EKSTRA
MENÜ

Kerem Kınık

Kerem Kınık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kerem Kınık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 368 Kerem Kınık haberi bulunmuştur.

Kerem Kınık Haberleri

Kızılay: Duyunca hızla harekete geçtik

Kızılay: Duyunca hızla harekete geçtik

KIZILAY Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Sancaktepe Şubesi’nde yardım eşyalarını satan vurguncuların kurumla ilişiklerinin kesildiğini ve bazılarının tutuklandığını belirtti, “Süreçlerle ilgili varsa eksiklikler, usulsüzlükler; üzerine gidilerek gerekli adli işlemlerin yapılması öncelikle Kızılay yönetimini sorumluluğundadır” dedi.

11.01.2021Gündem
Kızılay’dan Azerbaycan ve Bosna Hersek’e 9 TIR insani yardım

Kızılay’dan Azerbaycan ve Bosna Hersek’e 9 TIR insani yardım

TÜRK Kızılayı, İstanbul’dan Azerbaycan ve Bosna Hersek’e toplam 9 TIR yardım gönderdi. Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Azerbaycan’a gönderilen TIR sayısı 26’ya ulaştı. Şimdiye kadar gönderilen yardım malzemelerinin maddi değeri 7.5 milyon lirayı aştı. Bugün de 9 TIR'ımız yola çıkıyor" dedi.

17.12.2020Gündem
Kanser Riskini Bile Azaltıyor İşte Maden Suyunun Bilinmeyen Faydaları...

Kanser Riskini Bile Azaltıyor! İşte Maden Suyunun Bilinmeyen Faydaları...

Birçoğumuzun mutfağında bulunan maden suyunun sağlığa olan etkilerini biliyor musunuz? Prof. Dr. Yavuz Dizdar, Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, Dr. Zeynep Hazal Tekin ve Dr. Hülya Yılmaz Önal ilginç bilgiler verdi.

26.11.2020İyi Yaşam
Türk Kızılay Coca Colanın 3,5 milyon liralık yardımını depremzedelere ulaştıracak

Türk Kızılay Coca Cola'nın 3,5 milyon liralık yardımını depremzedelere ulaştıracak

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Coca Cola Vakfımızın Kızılay'a bağışlayacağı yaklaşık 3,5 milyon liralık bir destekle İzmir Seferihisar'da depremden etkilenen vatandaşlarımıza yardım ulaştırmayı akdetmiş oluyoruz" dedi.

19.11.2020Gündem
Kızılay Başkanı Kınık: Vatandaşlarımız evlerine girene kadar buradayız

Kızılay Başkanı Kınık: Vatandaşlarımız evlerine girene kadar buradayız

Türk Kızılay, İzmir’de şiddetli şekilde hissedilen ve yıkıma yol açan 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından ekiplerini bölgeye sevk ederek sıcak yemek ihtiyacından barınma ihtiyacına kadar her alanda görevini yürütmeye devam ediyor. Bölgedeki çalışmaları yakından takip eden Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, vatandaşlar evlerine girene kadar sahada çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

4.11.2020Gündem
Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 2021 yılını Afet Eğitim Yılı ilan edeceğiz

Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 2021 yılını 'Afet Eğitim Yılı' ilan edeceğiz

Gelen son dakika haberinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "2021 yılını Türkiye'de 'Afet Eğitim Yılı' olarak ilan edeceğiz ve buna yönelik çalışmalarımızı hızlandıracağız" dedi. Bakan Soylu ayrıca, ''Türkiye, AFAD çatısı altında müdahale ve teknik kapasitesini dünya standartlarına çıkarmış, Avrupa'nın en büyük ikinci deprem gözlem ağına sahip olmuştur" dedi.

23.10.2020Gündem
Doktor Mehmet Bakar son yolculuğuna uğurlandı

Doktor Mehmet Bakar son yolculuğuna uğurlandı

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden İstanbul'un eski sağlık müdürlerinden Dr. Mehmet Bakar, son yolculuğuna uğurlandı.

