EKSTRA
MENÜ

Zeytinyağı

Zeytinyağı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Zeytinyağı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 16.007 Zeytinyağı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Zeytinyağı Haberleri

Antienflamatuar nedir, ne demek

Antienflamatuar nedir, ne demek?

Antienflamatuar, anlamı merak edilen tıbbi terimler arasında yer alabilmektedir. Şişlik giderici, iltihapla savaşan ilaçlar için Antienflamatuar tanımı kullanılabilmektedir. Antienflamatuar aynı zamanda diyet terimi olarak da karşılaşılabilmektedir. İşte, Antienflamatuar nedir, ne demek sorusunu merak edenler için bu içeriğe sahip olan ve şişlik azaltan diyet yiyecekler hakkında bilgiler

18.10.2021Sağlık
Yılmaz Erdoğan: ‘Komedinin eski tadı yok çünkü insanlar ciddileşti’

Yılmaz Erdoğan: ‘Komedinin eski tadı yok çünkü insanlar ciddileşti’

Yazar, yönetmen, oyuncu; hepsinde usta... Onlarca oyun, film, senaryo ve televizyon işleri... Heybesinde sanata dair çok şey taşıyor, hep üretiyor, işleriyle gençlere yol açıyor... “Yapmak istediğim çok şey var. Sanırım bu ömür kafamdaki ya da bilgisayardaki projeler bitmeden biter” diyor. Yılmaz Erdoğan’la buluştuk; yeni projelerini, Köyceğiz’deki hayatını, dünyayı, kin, adalet ve intikam kavramlarını konuştuk: “İntikam hiçbir zaman, hiçbir işe yaramayan, sadece yok edici bir kavram.”

17.10.2021Hürriyet Pazar
8 adımda Kaz Dağları’nın güzellikleri

8 adımda Kaz Dağları’nın güzellikleri

Afrodit’in Paris’e âşık 8 adımda Kaz Dağları’nın güzellikleri olduğu, Homeros’un ‘İlyada Destanı’nda ‘Bol pınarlı vahşi hayvanların anası’ diye söz ettiği Kaz Dağları, Türkiye’nin en özel bölgelerinden biri. Kültür mozaiği köyleri, doğal güzellikleri, şelaleleri, özenli müzeleriyle her bir yanı keşfedilmeyi bekleyen sürprizlerle dolu. Özellikle de benzersiz doğasına sonbahar ışıkları düştüğünde...

17.10.2021Seyahat
Ara Güler’in izinde Aydın’dan Aphrodisias’a

Ara Güler’in izinde Aydın’dan Aphrodisias’a

Ara Güler, tam 63 yıl önce kışa yakın güneşli ve aydınlık bir günde meraklı bir fotomuhabiri olarak Aydın’a gitmişti. Üçüncü ölüm yıldönümü vesilesiyle usta fotoğrafçının izinde yaptığımız yolculukta rotamızı genişletip Toscana’yı anımsatan Doğanbey’e uğradık, Söke’nin 100 yıllık körüklü efe çizmesi ustalarıyla selamlaştık.

17.10.2021Seyahat
İstanbul’un gözde semtinde en iyi tatların peşinde...

İstanbul’un gözde semtinde en iyi tatların peşinde...

Nişantaşı, İstanbul’un en hareketli noktalarından biri. Gecesi ayrı güzel, gündüzü ayrı… Işıltılı caddeleri, rengârenk vitrinleriyle tam bir metropol semti. Üstelik her köşesinde farklı bir lezzet durağı var. Lahmacunun da, böreğin de, kruvasanın da en iyisi burada. Bilenlere sorduk, bir semt rehberi hazırladık.

16.10.2021Lezzetli Hayat
Gastronomi kazanında kaynayanlar

Gastronomi kazanında kaynayanlar

Berlin’de yediği dönerlerden esinlenip bir Türk fırınından aldığı lavaşlarla döner servis etmeye başlayan İngiliz şef... Kapadokya’da Ermeni yemekleri de bulabileceğimiz bir restoran... Yeme-içme dünyasından en son haberler burada...

