EKSTRA
MENÜ

Emlak Vergisi

Emlak Vergisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emlak Vergisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.043 Emlak Vergisi haberi bulunmuştur.

Emlak Vergisi Haberleri

2021’in vergileri yüzde 9.11 arttı

2021’in vergileri yüzde 9.11 arttı

Pasaport, ehliyet ve kimlik harcı ile motorlu taşıtlar vergisindeki (MTV) artış oranı 2021’de yüzde 9.11 olacak. MTV’de yüzde 9.11’lik oranın uygulanması ile motor silindir hacmi 1.300 silindir hacmindeki bir otomobilin vergisi 964 liradan 1.051 liraya çıkacak. Engellilere ÖTV’siz araçta limit 303 bin liradan 330 bin liraya çıkarılırken yurtdışından cep telefonu getirmek isteyenlerin ödeyeceği harç ise 2 bin 6 lira oldu.

30.12.2020Ekonomi
2021 MTV oranları hesaplama tablosu MTV 2021 oranları ne kadar oldu

2021 MTV oranları hesaplama tablosu! MTV 2021 oranları ne kadar oldu?

2021 MTV zammı oranları ile ilgili beklenen açıklama geldi. Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliğine göre, 1-3 yaş aralığında olan otomobillerin 2021 yılındaki motorlu taşıtlar vergisi (MTV) motor silindir hacmi 1300 cc ve aşağısında olanlar için 1051 lira ile 1261 lira arasında değişecek. Araç sahiplerinin ne kadar ödeme yapacağı 2021 MTV hesaplama ekranı üzerinden öğrenilecek. Hesaplama işlemi Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesinden gerçekleşecek. İşte, MTV 2021 oranları tablosu

29.12.2020Ekonomi
2021 emlak vergisi tutarı açıklandı.. Hangi tarihlerde ödenir, kimler muaf İşte merak edilen soruların cevapları

2021 emlak vergisi tutarı açıklandı.. Hangi tarihlerde ödenir, kimler muaf? İşte merak edilen soruların cevapları

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile emlak ve motorlu taşıtlar vergisinde rakamlar yayınlandı. 2021 yılında emlak vergisi yüzde 4.55 artışla uygulanacak. İşte emlak vergisi hakkında merak edilen detaylar

29.12.2020Ekonomi
2021 emlak ve motorlu taşıtlar vergileri artış oranı belli oldu

2021 emlak ve motorlu taşıtlar vergileri artış oranı belli oldu

2021 yılında emlak vergisine yüzde 4,55 artış uygulanacak. 2021'de en düşük MTV 109 TL en yüksek MTV ise 50 bin 107 TL olarak belirlendi. MTV'de artış oranı yüzde 9,11 oranında açıklandı.

29.12.2020Haber
Son dakika haberi... 2021 emlak ve motorlu taşıtlar vergileri açıklandı

Son dakika haberi... 2021 emlak ve motorlu taşıtlar vergileri açıklandı

Son dakika... 2021 yılında uygulanacak emlak ve motorlu taşıtlar vergisiyle ilgili detaylar belli oldu. Emlak vergisinde yüzde 4,55 oranında artış uygulanırken bu oran motorlu taşıtlar vergisi için yüzde 9,11 şeklinde açıklandı. İşte 2021 yılı emlak ve motorlu taşıtlar vergisi oranları, hesaplama, muafiyet durumu ve tüm detaylar...

29.12.2020Ekonomi
GİB KYK borç yapılandırma başvuru ekranı KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve nereden yapılır

GİB KYK borç yapılandırma başvuru ekranı! KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

KYK borç yapılandırma işlemi e devlet ve Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden alınmaya devam ediyor. Devlet tarafından sağlanan KYK kredilerini alarak, borcunu ödemekte zorlananlar, yapılandırma başvuru süresince, İnteraktif Vergi Dairesi'nin internet sitesi üzerinden müracaatlarını tamamlayacaklar. İmkandan faydalanmak isteyenler 31 Aralık tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. KYK borç ödemede, ilk taksit ödemesi ise Ocak 2021'de gerçekleşecek. İşte, 2020 KYK borcu yapılandırma başvurusu ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

23.12.2020Ekonomi
Emlak vergisinden muhtar da pay alsın

Emlak vergisinden muhtar da pay alsın

Muhtarların diğer seçimle gelenlerden farkı olmadığını belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Muhtarlar Konfederasyonu üyelerine, “O mahallede emlak vergisi ödeyen vatandaş niye yüzde birini muhtarlık bütçesi için ödemesin? Kimseye yük olmadan belediye size yüzde 1’ini ayıracak, siz yüzde 1’ini alacak ve kullanacaksınız” diye seslendi.

