EKSTRA
MENÜ

Ventilatör

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 270 haberi bulunmuştur.

Ventilatör Haberleri

Bakan Ersoy: Hatlar açıldığında tercih edilecek ülkelerin başında Türkiye gelecek

Bakan Ersoy: Hatlar açıldığında tercih edilecek ülkelerin başında Türkiye gelecek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle turizm sektörünün bu yılı kayıp olarak geçirmemesi için titizlikle çalıştıklarını belirterek, "Gerek telefon gerekse yüz yüze gerçekleştirdiğim görüşmelerde aldığım geri bildirimler, hatlar açıldığında tercih edilecek ülkelerin başında Türkiye'nin geleceği yönünde" değerlendirmesini yaptı.

22.05.2020Ekonomi
Xiaomi, 2020 yılına ilişkin ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Xiaomi, 2020 yılına ilişkin ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Merkezinde Nesnelerin İnterneti (IoT) platformu ile birbirine bağlı akıllı telefonlar ve akıllı donanımlar bulunan bir İnternet şirketi olan Xiaomi Corporation, 2020 yılına ilişkin ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı.

21.05.2020Teknoloji
Marmara Üniversitesinde yerli taşınabilir solunum cihazı üretildi

Marmara Üniversitesi'nde yerli taşınabilir solunum cihazı üretildi

Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde oluşturulan Ar-Ge ekibi, yüzde 90'a yakın yerlilik oranıyla taşınabilir yetişkin solunum cihazı üretti.

18.05.2020Teknoloji
Mapfre’den Türkiye’ye 4 milyon TL’lik Pandemi desteği

Mapfre’den Türkiye’ye 4 milyon TL’lik Pandemi desteği

Mapfre Vakfı (Fundación Mapfre), koronavirüs pandemisi nedeniyle zor durumda olan 27 farklı ülkedeki sağlık sektörüne ve dezavantajlı vatandaşlara destek olmak için 35 milyon euro bağışladığını açıkladı. Bu kapsamda Türkiye’ye de 4.1 milyon TL’lik bağış yapıldı.

15.05.2020Sigorta
Başarımız Japon medyasında

Başarımız Japon medyasında

ABD medyası CNN International’dan sonra Japonya’nın yayın kuruluşu FNN Prime da Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesine ilişkin haber yayınladı.

15.05.2020Dünya
Son dakika... Restoran ve otellerin açılış tarihi belli oldu

Son dakika... Restoran ve otellerin açılış tarihi belli oldu

Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen hijyen genelgesini sağlayan otel ve restoranlar 27 Mayıs'ta kapılarını açabilecek.

11.05.2020Gündem
Marmara Üniversitesi ‘taşınabilir solunum cihazı’ geliştirdi

Marmara Üniversitesi ‘taşınabilir solunum cihazı’ geliştirdi

Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde oluşturulan Ar-Ge ekibi, 'SoloVent-MAXI T1000' ismini verdikleri taşınabilir yetişkin solunum cihazı üretti.

10.05.2020Eğitim
Düşük maliyetli ventilasyon cihazı geliştirildi

Düşük maliyetli ventilasyon cihazı geliştirildi

OSTİM Teknik Üniversitesince, açık kaynak kodlu, düşük maliyetli ve geliştirilmeye uygun ventilasyon cihazı geliştirildi.

6.05.2020Teknoloji
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye sağlam altyapısını güçlendirmeye devam edecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye sağlam altyapısını güçlendirmeye devam edecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde ekonomisi ve orduları Türkiye'den daha güçlü ve büyük ülkelerin ne hale geldiğinin görüldüğünü belirterek, "Biz elimizdeki imkanları en iyi şekilde kullanarak, neler yapılabileceğini bu vesile ile göstermiş olduk. Bundan sonrası için tarım, gıda, biyogüvenlik, siber güvenlik gibi alanlarda Türkiye sağlam altyapısını daha da güçlendirmeye devam edecek." dedi.

