MENÜ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.513 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk haberi bulunmuştur.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Haberleri

Bakan Selçuk, EBA Canlı Sınıf’ta sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu

Bakan Selçuk, EBA Canlı Sınıf’ta sınava hazırlanan öğrencilerle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS ve YKS hazırlık sürecindeki 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri için kademeli olarak aktif hale getirilmeye başlanan 'EBA Canlı Sınıf' uygulamasında öğrencilerle buluştu.

8.04.2020Eğitim
YKSde hangi konular çıkacak YKS ne zaman Üniversite sınavı konuları değişti

YKS'de hangi konular çıkacak? YKS ne zaman? Üniversite sınavı konuları değişti

Koronavirüs önlemleri kapsamında, YKS sınav takviminin ileri bir tarihe ertelenmesinin ardından, YKS konu ve içerikleri ile ilgili açıklama geldi. Daha önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ikinci dönem işlenen konulardan soru gelmeyeceğini açıklamasının ardından, TYT-AYT ve YDT konularıyla ilgili son güncelleme yapıldı. Milyonlarca aday açıklama sonrası 'YKS hangi konular sorulacak?' sorusunun yanıtına odaklandı. Peki, YKS'de hangi konular çıkacak? YKS ne zaman? İşte, üniversite sınavı konularıyla ilgili ayrıntılar.

7.04.2020Gündem
EBAda her gün bir uzman... Anne babalara yararlı bilgiler

EBA'da her gün bir uzman... Anne babalara yararlı bilgiler

MEB tarafından, TRT EBA kanallarında 6 Nisan’da başlatılan ‘BİZDEN’ isimli veli kuşağında her gün bir uzman, sağlık, eğitim, psikososyal destek gibi başlıklarda ekranlarda olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katıldığı ilk programın ardından, Çocuk Alerjisi ve İmmünolojisi Uzmanı İlke Kılıç Topçu, evde kalma döneminde çocukların bağışıklığının korunması konusunda 7 Nisan saat 20.00'de aileleri bilgilendirecek.

7.04.2020Eğitim
Veli kuşağı TRT EBA kanallarında başladı

Veli kuşağı TRT EBA kanallarında başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV’de yayınlanan veli kuşağında velilere seslenerek, "24 saat anne babalık yapmamız gereken bir durumda, anne babalığı belki yeniden öğrenmek, yeniden hatırlamak gerekecek. Çocuklar anne babalarını öğretmen rolünde gördüğünde çoğu zaman olumsuz tepki veriyor. Anne babanın belki koç, mentor, antrenör gibi olması daha uygun. Canı sıkılan çocuk arayış içine girer, merakının peşine düşer, fikir üretmeye çalışır, kitap karıştırır. Can sıkıntısından dolayı yüzlerce, binlerce sanat eseri, binlerce bilimsel buluş çıkmıştır. Bu günler gelip geçecek. Bu sorunların üstesinden hep beraber geleceğiz. Hepsi geçtiğinde, iyi ki o günleri güzel değerlendirdik demek umuduyla" dedi.

7.04.2020Eğitim
TBMMden çağrı: 23 Nisan’da balkonlardan İstiklal Marşı

TBMM'den çağrı: 23 Nisan’da balkonlardan İstiklal Marşı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “23 Nisan 2020 Perşembe akşamı saat 21.00’de tüm Türkiye’yi, evlerinde ve balkonlarında 100’üncü yıl coşkusunu İstiklal Marşı’nı söyleyerek kutlamaya çağırıyoruz” dedi.

7.04.2020Gündem
YKS soruları bu konulardan çıkacak

YKS soruları bu konulardan çıkacak

Bu yıl 25-26 Temmuz’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) soru çıkacak konu ve kazanımlar açıklandı. 12’nci sınıf konularından sadece birinci dönemde işlenenler soru çıkacak konular arasında yer aldı.