16.10.2021Lezzetli Hayat
Kuşkonmaz çorbası nasıl yapılır İşte kuşkonmaz çorbası tarifi

Kuşkonmaz çorbası nasıl yapılır? İşte kuşkonmaz çorbası tarifi

Kuşkonmaz içerisinde barındırdığı zengin vitamin ve mineraller sayesinde 'bitkisel bir antibiyotik' olarak biliniyor. Izgarada kısa süre pişirip etin ya da balığın yanında servis edilen kuşkonmaz, çorbalara da çok yakışan bir sebze. Peki, kuşkonmaz çorbası nasıl yapılır? İşte kuşkonmaz çorbası tarifi...

4. İzmir Gastrofest  ‘Geleceğe Miras: Yaşayan Toprak’ temasını işliyor

4. İzmir Gastrofest ‘Geleceğe Miras: Yaşayan Toprak’ temasını işliyor

İzmir’in ilk gastronomi festivali İzmir GastroFest, dördüncü yılında ‘Geleceğe Miras: Yaşayan Toprak’ temasıyla 24 Ekim’de Tarihi Havagazı Fabrikasında yeme-içme severleri ünlü şefler, yemek yazarları ve kanaat önderleriyle buluşturuyor.

15.10.2021Ekonomi
Zeytin Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları ve Kullanımı

Zeytin Yaprağı Çayı Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır? Zeytin Yaprağı Çayı Faydaları ve Kullanımı

Zeytin yaprağı özü, zeytin bitkisinin yapraklarından elde edilir. Zeytin yaprağı ekstraktının anti-inflamatuar ve antioksidan özelliklerine katkıda bulunduğu düşünülmektedir. Bu nedenle zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır, ne işe yarar merak edilmektedir. İşte virüslere karşı bir kalkan göre üstlenen zeytin yaprağı çayının faydaları ve kullanımı.

Yengeç nasıl pişirilir Yengeç eti neden canlı pişirilir, kaç dakikada pişer

Yengeç nasıl pişirilir? Yengeç eti neden canlı pişirilir, kaç dakikada pişer?

Yemek kültüründe birbirinden farklı lezzetler bulunmaktadır. Özellikle yengeç ve ıstakoz gibi lezzetlerin doğru yöntemler ile pişirilmesi gerekmektedir. Yengeç nasıl pişirilir? Yengeç eti neden canlı pişirilir, kaç dakikada pişer? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Yayın balığı nasıl pişirilir En güzel yayın balığı fırında nasıl yapılır

Yayın balığı nasıl pişirilir? En güzel yayın balığı fırında nasıl yapılır?

Nefis bir yemek yapmak için balık türleri sıklıkla kullanılmaktadır. Her balığın kendine has bir yararı bulunmaktadır. Bu yüzden her balık çeşidi çok değerlidir. Yayın balığı da sıklıkla tercih edilen balık türlerinden birisidir. Yayın balığı nasıl pişirilir? En güzel yayın balığı fırında nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Yaprak sarması nasıl pişirilir Yaprak sarmasına ne kadar su konulur Sarmanın püf noktaları..

Yaprak sarması nasıl pişirilir? Yaprak sarmasına ne kadar su konulur? Sarmanın püf noktaları..

Yaprak sarması en sevilen yemeklerden bir tanesidir. Yaprak sarması pişirmek isteyen kişiler ya da ilk kez pişirecek olan kişiler yaprak sarmasının nasıl pişirildiğine dair araştırma yapmaktadırlar. Yaprak sarması pişirmenin ve ne kadar su konulacağına dair bir takım ipuçları yer almaktadır. Son günlerde yaprak sarması nasıl pişirilir şeklinde araştırmalar artmıştır Peki yaprak sarması nasıl pişirilir? Yaprak sarmasına ne kadar su konulur? Sarmanın püf noktaları nelerdir? İşte yaprak sarması ile ilgili bütün detaylar.