2.05.2020Gündem
O uygulamaya son verildi Solunum cihazı ihracatında flaş gelişme

O uygulamaya son verildi! Solunum cihazı ihracatında flaş gelişme

Solunum cihazları ve bunların sarf malzemeleri, ihracı ön izne bağlı mallar listesinden çıkarılırken, etil alkol, kolonya, dezenfektan ve hidrojen peroksit ihracatında kayıt ve izin uygulamasına son verildi.

2.05.2020Ekonomi
IMF iddialarına cevap... AK Parti’nin önemli ismi canlı yayında anlattı

IMF iddialarına cevap... AK Parti’nin önemli ismi canlı yayında anlattı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, IMF ile anlaşma iddialarıyla ilgili konuştu. AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, pandemiden önce "Türkiye IMF ile anlaşsa" gibi sözler söylendiğini, Türkiye'nin 2014'ün mayıs ayında kurtulduğu IMF'nin kapısına bir daha düşmeyeceğini kaydetti.

2.05.2020Gündem
Türk mühendislerden bir başarı daha Onlar da solunum cihazı üretti

Türk mühendislerden bir başarı daha! Onlar da solunum cihazı üretti

Türk mühendisler, Covid-19 pandemisinde en çok ihtiyaç duyulan tıbbi cihazlardan acil durum/pandemi transport türü ventilatör (solunum cihazı) prototipi üretti. Yeditepe Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öncülüğünde geliştirilen “7Vent” isimli prototipin teknik testlerinin başarıyla sonuçlandığı duyuruldu.

30.04.2020Gündem
Yerli solunum cihazının üretim aşamaları görüntülendi

Yerli solunum cihazının üretim aşamaları görüntülendi

Arçelik, ASELSAN, Baykar ve Biosys mühendislerinin seferberliğiyle hayata geçirilen yerli solunum cihazının seri üretimi ve testleri, Arçelik'in Çerkezköy'de bulunan elektronik işletmesinde 7 gün 24 saat esasına göre devam ediyor.

28.04.2020Teknoloji
Türkiyede ilk plazma tedavisi uygulanan Corona Virüs hastası iyileşti

Türkiye'de ilk plazma tedavisi uygulanan Corona Virüs hastası iyileşti

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, bir süre önce yeni tip Corona Virüse (Kovid-19) karşı immün plazma yöntemiyle tedavisine başladıkları ve Türkiye'de bu yöntemin ilk kez uygulandığı 56 yaşındaki erkek hastanın Corona Virüsü yendiğini bildirdi.

28.04.2020Gündem
Türkiyede ilk plazma tedavisi uygulanan koronavirüs hastası iyileşti

Türkiye'de ilk plazma tedavisi uygulanan koronavirüs hastası iyileşti

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, bir süre önce yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı immün plazma yöntemiyle tedavisine başladıkları ve Türkiye'de bu yöntemin ilk kez uygulandığı 56 yaşındaki erkek hastanın koronavirüsü yendiğini bildirdi.

28.04.2020Haber
Yerli solunum cihazı (ventilatör) özellikleri nedir

Yerli solunum cihazı (ventilatör) özellikleri nedir?

Testlerden başarıyla geçen ve hastanedeki ilk performansıyla hekimlerden tam not alan yerli yoğun bakım solunum cihazı, yurt dışından ithal edilen muadillerinden de üstün bulundu. Peki yerli solunum cihazının özellikleri nedir?

24.04.2020Gündem
Türk mühendislerden yüzde yüz yerli solunum robotu

Türk mühendislerden yüzde yüz yerli solunum robotu

Koronavirüs salgını akciğerleri olumsuz yönde etkiliyor ve hastalar solunum desteğine ihtiyaç duyabiliyor. Bundan hareketle Türkiye’de ilk vakanın ortaya çıktığı dönem çalışmalarına başlayan Türk mühendisler, yüzde yüz yerli ‘Otomatik Suni Solunum Robotu’ geliştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü ve BAU İnovasyon ve Danışmanlık A.Ş. ortaklığıyla hayata geçirilen ‘BAUVENT-Otomatik Suni Solunum Robotu’ projesinde geliştirilen prototiplerin laboratuvar test süreçleri tamamlandı. Prof. Dr. Nafiz Arıca, seri üretime geçmek için gerekli başvuruların yapıldığını söyleyerek, “BAUVENT, yoğun bakım ünitelerinin olmadığı, sahra bölgelerinde, ambulanslarda ve yoğun bakım ünitesi dışındaki hastane odalarında rahatlıkla kullanılabilecek” dedi

