EKSTRA
MENÜ

Anemi

Anemi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Anemi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.247 Anemi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Anemi Haberleri

Çoban çantası otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Çoban çantası otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çoban çantası otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Çoban çantası otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Çoban çantası otu kavramı tarım sektöründe kullanılan bir ifadedir. Bilindiği gibi doğa insanlara kendiliğinden yetişen şifalı otlar sunmaktadır. Bu otlar bazı hastalıkların tedavilerinde ya da gıda amaçlı kullanılabilmektedir. Fakat bazen insanlar isimlerini bile duymadıkları ot çeşitleriyle karşılaşabilmektedir. Bu bakımdan yazıda sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak çoban çantası otu nedir, ne işe yaramaktadır, nerede yetişmektedir, faydaları nelerdir, neye iyi gelmektedir detayları ile derledik.

Hollywoodun lanetli evi:  Biri eşyalarını bile almadan kaçtı, diğerleri öldü

Hollywood'un 'lanetli evi': Biri eşyalarını bile almadan kaçtı, diğerleri öldü

Sinema ve müzik dünyasının ünlülerinin yaşadığı lüks konutlar, uzaktan bakınca size nasıl görünüyor? Saray gibi, kusursuz, her tür lüksle donanmış... Ve içinde yaşayanlar da dünyanın tüm dertlerinden uzakta... Gerçekten öyle mi? Elbette durum her zaman öyle olmuyor. Bazen uzaktan çok güzel görünen o evlerin içi yıllarca unutulmayacak trajedilere sahne oluyor, öyle ki bu durum bazılarının "lanetli" olarak nitelendirilmesine bile neden olabiliyor.

15.10.2021Magazin
Hollywoodun lanetli evi: Buradan iki kişinin cansız bedeni çıkarıldı

Hollywood'un "lanetli evi": Buradan iki kişinin cansız bedeni çıkarıldı

Sinema ve müzik dünyasının ünlülerinin yaşadığı lüks konutlar, uzaktan bakınca size nasıl görünüyor? Saray gibi, kusursuz, her tür lüksle donanmış... Ve içinde yaşayanlar da dünyanın tüm dertlerinden uzakta... Gerçekten öyle mi?  Elbette durum her zaman öyle olmuyor. Bazen uzaktan çok güzel görünen o evlerin içi yıllarca unutulmayacak trajedilere sahne oluyor, öyle ki bu durum bazılarının "lanetli" olarak nitelendirilmesine bile neden olabiliyor.

15.10.2021Magazin
Maradona hakkında korkunç iddialar Konuşmak için ikisinin de ölmesini bekledi...

Maradona hakkında korkunç iddialar! Konuşmak için ikisinin de ölmesini bekledi...

Tüm futbol otoritelerince tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Maradona’nın Küba'da uyuşturucu tedavisi gördüğü dönemde reşit olmayan Kübalı bir kızı istismar ettiği ileri sürüldü. Önemli iddialara kulak verirken, diğer taraftan Maradona’nın hayatındaki altüst oluşları hatırlamak yerinde olacak. 'Tanrının eli' Maradona, 'aziz'den 'günahkâra' nasıl dönüştü?

14.10.2021Spor Arena
Dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir İşte dysania belirtileri ve nedenleri

Dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir? İşte dysania belirtileri ve nedenleri

Her sabah alarm çaldığında yataktan çıkmak istemiyorsanız, bu yaşadığınız şeyin adı kronik yorgunluk sendromu, yani dysania denilen şey olabilir. Peki, dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir? İşte dysania ile ilgili bilgiler…

12.10.2021Sağlık
Kırmızı Kan Hücresi Nedir, Neden Düşer Ve Nasıl Arttırılır Kırmızı Kan Hücresi Özellikleri Ve Görevleri

Kırmızı Kan Hücresi Nedir, Neden Düşer Ve Nasıl Arttırılır? Kırmızı Kan Hücresi Özellikleri Ve Görevleri

