EKSTRA
MENÜ

Yazarı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 41.161 haberi bulunmuştur.

Yazarı Haberleri

Serenad kitabını kim yazmıştır Serenad kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Serenad kitabını kim yazmıştır? Serenad kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Serenad Türk edebiyatında önemli bir yeri olan kitaplardandır. Ünlü Türk yazarın yazmış olduğu bu roman oldukça sürükleyici bir kitaptır. Serenad kitabı muhteşem bir hikayeye sahiptir. Bundan dolayı okuyucular tarafından tercih edilen kitaplardan olmuştur. Serenad kitabı son aylarda internette en çok satılan kitapların başında gelmektedir. Peki Serenad kitabının yazarı kimdir? Serenad kitabı kaç sayfadan oluşmaktadır? Serenad kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Serenad kitabı ile ilgili tüm bilinmeyenler.

16.05.2021Araştırma
Puslu Kıtalar Atlası kitabını kim yazmıştır Puslu Kıtalar Atlası kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Puslu Kıtalar Atlası kitabını kim yazmıştır? Puslu Kıtalar Atlası kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında ve Türk romanında oldukça fazla beğenilmiş olan eserler bulunmaktadır. Puslu Kıtalar Atlası da Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiş olan kitaptır. Biçim olarak ve içerik olarak ilgi gören Puslu Kıtalar Atlası internette de en fazla araştırılan kitaplar arasındadır. Peki Puslu Kıtalar Atlası kitabının yazarı kimdir? Puslu Kıtalar Atlası kitabının özeti nasıldır? Puslu Kıtalar Atlası kitabında ne anlatılmak istenmiş ve bu kitabın öne çıkan karakterleri nelerdir? İşte Puslu Kıtalar Atlası kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Ölü Ozanlar Derneği kitabını kim yazmıştır Ölü Ozanlar Derneği kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Ölü Ozanlar Derneği kitabını kim yazmıştır? Ölü Ozanlar Derneği kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı yazarların yazmış olduğu eserler ülkemizde oldukça fazla beğenilmektedir. Ölü Ozanlar Derneği kitabı ülkemizde çok satanlar kitaplardan biridir. Bundan dolayı Ölü Ozanlar Derneği kitabı oldukça fazla rağbet görmektedir. Ölü Ozanlar Derneği internet üzerinden araştırılan bir kitaptır. Özellikle kitabın karakterleri ve konusu merak edilmiştir. Peki Ölü Ozanlar Derneği kitabını kim yazmıştır? Ölü Ozanlar Derneği kitabının konusu nedir? Ölü Ozanlar Derneği kitabının karakterleri nelerdir? İşte Ölü Ozanlar Derneği kitabına dair tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Oliver Twist kitabını kim yazmıştır Oliver Twist kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Oliver Twist kitabını kim yazmıştır? Oliver Twist kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı eserler en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Oliver Twist kitabı ülkemizde en fazla satılan yabancı kitaplardan birisidir. Bundan dolayı Türk okuyucuların tavsiye ettiği kitaplardan olan Oliver Twist en sevilen kitaplardan birisidir. Oliver Twist son aylarda internette de en çok satın alınan kitaplardan bir tanesi olmuştur. Peki Oliver Twist kitabının yazarı kimdir? Oliver Twist kitabının özeti nedir? Oliver Twist kitabında geçen olay örgüsü nasıldır? Oliver Twist kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Oliver Twist kitabı ile ilgili bütün detaylar.

