EKSTRA
MENÜ

Turist

Turist ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turist haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 32.248 Turist haberi bulunmuştur.

Turist Haberleri

Diyarbakır’ın rekortmen karpuzu: 56 kilo 200 gram

Diyarbakır’ın rekortmen karpuzu: 56 kilo 200 gram

Diyarbakır Kültür ve karpuz tanıtım etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada sürme çeşidinde son yılların en ağır karpuzu birinci seçildi. 56 kilo 200 gramlık ağırlığıyla birinci gelen karpuzun üretici Adil Aydın, "Şu anda 70 yılın en büyük karpuzunu 56 kilo 200 gramla biz yetiştirdik. Bizim amacımız birincilik elde etmek değildir. Bu kültürümüzü ileriki aşamalarda çocuklarımıza ve torunlarımıza kitaplarda tanıtmak değildir. Bunları Türkiye ve dünyaya tanıtmak için baya bir emek veriyoruz" dedi.

10.09.2020Gündem
Dünyadaki turizm destinasyonlarının yarısı Kovid-19 nedeniyle getirilen seyahat kısıtlamalarını azalttı

Dünyadaki turizm destinasyonlarının yarısı Kovid-19 nedeniyle getirilen seyahat kısıtlamalarını azalttı

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü (DTÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı dünyadaki turizm destinasyonlarının yarısının, getirilen seyahat kısıtlamalarını azalttığını duyurdu.

10.09.2020Ekonomi
Dara Antik Kenti Nerede Dara Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Dara Antik Kenti Nerede? Dara Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kültürel açıdan oldukça önemli bir yere sahip olan dara Antik Kenti, zengin tarihi dokulara sahiptir. Türkiye için büyük bir turistik alan olarak da öne çıkan bu kent hakkında birçok kişi bilgi almaya çalışıyor. Peki, Dara Antik Kenti nerede? Dara Antik Kenti hakkında bilgi, tarihi, efsanesi, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) bilgilerini derledik.

10.09.2020Seyahat
Efes Antik Kenti Nerede Efes Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Efes Antik Kenti Nerede? Efes Antik Kenti Hakkında Bilgi, Tarihi, Efsanesi, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tarihin en eski yerleşim noktalarından biri olan Efes Antik Kenti, aynı zamanda birçok uygarlığın ticari merkezi oldu. Aralarında Osmanlı İmparatorluğunun bulunduğu medeniyetler, uzun yıllar boyunca bu kentin stratejik konumundan yararlandı. Efes Antik Kenti nerede? Kente giriş ücreti ne kadar? Sizin için derledik.

10.09.2020Seyahat
Edirneye gelen turistlere, Bulgarca afişlerle uyarı

Edirne'ye gelen turistlere, Bulgarca afişlerle uyarı!

TÜRKİYE'nin Avrupa'ya açılan kapısı Edirne'de, Bulgaristan'ın karantina sürecini kaldırmasının ardından kente yeniden gelmeye başlayan bu ülke vatandaşları için kentin birçok noktasına Bulgarca uyarı afişleri asıldı. Özellikle Bulgar ziyaretçilerle diyalogda zorluk yaşayan esnaf uygulamanın kendilerini çok rahatlattığını söyledi.

10.09.2020Gündem
Orhan Gazi Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir Orhan Gazi Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Orhan Gazi Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir? Orhan Gazi Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Ülkemizde gezmeye değer pek çok türbe bulunmaktadır. Bu türbelerden birisi de Orhan Gazi Türbesidir. Orhan Gazi Türbesi pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Sizler de Orhan Gazi Türbesinin ziyaret günlerini ve saatlerini öğrenerek ziyaret edebilirsiniz. Peki Orhan Gazi Türbesi nerede ve hangi ildedir? Orhan Gazi Türbesi ziyaret günleri ve saatlerini sizlere detaylıca derledik.

10.09.2020Seyahat
Turistlere hakaret edip, minibüsten attı...

Turistlere hakaret edip, minibüsten attı...

Bodrum’da bir minibüs şoförü, iletişim sorunu yaşadığı yabancı turistleri iddiaya göre hakaret edip zorla arabadan indirdi. Kendisine tepki gösteren diğer yolcularla da sert bir tartışmaya giren şoförle ilgili polis ekipleri soruşturma başlattı.