11.10.2020Gündem
Üniversite-Kızılay işbirliği

Üniversite-Kızılay işbirliği

Boğaziçi Üniversitesi ile Türk Kızılay uluslararası insani yardım, sosyal hizmet, göç ve afet, teknoloji, finans ve proje yönetimi gibi konularda ortak araştırma, çalışma grupları oluşturma, rapor hazırlama ve özel etkinlik düzenlemek üzere üç yıllık işbirliği protokolü imzaladı.

22.09.2020Eğitim
Şehit annesi Yakışıklı oğlum diyerek gözyaşı döktü

Şehit annesi 'Yakışıklı oğlum' diyerek gözyaşı döktü

Suriye'nin El Bab bölgesinde düzenlenen saldırıda şehit olan Kızılay görevlisi Mehmet Arif Kıdıman (40) için evinin önünde helallik alındı. Emine Kıdıman oğlunun cenazesi başında, “Yakışıklı oğlum” diyerek gözyaşı döktü.

15.09.2020Gündem
Kızılay ekibine alçak saldırı İnsanlığı vurdular

Kızılay ekibine alçak saldırı! İnsanlığı vurdular

Kızılay’ın savaş mağduru sivillere hizmet veren El Bab’daki Sevgi Mağazası’nda görevli üç çalışanı, terör saldırısına uğradı. ‘Uluslararası hukuka göre dokunulmaz’ kurumlardan Kızılay’ın aracında çapraz ateşe alınan ekipten bir kişi şehit oldu.

15.09.2020Gündem
Suriyede şehit olan Türk Kızılay personelinin cenazesi memleketine uğurlandı

Suriye'de şehit olan Türk Kızılay personelinin cenazesi memleketine uğurlandı

Suriye'nin kuzeyinde görevli Türk Kızılay ekibinin bulunduğu araca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Türk Kızılay personeli Mehmet Arif Kıdıman'ın (40) cenazesi Gaziantep'te düzenlenen törenin ardından memleketine gönderildi.

14.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Suriyenin kuzeyinde Türk Kızılayına alçak saldırı: 1 şehit

Son dakika haberler... Suriye'nin kuzeyinde Türk Kızılay'ına alçak saldırı: 1 şehit

Suriye'de savaş mağduru sivillere yardım taşıyan Kızılay ekibinin bulunduğu araca, plakasız iki araçta yüzleri maskeli kişiler tarafından çapraz ateşle saldırı düzenlendi. saldırıda Düzce Kan Merkezi’nde görevli Mehmet Arif Kıdıman, şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı da alçak saldırıya ilişkin "Uluslararası hukukta dokunulmaz olan bir yardım kuruluşuna bile saldıracak kadar alçalan teröristlerin yakalanması için karadan ve havadan her türlü tedbir alınmaktadır. Şehidimizin kanı yerde kalmayacak, teröristler bu saldırının hesabını misliyle ödeyecektir." açıklamasını yaptı.

14.09.2020Gündem
Türk Kızılaydan Beyrut için yardım kampanyası

Türk Kızılay'dan Beyrut için yardım kampanyası

Türk Kızılay’ı, Beyrut Limanı'nda yaşanan patlamanın ardından felaket bölgesi ilan edilen kentteki ihtiyaçlar için 'Beyrut Yaralı, Uzat Elini' çağrısıyla insani yardım kampanyası başlattı. Öte yandan afete müdahale kapsamında; Türkiye'den şu ana kadar Lübnan Kızılhaçı'na bağışlanmak üzere kan torbası, cerrahi maske, koruyucu tulum, koruyucu gözlük, vinil eldiven ve gıda kolisinden oluşan acil ihtiyaç malzemeleri gönderildi.

