EKSTRA
MENÜ

Yabancı

Yabancı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yabancı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 184.126 Yabancı haberi bulunmuştur.

Yabancı Haberleri

Son dakika... Ripple (XRP) ne kadar İşte Ripple (XRP) fiyatları

Son dakika... Ripple (XRP) ne kadar? İşte Ripple (XRP) fiyatları

Ripple ve SEC arasında dava devam ederken, 2018'den beri rekor kıramayan Ripple (XRP) , 1,48 dolar civarında seyrediyor.

17.05.2021Ekonomi
‘Alman Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama istedik’

‘Alman Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama istedik!’

Türkiye Berlin Büyükelçiliği, Almanya’nın Frankfurt kentinde yaşayan Türk vatandaşı Selim Çiftçi’nin polis şiddetine maruz kalmasıyla ilgili olarak Alman Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama talep etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda polis şiddetini kınadı.

17.05.2021Avrupa
Rizesporda başkan Hasan Kartal mutsuz Başarılı olduğumuzu söyleyebilmek için...

Rizespor'da başkan Hasan Kartal mutsuz! "Başarılı olduğumuzu söyleyebilmek için..."

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'un kulüp başkanı Hasan Kartal, ligi 13. sırada tamamlamalarının kendileri için hayal kırıklığı olduğunu söyledi.

17.05.2021Futbol
Kocaelide 3,4 milyar liralık yatırıma teşvik

Kocaeli'de 3,4 milyar liralık yatırıma teşvik

Kocaeli'de yılın ilk çeyreğinde sabit yatırım tutarı 3,4 milyar lira olarak öngörülen 132 proje için yatırım teşvik belgesi düzenlendi.

17.05.2021Ekonomi
MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

"Lise Sınavları İle İlgili Merak Edilenler", "Uzaktan Eğitim", "Sınıf Geçme", "Devamsızlık", "Kayıt-Nakil", "Projeler", "Burs ve Pansiyon İşlemleri", "Genel" başlıklarındaki sınava ilişkin bazı sorular ve yanıtları şöyle:

17.05.2021Eğitim
En zor iş oda temizliği... Bahşişli günler eskilerde kaldı

En zor iş oda temizliği... Bahşişli günler eskilerde kaldı

Bu hafta Ayasofya’nın hemen arkasında bulunan bir butik otelde çalışıp turizm sektöründeki çalışma ortamını deneyimledim. Pandemide en büyük sıkıntıyı çeken sektörlerin başında gelen turizm çalışanları, kazançlarının önemli kısmını oluşturan bahşişleri çok özlemiş. Çalışanların 3 bin ila 5 bin lira arasında maaş aldığı bu sektörde iş yükü oldukça ağır. Bir turistin siparişi için bile en az 3-4 personel çalışıyor. Büyük odaları temizlemek ciddi zaman alıyor. Çalışanlar ise kendilerini bu dönemde en çok maske takmanın zorladığını söylüyor. Onlara göre maske, turistlerle olan tüm iletişimi olumsuz etkiliyor. Hepsinin gözü maskesiz, bol gülümsemeli ve bahşişli günlerde...

17.05.2021Ekonomi
Microsoft Wordde kırmızı çizgi nasıl kaldırılır Word alt kırmızı çizgi kaldırma ve yok etme işlemi

Microsoft Word'de kırmızı çizgi nasıl kaldırılır? Word alt kırmızı çizgi kaldırma ve yok etme işlemi

Bilgisayar başında iş yapan insanlar veya öğrenciler fazlasıyla Microsoft Word uygulamasını kullanmaktadır. Word’de yazı yazarken bazı kelimelerin altının kırmızı olarak işaretlendiğini görebilirsiniz. Bu kırmızı çizginin anlamı sizce nedir? Sizin için Word’de karşınıza çıkan kırmızı çizginin ne anlama geldiğini ve kaldırmasını bir araya getirdik.

