EKSTRA
MENÜ

Bakan Selçuk

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.755 haberi bulunmuştur.

Bakan Selçuk Haberleri

Çocukları hastanede yatan annelere moral

Çocukları hastanede yatan annelere moral

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anneler Günü'nde çocukları hastanede eğitim gören annelerle çevrim içi buluştu. Anneler Günü dolayısıyla gerçekleştirilen program COVID-19 pandemisi nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleşti. Bakan Selçuk, anneler ve çocukların taleplerini dinledi. Karşılıklı sohbet havasında gerçekleşen etkinlikte çocuklar ve anneler mutluluklarını dile getirdi.

10.05.2021Eğitim
Bakan Selçuk duyurdu: HEY saatleri uygulaması geliyor

Bakan Selçuk duyurdu: 'HEY saatleri' uygulaması geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından öğrencilerin sorularını yanıtladı. Selçuk, kendisine yöneltilen bir soruya "Yeni ortaöğretim tasarımında HEY saatleri uygulanacak. Hayalinize, spor-sanat etkinliklerinize ve hayatın kendisine daha fazla vakit ayırabilin diye." karşılığını verdi.

8.05.2021Gündem
Bakan hashtag açtı, öğrenciler “iptal” istedi

Bakan hashtag açtı, öğrenciler “iptal” istedi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda lise öğrencilerinden bir çalışma için öneri talebinde bulundu.

7.05.2021Eğitim
MEBden son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayısta uzaktan eğitime ara verecek

MEB'den son dakika açıklaması: Okullar 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı tüm resmi ve özel okullar, kamu çalışanlarının idari izinli sayıldığı 10-11 ve 12 Mayıs'ta uzaktan eğitime ara verecek.

7.05.2021Gündem
Bakan Selçuktan velilere sosyal medya uyarısı: Çocuklarınızın şifrelerini bilin

Bakan Selçuk'tan velilere sosyal medya uyarısı: Çocuklarınızın şifrelerini bilin

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocukların sosyal medya kullanımı hakkında velilere uyarıda bulunarak, "Ne olur çocuklarımızı dijital ortamlarda yalnız ve savunmasız bırakmayalım. Çocuklarınızın sosyal medya hesaplarının, cep telefonu ve tabletlerinin şifrelerini bilin" dedi.

7.05.2021Gündem
Karneler ne zaman alınacak Online karne mi verilecek Bakan Selçuktan açıklama

Karneler ne zaman alınacak? Online karne mi verilecek? Bakan Selçuk'tan açıklama

Karnelerin verileceği tarih, ikinci dönemin ortalarına gelinmesi ile gündemde yer alan konulardan oldu. Tam kapanma sürecinde online eğitim sürerken, karnelerin basılı mı yoksa geçen yıl olduğu gibi dijital mi verileceği öne çıkan başlıklar arasında yer aldı. Yaz aylarına kadar eğitim öğretimin süreceğini bildiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk milyonların merak ettiği karneler ne zaman verilecek? sorusuna, "Arzumuz yüz yüze verebilmek." cevabını verdi. İşte, 2021 karne tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

6.05.2021Gündem
MEB Bursluluk sınavı ne zaman İşte İOKBS sınavında son durum bilgisi

MEB Bursluluk sınavı ne zaman? İşte İOKBS sınavında son durum bilgisi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Sınava girecek öğrencilerin heyecanla beklediği 2021 İOKBS sınav tarihi ertelenmişti. Peki, MEB Bursluluk sınavı ne zaman?

5.05.2021Gündem
İsteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ne zaman başlayacak Milli Eğitim Bakanı duyurdu

İsteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ne zaman başlayacak? Milli Eğitim Bakanı duyurdu!

Binlerce öğretmenin il dışına tayinleri için bekleyişi devam ediyor. Bakanlığın ne zaman başvuruları almaya başlayacağını merak eden öğretmenler için sevindiren haber Milli Eğitim Bakanı'ndan geldi. Öğretmenlerin il dışı tayinleriyle ilgili son durumun sorulması üzerine Bakan Selçuk yanıt verdi. Peki, isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ne zaman başlayacak?

