EKSTRA
MENÜ

Taksit

Taksit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taksit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.401 Taksit haberi bulunmuştur.

Taksit Haberleri

İlk taksit 1 Şubat’ta

İlk taksit 1 Şubat’ta

Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi yapılandırması ile ilgili taslağı Cumhurbaşkanlığı’na gönderdi. Taslakta ödemeler örneklerle anlatılırken, yapılandırma sonrasında ilk ödemeler 1 Şubat’ta yapılacak. Ödemeler kredi kartı ile de yapılabilecek. Kredi kartı kullanılarak yapılacak ödemeler Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesi (www.gib.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecek.

26.11.2020Ekonomi
7256 vergi, KYK, SGK, Bağkur borç yapılandırma işlemi E-Devlet yapılandırma başvuru ekranı

7256 vergi, KYK, SGK, Bağkur borç yapılandırma işlemi! E-Devlet yapılandırma başvuru ekranı!

Bağkur, SGK, KYK vergi borç yapılandırma E-Devlet ekranı pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Vergi yapılandırma işlemi, 7256 sayılı kanun kapsamında devam ediyor. Yapılandırma başvurusu ile SGK borçları, MTV borcu ve öğrenim kredisi olarak bilinen KYK borcu yapılandırma sürecine girilebilecek. Bunun için yapılması gereken işlemlerin başında ise İnteraktif Vergi Dairesi girişini sağlamak için kullanıcı kaydı ya da E-Devlet şifresi gerekecek. Vergi yapılandırma sürecinde 18 aya varan taksit ve 36 ayda ödeme imkanı söz konusu olabilecek. İşte, 7256 kapsamında vergi, KYK, SGK, Bağkur borç yapılandırma başvurusu için yapılması gereken işlemler ve detayları

24.11.2020Ekonomi
Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor

Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, "Gerek iç pazardan gerekse Rusya, Ukrayna ve Polonya pazarlarından kış turizmi merkezlerimize ilgi mevcuttur. Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor." dedi.

24.11.2020Ekonomi
Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor

Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Gerek iç pazardan gerekse Rusya, Ukrayna ve Polonya pazarlarından kış turizmi merkezlerimize ilgi mevcuttur. Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor" dedi.

24.11.2020Seyahat
3 dakikada borç yapılandırma

3 dakikada borç yapılandırma

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren ‘borç yapılandırması’ için başvuru süreci başladı. Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin devreye girmesiyle birlikte biz de internet üzerinden borç yapılandırma işlemini gerçekleştirdik.

24.11.2020Ekonomi
TCL, Türkiyede tablet satışlarında ilk iki markadan biri

'TCL, Türkiye'de tablet satışlarında ilk iki markadan biri'

Alcatel ve BlackBerry markalarıyla bilinen TCL, tablet satışlarında da büyük bir pazar payına sahip ve Türkiye'de de faaliyetlerini giderek artırıyor. Peki şirket Türkiye'de neler yapıyor? Telefon pazarında hedefleri neler? Bu kapsamda TCL Mobil Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Serhan Tunca önemli açıklamalarda bulundu.

21.11.2020Teknoloji
Fenerbahçe taraftarının cep telefonu HDI Sigorta’ya emanet

Fenerbahçe taraftarının cep telefonu HDI Sigorta’ya emanet

HDI Sigorta, daha önce farklı spor branşlarında destekçisi olduğu Fenerbahçe ile cep telefon sigortası ürünü özelinde iş birliği anlaşması gerçekleştirdi.

21.11.2020Sigorta
Yapılandırma başvuru ekranı: 7256 MTV, SGK, KYK borcu yapılandırma işlemleri

Yapılandırma başvuru ekranı: 7256 MTV, SGK, KYK borcu yapılandırma işlemleri

7256 sayılı düzenleme kapsamında vergi borcu yapılandırma işlemi için süreç resmen başladı. Yapılandırma başvurusu ile SGK borçları, MTV borcu ve öğrenim kredisi olarak bilinen KYK borcu yapılandırma sürecine girebilecek. Bunun için yapılması gereken işlemlerin başında ise İnteraktif Vergi Dairesi girişini sağlamak için kullanıcı kaydı ya da E-Devlet şifresi gerekecek. Vergi yapılandırma sürecinde 18 aya varan taksit ve 36 ayda ödeme imkanı söz konusu olabilecek. İşte, yapılandırma başvurusu için yapılması gereken işlemler ve detayları