16.05.2021Teknoloji

Yaşlı Adam Ve Deniz kitabını kim yazmıştır? Yaşlı Adam Ve Deniz kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı yazarların yazmış olduğu kitaplar ülkemizde de Türkçe diline çevrilmiş ve beğenen kitaplar arasındadır. Yaşlı Adam Ve Deniz kitabı en çok okunan yabancı kitaplardan bir tanesi olup bu kitap çeşitli yerlerde araştırılmakta ve beğenilen bir kitap olmuştur. Yaşlı Adam ve Deniz kitabının yazarı ve karakterleri de merak edilen konular arasındadır. Peki internette de en çok araştırılan kitaplardan olan Yaşlı Adam ve Deniz kitabının yazarı kimdir? Yaşlı Adam ve Deniz kitabının özeti nasıldır? Yaşlı Adam ve Deniz ana fikri ve konusu nedir? İşte Yaşlı Adam ve Deniz kitabına dair tüm bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Son dakika: Trabzonsporda Abdullah Avcıdan Sörloth ve Edin Visca açıklaması Transfer...

Son dakika: Trabzonspor'da Abdullah Avcı'dan Sörloth ve Edin Visca açıklaması! Transfer...

Süper Lig'de sezonun sona ermesiyle transfer gündemi bütün sıcaklığıyla başladı. Transfere en hızlı başlayan takım ise Trabzonspor oldu. İki futbolcuyla anlaşan Bordo-mavili kulüpte Alexander Sörloth ve Edin Visca için de açıklama geldi.

16.05.2021Futbol
Serenad kitabını kim yazmıştır Serenad kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Serenad kitabını kim yazmıştır? Serenad kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Serenad Türk edebiyatında önemli bir yeri olan kitaplardandır. Ünlü Türk yazarın yazmış olduğu bu roman oldukça sürükleyici bir kitaptır. Serenad kitabı muhteşem bir hikayeye sahiptir. Bundan dolayı okuyucular tarafından tercih edilen kitaplardan olmuştur. Serenad kitabı son aylarda internette en çok satılan kitapların başında gelmektedir. Peki Serenad kitabının yazarı kimdir? Serenad kitabı kaç sayfadan oluşmaktadır? Serenad kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Serenad kitabı ile ilgili tüm bilinmeyenler.

16.05.2021Araştırma
Robinson Crusoe kitabını kim yazmıştır Robinson Crusoe kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Robinson Crusoe kitabını kim yazmıştır? Robinson Crusoe kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünya edebiyat tarihinde ünlü olan birçok kitap vardır. Robinson Crusoe romanı da mutlaka okunması gereken kitaplar arasındadır. Robinson Crusoe kitabı yabancı eserlerden en fazla beğenilenler arasındadır. Özellikle bu kitabı okuduktan sonra pek çok kişi arasında kitap tavsiye edilmektedir. Robinson Crusoe kitabı son haftalarda internet üzerinden araştırılan ve satın alınan kitaplar arasına girmiştir. Peki Robinson Crusoe kitabını kim yazmıştır? Robinson Crusoe kitabı ana fikri nedir? İşte Robinson Crusoe kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Ölü Ozanlar Derneği kitabını kim yazmıştır Ölü Ozanlar Derneği kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Ölü Ozanlar Derneği kitabını kim yazmıştır? Ölü Ozanlar Derneği kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı yazarların yazmış olduğu eserler ülkemizde oldukça fazla beğenilmektedir. Ölü Ozanlar Derneği kitabı ülkemizde çok satanlar kitaplardan biridir. Bundan dolayı Ölü Ozanlar Derneği kitabı oldukça fazla rağbet görmektedir. Ölü Ozanlar Derneği internet üzerinden araştırılan bir kitaptır. Özellikle kitabın karakterleri ve konusu merak edilmiştir. Peki Ölü Ozanlar Derneği kitabını kim yazmıştır? Ölü Ozanlar Derneği kitabının konusu nedir? Ölü Ozanlar Derneği kitabının karakterleri nelerdir? İşte Ölü Ozanlar Derneği kitabına dair tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Oliver Twist kitabını kim yazmıştır Oliver Twist kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Oliver Twist kitabını kim yazmıştır? Oliver Twist kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı eserler en çok tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir. Oliver Twist kitabı ülkemizde en fazla satılan yabancı kitaplardan birisidir. Bundan dolayı Türk okuyucuların tavsiye ettiği kitaplardan olan Oliver Twist en sevilen kitaplardan birisidir. Oliver Twist son aylarda internette de en çok satın alınan kitaplardan bir tanesi olmuştur. Peki Oliver Twist kitabının yazarı kimdir? Oliver Twist kitabının özeti nedir? Oliver Twist kitabında geçen olay örgüsü nasıldır? Oliver Twist kitabında yer alan karakterler hangileridir? İşte Oliver Twist kitabı ile ilgili bütün detaylar.

