EKSTRA
MENÜ

Taksim Meydanı

Taksim Meydanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taksim Meydanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.739 Taksim Meydanı haberi bulunmuştur.

Taksim, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde yer alan ve İstanbul kentinin en ünlü noktalarından biridir. Çevresindeki lokanta, mağaza, otel, eğlence ve kültür yerleriyle İstanbul'un en büyük turistik çekim merkezinden biridir. Cumhuriyet Döneminde bir meydan haline gelmiş olan Taksim Meydanı, pek çok siyasi ve toplumsal olaya da evsahipliği yapmıştır. 19 Mart 2016 tarihinde patlama yaşanmıştır.

Devamı için...

Taksim Meydanı Haberleri

Taksimde seyyar satıcı-zabıta arbedesini polis sonlandırdı; o aldırmadan dürümünü yemeye devam etti

Taksim'de seyyar satıcı-zabıta arbedesini polis sonlandırdı; o aldırmadan dürümünü yemeye devam etti

Taksim'de sokağa çıkma kısıtlamasında parfüm satan seyyar satıcı ile kendisini engellemek isteyen zabıta memurları arasında arbede çıktı. Polisin müdahalesiyle son bulan arbedenin ardından seyyar satıcı gözaltına alındı. Hemen arkasında yaşanan arbedeye rağmen bir kişinin oturarak, elindeki dürümü yemeyi sürdürmesi dikkat çekti.

14.05.2021Haber
İkamet kartı bulunan İranlı kısıtlamada sokağa çıkınca ceza yedi

İkamet kartı bulunan İranlı kısıtlamada sokağa çıkınca ceza yedi

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Taksim'de ikamet kartı bulunan İran uyruklu bir kişi, kısıtlamada sokağa çıkınca 3 bin 70 lira para cezası kesildi. Cezaya itiraz eden İranlı'ya polis, "Benim vatandaşım evde oturuyorsa, ikamet kartı aldıysan sen de evinde oturacaksın" şeklinde tepki gösterdi.

3.05.2021Haber
İkamet kartı bulunan İranlıya polisten tepki Neye uğradığını şaşırdı

İkamet kartı bulunan İranlı'ya polisten tepki! Neye uğradığını şaşırdı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Taksim'de ikamet kartı bulunan İran uyruklu bir kişi, kısıtlamada sokağa çıkınca 3 bin 70 lira para cezası kesildi. Cezaya itiraz eden İranlı'ya polis, "Benim vatandaşım evde oturuyorsa, ikamet kartı aldıysan sen de evinde oturacaksın" şeklinde tepki gösterdi. İranlı şahıs ise, "İranlıyım, kitap almaya gidiyordum. Benim izin belgem yok. İzin belgesi gerektiğini de bilmiyordum. Ne kadar ceza yazıldığını da bilmiyorum" dedi.

3.05.2021Gündem
Sembolik kutlama

Sembolik kutlama

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Taksim Meydanı, koronavirüs tedbirleri nedeniyle sembolik bir kutlamaya ev sahipliği yaptı. Valilikten izin alan sendika temsilcileri bayram kutlayan milyonlarca emekçi adına Atatürk Anıtı ile kanlı 1 Mayıs’ın yaşandığı Kazancı Yokuşu’na çelenk bıraktı.

2.05.2021Gündem
İstanbul Valiliğinden 1 Mayıs açıklaması: 212 kişi gözaltına alındı

İstanbul Valiliği'nden '1 Mayıs' açıklaması: 212 kişi gözaltına alındı

İstanbul Valiliği, Taksim'e çıkmaya çalışan 212 kişinin gözaltına alındığını ve haklarında adli işlem başlatıldığını duyurdu.

1.05.2021Gündem
AYM kararı: ‘Gezi’deki polisler soruşturulsun’

AYM kararı: ‘Gezi’deki polisler soruşturulsun’

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Gezi olayları sırasında polis müdahalesi sonucu sağ gözünü kaybeden Erdal Sarıkaya’ya dönük “eziyet yasağının” ihlal edildiğine ve sorumlu polislerin yeniden soruşturulmasına karar verdi.

30.04.2021Gündem
İstanbulda 1 Mayıs için güvenlik hazırlığı: Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda önlemler artırıldı

İstanbul'da 1 Mayıs için güvenlik hazırlığı: Taksim Meydanı ve Gezi Parkı’nda önlemler artırıldı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi, güvenlik tedbirleri kapsamında Taksim Meydanı ve Gezi Parkı bariyerlerle kapatıldı. Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın etrafı bariyerlerle kapatılırken, anıt çevresine Çevik Kuvvet ekipleri yerleştirildi.