16.12.2020Gündem
Emlak vergisi son ödeme günü ne zaman

Emlak vergisi son ödeme günü ne zaman?

Emlak vergisi 2. taksit ödemesi Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği tarih aralığında gerçekleştirilecek. Emlak vergisi ödemesinin yapılmaması halinde cezai süreç başlayacak. İşte, emlak vergisinin 2. taksit ödemesi tarihi ve emlak vergisi hakkında bazı bilgiler

30.11.2020Ekonomi
‘Anayasa taslağı’ iddiasına yanıt: Böyle bir şey yok

‘Anayasa taslağı’ iddiasına yanıt: Böyle bir şey yok

Ümit Özdağ’ın başlattığı “CHP-İYİ Parti-HDP ve SP tarafından anayasa taslağı hazırlandı” tartışmaları sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “Anayasanın toplumsal uzlaşmayla hazırlanması lazım. Bizim 4 partiyle bir araya gelip, oturup anayasa taslağı hazırlamamız asla söz konusu olmadı. Böyle bir şey yok” dedi.

16.11.2020Gündem
Emlak vergisi ödemesi ne zaman İşte tarih bilgisi

Emlak vergisi ödemesi ne zaman? İşte tarih bilgisi

Taşınmaz mala sahip olan vatandaşlar, 2020 yılının sonlarına gelinmesiyle birlikte, emlak vergisi ödemelerinin ne zaman biteceğini araştırmaya başladı. Belediyeler tarafından tahsil edilen emlak vergisi, taksitli ya da tek seferde belirlenen tarihlere de ödenebiliyor. Peki, emlak vergisi ne zaman ödeniyor?

13.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMMde kabul edildi

Son dakika haberi: Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM'de kabul edildi

Son dakika haberine göre; Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

11.11.2020Gündem
O ödemeler başladı Son gün 30 Kasım

O ödemeler başladı! Son gün 30 Kasım

Her yıl iki taksit olarak ödenen emlak vergilerinin ikinci taksitleri 1 Kasım itibariyle başladı.

5.11.2020Ekonomi
TBMMde kabul edildi Yapılandırmanın kapsamı genişliyor

TBMM'de kabul edildi! Yapılandırmanın kapsamı genişliyor

TBMM Genel Kurulunda, istihdam teşvikini de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin ilk 10 maddesi kabul edildi.

4.11.2020Ekonomi
Emlak vergisi ödemeleri ne zamana kadar devam edecek

Emlak vergisi ödemeleri ne zamana kadar devam edecek?

Konut ya da iş yeri sahiplerinin her yıl belirli dönemlerde ödemek zorunda olduğu emlak vergisinin 2. Taksit dönemi merak konusu oldu. Takvime göre, 2020 yılı emlak ve çevre temizlik vergisinin ikinci taksit ödemelerinin son günü yaklaşıyor. Peki, Emlak vergisi ödemeleri ne zamana kadar devam edecek?

2.11.2020Gündem
KYK borçları silinecek mi KYK borç yapılandırma başvurusu için süreç başlıyor

KYK borçları silinecek mi? KYK borç yapılandırma başvurusu için süreç başlıyor

KYK borçları silinecek beklentisine sahip olan pek çok kişi için geçtiğimiz günlerde önemli bir açıklama geldi. Okuldan mezun olduktan sonra borçlarını geri ödemekte zorluk çeken vatandaşların talep ettiği KYK borçları silinsin talebini değerlendiren yetkili merciler, borçların faizleri için yeniden yapılandırma sürecine gitme kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan vergi yapılandırma süreci ile öğrenim kredisi, SGK gecikme cezaları, Gümrük vergisi faizleri ve gecikme zammı, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi su atık su katı atık ücretleri yol katılım payları yeniden değerlendirilerek 18 eşit taksite bölünecek. İlk ödeme ise şubat ayında gerçekleşecek. KYK ve diğer borç yapılandırma süreçleri kapsamında taksit ödemeleri 2 ayda bir yapılacak. Diğer yandan Meclis'te kabul edilen vergi borcu yapılandırılması maddesine göre, borcunu peşin ödemek isteyenlere de indirim sağlanacak. İşte, KYK borç yapılandırma süreci hakkında detaylı bilgiler

30.10.2020Gündem
Son dakika: 31 Ağustos milat olacak: 500 milyar liralık yeniden yapılandırma

Son dakika: 31 Ağustos milat olacak: 500 milyar liralık yeniden yapılandırma

Toplam 500 milyar liraya ulaşan yeniden yapılandırma düzenlemesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Düzenlemeye göre yeniden yapılandırılacak borçlarda milat 31 Ağustos 2020 olacak. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, tüm idari para cezaları ve KYK borçları da yapılandırma kapsamında olacak.