19.11.2020Ekonomi
Seyahat acenteleri 2021 yazı için yeni kampanyaları devreye aldı: Tatilde ‘parçalı ödeme’ dönemi - ‘Şimdi al, taksitler 4 ay sonra başlasın’

Seyahat acenteleri 2021 yazı için yeni kampanyaları devreye aldı: Tatilde ‘parçalı ödeme’ dönemi - ‘Şimdi al, taksitler 4 ay sonra başlasın’

Turizmciler pandemi nedeniyle zorlu geçen 2020 tatil döneminin ardından 2021 için kampanyalarını açıklamaya başladı. Erken rezervasyon dönemindeki yüzde 50 indirim ve taksit avantajlarının yanına yenileri de eklendi. ETS, bu yıl erken rezervasyon döneminde tatil satın alanlara ödemelerini 4 ay erteleme imkânı sundu. Jolly de tatil ücretinin dörtte birini şimdi ödeyip, kalanını tatile 3 gün kala tamamlama fırsatı sunacağını açıkladı. Eğer müşteriler 3 gün kalaya kadar tatillerini iptal etmek isterse, ücret iadelerinin yapılacağı bildirildi.

19.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk: Vatandaşlarımıza kolaylık sağlıyoruz

Son dakika... Bakan Selçuk: Vatandaşlarımıza kolaylık sağlıyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “SGK prim borçlarının yapılandırılmasıyla vatandaşımıza büyük kolaylık sağlıyoruz” dedi.

17.11.2020Ekonomi
İzmir depremi sonrası sigorta hatırlandı DASK nasıl yapılır

İzmir depremi sonrası sigorta hatırlandı! DASK nasıl yapılır?

İzmir’de yaşanan depremin ardından DASK sigortası akıllara yeniden geldi. Deprem için zorunlu olan sigortanın yapılmasıyla birlikte konutunuzu güvence altına alabiliyorsunuz.

17.11.2020Sigorta
Evde rekor göründü

Evde rekor göründü

Konutta düşük faiz kampanyası koronavirüsün yarattığı tabloyu tersine çevirdi. Yılın ilk 10 ayında satışlar geçen yıla göre yüzde 27 artarak 1 milyon 280 bini aştı ve rekor sinyali geldi. Artan faiz nedeniyle son 2 ayda düşüş yaşansa da 2020 sonunda satışlar 2019’un üzerinde olacak. Tarihi rekor olan 2017’deki 1 milyon 409 binin de aşılması bekleniyor.

17.11.2020Ekonomi
Son dakika... TOKİden kampanya Son gün 19 Kasım

Son dakika... TOKİ'den kampanya! Son gün 19 Kasım

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için bu yıl ikincisini düzenlediği ve 19 Kasım'da sona erecek indirim kampanyasından şimdiye kadar 9 bin 972 kişi yararlandı.

16.11.2020Ekonomi
TOKİden satılık konutlar Başvuru süreci başlıyor... 519 TL taksitle

TOKİ'den satılık konutlar! Başvuru süreci başlıyor... 519 TL taksitle

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye'nin birçok ilinde satılık konutlar için başvuru sürecini başlatıyor. İşte satılık dairelerin olduğu iller, fiyatları ve taksit ödemeleri hakkındaki tüm detaylar...

14.11.2020Ekonomi
Vergi yapılandırması başladı mı, ne zaman başlıyor İşte SGK, KYK borcu vergi yapılandırma başvuru detayları

Vergi yapılandırması başladı mı, ne zaman başlıyor? İşte SGK, KYK borcu vergi yapılandırma başvuru detayları

KYK borçları ve vergi yapılandırması ne zaman başlayacak? SGK, KYK öğrenim kredisi borcu vergi yapılandırma gibi pek çok vergi yapılandırma sürecini içerisinde barındıran torba yasa, TBMM'de kabul edildi. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren vergi yapılandırması ile trafik cezaları, MTV, ÖTV ve diğer vadesi geçmiş cezaları yapılandırma şansı mümkün olacak. Üniversiteden mezun olan pek çok vatandaşın karşısına çıkan ve ödeyememesi dolayısıyla gecikme zammı yansıtılan KYK borcu da yapılandırma sürecinin kapsamında olacak. Yapılandırma yapmak isteyen vatandaşlar, 18 ay taksit ve iki ayda bir ödeme şansına sahip olacak. Böylece 36 ayda tüm borç kapatılmış olacak. İşte, KYK borçları ve vergi yapılandırma başvurusu hakkında ayrıntılı bilgiler.