16.05.2021Araştırma
Notre Dameın Kamburu kitabını kim yazmıştır Notre Dameın Kamburu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Notre Dame'ın Kamburu kitabını kim yazmıştır? Notre Dame'ın Kamburu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Fransız eserlerin yazmış olduğu eserlerden olan Notre Dame'ın Kamburu eseri romantik türünde yazılmış kitaplardan biridir. Gerek olay örgüsü gerekse de anlatım tarzı ile Notre Dame'ın Kamburu kitabı okunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Notre Dame'ın Kamburu son aylarda hızlıca tavsiye edilen kitaplardan bir tanesi olmuştur. Peki Notre Dame'ın Kamburu'nun kitabını kim yazmıştır? Notre Dame'ın Kamburu kitabı konusu nedir? Notre Dame'ın Kamburu kitabının ana fikri nedir? İşte Notre Dame'ın Kamburu kitabı ile ilgili tüm merak edilen bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Memleket Hikayeleri kitabını kim yazmıştır Memleket Hikayeleri kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Memleket Hikayeleri kitabını kim yazmıştır? Memleket Hikayeleri kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Osmanlı döneminde yazılmış olan birçok eser bulunmaktadır. Memleket Hikayeleri de o eserlerden bir tanesi olup oldukça beğenilen eserlerden olmuştur. Memleket Hikayeleri kitabı en çok satan kitaplar arasına girmiştir. İnternette de sürekli olarak araştırılan kitaplardan bir tanesidir. Peki Memleket Hikayeleri kitabını kim yazmıştır? Memleket Hikayeleri kitabı ana fikri ve konusu nedir? Memleket Hikayeleri kitabında yer alana karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Memleket Hikayeleri kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Matmazel Noraliyanın Koltuğu kitabını kim yazmıştır Matmazel Noraliyanın Koltuğu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabını kim yazmıştır? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında ikinci dünya savaşından sonra yayınlanmış olan pek çok eser vardır. Matmazel Noraliya'nın Koltuğu'da o eserlerden birisidir. Türk yazarların yazmış olduğu en güzel eserlerden biri olan Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabı son aylarda internette de en çok araştırılan kitaplar arasına girmiştir. Peki Matmazel Noraliya'nın Koltuğu yazarı kimdir? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu kitabının özeti nedir? Matmazel Noraliya'nın Koltuğu karakterleri nelerdir? İşte Matmazel Noraliya'nın Koltuğu ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Masal Masal İçinde kitabını kim yazmıştır Masal Masal İçinde kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Masal Masal İçinde kitabını kim yazmıştır? Masal Masal İçinde kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Masal Masal İçinde kitabı yayınlandığı yıldan itibaren en fazla okunan kitaplardan birisi olmuştur. Masal Masal İçinde kitabı ülkemizde de tercih edilen ve tavsiye edilen kitaplardan biridir. Bundan dolayı bu kitap özellikle kitap evlerinde ve internette en çok satın alınan kitaplardan bir tanesidir. Masal Masal İçinde kitabının yazarı merak edilmektedir. Peki Masal Masal İçinde kitabını kim yazmıştır? Masal Masal İçinde kitabı içerisinde geçen olay örgüsü nedir? Masal Masal İçinde kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Masal Masal İçinde kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Kraliçeyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır Kraliçeyi Kurtarmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kraliçeyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır? Kraliçeyi Kurtarmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kraliçeyi Kurtarmak kitabı okuması en zevkli olan kitaplardan bir tanesidir. Kraliçeyi Kurtarmak yabancı yazarların yazmış olduğu bir kitaptır. Bundan dolayı Kraliçeyi Kurtarmak kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Kraliçeyi Kurtarmak kitabı internetten de araştırılan kitaplardan bir tanesidir. Peki Kraliçeyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır? Kraliçeyi Kurtarmak kitabının konusu ve ana fikri nedir? Kraliçeyi Kurtarmak kitabında hangi karakterler vardır? İşte Kraliçeyi Kurtarmak kitabı ile ilgili tüm detayları derledik.

