EKSTRA
MENÜ

Adalet Yürüyüşü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.107 haberi bulunmuştur.

Adalet Yürüyüşü Haberleri

DTP mitinginde Öcalan posterleri açıldı, AKP ve DP büroları taşlandı

DTP mitinginde Öcalan posterleri açıldı, AKP ve DP büroları taşlandı

DEMOKRATİK Toplum Partisi (DTP)’nin Diyarbakır’daki mitinginde teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın posterleri açılıp yasa dışı sloganlar atıldı. Yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı mitingte konuşan kapatılan DEP eski Milletvekili Leyla Zana, “Barış elini uzatıyoruz ama elimiz boş kalmasın” dedi. Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Aysel Tuğluk, “Ne ayrılık, ne inkar, çözüm demokratik cumhuriyet” derken, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DTP'li Osman Baydemir, Başbakan’ı eleştirdi. Mitingin ardından Öcalan lehine sloganlar atan bir grup AKP ve DP seçim bürolarını taşladı.

18.07.2007Gündem
Burdur polisinden, yürüyüşçü gençlere ilginç teklif

Burdur polisinden, yürüyüşçü gençlere ilginç teklif

ANTALYA’dan İstanbul Gezi Parkı’na yürüyüş başlatan 4 gence Burdur’da polis ilginç bir teklifte bulundu. Ekipler, sorumluluk alanları bitimine kadar araçla bırakma teklifinde bulundu, ancak gençler kabul etmedi.

21.07.2013Gündem
Ekip tamam yürüyüşe devam

Ekip tamam yürüyüşe devam

Antalya Cumhuriyet Meydanı’ndan perşembe akşamı yola çıkarak, İstanbul Gezi Parkı’na kadar sürecek ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlatan Kadir Canbek, Ulaş Çakar, Canberk Apiş ve Batuhan Yücel, Burdur’dan sonra Isparta’nın Keçiborlu ilçesine ulaştı.

22.07.2013Gündem
ADALET YÜRÜYÜŞÇÜLERİNE GÜMÜŞSUYUNDA POLİS MÜDAHALESİ

'ADALET YÜRÜYÜŞÇÜLERİ'NE GÜMÜŞSUYU'NDA POLİS MÜDAHALESİ

Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitiren ve yaralananların suçlularının yargılanmaları için Antalya'dan 18 Temmuz Perşembe saat 24.00'de 'Adalet Yürüyüşü' başlatan gruba polis Gümüşsuyu'nda müdahalede etti. Antalya, Eskişehir ve Ankara'dan yürüyerek yola çıkan grup bugün İstanbul'a ulaşmıştı. 13 kişi Beşiktaş İskelesi'nden Gezi Parkı'na gitmek için tekrar yola çıktı. Eylemcilerin yürüyüşüne İnönü Stadı önünde BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ile Yazar İhsan Eliaçık da katıldı. Çevik kuvvet polisleri grubun önünü Gümüşsuyu Caddesi üzerinde keserek dağılmaları konusunda ikazda bulundu. Dolmabahçe'de yürüyüşe katılan BDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'nünde aralarında bulunduğu yaklaşık 20 kişilik grup Gümüşsuyu'ndaki parkın içinde bulunan merdivenlerde oturma eylemine başladı.Polis eylemcileri yaka paça uzaklaştırılırken, Kürkçü de biber gazından etkilendi. Müdahale sırasında fenalık geçiren bir kişi ise Taksim İlkyardım Eğt. ve Arşt. Hastanesi'ne kaldırıldı. Özgür ARSLAN/İSTANBUL

20.08.2013Haber
Polisten Gümüşsuyunda müdahale

Polisten Gümüşsuyu'nda müdahale

Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitiren ve yaralananların suçlularının yargılanmaları için Antalya'dan 18 Temmuz Perşembe saat 24.00'de 'Adalet Yürüyüşü' başlatan gruba polis Gümüşsuyu'nda müdahalede etti.