13.11.2020Ekonomi
10 soruda yeniden yapılandırma

10 soruda yeniden yapılandırma

Toplumun büyük bölümünü yakından ilgilendiren borçları yeniden yapılandıran düzenleme önceki gece Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. 500 milyar liralık bir büyüklüğü kapsayacağı belirtilen yapılandırmanın merak edilen tüm ayrıntılarını, 10 soru ve yanıtları ile birlikte ele aldık.

13.11.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMMde kabul edildi

Son dakika haberi: Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM'de kabul edildi

Son dakika haberine göre; Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

11.11.2020Gündem
Tesbih fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli tesbih modelleri ve tavsiyeleri

Tesbih fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli tesbih modelleri ve tavsiyeleri

Lisanslı ve garantili tespihler, birçok farklı malzemenin bir araya getirilmesiyle üretiliyor. Kehribar tespihler ''ateş'', ''zar'' ve ''damla'' gibi çeşitlere ayrılmaktadır. Akik ve oniks gibi değerli taşlardan imal edilen ürünler de aynı kategoride yer almaktadır. Güncel tespih fiyatları nedir, en iyi ve en ucuz tespih modelleri hangileri? İşte, tüm detaylar.

Set Üstü Ocak fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli set üstü ocak modelleri ve tavsiyeleri

Set Üstü Ocak fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli set üstü ocak modelleri ve tavsiyeleri

Satışta olan set üstü ocaklar, kendi içinde birçok çeşide ayrılmaktadır. Kategorilerde gazlı ve elektrikli olan modellerin dışında indüksiyonlu ve vitroseramik ocak çeşitleri de mevcut. Bu ürünlerin her birinde farklı özellikler ve kullanım avantajları yer alıyor. Güncel set üstü ocak fiyatları nedir, en kaliteli ve ucuz ocaklar hangileri? İşte, tüm detaylar.

Salıncak fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli salıncak modelleri ve tavsiyeleri

Salıncak fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli salıncak modelleri ve tavsiyeleri

Bebek, çocuk ve yetişkinler için ayrı boyutlarda imal edilen salıncaklar Ev & Yaşam kategorisinde alıcılarla buluşuyor. Salıncakların tamamı kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve güvenli kullanımlar için ideal standartlara sahiptir. En yeni, ucuz ve kaliteli salıncak modelleri hangileri? Sizin için listeledik.

Dev yapılandırmada karar günü

Dev yapılandırmada karar günü

500 milyar liralık borcu yeniden yapılandıran torba yasa teklifi Meclis’te son aşamaya geldi.

9.11.2020Ekonomi
Yapılandırmada kapsam genişledi

Yapılandırmada kapsam genişledi

Meclis Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren vergi borçlarının yapılandırılması teklifinin kapsamı genişletildi.

6.11.2020Ekonomi
Altın Kolye modelleri - En iyi, ucuz kaliteli hediyelik altın kolye fiyatları ve tavsiyeleri

Altın Kolye modelleri - En iyi, ucuz kaliteli hediyelik altın kolye fiyatları ve tavsiyeleri

Kalpli ve kuğulu kolyeler bu yılın çok satan altın kolye modelleri arasında yer almaktadır. Fırsat ürünleri kategorisinde yer alan kolyeler ise diğer modellere oranla çok daha ucuz olduğu için tercih ediliyor. Bu yılın çok satan, en kaliteli ve ucuz altın kolye modelleri hangileri? Sizin için araştırdık.

Topuklu Ayakkabı modelleri - En iyi, Ucuz kaliteli topuklu ayakkabı fiyatları ve tavsiyeleri

Topuklu Ayakkabı modelleri - En iyi, Ucuz kaliteli topuklu ayakkabı fiyatları ve tavsiyeleri

Kadınların düğünlerde, nişan törenlerinde ve özel davetlerde sıklıkla tercih ettiği topuklu ayakkabı modelleri uygun fiyat garantisiyle satışa çıkarılıyor. Alçak topuklu ayakkabılar 2 -3 cm aralığındayken, 8 - 9. cm. yüksek topuklu ayakkabı modelleri de alıcıların beğenisine sunuluyor. En yeni, ucuz ve kaliteli topuklu ayakkabı modelleri nelerdir? Sizin için araştırdık.