13.10.2021Lezizz
Taze fasulye nasıl pişirilir Yeşil taze fasulye nasıl yapılır

Taze fasulye nasıl pişirilir? Yeşil taze fasulye nasıl yapılır?

En yararlı ve en lezzetli sebze yemeklerinin başında taze fasulye gelmektedir. Taze fasulyeyi yapmak son derece kolaydır. Ayrıca bu yemek sağlık içinde oldukça faydalıdır. Bu yüzden ayda en az birkaç kez taze fasulye yemeniz uygun olacaktır. Taze fasulye nasıl pişirilir? Yeşil taze fasulye nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Siyah pirinç nasıl pişirilir Siyah pirinç kaç dakikada pişer, faydaları nelerdir

Siyah pirinç nasıl pişirilir? Siyah pirinç kaç dakikada pişer, faydaları nelerdir?

Buğdaygiller ailesine mensup olan siyah pirinç; isminde olduğu gibi oldukça siyah renkli olmasından ve kuvvetli antioksidan özelliklerinden ötürü ‘’süper gıda’’ şeklinde isimlendirilmektedir. Beyaz pirinç kullanan ve tüketen herkes, siyah pirinci görünce çok şaşırtmaktadır. Siyah pirinç; içeriği açısından beyaz pirinçten daha sağlıklıdır. Peki, siyah pirinç nasıl pişirilir? Siyah pirinç kaç dakikada pişer, faydaları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Sazan balığı nasıl pişirilir Aynalı tatlı su sazan balığı nasıl kızartılır

Sazan balığı nasıl pişirilir? Aynalı tatlı su sazan balığı nasıl kızartılır?

Balık pişirmek büyük bir özen gerektirmektedir. Her bir balığın pişirme yöntemleri farklılık gösterebilir. Sazan balığı da lezzetli tatlı su balıklarından bir tanesidir. Sazan balığı nasıl pişirilir? Aynalı tatlı su sazan balığı nasıl kızartılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Sarıkanat nasıl pişirilir Sarıkanak balığı fırında mı tavada mı pişirilmeli

Sarıkanat nasıl pişirilir? Sarıkanak balığı fırında mı tavada mı pişirilmeli?

En faydalı yiyecekler arasında balık ilk sıralarda gelmektedir. İstediğiniz türden balığı alarak zevkli bir şekilde pişirebilirsiniz. Farklı ve lezzetli balık türlerinden biriside sarıkanat balığıdır. Sarıkanat balığını doğru bir teknik ile pişirmeniz oldukça önemlidir. Sarıkanat nasıl pişirilir? Sarıkanat balığı fırında mı tavada mı pişirilmeli? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Sardalya balığı nasıl pişirilir Sardalya unlanır mı Tavada mı fırında mı güzel olur

Sardalya balığı nasıl pişirilir? Sardalya unlanır mı? Tavada mı fırında mı güzel olur?

Hem sağlıklı yönleri hem de lezzeti ile kendine has bir görünümü olan sardalya balığı, aynı zamanda en çok değerlendirilen balık türlerinden biridir. Diğer yandan ülkemizde de en popüler balık çeşitleri içerisinde yer alıyor. Peki, sardalya balığı nasıl pişirilir? sardalya unlanır mı? Tavada mı fırında mı güzel olur? İşte bu konu üzerine merak edilen farklı bilgiler.

13.10.2021Lezizz
Palamut balığı nasıl pişirilir Palamut en güzel fırında mı tavada mı yapılır

Palamut balığı nasıl pişirilir? Palamut en güzel fırında mı tavada mı yapılır?

İnsanların düzenli olarak tüketmesi gereken ürünlerin başında balık gelmektedir. Balığın türleri arasında ise birçok seçenek bulmak mümkündür. Bu seçeneklerden biriside palamut balığıdır. Palamut balığını farklı yöntemler ile kolayca pişirebilirsiniz. Palamut balığı nasıl pişirilir? Palamut en güzel fırında mı tavada mı yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Mercan balığı nasıl pişirilir En güzel mercan balığı fırında nasıl yapılır

Mercan balığı nasıl pişirilir? En güzel mercan balığı fırında nasıl yapılır?