29.04.2021Gündem
Taksim Cumhuriyet Anıtında yıllardır fark edilmeyen ayrıntı

Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda yıllardır fark edilmeyen ayrıntı

TAKSİM Cumhuriyet Anıtı'ndaki 2 sancaktardan birinin elindeki bayrak sopası yaklaşık 2 yıldır ortada yok. Eski ve yeni fotoğraflar arasındaki fark gerçeği ortaya çıkardı.

27.04.2021Haber
İstanbulda banka şubesinde büyük panik Bıçakla içeri gererek tehditler savurdu

İstanbul'da banka şubesinde büyük panik! Bıçakla içeri gererek tehditler savurdu

İstanbul Beyoğlu'nda bir banka şubesine elinde bıçakla girerek tehditler savuran saldırgan, banka önünde denetim yapan trafik polislerince etkisiz hale getirildi.

27.04.2021Gündem
İstanbulda polisler Kadesi tanıttı

İstanbul'da polisler Kades'i tanıttı

TOPLUM Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, İstanbul'da kadınlara Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) ile ilgili bilgilendirme broşürü dağıttı. Polis, kadınlara Kadın Acil Destek Uygulaması'nı (KADES) anlatarak, tek tuşla şiddetten korunabileceklerinin bilgisini verdi.

26.04.2021Gündem
Taksimde yapımı devam eden camide Ramazan mahyası yakıldı

Taksim'de yapımı devam eden camide Ramazan mahyası yakıldı

Taksim'de yapımı devam eden caminin minarelerine asılan Hoş Geldin Şehr-i Ramazan yazılı mahya yakıldı.

21.04.2021Haber
Taksim’de yapımı devam eden camiye ramazan mahyası yakıldı

Taksim’de yapımı devam eden camiye ramazan mahyası yakıldı

Taksim'de yapımı devam eden caminin minarelerine asılan "Hoş Geldin Şehr-i Ramazan" yazılı mahya yakıldı.

21.04.2021Gündem
Taksimde seyyar satıcıya tokat; zabıtaya soruşturma başlatıldı

Taksim'de seyyar satıcıya tokat; zabıtaya soruşturma başlatıldı

Taksim Meydanı'nda belediye zabıta sivil ekiplerinden bir görevli, seyyar satıcıya tokat attı. Belediye, görevli yardımcı zabıta personeli hakkında soruşturma başlattı.

21.04.2021Haber
Taksim Meydanında zabıta, seyyar satıcıya tokat attı Soruşturma başlatıldı

Taksim Meydanı'nda zabıta, seyyar satıcıya tokat attı! Soruşturma başlatıldı

Taksim Meydanı'nda sivil zabıta ekipleri, izinsiz seyyar su ve çay satan bir gruba müdahale etti. Yaşanan kargaşada yardımcı zabıta memuru, küfür ettiği belirtilen seyyar satıcıya tokat attı. Belediye, görevli yardımcı zabıta personeli hakkında soruşturma başlattı.

21.04.2021Gündem
63 bin denetimi

63 bin denetimi

Vaka sayıları 63 bini aşınca 81 ilde denetimler en üst seviyeye çıkarıldı. Polis, jandarma ve zabıta ekipleri adeta tam saha pres yaptı. Türkiye’nin Vuhan’ı olarak adlandırılan İstanbul’da 18 bin 805 polis ve 2 bin 357 jandarma denetime çıktı. Hal böyle olunca geçen haftaya göre tüm yurtta sokaklar boş kaldı...

18.04.2021Gündem
İstanbulda nisan ayında kar ve dolu sürprizi

İstanbul'da nisan ayında kar ve dolu sürprizi

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından İstanbul'da bugün aralıklarla kar ve dolu yağışı görüldü. Nisan ayının ortasında kar yağışı gören İstanbullular şaşkınlıklarını gizleyemedi.

9.04.2021Haber
İstanbulda nisan ayında kar ve dolu sürprizi Gören şaşkına döndü...

İstanbul'da nisan ayında kar ve dolu sürprizi! Gören şaşkına döndü...

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından İstanbul'da bugün aralıklarla kar ve dolu yağışı görüldü. Nisan ayının ortasında kar yağışı gören İstanbullular şaşkınlıklarını gizleyemedi.