24.10.2020Ekonomi
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

23.10.2020Ekonomi
Vergi borcu yapılandırması maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Vergi borcu yapılandırması maddesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi (KDV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borcu yapılandırmasına ilişkin madde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

23.10.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Vergi yapılandırmasında detaylar belli oldu

Son dakika haberi... Vergi yapılandırmasında detaylar belli oldu!

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, vergi yapılandırmasının 18 taksit halinde gerçekleştirileceğini söyledi.

23.10.2020Sigorta
5 soruda lüks konut vergisi

5 soruda lüks konut vergisi

Şubat ayında ertelenen değerli konut vergisi 2021’de yürürlüğe girecek. Emlak vergisi değeri 5 milyon TL’nin üzerinde birden fazla konutu olanlar vergiye tabi olacak. Lüks bir konutta hisse sahibi olanlar da bu vergiyi ödeyecek.

22.10.2020Ekonomi
Yeniden yapılandırmanın kapsamı genişliyor: Öğrenci ve çiftçiye yapılandırma müjdesi

Yeniden yapılandırmanın kapsamı genişliyor: Öğrenci ve çiftçiye yapılandırma müjdesi

Maliye Bakanlığı bürokratlarıyla, AK Parti’nin ekonomi kurmaylarının katıldığı dar kapsamlı toplantıda, öğrenci kredileri ile çiftçi borçlarının da yeniden yapılandırılma kapsamına alınması tartışıldı. Yapılandırılacak borç tutarının 500 milyar liradan fazla olduğu ve 4 milyon kişiyi ilgilendirdiği belirtiliyor.

18.10.2020Ekonomi
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan "Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi", TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

15.10.2020Gündem
Devlet satışa çıkardı Değeri 11 milyon lira

Devlet satışa çıkardı! Değeri 11 milyon lira

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Dairesi aracılığıyla devletin Bursa’daki imarlı 2 arsa ve tarla ihale yoluyla satışa çıkarıldı.

13.09.2020Ekonomi
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Vergi Vermenin Önemi konu anlatımı

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Vergi Vermenin Önemi konu anlatımı

Ürün ve hizmetleri daha sağlıklı ve güvenli şekilde alabilmek için devlete vergi öderiz. Böylece devletin işleyişi daha etkili devam eder ve huzurlu ve rahat bir yaşam süreriz. Aynı zamanda farklı ürün ve hizmetler için vergi ödemek bir mecburiyettir. Şimdi vergilerin önemini ve neler olduğunu işleyeceğiz. İşte 6. sınıf sosyal bilgiler vergi vermenin önemi konu anlatımı.

21.08.20206. SINIF
Avusturyalı Godinanın tahrip ettiği tarihi surlarda restorasyon süreci bekleniyor

Avusturyalı Godina'nın tahrip ettiği tarihi surlarda restorasyon süreci bekleniyor

Antalya'nın Alanya ilçesinde Avusturyalı Walter Godina'nın ev inşa ederken, beton ve seramik kaplamalı pencere yaptırdığı, üzerine beton korkuluk yerleştirdiği, bununla da yetinmeyip tabanını delerek su giderini dışarı çıkardığı Alanya Kalesi'ndeki 2 bin 100 yıllık surlarda yapılacak restorasyon çalışmasına ilişkin ön hazırlıklar tamamlandı. Çalışmanın kısa sürede başlaması beklenirken, Godina'nın da uçuş yasağının kalkmasının ardından Alanya'ya geleceği öğrenildi.

20.07.2020Seyahat
Binlerce kişi faydalandı Cuma günü son gün...

Binlerce kişi faydalandı! Cuma günü son gün...

Borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için TOKİ'nin düzenlediği yüzde 20 indirim kampanyasından 14 bin 281 kişi yararlandı. Kampanya katılanların 12 bin 833'ü bütün borçlarını kapatarak tapularını almaya hak kazandı. Kampanyadan yararlananların yaklaşık yüzde 68'i borçlarını banka kredisi kullanmadan kişisel tasarruflarıyla kapattı.