Televizyon fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli televizyon modelleri ve tavsiyeleri

Televizyon fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli televizyon modelleri ve tavsiyeleri

İlk televizyon 1924 yılında icat edildi. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, günümüzde farklı özellikleri bünyesinde barındıran birçok televizyon üretiliyor. Plazma ve LCD televizyonlar dünya genelinde çok satılan televizyon modelleri arasında yer almaktadır. En iyi görüntü kalitesine sahip televizyon modelleri hangileri? Sizin için detaylı bir şekilde araştırdık.

Telefon fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli akıllı cep telefonu modelleri ve tavsiyeleri

Telefon fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli akıllı cep telefonu modelleri ve tavsiyeleri

Cep telefonları, günlük hayatta en çok kullanılan mobil iletişim cihazlarıdır. Bilgisayar teknolojisiyle imal edilen akıllı telefonlar ise, iletişim kurmanın yanında fotoğraf çekmek ve müzik dinlemek için de kullanılabiliyor. Sizin için en iyi ve en ucuz cep telefonu modellerini derledik.

KYK yapılandırma ne zaman, faizler silinecek mi KYK öğrenim kredisi yapılandırma ilk taksit ödemesi o tarihte

KYK yapılandırma ne zaman, faizler silinecek mi? KYK öğrenim kredisi yapılandırma ilk taksit ödemesi o tarihte!

KYK borç yapılandırma, gündemde yer almaya devam ediyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen KYK borçları ve hazine alacaklarını kapsayan vergi borcu yapılandırması, borçların 18 taksitle ödenmesine imkan sağlayacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan öğrenim kredisi alarak borcunu ödeyemeyenlerin, KYK yapılandırma başvurusuyla ilk taksit tarihine kadar peşin ödeme yapması durumunda faizleri silinecek. Peki, KYK yapılandırma başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, KYK öğrenim kredisi borç yapılandırma başvurusuyla ilgili ayrıntılar.

5.11.2020Ekonomi
O ödemeler başladı Son gün 30 Kasım

O ödemeler başladı! Son gün 30 Kasım

Her yıl iki taksit olarak ödenen emlak vergilerinin ikinci taksitleri 1 Kasım itibariyle başladı.

5.11.2020Ekonomi
TBMMde kabul edildi Yapılandırmanın kapsamı genişliyor

TBMM'de kabul edildi! Yapılandırmanın kapsamı genişliyor

TBMM Genel Kurulunda, istihdam teşvikini de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin ilk 10 maddesi kabul edildi.

4.11.2020Ekonomi
Ankara iş dünyasını ‘merkeze’ taşıyacak

Ankara iş dünyasını ‘merkeze’ taşıyacak

Pasifik İnşaat ‘Merkez Ankara’ projesindeki ofislerin satışına başladı. 3 iş kulesinde 1302 ofis inşa edeceklerini belirten Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, “Fonksiyonları ve teknoloji altyapısı ile dikkat çeken projemizle Ankara iş dünyasına level atlatıyoruz” dedi.

4.11.2020Ekonomi
Derin Dondurucu modelleri - En iyi, ucuz kaliteli derin dondurucu fiyatları ve tavsiyeleri

Derin Dondurucu modelleri - En iyi, ucuz kaliteli derin dondurucu fiyatları ve tavsiyeleri

Beyaz eşya mağazalarında ve online platformlarda satışa çıkarılan derin dondurucu modelleri iki çeşittir. Sandık tipi dondurucuların yatay olanları çok az yer kapladığı için tercih ediliyor. Bu ürünlerde minimum 1, maksimum 3 sepet bulunmaktadır. En iyi ve en ucuz derin dondurucular hangileri? İşte, tüm detaylar.

Akıllı Bileklik fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli akıllı bileklik modelleri ve tavsiyeleri

Akıllı Bileklik fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli akıllı bileklik modelleri ve tavsiyeleri

Yüksek teknolojili akıllı bileklikler, akıllı saatler ile benzer özellikler taşısa da belli başlı özellikleri farklıdır. Bluetoth vasıtasıyla telefon bağlantısı yapılabilen bu ürünler çok amaçlı kullanımlar için idealdir. Akıllı bileklik fiyatları nedir, en iyi ve kaliteli akıllık bileklik modelleri hangileri? Sizin için tüm yönleriyle araştırdık.

