3 gün sonra sonuç veren bir yöntemken bizim sistemimiz saniyeler içinde ve hastalığın erken evresinde sonuç veriyor'' ifadelerini kullandı.

31.12.2020Gündem
Koronavirüs teşhisi 10 saniyede yapılacak

Koronavirüs teşhisi 10 saniyede yapılacak

Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi'nde Türk araştırmacılar tarafından koronavirüs teşhisini 10 saniyede yüzde 99 güvenilirlikle ve burundan sürüntü almadan yapabilen nanoteknoloji temelli tanı sistemi geliştirildi.

31.12.2020Tekno
Turizmde 2021 umudu

Turizmde 2021 umudu

Turizm sektörü aşının etkisini göstermesiyle yaz aylarında turist akışının hızlanmasını bekliyor.

20.12.2020Ekonomi
Talk show ne demek

Talk show ne demek?  

Talk show televizyon akışlarında sık sık duyduğumuz terimlerden biri. Türkiye'de talk show programı denilince ilk akla gelen isimler Orhan Boran, Rüstem Batum, Okan Bayülgen, Beyaz ve Cem Özer oluyor. Peki, talk show ne demek? İşte talk show formatının ayrıntıları...

15.12.2020Gündem
FETÖnün Batum imamına operasyon Böyle yakalandı

FETÖ'nün 'Batum imamı'na operasyon! Böyle yakalandı

Denizli'de polis, Fetullahçı Törer Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında yaptığı operasyonda, örgütün Batum imamı ve sözde Gürcistan eğitim sorumlusu C.D. (47) hücre evinde yakalandı. Evde yapılan aramada, yatak odasındaki makyaj masası taburesinin altındaki gizli kasada 40 bin dolar ve 5 bin TL para bulundu.

27.11.2020Gündem
Influencer Duygu Batum: Anneler her şeye yetebilme süper gücüne sahip

Influencer Duygu Batum: Anneler her şeye yetebilme süper gücüne sahip

Duygu Batum, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra uzun süre global şirketlerde, üst düzey pozisyonlarda çalıştı. Anne olma kararıyla birlikte kurumsal hayatla vedalaştı, ardından sosyal medya için içerikler üretmeye başladı. “Anne-çocuk” temalı paylaşımlarıyla büyük ilgi gören ünlü influencer Duygu Batum’la çalışma hayatına son verme kararını nasıl aldığını konuştuk.

18.11.2020Hayat
Orta Karadeniz’in birbirinden güzel doğa hazineleri

Orta Karadeniz’in birbirinden güzel doğa hazineleri

Karadeniz, 1700 kilometrelik kıyı şeridiyle koca bir coğrafya. Yalnız Karadeniz dendiğinde akla gelen yerler hep aynı. Size Orta Karadeniz’de keşfedilmeyi bekleyen 5 yerden bahsedeceğiz.

17.11.2020Seyahat
Kastamonu’da Dipsizgöl Tabiat Parkına 30 milyon TL’lik yatırım

Kastamonu’da 'Dipsizgöl Tabiat Parkı'na 30 milyon TL’lik yatırım

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bulunan Dipsizgöl Tabiat Parkı, 30 milyon TL yatırımla bölgenin en büyük turizm ve dinlenme alanına dönüştürülüyor.

26.10.2020Seyahat
Artvinde barajlardaki sular çekildi... Yerleşim yerleri ortaya çıktı

Artvin'de barajlardaki sular çekildi... Yerleşim yerleri ortaya çıktı

Artvin'de Çoruh Nehri üzerine kurulan ve geçen yıl yaz döneminde yüzde 100 doluluk oranına ulaşan barajlarda bu yıl kuraklık nedeniyle su seviyesi düştü. Barajlardaki suyun çekilmesiyle birlikte daha önce su altında kalan evler, camiler ve okullar da gün yüzüne çıktı.

22.10.2020Gündem
Azerbaycan ordusuna Türkiyeden destek Toplanan paralar gönderildi...

Azerbaycan ordusuna Türkiye'den destek! Toplanan paralar gönderildi...

İş adamı ve Azerbaycan gönüllüsü Bayram Tanrıverdi'nin 'Dedelerimizin borcunu ödüyoruz' diyerek başlattığı destek kampanyasına birçok gönüllü kulak verdi. Tanrıverdi'nin sosyal medyadan kurduğu 'Can Azerbaycan Grubu' yaptığı toplantıda 'Gardaş Azerbaycan'a destek toplandı. Paralar Azerbaycan ordusuna gönderildi.Öte yandan Türkiye'deki Azerbaycanlı İşadamları Birliği (TAİB) bağış kampanyası başlattı.