Evrimsel bir bakış açısına göre, kanın fagositoz ve beslenmeden sorumlu bir hücre türünden doğduğu tahmin ediliyordu. Milyarlarca yıl sonra, kan ve dolaşım sistemi, daha karmaşık yaşam formlarının evrimine büyük ölçüde yardımcı oldu. Peki, kırmızı kan hücresi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.10.2021Araştırma
Anemi ne demek, ne anlama geliyor Anemi kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Anemi ne demek, ne anlama geliyor? Anemi kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Anemi kelimesi, tıp dilinde yer alan bir kelimedir. Tıbbi bir kelime olmasına karşın günümüzde sıklıkla bilinmekte ve kullanılmaktadır. Anemi kelimesinin ne demek olduğunu, bu kelimesinin Türk Dil Kurumu içindeki anlamının ne demek olduğunu sizin için derledik.

7.10.2021Sözlük
El Kızı nerede çekiliyor

El Kızı nerede çekiliyor?

El Kızı nerede çekiliyor sorusu, dizi hakkında ön bilgi almak isteyen kişilerin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Başrollerinde Sevda Erginci, Fikret Kuşkan, Perihan Savaş gibi isimlerin yer aldığı El Kızı, nerede çekildiği ile merak ediliyor. Peki, El Kızı nerede çekiliyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.10.2021Televizyon
Kansızlık Neden olur, Belirtileri Nelerdir İşte, Kansızlığa İyi Gelen Besinler

Kansızlık Neden olur, Belirtileri Nelerdir? İşte, Kansızlığa İyi Gelen Besinler

Kansızlık, vücudunuzun dokularına yeterli oksijeni taşımak için yeterli sağlıklı kırmızı kan hücrenizin bulunmadığı bir durumdur. Düşük hemoglobin olarak da adlandırılan kansızlık sorunu, kendinizi yorgun ve zayıf hissetmenize neden olabilir. Peki kansızlık neden olur, belirtileri nelerdir? İşte, kansızlığa iyi gelen besinler…

Portakal nasıl kurutulur Evde güneşte ve fırında portakal ile kabuğunu kurutma ipuçları

Portakal nasıl kurutulur? Evde güneşte ve fırında portakal ile kabuğunu kurutma ipuçları

Sonbahar ile kış ayları geldiğinde C vitamini deposu olan portakallar ortaya çıkmaktadır. Özellikle sıkmalık ya da kan portakalı gibi çeşitli portakal türleri ile faydası da saymakla bitmemektedir. Bununla birlikte portakalı lezzetini kaybetmeden diğer mevsimlere taşımak kurutma yolu ile mümkün olmaktadır. Sizin için portakalın ve kabuklarının hem fırın içerisinde hem de güneş üzerinde nasıl kurutulabildiğini detayları ile derledik.

6.10.2021Lezizz
Yaban mersini suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır Yaban mersini suyunun saça ve cilde faydaları

Yaban mersini suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır? Yaban mersini suyunun saça ve cilde faydaları

Yaban mersini, pek çok sağlık sorununa karşı güçlü etki gösteren ve çok sık kullanılan şifalı bir bitkidir. Aynı zamanda yaban mersini, besleyici özelliği olan bir meyvedir. İçeriğinde ise, A, C, E, K vitaminlerinin yanı sıra demir, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi insan sağlığı için gerekli pek çok mineral yer alır. Yaban mersini suyu ne işe yarar ve nasıl yapılır detayları ile derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Limonlu detoks suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar Limonlu detoks suyunun faydaları

Limonlu detoks suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar? Limonlu detoks suyunun faydaları

