Bakan Tekin’den deprem mesajı: Büyük felaketlerin telafisi kolay olmuyor

Güncelleme Tarihi:

Bakan Tekin’den deprem mesajı: Büyük felaketlerin telafisi kolay olmuyor
Oluşturulma Tarihi: Şubat 06, 2024 12:53

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerin birinci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Bakan Tekin, “6 Şubat depremleri sadece binaları, yolları, köprüleri değil; gönüllerimizi, hayallerimizi, geleceğimizi de sarsan bir felaketti. Bu derece büyük felaketlerin elbette telafisi kolay olmuyor” dedi.

Haberin Devamı

Bakan Tekin, mesajında şunları söyledi: "Hepimizin yüreğinde derin izler bırakan, ülkemizin yaşadığı en acı tarihî, fiziki ve içtimai hadiselerden biri olan 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde kaybettiğimiz canlarımızı rahmetle anıyor, kederli ailelerine sabır diliyorum. Her bir öğrencimiz, her bir öğretmenimiz, bu aziz milletin evlatları olarak; geleceğimizin inşasında umudumuzu yeşerten kıymetli hazinemiz. Kaybettiğimiz öğrenci, öğretmen ve vatandaşlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak da bizim en önemli görevlerimizden. Onların anıları eğitim camiamızın kalbinde sonsuza dek yaşayacak.

BİRLİK EN BÜYÜK GÜÇ
6 Şubat depremleri sadece binaları, yolları, köprüleri değil; gönüllerimizi, hayallerimizi, geleceğimizi de sarsan bir felaketti. Bu derece büyük felaketlerin elbette telafisi kolay olmuyor. Büyük imtihan ancak bununla beraber Allah'ın lütfettiği bir şey var ki o da bu milletin sahip olduğu derin köklerimizden gelen kardeşlik ve dayanışma ruhudur. Böylesi zamanları tarihte çok geçirmiş olgun tecrübeler yumağı olan asil milletimiz, tesanüt ve dayanışma vasfının tezahürüyle müşterek geleceğimizin inşa sürecini kuvvetlendirmiş; birlik ruhuyla, acılarımızı hafifletmeyi, yaralarımızı sarmayı ve bu sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarmıştır. Milletimizin dayanışma içerisinde sergilediği 'asrın birlikteliği' ile depremin yaralarını sarmak, umudu yeniden inşa etmek ve geleceğe daha sağlam adımlarla yürümek için gerekli olan inancı, kararlılığı ve gücü eğitim camiamızın tüm mensuplarıyla daima diri tutacağız. 'Asrın birlikteliği'ni yalnızca bugünün değil, yarının da teminatı olarak gören yaklaşımımızla gelecek nesillere aktaracağımız en değerli mirasımız olarak politikalarımızla daha da pekiştireceğiz.

Haberin Devamı

Bu duygu ve düşüncelerle, deprem şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor; deprem sırasında gösterdikleri üstün çaba ve fedakârlıkla hayat kurtaran, yardım elini uzatan herkese şükranlarımı sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten, afetten muhafaza etsin."

Haberin Devamı

BAKMADAN GEÇME!