EKSTRA
MENÜ

Türk Kızılayı

Türk Kızılayı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Türk Kızılayı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.711 Türk Kızılayı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türk Kızılayı Haberleri

Mardinli öğrenciler ‘1010 Kaşif’ arasına katıldı

Mardinli öğrenciler ‘1010 Kaşif’ arasına katıldı

‘1010 Kaşif Projesi’ kapsamında Mardin'deki öğrencilere kodlama eğitimi verildi. Çocuklar yazdıkları kodları, maketler üzerinde de hayata geçirerek kodlama ve robotik eğitimlerini sürdürüyor.

30.11.2019Eğitim
MEBden pansiyonlu okullarda afet ve ilk yardım eğitimi

MEB'den pansiyonlu okullarda afet ve ilk yardım eğitimi

MEB, pansiyonlu okulların öğrenci ve öğretmenlerine verilmeye başlanan eğitimlerle, afetlerin neden olabileceği zararların önlenmesi veya en aza indirilmesini amaçlıyor.

27.11.2019Eğitim
6.4 vurdu Arnavutluk’ta 20 kişi öldü, 600’ün üzerinde yaralı var

6.4 vurdu! Arnavutluk’ta 20 kişi öldü, 600’ün üzerinde yaralı var

Dün Arnavutluk’ta meydana gelen 6.4 şiddetindeki deprem sonrası AFAD ve Türk Kızılayı harekete geçti. Bölgeye arama kurtarma ekipleri, 3 araç, 2 TIR ve 27 afet uzmanı gönderildi. Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, daha fazla yardım için hazır olduklarını söyledi.

27.11.2019Dünya
Teröristlerden temizlenen Tel Abyad ve Resulayna insani yardım

Teröristlerden temizlenen Tel Abyad ve Resulayn'a insani yardım

'BARIŞ Pınarı Harekatı' ile terör örgütlerinden arındırılan Tel Abyad ve Resulayn'da, Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD), Türk Kızılayı ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) insani yardım malzemesi dağıtımı devam ediyor.

11.11.2019Gündem
Tek SMS’le bağış

Tek SMS’le bağış

Türk Telekom ile Türk Kızılayı, Abonelikli Bağış Sistemi için işbirliğine gitti.

5.11.2019Ekonomi
ABden Türkiyedeki sığınmacılara destek

AB'den Türkiye'deki sığınmacılara destek

AB, Türkiye'deki sığınmacıları desteklemek için yürütülen nakit yardım programına 600 milyon avro ilave fon sağladı.

31.10.2019Ekonomi
ABden Türkiyedeki sığınmacılara destek

AB'den Türkiye'deki sığınmacılara destek

Avrupa Birliği (AB), Türkiye'deki sığınmacıları desteklemek için yürütülen nakit yardım programına 600 milyon avro ilave kaynak sağlandığını duyurdu.

31.10.2019Dünya
Halit’in hayallerini gerçekleştirecekler

Halit’in hayallerini gerçekleştirecekler

İstiklal Caddesi’nde geçen ay bıçaklanarak öldürülen İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu 23 yaşındaki Halit Ayar’ın ismi, Kızılay Anneleri’nin desteği ile Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı tarafından Sultanbeyli’de yaptırılan anaokuluna verildi. Halit Ayar Kızılay Anaokulu’nun açılışına katılan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, “Ne kadar çok yavrumuzu eğitime yönlendirebilirsek cehaleti ne kadar çok önlersek Halit Ayar’ların hayatını da o kadar korumuş oluruz” dedi.

27.10.2019Gündem
‘1010 kaşif’ projesiyle geleceği kodluyorlar

‘1010 kaşif’ projesiyle geleceği kodluyorlar

Kuveyt Türk’ün, Türk Kızılayı ve MEB işbirliğiyle başlattığı ‘1010 Kaşif Projesi’ kapsamında Amasya'da kodlama sınıfının açıldı.

25.10.2019Eğitim
Çocuklara destek

Çocuklara destek

- BARIŞ Pınarı harekâtının başlamasıyla beraber teröristlerin Resulayn’dan attıkları roket ve havanlardan sonra evlerini terk eden Ceylanpınarlılar ve daha önce Türkiye’ye yerleşmiş Suriyeliler, Viranşehir’de 8 farklı yatılı bölge okuluna yerleştirildi.

17.10.2019Gündem
Kızılay Haftası ne zaman

Kızılay Haftası ne zaman?