5.05.2021Gündem
Öğretmenler için ek atama yapılacak  mı Milli Eğitim Bakanı Selçuktan ek atama açıklaması

Öğretmenler için ek atama yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan ek atama açıklaması

Öğretmen ek atamaları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarının ardından gündeme geldi. Eğitim öğretim gündemine dair soruları yanıtlayan Bakan Selçuk, "Engelli öğretmenlerin atanmaları konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor." dedi. MEB takvimine göre yapılan sözleşmeli öğretmen atama süreci devam ederken öğretmenler için ek atama konusuna Bakan Selçuk açıklık getirdi. Peki, öğretmenler için ek atama yapılacak mı? İşte, ek atamalar ile ilgili Bakan Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar.

5.05.2021Gündem
İl dışı tayin ataması ne zaman yapılacak 2021  iller arası atama takvimi belli oldu

İl dışı tayin ataması ne zaman yapılacak? 2021 iller arası atama takvimi belli oldu!

İl dışı atama tayin tarihi için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. İl dışı tayin ataması ile farklı bir şehirde görevine devam etmek isteyen öğretmenlerin bekleyişi sürerken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. "Bu, il içi isteğe bağlı yer değiştirme, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme ve yaz tatili mazerete ilişkin yer değiştirme olabilir." diyen Bakan Selçuk, İl dışı tayin ataması ne zaman yapılacak? sorusu için de tarih verdi. İl dışı atama ve tayin kılavuzunun yayınlanması ile süreç başlayacak. İşte, 2021 İl dışı tayin ataması ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.05.2021Gündem
Bakan Selçuktan eğitimde merak edilenlere ilişkin önemli açıklamalar

Bakan Selçuk'tan eğitimde merak edilenlere ilişkin önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinin temmuz ayında başlayıp ağustos sonunda bitecek şekilde planlandığını belirterek, "İsteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinin duyurusu da haziran ayı içerisinde yayınlanacak." dedi.

4.05.2021Eğitim
Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak, iptal mi oldu MEB lise sınavlarının tarihi belli oldu İşte sınav takvimi

Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak, iptal mi oldu? MEB lise sınavlarının tarihi belli oldu! İşte sınav takvimi

Lise sınavlarının tarihi, uzaktan eğitim dönemi ile gündeme gelen konulardan oldu. Alınan karara göre tüm kademelerde 29 Nisan-17 Mayıs tarihlerini kapsayan tam kapanma döneminde, online eğitime geçilmesi kararlaştırıldı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk öğrencilerin merakla beklediği soruları cevaplandırarak, "Okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak" dedi. Selçuk, öğrencileri yakından ilgilendiren lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak? sorusuna yönelik ise "Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak." yanıtını verdi. İşte, 2020-2021 lise ikinci dönem sınav tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

4.05.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Karne tarihi ve lise sınavlarına ilişkin son gelişmeler

Okullar ne zaman kapanacak? Karne tarihi ve lise sınavlarına ilişkin son gelişmeler

Okulların ne zaman kapanacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Tam kapanma sürecinde tüm eğitim öğretim kurumlarında 29 Nisan’dan itibaren uzaktan eğitime geçildi. Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Haber'de kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı sonrası yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine ilişkin konuşurken, liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacağını açıkladı. Ayrıca Bakan Selçuk, karnelerin 2 Temmuz'da verileceğini duyurdu.

4.05.2021Gündem
Üniversitede 185 bin yabancı öğrenci

Üniversitede 185 bin yabancı öğrenci

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibariyle yükseköğretim kurumlarında eğitim gören yabancı uyruklu öğrenci sayısının 185 bin 47 olduğunu belirterek, “Suriye uyruklu öğrenci sayısı 37 bin 236’dır” dedi.

4.05.2021Eğitim
Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı 2021 MEBden yüz yüze eğitim açıklaması

Okullar ne zaman açılacak, açılacak mı 2021? MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması!

Okulların ne zaman açılacağı, online eğitim sürerken merak konusu oldu. Tam kapanma döneminde tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021'e kadar sürecek uzaktan eğitim kararı alınırken, gözler yüz yüze eğitim takvimine çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, karneleri öğrencilere yüz yüze vermek istediklerini vurgulayarak, temmuz ayını işaret gösterdi. Bakan Selçuk, "Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak." dedi. Peki, okullar ne zaman yüz yüze açılacak? İşte, yüz yüze eğitim tarihi ve karnelerin alınacağı tarih ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.05.2021Gündem
LGS ertelenecek mi, ne zaman yapılacak Milli Eğitim Bakanı Selçuktan açıklama geldi

LGS ertelenecek mi, ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama geldi!