16.05.2021Araştırma
Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı eserlerden pek çok ödül almış eserler vardır. Kırmızı Pazartesi de ödül almayı başarmış olan eserlerden bir tanesidir. Kırmızı Pazartesi kitabı olay örgüsü ve karakterleri ile ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı Kırmızı Pazartesi kitabı pek çok kişinin tavsiye ettiği kitaplardandır. Kırmızı Pazartesi internette de sürekli olarak araştırılan kitaplardandır. Peki Kırmızı Pazartesi kitabı yazarı kimdir? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti nedir? Kırmızı Pazartesi kitabında ana fikir nedir? İşte Kırmızı Pazartesi kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Kaşağı kitabını kim yazmıştır Kaşağı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kaşağı kitabını kim yazmıştır? Kaşağı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında çok sevilen öykü kitapları vardır. Kaşağı kitabı da Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiş kitaplardan bir tanesidir. Kaşağı kitabı konusu ve karakterleri itibari ile birçok kişinin beğendiği bir kitaptır. Kaşağı kitabı internetten satın alınabilen oldukça güzel bir kitaptır. Peki Kaşağı kitabını kim yazmıştır? Kaşağı kitabı özeti nedir? Kaşağı kitabı konusu ve ana fikri nedir? İşte Kaşağı kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Kardeşimin Hikayesi kitabını kim yazmıştır Kardeşimin Hikayesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kardeşimin Hikayesi kitabını kim yazmıştır? Kardeşimin Hikayesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk edebiyatında yazılmış olan birçok kitap vardır. Kardeşimin Hikayesi son yıllarda yazılmış olan ve oldukça fazla beğenilen bir kitap olmuştur. Kardeşimin Hikayesi kitabı Türkçe dilinde yazılmış bir kitaptır. Kardeşimin Hikayesi internette de kolayca temin edilebilen bir kitap olup merak edilen bir konusu vardır. Peki Kardeşimin Hikayesi kitabının yazarı kimdir? Kardeşimin Hikayesi kitabının özeti nedir? Kardeşimin Hikayesi karakterleri nelerdir? İşte Kardeşimin Hikayesi kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
İçimdeki Müzik kitabını kim yazmıştır İçimdeki Müzik kitabı özeti, konusu ve karakterleri

İçimdeki Müzik kitabını kim yazmıştır? İçimdeki Müzik kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünya edebiyat tarihinde son yıllarda yayınlanmış olan ve ödül almış kitaplardan olan İçimdeki Müzik kitabı birçok okuyucunun beğendiği bir kitaptır. İçimdeki Müzik yabancı eserlerden olup birçok dalda da ödüle layık görülmüştür. Ülkemizde de en fazla satan yabancı eserlerden biri İçimdeki Müzik kitabıdır. Son haftalarda İçimdeki Müzik kitabı internette de sürekli olarak araştırılmaktadır. Peki İçimdeki Müzik kitabını kim yazmıştır? İçimdeki Müzik kitabının özeti ve konusu nedir? İçimdeki Müzik kitabının karakterleri nelerdir? İşte İçimdeki Müzik kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır Haritada Kaybolmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır? Haritada Kaybolmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Haritada Kaybolmak kitabı en çok okunan kitaplar arasındadır. Haritada Kaybolmak okuduktan sonra tavsiye edeceğiniz ve paylaşacağınız kitaplardan biridir. Bundan dolayı bu kitap ile ilgili yoğun bilgi araştırması gerek sosyal medya da gerekse de diğer platformlarda yapılmaktadır. Haritada Kaybolmak kitabının özellikle yazarı merak edilmektedir. Peki Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır? Haritada Kaybolmak kitabı özeti nedir? Haritada Kaybolmak kitabında geçen karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Haritada Kaybolmak ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Hamlet kitabını kim yazmıştır Hamlet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Hamlet kitabını kim yazmıştır? Hamlet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Trajedi ve dram türünde yazılmış olan pek çok yabancı roman bulunmaktadır. Dünyaca ünlü romanlardan olan Hamlet kitabı da bu türden yazılmış olan romanlardandır. Hamlet kitabı hem kurgusu ile hem de karakterleri ile okunması gereken bir kitaptır. Hamlet kitabı son aylarda internette de en çok sipariş verilen kitaplardan bir tanesi olmuştur. Peki Hamlet kitabının yazarı kimdir? Hamlet kitabının özeti nasıldır? Hamlet kitabının konusu ve ana fikri nedir? İşte Hamlet kitabına dair tüm bilgileri derledik.

16.05.2021Araştırma
Esir Şehrin İnsanları kitabını kim yazmıştır Esir Şehrin İnsanları kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Esir Şehrin İnsanları kitabını kim yazmıştır? Esir Şehrin İnsanları kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Esir Şehrin İnsanları okuması son derecede keyifli olan kitaplardan biridir. Eğer kitap okumayı seviyorsanız bu kitabı da mutlaka okumalısınız. Esir Şehrin İnsanları sürükleyici bir konuya sahiptir. Okuyucuyu başka alemlere götüren bir kitaptır. Esir Şehrin İnsanları internet üzerinden de satın alabileceğiniz kitaplardandır. Peki Esir Şehrin İnsanları kitabının yazarı kimdir? Esir Şehrin İnsanları kitabının özeti ve bu kitapta yer alan karakterlerin isimleri nelerdir? Esir Şehrin İnsanları kitabı konusu nedir? İşte Esir Şehrin İnsanları kitapları ile ilgili tüm bilinmeyenler.