Limonlu detoks suyu; yağ yakan, metabolizmanın hızlanmasını sağlayan bir detoks tarifidir. Limonlu detoks suyunun birden fazla tarifi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra limonlu detoks suyu tarifleri; kilo vermeye yardımcı olan tariflerdir. Genel olarak sabah uyanır uyanmaz tüketilen detoks suyunun sağlık açısından çok fazla faydası bulunmaktadır. Peki, limonlu detoks suyu nasıl yapılır ve ne işe yarar? Limonlu detoks suyunun faydalarını sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Patlıcanın Faydaları Nelerdir Patlıcan Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Patlıcanın Faydaları Nelerdir? Patlıcan Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Patlıcanın mineral ve vitamin içeriği bir hayli geniş olmaktadır. C vitamini, B6 vitamini, K vitamini, niasin, tiamin, magnezyum, fosfor, manganez, bakır, folik asit, potasyum ve lif kaynaklarını içermektedir. Sizin için patlıcanın ne demek olduğunu, faydalarını, patlıcanın ne işe yaradığını ve hangi hastalıklara iyi geldiğini derledik.

Mürdüm Eriği Faydaları Nelerdir Mürdüm Eriği Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Mürdüm Eriği Faydaları Nelerdir? Mürdüm Eriği Ne İşe Yarar, Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Erik ağacı oldukça kolay yetişebilen ve çok fazla bir bakım istemeyen ağaçlardan bir tanesi olmaktadır. Bununla birlikte birbirinden farklı lezzete ve niteliğe sahip çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden bir tanesi de mürdüm eriği olmaktadır. Sizin için mürdüm eriğinin faydalarını, hangi hastalıklara iyi geldiğini ve mürdüm eriğinin ne işe yaradığını derledik.

Akıllı saatler sayesinde dikkat çekti… Kalp atış hızınız sağlığınız hakkında ne söylüyor

Akıllı saatler sayesinde dikkat çekti… Kalp atış hızınız sağlığınız hakkında ne söylüyor?

Akıllı saatlerin popülaritesinin artmasıyla birlikte, birçok kalp atış hızı gibi insan sağlık verilerini takip etmeye başladı. Hatta bu verilere bakıp doktorların kapısını çalanların sayısı da bir hayli arttı. Peki saatimizin ekranında gördüğümüz değerler bize ne anlatıyor? Konunun uzmanına sorduk...

12.09.2021Gündem
Doğuma günler kala Covid-19’a yakalandı, acil sezaryene alındı... Öleceğimi sandım, tek düşündüğüm bebeğimdi

Doğuma günler kala Covid-19’a yakalandı, acil sezaryene alındı... 'Öleceğimi sandım, tek düşündüğüm bebeğimdi'

Bebeğine zarar verir endişesi ile Covid-19 aşısı olmak istemeyen bir anne, doğuma sayılı günler kala koronavirüse yakalandı. Acil sezaryene alınan ve sonrasında da yoğun bakımda yatmak zorunda kalan Kristen Hutton’un hikayesi, hamileler ve Covid-19 aşısı konusunu bir kere daha gündeme getirdi...

22.08.2021Gündem
Beyazlayan saçların eski rengine dönmesi mümkün mü

Beyazlayan saçların eski rengine dönmesi mümkün mü?

Saçların beyazlamaya başlaması doğal yaşlanma sürecinin bir parçası ama ne kadar doğal olursa olsun beyaz saçlar bizi mutsuz edebiliyor. Yapılan yeni bir araştırma ise beyazlayan saçlarından mustarip olanların yüzünü güldürecek. Araştırmaya göre beyazlayan saçların eski rengine dönebilmesi mümkün!

2.08.2021Gündem
Ruşur Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar Ruşur Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Ruşur Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Ruşur Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Ruşur Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Ruşur Taşı Faydaları Ve Özellikleri

21. Yüzyılın Mucize Taşı olarak lanse edilen Ruşur Taşı, şimdi elektromanyetik alan (EMF) koruması, vücudun arınması ve detoksifikasyonunun yanı sıra genel şifa ve duygusal esenlik için başvurulan taştır. Pek çok faydası olduğu bilinen bu taşın özellikleri hakkında bir derleme hazırladık.