LGS'nin ertelenme durumu, MEB okullarında sınavların ileri bir tarihe alınmasının ardından gündeme geldi. Tam kapanma dönemi ile beraber alınan kararla okullarda 3 Mayıs sonrası yapılması planlanan dönem sınavlarının ertelendiği bildirildi. Eğitim öğretim takvimi ile ilgili değerlendirmeler yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca veli ve öğrencinin merak ettiği "LGS ertelenecek mi?" sorusuna yanıt verdi. Bakan Selçuk, "Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor." dedi. İşte, ayrıntılar.

1.05.2021Gündem
“Umudu elden bırakmayalım”

“Umudu elden bırakmayalım”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda bir süredir üzerinde çalışılan Ulusal Destekleme Programı’nın hazırlıklarının devam ettiğini söyledi.

1.05.2021Eğitim
MEBden son dakika açıklaması: Lise sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu Bakan Selçuk duyurdu ..

MEB'den son dakika açıklaması: Lise sınavlar ne zaman yapılacak, iptal mi oldu? Bakan Selçuk duyurdu ..

Sınavlar iptal mi oldu, sorusu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un son dakika açıklamalarının ardından netleşti. Tam kapanmaya geçilmesi ile beraber tüm kademelerde uzaktan eğitim kararı alınırken, lise sınavları hakkında önemli değişiklik yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk ikinci dönem tek sınav yapılacağını bildirdi. Ayrıca Bakan Selçuk, karnelerin 2 Temmuz'da verileceğini duyurdu. Öte yandan Kabine Toplantısı'nda alınan karar gereği lise sınavlarının takvimi de değişmişti. Milyonlarca öğrenci ve veli lise sınavlarının ne zaman yapılacağına odaklandı. Gözler şimdi sınavların yeni tarihinde. Peki, sınavlar ne zaman yapılacak ve ertelendi mi? İşte MEB sınav açıklaması ve konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.04.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuktan tam kapanma açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan tam kapanma açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tam kapanmada ekranlarımız açık. Hepimiz uzaktan eğitimdeyiz" dedi.

29.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: “Tam kapanmada buradayız”

Bakan Selçuk: “Tam kapanmada buradayız”

Okullarda yeniden uzaktan eğitime geçilmesiyle TRT EBA ve canlı ders içeriklerinin önemi daha da arttı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından öğretmenlerin her an ekranlarda olduklarını ifade ederek #buradayız etiketiyle şu paylaşımı yaptı:

29.04.2021Eğitim
Karneler 2 Temmuzda

Karneler 2 Temmuz'da

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün akşam katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

29.04.2021Eğitim
Son dakika haberi... Karne tarihi ve lise sınavlarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan önemli açıklama

Son dakika haberi... Karne tarihi ve lise sınavlarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan önemli açıklama

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, TRT Haber'de kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, Ramazan Bayramı sonrası yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine ilişkin konuşurken, liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacağını açıkladı. Ayrıca Bakan Selçuk, karnelerin 2 Temmuz'da verileceğini duyurdu.

28.04.2021Gündem
Lise sınavları nasıl olacak 2. dönem tek sınav mı yapılacak Bakan Selçuktan kritik açıklama

Lise sınavları nasıl olacak? 2. dönem tek sınav mı yapılacak? Bakan Selçuk'tan kritik açıklama!

Liselerde ikinci dönem sınavları için yeni karar alındı. Pandemi döneminde tam kapanmaya geçilirken, tüm kademelerin tamamen online eğitime geri dönmesi sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklama geldi. Canlı yayında yüz yüze eğitim hakkında değerlendirmeler yapan Bakan Selçuk, "Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da biraz daha erteleyin diyor." ifadesini kullandı. Selçuk liselerde ikinci dönem tek sınav olacağını bildirdi. Peki, liselerde sınavlar nasıl olacak? İşte, lise ikinci dönem sınavları hakkında ayrıntılı bilgiler.

28.04.2021Gündem
20 bin öğretmen ataması ile ilgili yeni açıklama: MEB öğretmen alımı mülakat yerleri ne zaman açıklanacak

20 bin öğretmen ataması ile ilgili yeni açıklama: MEB öğretmen alımı mülakat yerleri ne zaman açıklanacak?