7.04.2020Eğitim
Okullar ne zaman açılacak Lise ve ortaokullar ne zaman açılacak

Okullar ne zaman açılacak? Lise ve ortaokullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, öğrencilerin heyecan dolu bekleyişi devam ediyor. Farklı kademelerde eğitim almaya devam eden milyonlarca öğrenci, okullarda eğitim faaliyetlerine yeniden ne zaman başlayacaklarını merak ediyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Lise ve ortaokullar ne zaman açılacak?

6.04.2020Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman 2020 ilk ve ortaöğretim bursluluk sınavı başvuru şartları nedir

Bursluluk sınavı ne zaman? 2020 ilk ve ortaöğretim bursluluk sınavı başvuru şartları nedir?

Bursluluk sınavının ne zaman yapılacağı araştırılan konular arasında yerini aldı. İlk ve ortaöğretim bursluluk sınavı başvuruları ne zaman yapıldı? 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak yapılacak olan İOKBS başvuruları 5 Şubat ve 24 Şubat tarihleri aralığında yapıldı. Son dakika açıklamasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İOKBS soruları ile ilgili açıklama yaptı.

6.04.2020Eğitim
Bursululuk sınavı 1inci dönem müfredatından yapılacak

Bursululuk sınavı 1'inci dönem müfredatından yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak" dedi.

6.04.2020Eğitim
MEBden önemli bir adım daha Bugün saat 20.00’de başlıyor

MEB'den önemli bir adım daha! Bugün saat 20.00’de başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" isimli veli kuşağı hazırlandı. Bu arada Bakan Selçuk az önce "İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, 1.dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak" açıklamasını yaptı.

6.04.2020Gündem
Uzaktan eğitimde ‘veli kuşağı’ başlıyor

Uzaktan eğitimde ‘veli kuşağı’ başlıyor

MEB, koronavirüs önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere ‘BİZDEN’ isimli veli kuşağı hazırladı. Programın ilk konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Nisan saat 20.00'de evde kalma süreciyle baş etmede farklılık gösteren çocukluk gelişimiyle ilgili bilgiler aktaracak.

6.04.2020Eğitim
EBA TV canlı izle ekranı |  EBA Canlı Sınıf uygulaması başladı mı

EBA TV canlı izle ekranı | EBA Canlı Sınıf' uygulaması başladı mı?

EBA TV canlı yayını uzaktan eğitiminin üçüncü haftasında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için devam ediyor. Frekans bilgileriyle televizyondan EBA TV canlı yayınlarını takip edebilen öğrencileri, isterlerse hiçbir ayara gerek duymadan online sistem üzerinden de ders takibi yapabiliyor. Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA’da canlı sınıf uygulamasına geçileceğinden bahsetmişti. Canlı sınıfla öğrenciler kendi öğretmenleriyle EBA üzerinden bir sınıf ortamında ders işleyebilecekler. İşte EBA TV canlı izle ekranı ve canlı sınıf uygulamasının detayları...

6.04.2020Gündem
Ev ev 100’üncü yıl kutlanacak

Ev ev 100’üncü yıl kutlanacak

Türkiye 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını koronavirüs önlemleri kapsamında evden ama aynı coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Sınıflardaki 23 Nisan süslemeleri de bu kez ev pencerelerine taşınacak.

6.04.2020Eğitim
Bakan Selçuk: 23 Nisan coşkusunu evden hissedebileceğimiz program hazırladık

Bakan Selçuk: 23 Nisan coşkusunu evden hissedebileceğimiz program hazırladık

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'yla ilgili program hazırladıklarını duyurdu.

5.04.2020Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 23 Nisan için hazırlığı açıkladı

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 23 Nisan için hazırlığı açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na evlerden katılarak aynı coşkuyu hissedilebilecek program hazırladıklarını duyurdu.

5.04.2020Gündem
EBA Canlı Sınıf uygulaması devreye alınacak

'EBA Canlı Sınıf' uygulaması devreye alınacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı sınıfların kademeli olarak uygulamaya alınacağını belirtti. Bakan Selçuk, "İlk etapta uzaktan eğitimi bir hafta düşündüğümüz için öğretmenlerimizi göreve davet etmemiştik. Ancak sürecin uzamasıyla öğretmenlerimiz canlı sınıf uygulamasıyla evlerinde görev alacaklar" dedi.