28.07.2021İyi Yaşam
Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar Askorbik Asitin Faydaları..

Askorbik Asit Nedir, Ne İşe Yarar? Askorbik Asitin Faydaları..

İnsan vücudunun sağlıklı olarak kalabilmesi içini ihtiyaç duyduğu bazı vitaminler bulunuyor. Askorbik asit, insanların ihtiyaç duyduğu bir vitamindir. Bireyler askorbik asit hakkında geniş kapsamlı bir araştırma yaparak, detaylı bilgiler elde etmek istiyor. Askorbik asidin faydaları hakkında merak edilenleri derledik.

22.07.2021Sağlık
Klorofil nedir, ne işe yarar ve nerede bulunur Klorofil pigmenti ve görevleri

Klorofil nedir, ne işe yarar ve nerede bulunur? Klorofil pigmenti ve görevleri

Klorofil, fotosentez durumunun en önemli yapılarından biri olarak bilinir. Fotosentez, yaşamın devam etmesi için olması gereken en önemli döngü arasında bulunur. Bu açıdan bakıldığında da klorofil önemli bir yapı olarak tanımlanabilir. Yaşamın en temel taşları arasında yer alan klorofil, pek çok amaç ve özelliği içerisinde bulundurur. Peki, klorofil nedir, ne işe yarar? Nerelerde bulunur ve faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.07.2021Araştırma
Askorbik asit nedir, ne işe yarar Askorbik asit eksikliği neden olur

Askorbik asit nedir, ne işe yarar? Askorbik asit eksikliği neden olur?

İskorbüt, diyetinizde en az 3 ay boyunca yeterli Askorbik asit olmamasından kaynaklanır. Bu hastalık ölümcül sonuçlara kadar ilerleyebilir. Askorbik asitin vücudunuz için önemini kavramalı ve eksiklik durumunda önlem almalısınız. Peki, nedir bu Askorbik asit? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.07.2021Araştırma
Demir eksikliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer Demir eksikliği neden olur Evde demir eksikliğine iyi gelen besinler, yiyecekler, bitkisel çözümler ve doğal yollar

Demir eksikliğine ne iyi gelir ve nasıl geçer? Demir eksikliği neden olur? Evde demir eksikliğine iyi gelen besinler, yiyecekler, bitkisel çözümler ve doğal yollar

Demir, hücrelerin başta enerji üretiminde olmak üzere birçok enzimin yapısında önemli rol oynar. Demir eksikliği de vücudun ihtiyaç duyduğu demirin karşılanmaması durumunda ortaya çıkar. Bununla birlikte baş ağrısı ve kansızlık gibi sonuçları da olabilir. Demir eksikliğine iyi gelen bitkisel yiyecekler, besinler ve çaylar sayesinde evde doğal yollarla çözüm üretilebilir. Peki demir eksikliği nasıl geçer? Evde demir eksikliğine ne iyi gelir? İşte demir eksikliği nedenleri ve demir eksikliğine iyi gelen bitkisel ve doğal öneriler...

14.07.2021Sağlık
Çarpıntıya ne iyi gelir Kalp çarpıntısı neden olur ve nasıl geçer Çarpıntısı belirtileri ve evde iyi gelen bitkiler

Çarpıntıya ne iyi gelir? Kalp çarpıntısı neden olur ve nasıl geçer? Çarpıntısı belirtileri ve evde iyi gelen bitkiler

Tiroid bezindeki faza çalışma durumu, bazı ilaçların kullanımı, gebelik, kalp damar hastalığı, sigara ve alkol tüketimi, anemi, vitamin eksiklikleri, genç yaştakiler için yoğun iş hayatı, kalp ritimlerinin bozukluğu ve stres gibi nedenlerle kalp çarpıntıları ve nefes darlığı meydana gelebilmektedir. Kalp çarpıntısı nedir? Kalp çarpıntısı nasıl geçer? Sorularına ait tüm detayları hazırladık.

