EKSTRA
MENÜ

Millî Eğitim Bakanı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 18 haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanı Haberleri

Özer, Kosova Başbakanı Kurti ile görüştü

Özer, Kosova Başbakanı Kurti ile görüştü

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kosova Başbakanı Albin Kurti ve Kosova Eğitim, Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanı Arberie Nagavci ile ayrı ayrı bir araya geldi.

23.10.2021Eğitim
Bakan Özer Kosova’da

Bakan Özer Kosova’da

Özer, Kosova Cumhuriyeti'ne gerçekleştirdiği resmî ziyarette Türk nüfusunun yoğun olduğu Mamuşa'da Anadolu İlkokulu’ndaki öğrencilerle buluştu.

21.10.2021Eğitim
Meslek liselerinin ekonomiye katkısı 418 milyon liraya ulaştı

Meslek liselerinin ekonomiye katkısı 418 milyon liraya ulaştı

2021 yılı başından Eylül ayı sonuna kadar meslek liselerinde üretimden elde edilen gelir, 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 50 artarak 418 milyon 591 bin liraya ulaştı.

20.10.2021Eğitim
Bakan Özer’den 81 ilde ‘ilk gün’ değerlendirmesi

Bakan Özer’den 81 ilde ‘ilk gün’ değerlendirmesi

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitimin başlamasının ardından birim amirleri ve 81 il millî eğitim müdürü ile toplantı yaptı. Toplantıda uyum haftasının ve ilk günün değerlendirmesi yapıldıktan sonra okulları sağlıklı ve güvenli bir şekilde açık tutmak için uygulanacak tedbirler ele alındı.

7.09.2021Eğitim
Sağlık Bakanı’ndan Özer’e tebrik ziyareti

Sağlık Bakanı’ndan Özer’e tebrik ziyareti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

12.08.2021Eğitim
Öğretmenler kan bağışında “Ben de varım” dedi

Öğretmenler kan bağışında “Ben de varım” dedi

“Telafide Ben de Varım” programında yürütülen etkinlikler kapsamında öğretmenler, Ankara’daki Kızılay Orta Anadolu Kan Merkezini ziyaret ederek kan verdi. Kan bağışı yapan meslektaşları ile bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Herkesi kan bağışına davet ediyorum” dedi.

4.08.2021Eğitim
Okul pansiyonlarının kapıları afetzedeler için açıldı

Okul pansiyonlarının kapıları afetzedeler için açıldı

Millî Eğitim Bakanlığı, okul pansiyonlarını afetten etkilenen vatandaşlar için açtı, psikososyal destek çalışması başlattı.

2.08.2021Eğitim
LGS çıkışında öğrenciler ve veliler ile bir araya geldi

LGS çıkışında öğrenciler ve veliler ile bir araya geldi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS bitiminde Ankara’da İzzet Latif Aras Ortaokulunu ziyaret etti. Öğrenciler sınavdayken okul kapısında velilerle sohbet eden Selçuk, onlarla birlikte gençlerin sınavdan çıkışını bekledi. Ziya Öğretmen, sınav sonrasında adaylarla bir araya geldi.

6.06.2021Eğitim
LGS 2021 ne zaman yapılacak Bakan Selçuk açıkladı

LGS 2021 ne zaman yapılacak? Bakan Selçuk açıkladı

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla 81 ile gönderilen yazıyla, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınavın (LGS 2021) tarihi duyuruldu. Merkezî sınav, 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek.

9.11.2020Haber
Osmaniyedeki feci kazada ihmaller zinciri

Osmaniye'deki feci kazada ihmaller zinciri

OSMANİYE’deki tarihi yerleri gezdikten sonra Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne dönen öğrenci, veli ve öğretmenleri taşıyan, kapasitesinin üstünde yolcu alan midibüsün kanala uçması sonucu meydana gelen kazada ölen 7’si çocuk, 14 kişinin cenazeleri, gözyaşı ve feryatlar eşliğinde toprağa verildi. 7 çocuğun dışında 5 kadın, 1 öğretmen ile 1 sürücünün de öldüğü; 26 kişinin ise yaralandığı korkunç kazaya, ihmaller zincirinin yol açtığı ortaya çıktı. Kazada yaşamını yitirenlerden sınıf öğretmeni Ahmet Cebeci ise ölmeden önce 3 kişinin hayatını kurtarmış. Geziye eşi Olivya, kızı Vanesa ve oğlu Mişel ile katıldığını belirten İlyas Demirci, kazada nedeniyle aracın camının patladığını bu nedenle hızla su dolduğunu söyledi.

6.06.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Güle Tunusta hemşehri sürprizi

Cumhurbaşkanı Gül'e Tunus'ta hemşehri sürprizi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bu sabah Twitter üzerinden Tunus’a yaptığı ziyaretle ilgili bilgiler verdi. Gül, ziyaret sırasında çekilen fotoğrafları takipçileriyle paylaştı.

11.03.2012Gündem
MEDYADAN : Gözden kaçanlar

MEDYADAN : Gözden kaçanlar

Waaaw bilirsin adamım – Çiller’in somonla ne ilgisi var – Enflasyon dinAzoru – Geçen yaz size de fazla ısıtıyor gibi geldi mi – Ne Pepe’ymiş ama – Boğa elinden geleni yapabilir mi – Olumlu düşünceniz Irak’a itinayla gönderilir – Ağda yaptırsam kalbime iyi gelir mi – Kaza mahallini uzman gazeteciden soracaksın... vd haberler

9.02.2003Kelebek

Yazar Sonuçları

Her zaman tutarlı bir demokrat:Tosun Terzioğlu

12 Eylül 1980 askeri darbesi sonrasında, Ankara'da, Merkez Komutanlığı içindeki Ordu Dil ve İstihbarat Okulu'nda tutukluyduk.

25.02.2016

Kutupta kendi pistini yaptı

Kuzey Kutbu'nu yürüyerek geçmek üzere yola çıkan İngiliz Kaşif Dave Mill, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarıda bıraktığı rekor denemesinde yaşadığı çaresizliği, teknolojinin sunduğu imkanlarla yendi.

25.05.2002