5.04.2020Eğitim
Bunun da üstesinden geleceğiz

Bunun da üstesinden geleceğiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan partisinin MYK toplantısında koronavirüs önlemleri kapsamında izlenecek yol haritasını anlattı. Erdoğan, “Bugüne kadar pek çok sorunu aştık. Aştığımız sorunlar bundan hafif değildi. Vatandaşlarımız sabretsin, bunun da üstesinden geleceğiz” dedi.

5.04.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak Tatilin biteceği tarih belli oldu mu  Milli Eğitim Bakanı cevapladı

Okullar ne zaman açılacak? Tatilin biteceği tarih belli oldu mu ? Milli Eğitim Bakanı cevapladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararla 23 Mart tarihinde başlatılan uzaktan eğitim süreci devam ediyor. Corona virüs önleme kapsamında geçtiğimiz günlerde yeni bir karar alınarak okullarda alınana tatil kararı uzatıldı. Okul tatilinin uzatılmasıyla beraber, resmi yetkililerin açıklamaları sonrası milyonlarca öğrenci ve veli, 'tatil kaç gün uzatıldı?' sorusunun cevabını sorgularken, ilkokul, ortaokul ve liselerin ne zaman açılacağı sorgulamaya başladı. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Tatil uzatıldı mı, tatilin biteceği tarih belli oldu mu? İşte, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler....

4.04.2020Gündem
Bakandan klipli çağrı

Bakan'dan klipli çağrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İstanbul Çekmeköy’de bulunan Özden Cengiz Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafındna hazırlanan #EvdeKal şarkısının klibini sosyal medyada paylaştı.

4.04.2020Eğitim

Kosovalı Türklere EBA ile Türkçe eğitim verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kosova Eğitim Bakanlığıyla, Türkiye'nin uzaktan eğitim sistemlerinin Kosova'daki Türkçe eğitimlerinde kullanılmasını kararlaştırdıklarını söyledi.

4.04.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Bu durum çocukların koronavirüs tepkisidir

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Bu durum çocukların koronavirüs tepkisidir

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocukların büyük bir değişim içinde olduğunu belirterek, "Ağlayarak, huysuzlanarak, sıkılarak tepki vermeleri normal. Bu durum, çocukların Koronavirüs tepkisidir. Lütfen çatışmayın ve kendilerini ifade etmelerine izin verin" dedi.

4.04.2020Gündem
Öğretmenevleri, 16 bin 178 sağlık çalışanını ağırladı

Öğretmenevleri, 16 bin 178 sağlık çalışanını ağırladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sağlığımız için canları pahasına ter döken sağlık çalışanlarımıza böylesi bir süreçte ev sahipliği yapıyor olmak eğitim ailemiz için onurdur" dedi.

3.04.2020Eğitim
LGS başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak

LGS başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava ilişkin araştırmalar son günlerde hız kazandı. Söz konusu sınavın 2020 etabı için başvuruların ne zaman alınacağı, yüz binlerce sekizinci sınıf öğrencisi ve ailesi tarafından merak ediliyor. Peki, LGS başvuruları ne zaman ve nasıl yapılacak?

3.04.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Destek için uzmanlarımız 7/24 hazır

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Destek için uzmanlarımız 7/24 hazır

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, vatandaşlara yönelik koranavirüse karşı psikososyal uzman desteği için oluşturulan "444 0 632" numaralı çağrı merkezinin 7 gün 24 saat aranabileceğini bildirdi.

2.04.2020Gündem
MEB, metni Braille alfabesine çeviren program geliştirdi

MEB, metni Braille alfabesine çeviren program geliştirdi

MEB, öğretmenlerin geliştirdiği ve görme engelli öğrenciler için yazıyı Braille alfabesine çeviren programı ücretsiz kullanıma açtı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yazılımla artık görme engelli yavrularımıza eğitim materyallerini daha kolay ulaştırabileceğiz. Bu programa, en yaygın dillerin desteğini de ekleyip uluslararası kullanıma açacağız" dedi.