Balık pişirmek oldukça önemlidir. Lezzetli ve güzel balık pişirmek için doğru teknikleri bilmek gerekir. Mercan da en lezzetli balıklar arasında yer almaktadır. Mercan balığı nasıl pişirilir? En güzel mercan balığı fırında nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Levrek tavada nasıl pişirilir Tavada levrek balığı en güzel nasıl yapılır

Levrek tavada nasıl pişirilir? Tavada levrek balığı en güzel nasıl yapılır?

İnsanların yemekten en çok haz aldıkları balıklardan birisi levrektir. Ilık ve soğuk denizlerde yaşayan bu balığın iri pullara sahip olduğu görülmektedir. Genellikle mayıs ve ekim arasında çok iyi levrekler bulunabilir. Levrek tavada nasıl pişirilir? Tavada levrek balığı en güzel nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Kuzu pirzola nasıl pişirilir Tepside fırında pirzola nasıl yapılır

Kuzu pirzola nasıl pişirilir? Tepside fırında pirzola nasıl yapılır?

Nefis bir yemek arayanlar için en doğru tercihlerden birisi kuzu pirzoladır. Kuzu pirzolanın enfes bir tadı bulunmakla birlikte son derecede doyurucudur. Bu yüzden arzu eden herkesin mutlaka kuzu pirzolayı denemesi gerekmektedir. Kuzu pirzola nasıl pişirilir? Tepside fırında pirzola nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Kültür mantarı nasıl pişirilir Kültür mantar sote nasıl yapılır

Kültür mantarı nasıl pişirilir? Kültür mantar sote nasıl yapılır?

Kültür mantarı; bilhassa Uzak Doğu taraflarında çok yaygın şekilde kullanılan ve şifa olması adına tüketilen besinler içerisinde yer almaktadır. Kendisine özgü bir tada sahip olmasının dışında, kültür mantarının yenip yenmemesi hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Kültür mantarı; çok sık tüketilen ve tarifleri yapılan bir mantar çeşididir. Peki kültür mantarı nasıl pişirilir? Kültür mantar sote nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Kırmızı biber nasıl közlenir Fırında kırımızı veya yeşil biber közlemesi nasıl yapılır

Kırmızı biber nasıl közlenir? Fırında kırımızı veya yeşil biber közlemesi nasıl yapılır

İnsanların geneline baktığımız zaman közlenmiş ürünlerin çok sevildiği ve sıkça tüketildiği görülmektedir. Özellikle kırmızı veya yeşil biber közlemesi çok lezzetli olmaktadır. Birçok yöntem ile biber közlemesi yapma şansınız bulunmaktadır. Kırmızı biber nasıl közlenir? Fırında kırımızı veya yeşil biber közlemesi nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Kelle nasıl temizlenir Kelle çorbasının terbiyesi nasıl yapılır

Kelle nasıl temizlenir? Kelle çorbasının terbiyesi nasıl yapılır?

Kurban kesiminden sonra, etten ayrılan kısımlar özel olarak temizlenip, pek çok tarif hazırlanmaktadır. Ancak ilk önce doğru metotlarla ve hijyenik biçimde temizlemek oldukça önemlidir. Dana, inek, koyun gibi hayvanların sadece etinden değil, sakatat kısımları ile de değerlendirilmektedir. Kelle gibi parçalar, oldukça hijyenik biçimde temizlenmelidir. Peki, kelle nasıl temizlenir? Kelle çorbasının terbiyesi nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Kefal balığı nasıl pişirilir Kefal balığı tavada mı fırında mı pişirilmeli

Kefal balığı nasıl pişirilir? Kefal balığı tavada mı fırında mı pişirilmeli?