9.04.2021Gündem
Taksimde sulu kar yağışı

Taksim'de sulu kar yağışı

Taksim Meydanı'nda öğle saatlerinde sulu kar yağışı görüldü. Meydan bulunanlar sulu kar ve rüzgar nedeniyle zor anlar yaşarken bazı kişilerin şemsiyeleri kırıldı.

9.04.2021Gündem
İran uyruklu kadınların tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık anı kamerada

İran uyruklu kadınların tırnakçılık yöntemiyle hırsızlık anı kamerada

Beylikdüzü'nde iş yerinde İran uyruklu 2 kadının, 'tırnakçılık' olarak bilinen el çabukluğu yöntemiyle bin doları çalması güvenlik kamaraları tarafından kaydedildi.

8.04.2021Gündem
İstanbulda yağmur etkili oluyor

İstanbul'da yağmur etkili oluyor

İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan yağmur etkisini sürdürüyor. Taksim Meydanı'nda bazı vatandaşlar yağmura hazırlıksız yakalandı. Şemsiyesi olanlar yağmurdan şemsiyeleriyle korundu. Zaman zaman etkili olan rüzgar nedeniyle şemsiyeler ters döndü.

8.04.2021Haber
Bugün hava nasıl olacak Baharda kış havası

Bugün hava nasıl olacak? Baharda kış havası

Meteoroloji, bugünden itibaren yurdun batı kesiminde, özellikle Marmara Bölgesi ve İç Anadolu’da çok sert sıcaklık düşüşleri olacağını açıkladı.

8.04.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekli generallerin merkezinde CHP var, bildiri buram buram darbe kokuyor

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekli generallerin merkezinde CHP var, bildiri buram buram darbe kokuyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda konuştu. 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye tepki gösteren ve ''Buram buram darbe iması kokuyor'' diyen Erdoğan, ''Bu emekli generallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır'' dedi. CHP'nin darbe kokan bildiriyi aklamaya çalıştığını söyleyen Erdoğan, ''Emekli amiraller ne yazık ki talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu’ndan alıyorlar. Zaten orada onun imzası var, imzayı atan o. Önce onun temizlenmesi lazım. Temizlenmedikten sonra kendisini kurtaramaz'' diye konuştu. ''Kılıçdaroğlu dün hızını alamayıp işi salgınla mücadelede en önemli referans kaynağı olan Bilim Kurulu'na saldırmaya kadar vardırdı'' ifadelerini kullanan Erdoğan, ''Sağlık Bakanımızın atılacak tırnağı olsan ne ala? Değilsin... O kadar zavallısın.. '' diye konuştu.

7.04.2021Gündem
İstiklal’de yasaklı cumartesi

İstiklal’de yasaklı cumartesi!

Koronavirüs haritasında kırmızıya dönen 58 şehirde tüm hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildi. Ancak İstanbul sokakları, belki de taşradaki şehirlerin normal günlerinden daha kalabalıktı.

4.04.2021Gündem
Kısıtlama sebebiyle Taksim turistlere kaldı

Kısıtlama sebebiyle Taksim turistlere kaldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, kırmızı kategorideki 58 şehirde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması Cuma akşamı 21.00'de başladı. Kısıtlama nedeniyle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi turistlere kaldı.

3.04.2021Gündem
Oyuncu Serhat Midyat Taksimde Yeditepe Huzur Denetimine takıldı

Oyuncu Serhat Midyat Taksim'de Yeditepe Huzur Denetimine takıldı

TAKSİM'de Yeditepe Huzur Denetimleri yapıldı. Denetim sırasında otomobili ile geçerken polis tarafından durdurulan oyuncu Serhat Midyat, üst araması ve GBT sorgusundan geçirildi. Oyuncu Midyat aracı arandıktan sonra yoluna devam etti.

31.03.2021Magazin
Taksimde yağmur etkili oldu

Taksim'de yağmur etkili oldu

İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan yağmur, etkisini sürdürüyor. İşlerine gitmek için evlerinden çıkan vatandaşlar yağmura hazırlıksız yakalandı. Taksim'de yağmurdan korunmak isteyenler başlarına çanta, mont ve poşet koyarak yürüdü.

30.03.2021Gündem
Son dakika... Marmara Bölgesi için sağanak uyarısı

Son dakika... Marmara Bölgesi için sağanak uyarısı

Marmara Bölgesi'nde aralıklı yağmur ve sağanak tahmin ediliyor.