23.04.2020Gündem
Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Koca Corona Virüsten ölüm ve vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Koca Corona Virüsten ölüm ve vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi... Corona virüs Bilim Kurulu Toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünkü can kaybı ve vaka sayısını açıkladı. Bakan Koca, ''Son 24 saatte 3083 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 117 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 98 bin 674, can kaybı 2376 oldu'' dedi. Bakan Koca, ''Corona Virüste ikinci dalga gelir mi'' sorusuna ''Bu çerçevede olmaya devam edilirse yeni bir dalga beklemiyoruz. Yeni bir dalga, tedbirlere uymamızla doğru orantılı'' yanıtını verdi. Okulların ne zaman açılacağı ile ilgili bir soruyu Bakan Koca, ''Şu an erken dönemde okulların açılması düşünülmüyor ama ne zaman açılabileceği önümüzdeki haftaların seyrine göre gündem olabilir'' şeklinde cevapladı.

22.04.2020Gündem
YÖK: Salgınla mücadelede üniversite hastaneleri önemli görevler üstleniyor

YÖK: Salgınla mücadelede üniversite hastaneleri önemli görevler üstleniyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) küresel salgınıyla mücadelede üniversite araştırma merkezleri ile hastanelerinin önemli görevler üstlendiğini bildirdi.

22.04.2020Eğitim
İstanbula dev sağlık üssü

İstanbul'a dev sağlık üssü

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında açılışı öne çekilen Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk etabı dün hizmete girdi. Hastanede çok kısa sürede üretilen yerli ve milli 100 ventilatör de yerini aldı. Açılışı videokonferansla yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye sağlık hizmetlerinde destan yazmıştır, gücünü göstermiştir” dedi.

21.04.2020Gündem
Başakşehir Şehir Hastanesi kaç yataklı, özellikleri nedir

Başakşehir Şehir Hastanesi kaç yataklı, özellikleri nedir?

Yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabı bugün açıldı. Hastanenin açılması ile birlikte vatandaşlar Başakşehir Şehir Hastanesi ile ilgili detayları internette araştırdılar. Peki Başakşehir Şehir Hastanesi'nin özellikleri nedir, kaç yataklı?

20.04.2020Gündem
Ventilatör nedir Solunum cihazı ventilatör hakkında detaylı bilgiler

Ventilatör nedir? Solunum cihazı ventilatör hakkında detaylı bilgiler

Ventilatör, yaşamsal bir fonksiyon olan solunum işlevini yapay olarak sağlayan cihaza verilen isimdir. Ağza takılan bir hortum aracılığıyla akciğerlere doğrudan oksijen gönderen ventilatör, yoğun bakım tedavilerinde önemli bir rol oynamaktadır. Peki, ventilatör nedir ve nasıl kullanılmaktadır? İşte, ventilatör hakkında bazı bilgiler

20.04.2020Gündem
Türkiye için tarihi teslimat Hepsi yerli 5 bin tane daha üretilecek…

Türkiye için tarihi teslimat! Hepsi yerli! 5 bin tane daha üretilecek…

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli solunum cihazlarına ilişkin, "İnşallah Mayıs sonuna kadar beş bin cihaz üretilmiş olacak." dedi.

20.04.2020Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğandan müjde: 8 tanesi daha hizmete alınacak

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde: 8 tanesi daha hizmete alınacak

Yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanı ve 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip Başakşehir Şehir Hastanesi'nin ilk etabı bugün açıldı. Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan da video konferans yöntemi ile katılıdı. Erdoğan yaptığı açıklamada önemli bir müjdeyi de paylaşarak "İnşası devam eden 8 şehir hastanemizin büyük bölümünü bu yıl kalanlarını da önümüzdeki yıl hizmete almayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

20.04.2020Gündem
Doktor olmasam kapımı kilitler hiç çıkmazdım

Doktor olmasam kapımı kilitler hiç çıkmazdım

Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Dr. Orhan Yıldız, ‘Evde kal’ çağrısına uymayanlara çarpıcı bir uyarı yaptı: “Hastalar aşamalı olarak şuurlarını kaybediyorlar, solunum zorluğu çekiyorlar, hava açlığı başlıyor. Bu ölümleri gördüğüm için açıkçası benim hastane görevim olmasa kapımı kilitler, kimseye açmam.”