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik toplantı sonrası önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de depremden zarar gören esnafa destek verileceğini belirterek, "İzmir depreminde işleri yıkılan, iş yeri yıkılan ve ya hasar gören denizin taşması sebebiyle iş yeri sular altından kalan vatandaşımıza 50 bin liraya kadar hibe desteği verilecektir" dedi. Erdoğan ayrıca deprem konutlarıyla ilgili olarak, "Deprem konutlarının inşasına 1 ay içinde başlamayı planlıyoruz" dedi.

3.11.2020Gündem
Akbank, İzmirdeki depremden etkilenen müşterilerinin kredi taksitlerini erteleyecek

Akbank, İzmir'deki depremden etkilenen müşterilerinin kredi taksitlerini erteleyecek

Banka, müşterilerinin talep etmesi halinde kullanmış oldukları tüketici kredilerinin taksitlerini ve ekstresi gelen kredi kartı ödemelerini 1 aydan 3 aya kadar faizsiz erteleyecek.

3.11.2020Ekonomi
Emlak vergisi ödemeleri ne zamana kadar devam edecek

Emlak vergisi ödemeleri ne zamana kadar devam edecek?

Konut ya da iş yeri sahiplerinin her yıl belirli dönemlerde ödemek zorunda olduğu emlak vergisinin 2. Taksit dönemi merak konusu oldu. Takvime göre, 2020 yılı emlak ve çevre temizlik vergisinin ikinci taksit ödemelerinin son günü yaklaşıyor. Peki, Emlak vergisi ödemeleri ne zamana kadar devam edecek?

2.11.2020Gündem
KYK borçları silinecek mi KYK borç yapılandırma başvurusu için süreç başlıyor

KYK borçları silinecek mi? KYK borç yapılandırma başvurusu için süreç başlıyor

KYK borçları silinecek beklentisine sahip olan pek çok kişi için geçtiğimiz günlerde önemli bir açıklama geldi. Okuldan mezun olduktan sonra borçlarını geri ödemekte zorluk çeken vatandaşların talep ettiği KYK borçları silinsin talebini değerlendiren yetkili merciler, borçların faizleri için yeniden yapılandırma sürecine gitme kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan vergi yapılandırma süreci ile öğrenim kredisi, SGK gecikme cezaları, Gümrük vergisi faizleri ve gecikme zammı, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi su atık su katı atık ücretleri yol katılım payları yeniden değerlendirilerek 18 eşit taksite bölünecek. İlk ödeme ise şubat ayında gerçekleşecek. KYK ve diğer borç yapılandırma süreçleri kapsamında taksit ödemeleri 2 ayda bir yapılacak. Diğer yandan Meclis'te kabul edilen vergi borcu yapılandırılması maddesine göre, borcunu peşin ödemek isteyenlere de indirim sağlanacak. İşte, KYK borç yapılandırma süreci hakkında detaylı bilgiler

30.10.2020Gündem
KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve ne zaman yapılır KYK yapılandırma Mecliste kabul edildi: İlk ödeme o tarihte

KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve ne zaman yapılır? KYK yapılandırma Meclis'te kabul edildi: İlk ödeme o tarihte!

KYK kredi yapılandırma işlemi gündemde yer almaya devam ediyor. KYK borçlarını da içeren 'borç yapılandırma paketi', TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Yapılandırmadan faydalanmak isteyenlerin, kanunun çıktığı tarihten itibaren yıl sonuna kadar müracaat etmesi gerekecek ve maksimum 18 taksit yapılabilecek. Öğrenim kredisi borçlarını ödeyemeyenler KYK borç yapılandırma işlemiyle ilgili gelişmelere odaklandı. Peki, KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılacak? İşte, KYK öğrenim kredisi borç yapılandırma işleminin detayları...

29.10.2020Ekonomi
Bankacılık sektörü salgında mikro işletmelerin yanında oldu

Bankacılık sektörü salgında mikro işletmelerin yanında oldu

Mikro işletmelere kullandırılan toplam nakdi kredi tutarı, ağustos sonu itibarıyla geçen yılın sonuna göre yüzde 41,4 artarak 250 milyar lirayı aştı.

27.10.2020Ekonomi
Vergi affı ne zaman çıkacak Vergi düzenlemesine ilişkin son gelişmeler

Vergi affı ne zaman çıkacak? Vergi düzenlemesine ilişkin son gelişmeler

Son günlerde gündeme gelen vergi yapılandırması teklifine ilişkin ayrıntılar vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, vergi yapılandırması teklifine ilişkin 'Geniş bir yapılandırma teklifini vermiş olacağız. 18 taksit imkanı getirilecek.' dedi. Peki, vergi affı ne zaman çıkacak?