16.05.2021Araştırma
Dedemin Bakkalı kitabını kim yazmıştır Dedemin Bakkalı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dedemin Bakkalı kitabını kim yazmıştır? Dedemin Bakkalı kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Türk yazarların yazmış olduğu eserler ülkemizde en fazla okunan eserlerdendir. Dedemin Bakkalı da okuduktan sonra tavsiye edilen kitaplar arasındadır. Mutlaka okunması gereken kitaplardan olan Dedemin Bakkalı kitabı gerek olay örüsü gerekse de konusu ile dikkat çeken bir kitaptır. Dedemin Bakkalı son yıllarda da araştırılma yapılan kitaplardan biridir. Peki Dedemin Bakkalı kitabını kim yazmıştır? Dedemin Bakkalı kitabının özeti ve konusu nedir? Dedemin Bakkalı kitabının ana fikri nedir? İşte Dedemin Bakkalı kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Beni Affet Kitabını kim yazmıştır Beni Affet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Beni Affet Kitabını kim yazmıştır? Beni Affet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Son günlerde popüler olmuş kitaplardan olan Beni Affet kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardandır. Beni Affet kitabı daha sonra Türkçe diline çevrilmiş ve yabancı yazarların yazmış olduğu bir eserdir. Beni Affet okuduktan sonra tavsiye edilen kitaplardan bir tanesi olmuştur. Sizler de bu kitabı gönül rahatlığı ile alıp okuyabilirsiniz. Bu kitap hakkında araştırma da yapılmaktadır. Peki Beni Affet kitabını yazan kişi kimdir? Beni Affet kitabında ne anlatılmaktadır? Beni Affet kitabında yer alan karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Beni Affet kitabı ile ilgili tüm bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Aylak Adam kitabını kim yazmıştır Aylak Adam kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Aylak Adam kitabını kim yazmıştır? Aylak Adam kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kitap okumak boş zamanların vazgeçilmez aktivitelerinden bir tanesidir. Aylak Adam kitabı da yine okunacak olan ve sürükleyici bir olay örgüsü olan kitaplardandır. Aylak Adam kitabının yazarı ve olay örgüsü de en merak edilenler arasına girmiştir. Bunun için pek çok kişi Aylak Adam kitabı hakkında bir takım araştırma yapmaktadırlar. Peki Aylak Adam kitabının yazarı kimdir? Aylak Adam kitabı özeti nedir? Aylak Adam kitabının konusu nedir? İşte Aylak Adam kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Deniz, kum ve güneşi çok özledik

Deniz, kum ve güneşi çok özledik

Kışı geride bıraktık, kapanma günleri de yakında bitecek. Şimdi her zamankinden daha fazla hasretiz ‘deniz, kum, güneş’ üçlüsüne. Kısıtlamaların bitmesiyle planlara başlayacağız. Jürimize güvenli tatil yapabileceğimiz, Türkiye’nin büyük otellerini sorduk. Yılın tüm yorgunluğunu atabileceğiniz 10 tesisi sıraladık.

16.05.2021Seyahat
Jeff Bezos ve süper lüks yatların gizli dünyası

Jeff Bezos ve süper lüks yatların gizli dünyası

Jeff Bezos'un "süper yat" satın aldığı haberleri, ultra zengin gezginlerin gizli dünyasına ilgiyi yeniden canlandırdı. Uzmanlar, süper yat endüstrisinde yıllardır, pandemi kaynaklı küresel ekonomik durgunluk döneminde bile patlama yaşandığını söylüyor.

14.05.2021Dünya
Yitip giden zamanın izinde

Yitip giden zamanın izinde

Üretken edebiyatçı Feridun Andaç, ‘Kaplıcada Son Yaz’ üçlemesinin ilk romanı ‘Sandım ki Göğün Cennet’te, 60’lardan günümüze adım adım değişen bir ülkenin, dünyanın, yaşayışın izini sürüyor.