Ülkemizde yaygın bir şekilde balık tüketimi olduğu görülmektedir. İnsanlar bütçelerine göre balık alarak evde pişirmektedirler. En iyi balığın hangisi olduğu ise insanların zevkine kalmıştır. Levrek, kefal, somon, çipura ve daha birçok balık çeşidi bulunmaktadır. Kefal balığı nasıl pişirilir? Kefal balığı tavada mı fırında mı pişirilmeli? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Kaya kevreği nasıl pişirilir Granyoz tavada mı fırında mı güzel olur

Kaya kevreği nasıl pişirilir? Granyoz tavada mı fırında mı güzel olur?

Hem sağlıklı hem de lezzetli olan yiyeceklerin başında hiç şüphesiz ki balık gelmektedir. Balığın birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Dilediğiniz balık çeşidini seçerek haftada en az bir kere tüketmeye özen göstermelisiniz. Kaya levreği nasıl pişirilir? Granyoz tavada mı fırında mı güzel olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Kanlıca mantarı nasıl pişirilir En güzel taze kanlıca mantarı nasıl yapılır

Kanlıca mantarı nasıl pişirilir? En güzel taze kanlıca mantarı nasıl yapılır?

Yemek yapmak herkes için oldukça rahatlatıcı ve keyif vericidir. Taze seçilen ürünler ile birbirinden lezzetli yemekler yapılabilir. Kanlıca mantarı da besin değeri yüksek olan besinlerden biridir. Kanlıca mantarı nasıl pişirilir? En güzel taze kanlıca mantarı nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Kaburga nasıl pişirilir Kuzu ve dana kaburga fırında, tavada nasıl pişirilmeli

Kaburga nasıl pişirilir? Kuzu ve dana kaburga fırında, tavada nasıl pişirilmeli?

En lezzetli et türlerinden birisi kaburga olarak bilinmektedir. Birçok kişi bu kaburgalardan alarak çok nefis bir yemek yapmaktadırlar. Kaburgayı sevdiğiniz bir yöntem ile kolayca pişirerek tüketebilirsiniz. Tabi kaburgayı pişirirken küçük ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Kaburga nasıl pişirilir? Kuzu ve dana kaburga fırında, tavada nasıl pişirilmeli? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Havyar nasıl pişirilir Taze balık yumurtası nasıl yapılır ve yenir

Havyar nasıl pişirilir? Taze balık yumurtası nasıl yapılır ve yenir?

Hayatta denenen birçok lezzetli yemek tarifleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sürekli olarak yeni lezzetler keşfedilmekte veya var olan lezzetler daha da çeşitlendirilmeye devam etmektedir. Et, balık, tavuk ve sebzeler ile birçok çeşitli yemekler, ara sıcaklar ile soğuk mezeler yapılmaktadır. Yapımı ve lezzeti en çok merak edilen lezzetlerden bir tanesi de deniz ürünleri arasında sayılan havyarlardır. Peki, havyar nasıl pişirilmektedir? Taze havyar nasıl tedarik edilir ve nasıl bulunur? İşte, havyar hakkında merak edilen unsurlar.

13.10.2021Lezizz
Dondurulmuş karides nasıl pişirilir Dondurulmuş karides tereyağda tavada nasıl yapılır

Dondurulmuş karides nasıl pişirilir? Dondurulmuş karides tereyağda tavada nasıl yapılır?

İnsanların birçoğu karides yemeyi çok sevmektedir. Lezzetli ve pratik bir ürün olan dondurulmuş karidesi alarak kolayca pişirebilirsiniz. Dondurulmuş karidesi farklı yöntemler ile pişirebilirsiniz. Ancak bu ürünü en güzel tavada yapabilirsiniz. Dondurulmuş karides nasıl pişirilir? Dondurulmuş karides tereyağda tavada nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.10.2021Lezizz
Dil balığı nasıl temizlenir, derisi nasıl yüzülür Dil balığı evde tavada nasıl kızartılır

Dil balığı nasıl temizlenir, derisi nasıl yüzülür? Dil balığı evde tavada nasıl kızartılır?