MEB 20 bin öğretmen ataması mülakat sınavları, başvuruların ardından adayların gündemine geldi. 26 Mart'a kadar ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihlerini yapan öğretmen adayları mülakat sınavları için hazırlıklarına başladı. Kılavuz bilgilerinden faydalanacak olan adaylar, mülakat yerlerini beklerken Milli Eğitim Bakanı Selçuk yaptığı açıklamada "Bu sene için salgından kaynaklanan bir takım sorunlar ve bütçe olanakları ile ilgili bazı problemler, bütün bunlardan dolayı 20 bin kısıtı geldi." ifadelerini kullandı. Peki, MEB öğretmen alımı ne zaman yapılacak? İşte, 20 bin öğretmen ataması hakkında bilgiler.

28.04.2021Gündem
Karneler ne zaman verilecek Karneler dağıtılacak mı Milli Eğitim Bakanı canlı yayında yanıtladı

Karneler ne zaman verilecek? Karneler dağıtılacak mı? Milli Eğitim Bakanı canlı yayında yanıtladı

Karnelerin verileceği tarih ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan son dakika açıklama geldi. Tam kapanma dönemi ile başlayan online eğitim sürerken, mayıs ayının yaklaşması ile beraber gözler karnelere çevrildi. Konu ile ilgili canlı yayında açıklamalar yapan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, milyonlarca öğrenci ve velinin merak ettiği, karneler ne zaman verilecek? sorusuna yönelik temmuz ayını işaret gösterdi. Diğer yandan Bakan Selçuk, liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacağını açıkladı. İşte, karne tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

28.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: Liselerde ikinci dönem tek sınav olacak

Bakan Selçuk: Liselerde ikinci dönem tek sınav olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacağını açıklayan Bakan Selçuk, karnelerin 2 Temmuz’da verileceğini söyledi.

28.04.2021Eğitim
Bakan Selçuk: 4 bin 600 öğrenci yurt dışında burslu eğitim görüyor

Bakan Selçuk: 4 bin 600 öğrenci yurt dışında burslu eğitim görüyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 4 bin 600 öğrencinin yurtdışında burslu eğitim gördüğünü bildirdi.

28.04.2021Eğitim
Bakan Selçuk: 4 bin 600 öğrenci yurt dışında burslu eğitim görüyor

Bakan Selçuk: 4 bin 600 öğrenci yurt dışında burslu eğitim görüyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 4 bin 600 öğrencinin yurt dışında burslu eğitim gördüğünü bildirdi.

28.04.2021Gündem
2021 Bursluluk Sınavı ne zaman İşte en son gelişmeler

2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? İşte en son gelişmeler

2021 Bursluluk Sınavı tarihi gündemde yer almaya devam ediyor. Yüz binlerce öğrencinin heyecanla beklediği İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için kısa bir süre kala Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan açıklama gelmişti. Bakan Selçuk 25 Nisan'da yapılacak bursluluk sınavının ertelendiğini duyurmuştu. Peki, 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman?

27.04.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlıyor Bakan Ziya Selçuk yanıt verdi

Okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlıyor? Bakan Ziya Selçuk yanıt verdi!

Okulların kapanacağı tarih, veli ve öğrenciler tarafından takip ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde, 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçileceğini bildirmişti. Uzaktan eğitim süreci devam ederken, yaz tatili ile ilgili de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geçtiğimiz günlerde açıklama geldi. Bakan Selçuk, ara tatil olmayacağını vurgulayarak, okullarda eğitimin temmuz ayına kadar sürdürüleceğini bildirdi. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatilinin başlayacağı tarih ve Bakan Selçuk'un yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar.

25.04.2021Gündem
Sınavlar iptal mi oldu, ne zaman olacak Bakan Ziya Selçuk’tan sınavlar hakkında açıklama

Sınavlar iptal mi oldu, ne zaman olacak? Bakan Ziya Selçuk’tan sınavlar hakkında açıklama

Sınavların iptal olup olmayacağı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), liselerde hazırlık, 9, 10, 11. sınıf öğrencilerinin 29 Mart'tan itibaren başlatılması planlanan yüz yüze sınavlarının, 3 Mayıs'tan itibaren yapılmaya başlanacağını duyurulmuştu. Bakan Selçuk son açıklamasında 8. ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime devam etmesi ve yapılacak sınavlara ilişkin soru üzerine, Bilim Kurulu'nun verilerine, istatistiklere göre hareket ettiklerini bildirdi.