20.04.2020Gündem
Yasağı dinlemeyenleri böyle uyardı: Virüsten ölenleri gördüğüm için...

Yasağı dinlemeyenleri böyle uyardı: Virüsten ölenleri gördüğüm için...

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Yıldız, "Erciyes Üniversitesi'nde üzerinde çalışma yaptığımız Corona Virüs var. Aşı çalışmalarında virüsün zayıf yönü araştırılıyor. Hastalık ortadan kalkmadı, mayıs ayı virüsün süresi hakkında belirleyici olacak" dedi. ''Bazı insanlar devletin ısrarla 'Evde kal' çağrılarına rağmen durmaması büyük sıkıntı'' diyen Prof. Dr. Yıldız, ''Evde kalma çağrısına uymayan kişilerin, Corona Virüs hastalarının nasıl ağır tedavi gördüğünü keşke görmesi mümkün olsa. Açıkçası benim hastane görevim olmasa işin bitti deseler, Corona Virüsten ölenlerin nasıl öldüğünü gördüğüm için kapımı kilitler kimseye açmam'' ifadelerini kullandı.

19.04.2020Gündem
Türk doktorlar New York’taki salgını anlattı: Savaş alanındaki askerler gibiyiz

Türk doktorlar New York’taki salgını anlattı: Savaş alanındaki askerler gibiyiz

ABD’de koronavirüs salgınının merkez üssü olan New York’ta canla başla mücadele eden sağlık ordusunda Türk doktorlar da bulunuyor. Woodhull Hastanesi’nde Dr. Nejat Zeyneloğlu liderliğinde korona hastalarına bakan en az 3 Türk doktor bulunuyor. Mount Sinai Hastanesi’nde de ürolog Dr. Caner Dinlenç gönüllü olarak CovId-19 hastalarını tedavi ediyor. Dr. Sine Aras Akten, “15 saat çalışıp biraz dinlendikten sonra tekrar savaş alanına dönen askerler gibi hissettiğim oluyor” diyor.

19.04.2020Dünya
Meslek lisesinden solunum cihazı

Meslek lisesinden solunum cihazı

Koronavirüs salgınının ilk gününden bu yana dezenfektan, maske ve önlük üreten meslek liseleri bu kez de solunum cihazı geliştirdi. İstanbul Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde geliştirilen cihaz uzaktan kontrol ediliyor.

18.04.2020Gündem
MEB İstanbul’da da üretti... Hem de uzaktan kumandalı

MEB İstanbul’da da üretti... Hem de uzaktan kumandalı

MEB tarafından, koronavirüs önlemleri kapsamında yürütülen Ar-Ge çalışmaları sonucu İstanbul Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ambulans ve sahra hastaneleri için uzaktan kontrollü solunum cihazı üretildi.

17.04.2020Eğitim
Son dakika haberler: Bir müjdeli haber daha: Uzaktan kontrollü solunum cihazı üretildi

Son dakika haberler: Bir müjdeli haber daha: Uzaktan kontrollü solunum cihazı üretildi

MEB, İstanbul Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Meslek Lisesinde, ambulans ve sahra hastaneleri için uzaktan kontrollü solunum cihazı üretti.

17.04.2020Gündem
Dassault Systèmes koronavirüs sürecindeki faaliyetlerini paylaştı

Dassault Systèmes koronavirüs sürecindeki faaliyetlerini paylaştı

Dassault Systèmes COVID-19 pandemisi boyunca müşteri, iş ortağı ve topluluklarını desteklemeye odaklandı. Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal, 15 Nisan tarihinde düzenlenen video basın toplantısında bu konuyla ilgili bilgiler verdi.