16.05.2021Araştırma
Belgrad Antlaşması Nedir Belgrad Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Belgrad Antlaşması Nedir? Belgrad Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Osmanlı devleti gerileme ve duraklama döneminde büyük miktar topraklar kaybettiği bilinmektedir. Bu toprak kayıplarının birçoğunu Avrupa kıtasında yaşamıştır. Fakat Belgrad anlaşması daha çok topraklarını geri almaya yönelik bir anlaşma olarak bilinmektedir. Bu anlaşmayı merak eden bireyler de genellikle Belgrad Antlaşması nedir? Belgrad Antlaşması tarihi, maddeleri, önemi ve sonuçları kısaca özeti nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

16.05.2021Araştırma
Madam Bovary kitabını kim yazmıştır Madam Bovary kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Madam Bovary kitabını kim yazmıştır? Madam Bovary kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kitaplar pek çok açıdan bizle için öğretici olarak göze çarpar. Yabancı romanlar ise yabancı ülkelerin insan tipleri ve problemleri ile tanışmamızı sağlamaktadır. Bu romanların çok satan ve çok tanınan yapıtlarından birisi ise Madam Bovary kitabıdır. Peki Madam Bovary kitabını kim yazmıştır? Madam Bovary kitabı özeti, konusu ve karakterleri kimlerdir? İşte, tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Kraliçeyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır Kraliçeyi Kurtarmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kraliçeyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır? Kraliçeyi Kurtarmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kraliçeyi Kurtarmak kitabı okuması en zevkli olan kitaplardan bir tanesidir. Kraliçeyi Kurtarmak yabancı yazarların yazmış olduğu bir kitaptır. Bundan dolayı Kraliçeyi Kurtarmak kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardan bir tanesidir. Kraliçeyi Kurtarmak kitabı internetten de araştırılan kitaplardan bir tanesidir. Peki Kraliçeyi Kurtarmak kitabını kim yazmıştır? Kraliçeyi Kurtarmak kitabının konusu ve ana fikri nedir? Kraliçeyi Kurtarmak kitabında hangi karakterler vardır? İşte Kraliçeyi Kurtarmak kitabı ile ilgili tüm detayları derledik.

16.05.2021Araştırma
Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı eserlerden pek çok ödül almış eserler vardır. Kırmızı Pazartesi de ödül almayı başarmış olan eserlerden bir tanesidir. Kırmızı Pazartesi kitabı olay örgüsü ve karakterleri ile ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı Kırmızı Pazartesi kitabı pek çok kişinin tavsiye ettiği kitaplardandır. Kırmızı Pazartesi internette de sürekli olarak araştırılan kitaplardandır. Peki Kırmızı Pazartesi kitabı yazarı kimdir? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti nedir? Kırmızı Pazartesi kitabında ana fikir nedir? İşte Kırmızı Pazartesi kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
İçimdeki Müzik kitabını kim yazmıştır İçimdeki Müzik kitabı özeti, konusu ve karakterleri

İçimdeki Müzik kitabını kim yazmıştır? İçimdeki Müzik kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünya edebiyat tarihinde son yıllarda yayınlanmış olan ve ödül almış kitaplardan olan İçimdeki Müzik kitabı birçok okuyucunun beğendiği bir kitaptır. İçimdeki Müzik yabancı eserlerden olup birçok dalda da ödüle layık görülmüştür. Ülkemizde de en fazla satan yabancı eserlerden biri İçimdeki Müzik kitabıdır. Son haftalarda İçimdeki Müzik kitabı internette de sürekli olarak araştırılmaktadır. Peki İçimdeki Müzik kitabını kim yazmıştır? İçimdeki Müzik kitabının özeti ve konusu nedir? İçimdeki Müzik kitabının karakterleri nelerdir? İşte İçimdeki Müzik kitabı ile ilgili tüm detaylar.