Kasım ayının yaklaşmasıyla birlikte gözler Kızılay Haftası’na çevrildi. Türkiye’nin dört bir yanında Kızılay Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Hafta boyunca şiir, kompozisyon okumaları gerçekleşecek, yarışmalar yapılacak. Peki, Kızılay Haftası ne zaman?

15.10.2019Gündem
Gerçek kişiler gerçek seanslar

Gerçek kişiler gerçek seanslar  

EMDR Avrupa Akredite Terapisti Klinik Psikolog Mehtap Güngör’ün uzun yıllardır terapi odasında biriktirdiklerinden süzerek yazdığı kitabı 'Ukde' raflardaki yerini aldı.

4.10.2019Kitap Sanat
MEB deprem anı görüntülerini mercek altına aldı

MEB deprem anı görüntülerini mercek altına aldı

Milli Eğitim Bakanlığı, geçen hafta yaşanan İstanbul Silivri merkezli deprem sırasında okullarda yaşananların kayıt alındığı ‘o anları’, Okul Tabanlı Afet Eğitimi Programı’nı geliştirmek üzere mercek altına aldı. Yaşanan bu tecrübenin her saniyesinin, gelecekte yaşanacak olası afetler için kıymetli bir yol gösterici olduğuna dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, güncellenecek öğretmen eğitimi programlarında okullardaki görüntü kayıtlarının da ders materyali olarak değerlendirileceğini söyledi.

1.10.2019Eğitim
Başkentte feci kaza: 2 yaralı

Başkentte feci kaza: 2 yaralı

Başkentte meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

24.09.2019Gündem
Son dakika... Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı

Son dakika... Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı

RİZE'de, sol bacağının kesilmesine neden olan kansere karşı yürüttüğü mücadeleyle tanınan, milyonların sevgisini kazanan ve İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybeden Neslican Tay (21), memleketinde gözyaşlarıyla son yolculuğa uğurlandı.

22.09.2019Gündem
TSK’dan geçici üslenmeye takviye

TSK’dan geçici üslenmeye takviye

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) İdlib’deki hareketliliği sürüyor. Suriye’deki muhalif kaynaklar, TSK’ya ait bir konvoyun dün sabah saatlerinde Maarat el Numan yakınlarında geçici üslenme pozisyonunda bulunan TSK unsurlarına destek götürmek için bölgeye giriş yaptığını duyurdu.

3.09.2019Gündem
Sınır hattına takviye güç

Sınır hattına takviye güç

İdlib’de önceki gün cuma namazından sonra başlayan ve Hatay’ın Cilvegözü Sınır Kapısı’nın karşısındaki Bab el Hava ile Atme kampına kadar ulaşan gösteriler nedeniyle Türkiye-Suriye sınır hattında gerilimli saatler yaşanınca, Cilvegözü Sınır Kapısı bir süre kapatıldı.

1.09.2019Gündem
İzmirde anne ve oğlunun dramı

İzmir'de anne ve oğlunun dramı

İzmir'de uzun süredir sokakta yaşayan Seval Taşkın (64) ile şizofreni hastası oğlu Batuhan Sezgin (37), günlerini, kaldırıma serdikleri kartonun üzerinde geçiriyor. Hayırseverlerin desteğiyle gıda ihtiyaçlarını karşılayan anne ve oğlu, yetkililerden barınacak bir ev için destek istiyor.

31.08.2019Gündem
‘Rejim İdlib’de ateskes ilan etti’

‘Rejim İdlib’de ateskes ilan etti’

Rusya Savunma Bakanlığı, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde Suriye rejiminin ateşkes ilan ettiğini bildirdi. Açıklamaya göre, Suriye ordusu bugün yerel saatle 06.00 itibarıyla tek taraflı ateşkes ilan etti.

31.08.2019Dünya
Lübnanda unuttuğumuz 400 yıllık Türk köyü : Türkiye özlemini gidermek için evler kırmızıya boyanıyor

Lübnan'da unuttuğumuz 400 yıllık Türk köyü : Türkiye özlemini gidermek için evler kırmızıya boyanıyor

Lübnan’la Suriye sınırı arasında bir Türkmen köyü... Bir zamanlar Hicaz Demiryolu’nun rotasında yer alan Trablusşam’ın kuzeyinde, Osmanlı İmparatorluğu’nun oradaki gözü ve kulağıydı. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra bölgedeki Türk hâkimiyeti bitti, köy unutuldu. Onlarsa Türkiye’yi hiç unutmadılar. Aradan neredeyse 100 yıl geçtikten sonra bir genç sayesinde yeniden keşfedildiler. Geçen Kurban Bayramı’nda oradaydık. En büyük istekleri; bir daha unutulmamak. İşte Kavaşra Köyü’nün hikâyesi..