16.04.2020Teknoloji
Rahat olun Bu görünmez düşmanı destanımsı mücadeleyle yeneceğiz

Rahat olun! Bu görünmez düşmanı destanımsı mücadeleyle yeneceğiz

İnsanlık kritik bir süreçten geçiyor. ‘Üç ayda olanlar üç asırda olmadı’ diyen tarihçiler bile şu an sadece tıp camiasına güveniyor. Dünyayı dinleyip haberleri izleseler de, Almanya Türkleri en çok Almanya ve Türkiye ile ilgileniyorlar. Almanya’daki gelişmeleri bire bir yaşarlarken, ‘acaba memleket ne durumda’ diye Türkiye’yi merak eden 4 milyona yakın insanımız anavatandan gelecek bilgilere kulak kabartmış durumda... Adana Başkent Üniversitesi’nin alanında uzman akademisyenlerinden Prof. Hüsnü Çelik’e ulaşarak gelişmelerle ilgili sorularımızı ilettik. Almanya Türkleri’nin yakından tanıdığı Hüsnü Hoca, “Rahat olun! Türk tıp camiası olarak tarihi bir sınav veriyor, insanımızı ve insanlığı bu görünmez düşmandan destanımsı bir mücadeleyle korumaya çalışıyoruz. Siz, sadece kendinizi koruyun, biz bu belanın üzerinden geliriz” dedi. Kısıtlı imkanlarla Prof. Dr. Hüsnü Çelik ile yaptığımız tele-röportajı okuyucularımızla paylaşıyoruz.

13.04.2020Avrupa
Kaç çeşit yüz maskesi var ve koronavirüsten korunmada ne kadar etkili

Kaç çeşit yüz maskesi var ve koronavirüsten korunmada ne kadar etkili?

Koronavirüs (Covid-19) salgını devam ederken, bir yandan sağlık çalışanlarının en önemli koruyucu ekipmanlarından biri olan maskelerin tedarikindeki sıkıntılar, diğer yandan da halkın hastalıktan korunmasında ne kadar etkili olduğuna dair tartışmalar da yapılıyor.

10.04.2020Teknoloji
ABD, Türkiye’den maske ve sabun istedi

ABD, Türkiye’den maske ve sabun istedi

Virüs salgınının merkezi haline gelen ABD, Türkiye Büyükelçiliği aracılığıyla Ankara’ya gönderdiği listede sabun, maske ve ceset torbası gibi ürünler talep etti.

9.04.2020Gündem
General Motors 30 bin ventilatör üretecek

General Motors 30 bin ventilatör üretecek

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, Savunma Üretim Yasası kapsamında yapılan anlaşmayla, General Motors'un (GM) 30 bin ventilatör üreteceğini bildirdi.

9.04.2020Teknoloji
Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

Evden toplantılarıma devam etmek için hangi programları kullanabilirim?

Koronavirüs sonrasında otomotiv endüstrisini neler bekliyor

Koronavirüs sonrasında otomotiv endüstrisini neler bekliyor?

Deloitte, Covid-19 karşısında otomotiv sanayiinden üst düzey yetkililerle yaptığı görüşmeleri baz alarak, pandemi sonrası süreçte sektöre ışık tutacak önleyici adımları açıkladı. Raporun sonuçlarını değerlendiren Deloitte Tüketim Endüstrisi ve Otomotiv Sektör Lideri Özkan Yıldırım, “Ülkemizde yılın ilk iki ayında geçen yıla göre yüzde 90 artış gösteren otomobil ve hafif ticari araç pazarı, mart ayı sonunda yaklaşık 40 geriledi. Avrupa’da ise satış ve üretimin bir önceki yıla göre yüzde 70-90 bandında daraldığını görüyoruz” dedi.

3.04.2020Teknoloji
İş dünyasından destek yağdı

İş dünyasından destek yağdı

Koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını vererek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından da büyük destek geldi. Vatandaşların kısa mesaj atarak destek olabildiği kampanyaya önce Cumhurbaşkanı ve bakanlar katkı sunarken ardından birçok kişi ve kurum destek olacaklarını açıkladı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve valilikler aracılığıyla da sağlık çalışanları ve virüsle mücadeleye destek amacıyla birçok şirket ve kurum yardım yapacağını bildirdi.

