EKSTRA
MENÜ

Şubat

Şubat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Şubat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 133.394 Şubat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Şubat Haberleri

29 Ekim’de ne oldu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı önemi nedir İşte anlamı

29 Ekim’de ne oldu? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı önemi nedir? İşte anlamı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 2021 yılında da heyecanla bekleniliyor. Yurt genelinde kutlanan milli bayramlardan biri olan 29 Ekim’in bayram olması 2 Şubat 1925'te, Hariciye Vekaleti'nce (Dışişleri Bakanlığı) düzenlenen bir kanun teklifinde önerilmiştir. Cumhuriyetin ilan edildiği gün, 1925'ten itibaren ülke içinde ve dış temsilciliklerde resmî bir bayram olarak kutlanmaya başladı. Peki, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı önemi nedir? 29 Ekim’de ne oldu? İşte anlamı

28.10.2021Gündem
Bulaşık makinesinde sandviç şoku

Bulaşık makinesinde sandviç şoku

Uluslararası kahve zincirinin mağaza müdürü H. D., donmuş haldeki sandviçleri ısıtmak için ilginç bir yola başvurdu. H. D., sandviçleri, fırın yerine bulaşık makinesinde ısıttı. Şirket, durumu fark etti ve “Bu, hijyen kurallarına aykırı” diyerek 5 yıldır çalışan H. D.’yi işten çıkardı. H. D. “Mağazanın satışları artsın diyerek öyle yaptım” sözleriyle kendisini savundu. İş mahkemesi, işlemi hatalı görse de H. D.’nin yasal haklarının ödenmesi yönünde karar verdi.

28.10.2021Ekonomi
Adalet Yürüyüşüne saldırı planı davasında yeniden yargılanan 6 sanığa hapis cezası

Adalet Yürüyüşü'ne saldırı planı davasında yeniden yargılanan 6 sanığa hapis cezası

Kayseri'den kiraladıkları minibüsü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne katılanların üzerine sürmeyi planladıkları iddiasıyla yargılanan ve çeşitli cezalara çarptırılan 27 sanıktan 6'sı, istinafın bozma ilamının ardından yeniden yargılandıkları yerel mahkemede 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı.

27.10.2021Gündem
Son dakika: Hablemitoğlu cinayetinde kritik isimdi Karakutu sır oldu

Son dakika: Hablemitoğlu cinayetinde kritik isimdi! Karakutu sır oldu

Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının kilit şüphelisi Nuri Gökhan Bozkır’ın, Türkiye’ye iadesine ilişkin süreç sona yaklaşırken, Ukrayna’da güvenlik güçleri tarafından bulunamadığı öğrenildi. Şüpheli Bozkır Interpol'ün kırmızı bülten düzenlemesi sonrası 10 Temmuz 2019 tarihinde Ukrayna'nın başkenti Kiev'de gözaltına alınmıştı.

27.10.2021Gündem
Facebookın Kovid-19 imtihanı

Facebook'ın Kovid-19 imtihanı!

“2 milyardan fazla insanın, Kovid-19 ile ilgili güvenilir bilgileri herhangi bir kaynaktan daha çok Facebook’ta görüntülediğini” iddia eden Facebook, Kovid-19'a dair yanlış bilgilerle mücadeleye adadığı kaynaklarla övünse de sızan belgeler şirketin söyledikleri ile yaptıkları arasında ciddi bir kopukluk olduğunu gösteriyor.

27.10.2021Dünya
Lucas Hernandezin İspanyadaki hapis cezası askıya alındı

Lucas Hernandez'in İspanya'daki hapis cezası askıya alındı

İspanya'da Madrid İl Mahkemesi, kadına şiddet suçundan hakkında 6 ay hapis kararı verilen Almanya'nın Bayern Münih takımında forma giyen Fransız futbolcu Lucas Hernandez'in cezasının yürürlüğe girmesini askıya aldı.