16.05.2021Araştırma
Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır Haritada Kaybolmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır? Haritada Kaybolmak kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Haritada Kaybolmak kitabı en çok okunan kitaplar arasındadır. Haritada Kaybolmak okuduktan sonra tavsiye edeceğiniz ve paylaşacağınız kitaplardan biridir. Bundan dolayı bu kitap ile ilgili yoğun bilgi araştırması gerek sosyal medya da gerekse de diğer platformlarda yapılmaktadır. Haritada Kaybolmak kitabının özellikle yazarı merak edilmektedir. Peki Haritada Kaybolmak kitabını kim yazmıştır? Haritada Kaybolmak kitabı özeti nedir? Haritada Kaybolmak kitabında geçen karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Haritada Kaybolmak ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Hamlet kitabını kim yazmıştır Hamlet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Hamlet kitabını kim yazmıştır? Hamlet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Trajedi ve dram türünde yazılmış olan pek çok yabancı roman bulunmaktadır. Dünyaca ünlü romanlardan olan Hamlet kitabı da bu türden yazılmış olan romanlardandır. Hamlet kitabı hem kurgusu ile hem de karakterleri ile okunması gereken bir kitaptır. Hamlet kitabı son aylarda internette de en çok sipariş verilen kitaplardan bir tanesi olmuştur. Peki Hamlet kitabının yazarı kimdir? Hamlet kitabının özeti nasıldır? Hamlet kitabının konusu ve ana fikri nedir? İşte Hamlet kitabına dair tüm bilgileri derledik.

16.05.2021Araştırma
Dönüşüm Kitabını kim yazmıştır Dönüşüm kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dönüşüm Kitabını kim yazmıştır? Dönüşüm kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dönüşüm kitabı okunmaya değer olan kitaplardan biridir. Özellikle okuduktan sonra ufku iki katına çıkaran bir kitap olan dönüşüm kitabı yabancı yazarların yazmış olduğu eserler arasındadır. Dönüşüm kitabı uzun bir öykü kitabı olmakla birlikte bu kitap sosyal medyada ve diğer platformlarda sürekli olarak tavsiye edilen kitaplar arasındadır. Peki dönüşüm kitabını kim yazmıştır? Dönüşüm kitabı özeti nedir? Dönüşüm kitabı konusu nedir? İşte dönüşüm kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
Beni Affet Kitabını kim yazmıştır Beni Affet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Beni Affet Kitabını kim yazmıştır? Beni Affet kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Son günlerde popüler olmuş kitaplardan olan Beni Affet kitabı mutlaka okunması gereken kitaplardandır. Beni Affet kitabı daha sonra Türkçe diline çevrilmiş ve yabancı yazarların yazmış olduğu bir eserdir. Beni Affet okuduktan sonra tavsiye edilen kitaplardan bir tanesi olmuştur. Sizler de bu kitabı gönül rahatlığı ile alıp okuyabilirsiniz. Bu kitap hakkında araştırma da yapılmaktadır. Peki Beni Affet kitabını yazan kişi kimdir? Beni Affet kitabında ne anlatılmaktadır? Beni Affet kitabında yer alan karakterlerin isimleri nelerdir? İşte Beni Affet kitabı ile ilgili tüm bilgiler.