8.08.2020Gündem
Kızılay Başkanı Kınık: Yaklaşık 150 bin hisse kurban vekaleti aldık

Kızılay Başkanı Kınık: Yaklaşık 150 bin hisse kurban vekaleti aldık

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay 2020 Kurban Organizasyonu'nda yaklaşık 150 bin hisse kurban vekaleti aldıklarını açıkladı.

3.08.2020Gündem
Eksi 40 derecedeki özel depolarda saklanıyor 3 yıl boyunca kullanılabiliyor

Eksi 40 derecedeki özel depolarda saklanıyor! 3 yıl boyunca kullanılabiliyor

Koronavirüsle mücadelede halen tıp dünyasının elindeki en iyi seçenek olan immün plazma konusunda Türkiye'de artık bir sıkıntı yaşanmıyor. Çünkü ülkemizde iyileşen Kovid-19 hastalarından tıbben bağışçı olmaya uygun olanların yüzde 95'i seve seve bağış yapıyor. Günlük ihtiyacın haricinde 5 bin ünite immün plazma, Kızılay'ın Türkiye genelindeki 18 biyobankasında eksi 40 derecedeki özel depolarda saklanıyor ve 3 yıl boyunca da kullanılabiliyor. Dondurulmuş immün plazmaların gönüllü bağışçıdan biyobankaya kadar uzanan yolculuğunun tüm detayları ilk kez Demirören Haber Ajansı tarafından görüntülendi.

20.07.2020Gündem
Şırnakta kan verme seferberliği

Şırnak'ta kan verme seferberliği

ŞIRNAKLI kadınlar, Türk Kızılay'ın azalan kan stoklarına katkıda bulunmak için işlerini bırakıp, kan bağışı kampanyasına katıldı.

14.07.2020Gündem
Bakan Soylu, Afet ve Acil Durum Danışma Kurulu Toplantısına katıldı

Bakan Soylu, 'Afet ve Acil Durum Danışma Kurulu Toplantısı'na katıldı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, 'Afet ve Acil Durum Danışma Kurulu 2020 Yılı 1'inci Toplantısı'na katıldı.

13.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Sakaryada havai fişek fabrikasında patlama Bakan Koca son durumu açıkladı...

Son dakika haberi: Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama! Bakan Koca son durumu açıkladı...

Son dakika haberine göre, Dün saat 11.15 sularında Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Hendek'teki patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, patlama kentin birçok ilçesinde hissedildi, vatandaşlar deprem olduğunu sanarak sokaklara fırladı. Son dakika açıklamasına göre, hayatını işçilerin sayısının 4'e yükseldiği, 97 kişinin de hastaneye kaldırıldığı öğrenilirken, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Hendek’teki patlamaya ilişkin soruşturma başlattı. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla olay yerine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu.

3.07.2020Gündem
Kızılay Başkanı Kerem Kınıktan açıklamalar

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'tan açıklamalar

Hendek'te meydana gelen havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından etrafa yayılan yoğun duman bütün bölgeyi kapladı. Kızıl Başkanı Kerem Kınık, CNN Türk canlı yayınınnda bölge halkına ne yapmaları konusunda bilgiler verdi.

3.07.2020Haber
Hava fişek fabrikası patlamasının ardından yayılan gaz zehirli mi Kızıl Başkanından son dakika uyarısı

Hava fişek fabrikası patlamasının ardından yayılan gaz zehirli mi? Kızıl Başkanı'ndan son dakika uyarısı

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Alınan bilgiye göre, Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bir havai fişek fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu. Patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Patlamanın ardından birçok kişi sokağa çıktı. 'Patlamanın ardından yayılan gaz zehirli mi?' sorusunun cevabı merak edilirken, Kızılay Başkanı Kerem Kınık konu hakkında önemli bir uyarıda bulundu. İşte detaylar

3.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Kızılay Başkanı: Kapı ve pencereleri kapatın, dumanı solumayın

Son dakika haberler... Kızılay Başkanı: Kapı ve pencereleri kapatın, dumanı solumayın