1.04.2020Ekonomi
İş Bankası Grubundan kamu hastanelerine 10 milyon TL kaynak

İş Bankası Grubu'ndan kamu hastanelerine 10 milyon TL kaynak

Türkiye İş Bankası Grubu, koronavirüs salgını ile mücadeleye destek vermek amacıyla Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki hastanelerin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılmak üzere 10 milyon TL'lik kaynak ayrılmasına karar verdi.

31.03.2020Ekonomi
Ford ve GE 100 günde 50 bin ventilatör üretecek

Ford ve GE 100 günde 50 bin ventilatör üretecek

ABD'li otomotiv şirketi Ford, tıbbi cihaz üreticisi General Electric (GE) Healthcare ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarına yardımcı olmak amacıyla önümüzdeki 100 günde 50 bin ventilatör üreteceğini duyurdu.

31.03.2020Ekonomi
Ford ve GE 100 günde 50 bin ventilatör üretecek

Ford ve GE 100 günde 50 bin ventilatör üretecek

ABD'li otomotiv şirketi Ford, tıbbi cihaz üreticisi General Electric (GE) Healthcare ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarına yardımcı olmak amacıyla önümüzdeki 100 günde 50 bin ventilatör üreteceğini duyurdu.

31.03.2020Teknoloji
O ülke yardım talep etti Dev şirketler duyurdu... Üretim bu hafta başlıyor

O ülke yardım talep etti! Dev şirketler duyurdu... Üretim bu hafta başlıyor

İngiltere solunum cihazı noktasında birçok şirketin bunu yapabileceğini, yardımını talep etmişti. Reuters'ta geçen habere göre üretim bu hafta başlıyor.

30.03.2020Ekonomi
New York Belediye Başkanı açıkladı: Mayısa kadar kapalı kalacak

New York Belediye Başkanı açıkladı: Mayısa kadar kapalı kalacak

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için kentin büyük olasılıkla mayısa kadar kapalı kalacağını belirtti.

27.03.2020Dünya
198 firmaya 10 milyon TL ceza

198 firmaya 10 milyon TL ceza

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, cerrahi maske ve 3M maske çeşitleri, dezenfektan, cerrahi eldiven, el antiseptiği, kolonya ve makarna, bakliyat ve diğer gıda ürünleri gibi 6 bin 448 firmanın 13 bin 280 ürünün denetlendiğini söyledi.

27.03.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Plazma tedavisi umut ışığı olabilir mi

İmmün plazma tedavisinin COVID-19’a karşı etkili olduğuna dair yeterli veri henüz yok ama bu tedavi sayesinde Çin’de her 5 ağır hastadan 3’ü virüsü yenmeyi başardı. Uzmanlar tedavinin umut vaat ettiği görüşünde. Türkiye’de ise tedaviler önümüzdeki hafta başlayacak. İşte o tedavi ve nasıl yapılacağının detayları...

7.04.2020

Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

İnternet tamamen çökmez ama yavaşlayabilir. Telegram, Line ve Viber, sohbet için en iyi programlar ancak aile büyüklerini alıştığı sistemin dışına çıkmaya zorlamayın.

6.04.2020

Pozitif testli İzmirli doktor: Moralimizi bozmayacağız

BAL 85 (Bornova Anadolu Lisesi) ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu, İstanbul’da bir hastanede görevli, kovid 19 testi pozitif çıkıp tedavi gören Dr. Alpay Genç’in, “Sağlık ordusu destan yazıyor, derken doğruları söylüyorduk” diye başlayan çok özel bir mektubunu özetleyeceğim, fazla da söze gerek yok:“Hasta yatağımda telefonum çaldı. Türkçe konuşan bir bey, Almanya’nın en önemli gazetesi adına aradığını söyledi: ‘Acil serviste ön cephedeydiniz, ne diyorsunuz Türk sağlık sistemi, salgında başarılı olacak mı?’

4.04.2020

Susuz kalmamak için suyu boşa akıtmayalım

 KORONAVİRÜS kabusuyla birlikte ellerimizi daha bir özenli yıkar olduk.

28.03.2020