14.05.2021Kitap Sanat
Bir hükümlünün ‘ölüm beyanı’

Bir hükümlünün ‘ölüm beyanı’

Amerikalı usta polisiye-gerilim yazarı Allen Eskens çıkış romanı ‘Gömdüğümüz Hayat’ta korkunç bir suçtan hüküm giymiş yaşlı adamın biyografisini yazan bir öğrencinin 30 yıl önceki suçun gerçek failini bulma çabasını anlatıyor.

14.05.2021Kitap Sanat
Tezkire Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Tezkire Ve Yazarları Hakkında Bilgi

Tezkire Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Tezkire Ve Yazarları Hakkında Bilgi

Edebiyat alanında yer alan çok sayıda farklı tür bulunmaktadır. Edebiyat alanında yer alan değerli türlerden biriside tezkire adı verilen yazılardır. Sizler için Tezkire nedir ve özellikleri nelerdir? Tezkire ve yazarları hakkında bilgiler nelerdir? Tüm detayları ile derledik.

13.05.2021Araştırma
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saraçoğlundan kozmetik danışmanlığı  iddialarına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saraçoğlu'ndan "kozmetik danışmanlığı" iddialarına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İbrahim Adnan Saraçoğlu, "Prof Saraçoğlu" markasının Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atandığım 2015 yılından çok önceki bir tarih olan 21 Ağustos 2007'de Türk Marka ve Patent Kurumu tarafından şirket adına tescillendiğini bildirdi.

13.05.2021Gündem
Ahmet Selçuk İlkan kimdir, kaç yaşında İşte Ahmet Selçuk İlkan hakkında bilgiler

Ahmet Selçuk İlkan kimdir, kaç yaşında? İşte Ahmet Selçuk İlkan hakkında bilgiler

Ahmet Selçuk İlkan kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla da gündeme geliyor. Duygusal şarkılarıyla tanınan Ahmet Selçuk İlkan , 1975 yılında Hayat Dergisinin Aşk konulu şiir yarışmasında yazmış olduğu şiiriyle ilk birincilik ödülünü kazanmıştır. Ahmet Selçuk İlkan kimdir, kaç yaşında? İşte Ahmet Selçuk İlkan hakkında bilgiler

13.05.2021Televizyon
Ramazanın son gününde iftar menüsü için leziz yemek tarifleri

Ramazanın son gününde iftar menüsü için leziz yemek tarifleri

Ramazan ayının son günü geldi. Arefe gününde de sevdiklerine özel lezzetler sunmak isteyenler iftar menülerini özenle oluşturmak istiyor. "İftara ne pişirsem?, "Bugün ne pişirsem?" diye düşünenler için çorbadan tatlıya Ramazan'ın son gününe özel nefis bir menü hazırladık. İşte 12 Mayıs Çarşamba yani arefe günü için iftar menüsü...

12.05.2021Lezizz Menüler
Fenerbahçe - Sivasspor maçı sonrası ortaya çıktı Ekranın karşısında Aziz Yıldırım...

Fenerbahçe - Sivasspor maçı sonrası ortaya çıktı! "Ekranın karşısında Aziz Yıldırım..."

Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Fenerbahçe'nin sahasında Demir Grup Sivasspor'a 2-1 mağlup olarak şampiyonluk için büyük bir fırsat teptiği gecenin ardından dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. İşte Fenerbahçe - Sivasspor maçı oynanırken İlhan Ekşioğlu’nun evinde yaşananlar...

12.05.2021Futbol
Ramazan Ve Bayram I Ramazan Medeniyeti #30

Ramazan Ve Bayram I Ramazan Medeniyeti #30

Hürriyet tarih yazarı Naci Öncel Ramazan ayı boyunca, Ramazan ayına ve medeniyetine dair en merak edilen soruları Hürriyet için cevaplıyor. Bugünün konusu Ramazan ve Bayram.