10.09.2020Haber
Bodrumda minibüste akılalmaz olay Yabancı turistlere hakaret edip, zorla araçtan indirdi

Bodrum'da minibüste akılalmaz olay! Yabancı turistlere hakaret edip, zorla araçtan indirdi

Bodrum’da bir minibüs şoförü, iletişim sorunu yaşadığı yabancı turistleri iddiaya göre hakaret edip zorla arabadan indirdi. Kendisine tepki gösteren diğer yolcularla da "Avukatlık yapma. Git BİMER’e değil, CİMER’e ver abi. Beğenmiyorsan ineceksin aşağıya. Kovarım. Benim öyle bir hakkım var” diye konuşan şoförle ilgili polis ekipleri soruşturma başlattı.

10.09.2020Gündem
Diyarbakırdaki Romanın askeri garnizonu Zerzevana 5 milyon turist hedefi

Diyarbakır'daki Roma'nın askeri garnizonu Zerzevan'a 5 milyon turist hedefi

Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Roma dönemine ait askeri garnizon olarak kullanılan Zerzevan Kalesi'nde incelemede bulunan Vali Münir Karaloğlu, tarihi kaleye, 2025 yılında 5 milyon turistin gelmesini hedeflediklerini belirterek, "5 milyon turisti buraya getirebilirsek, Diyarbakır ve Mardin'in turizm ekonomisine çok ciddi katkı sunmuş oluruz" dedi.

10.09.2020Seyahat
Pandeminin gözde tatil merkezi Kuşadası oldu

Pandeminin gözde tatil merkezi Kuşadası oldu

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kuşadası, 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci sonrasında yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Mavi bayraklı plajlarının yanı sıra Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi gibi tarihi ören yerlerine de çok yakın olan Kuşadası, sahip olduğu bu özellikler sayesinde pandemi döneminin gözde tatil kentleri listesine adını yazdırdı.

10.09.2020Seyahat
Ulucanlar Cezaevi Müzesi Nerede Ulucanlar Cezaevi Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Nerede? Ulucanlar Cezaevi Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ulucanlar Cezaevi Müzesi pek çok acıya ev sahipliği yapmış bir müzedir. Müze ülkemizde bulunan ve çok ses getiren müzeler arasında yer almaktadır. Ulucanlar Cezaevi müzesi nerede, tarihi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saati gibi bilgileri sizler için derledik.

9.09.2020Seyahat
Topkapı Sarayı Müzesi Nerede Topkapı Sarayı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Topkapı Sarayı Müzesi Nerede? Topkapı Sarayı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Topkapı Sarayı müzesi tarihte çok değerli olan eserleri barındırması nedeni ile sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

9.09.2020Seyahat
Kapadokyayı yeni normalde 255 bin turist gezdi

Kapadokya'yı "yeni normal"de 255 bin turist gezdi

Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanınan Kapadokya'daki müze ve ören yerlerini yeni normalde 255 bin 811 turist ziyaret etti.

9.09.2020Keyif
Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Nerede Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Nerede? Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

29 bin metrekarelik bir alana kurulan Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi, Türkiye'nin en büyük müzelerinden biridir. 1948 yılında açılması planlanan müze, 21 yıllık bir gecikmeyle 1969 yılında açılmıştır. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi nerede, içinde hangi eserler sahneleniyor? Sizin için derledik.

9.09.2020Seyahat
Sadberk Hanım Müzesi Nerede Sadberk Hanım Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sadberk Hanım Müzesi Nerede? Sadberk Hanım Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sadberk Hanım Müzesi ülkemizde yer alan geleneksel bir müzedir. Müzeyi ziyaret etmek isteyenlerin müze hakkında öğrenmek istedikleri ön bilgiler tarafımızca sizler için hazırlanmıştır. Müzenin giriş saatleri ve ücreti, müzede yer alan eserler, konumu ve tarihçesi hakkında bilinmesi gerekenler düzenlenmiştir.

9.09.2020Seyahat
Orhan Kemal Müzesi Nerede Orhan Kemal Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Orhan Kemal Müzesi Nerede? Orhan Kemal Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Orhan Kemal Müzesi günümüzde pek çok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen Orhan Kemal anısını yaşatmak amacı ile İstanbul-Beyoğlu’nda kurulmuş olan bir müzedir.