21.08.2013Gündem
EYLEMCİ GENÇ POLİSİN MÜDAHALESİNDE SARA KRİZİ GEÇİRDİ

EYLEMCİ GENÇ POLİSİN MÜDAHALESİNDE SARA KRİZİ GEÇİRDİ

Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitiren ve yaralananların suçlularının yargılanmaları için Antalya'dan 18 Temmuz Perşembe saat 24.00'de 'Adalet Yürüyüşü' başlatan gruba polis Gümüşsuyu'nda müdahalede etti. Çevik kuvvet ekipleri, kaldırıma oturarak kendilerine direnen eylemcileri yerlerde sürükleyerek merdivenlerden uzaklaştırdı. Müdahale sırasında fenalık geçiren bir kişi ise Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polisin müdahalenin ardından gözaltı yapmadığı öğrenilirken, Ertuğrul Kürkçü'nün de Taksim Meydanı'na doğru gittiği belirtildi. Hastaneye kaldırılan eylemcinin sara krizi geçirdiği ve hastanedeki müdahalenin ardından durumunun iyi olduğu öğrenildi. Özgür ARSLAN/İSTANBUL- DHA

21.08.2013Haber
Eskişehirde ‘İstanbuldaki polis müdahalesine’ protesto

Eskişehir'de ‘İstanbul'daki polis müdahalesine’ protesto

Eskişehir’de yaklaşık 50 kişi, Antalya’dan Adalet Yürüyüşü başlatıp İstanbul’a giden gruba polisin müdahalede bulunmasını protesto etti. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü binasına yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Oturma eylemi yapan grup daha sonra dağıldı.

23.08.2013Gündem
Okmeydanında tüm gün müdahale

Okmeydanı'nda tüm gün müdahale

OKMEYDANI’nda, Gezi Parkı eylemleri sırasında başına isabet eden gaz fişeği sonucu yaralanan ve 86 gündür yoğun bakımda tutulan Berkin Elvan için, Çağlayan'daki İstanbul Adliye Sarayı’na yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. Müdahale sırasında vatandaşlar zor anlar yaşadı. Akşam saatlerinde Okmeydanı'nda göstericiler yeniden toplanarak Berkin Elvan için yürüyüşe geçtiler. Polisle göstericiler arasındaki çatışmalar gece geç saatlere kadar devam etti. Ankara ve Hatay'da ODTÜ protestolarına destek vermek için yapılan eylemlere polis müdahale etti.

9.09.2013Gündem
Ali İsmail Korkmaz davası başka bir ilde görülebilir

Ali İsmail Korkmaz davası başka bir ilde görülebilir

Gezi protestoları sırasında Eskişehir’de tekme ve sopalarla dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın davası için Valilik, Eskişehir dışını işaret etti.

1.10.2013Gündem
Ali İsmail Korkmaz davası Kayseri’ye gitti

Ali İsmail Korkmaz davası Kayseri’ye gitti

GEZİ protestoları sırasında üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın linç edilmeye kalkışılmasından 38 gün sonra ölümüyle ilgili dava kamu güvenliği gerekçe gösterilip Kayseri’ye alındı.

12.11.2013Gündem
Fenerbahçeliler yarın yürüyecek

Fenerbahçeliler yarın yürüyecek

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından düzenlenen "Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet" yürüyüşü yarın Bağdat Caddesi'nde yapılacak.

15.02.2014Futbol
100 bin kişilik büyük yürüyüş

100 bin kişilik büyük yürüyüş

Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticiler yürüyüşte en ön safta yer alacak. Yurtdışı ve yurdun dört bir yanındaki dernek üyeleri İstanbul’a akın etti. Ünlüler ve Galatasaray ile Beşiktaş taraftarları da eyleme katılacak.

15.02.2014Futbol
Fenerbahçe dernekleri Bağdat caddesine akın etti

Fenerbahçe dernekleri Bağdat caddesine akın etti

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği'nin düzenlediği ve Başkan Aziz Yıldırım ile Yöneticilerin de katıldığı "Türkiye İçin Adalet Fenerbahçe İçin Adalet" mitingine Fenerbahçe Dernekleri destek verdi.

16.02.2014Futbol
İşte Fenerbahçenin yeni tezahüratı

İşte Fenerbahçe'nin yeni tezahüratı

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşü için Bağdat Caddesin'de toplanan binlerce taraftrı Şükrü Saracoğlu Stadı'na doğru yürüyor. Traftarlardan ilk kez duyulan bir beste dikkatleri çekti.

16.02.2014Futbol
Sarı lacivert adalet için yürüdü

Sarı lacivert adalet için yürüdü

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşü onbinlerce kişinin katılımıyla Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirildi. Saat 13.30'da Aziz Yıldırım da Cadde'deki taraftarlar arasına katıldı. Taraftarlar saat 16:50'de stadyuma ulaştı. Saracoğlu Stadı'nın çok özenli bir misafiri vardı. Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ailesi de sarı lacivertli taraftarların davetlisi olarak karşılaşmayı tribünlerde takip etti. 'Ali İsmail Korkmaz Fenerbahçe Yıkılmaz...' tezahüratının yankılandığı statta Ali İsmail Korkmaz'ın annesi duygusal anlar yaşadı.