16.05.2021Araştırma
Atina Antlaşması Nedir Atina Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Atina Antlaşması Nedir? Atina Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Atina Antlaşması nedir? Atina Antlaşmasının sebepleri nelerdir? Atina Antlaşmasının önemi nedir? Atina Antlaşmasının tarafları kimlerdir? Kimler arasında gerçekleşmiştir? Bazen duyduğumuz konular bize yabancı gelmez fakat konuların ayrıntılarını da hatırlamayız. İşte Atina Antlaşması hakkında, ilgiyle okuyacağınız bu ve benzeri konulara da cevap olabilecek önemli bilgileri, konuları sizin için derledik.

16.05.2021Araştırma
Yüz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Yüz Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Yüz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Yüz Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Yüz alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Yüz alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri içeriğimizde okuyabilirsiniz. Yüz alerjisi nedir ne gibi komplikasyonlara sahiptir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.05.2021Sağlık
Beşiktaş yerli teknik adamlarla 4. kez şampiyon oldu Mustafa Denizli, Şenol Güneş, Sergen Yalçın...

Beşiktaş yerli teknik adamlarla 4. kez şampiyon oldu! Mustafa Denizli, Şenol Güneş, Sergen Yalçın...

Süper Lig'de 2002-2003 sezonuna kadar yabancı teknik adamlarla şampiyonluk yaşayan siyah-beyazlılar, son 4 kupasını Mustafa Denizli, Şenol Güneş ve Sergen Yalçın yönetiminde aldı.

16.05.2021Futbol
Lens Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Lens Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Lens Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Lens Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Alerji durumları birçok kişinin çok sık karşılaştığı durumlardır. Yabancı olarak kullanılan maddeler ya da doğal maddeler kişiye alerjik durum yaşatabilir. Bunun sonucunda kişi çözüm yoluna gider. Lens alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Gibi soruları araştırarak öğrenerek alerjik her durum ile ilgili bilgi sahibi olunabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında lens alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında detayları derledik.

16.05.2021Sağlık
Körler sağırlar birbirini ağırlamasın

Körler sağırlar birbirini ağırlamasın!

Çoğu insan için hayat sosyal medyadan ilerliyor. Ama engelliyseniz, burada var olmak pek kolay değil. Bize bu dünyayı daha erişilebilir kılan ‘engelli fenomenler’ çok iyi bir amaca hizmet ediyor. Diğer fenomenler de engelli dostu içerik üretse birlikte daha çok gelişiriz.

16.05.2021Hürriyet Pazar
BM’de Göbeklitepe izi

BM’de Göbeklitepe izi

Dünyanın bilinen en eski ve en büyük inanç merkezi Göbeklitepe, Birleşmiş Milletler’e de damgasını vuruyor. 5.5 metre yüksekliğindeki ‘P18’ numaralı dikilitaşın kopyası New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde sergilenecek.

16.05.2021Gündem
Hayatında hiç futbol maçı izlememişti, bir futbol takımını şampiyon yaptı

Hayatında hiç futbol maçı izlememişti, bir futbol takımını şampiyon yaptı

Kurucularından olduğu gıda firmasını tanıtmak için Adıyaman 1954 Spor Kulübü’ne sponsor oldu, sonra içindeki futbol aşkını keşfetti. 31 yaşındaki Cevher Erdem kulübün başkanı oldu ve ‘takımı bir üst lige çıkan ilk kadın kulüp başkanı’ olarak kayıtlara geçti. Erdem: “3 sene önce ‘Futbolda bir kadın başkan olacaksın, takımını şampiyon yapacaksın ve Türkiye bunu konuşacak’ deselerdi herhalde gülerdim.”

16.05.2021Hürriyet Pazar
Geri Gönderme Merkezinde darp iddiasına Valilikten açıklama

Geri Gönderme Merkezi'nde darp iddiasına Valilik'ten açıklama

İzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan İl Göç İdaresi Müdürlüğü Harmandalı Geri Gönderme Merkezi'nde, darp edildikleri iddiasını gündeme getiren yabancı uyruklu 2 kişi ile ilgili İzmir Valiliği'nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, yabancı uyruklu kişilerin merkezdeki huzuru bozdukları, görevli personele karşı koydukları ve taşkınlık yapıp diğer yabancıları kışkırtmaya çalıştıkları bildirilerek, kendilerine yasal çerçevede müdahalede bulunulduğu belirtildi.