Deniz tabanında bulunan dil balığı kahverengi deriyle kaplıdır. Deniz dip balıklarından olan bu tür, balıkçılarda fazla rastlanmayan türlerden biridir. Lezzetli tada sahip olduğu söylenen dil balığı temizleme yöntemleri öğrenildiğinde kolayca tüketilebilir. Dil balığı nasıl temizlenir, derisi nasıl yüzülebilir, dil balığı evde tava içinde nasıl kızartılır sorularının yanıtlarını derledik.

13.10.2021Lezizz
Dana antrikot nasıl pişirilir, nasıl terbiye edilir En güzel dana antrikot nasıl yapılır

Dana antrikot nasıl pişirilir, nasıl terbiye edilir? En güzel dana antrikot nasıl yapılır?

Antrikot İngilizceden çevrilmiş bir sözcüktür. Fransızcada ise bu kelime sığır eti kesiminden yapılan biftek için kullanılan terimdir. Kaburga bölgesinden gelen dana antrikot da tüm dünyada sevilerek yenilen et çeşididir. Elbette ki bu etin pişirilme teknikleri bulunmaktadır. Dana antrikot nasıl pişirilir, nasıl terbiye edilir, en güzel dana antrikot nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.

13.10.2021Lezizz
Çupra nasıl temizlenir Çupra balığı pişirmeden önce nasıl yıkanmalı

Çupra nasıl temizlenir? Çupra balığı pişirmeden önce nasıl yıkanmalı?

Ülkemizde yer alan denizlere baktığımız zaman çok fazla balık çeşidi olduğu rahatlıkla görülmektedir. Bu balık çeşitlerinden biriside çupra balığıdır. Çupra balığının eti de çok lezzetlidir. Özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında bolca çupra bulunmaktadır. Sizler için Çupra nasıl temizlenir? Çupra balığı pişirmeden önce nasıl yıkanmalı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.10.2021Lezizz
Bütün tavuk nasıl pişirilir Bütün tavuk fırında poşette nasıl yapılır

Bütün tavuk nasıl pişirilir? Bütün tavuk fırında poşette nasıl yapılır?

Birbirinden farklı yemek tarihleri doğru uygulandığında lezzetli yemekler ortaya çıkacaktır. Bütün tavuk pişirmek ise daima merak edilmektedir. Bütün tavuk nasıl pişirilir? Bütün tavuk fırında poşette nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

12.10.2021Lezizz
Brokoli nasıl haşlanır Brokoli pişerken yeşil kalması için ne yapılmalı Ne kadar süre pişmeli

Brokoli nasıl haşlanır? Brokoli pişerken yeşil kalması için ne yapılmalı? Ne kadar süre pişmeli?

Bilindiği üzere sebzelerin besin değerleri oldukça fazladır. Bazı sebzeler ise çok önemli faydaları ile dikkat çekmektedirler. Bu sebzelerden biriside brokolidir. Brokolinin eşsiz bir sebze olduğunu bilmeyen yoktur. Sizler için Brokoli nasıl haşlanır? Brokoli pişerken yeşil kalması için ne yapılmalı? Ne kadar süre pişmeli? Tüm detayları ile derledik.

12.10.2021Lezizz
Bit nasıl temizlenir Bit nasıl yokedilir Saç için bit nasıl temizlenir

Bit nasıl temizlenir? Bit nasıl yokedilir? Saç için bit nasıl temizlenir?

Bit çocukluk çağında önemli bir sorun olarak bilinmektedir. Sadece çocukluk çağında değil yetişkinlerde de bitlenme ortaya çıkabilmektedir. Bitin nasıl temizleneceği ve yok edileceği de merak edilen detaylar arasındadır. Bitleri yok etmek için uygulanması gereken bir takım doğal metotlar bulunmaktadır. Son günlerde bit temizliği araştırması internet üzerinden artmıştır. Peki, bit nasıl temizlenir? Bit nasıl yok edilir? Saç için bit nasıl temizlenir? İşte bit temizliği ile ilgili tüm detaylar.

12.10.2021Lezizz
Biftek nasıl marine edilir Biftek sütle nasıl marite edilir, nasıl terbiye edilir

Biftek nasıl marine edilir? Biftek sütle nasıl marite edilir, nasıl terbiye edilir?