9.09.2020Seyahat
Kapadokya bölgesini Ağustos ayında 158 bin 800 turist ziyaret etti

Kapadokya bölgesini Ağustos ayında 158 bin 800 turist ziyaret etti

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini Ağustos ayında 158 bin 800 yerli ve yabancı turist ziyaret e

9.09.2020Seyahat
Louvre Müzesi Nerede Louvre Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Louvre Müzesi Nerede? Louvre Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Dünyanın en büyük sanat müzesi olan Louvre Müzesi, 73 bin metrekarelik bir alana sahiptir. Her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen müze, toplam 7 bölümden oluşur. Louvre Müzesi nerede? Giriş ücreti ve saatleri nelerdir? Sizin için derledik.

9.09.2020Seyahat
İstanbul Beşiktaş Deniz Müzesi Nerede İstanbul Beşiktaş Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

İstanbul Beşiktaş Deniz Müzesi Nerede? İstanbul Beşiktaş Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tarihi açıdan büyük bir öneme sahip olan İstanbul Beşiktaş Deniz müzesi, çok önemli eserleri bünyesinde barındırmaktadır. Denizcilik tarihi ile ilgili birçok farklı araç gereç ve silah ile beraber değişik tarihi kültürleri tanıklık edebilirsiniz. Peki, İstanbul Beşiktaş Deniz müzesi nerede? İstanbul Beşiktaş tarihçesi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) ile ilgili detayları derledik.

9.09.2020Seyahat
Antalyaya gelen turist sayısı 1.5 milyonu geçti

Antalya'ya gelen turist sayısı 1.5 milyonu geçti

Pandemi nedeniyle mart ayından itibaren duran turizm hareketliliği, 1 Temmuz'dan sonra yeniden hız kazandı. 1 Ocak'tan itibaren Antalya'ya gelen toplam turist sayısı 1.5 milyonu geçti. İlk sırada 381 bin kişiyle Ruslar, ikinci sırada 323 bin kişiyle Almanlar yer alıyor.

9.09.2020Seyahat
Çal Mağarası, en sakin dönemini yaşıyor

Çal Mağarası, en sakin dönemini yaşıyor

Trabzon'un Düzköy ilçesinde yer alan ve dünyanın en uzun 2’nci mağarası olarak kabul edilen Çal Mağarası, koronavirüs salgınından dolayı en sakin sezonlarından birini yaşıyor.

9.09.2020Seyahat
Çal Mağarası, en sakin dönemini yaşıyor

Çal Mağarası, en sakin dönemini yaşıyor

TRABZON'un Düzköy ilçesinde yer alan ve dünyanın en uzun 2’nci mağarası olarak kabul edilen Çal Mağarası, koronavirüs salgınından dolayı en sakin sezonlarından birini yaşıyor.

9.09.2020Gündem
American Horror Story dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon American Horror Story oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

American Horror Story dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? American Horror Story oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

American Horror Story dizi bilgilerinin derlendiği yazımızda; dizinin konusu, kaç bölümden ve sezondan oluştuğu, American Horror Story dizisinin oyuncu kadrosu listesi, dizinin yönetmeni, yapımcısı ve senaristi hakkındaki araştırmamızı sizler için hazırladık.

8.09.2020Televizyon
Guggenheim Müzesi Nerede Guggenheim Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Guggenheim Müzesi Nerede? Guggenheim Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Dünyanın en güzel müzeleri arasında bulunan Guggenheim Müzesi dizaynı açısından bir zirvedir. Guggenheim Bilboa Müzesi'nin dış görünümü bir heykeli çağrıştırır. İspanya'da bulunan bu müzenin de göz alıcı bir ahengi vardır. Guggenheim Müzesine dair tüm bilgileri sizin için derledik.

8.09.2020Seyahat
Erimtan Arkeoloji Ve Sanat Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Erimtan Arkeoloji Ve Sanat Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ankara'da yer alan ve mutlaka gezilmesi gereken müzelerden birisi de Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesidir. Burayı ziyaret etmek isteyen pek çok kişi ziyaret saatlerini, ücretlerini ve nasıl gideceğini bilememektedir. Peki, Erimtan Arkeoloji Ve Sanat Müzesi nerede? Tarihçesi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saatlerini sizlere yazımızda detaylıca açıkladık.