2.04.2020Eğitim
Türk bilim insanları veliler için otizm kitabı hazırladı

Türk bilim insanları veliler için otizm kitabı hazırladı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Oslo Üniversitesinden bilim insanları Kamil Özerk ve Meral Özerk, velilerimiz için çok değerli bir kitap yazdılar. Bugüne armağan olsun diye. 3 Nisan’dan itibaren dijital kitabımızı ücretsiz olarak okuyabilirsiniz" dedi.

2.04.2020Eğitim
Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman MEB AÖL sınavları ne zaman yapılacak

Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman? MEB AÖL sınavları ne zaman yapılacak?

AÖL 2. dönem sınavları için geri sayım sürüyor. Türkiye genelinde binlerce öğrencinin eğitimlerini sürdürebilmek için dışarıdan katılım gösterdiği AÖL sınavları çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, MEB AÖL sınavları ne zaman yapılacak? Açık lise 2. dönem sınavı ne zaman?

2.04.2020Gündem
Öğretmenlerden gönüllü ‘canlı sınıf’ dersi

Öğretmenlerden gönüllü ‘canlı sınıf’ dersi

Öğrencilerini özleyen ve merak eden devlet okullarındaki öğretmenler, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yakında başlayacağını duyurduğu canlı sınıf uygulamasını kendi çabalarıyla hayata geçirdi. İnternetteki ücretsiz uygulamalar üzerinden ders anlatan öğretmenler, çocukları da ekrandan birbirleriyle buluşturmuş oldu.

2.04.2020Eğitim
Ücretli öğretmenlik maaşı ödenecek mi Ücretli öğretmenlik ve usta öğretici ek ders ücreti kesilecek mi

Ücretli öğretmenlik maaşı ödenecek mi? Ücretli öğretmenlik ve usta öğretici ek ders ücreti kesilecek mi?

Binler ücretli öğretmen ve usta öğretici maaşlarıyla ilgili verilecek kararı merakla bekliyordu. Ücretli öğretmen ve usta öğreticilerin maaş konusuyla ilgili soru işaretleri 1 Nisan 2020 itibariyle yanıt buldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ücretli öğretmenlerin maaşıyla ilgili açıklamada bulundu. Peki, ücretli öğretmenlik maaşı ödenecek mi? Ücretli öğretmenlik ve usta öğretici ek ders ücreti kesilecek mi?

1.04.2020Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanından ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı'ndan ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenlere ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi.

1.04.2020Gündem
MEB’den koronavirüs travmasına karşı çağrı merkezi

MEB’den koronavirüs travmasına karşı çağrı merkezi

MEB, yeni tip koronavirüsün öğrenciler, gençler ve aileler üzerinde yarattığı kaygı ve travmatik etkileri azaltmak amacıyla 81 ilde Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Bilgilendirme Hattı oluşturuldu. Vatandaşlar ihtiyaç halinde bakanlığın ‘444 0 632’ numaralı çağrı merkezini arayabilecek. Bakan Ziya Selçuk, "Vatandaşlarımız hattı aradıklarında Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde görevli özel eğitim ve rehberlik öğretmenlerimiz psikososyal destek sağlayacak" dedi.

1.04.2020Eğitim
LGSde hangi konular olacak 2020 LGS müfredatı

LGS'de hangi konular olacak? 2020 LGS müfredatı

7 Haziran'da uygulanacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın konu dağılımı ve müfredatı, söz konusu sınava katılım sağlayacak yüz binlerce sekizinci sınıf öğrencisi ve aileleri tarafından merakla araştırılıyordu. Beklenen haber dün geldi ve 2020 LGS konu dağılımı ile müfredat belli oldu. Peki, LGS'de hangi konular olacak?