16.02.2014Futbol
Sarı lacivert adalet için yürüdü

Sarı lacivert adalet için yürüdü

Fenerbahçeli Avukatlar Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşü onbinlerce kişinin katılımıyla Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirildi. Saat 13.30'da Aziz Yıldırım da Cadde'deki taraftarlar arasına katıldı.

17.02.2014Spor Arena
Ali Koç Adalete Fener Yak dedi

Ali Koç 'Adalete Fener Yak' dedi

Pazar günü Kayseri Erciyesspor'la karşılaşacak olan Fenerbahçe oldukça renkli geçen antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.

14.03.2014Futbol
1 milyon Fenerli Pazar günü Anıtkabir’e

1 milyon Fenerli Pazar günü Anıtkabir’e

‘Adalete Fener Yak’ kampanyası kapsamında dev bir yürüyüş organize edildi

18.03.2014Futbol
CHPden adalet yürüyüşü

CHP'den 'adalet' yürüyüşü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün saat 11.00’de Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatacağını açıkladı. Dün gece Güvenpark'ın önüne demir bariyerler getirildi. 'Güvenpark kapatılıyor'haberi sosyal medyada yayılmaya başladıktan kısa süre sonra bariyerler geri toplandı.

14.06.2017Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Adalet çökmüş

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Adalet çökmüş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk ekranlarındaki "Ne Oluyor?" programında canlı yayında Şirin Payzın'ın soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması ile ilgili olarak 'Adalet çökmüş. Adalet çökmüşse devlet de çöker' dedi.

14.06.2017Gündem
Enis Berberoğluna 25 yıl hapis... Valilikten son dakika yürüyüş açıklaması

Enis Berberoğlu'na 25 yıl hapis... Valilikten son dakika yürüyüş açıklaması

MİT TIR’larına ait görüntüleri gazeteci Can Dündar’a verdiği gerekçesiyle yargılanan gazetemizin eski genel yayın yönetmenlerinden CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, ‘casusluk’ suçlamasıyla ömür boyu hapse çarptırıldı. Cezası 25 yıla indirilen Berberoğlu, tutuklandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün saat 11.00’de Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatacağını açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun günde 18 km katedeceği, yürüyüşün 28 gün sürmesi bekleniyor. Ankara Valiliği'nin yürüyüşle ilgili yaptığı açıklamada ise, "Yürüyüşün Ankara ili sınırları içerisindeki kısımlarında katılımcıların güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla korteje, Valiliğimize bildirilen makul sayıdaki kişi katılabilecektir" denildi.

14.06.2017Gündem
Son Dakika: Kılıçdaroğlunun adalet yürüyüşü başlatacağı Güvenparkta hareketli gece

Son Dakika: Kılıçdaroğlu'nun 'adalet yürüyüşü' başlatacağı Güvenpark'ta hareketli gece

CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün saat 11.00'de Güvenpark'tan İstanbul'a 'adalet yürüyüşü' başlatacağını açıklamasından saatler sonra Güvenpark'a Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 kamyonla bariyerler getirildi. Haberin sosyal medyada duyulmasının ardından indirilen bariyerler geri toplandı.

14.06.2017Gündem
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Süreci takip ediyoruz”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Süreci takip ediyoruz”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına ilişkin, “Süreci takip ediyoruz” dedi.

14.06.2017Gündem
Güvenparkta güvenlik önlemleri

Güvenpark'ta güvenlik önlemleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından İstanbul'a 'Adalet yürüyüşü' başlatacağını açıkladığı Ankara Güven Park'a, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 kamyonla bariyerler getirildi. Bir kamyondan indirilip açılan bariyerler, kısa süre sonra toplatıldı.

15.06.2017Haber
Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşü açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan "Adalet Yürüyüşü" açıklaması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu'na verilen 25 yıl hapis cezasının ardından partilileriyle Ankara'dan İstanbul'a adalet için yürüyüş yapacaklarını belirtti ve şunları söyledi: Adaletin olmadığı bir yerde devlet de olmaz, adaletin olmadığı bir yerde insan da olmaz. O nedenle adalet yürüyüşünü başlatıyoruz. Bugün yürüyeceğim. Umuyorum, vicdanları sağır olanlar bizim bu yürüyüşümüz anlamını kavrarlar. Umuyorum vicdanları sağır olanlar bizim bu yürüyüşümüze bizim bu sesimize bizim bu sözümüze kulak verirler.Biz gerginlik istemiyoruz biz kavga istemiyoruz. Biz birlikte beraber huzur içinde yaşamak istiyoruz. Biz mahkemelerde gazeteciler istemiyoruz. Biz hapishanelerde gazeteciler istemiyoruz. Biz hapishanelerde öğretim üyeleri istemiyoruz. Dolayısıyla bunlar bize acı veriyor ve bu acıyı sonlandırmamız gerekiyor.Söylemiştim, eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli önce ben ödeyeceğim diye. Şimdi yürüyorum yürüyeceğim. İstanbul’a kadar bu son olmayacak. Bizim yürüyüşümüz bu ülkeye adalet gelinceye kadar devam edecek.