8.09.2020Seyahat
Bursa Arkeoloji Müzesi Nerede Bursa Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Bursa Arkeoloji Müzesi Nerede? Bursa Arkeoloji Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Bursa Arkeoloji Müzesi büyüleyici bir müze olmaktadır. Bu nedenle bizler de sizler için Bursa Arkeoloji Müzesi nerede? Bursa Arkeoloji Müzesi eserleri nelerdir? Gibi bilgileri detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

8.09.2020Seyahat
Antalya Müzesi Nerede Antalya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Antalya Müzesi Nerede? Antalya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Antalya yalnızca turistlik yerleri ile değil tarihi mirası ile de gezilip görülmeye değerdir. Antalya Müzesinde Antik Çağa ait pek çok eser sergilenmektedir. Antalya Müzesi nerede, tarihi, eserleri, giriş ücreti, ziyaret saatleri gibi konularda bilgileri derledik.

8.09.2020Seyahat
Ayasofya Müzesi Nerede Ayasofya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ayasofya Müzesi Nerede? Ayasofya Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemizde tarihi birçok yapı bulunmaktadır. Bu yapılardan birisi de Ayasofya Müzesidir. Sizlerde Ayasofya müzesinin nerede olduğunu öğrenebilir ve ziyaret edebilirsiniz. Peki Ayasofya Müzesi nerede? Ayasofya Müzesi tarihçesi, eserleri, giriş ücreti ve ziyaret saatleri hakkında bilgileri sizlere detaylıca açıkladık.

8.09.2020Seyahat
Zeytintaşı Mağarası Nerededir Zeytintaşı Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Zeytintaşı Mağarası Nerededir? Zeytintaşı Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sizler için zeytintaşı mağarası nerede? Zeytintaşı mağarasına nasıl gidilir? Zeytintaşı mağarası özellikleri nelerdir? Gibi mağara hakkında detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

8.09.2020Seyahat
Keloğlan Mağarası Nerededir Keloğlan Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Keloğlan Mağarası Nerededir? Keloğlan Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Keloğlan herkes tarafından bilinen Türk filmi karakterler arasında yer alır. Özellikle birçok kişi tarafından bilinen ve sevilen bir karakter olması yönü ile sempatik bir özelliğe de sahiptir. Ülkemizde Keloğlan ile ilgili anlatılan birçok efsane bulunmaktadır. Bu da Keloğlan’ın daha çok merak edilmesine neden olan durumlardan bir tanesidir. Ülkemiz Keloğlan karakterinin yanında mağarası da oldukça ünlüdür. Keloğlan Mağarası ile ilgili detayları derledik.

8.09.2020Seyahat
Zeus Mağarası Nerededir Zeus Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Zeus Mağarası Nerededir? Zeus Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Zeus Mağarası Aydın ilinin Kuşadası mevkinde yer almaktadır. Burası mitolojik bir geçmişe sahiptir. Gezilip görülmesi gereken oldukça güzel bir yerdir. Mağaranın iç kısmında 10-15 metre derinliğinde olan su tabakası kendiliğinden oluşmuş bir havuz görünümündedir. İşte, Zeus Mağarasına ait bilinmesi gerekenler.

8.09.2020Seyahat
Tınaztepe Mağarası Nerededir Tınaztepe Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tınaztepe Mağarası Nerededir? Tınaztepe Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tınaztepe Mağarası Konya'da Seydişehir'de bulunur. Mağara Fransız bilim insanı olan Michel Bakalowichz tarafından 1968 yılında bulunmuştur. Mağara ülkemizin kültürel miraslarından biridir. Mağara bulunduktan sonra Fransız bilim insanı tarafından mağaranın krokisi de çıkarılmıştır. İşte, Tınaztepe mağarası hakkında bilinmesi gerekenler.

8.09.2020Seyahat
Borçka Baraj Gölü kıyısındaki dev salıncak adrenalin tutkunlarının ilgi odağı oldu

Borçka Baraj Gölü kıyısındaki dev salıncak adrenalin tutkunlarının ilgi odağı oldu

Artvin-Borçka Karayolu üzerindeki Borçka Baraj gölünün kıyısına kurulan dev salıncak adrenalin tutkunlarının gözdesi oldu.

8.09.2020Seyahat
Filipinli anne ve çocukları İstanbulda bulundu

Filipinli anne ve çocukları İstanbul'da bulundu

AYDIN'ın Efeler ilçesinde 2 çocuğunu da yanına alarak ortadan kaybolan Filipinli Maria Danica Ö. (32), 17 gün sonra İstanbul Çekmeköy'de bulundu.