25.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: Hiçbir karşılığı olmayan bu iftiralar yok hükmündedir

Bakan Selçuk: Hiçbir karşılığı olmayan bu iftiralar yok hükmündedir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine ilişkin, "Hem tarihi hem hukuki zeminde hiçbir karşılığı olmayan bu iftiralar yok hükmündedir." ifadesini kullandı.

24.04.2021Gündem
2021 Bursluluk Sınavı ne zaman İşte İOKBS sınavında son gelişmeler

2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? İşte İOKBS sınavında son gelişmeler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavının 2021 yılında ne zaman yapılacağı veliler ve öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Söz konusu sınav için başvurular, geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Bakan Selçuk sınavın ertelendiğini duyurdu. Peki, 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman?

23.04.2021Gündem
Bakan 81 ilden çocuklarla buluştu: Geleceğimizin ilk adımısınız

Bakan 81 ilden çocuklarla buluştu: Geleceğimizin ilk adımısınız

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında 81 ilden çocuklarla çevirmiçi buluşmada bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk meclisin kuruluşu ile ilgili tarihi bilgiler vererek, “Mecilisimiz'in kurulması çok önemli bir dönüm noktasıdır. O yüzden kutlanması gereken bir bayramdır. Siz çocuklarımız için de önemli bir bayramdır. Cumhuriyet’in kurulması için ilk adım meclisin açılmasıydı. Siz de bizim geleceğimizin ilk adımı ve geleceğimizsiniz.” dedi.

23.04.2021Eğitim
Devlet erkanı Anıtkabiri ziyaret etti

Devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 101. açılış yıl dönümü kutlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, beraberindeki heyet ve çocuklar ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Bakan Selçuk, Anıtkabir özel defterini imzaladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Şentop ve devlet erkanı Anıtkabir'e geldi.

23.04.2021Haber
101 yıllık gurur Meclis ve Anıtkabirde tören

101 yıllık gurur! Meclis ve Anıtkabir'de tören

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Bakan Selçuk ve beraberindekiler, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi.

23.04.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anıtkabiri ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anıtkabir'i ziyaret etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 101. açılış yıl dönümü kutlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, beraberindeki heyet ve çocuklar ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Bakan Selçuk, Anıtkabir özel defterini imzaladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Şentop ve devlet erkanı Anıtkabir'e geldi.

23.04.2021Haber
23 Nisan ve TBMMnin 101. açılış yıl dönümü kutlanıyor Meclis ve Anıtkabirde tören

23 Nisan ve TBMM'nin 101. açılış yıl dönümü kutlanıyor! Meclis ve Anıtkabir'de tören

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 101. açılış yıl dönümü kutlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, beraberindeki heyet ve çocuklar ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Bakan Selçuk, Anıtkabir özel defterini imzaladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop başkanlığındaki devlet erkanı, TBMM'nin açılışının 101. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.

23.04.2021Gündem
Bakan Selçuk duyurdu Çocuklara özel 23 Nisan gazetesi çıktı

Bakan Selçuk duyurdu! Çocuklara özel 23 Nisan gazetesi çıktı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından çocuklara özel 23 Nisan gazetesinin çıktığını duyurdu.

22.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: 23 Nisan “mutlu olsun”

Bakan Selçuk: 23 Nisan “mutlu olsun”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasında dolayı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin yapılacak kutlama programlarını değerlendirerek, "Bu sene 23 Nisan kutlu olsun ifadesi yerine, 23 Nisanı ’mutlu olsun’ ifadesi şeklinde değerlendirmemiz söz konusu. Öğretmenler ve çocuklarımızla çok zengin faaliyetlerimiz olacak" dedi.

22.04.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, öğrencilerin sorularını yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, öğrencilerin sorularını yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'da 11 ilkokul öğrencisiyle açık hava söyleşisinde bir araya geldi.

21.04.2021Gündem
Sınavlar iptal mi edildi, ertelendi mi Bakan Selçuk’tan yüz yüze sınavlar için açıklama

Sınavlar iptal mi edildi, ertelendi mi? Bakan Selçuk’tan yüz yüze sınavlar için açıklama

Sınavlar ile ilgili gelişmeler binlerce öğretmen ve öğrenci tarafından araştırılıyor. Geçtiğimiz günlerde 8. ve 12. sınıflar hariç diğer sınıflar için uzaktan eğitime geçilmiş, okullarda yapılması planlanan ders sınavlarının ise mayıs ayı itibarıyla başlayacağı duyurulmuştu. Artan vakalar ardından sınavların ertelenebileceği iddiaları gündeme geldi. Sınavlar iptal mi edildi, ertelendi mi?