30.03.2021Gündem
Pinokyo’dan sıkılıp kendim oyun yazdım

Pinokyo’dan sıkılıp kendim oyun yazdım

Beş yaşında kartondan sahneler hazırlayıp kuklalar için senaryolar yazmaya başlamış. İçekapanıklığını gidermek için başladığı tiyatro, her ne kadar babası ‘Yap ama hobi olarak yap!’ dediyse de kaderi olmuş! Kariyerinde 60 yılı geride bırakan, bugün doğum günü olan usta tiyatrocu Genco Erkal ile geçmişine yolculuk yaptık. Erkal, “Ben gerçekten sahnede yaşıyorum. Orada bütünleniyor, başka insanların hayatını oynayarak ‘ben’ oluyorum” diyor.

28.03.2021Gündem
İstanbulda kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu İnsan seli var... Trafik yoğunluğu artıyor

İstanbul'da kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu! İnsan seli var... Trafik yoğunluğu artıyor

İstanbul'da kısıtlama uygulanmayan cumartesi gününde vatandaşlar İstiklal Caddesi'ne akın etti. Kentte meydanlarda ve sahil kenarlarında insan seli yaşanırken, trafikte de yoğunluk gözleniyor. İstanbul'da saat 15.15 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 71'e ulaştı.

27.03.2021Gündem
Son dakika... AK Partinin 7. Olağan Büyük Kongresi... İşte Cumhurbaşkanı Erdoğanın merakla beklenen konuşması

Son dakika... AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi... İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın merakla beklenen konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde merakla beklenen 2023 manifestosunu açıkladı. Erdoğan, 'Vatandaşlarıma buradan bir çağrıda bulunuyorum. Milli servetimiz olan evlerindeki döviz ve altını, çeşitli finans araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum' dedi. Erdoğan kongre sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, ‘2023 Cumhur İttifakı’nın zafer yılı olacak.’ dedi. Öte yandan Erdoğan, 7. Olağan Büyük Kongre'de 1428 geçerli oyun tamamını alarak AK Parti Genel Başkanlığına yeniden seçildi.

24.03.2021Gündem
İstanbulda gök gürültülü sağanak yağış

İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağış

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından İstanbul'da gök gürültülü, şimşekli sağanak yağmur başladı. Meteoroloji Marmara, Ege Denizi ve Akdeniz için fırtına uyarısında bulundu. Bunun yanı sıra İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Kocaeli ve Bilecik için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Dışarıda kalmasanız iyi edersiniz" mesajını paylaştı.

22.03.2021Haber
Cumhurbaşkanı’nın Taksim turu

Cumhurbaşkanı’nın Taksim turu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün bir Taksim turu yaparak inşaatı devam eden Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ile Taksim Camisi’nde incelemelerde bulundu.

21.03.2021Gündem
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğandan AKMye 4 ay 20 gün sonra sürpriz ziyaret

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AKM'ye 4 ay 20 gün sonra sürpriz ziyaret!

Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı devam eden Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKM ziyaretinin ardından Taksim Camii'nde de incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 86'sı tamamlanan AKM'de en son 30 Ekim 2020'de incelemelerde bulunmuştu.

20.03.2021Gündem
Taksim’in ammonitleri

Taksim’in ammonitleri

Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı dikildiği günden beri buluşmaların, kutlamaların, protestoların ve anmaların merkezi. Ayrıca hem politik hem de mimari açıdan yüksek sembolik değerinin yanı sıra çok özel bir jeolojik kimliği de var.

15.03.2021Gündem
Taksim Camiindeki son durum havadan görüntülendi

Taksim Camii'ndeki son durum havadan görüntülendi

Ramazan ayında ibadete açılması beklenen Taksim Camii'ndeki son durum havadan görüntülendi.

14.03.2021Gündem
Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesinde yoğunluk

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde yoğunluk

İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı ikinci cumartesi günü Taksim Meydanı ile İstiklal Caddesi'nde yoğunluk yaşandı. Havanın güzel olmasını fırsat bilenler caddeye akın etti.

13.03.2021Haber
İstanbulda kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu Akın ettiler

İstanbul'da kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu! Akın ettiler

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ikinci cumartesi gününde de yoğunluk yaşanıyor. Kentte trafik yoğunluğu saat 15.05'te yüzde 72'ye ulaşırken 17.00 itibarıyla yüzde 54 olarak ölçüldü. Özellikle sahil bölgelerinde kalabalıklar oluştu.