16.06.2020Ekonomi
Cem Yılmaz villası için vergi ödeyecek mi

Cem Yılmaz villası için vergi ödeyecek mi?

Cem Yılmaz Zekeriyaköy’deki havuzlu villasını 2 milyon dolara satışa çıkarmış. Başakşehirli futbolcu Gael Clichy da kiracısıymış. Aylık 50 bin lira kira geliri olan villanın satışı yapıldığında, (alış değerine göre) bir kazanç da oluşacaktır. Milyon liralarla ifade edilen satış ve kazanç beklentisi olunca haliyle ‘vergisi var mı’ diye de merak ediliyor...

2.06.2020Ekonomi
Emlak vergisi ödemeleri ertelendi mi Emlak vergisi nasıl ödenir

Emlak vergisi ödemeleri ertelendi mi? Emlak vergisi nasıl ödenir?

Her yıl belirli dönemlerde ödenen emlak vergisi için gözler ödeme takvimine çevrildi. Zamanın sona ermeye başlaması ile birlikte pek çok vatandaş, 'Emlak vergisi ödemeleri ertelendi mi?' sorusu ile konuya yanıt aramaya başladı. Peki, Gelirler İdaresi Başkanlığı'na yapılacak olan ödemeler çerçevesinde emlak vergisi ödemeleri ertelendi mi? İşte, ödemelerin yapılacağı tarih hakkında bazı bilgiler

27.05.2020Ekonomi
Emlak vergisi ödemesi ne zaman

Emlak vergisi ödemesi ne zaman?

2020 yılının mayıs ayına gelinmesiyle emlak vergisi ödemelerinin ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini araştırmaya başladı. Taşınmaz mala sahip olan vatandaşlar, Belediyeler tarafından tahsil edilen emlak vergisini, taksitli ya da tek seferde belirlenen tarihlere de ödeyebiliyor. Peki, emlak vergisi ödemesi ne zaman?

22.05.2020Gündem
2020 emlak vergisi ödemeleri ne zaman Emlak vergisi ne zaman ödenecek

2020 emlak vergisi ödemeleri ne zaman? Emlak vergisi ne zaman ödenecek?

Bina, arsa, arazi ya da iş yeri gibi taşınmaz mal varlıklarından alınan emlak vergisinin hangi tarihler arasında ödenmesi gerektiği, emlak vergisi ödemekle yükümlü vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, 2020 emlak vergisi ne zaman ödeniyor?

13.05.2020Gündem
Milyonlarca ev ve dükkan sahibi dikkat Ödeme günü yaklaştı

Milyonlarca ev ve dükkan sahibi dikkat! Ödeme günü yaklaştı

Emlak Vergisi olarak bilinen Bina Vergisi ödemelerinin ilk taksiti için sayılı günler kaldı.

12.05.2020Ekonomi
Mayıs sonuna kadar zamanı var... O ödemeleri kimler yapacak

Mayıs sonuna kadar zamanı var... O ödemeleri kimler yapacak?

22 Mart’tan itibaren başlamıştı sokağa çıkma yasağı, koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar için yaklaşık 50 gündür bu yasak devam ediyor. Tabi ki bu vatandaşlarımız için vergisel yükümlülükler de ertelendi. 518 seri numaralı Vergi Usul Kanunu (VUK) Genel Tebliğiyle (Md.5) 65 yaş üstü kişilerin ‘mücbir sebep’ halinde olduğu kabul edildi. Sokağa çıkma yasağının sona ermesinden sonra vergisel yükümlülüklerini yerine getirebilecekler.

12.05.2020Ekonomi
Dikkat: O ödemeler başladı

Dikkat: O ödemeler başladı!

Emlak vergisinin ilk taksit ödemeleri başladı. İlk taksit mayıs ayı boyunca ödenecek, ikinci taksit ise kasım ayı itibariyle ödenecek

6.05.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Emlak vergisini kimler ödemeyecek?

Mülklerin emlak vergi değerinin yeni yılda ne kadar artacağına ilişkin tebliğ de dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. (Emlak Vergisi Kanunu Genel Tebliği, Seri No: 78) Mülk sahiplerinin 2021’de ödeyeceği emlak vergisi tutarı da bu değer dikkate alınarak hesaplanacak.

30.12.2020

Bu gençlere yazık olacak

Koronavirüs bahanesiyle yılda en az 70 bin TL ödediğimiz yabancı dilde eğitim yapan okulların öğretime başlamaması, çocuklarımıza yazık etmektedir.