25.08.2019Hürriyet Pazar
ABden Türkiyedeki sığınmacılara destek

AB'den Türkiye'deki sığınmacılara destek

AB, Türkiye'deki sığınmacıları desteklemek için yürütülen nakit yardım programına 127 milyon avro ilave fon sağladı.

6.08.2019Ekonomi
Meclis 1 Temmuzda tatile girmeyecek

Meclis 1 Temmuz'da tatile girmeyecek

TBMM Genel Kurulunda, Meclisin 1 Temmuz'da tatile girmeyerek çalışmalarını sürdürmesi kararı alındı. Askeralma Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine geçildi.

18.06.2019Gündem
Erdoğandan Türk Kızılayı mesajı

Erdoğan'dan Türk Kızılayı mesajı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında zor zamanlarda insanlara umut olan, ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Türk Kızılayı'nın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum" dedi.

10.06.2019Gündem
Hürriyet Banda Açe’de... 4 asırlık yardım eli

Hürriyet Banda Açe’de... 4 asırlık yardım eli

- Hürriyet, Türkiye’den 10 bin kilometre uzaklıkta bulunan Endonezya’nın Banda Açe bölgesine uzanan 4 asırlık yardımın izini sürdü. Banda Açe’deki Türk mezarlığı, Türk bayraklı motifli evlerden oluşan Türk köyü ve Osmanlı torunu olduklarını söyleyen Türk mezarlığının gönüllü bakıcılarının hikâyelerini dinledik.

29.05.2019Gündem
Kuveyt Türk’ten meraklı kâşiflere  kodlama ve robotik eğitimi

Kuveyt Türk’ten meraklı kâşiflere kodlama ve robotik eğitimi

Türkiye’nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk, gelecek nesilleri teknolojinin temel yapı taşı olan kodlama eğitimiyle tanıştırmak için başlattığı 1010 Kâşif Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Kuveyt Türk İK, Strateji ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, “1010 Kâşif Projesi ile teknolojiyi bilinçli ve ölçülü kullanan, sadece tüketen değil üreten ve yöneten bir anlayışın yaygınlaşmasına öncülük etmek istiyoruz” dedi. Banka, kodlama ve robotik eğitimi verdiği okullara 1010 Kâşif Kodlama Kitleri hediye ediyor.

16.05.2019Ekonomi
İran’a sadece Türkiye, Almanya ve Kuveyt yardım eli uzattı

İran’a sadece Türkiye, Almanya ve Kuveyt yardım eli uzattı

İran’da sel bölgelerindeki mağdurlara Türkiye, Kuveyt ve Almanya’dan yardımlar ulaştırıldı. ABD ise uyguladığı yaptırımlar nedeniyle hiçbir İran Kızılayı hesabına doğrudan ödeme yapmadı.

8.04.2019Avrupa
Fuat Oktay: Müttefikliğe aykırı tutumlara müsamaha göstermeyeceğiz

Fuat Oktay: Müttefikliğe aykırı tutumlara müsamaha göstermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada "Dış politikada dayatmalara, masa başı oldubittilere ve müttefikliğe aykırı tutumlara müsamaha göstermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

7.04.2019Gündem
Kan vermeye paramotorla geldi

Kan vermeye paramotorla geldi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Nevzat Bodur, Türk Kızılayı Batı Akdeniz Kan Toplama Merkezi'nce kurulan kan toplama çadırına paramotorla geldi. Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak istediğini belirten Bodur, "Kan bağışı çok önemli ve bunun için herkes çaba sarf etmeli" dedi.

5.04.2019Gündem
Gaziosmanpaşa Belediyesi hangi partide Gaziosmanpaşanın mevcut Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta kimdir

Gaziosmanpaşa Belediyesi hangi partide? Gaziosmanpaşa'nın mevcut Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta kimdir?

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Gaziosmanpaşa, kentin Avrupa Yakası olarak adlandırılan kısmında yer alıyor. 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi, Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Öte yandan Gaziosmanpaşa'nın mevcut Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın kim olduğu ve kariyeri de sorgulanıyor. Peki, Gaziosmanpaşa Belediyesi hangi partide?