12.05.2021Life Style
Helikobakteri nedir İşte Helikobakteri hakkında bilinmesi gerekenler

Helikobakteri nedir? İşte Helikobakteri hakkında bilinmesi gerekenler

Dünyada en yaygın görülen enfeksiyonlardan 'Helikobakter pylori' (sindirim sistemine yerleşen bir bakteri) mide kanserine neden oluyor. Uzmanlar, bakterinin mide mukozasını tahrip ettiği kişilerde kansere yakalanma riskinin, enfekte olmayan kişilere göre 90 kat daha fazla olduğuna dikkati çekerek, bakterinin bir kişinin midesinde ne kadar uzun kalırsa, ilerleyen yaşlarda kanser ortaya çıkma riskinin o derece artacağını vurguluyor. İşte, Helikobakteri hakkında bilinmesi gerekenler...

11.05.2021Sağlık
Ex aşkı bize neler ettin

Ex aşkı bize neler ettin?

Şarkıcı Kenan Doğulu'nun eşi Beren Saat, 2004 yılında hayatını kaybeden ilk aşkı Efe Güray'ı doğum gününde andı. Ünlü oyuncu, birlikte çekilen eski fotoğraflarını, "Benim kahramanım" sözleriyle Instagram'dan yayınladı. Sosyal medyada çok konuşulan bu olayı Kelebek yazarı Savaş Özbey yazdı...

11.05.2021Magazin
Usta sanatçı İbrahim Erkal vefatının dördüncü yılında anılıyor...

Usta sanatçı İbrahim Erkal vefatının dördüncü yılında anılıyor...

Şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncu İbrahim Erkal, vefatının dördüncü yılında anılıyor. Filiz Erkal eşine olan özlemini sosyal medya hesabından dile getirdi.

11.05.2021Magazin
Arife Çiceği Nedir  I Ramazan Medeniyeti #29

Arife Çiceği Nedir? I Ramazan Medeniyeti #29

Hürriyet tarih yazarı Naci Öncel Ramazan ayı boyunca, Ramazan ayına ve medeniyetine dair en merak edilen soruları Hürriyet için cevaplıyor. Bugünün sorusu Arife Çiceği nedir?

11.05.2021Life Style
Hürriyet’e üç ödül

Hürriyet’e üç ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2020 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Hürriyet, 3 dalda birden ödüle layık görüldü.

11.05.2021Gündem
Çağdaş hikayeciliğin köşe taşı: Sait Faik Abasıyanık

Çağdaş hikayeciliğin köşe taşı: Sait Faik Abasıyanık

"Son Kuşlar", "Semaver", "Sarnıç", "Şahmerdan", "Kumpanya" ve "Mahalle Kahvesi"nin arasında bulunduğu pek çok eseriyle hafızalarda yer bulan yazar, kaleme aldığı hikayeleriyle çağdaş hikayeciliğinin köşe taşı olarak anılıyor.

10.05.2021Keyif
Takcisi Metin taksi hikâyelerini kitapta topladı

Takcisi Metin taksi hikâyelerini kitapta topladı

Korona krizi nedeniyle işleri durma noktasına gelen Berlinli taksici Metin Kırıtay krizi fırsat bilip taksicilikte yaşadığı hikâyeleri bir kitapta topladı.

10.05.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

Napoleon Bonaparte

Bundan 200 yıl evvel, 5 Mayıs 1821’de çağdaş Avrupa’ya yönünü veren en önemli liderlerden ve dünya tarihinin çığır açan komutanlarından Napoleon Bonaparte Britanya’ya bağlı Saint Helen Adası’nda, kendisini yenen koalisyon kuvvetlerinin tutsağı olarak mahkûm edildiği yerde hayatını kaybetti. Bu altı yıllık mahkûmiyet sırasında zehirlendiği tartışılıyor, tatsız muamele gördüğü bir gerçek.

16.05.2021

Kendi karantinamızı sürdürmeliyiz

EELEŞTİREN de var ama destek veren, sözünü dinleyen daha çok...

16.05.2021

Prokofyev ile Ravel’i dinleyeceğiz

Bugün saat 13.30’da TRT2’de Tugan Sokhiev yönetiminde Berlin Filarmoni Orkestrası’ndan ‘Bir Masal Gecesi’ yaşayacağız.