9.10.2020Ekonomi
Ne pasaport derdi var ne de vize... İşte sadece kimlikle gidilen ülkeler

Ne pasaport derdi var ne de vize... İşte sadece kimlikle gidilen ülkeler

Vizesiz seyahat gibi pasaportsuz seyahat de mümkün. Henüz vizesiz ülkeler listesi kadar uzun olmasa da pasaportsuz, sadece kimlikle gidilebilen ülkeler de var. İşte o ülkeler...

24.09.2020Seyahat
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Misakımilli konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Misakımilli konu anlatımı

8. Sınıf sosyal bilgiler konuları içinde Osmanlı Devleti'nin yıkılış süreci, I. Dünya Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ve yapılan inkılaplar gibi konular yer almaktadır. Bu sebeple 8. Sınıf konuları öğrencilerimizin milli benliklerini tam olarak idrak edebilmeleri vatanın ne zorluklarla kurtarıldığını görmeleri ve tarihlerinden ders alarak geleceklerine yön vermeleri için oldukça önemli konular içinde yer alır. 8. Sınıf Sosyal Bilgiler konuları içerisinde yer alan Misakı Milli konuları ile ilgili detayları derledik.

15.09.20208. SINIF
Mençuna Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Mençuna Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Mençuna Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Mençuna Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Mençuna Şelalesi, Doğu Karadeniz’in en önemli doğa harikası olarak öne çıkıyor. Derin ve dar bir vadi içinde bulunduğundan, ulaşılması güçtür. Buna rağmen, gidenlere eşsiz bir doğa manzarası sunuyor. Mençuna Şelalesi hakkında detaylı bilgiyi derledik.

7.09.2020Seyahat
Nadir Salifov toprağa verildi

Nadir Salifov toprağa verildi

Antalya’da öldürülen Azerbeycanlı suç örgütü lideri ‘Lotu Guli’ lakaplı Nadir Salifov için Büyükçekmece Küba Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

22.08.2020Gündem
THY’nin eylül ayı uçuş planı açıklandı

THY’nin eylül ayı uçuş planı açıklandı

KORONAVİRÜS nedeniyle 11 Haziran itibariyle yurt dışı uçuşlarına kademeli olarak başlayan Türk Hava Yolları’nın (THY) Eylül ayı uçuş planı belli oldu. Bu kapsamda 19 Temmuz’da tekrar askıya alınan İran uçuşları da 1 Eylül itibariyle Tahran, Şiraz, Tebriz ve Meşhed seferleri olarak yeniden planlamaya dahil edildi.

16.08.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yükselen taleple bilet fiyatları da artacak

Özellikle temmuz ayına doğru yolculuklarda ciddi artışlar bekleniyor. Pandeminin büyük baskısı altında ezilen havayolu şirketleri de fiyatlarını arttırmanın peşine düştü. Daha şimdiden Amerika’da ve bazı Avrupa ülkelerinde uçak bilet fiyatlarında yüzde 7’lik bir artış gözleniyor. Elbette yolcu arttıkça önce bilet fiyatları, ardından otel fiyatları yükselmeye başladı.

7.04.2021

Duty free’lerin zor günleri

Havalimanlarındaki duty free mağazaları adeta can çekişiyor. Yine de bizimkilerin durumu fena değil. Ama nerede 2019 yılı. Satış rekorları çok geride kaldı. Avrupa’nın bazı merkezlerinde mağazalar uzunca süredir kapalı. Ortadoğu’dan Uzakdoğu’ya baktığınızda en büyük havalimanlarındaki duty free mağazalarındaki satışlar çoğu yerde geçen yıla göre yüzde 20’nin altında seyrediyor.

23.09.2020

Bozuk para biriktirerek 6 ülke, 20 şehir

Emre Çelik (26) muhasebeci ve bir gezgin. Onun seyahatleri “Böyle olur muhasebecinin gezmesi” dedirten türden. Bazen para üstü olarak ‘kalsın’ dediğimiz, yere düşse almaya üşendiğimiz madeni paraları kumbarada biriktirip ülke ülke gezen Çelik’in hikâyesi size de ilham ve cesaret verecek.

20.09.2020