21.04.2021Gündem
2021 Bursluluk Sınavı ne zaman İşte İOKBS sınavında son gelişmeler

2021 Bursluluk Sınavı ne zaman? İşte İOKBS sınavında son gelişmeler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavının 2021 yılında ne zaman yapılacağı veliler ve öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Söz konusu sınav için başvurular, geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Bakan Selçuk sınavın ertelendiğini duyurdu. Peki, 2021 Bursluluk Sınavı ne zaman?

21.04.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Yaz tatil ne zaman başlıyor İşte 2021 okulların kapanacağı tarih..

Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatil ne zaman başlıyor? İşte 2021 okulların kapanacağı tarih..

Okulların ne zaman kapanacağı veli ve öğrenciler tarafından son gelişmeler ile takip ediliyor. 15 Nisan'dan itibaren 8. ve 12 sınıflar hariç okullarda uzaktan eğitime geçilirken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. Bakan Selçuk açıklamasında, ‘15 Şubat'taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var." ifadesini kullandı. Okulların temmuz ayına kadar devam etmesi ön görülüyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, 2021 okulların kapanacağı tarihle ilgili bilgiler.

21.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: Eğer Bilim Kurulu, sınavların ertelenmesine ihtiyaç duyarsa hiç tereddüt etmeyiz

Bakan Selçuk: Eğer Bilim Kurulu, sınavların ertelenmesine ihtiyaç duyarsa hiç tereddüt etmeyiz

Milli Eğitim Bakanlığı 23 Nisan etkinlikleri kapsamında uzman isimlerle anne-babaları bir araya getirdi. Bakan Ziya Selçuk, “Küresel salgın döneminde çocukların ruh ve beden sağlığı” konulu çevrimiçi toplantıda hem soruları cevapladı hem de moderatörlük yaptı. Çocuk gelişimci Prof. Dr. Belma Tuğrul ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da velilerin merak ettiği konularla ilgili görüşlerini paylaştı.

21.04.2021Eğitim
Çocuk bayramı 23 Nisan bu yıl çevrimiçi kutlanıyor

Çocuk bayramı 23 Nisan bu yıl çevrimiçi kutlanıyor

Pandemi öncesi okullarda, farklı mekanlarda coşku ve sevinçle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, pandemi nedeniyle bir çok yerde çevrimiçi kutlanacak. COVID-19 salgını nedeniyle çevrimiçi ortama taşınan 23 Nisan Şenlikleri’nden bazıları:

21.04.2021Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan 3 Mayıstaki sınavlara ilişkin çok önemli açıklama

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 3 Mayıs'taki sınavlara ilişkin çok önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 3 Mayıs'taki sınavlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "3 Mayıs’taki sınavlarla ilgili bakış açımız şu; eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında bunların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var denildiğinde, inanın hiç tereddüt etmeyiz derhal yaparız" dedi.

21.04.2021Gündem
Bakan Selçuk: Yüz yüze sınavlarla ilgili konuştu Her şeyi boşverin diyemem

Bakan Selçuk: Yüz yüze sınavlarla ilgili konuştu Her şeyi boşverin diyemem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin sınavlarının ertelenme taleplerine dair “Ben ‘Her şeyi boş verin’ diyerek hoş görülmekten yana mı olmalıyım? Salgın var, olağanüstü bir durum var. İki, üç sınav değil, bir sınav olsun bakış açısındayım. Tamamen boş verdiğimizde canlı dersler kapandığında ya da sınavlar olmadığında çocukların yüzde 90 civarı her şeyi bırakıyor” dedi.

21.04.2021Eğitim
Bakan Selçuktan lise öğrencilerinin sınavlarıyla ilgili açıklama

Bakan Selçuk'tan lise öğrencilerinin sınavlarıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerinin sınavlarına ilişkin, "Ben 'Her şeyi boş verin.' diyerek hoş görülmekten yana mı olmalıyım? Salgın var, olağanüstü bir durum var, bir, iki, üç sınav değil, bir sınav olsun bakış açısındayım. Tamamen boş verdiğimizde canlı dersler kapandığında ya da sınavlar olmadığında çocukların yüzde 90 civarı her şeyi bırakıyor." dedi.

20.04.2021Gündem