14.07.2021Sağlık
Kansızlık neden olur, nasıl giderilir Aşırı kansızlık belirtileri ve birebir iyi gelen yiyecekler

Kansızlık neden olur, nasıl giderilir? Aşırı kansızlık belirtileri ve birebir iyi gelen yiyecekler

Anemi halk dilinde bilinen adıyla kansızlık pek çok sağlık sorununu beraberinde getirir. Kansızlık, vücudumuzun ihtiyacı olan oksijeni taşıyan kırmızı kan hücre yoğunluğunun azalmasıdır. Bu sorun kan eksikliğine, hatta aşı kansızlığa neden olurken ten rengini de etkilediği görülmektedir. Kansızlık sorununu yaşayan kişilerin, tedavisi için mutlaka aşağıda belirteceğimiz belirtileri göz önünde bulundurarak bir uzmana danışması gerekir. Bunun yanında evde doğal ve bitkisel yiyeceklerle de kan eksikliği sorununa doktor kontrolü eşliğinde takviye yapılması mümkündür. Peki, kansızlık (anemi) neden olur, nasıl giderilir? Kansızlığa ne iyi gelir? İşte, aşırı kansızlık belirtileri ve birebir iyi gelen yiyecekler

12.07.2021Sağlık
Aferez Nedir, Nasıl Yapılır Ve Uygulanır Aferez Hangi Tedavilerde Kullanılır

Aferez Nedir, Nasıl Yapılır Ve Uygulanır? Aferez Hangi Tedavilerde Kullanılır

Aferez kelimesi İngilizce kökenli bir kelimedir. Tıbbı terim olarak dilimizde bu şekilde yer almıştır. Yunanca dilinde ise aferez ayırma, geri alma ve uzaklaştırma anlamlarına gelmektedir. Tıpta aferez ile eş anlamlı kullanılan kelime hemaferezis sözcüğüdür. Sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak aferez nedir, nasıl yapılır, nasıl uygulanır, hangi tedavilerde kullanılır konularını derledik.

24.06.2021Araştırma
Huzursuz Bacak Sendromuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Huzursuz Bacak Sendromu Nedenleri Ve Tedavisi

Huzursuz Bacak Sendromuna Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Huzursuz Bacak Sendromu Nedenleri Ve Tedavisi

Toplum içerisinde bazı hastalıklar yaygın olarak görülebilir. Özellikle de huzursuz bacak sendromu ile çok sık karşılaşılabilir. Huzursuz Bacak Sendromuna ne iyi gelir ve nasıl geçer? Huzursuz Bacak Sendromu nedenleri ve tedavisi nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.06.2021Sağlık
Pangastrit Nedir Ve Neden Olur Pangastrite Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer

Pangastrit Nedir Ve Neden Olur? Pangastrite Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer

Halk dilinde “Kronik Gastrit” olarak da bilinen Pangastrit, çoğu kez tedavi edilememektedir. Bu yüzden erken teşhis oldukça önemlidir. Pangastrit hakkında daha fazla bilgi edinerek hastalığın ilerlemesini engelleyebilirsiniz. Peki, Pangastrit nedir ve belirtileri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Ördek eti yenir mi, nasıl pişirilir İşte, ördek etinin faydaları ve besin değeri

Ördek eti yenir mi, nasıl pişirilir? İşte, ördek etinin faydaları ve besin değeri

Son zamanlarda mutfaklarda özel bir ilgi alanı olan ördek etinin yenip yenmeyeceği de bir o kadar merak konusu. Damak zevkine göre çeşitli pişirme yöntemleri olan ördek eti, ağzının tadını bilen yemek severlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Sizin için ördek etinin özellikleri, pişirmenin püf noktaları ve besin değerinin de olduğu bir haber hazırladık. İşte ördek etiyle ilgili merak edilenler…

Polisitemi Nedir Ve Nedenleri Nelerdir Polisitemi Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Polisitemi Nedir Ve Nedenleri Nelerdir? Polisitemi Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Çok fazla merak edilen ve araştırılan konu başlıkları arasında yer almakta olan Polisitemi nedir ve nedenleri nelerdir? Polisitemi hastalığı belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi konularını sizin için tüm detayları ile birlikte derledik.