1.04.2020Gündem
Kırşehirde öğretmen ve öğrencilerden maske üretimi

Kırşehir'de öğretmen ve öğrencilerden maske üretimi

KIRŞEHİR Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gönüllü 7 öğretmen ve 3 öğrenci, koronavirüs salgınına karşı sağlık çalışanları için maske üretimine başladı.

1.04.2020Gündem
LGS konuları açıklandı

LGS konuları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) soru çıkacak konu ve kazanımları açıkladı.

1.04.2020Eğitim
Bakan Selçuk: Ücretli öğretmenlerin maaşlarıyla ilgili çalışma yapılıyor

Bakan Selçuk: Ücretli öğretmenlerin maaşlarıyla ilgili çalışma yapılıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ücretli öğretmenlerin maaşları için Maliye Bakanlığı ile ilgili çalışmalar yapılıyor, çok da mesafe alındı. Neyi nasıl yapabiliriz konusunda en kısa zamanda bir açıklama olacak. Özel okullar, koronavirüs önlemleri kapsamında yapılamayan tüm derslerin yaz tatili bile olsa telafi edileceği yönünde kamuoyuna açıklama yaptı. Diğer bazı ücretlerle ilgili çalışmalar hem okulların kendi içinde hem de Milli Eğitim Bakanlığı’nda teknik olarak ele alınıyor. İllerimizde de bir rehberlik desteği süreci başlattık. Rehber öğretmen arkadaşlarımız, her ilde ekipler kurdu" dedi.

31.03.2020Eğitim
Son dakika haberleri: Çok önemli LGS duyurusu MEB.gov.tr’de yayınlandı…

Son dakika haberleri: Çok önemli LGS duyurusu! MEB.gov.tr’de yayınlandı…

Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınavda sorulacak soruların müfredat ve kazanımları, http://ttkb.meb.gov.tr/ adresinde yayımlandı

31.03.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan ücretli öğretmenlerin maaşlarıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan ücretli öğretmenlerin maaşlarıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Corona Virüs önlemleri kapsamında okulların kapalı olduğu sürelerde ücretli öğretmen maaşlarına ilişkin "Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı ile ilgili çalışmalar yapılıyor, çok da mesafe alındı. Neyi nasıl yapabiliriz konusunda en kısa zamanda bir açıklama olacak." dedi.

31.03.2020Gündem
2020 YKSde hangi konular olacak MEB YKS müfredatını açıkladı mı

2020 YKS'de hangi konular olacak? MEB YKS müfredatını açıkladı mı?

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan ve kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü (Kovid-19) salgını, ülkemizde eğitim hayatını da etkiledi. Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) tarihinin değişmesinin yanı sıra okullarda ikinci dönem eğitim olmayacağı için ikinci dönem konuları da müfredata dahil edilmeyecek. Peki, 2020 YKS'de hangi konular olacak? MEB YKS müfredatını açıkladı mı?

31.03.2020Gündem
MEB bursluluk sınavı ne zaman 2020 İOKBS bursluluk sınavı ertelendi mi

MEB bursluluk sınavı ne zaman? 2020 İOKBS bursluluk sınavı ertelendi mi?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) 2020 etabının akıbeti merak konusu oldu. Corona virüsü salgınını önleme konusunda alınan tedbirler çerçevesinde pek çok sınavın takviminde değişikliğe gidilmişti. On binlerce öğrenci de bursluluk sınavının belirlenen zamanında yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Peki, MEB bursluluk sınavı ne zaman? 2020 İOKBS bursluluk sınavı ertelendi mi?

31.03.2020Gündem
Öğrencinin 1 günü

Öğrencinin 1 günü

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri için günlük program hazırladı. ‘Günaydın’la başlayıp tatlı rüyalar’la biten programda oyunlar da var, etkinlikler, deneyler de.

31.03.2020Eğitim
MEB, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak

MEB, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okul müdürlerinin muhtarlarla iletişim kurarak 65 yaşından büyüklerin ihtiyaçlarının karşılanması ve öğretmenlerimizin büyüklerimizle konuşarak evde kalmalarına destek olmaları sağlanacak" dedi.