8.09.2020Gündem
Kaklık Mağarası Nerededir Kaklık Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kaklık Mağarası Nerededir? Kaklık Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemiz doğal tarihi güzellikler açısından oldukça önemli değerlere sahiptir. Farklı kültürlerin ülkemizde yaşaması birçok tarihi eserin ülkemize kazandırılması anlamına gelirken, aynı zamanda farklı özelliklerdeki yeryüzü şekillerinden kaynaklı ve yeraltı kaynaklarından dolayı birçok doğal güzellikte ülkemizde bulunmaktadır. Bu da gerek yerli gerek yabancı turistin ülkemizde ziyaretçi akınına uğraması anlamına gelmektedir. Kaklık mağarası da ülkemizin doğal güzellikleri arasında yer alan mağaralardan biridir. Kaklık Mağarası ile ilgili detayları derledik.

8.09.2020Seyahat
Gilindire Mağarası Nerededir Gilindire Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Gilindire Mağarası Nerededir? Gilindire Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Aynalıgöl Mağarası olarak da bilinen gilindire Mağarası, Türkiye'nin en önemli turistik alanlarından biridir. Aynı zamanda doğal oluşumları üzerinden muhteşem görüntüsüyle Akdeniz'in enfes etkisini ortaya çıkarır. Peki, Gilindire Mağarası nerededir? Gilindire Mağarası oluşumu, özellikleri, giriş ücreti ve ziyaret saatlerine ait tüm detayları sizler için derledik.

8.09.2020Seyahat
Göl, Salda köyünde pansiyonculuğu geliştirdi

Göl, Salda köyünde pansiyonculuğu geliştirdi

Burdur'un Yeşilova ilçesinde 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak bilinen Salda Gölü ile aynı adı taşıyan Salda köyünde, son 3 yılda ev pansiyonculuğu ve apart sayısında artış yaşandı. Bölge halkı Salda Gölü'ne olan ilgi artınca, tarım ve hayvancılık yerine turizme yöneldi.

8.09.2020Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi sıkıştırma gayretlerini boşa çıkaracağız... ‘Ekonomi rayına oturdu’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’yi sıkıştırma gayretlerini boşa çıkaracağız... '‘Ekonomi rayına oturdu’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kamu sigorta şirketlerinin ‘Türkiye Sigorta’ çatısı altında birleşmesiyle Türkiye’den bölgesel sigorta lideri çıkarma hedefine bir adım daha yaklaştıklarını belirterek, “Dünyayla eşgüdüm içinde yaptığımız normalleşme adımlarıyla ekonomimizi yeniden rayına oturttuk” dedi.

8.09.2020Ekonomi
Okullarda hem yüz yüze hem uzaktan eğitim

Okullarda hem yüz yüze hem uzaktan eğitim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün koronavirüsle mücadelede daha sıkı tedbirler açıklarken okullarda hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceğini söyledi. “Ailelerin tercihine göre okul öncesi ve birinci sınıflardan başlayarak okullarımızı eğitime açıyoruz. Bu, salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterecektir” diyen Erdoğan, dün Kabine toplantısı sonrası özetle şu açıklamaları yaptı:

8.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs denetimlerde daha sıkı hale getirileceğini belirterek, "Kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı bir şekilde denetlenecektir. Toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Maske kullanımı başta olmak üzere kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir" dedi.

7.09.2020Gündem
Damlataş Mağarası Nerededir Damlataş Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Damlataş Mağarası Nerededir? Damlataş Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Antalya’nın Alanya ilçesi içerisinde yer alan Damlataş Mağarası, hem mağara turizmine ilgi duyan hem de Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenlerin ilgi odağı konumunda. Damlataş Mağarası turistik açıdan önemli olmasının yanı sıra astım hastalığının tedavisi için de birçok insan tarafından ziyaret edilmektedir.

7.09.2020Seyahat
Ayvaini Mağarası Nerededir Ayvaini Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ayvaini Mağarası Nerededir? Ayvaini Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemizin her bölgesi cennet köşelerden ibarettir. Doğası, tarihi, kültürel özellikler bakımından her köşesi önemli ve değerli eserlerle doludur. Doğası ile tarihi ile en önemli şehirlerden bir tanesi de Bursa’dır. Bursa; Yeşil Bursa olarak bilinen muhteşem doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan güzellikleri barındıran şehirlerimizden bir tanesidir. Ayvaini mağarası da Bursa'nın doğal güzellikleri arasında yer alır. Ayvaini Mağarası ile ilgili detayları derledik.