9.06.2021Araştırma
Cilt sağlığımızı korumak ve cildimizi güçlendirmek için ne yapmalıyız

Cilt sağlığımızı korumak ve cildimizi güçlendirmek için ne yapmalıyız?

30’lu yaşlardan sonra her yıl cilt kalitemizden %3 oranında kayıp yaşadığımızı biliyor muydunuz? Estetik ve Kozmetik Dermatoloji Uzmanı Dr. Yusuf Topal, cildimizde yaşanan hacim, sıkılık ve kendini yenileme özelliğindeki kayıpların nedenlerini ve nasıl önüne geçileceğini anlattı.

Lenfoma hastası Nigar, ilik nakli için asker ağabeyini bekliyor

Lenfoma hastası Nigar, ilik nakli için asker ağabeyini bekliyor

Lenfoma tedavisi için Türkiye'ye gelen lise öğrencisi Azerbaycanlı Nigar Aliyeva (18), ilik nakli için donör olacak asker ağabeyi Orhan Aliyev'in (20) Nahcıvan’dan yanına gelebilmesi için izin çıkmasını bekliyor.

29.05.2021Haber
Lenfoma hastası Nigar, ilik nakli için asker ağabeyini bekliyor

Lenfoma hastası Nigar, ilik nakli için asker ağabeyini bekliyor

Lenfoma tedavisi için Türkiye'ye gelen lise öğrencisi Azerbaycanlı Nigar Aliyeva (18), ilik nakli için donör olacak asker ağabeyi Orhan Aliyev'in (20) Nahcıvan’dan yanına gelebilmesi için izin çıkmasını bekliyor.

29.05.2021Gündem
Camdaki Kız Feridenin hastalığı taşikardi nedir, nedenleri nelerdir Taşikardi belirtileri ve tedavi yöntemleri

Camdaki Kız Feride'nin hastalığı taşikardi nedir, nedenleri nelerdir? Taşikardi belirtileri ve tedavi yöntemleri

Son dönemlerin ses getiren dizisi Camdaki Kız’ın dikkat çeken karakterlerinden biri olan Feride’nin taşikardi hastalığının olduğunu söylemesi ile birlikte belki de pek çoğumuzun bilimsel adıyla ilk kez duyduğu taşikardi hastalığı merakla sorgulanmaya başlandı. Diğer adı kalp çarpıntısı olan taşikardi nedir, nedenleri nelerdir? İşte Camdaki Kız Feride’nin hastalığı taşikardi ile ilgili tüm merak edilenler…

28.05.2021Sağlık
Hipoksi nedir ve neden olur Hipoksi (Oksijen eksikliği) belirtileri nelerdir

Hipoksi nedir ve neden olur? Hipoksi (Oksijen eksikliği) belirtileri nelerdir

İnsan vücudu için oksijen oldukça önemlidir. Vücudun ihtiyaç duyduğu oksijen karşılanmadığında vücut bazı tepkimeler gösterir. Hipoksi bu durumla alakalı bir sağlık sorunudur. Hipoksinin neden olduğu ve kimlerde görüldüğü insanların merak ettiği konulardır. Hipoksi nedir ve neden olur? Hipoksi (Oksijen eksikliği) belirtileri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Ürik Asit Nedir Ürik Asit Yüksekliği Ve Düşüklüğü Nedir Değeri Kaç Olmalı

Ürik Asit Nedir? Ürik Asit Yüksekliği Ve Düşüklüğü Nedir? Değeri Kaç Olmalı?