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Sakarya Hendek'teki patlamaya ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Kınık, "Patlamanın yaşandığı bölgeye yakın yerleşim yerlerindeki insanların evlerine girip kapı ve pencerelerini kapatarak dumanı solumaması gerekiyor." ifadelerini kullandı. CNN TÜRK canlı yayınında konuşan Kınık, "Yaşadığımız bir kimyasal biyolojik radyoaktif nükleer dediğimiz olaylardan, kimyasal bir kazadır. Ve KBRN olaylarında sıcak bölgenin izole edilmesi ve buradan oluşabilecek havaya yayılan dumanın zehirli olabileceğini düşünerek tedbir alınması gerekiyor." diye konuştu.

3.07.2020Gündem
Yeni dalga olursa 5 bin ünite plazma hazır

Yeni dalga olursa 5 bin ünite plazma hazır

Koronavirüse tedavisinde kullanılan immün plazma tedavisiyle ilgili Hürriyet’te konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, 15 Mart’tan beri Türkiye genelinde 236 hastaneye 5 bin ünite plazma dağıttıklarını söyledi.

21.06.2020Gündem
Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık Bingöldeki deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık Bingöl'deki deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Depremden etkilenen tüm köylerimizde ve mezralarımızda ihtiyaç duyulan beslenme ve barınma gibi temel ihtiyaçlar karşılanıyor." dedi.

15.06.2020Gündem
Son dakika haberi... Kızılay Başkanı canlı yayında uyardı: Kerpiç evlere girilmemeli

Son dakika haberi... Kızılay Başkanı canlı yayında uyardı: Kerpiç evlere girilmemeli

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Bingöl'deki 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada ''Bir deprem fırtınasına benziyor, kesinlikle bölgedeki kerpiç evlere girilmemeli'' uyarısında bulundu.

14.06.2020Haber
Son dakika haberler... Kızılay Başkanından uyarı: Deprem fırtınasına benziyor, kerpiç evlere girilmemeli

Son dakika haberler... Kızılay Başkanı'ndan uyarı: Deprem fırtınasına benziyor, kerpiç evlere girilmemeli

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Bingöl'deki 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada ''Bir deprem fırtınasına benziyor, kesinlikle bölgedeki kerpiç evlere girilmemeli'' uyarısında bulundu.

14.06.2020Gündem
Kızılay Başkanından pasif aşı müjdesi, plazma satışı uyarısı

Kızılay Başkanı'ndan 'pasif aşı' müjdesi, plazma satışı uyarısı

KIZILAY Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türkiye'de Kovid-19 hastaları için plazma arayışına gerek kalmadığını söyleyerek 'Stoklarımızda da 3 bin ünite dondurulmuş plazma var. Türkiye, koronavirüs salgınında plazma bağışı konusunda dünyada birinci sırada. Hastalarımızın yüzde 95'i bağış yaptı. Plazmanın para karşılığı satılması kanunen suçtur dedi. Dr. Kınık bir de müjde verdi. Kınık, 'Pasif bağışıklık olarak bilinen hiperimmünglobulin'in endüstriyel üretimine başlayacağız. Yani plazma içinden saflaştırarak elde ettiğimiz antikorlarla 'pasif aşı' üreteceğiz. İlk çalışmalarımızı tamamladık. Artık yeni bir salgın durumunda dahi elimizde yeterli sayıda dondurulmuş plazma ve pasif aşı olacak diye konuştu.