25.10.2020Gündem
Hangi borçlar yapılandırma kapsamında Taksitler aksarsa yapılandırma bozulacak mı Faiz olacak mı 10 soruda yapılandırma ile ilgili her şey

Hangi borçlar yapılandırma kapsamında? Taksitler aksarsa yapılandırma bozulacak mı? Faiz olacak mı? 10 soruda yapılandırma ile ilgili her şey

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen yeniden yapılandırma düzenlemesi toplumun geniş bir kesimini yakından ilgilendiriyor. Toplam 500 milyar liralık bir büyüklüğü kapsayacak yapılandırmada merak edilen soruların yanıtlarını araştırdık.

25.10.2020Ekonomi
Son dakika: 31 Ağustos milat olacak: 500 milyar liralık yeniden yapılandırma

Son dakika: 31 Ağustos milat olacak: 500 milyar liralık yeniden yapılandırma

Toplam 500 milyar liraya ulaşan yeniden yapılandırma düzenlemesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Düzenlemeye göre yeniden yapılandırılacak borçlarda milat 31 Ağustos 2020 olacak. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, tüm idari para cezaları ve KYK borçları da yapılandırma kapsamında olacak.

24.10.2020Ekonomi
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

23.10.2020Ekonomi
Vergi borcu yapılandırması maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Vergi borcu yapılandırması maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi (KDV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borcu yapılandırmasına ilişkin madde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

23.10.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Vergi yapılandırmasında detaylar belli oldu

Son dakika haberi... Vergi yapılandırmasında detaylar belli oldu!

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, vergi yapılandırmasının 18 taksit halinde gerçekleştirileceğini söyledi.

23.10.2020Sigorta
Son dakika... Vergi yapılandırmasında detaylar belli oldu

Son dakika... Vergi yapılandırmasında detaylar belli oldu!

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, vergi yapılandırmasının 18 taksit halinde gerçekleştirileceğini söyledi.

23.10.2020Haber
5 soruda lüks konut vergisi

5 soruda lüks konut vergisi

Şubat ayında ertelenen değerli konut vergisi 2021’de yürürlüğe girecek. Emlak vergisi değeri 5 milyon TL’nin üzerinde birden fazla konutu olanlar vergiye tabi olacak. Lüks bir konutta hisse sahibi olanlar da bu vergiyi ödeyecek.

22.10.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yeni yasadan yararlanabilirsiniz

Soru: Kendime ait işletmem var ve 15 yıldır Bağ-Kur’luyum. Önceki yıllara ait prim borçlarımdan dolayı sigortalılığım durduruldu. Yaklaşık 1800 günlük prim borcum bulunuyor. Bundan dolayı emekliliğim gecikiyor. Yapılandırmadan ben de yararlanabilir miyim? Ömer F.

26.11.2020

Madde madde sosyal güvenlik borçlarının yapılandırılması

Alacakların yeniden yapılandırılması ve bazı kanunlarda değişiklik yapan Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak, uygulamaya girdi. Kanun, sosyal güvenlik alanında düzenlemeler içeriyor. Bunları iki başlığa ayırabiliriz. Birincisi, sosyal güvenlik borçlarının yeniden yapılandırılması, ikincisi istihdama yeni teşvikler sağlanması. Bu yazımda borçların yeniden yapılandırılmasına değineceğim, istihdama teşvikler konusuna ise gelecek yazımda yer vereceğim.

19.11.2020

Sosyal güvenlikte yapılandırmadan kimler, nasıl yararlanacak?

Günlerdir, okuyuculardan, ‘sigorta primlerine af geliyormuş, bizi de kapsıyor mu, nasıl yararlanacağız?’ çokça soru alıyorum.

5.11.2020

Maske takmayanlara kesilen cezalara af yok

Hali hazırda 10 bin liralık vergi borcu için aylık 160 lira (%1.6) faiz işliyor... Geçmiş yıllara ait borçlarda; daha yüksek gecikme zammı oranları da uygulandı. 05 Eylül 2018’den, 30 Aralık 2019’a kadar aylık yüzde 2 ve yüzde 2.5’luk oranlar geçerliydi.

27.10.2020