28.03.2019Gündem
Denizli beşik gibi... 26 saatte 501 artçı oldu

Denizli beşik gibi... 26 saatte 501 artçı oldu

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde dün sabah meydana gelen richter ölçeğine göre 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından 26 saatte bölgede toplam 501 artçı sarsıntı oldu. Denizlililer, geceyi çadırlarda ve araçlarında geçirdi.

21.03.2019Gündem
Her biri kahraman...

Her biri kahraman...

Düzenli kan vererek onlarca hayat kurtaran gönüllülerle tanışın. Her birinin acı bir kahramanlık hikâyesi var...

17.03.2019Gündem
Yeni bir hayat için Avrupa’ya bir kala

Yeni bir hayat için Avrupa’ya bir kala

Hırvatistan sınırında bulunan Bosna-Hersek’in Bihaç kentindeyiz. Yeni bir hayat için aylarını, hatta yıllarını yollarda geçiren mültecilerin Avrupa’ya yaklaştığı en son nokta. Avrupa’ya gitmeye çalışan Afgan, Pakistanlı, Iraklı hatta Arakanlı mülteciler kışın zorlu şartlarında sıcak bir yatak ile sıcak bir çorba için kamplarda kalıyor. Havaların ısınmasıyla birlikte tekrar yollara düşüyor. Bihaç’taki mültecilere Türk Kızılayı tarafından şu ana kadar 9 TIR yardım yapıldı. Umut ettikleri yeni hayat için yollara düşen mültecilerin hikâyesini takip ettik...

13.03.2019Dünya
ABD’den Türkiye’ye sürpriz teklif: DEAŞ’lıların çocuklarına siz bakın

ABD’den Türkiye’ye sürpriz teklif: DEAŞ’lıların çocuklarına siz bakın

Türkiye, Suriye’de tutuklu Türk DEAŞ’lıların çocuklarını kurtarmak için çalışma yürütürken, ABD’den “ABD ya da AB vatandaşı DEAŞ’lıların çocuklarının korunmasını da siz üstlenin” teklifi geldi. Türkiye bunun ortak sorumluluk olduğunu belirtti.

22.02.2019Dünya
Ekmek israfı artıyor

Ekmek israfı artıyor

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, çöpe atılan ekmeklerin maliyetinin 80 tane devlet hastanesine denk geldiğini söyledi.

17.02.2019Ekonomi
Yer İzmir... Adeta ikiye bölündü...

Yer İzmir... Adeta ikiye bölündü...

İZMİR'in Bornova ilçesine bağlı kırsal Eğridere Mahallesi'nde, aşırı yağışlardan sonra bir süredir devam eden yer hareketliliği sonucu dün heyelanın yaşandığı bölge, havadan görüntülendi. Yıkılan evler ile heyelanın boyutu havadan daha net görüntülenirken, Evlerini terk etmek zorunda kalan ve tehlikenin devam etmesinden dolayı bölgede hala yaşamak zorunda kalanlar bir an önce kalıcı bir çözümün bulunmasını istiyor.

17.02.2019Gündem
UID, Yemen’e yardım elini uzattı

UID, Yemen’e yardım elini uzattı

Danimarka’da, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) tarafından insani krizin yaşandığı Yemen için yürütülen yardım kampanyası için yaklaşık 28.5 bin Euro bağış toplandı.

13.02.2019Avrupa
Demirören Medya çalışanlarından Kızılaya bağış

Demirören Medya çalışanlarından Kızılay'a bağış

Demirören Medya çalışanları, Kızılay'a 'kök hücre ve kan bağışında' bulundu. Türk Kızılayı'nın kan bağış aracı Demirören Medya Center bahçesinde stant açtı. Kızılay' a kök hücre ve kan bağışında bulunmak isteyen çalışanlar araca geldi. Burada Kızılay görevlileri tarafından kök hücre ve kan bağışı hakkında çalışanlara bilgilendirme yapıldı.

23.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

İnsana dokunan kurumlar büyüyecek

TÜRK Kızılayı’nın kuruluşu 1868’lere uzanıyor. “Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti” adıyla kuruluyor.

17.11.2019

Bağış krize takılmadı Kızılay 200 milyon lirayı yakaladı

NURYILDIZ Tekstil’in patronu Şahin Nalbant aradı:

14.06.2019