7.09.2020Seyahat
Astım Mağarası Nerededir Astım Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Astım Mağarası Nerededir? Astım Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Astım mağarası günümüzde büyüleyici bir mağara olarak bilinmektedir. Sizler için astım mağarası nerede? Astım mağarasına nasıl gidilir? Astım mağarası özellikleri nelerdir? Gibi mağara hakkında detaylı olarak derledik.

7.09.2020Seyahat
Altınbeşik Mağarası Nerededir Altınbeşik Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Altınbeşik Mağarası Nerededir? Altınbeşik Mağarası Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Antalya'nın keşfedilmeyen en özel ve etkili güzellikleri arasında yer alan Altınbeşik mağarası, son dönemlerde turistlerin ilgisini çekmeye başladı. Özellikle muhteşem doğal güzellikleri üzerinden ziyaret imkanı tanıyan mağara, belli saatlerde ziyaretçilere açık olarak gezme olanağı vermektedir.

7.09.2020Seyahat
Saklıkent Kanyonu Nerededir Saklıkent Kanyonu Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Saklıkent Kanyonu Nerededir? Saklıkent Kanyonu Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yeşilin ve mavinin buluştuğu doğal zenginlikler zaman geçirmekten keyif alınan mekanlar arasındadır. Seyahat programlarında göl, yayla, kanyon, orman gibi doğal mekanlar huzurlu zaman dilimleri oluşturur. Özellikle doğaseverler bu tarz yerlerdeki yürüyüş parkurlarına ve farklı sportif faaliyetleri çok fazla araştırıyor. Ülkemizin batısında yer alan Saklıkent Kanyonu da bunlardan biridir. Saklıkent Kanyonu Nedir? Nerededir? Nasıl Gidilir? Nasıl Oluşmuştur? Özellikleri ve giriş ücretleri ne kadardır? İşte detaylar.

7.09.2020Seyahat
Kıbrıs Köyü Kanyonu Nerededir Kıbrıs Köyü Kanyonu Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kıbrıs Köyü Kanyonu Nerededir? Kıbrıs Köyü Kanyonu Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kıbrıs Köyü Kanyonu şehir merkezinde doğal güzellikleri ile ünlü bir yerdir. Yazımızda Kıbrıs Kanyonu Nerede, Özellikleri nelerdir, ziyaret saatleri, giriş ücreti gibi bilgileri bulabilirsiniz.

7.09.2020Seyahat
Harmankaya Kanyonu Nerededir Harmankaya Kanyonu Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Harmankaya Kanyonu Nerededir? Harmankaya Kanyonu Oluşumu, Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Özellikle doğa sporlarını ve doğa tutkunları Karmankaya kanyonunu sık sık ziyaret etmektedirler. Yazımızda Harmankaya kanyonu nerede, özellikleri neler, giriş ücreti ve ziyaret saatleri gibi konular hakkında bilgileri sizler için derledik.

7.09.2020Seyahat
Doğançay Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Doğançay Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Doğançay Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Doğançay Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Doğançay Şelalesi doğal güzellikleri sebebi ile yaz ve kış aylarında ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir. Yeşillikler içerisindeki bu alan insanların gezip görebileceği sakin bir yerdir. Doğançay Şelalesi özellikleri, nerede bulunur, giriş ücreti, ziyaret saatleri gibi bilgileri bulabilirsiniz.

7.09.2020Seyahat
Bizi üzüyor dedi çağrı yaptı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vazgeçin bu dönemde düğünlerden

'Bizi üzüyor' dedi çağrı yaptı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vazgeçin bu dönemde düğünlerden

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Sigorta tanıtım töreninde açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tamam diye sloganlaştırdığımız maske, temizlik, mesafe kuralına uymaya davet ediyorum. Vazgeçin bu dönem düğünlerden, yemekli mesarimlerden, buralardan aldığımız haberler bizi üzüyor. Özellikle şu sigara olayına da bu dönemde ara verin, içmeyin kendinize acıyın biz sizi seviyoruz ve onun için de acıyoruz" açıklamasında bulundu.

7.09.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Turizm ve kültür şapkamla bu pandemi yazı nasıl geçti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la, yaz başında İstanbul’da buluşup nasıl bir pandemi yazı beklediğini konuşmuştuk.

9.09.2020