27.10.2021Futbol
Şiddet gördüğü eşine boşanma davası açan Ayla: Ölmek istemiyorum

Şiddet gördüğü eşine boşanma davası açan Ayla: Ölmek istemiyorum

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde eşi Serhat T.'den (34), sürekli şiddet gördüğü için 38 günde evini terk ederek gittiği babaevinde boşanma davası açan Ayla B. T (28), ölümle tehdit edildiğini söyledi. Ayla B. T uzaklaştırma kararı aldırdığı boşanma aşamasındaki eşinin, babasını döverek burnunu da kırdığını belirterek, "Ben dışarı adımımı atamıyorum. Atsam bile dayak yiyorum, babam dayak yiyor. Beni çarşı içerisinde darp etti, kaşımı patlattı. Ben ölmek istemiyorum. Adaletin bir şekilde yerini bulmasını istiyorum" dedi.

27.10.2021Gündem
Dünyanın konuştuğu evlilik... Basın toplantısında her şeyi anlattılar

Dünyanın konuştuğu evlilik... Basın toplantısında her şeyi anlattılar!

Japon Prenses Mako ile eşi Komuro düzenledikleri basın toplantısında evliliklerine ilişkin soruları yanıtladı. Prenses Mako, Komuro Kei ile evliliğine ilişkin, "Evlilik, kalplerimiz sevgi beslerken hayatımızın gerekli bir tercihi." dedi.

27.10.2021Dünya
Mark Zuckerbergin başı bu sefer büyük dertte

Mark Zuckerberg'in başı bu sefer büyük dertte!

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg sosyal ağ tarihindeki en büyük krizle karşı karşıya karşıya. Zuckerberg ve eşi ofislerinde taciz ve ayrımcılık iddiaları nedeniyle iki eski ev çalışanı tarafından dava edildi. Kamuoyuna ilk kez açıklanan iddialar ise ortalığı karıştıracak nitelikte. Ünlü milyarderin yardımcısı Meghan Markle'ın "kraliyet soyunu kirlettiğinden" şikayet etmekle suçlanıyor.

27.10.2021Dünya
Japonyada nüfusun yüzde 70inden fazlası Kovid-19a karşı çift doz aşılandı

Japonya'da nüfusun yüzde 70'inden fazlası Kovid-19'a karşı çift doz aşılandı

Japonya'da nüfusun yüzde 70'inden fazlasının, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı çift doz aşılandığı bildirildi.

27.10.2021Dünya
POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak POMEM mülakat sonuçları için gözler pa.edu.trde

POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak? POMEM mülakat sonuçları için gözler pa.edu.tr'de!

POMEM sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. 27. dönem POMEM alımı başvuruları 2020 aralık ayında alınmıştı. Adaylar üç aşamadan geçerek Polis Akademisine kabul edilecekler. 27. dönem POMEM alımında ilk aşama olan ön sağlık kontrolü aşaması 15 Şubat tarihinde başlamıştı. Adaylar fiziki yeterlilik sınavının ardından mülakata girdiler. Peki, POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

27.10.2021Gündem
Sarmaşık otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Sarmaşık otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Sarmaşık otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Sarmaşık otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Yaz aylarında özellikle pazar alanlarında sıkça görülen sarmaşık otu, şifalı bitkiler içerisinde bulunuyor. Acı bir tadı olsa bile farklı kullanım yöntemleriyle, faydalarından yararlanılabiliyor. Sarmaşık otu nedir, ne işe yarar, nerelerde yetişir, nasıl kullanılır, faydası nedir, nasıl kullanılmalıdır gibi soruların yanıtlarını derledik.

BMden Afganistanın komşu ülkelerine flaş çağrı

BM'den Afganistan'ın komşu ülkelerine flaş çağrı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch, "Afganistan'ın komşu ülkeleri, güvenlik için sınır ötesine geçen Afgan sivillere yardımlarını artırmalıdır." dedi.

26.10.2021Dünya
Tahtsız kral oğlunu böyle evlendirdi: Bir yılda üç düğün

Tahtsız kral oğlunu böyle evlendirdi: Bir yılda üç düğün

Dünyanın tüm kraliyet aileleri ve jet sosyete mensupları hafta sonu göz kamaştıran bir düğünde bir araya geldi. Babası her ne kadar "eski" kral olsa da "prens" unvanı bulunan damat ile zengin bir iş insanının kızı olan gelin, uzun süre unutulmayacak bir törenle, seçkin konukların önünde hayatlarını birleştirdi.