Ürik asit konusu insanların çok fazla karşı karşıya kaldığı en önemli konu başlıkları arasında yer almaktadır. Sizin için çok sorulan Ürik Asit nedir? Ürik Asit yüksekliği ve düşüklüğü nedir? Değeri kaç olmalı şeklindeki soruların yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.

26.05.2021Sağlık
Biyopsi nedir ve nasıl yapılır Biyopsi neden ve ne zaman yapılır

Biyopsi nedir ve nasıl yapılır? Biyopsi neden ve ne zaman yapılır

Tıp bilimi içerisinde gelişmeler gösteren alanlardan birisi de biyopsidir. Biyopsi birçok kişi tarafından kulak aşinalığı olsa da tam manasıyla bilinmeyen bir terimdir. Peki Biyopsi nedir ve nasıl yapılır? Biyopsi neden ve ne zaman yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.05.2021Araştırma
Elisa testi nedir ve ne işe yarar Elisa testi nasıl yapılır

Elisa testi nedir ve ne işe yarar? Elisa testi nasıl yapılır

Genel olarak hastaneye bir hastalık, bir enfeksiyon ya da viral bir neden ile gidildiğinde, vücutta hastalığın tespit edilmesi için bazı testler uygulanır. Uygulanan bu testlerin en başında Elisa testi gelir. Elisa testi sıkça duyulan ve en çok kullanılan testlerden biridir. Elisa testi nedir ve ne işe yarar? Elisa testi nasıl yapılır? İşte detaylar.

24.05.2021Araştırma

B6 vitamini nedir, faydaları nelerdir? B6 vitamini eksikliği belirtileri

B6 vitamini vücutta depolanmaz ve suda erir. Ayrıca merkezi sinir sisteminin çalışması, karbonhidrat, protein, yağ metabolizması ve bağışıklık sistemi için de gereklidir. Peki B6 vitamini nedir, faydaları nelerdir? B6 vitamini eksikliği belirtileri...

11.05.2021Sağlık
Dispne Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Dispne Nedenleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Dispne Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Dispne Nedenleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Dispne kavramı belki çok kimse için bir anlam ifade etmez. Fakat " nefes darlığı " olarak tarif edildiğinde bu rahatsızlık daha anlaşılır hale gelmiş olur. Tıbben dispne; olarak adlandırılan bu rahatsızlık nedir? Dispne hangi hallerde ortaya çıkar? Dispne nedenleri nelerdir? Dispne ve tedavisi hakkında bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Sağlık
Nilüfer Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Nilüfer Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Nilüfer Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Nilüfer Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lotus yani Nilüfer çiçeği, hoş ve çekici görünümü ile pek çok kişi tarafından beğenilmektedir. Oldukça güzel anlamlar ifade eden Nilüfer çiçeğini yetiştirmek ise zahmetli bir iştir. Şayet bu zahmete katlanırsanız hem güzelliğinden hem de faydalarından yararlanabilirsiniz. Konumuzda Nilüfer çiçeği hakkında geniş kapsamlı bilgilere değinerek yetiştirme ve bakımı ile ilgili bilgileri derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Horoz İbiği Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Horoz İbiği Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Horoz İbiği Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Horoz İbiği Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Horoz ibiği çiçeği, bir horozun ibiğini andıran nitelikte çiçekler açan bir bitkidir. Bu bakımdan oldukça dikkat çekici bir nitelik ortaya koymaktadır. Çiçek severler için yetiştirilebilecek en güzel çiçek alternatifleri arasında yerini almaktadır. Sizin için Horoz ibiği çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Horoz ibiği çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Anemi (Kansızlık) Nedir, Neden Olur Anemi Belirtileri ve Tedavisi

Anemi (Kansızlık) Nedir, Neden Olur? Anemi Belirtileri ve Tedavisi

Anemi, diğer adıyla kansızlık çeşitli ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiren bir rahatsızlık. Özellikle düzensiz beslenme alışkanlığı olan kişilerde sık karşılaşılıyor. Peki anemi (kansızlık) nedir, neden olur? İşte anemi belirtileri ve tedavisi...