2.06.2020Haber
Son dakika haberler: Kızılay Başkanı’ndan koronavirüs için ‘pasif aşı’ müjdesi

Son dakika haberler: Kızılay Başkanı’ndan koronavirüs için ‘pasif aşı’ müjdesi

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türkiye’de koronavirüs(Kovid-19) hastaları için plazma arayışına gerek kalmadığını söyleyerek “Stoklarımızda da 3 bin ünite dondurulmuş plazma var. Türkiye, koronavirüs salgınında plazma bağışı konusunda dünyada birinci sırada. Hastalarımızın yüzde 95’i bağış yaptı. Plazmanın para karşılığı satılması kanunen suçtur" dedi. Dr. Kınık bir de müjde verdi. Kınık, “Pasif bağışıklık olarak bilinen hiperimmünglobulin’in endüstriyel üretimine başlayacağız. Yani plazma içinden saflaştırarak elde ettiğimiz antikorlarla ‘pasif aşı’ üreteceğiz. İlk çalışmalarımızı tamamladık. Artık yeni bir salgın durumunda dahi elimizde yeterli sayıda dondurulmuş plazma ve pasif aşı olacak" diye konuştu.

2.06.2020Gündem
Günay Musayevadan kan bağışı

Günay Musayeva'dan kan bağışı

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, yurt genelindeki kan stokunun kritik seviyenin altına düştüğünü duyurarak kan bağışı çağrısında bulundu.

16.05.2020Magazin
Koronayla savaşta plazma depoluyoruz

Koronayla savaşta plazma depoluyoruz

Türk Kızılay Başkanı Kerem Kınık, COVID-19 salgını sebebiyle bağışçı sayısının arttığını bu yüzden immün plazma için sırada bekleyen talep sayısının sıfıra indiğini açıkladı.

16.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Kan bağışında yeni dönem

Son dakika haberler: Kan bağışında yeni dönem

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, kan bağışları, koronavirüsle mücadele ve ramazan yardımları konusunda hurriyet.com.tr’ye özel açıklamalarda bulundu. Kınık, şu ana kadar 76 milyon liralık bir yardım bütçesi ile ulaşılan ihtiyaç sahibi sayısının 5 milyonu geçtiğini söyledi. Koronavirüs sürecinde kan bağışı yapmak isteyen vatandaşlar için, ''Önümüzdeki günlerde Kızılay’ın www.kanver.org internet sitesi üzerinden elektronik olarak da bu randevu ve bildirim sistemini kendileri de doldurabilecekler. Böylece sokağa çıkmama uygulamasına takılmaksızın Türkiye’nin 300 noktasındaki kan merkezlerine gelebilirler.'' dedi.

12.05.2020Gündem
Mesut Özilden Kızılaya anlamlı yardım

Mesut Özil'den Kızılay'a anlamlı yardım!

Arsenal'de forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Kızılay'a ihtiyaç sahiplerinin faydalanması için 713 bin TL'lik bağışta bulundu.

2.05.2020Futbol
Mesut Özilden örnek davranış

Mesut Özil'den örnek davranış!

Türk asıllı ünlü futbolcu Mesut Özil, Türk Kızılay’ın Ramazan kampanyasına yaptığı bağışla destek oldu. Özil’in yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahipleri için yaptığı iftar yemeği ve gıda kolisi bağışından 114 bin ihtiyaç sahibi faydalanacak.

2.05.2020Avrupa
Kızılaydan acil kan bağışı çağrısı

Kızılay'dan acil kan bağışı çağrısı

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, yurt genelinde kan stoğunun kritik seviyenin altına düştüğünü duyurarak, kan bağışı çağrısında bulundu.

29.04.2020Gündem
Kızılay Başkanı Hürriyete konuştu: Neden sosyal medyadan bağışçı arıyorlar

Kızılay Başkanı Hürriyet'e konuştu: Neden sosyal medyadan bağışçı arıyorlar?

Son dönemlerde sosyal medyada çok sayıda kişi yakınları için koronavirüs geçirmiş ve iyileşeli 14 gün olmuş hastalara kan verme çağrısında bulunuyor, iletişim numaralarını paylaşıyor. Yakınları koronavirüsle mücadele eden hastalarına plazma tedavisi uygulanması için donör arıyor. Peki her isteyen her bulduğu kişiden plazma alabiliyor mu?