26.10.2021Magazin
Tatile bile böyle gidilir mi Dünyayı kurtaran iki inatçı adam: Dr. Uğur Şahin ve Stephane Bancel

Tatile bile böyle gidilir mi? Dünyayı kurtaran iki inatçı adam: Dr. Uğur Şahin ve Stephane Bancel

Çok farklı geçmişlerden gelip kendilerini aynı anda aynı noktada bulan iki bilim insanı: Dr. Uğur Şahin ve Stephane Bancel. Dünyayı kasıp kavuran koronavirüsten çıkışın anahtarının ellerinde olduğunu biliyorlardı. Çevrelerini ve yatırımcıları buna ikna etmek için uzun süre var güçleriyle çabaladılar ve nihayet başardılar. Bu haber inanılmaz paralellikteki iki başarının hikayesi...

26.10.2021Dünya
Güvenlik Konferansı’na kaldığı yerden devam...

Güvenlik Konferansı’na kaldığı yerden devam...

Pandemi nedeniyle iki yıl ara verilen Münih’teki Dünya Güvenlik Konferansı’nın 18-22 Şubat 2022 tarihleri arasında tekrar yüz yüze yapılacağı bildirildi.

26.10.2021Avrupa
Prenses Mako 4 yıl sonra hayaline kavuştu... Ve mutlu son

Prenses Mako 4 yıl sonra hayaline kavuştu... Ve mutlu son!

Japonya'da Prenses Mako, erkek arkadaşı Komuro Kei ile dünya evine girdi. Mako ile Komuro 2012'de Tokyo'daki International Christian Üniversitesinde tanışmış, Eylül 2017'de nişanlanmak istediklerini duyurmuşlardı.

26.10.2021Dünya
Bu kış nasıl geçecek Uzmanlar uyardı: ‘Kasım ayının ikinci haftasına dikkat’

Bu kış nasıl geçecek? Uzmanlar uyardı: ‘Kasım ayının ikinci haftasına dikkat!’

Bu yıl yaz mevsiminde kuraklık, yangın ve sel gibi afetlerle boğuşurken, sonbaharda beklenmedik ani yağışlarla karşılaştık. Daha eylül bitmeden birçok ilde kar yağışı bile yaşandı. Şimdi de sıcaklıkların kuzeybatı kesimlerden başlayarak kuzey, iç ve doğu kesimlerde hissedilir derecede azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Peki geçen yıl kar yağışı açısından kısır geçen bir kış mevsiminin ardından bu yıl bizi nasıl bir kış bekliyor? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı

26.10.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, erken seçim tarihini verdi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, erken seçim tarihini verdi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, ülkede erken seçim için 9 Ocak 2021 tarihinin değerlendirildiğini bildirdi.

25.10.2021Gündem
Erkan Tan koronavirüse yakalandığını duyurdu- Erkan Tan kimdir

Erkan Tan koronavirüse yakalandığını duyurdu- Erkan Tan kimdir?

Gazeteci Erkan Tan yaşadığı sağlık sorunuyla gündeme geldi. A Haber'de Sabah Ajansı programını sunan Erkan Tan, korona virüse yakalandığını açıkladı. Aşılarının tam olduğunu belirten Erkan Tan, "Sonunda hastalık bizi de tuttu. Koronavirüs testi sonucu pozitif çıktı…Aşılarım tam, genel durumum Elhamdüllillah iyidir.” İfadelerini kullandı. Peki, Erkan Tan kimdir?

25.10.2021Gündem
Dünya bu iddia ile çalkalanıyor Kan donduran deneyler...

Dünya bu iddia ile çalkalanıyor! Kan donduran deneyler...