15.06.2017Haber
İşte Kılıçdaroğlunun ilk gün yürüdüğü yol... Yürüyüş kaç gün sürecek

İşte Kılıçdaroğlu'nun ilk gün yürüdüğü yol... Yürüyüş kaç gün sürecek?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün Ankara Güvenpark'tan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı. Kılıçdaroğlu, ilk molasını 4 saat sonra verdi. Kılıçdaroğlu ve beraberindekilerin ilk günkü yürüyüşünü Batıkent Hipodromu'nda sonlandırdı. Kılıçdaroğlu yürüyüş sırasında "Yürüyüşüm gayet güzel gidiyor. Yürüyeceğim. Haklı olduğumuz için dünyaya, Türkiye'ye, bütün insanlara mesaj vermek istiyoruz. Adalet istiyoruz" diye konuştu. 25 gün sürecek 432 kilometrelik yürüyüşün ilk günü, 19 kilometrenin katedilmesiyle sona erdi. Yürüyüşün yarın sabah 08.00'de CHP'li tüm vekillerin katılımıyla devam edeceği öğrenildi.

15.06.2017Gündem
Kılıçdaroğlu Ankaradan yürüyüşe başlıyor

Kılıçdaroğlu Ankara'dan yürüyüşe başlıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı. Güvenpark'a gelen Kılıçdaroğlu, "Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun günde 18 km katedeceği, yürüyüşün 28 gün sürmesi bekleniyor.

15.06.2017Haber
CHPnin Adalet Yürüyüşü başladı

CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü' başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı. Güvenpark'a gelen Kılıçdaroğlu, "Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun günde 18 km katedeceği, yürüyüşün 28 gün sürmesi bekleniyor.

15.06.2017Gündem
Ankaradan İstanbula adalet yürüyüşü başladı

Ankara'dan İstanbul'a adalet yürüyüşü başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlattı. Güvenpark'a gelen Kılıçdaroğlu, "Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz" diye konuştu. Kılıçdaroğlu'nun günde 18 km katedeceği, yürüyüşün 28 gün sürmesi bekleniyor.

15.06.2017Haber

Yazar Sonuçları

Bayram!

DÜN sabah evden çıktım, gazeteye geliyorum. Herkes mutlu! Birbirini tanımayan insanlar sokaklarda sarılıp öpüşüyor! Yüzler gülüyor! Gazetenin kapısında rastladığım emekli Hatice teyzenin yüzünde bile güller açıyor:

4.10.2005

Bayram!

DÜN sabah evden çıktım, gazeteye geliyorum.

4.10.2005

O manşetlerin üstündeki logolar

EMİN Çölaşan dünkü yazısında ilginç bir sınıflandırma yapmış. Bazı gazetelerin, Avrupa Birliği ile müzakerelerin başlamasını ‘Zafer’ olarak değerlendirdiğini söyleyerek bu manşetleri eleştirmiş.

5.10.2005

Adı Hayrünnisa Gül mü olacak

DUYDUK ki; 1939-1940 öğretim yılı başında Fatih Kız Ortaokulu olarak eğitime başlayan, 1957-58 öğretim yılından itibarense ‘lise’ olan okulumuz, eğitim yuvamız, 57 yıllık Fatih Kız Lisemiz, bu öğretim yılından itibaren Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi yapılmış. (İstanbul İl Milli Eğitim sitesi.)

12.07.2013

FB’li patronlar yürüdü

Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet yürüyüşü yüzbinlerce kişinin katılımıyla geçen hafta sonu Bağdat Caddesi’nde yapıldı.

18.02.2014

Ali Koç rol kesti

Aralarında Ali Koç’un da olduğu Fenerbahçeli patronlar, geçen ay Bağdat Caddesi’nde “Türkiye İçin Adalet, Fenerbahçe İçin Adalet” yürüyüşü yapmıştı. “1907 Derneği olarak ‘Adalete Fener Yak’ kampanyası başlattık” diyen Ali Koç, şimdi de kamera karşısına geçti.

18.03.2014