15.05.2021Gündem
Kivi Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Kivi Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Kivi Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Kivi Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Kivi C, A ve E vitamini ve alfa linoleik asit açısından zengin bir meyvedir. Lif bakımından zengin olan kivi antioksidan özelliğine de sahiptir. Bu faydalarına rağmen günümüzde pek çok kişide kivi alerjisi görülmektedir. Peki, kivi alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Kivi alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgileri sizlere detaylıca derledik.

15.05.2021Sağlık
İlac Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer İlac Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İlac Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? İlac Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İlaç kullanımının hemen ardından istenmeyen zararlı etkiler görülmesi durumunda bağışıklık sistemimizin bu ilaçları yabancı madde olarak algılaması ve reaksiyon göstermesi durumunda ilaç alerjisi ortaya çıkar. İlaç alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
İlaç Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer İlaç Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İlaç Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? İlaç Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İlaç alerjisi, toplum üzerinde fazla oranlarda gözükmemektedir. Başlıca oluşumları arasında birçok farklı ilaç gelişimi yapılması ve vücudun reaksiyon olarak karşılık vermesinden oluşur. İlaç alerjilerinin başlıca sebepleri arasında ilacın vücuda yabancı madde olarak girmesidir. İlaç alerjisi için belirtiler ağır olabilmektedir. İlaç alerjisi için gerekli olan tedavi planı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
Domates Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Domates Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Domates Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Domates Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İnsanların bazı gıdalara veya ürünlere alerjisi olabiliyor. Bu alerjiler sadece test yapılarak öğreniliyor. Alerji çeşitlerinden biri olan domates alerjisi herkesin merak ettiği bir alerji türüdür. Bu alerjinin neden olduğu ve nasıl geçeceği merak edilen konular arasında yer alıyor. Domates alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Domates alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında detayları derledik.

15.05.2021Sağlık
Deniz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Deniz Suyu Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Deniz Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Deniz Suyu Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

İnsanların yaşayabileceği pek çok alerji çeşidi bulunuyor. Bu alerji çeşitleri arasında deniz alerjisi de bulunuyor. Deniz alerjisinin hangi durumlarda oluştuğu merak edilen konulardan birisi oluyor. Deniz alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Deniz suyu alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi vermek için sizlere detayları derledik.

15.05.2021Sağlık
Çilek Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Çilek Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Çilek Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Çilek Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Çilek mevsimi içinde taze bir şekilde tüketilmekte olan bir meyvedir. Piyasa içinde birçok farklı ürün içinde yer almaktadır. Çiler alerjisinin olması durumlarında belli belirtiler görünmektedir. Araştırmalar üzerinde toplumda %1’in altında çilek alerjisi gözlemlenmektedir. Çilek alerjisi olması halinde belirtiler nelerdir? Çilek alerjisi için gerekli tedavi nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.05.2021Sağlık
Altın Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Altın Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Altın Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Altın Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Altın alerjisi çok fazla rastlanılan bir alerji türü değildir. Genel olarak görülmeyen altın alerjisi çok nadir de olsa bazı kişilerde meydana gelebilmektedir. Altın alerjisi nedir, neden olur ve nasıl geçer? Altın alerjisi belirtileri ve tedavisi hakkında bilgiler nelerdir? Bazı kişilerde oldukça nadir bir şekilde görülen altın alerjisi hakkında detaylı bilgileri derledik.

15.05.2021Sağlık
Göbeklitepedeki 5,5 metrelik dikili taşın kopyası BM Genel Merkezinde sergilenecek

Göbeklitepe'deki 5,5 metrelik dikili taşın kopyası BM Genel Merkezi'nde sergilenecek

Dünyanın bilinen en eski ve en büyük inanç merkezi Göbeklitepe'de yer alan "P18" numaralı dikili taşın kopyası Birleşmiş Milletlere resmi sanat hediyesi olarak sunulacak.