ABD'nin en yetkili enfeksiyon hastalıkları uzmanı ve Beyaz Saray Baş Tıbbi Danışmanı Dr. Anthony Fauci köpeklerin ses tellerinin kesildiği ve böceklerin onları canlı canlı yiyebilmesi için kafeslere kapatıldığı deneylere 2 milyon dolar harcamakla suçlanıyor.

25.10.2021Dünya
Muhammed Salah, Premier Ligde tarih yazıyor

Muhammed Salah, Premier Lig'de tarih yazıyor

Liverpool'un Mısırlı yıldız kanat oyuncusu Muhammed Salah, "İngiltere Premier Lig tarihinin en skorer Afrikalı futbolcusu" oldu.

25.10.2021Futbol
Genç hakem kanseri yendi ve sahalara döndü

Genç hakem kanseri yendi ve sahalara döndü

Ankara İl Hakemi olarak görev yapan 23 yaşındaki Emrehan Efe Akdoğan’a Şubat ayında orta yutak kanseri teşhisi konuldu. 9 ay süren tedavi sonunda kanseri yenen Akdoğan, geçen hafta İl Hakem Kurulu tarafından yapılan fiziki testi de geçerek ilk maçını yönetti.

25.10.2021Futbol
Kurtulmuştan 10 büyükelçiye sert tepki

Kurtulmuş'tan 10 büyükelçiye sert tepki

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Teşkilat Akademisi" programı için geldiği Van'da yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, 10 büyükelçinin açıklamasına ilişkin, "Türkiye, asla ve asla kendisine talimat veren bir üslupla konuşulmasına ne müsaade eder ne de bundan sonra müsaade edecektir. Dolayısıyla herhangi bir dış gücün, ister büyükelçileri, ister dışarıdaki araştırma merkezleri, ister yayın organları üzerinden oluşturdukları algılarla Türkiye'yi hizaya sokma çabalarını tamamıyla reddediyor ve geri iade ediyoruz." dedi.

24.10.2021Gündem
Nijerya, dijital para birimi e-Nairayı yarın piyasaya sürecek

Nijerya, dijital para birimi "e-Naira"yı yarın piyasaya sürecek

Nijerya Merkez Bankası (CBN), kripto para kullanımının yasaklanmasının ardından dijital para birimi "e-Naira"yı pazartesi piyasaya süreceğini bildirdi.

24.10.2021Ekonomi
Ersan Ercan yeniden Türkiye Bilardo Federasyonu başkanı seçildi

Ersan Ercan yeniden Türkiye Bilardo Federasyonu başkanı seçildi

Türkiye Bilardo Federasyonu 5. Genel ve Mali Olağan Genel Kurulu'nda, Ersan Ercan yeniden başkanlığa seçildi.

24.10.2021Diğer
Remscheid camisi ibadete açıldı

Remscheid camisi ibadete açıldı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde bulunan Remscheid şehrinde inşa edilen Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı merkez camisi ibadete açıldı.

24.10.2021Avrupa
‘Geleceğin şartlarına uyumlu tarım ürünleri yetiştirmeliyiz’

‘Geleceğin şartlarına uyumlu tarım ürünleri yetiştirmeliyiz’

Bir yanda iklim krizinin etkileri artarken diğer yandaysa Paris İklim Anlaşması’nın Meclis’te onaylanması, Çevre Bakanlığı’nın ismine ‘iklim’in de eklenmesi gibi olumlu gelişmeler yaşanıyor. Peki, bu gelişmeler ışığında bizi nasıl bir gelecek bekliyor? Başta İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu olmak üzere doğanın korunmasıyla ilgili hemen tüm çalışmaların içinde yer alan, geçmişte Milli Parklar genel müdürlüğü yapmış olan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’a aklımızdaki soruları yönelttik.

24.10.2021Hürriyet Pazar
Paul Walker kimdir, ne zaman ve neden öldü

Paul Walker kimdir, ne zaman ve neden öldü?