24.04.2020Gündem
Kızılay Başkanı Kınık: Parayla plazma bağışının yaptırımı var

Kızılay Başkanı Kınık: Parayla plazma bağışının yaptırımı var

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, sosyal medyada plazma bağışı için ödül mesajlarına dikkat çekerek, "Kızılay, donör olabilecek bütün vatandaşlarımızla doğrudan iletişim kuruyor zaten. Hiçbir özel hastane ya da hasta yakını, plazma bağışında bulunacak kişiler için para ya da ödül vaadiyle çağrı yapmamalı. Bu hem etik değil, hem de müeyyidesi var. Lütfen vatandaşlarımız böyle şeylere tevessül etmesin. Zaten birinci dereceden yakını değilse bağışçı ve hasta kesinlikle bir araya gelmemeli ve bu süreç anonim bir şekilde yürütülmeli" dedi.

17.04.2020Haber
Kızılay Başkanı Kınıktan flaş plazma bağışı açıklaması

Kızılay Başkanı Kınık'tan flaş 'plazma bağışı' açıklaması

Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, sosyal medyada plazma bağışı için ödül mesajlarına dikkat çekerek, "Kızılay, donör olabilecek bütün vatandaşlarımızla doğrudan iletişim kuruyor zaten. Hiçbir özel hastane ya da hasta yakını, plazma bağışında bulunacak kişiler için para ya da ödül vaadiyle çağrı yapmamalı. Bu hem etik değil, hem de müeyyidesi var. Lütfen vatandaşlarımız böyle şeylere tevessül etmesin. Zaten birinci dereceden yakını değilse bağışçı ve hasta kesinlikle bir araya gelmemeli ve bu süreç anonim bir şekilde yürütülmeli" dedi.

17.04.2020Gündem
Kızılay Başkanı Kınıktan açıklama

Kızılay Başkanı Kınık'tan açıklama

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Ramazan bayramıyla ilgili açıklama yaptı. Kızılay Başkanı Kınık, "Bu sene önceki ramazanlarda gittiğimiz coğrafyaların bir kısmına gidemeyeceğiz, operasyonun büyük kısmını yurt içine ayırdık." dedi.

15.04.2020Gündem
Plazmalar alındı

Plazmalar alındı

Koronavirüsü yenenlerin kanıyla ağır hastalara yapılacak plazma tedavisi başladı. Türk Kızılayı dün ilk kanı aldı. Bir donör 6 kişiye şifa olacak. Sağlık Bakanlığı 400 donörün ismini verdi.

8.04.2020Gündem
Son dakika Kızılaydan Corona Virüsü yenenlere çağrı: Kahraman olmaya davet ediyoruz

Son dakika! Kızılay'dan Corona Virüsü yenenlere çağrı: Kahraman olmaya davet ediyoruz

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, "immün plazma" tedavisi için günde 750 bağışçıdan plazma alabilecek kapasitede olduklarını bildirdi.

7.04.2020Haber
Son dakika... Corona Virüsü yenen doktor, ilk gönüllü plazma bağışçısı oldu

Son dakika... Corona Virüsü yenen doktor, ilk gönüllü plazma bağışçısı oldu

Sağlık Bakanlığı'nın koordinasyonu ve Türk Kızılay'ın yürütücülüğünde yeni tip Corona Virüse (Kovid-19) karşı başlatılan "immün plazma" tedavisi için ilk gönüllü plazma bağışçısı, koronavirüsü yenen Dr. Kürşat Demir oldu. Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, "10 ilimizde, 13 noktada şu anda plazma alımını başlattık. İllerimizde 4'er mobil tırımız hastalarımızın ayağına gidecekler. Kızılay olarak günde 750 bağışçımızdan plazma alabilecek durumdayız. Sağlıklı, iyileştikten sonra 14 gün geçmiş olan ve kan verme şartlarını haiz bütün kahramanlarımızı cephede savaşmakta olan diğer Kovid-19 hastalarımızın da kahramanı olmaya davet ediyoruz. Birer hafta arayla, toplam 3 kez plazmalarını alacağız. Bir hasta 6 insana şifa olacak. 6 insanı ölümün kıyısından hayat tarafına doğru çekebilecek'' dedi. Doktor Kürşat Demir ise "Sahada çalışmamın yanı sıra bu şekilde tedaviye vesile olmak gerçekten farklı bir duygu. Bunu ayrıca bir vatandaşlık görevi olarak görüyorum" diye konuştu.