30.03.2020Eğitim
LGS başvurularıyla ilgili önemli açıklama: 2020 LGS başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak

LGS başvurularıyla ilgili önemli açıklama: 2020 LGS başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından LGS (Liselere Geçiş Sistemi) başvurularıyla ilgili açıklamada bulundu. 7 Haziran 2020’de gerçekleşecek LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacaklarını belirten Selçuk, kılavuzun yayınlanacağı tarihi açıkladı. Peki, LGS başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

30.03.2020Gündem
LGS kayıtları otomatik alınacak… Kılavuz 3 Nisan’da yayımlanacak

LGS kayıtları otomatik alınacak… Kılavuz 3 Nisan’da yayımlanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "LGS'nin başvurularını otomatik yapacağız. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladık. Kılavuzu 3 Nisan’da yayımlayacağız" dedi.

30.03.2020Eğitim
Bakan Selçuk: LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız

Bakan Selçuk: LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından, "7 Haziran 2020 LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız." açıklamasını yaptı.

30.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti Aileler dikkat...

Son dakika haberleri: Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti! Aileler dikkat...

MEB'den gelen son dakika haberine göre koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek rehberleri hazırladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında ‘Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüz, öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik salgının yarattığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için iki ayrı kılavuz hazırladı’ dedi. Bakan Selçuk Twitter hesabından da "7 Haziran 2020 LGS’nin başvurularını otomatik olarak yapacağız. Koronavirüs önlemleri çerçevesinde başvuru işlemlerinin uzaktan yapılabilmesi için gerekli altyapıyı hazırladık. Sınav kılavuzunu geçen yıl olduğu gibi 3 Nisan’da yayımlayacağız.Her şey planlanıyor ve yapılıyor." açıklamasını yaptı.

30.03.2020Gündem
MEBden öğrenciler için günlük program

MEB'den öğrenciler için günlük program

MEB her kademedeki öğrenci için günlük program hazırladı.

30.03.2020Eğitim
MEB’den, koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek rehberleri

MEB’den, koronavirüs travmasına karşı psikososyal destek rehberleri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüz, öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik salgının yarattığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için iki ayrı kılavuz hazırladı. Psikolojik travmalar konusunda uzman bir akademisyen grupla çalışan Genel Müdürlüğümüz kılavuzları tamamlayarak internet üzerinden yayımladı. Bundan sonra yeni desteklerle ailelerimizi sürekli destekleyeceğiz" dedi.

30.03.2020Eğitim
Kabine ilk kez temassız

Kabine ilk kez temassız

Bir süredir çalışmalarını Huber Köşkü’nden sürdüren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün ilk kez Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne telekonferans yöntemiyle başkanlık edecek. Toplantıda koronavirüsle mücadelede alınacak yeni tedbirler görüşülecek.

30.03.2020Gündem
LGSde hangi konular sorulacak LGS konuları değişti mi Bakan Selçuktan son dakika açıklama

LGS'de hangi konular sorulacak? LGS konuları değişti mi? Bakan Selçuk'tan son dakika açıklama

Liselere giriş kapsamında uygulanan LGS sınavının belirlenen tarihte uygulanacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, söz konusu sınavın müfredatına ilişkin değerlendirmeleri paylaştı. Özellikle uzaktan eğitim dönemi nedeniyle, LGS konularında değişiklik yapılıp yapılmayacağı merak edilirken, Bakan Selçuk, net açıklamalarda bulundu. İşte, LGS'de hangi konular sorulacak? LGS konuları değişti mi? sorularının yanıtını merak edenler için ayrıntılı bilgiler.

29.03.2020Gündem
Meslek liselerinde üretilen 500 bin maskenin dağıtımı yapıldı

Meslek liselerinde üretilen 500 bin maskenin dağıtımı yapıldı

Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında meslek liselerinde bir haftada üretimi yapılan 500 bin maskenin, başta sağlık kurumları olmak üzere ihtiyaç duyulan noktalara dağıtımı yapıldı.

29.03.2020Eğitim