15.05.2021Keyif
Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, TFFnin bir İtalyan firmasından aldığı danışmanlığa açıklık getirdi

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, TFF'nin bir İtalyan firmasından aldığı danışmanlığa açıklık getirdi

Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, uluslararası sözleşmeler konusunda sorun yaşayan Süper Lig kulüplerinin hukuki tavsiye ve danışmanlık alma teklifinin, başkanlığını yaptığı dönemde Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) sunulduğunu açıkladı.

15.05.2021Futbol
Zeytinburnunda sokak ortasında kemerlerle birbirlerine saldırdılar

Zeytinburnu'nda sokak ortasında kemerlerle birbirlerine saldırdılar

İstanbul Zeytinburnu'nda yabancı uyruklu oldukları iddia edilen 2 grup arasında kavga çıktı. Kavgaya karışan kişiler birbirlerine kemer, tekme ve yumruklarla saldırırken, yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

15.05.2021Haber
Türkiyenin 10uncu büyük mağarası büyülüyor

Türkiye'nin 10'uncu büyük mağarası büyülüyor

TÜRKİYE'nin 3 bin 350 metre uzunluğuyla 10'uncu büyük mağarası olan, Zonguldak'taki Gökgöl Mağarası, 2 yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından 19 Mayıs'ta tekrar ziyarete açılıyor. Mağaranın gezilebilen 875 metrelik yürüyüş parkuru bölümünde fosil giriş, astım salonu, harikalar salonu ve mucizeler salonu bulunuyor.

15.05.2021Gündem
Göbeklitepedeki dikilitaşın kopyası BMde sergilenecek

Göbeklitepe'deki dikilitaşın kopyası BM'de sergilenecek

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, Şanlıurfa Göbeklitepe'de bulunan 'P18' numaralı dikilitaşın (stel) sert kireç taşından yapılacak kopyasının New York'taki Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nde sergileneceğini açıkladı.

15.05.2021Gündem
Günlük Burç Yorumları: 15 Mayıs Cumartesi Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 15 Mayıs Cumartesi Terazi, Akrep, Yay ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 15 Mayıs'ta aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 15 Mayıs'ta günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 15 Mayıs Cumartesi günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 15 Mayıs Cumartesi günü burç yorumlarınız...

15.05.2021Astro Gündem

Yazar Sonuçları

Japonya’dan ödüller

Geçen hafta JOOP “Japan Olive Oil Prize” (Japon Zeytinyağı Ödülleri) verildi. Vaktim vardı, online ödül törenini izledim.

17.05.2021

Bursa turizminde bir başka alternatif durak Uluabat Köyü & Lopodium Kalesi

Önceki gün şehrin batısına, Uluabat- Lopodium kalesine gittim... Yaşadığımız şehrin her tarafı güzel doğa ve tarih dolu. Birçok kez yanından geçip, mola vermediğiniz sadece Ulubatlı Hasan‘ın heykeli ve belki de büyük ekmek fırını tabelası ile hatırladığınız mütevazı yerleşim aslında içinde birçok hikaye barındıran, duvarları günümüze kadar ulaşan kalesi ve tarihi yapıları ile ilgi bekleyen cennet bir yerleşim.

16.05.2021

Tabuları yıktıkça haz artıyor

Çiğ istiridye ilk kez önüme geldiğinde dudak bükmüştüm. Farklı mutfakları denemeye başlayıp yeni tecrübelere açık olunca yemeğe ilgim de arttı, yemekten aldığım haz da...

16.05.2021

Napoleon Bonaparte

Bundan 200 yıl evvel, 5 Mayıs 1821’de çağdaş Avrupa’ya yönünü veren en önemli liderlerden ve dünya tarihinin çığır açan komutanlarından Napoleon Bonaparte Britanya’ya bağlı Saint Helen Adası’nda, kendisini yenen koalisyon kuvvetlerinin tutsağı olarak mahkûm edildiği yerde hayatını kaybetti. Bu altı yıllık mahkûmiyet sırasında zehirlendiği tartışılıyor, tatsız muamele gördüğü bir gerçek.

16.05.2021

Tebrikler Beşiktaş ikram geri çevrilmedi

Akıtılan terin ve emeğin hakkını verelim...

16.05.2021