7.04.2020Gündem
Ağır hastaların kahramanı olun

Ağır hastaların kahramanı olun

Plazma tedavisi için harekete geçilirken Türk Kızılay Başkanı Kınık, “İyileşmiş hastalarımız; siz korona savaşından bir kahraman olarak çıktınız, şimdi ağır hastalarımızın kahramanı olma zamanı” dedi.

3.04.2020Gündem
Türk Kızılay Genel Başkanı Kınıktan immün plazma yöntemi için bağış çağrısı

Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık'tan "immün plazma" yöntemi için bağış çağrısı

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinden etkilenen hastalardan uygun görülenlerin tedavisinde kullanılması planlanan immün plazma için bağış çağrısında bulundu.

2.04.2020Gündem
Kızılay Genel Başkanı Kınık: Kan bağışı ve stoklar yarıya düştü

Kızılay Genel Başkanı Kınık: Kan bağışı ve stoklar yarıya düştü

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, koronavirüs salgını nedeniyle günlük kan bağışı ile stoklardaki kanın yarıya düştüğünü söyledi. Kınık, "Önümüzdeki normalleşme sürecinin uzun olacağını düşünerek, özellikle bizim sağlıklı ve genç düzenli kan bağışçılarımızı 15 dakikalarını ayırarak, Kızılay'a kan vermeye davet ediyoruz" dedi.

1.04.2020Haber
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık: Kan bağışı ve stoklar yarıya düştü

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık: Kan bağışı ve stoklar yarıya düştü

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Corona Virüs salgını nedeniyle günlük kan bağışı ile stoklardaki kanın yarıya düştüğünü söyledi. Kınık, "Önümüzdeki normalleşme sürecinin uzun olacağını düşünerek, özellikle bizim sağlıklı ve genç düzenli kan bağışçılarımızı 15 dakikalarını ayırarak, Kızılay'a kan vermeye davet ediyoruz" dedi.

1.04.2020Gündem
İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiyede de başlıyor

İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiye'de de başlıyor

Sağlık Bakanlığı ve Kızılay harekete geçti, üniversiteler destek verdi; Corona Virüs salgınıyla mücadelede iyileşmiş hastalardan alınacak plazma kan ürünü ile kritik durumda olan hastaların tedavisine başlanacak.

31.03.2020Haber
İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiyede de başlıyor

İyileşmiş hastanın kanıyla Corona Virüs tedavisi Türkiye'de de başlıyor

Sağlık Bakanlığı ve Kızılay harekete geçti, üniversiteler destek verdi; Corona Virüs salgınıyla mücadelede iyileşmiş hastalardan alınacak plazma kan ürünü ile kritik durumda olan hastaların tedavisine başlanacak.

31.03.2020Gündem
Kan bağışı düştü Sıkıntı olabilir

Kan bağışı düştü! Sıkıntı olabilir

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, kan bağışı oranlarının koronavirüs salgını nedeniyle yarı yarıya düştüğünü belirtti, Hürriyet’e şunları söyledi:

31.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Yalan, doğal afetlerden daha büyük felakettir

İzmir’deki depremin hemen ardından gencecik bir insan, sohbet ederken depremin büyüklüğünün 7.0 olduğunu ancak hükümetin “afet bölgesi ilan etmemek için” rakamı düşük gösterdiğini ve bu yüzden AFAD’ın büyüklüğü 6.6 olarak açıkladığını söyleyince, geçmiş yıllara gittim.

4.11.2020