13.03.2021Gündem
Bakan Ersoy son beş yıllık bilançosunu açıkladı Ayasofya rekoru

Bakan Ersoy son beş yıllık bilançosunu açıkladı! Ayasofya rekoru

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ayasofya’nın son beş yıllık bilançosunu açıkladı.

13.03.2021Gündem
AKMnin dış cephesine camlar takılıyor

AKM'nin dış cephesine camlar takılıyor

Taksim'de yapımı son aşamaya gelen Atatürk Kültür Merkezi (AKM)'nin dış cephesine camlar takılmaya başlandı.

12.03.2021Gündem
Taksimin simgesi simitçiler, 6 aylık aradan sonra tezgahlarının başına geçti

Taksim'in simgesi simitçiler, 6 aylık aradan sonra tezgahlarının başına geçti

TAKSİM Meydanı'nda bulunan 11 simitçi tezgahı altı ay sonra yeniden hizmet vermeye başladı. İşlerinin başında oldukları için mutlu olduklarını söyleyen simitçiler, "6 aydır çok zor durumdan geçtik. Tezgahlarımızın başında olduğumuz için çok mutluyuz" dedi.

9.03.2021Gündem
Kadınlar soluğu polisin yanında aldı Arkamızdan takip ediyor

Kadınlar soluğu polisin yanında aldı! 'Arkamızdan takip ediyor'

Almanya'dan Türkiye'ye gelen ve İstiklal Caddesi'nde çocukları ile dolaşan iki kadını takip ettiği öne sürülen kişiye Umum Hıfzıssıhha Kananu'na muhalefet suçundan tutanak düzenlendi.

1.03.2021Gündem
Taksimdeki AKMde son durum havadan görüntülendi

Taksim'deki AKM'de son durum havadan görüntülendi

TAKSİM'de yapımı yüzde 86 tamamlanan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatı havadan görüntülendi.

26.02.2021Haber

Yazar Sonuçları

Nerede buluşacaksınız?

Bu başlığı görenlerin şaşırdığını biliyorum, evden dışarı çıkılmayan bir dönemde ne kadar abes bir soru diyenler de çıkacaktır.

13.05.2021

Peki ama kimdir Elia Kazan - İyi sinemacı ve ne yazık ki bir ‘ihbarcı’...

Elia Kazan... Yönetmendi ama hayat öyküsü son derece çarpıcı bir film gibiydi. Dünyaya Türkiye’de ‘Merhaba’ demişti. Dedelerinin kökleri Kayseri’ydi, o Rum kökenli bir ailenin çocuğu olarak 7 Eylül 1909’da, Kadıköy’de (Fener) dünyaya geldi. Dört yaşındayken Amerika’ya göç ettiler.

7.05.2021

Sitelerde güvenlik kamerası

‘Plajı gözetleyen, koridora veya asansöre yerleştirilen güvenlik kameraları hukuka aykırı değil mi’ diye soran okurlarıma yanıtım “evet”. Site veya apartman genel kurulunda böyle bir karar alınsa dahi karara muhalif kalan kat malikleri hatta kiracılar sulh hukuk mahkemesine başvurup bu alanlardaki kameraları söktürebilirler.

26.04.2021

Taksim’de son durum

Tarihi Taksim meydanında yüzyılın değişimi yaşanıyor. İşte dünya standartlarında yenilenen AKM ve göz kamaştırıcı bir cami inşaatıyla Doğu-Batı sentezinin mükemmel bir örneği haline gelen meydanda son durum...

29.03.2021

Restoranlar kazanırsa biz de kazanırız

Çoğunlukla lahmacun, kebap, burger ve pizza gibi hızlı yemek sektörünün oyuncularının dahil olduğu ‘evlere yemek- paket servisi’ hizmeti son yıllarda büyük kentler başta olmak üzere ülke genelinde ivme kazanmıştı. Salgında ise bambaşka bir boyuta geçti, sisteme dahil restoranların sayısında ve niteliğinde patlama yaşandı.

20.03.2021

İstifa edin Candan Hanım

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği var. MSG yani. Başkanı Candan Erçetin.

20.03.2021

Şeyma hariç hepimiz Greta’ydık

Hava yolculuklarında geçen yıl yüzde 74’e varan bir düşüş yaşanmış.

17.03.2021

Bu hafta sonu neredesiniz

Geçen hafta sonu İstanbul’da yasak fiilen yok gibiydi.

27.02.2021