17.11.2020

Konutunda oturmayanlar emlak vergisi avantajından yararlanabilir mi?

"Belediyeden; ‘İkametgâhınız, konutun kayıtlı olduğu belediyede bulunmadığı için emlak vergisi muafiyetinden yararlanamazsınız’ dediler. Hâlbuki koşulları sağladığımı düşünüyordum. Tek konutum var ve boşta. Kiraya da vermedim. Emekli maaşı dışında gelirim de yok. Eşimin adına kayıtlı konutta (başka bir belediye sınırlarında) ikamet etmekteyim.”

3.11.2020

AYKOME ne iş yapıyor?

Yazıyor... Yazıyor... Hürriyet Ankara okurları, yıllardır “boz/yap” ve “yap/boz” haline dönen kenti(ni) yazıyor.

2.11.2020

Kiralık yazlığa 'süreli' vergi

Pandemi dönemi sonrası, oteller önceki yıllara göre nispeten daha az talep görürken, yazlıklar ve kısa dönem kiralık evlere olan talep zirve yaptı. Bu durum ise hem kiralama süreleri hem de kira bedelleri konusunda hassas bir ortam yarattı. Çünkü kısa dönem kiralamalarda verilen vergi de kiralama süresine göre değişkenlik gösteriyor. Eşe dosta bedelsiz kullandırma durumunda dahi vergiye tabi oluyor.

25.08.2020

Mülk sahipleri ve kiracılar için neler değişiyor - 1

Mülk sahipleri emlak vergisi de ödemek zorunda... Kira geliri elde ediyorlarsa gelir vergisi de…

28.07.2020

Ev alım ve satımında yapılması gerekenler

Daha çok ev olmak üzere taşınmaz satışında ve emlak piyasasında hareketli günler yaşanmaktadır. Yeni düzenlemeler tapu işlemleriyle ilgili birçok soruyu da beraberinde getirdi. Tapu işlemleri nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Detayları bu yazımızda hatırlayalım.

24.06.2020

Cem Yılmaz villası için vergi ödeyecek mi?

Cem Yılmaz Zekeriyaköy’deki havuzlu villasını 2 milyon dolara satışa çıkarmış. Başakşehirli futbolcu Gael Clichy da kiracısıymış. Aylık 50 bin lira kira geliri olan villanın satışı yapıldığında, (alış değerine göre) bir kazanç da oluşacaktır. Milyon liralarla ifade edilen satış ve kazanç beklentisi olunca haliyle ‘vergisi var mı’ diye de merak ediliyor...

2.06.2020

Ortak alan vergi muafiyetini kaldırır mı?

Emekli maaşından başka gelirim yok ve brüt 185 m2’lik tek konutum var.

19.05.2020

Hangi işyerleri emlak vergisinden muaf?

Gayrimenkullerin 2020 yılı vergi değerleri, 2019 yılındaki değerlerin üzerlerine yeniden değerleme oranının yarısı (%11.29)  ilave edilerek hesaplandı.

15.05.2020

10 soruda emeklilerde vergi avantajı şartları

Sosyal Güvenlik Kurumlarından (Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur emeklileri) aldığı aylıktan başka geliri olmayan emekliler, ‘brüt 200 metrekareyi aşmayan tek konutları için’ sıfır oranlı bina vergisi avantajından yararlanabiliyor. Faiz geliri elde eden, lojmanda oturan, hisseli olarak gayrimenkule sahip olan emekliler, avantajdan yararlanıp yararlanamayacağını merak ediyor… Kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan mülk için emlak vergisinin nasıl etkilendiği soruluyor… Ayrıca; mülk sahiplerinin kendilerine veya mülklerine özel durumlarda vergi avantajının devam edip etmediği merak ediliyor… Bugün tek konutu olan mülk sahipleri için sağlanan sıfır oranlı vergi avantajına ilişkin ayrıntıları cevaplıyoruz.

14.05.2020

Emlak vergisi nasıl hesaplanır?

2020 yılı emlak vergi değerleri, 2019’daki emlak rayici üzerine yeniden değerleme oranının yarısı uygulanarak hesaplandı.

13.05.2020

65 yaş üstü emlak vergisi ödeyecek mi?

Emlak vergisi ödeme zamanı geldi. 65 yaş üstü için emlak vergisi ödemesinin sokağa çıkma yasağının bitmesinden sonra yapılıp yapılamayacağının açıklığa kavuşturulması ve tereddütlerin giderilmesi gerekiyor.

12.05.2020