16.05.2021

Bir gazeteciden çok fazlası Türk basınında bir müessese: Sami Kohen

Gazeteci Sami Kohen’i anlatan bir yazı için yola koyulduğumuzda, “mesleğe ne zaman başladığı” sorusu bizi 1930’lu yılların sonunda Şişhane’deki bir evin salonuna kadar götürür. Kohen ailesinin evi aynı zamanda bir gazetenin yazıişleri gibidir. Henüz kısa pantolonlu olduğu, ortaokula başladığı yıllar... Ancak 13 yaşında ilk yayını bir şiirdir. Daha sonra onu 70 yılı aşkın gazetecilik hayatında dünya tarihinde iz bırakan pek çok olayın tanığı olarak görürüz.

15.05.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Colson Whitehead’in Pulitzer ödüllü aynı adlı romanından uyarlanan ve kuşağının en iyi sinemacılarından Barry Jenkins’in 10 bölümünü birden yönettiği Amazon dizisi “The Underground Railroad”, haftanın en heyecan verici ekran olayı. Angelina Jolie’yi başrole taşıyan neo-western gerilim “Those Who Wish Me Dead” ve Amy Adams’lı gerilim “The Woman In The Window”, Alexandra Aja özleyenlere “Oxygène” ve Mısırlı genç kadınların hikâyesini anlatan belgesel “Nişanlılar”, haftanın film seçenekleri. Müzik listelerinde bu hafta, yerli rap sahnelerinin en özgün isimlerinden Da Poet’in 10 yıl aradan sonra çıkardığı ilk solo albümü “Kendini Bul” öne çıkıyor.

14.05.2021

Marka yaratmak kadar korumak da zor

BARBAROS Tapan’ın Nusret Gökçe’yle yaptığı röportajı büyük keyifle okudum.

14.05.2021

Türkiye’nin müzeler zaferi

Avrupa Müze Forumu, 44 yıldır her sene Avrupa’daki müzeleri farklı kategorilerde değerlendirip ödüller veriyor. Geçen sene pandemi sebebiyle tören düzenlenemediği için bu sene hem 2020 hem de 2021 ödüllerini açıkladılar. Altı kategoride toplam 88 müzenin aday olduğu ödül töreninde üç ilimizden üç müzemiz ödüle layık görüldü; Çanakkale’deki Troya Müzesi, Eskişehir Odunpazarı Modern Müze ve Bayburt Beşpınar Köyü Kenan Yavuz Etnografya Müzesi… Kurucu, yönetici ve tüm çalışanlarıyla büyük bir teşekkürü hak eden müzelerimizi tam kapanma bittiğinde ziyaret etmenizi öneririm.

14.05.2021

Bir düzenleme de onlar için yapalım

HÜKÜMET, Meclis’e gönderdiği bireysel emeklilik sigortası ve enerjiyle ilgili bazı düzenlemelerle birlikte başka konulara da yeni eklemeler yapacak.

13.05.2021

Barselona yaptı Çeşme yapamaz mı?

AVRUPA’nın bazı yerlerinde ilginç etkinlikler yapılıyor. Örneğin Barselona Kovid-19 salgınına rağmen sosyal mesafenin korunmadığı 5 bin kişilik bir rock konseri düzenledi.

12.05.2021

En çok ressam hangi bölgeden çıkar

Tam 40 yıldır aralıksız sürdürülüyor Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması.

12.05.2021

Zamanın eskitemediği bir film

Yıllar önce Mahmut Cevher’le Frankfurt Türk Filmleri Festivali’nde tanışmış ve röportaj yapmıştım.

12.05.2021

Bu işletmeler daha fazlasını hak ediyor

17 Mayıs’tan sonra kademeli bir geçiş olacağı kesin. 50-60 binlerden 18 binlere inen vaka sayısı elbette umut verici. Ama daha önce de 2 binlere kadar indirdiğimiz vakaları, dikkatsizliğimiz sonucu yine 30 binlere çıkarmıştık.

11.05.2021

Alzheimer önlenebilir mi?

SADECE beslenmenizde yapacağınız değişimlerle alzheimer hastalığını önleyemezsiniz ama doğru beslenip akılcı hayat tarzı değişimleri yapar ve onları keyifli alışkanlıklar haline getirebilirsiniz muhtemel veya mevcut bir alzheimerın gelişimini geciktirmeniz mümkün olabilir

10.05.2021