Türk kültürüne baktığımız zaman et yemeklerinin daha çok tercih edildiği görülmektedir. Özellikle eti sade haliyle pişirmek çok tercih edilmektedir. Marine edilmiş olan etin olduğu gibi pişirilmesi çok lezzetli olmaktadır. Biftek nasıl marine edilir? Biftek sütle nasıl marine edilir, nasıl terbiye edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.10.2021Lezizz
Alabalık nasıl pişirilir En lezzetli alabalık fırında mı tavada mı pişirilir

Alabalık nasıl pişirilir? En lezzetli alabalık fırında mı tavada mı pişirilir?

Sağlıklı bir hayat sürmek için haftada en az bir kez balık yemek gerekmektedir. Balık türleri arasında birçok lezzetli balık bulunmaktadır. Bu balıklardan biriside alabalık olarak bilinmektedir. Alabalığı doğru yöntemler ile oldukça güzel bir şekilde pişirebilirsiniz. Sizler için Alabalık nasıl pişirilir? En lezzetli alabalık fırında mı tavada mı pişirilir? İşte, tüm detaylar.

12.10.2021Lezizz
MasterChef fava tarifi: Ege usulü fava nasıl yapılır ve nasıl kullanılır

MasterChef fava tarifi: Ege usulü fava nasıl yapılır ve nasıl kullanılır?

Besin değeri bakımından oldukça zengin olan fava Ege bölgesine ait muhteşem mezeler arasında yer alıyor. MasyerChef ekranlarında yarışmacıların en iyisini yapmak için çalıştığı Ege usulü fava nasıl yapılır, nasıl kullanılır merak edenlere, işte MasterChef fava tarifi ve malzemeleri…

Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılmalı Tırnak Eti Bakımı İçin Evde Doğal Çözüm Önerileri

Tırnak Eti Bakımı Nasıl Yapılmalı? Tırnak Eti Bakımı İçin Evde Doğal Çözüm Önerileri

Tırnak bakımı özellikle kadınlar için oldukça önemlidir. Tırnak bakımı deyince akla gelen ilk soru da tırnak eti bakımı nasıl olmalı sorusu oluyor. Tırnak etini kesmenin zararından bahseden uzmanların yanında manikür ve pedikür yaparken, çok çabuk beliren tırnak etlerinin mikrop kapmaması için neler yapılması gerektiği konusu sıklıkla araştırılıyor. Peki, tırnak eti bakımı nasıl yapılmalı? İşte, tırnak eti bakımı evde doğal çözüm önerileri….

12.10.2021Kişisel Bakım
Gelinim Mutfakta ıspanak topları nasıl yapılır Ispanak topları tarifi ve malzemeleri

Gelinim Mutfakta ıspanak topları nasıl yapılır? Ispanak topları tarifi ve malzemeleri

Ekranların hafta içi her gün ilgiyle takip edilen gündüz programlarından biri Gelinim Mutfakta’da bugün ıspanak topları tarifi yapıldı. Gelinlerin hünerlerini sergilediği programda tarifler de ilgi odağı olurken, akşam yemeği hazırlığında olan hanımlar Gelinim Mutfakta ıspanak topları nasıl yapılır araştırmalarına başladı. İşte ıspanak topları tarifi ve malzemeleri…

Aracıyı ortadan kaldırdık

Aracıyı ortadan kaldırdık

Bu hafta İşin Peşinde köşesi için Manisa’da bir zeytin bahçesinde çalıştık. Zeytinleri önce topladık sonra yağa çevirdik. İş, satmaya gelince herkesin yüksek komisyonculuklarından şikâyet ettiği aracıları ortadan kaldırdık. Ürünleri e-ticaret ile tarladan tüketiciye ulaştırdık. Çiftçilere göre e-ticarette de komisyon var ama eski sisteme göre kâr marjı daha yüksek. Zeytinde ise bu yıl kuraklık etkili; verim çok iyi değil. 6 kilogram zeytinden bir litre yağ çıkıyor. Zeytin bahçelerinde çalışan işçiler günlük 125 lira yevmiye alıyor. Bir litre yağın çıplak maliyeti ise 30 lira.