28.04.2021İyi Yaşam
Kuru eriğin faydaları nelerdir İşte kuru eriğin sağlığa yararları

Kuru eriğin faydaları nelerdir? İşte kuru eriğin sağlığa yararları

Kuru erik, içerdiği pek çok vitamin ve minerallerle oldukça besleyici bir besin. Lif ve antioksidanlar sayesinde de sağlık için yararlı. Ayrıca taze veya kurutulmuş olarak da tüketilebiliyor. Peki kuru eriğin faydaları nelerdir? İşte kuru eriğin sağlığa yararları...

25.04.2021Sağlık
Teff Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Teff Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Teff Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Teff Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Sağlıklı bir yaşam için vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin gereken miktarda alınması oldukça önemli. Özellikle protein ve kalsiyum gibi ihtiyaç duyulan besin değerlerinin tüketilmesi günlük yaşamımızın dengeli bir şekilde devamı için şart. Teff tohumu da haiz olduğu zengin besin maddesi içeriği ile kullanımı tavsiye edilen besinler arasında göze çarpıyor. Peki Teff tohumu nedir ve ne işe yarar? Teff tohumu faydaları ve özellikleri nelerdir? Tüm detaylarıyla birlikte merak edilenleri derledik.

Kinoa Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Kinoa Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Kinoa Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kinoa Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Kinoa tohumu, bitkinin yenilebilen kısmıdır. Çok küçük taneler biçiminde görüntüsüne karşılık kinoa tohumları son derece besleyici bir yapıya sahip durumdadırlar. Sizin için pek çok kişi tarafından merak edilen Kinoa tohumu nedir ve ne işe yarar? Kinoa tohumu faydaları ve özellikleri şeklinde özenle seçilmiş olan konu başlıklarını tüm detayları ile derledik.

Kendir Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Kendir Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Kendir Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kendir Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Bitkisel tedavi seçenekleri arasında yer alan kendir tohumu en çok tüketilen tohumlardan bir tanesidir. Kendir tohumu gerek faydası gerekse de özellikleri ile ön plana çıkan bir tohumdur. Kendir tohumu ile ilgili yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Özellikle bitkisel olarak hastalıklarını iyi etmeye çalışan kişiler kendir tohumunu yoğun şekilde araştırmaktadırlar. Peki Kendir tohumu nedir? Kendir tohumu ne işe yarar? Kendir tohumunun faydaları ve zararları nelerdir? İşte Kendir tohumu ile ilgili her şey.

Kavun Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir Kavun Çekirdeği Faydaları

Kavun Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? Kavun Çekirdeği Faydaları

Sağlıklı ve dinç bir görünüme sahip olmak için doğru besinleri tüketmek gerekir. Özellikle yaz meyveleri arasında yer alan kavunun da sağlığa pek çok yararı bulunmaktadır. Kavun çekirdeği ise sağlık için oldukça faydalıdır. Kavun çekirdeği nedir ve neye iyi gelir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Yazar Sonuçları

Göz muayenesi ile anlaşılabilecek 20 sürpriz sağlık problemi

Sadece göz muayenesi ile pek çok hastalığa tanı konabileceğini biliyor muydunuz?

15.09.2021

Gebelik takibi nasıl olmalı?

Gebelik takibi anne ve bebek için çok önemli bir süreçtir. Gebelik takibi süresince kendi sağlığınızı ve bebeğinizin sağlığı izlenir, beslenme ve aktivite yönergeleri sağlanır, doğum ve doğum sırasında neler bekleyeceğinizi açıklanır ve bebeğin bakımı ve beslenmesi konusunda ipuçları sunulur.

1.06.2021