11.10.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Şişkinlikten kurtaracak 3 günlük çay detoksu

Vücutta rahatsızlık yaratan şişkinlikten kurtulmak mümkün. Bunun için uzman diyetisyen tarafından hazırlanmış 3 günlük çay detoksunu deneyebilirsiniz. Bu süreçte normal yemek düzeninizi sürdürebilirsiniz.

17.10.2021

Kütahya - Denemeniz gereken iki tat

“Hayatta karnımı kandırmam, her gün ne yiyeyim diye plan yaparım” diyen insanların memleketi Kütahya’dan iki tarif paylaşıyorum. İnce bulgur ve tarhanayla hazırlanan sıkıcık çorbası ve kuru köfte... Bu köftenin alameti farikasıysa kurutulmuş yufka...

16.10.2021

Acaba rüya mı gördüm?

Marine edilmiş karavida çok iyi, yerken adeta denizin tadını alıyorsunuz. Minik denizkestaneleriyse o kadar tatlı ki orgazmik bir lezzet boyutuna ulaşıyorlar. Dereotlu ve sarımsaklı enginarı bulsam her gün yerim... 80’li yıllardan beri Avrupa ve Japonya’nın deniz ürünü odaklı en iyi restoranlarını ziyaret eden biri olarak Manzara Restaurant’da yediklerimin ülkemizdeki standartların hayli üstünde olduğunu söyleyebilirim.

16.10.2021

Zeytinyağımızla olmuyor, bari zeytinyağlılarımızla övünelim

Bizim insanımıza sıradan gibi gelebilir ama dünyada zeytinyağlı kategorisine sahip başka bir mutfak daha olmadığını biliyor musunuz? Sağlıklı yemek trendi almış başını yürümüşken her türlü sebzenin hem besin değerlerini koruyan hem de lezzetini arttıran bir pişirme yöntemi, başlı başına bir omuz darbesiyle öne geçmemizi sağlar.

16.10.2021

‘Sağlık için zeytinyağı’

Çanakkale’de, Türkiye’nin önemli zeytinyağı uzmanlarından sayılan A. Ü. Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkiler Bölümü Öğretim Üyesi ve Uluslararası Zeytin Konseyi, Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mücahit Taha Özkaya ile tanıştık. Eşi de, merkezi İzmir’de olan Zeytinyağı Konseyi Başkanı Prof. Dr. Fügen Durlu Özkaya, kaliteyi ön plana alıp, doğru zeytinyağının nasıl üretildiği konusunda çalışmalar yapıyor.

13.10.2021

Çanakkale ‘zeytinyağını’ keşfediyor

Çanakkale Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Derneği ile Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından düzenlenen ‘1. Troya Zeytinyağı Festivali’ne davet edilmek bize ilginç geldi.

12.10.2021

Kebaplar zeytinyağını bekliyor

Bu hafta Adana Lezzet Festivali için Adana’daydım.

11.10.2021

Hem ruhu hem bedeni iyi beslemek önemli

Meme kanseri tedavisi sürecimi anlattığım ve röportajlarla desteklemeye çalıştığım yazı dizisinin son gününü ruhsal ve bedensel beslenmeye ayırmak istiyorum. Çünkü bu süreçte bir kez daha gördüm ki, ‘Komşumuza iyi geldi, sen de şunu ye’ lobisi çok güçlü. Elbette haklı oldukları noktalar da var. İnsan, ‘Belki iyi gelir’ umudu ile hepsini de denemek istiyor ama tersi de mümkün, iyi gelmeyebilir. İstedim ki, kulaktan dolma bilgi ile değil de tedavi sürecinde beslenmenin önemini ve kansere yakalanmamak için neler yapılması ve dahası ruhu nasıl beslemek gerektiğini uzmanlar anlatsın.

10.10.2021