Amerikalı ünlü aktör Paul Walker kızı Meadow Walker'ın evlenmesi ile birlikte yeniden hayranları tarafından sevgilyle anıldı. Özellikle Hızlı ve Öfkeli filminden tanıdığımız Paul Walker'ın ölüm nedeni ve hayatı merak konusu oldu. Paul Walker'ın kızı Meadow Walker'a düğünde babasını temsilen, Hızlı ve Öfkeli'deki yakın arkadaşı Vin Diesel gelini teslim etme görevini üstlendi. Peki, Paul Walker kimdir, ne zaman ve neden öldü? İşte unutulmaz aktör Paul Walker hakkında merak edilenler...

23.10.2021Hayat
TOSFED’de Üçlertoprağı tek aday

TOSFED’de Üçlertoprağı tek aday

27 Ekim Çarşamba günü Ankara’da gerçekleşecek olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 2021 Seçimli Olağan Genel Kurulu’na, halen bu görevi sürdürmekte olan Eren Üçlertoprağı tek aday olarak giriyor.

23.10.2021Diğer
NASA Ay’a insansız uçuş gerçekleştirecek

NASA Ay’a insansız uçuş gerçekleştirecek

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Ay görevi olan ve aynı zamanda Ay’a ilk kadın astronotu da götürecek olan ‘Artemis’ programı kapsamında insansız uçuş denemesi Artemis 1 görevi için mega ay roketinin Şubat 2022’de kalkmasının hedeflendiğini belirtti.

23.10.2021Dünya
Rusya can kaybında yine rekor kırdı

Rusya can kaybında yine rekor kırdı!

Rusya'da koronavirüs vakaları ve virüs kaynaklı can kayıpları her gün artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Devlet Başkanı Putin ülke geneli bir haftalık tatil emri vermiş, ayrıca başkent Moskova'da 28 Ekim-7 Kasım'da kısmi kapanmaya gidileceği bildirilmişti. Alınan tüm tedbirlere rağmen son 24 saatte 37 bin 678 vaka ile "en yüksek günlük vaka sayısı", 1075 ölü ile "en yüksek günlük can kaybı sayısı" kayıtlara geçti.

23.10.2021Dünya
BMden bir  Myanmar uyarısı daha

BM'den bir Myanmar uyarısı daha!

Birleşmiş Milletler, Myanmar'da darbeyle yönetime el koyan ordunun, ülkenin kuzey bölgelerine asker sevkiyatını yoğunlaştırmasının ardından darbe karşıtı gruplar ve sivillere yönelik şiddetin vahim boyutlara yükselmesinden endişe edildiğini bildirdi.

23.10.2021Dünya
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Sivasta konuştu: Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Sivas'ta konuştu: Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Hizmette siyaset olmaz dedik, hizmet millete yapılır. Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz. Milli iradeye sahip çıkamayan iktidarları da gördük. Nerede gördük 28 Şubat'ta, 1980'de, 1971'de, 1960'ta gördük" dedi.

22.10.2021Gündem
AK Parti Genel Başkan Vekili Yıldırım: Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz

AK Parti Genel Başkan Vekili Yıldırım: 'Milli irade olmadan devlet idaresi olmaz'

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, "15 sene milletin önüne sandık koyduk. 15 sene hesap verdik ve hala hesap veriyoruz, vermeye de devam ediyoruz. Millet iradesi devlet idaresine dönüşmedikçe Türkiye'nin kat edeceği yol yok." dedi.

22.10.2021Gündem
Yargıtay 7 sanık için beraat kararını bozmuştu: Balyoz sanıkları yeniden hakim karşısında

Yargıtay 7 sanık için beraat kararını bozmuştu: 'Balyoz' sanıkları yeniden hakim karşısında

YARGITAY'ın 'Balyoz' davasında 7 sanık için verilen beraat kararını bozmasının ardından aralarında 28 Şubat Davası'ndan hükümlü bulunan eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu 6 sanık, yeniden hakim karşısına çıktı. Sanıklar yerel mahkemenin verdiği beraat kararında direnmesini talep etti. Sanık Doğan'ın avukatının Yargıtay'ın bozma ilamına karşı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itiraz etmesi yönünde talepte bulunduğunu fakat Başsavcılığın itirazı olumlu ya da olumsuz bir şekilde değerlendirmediğini dikkate alan heyet, Başsavcılığa dilekçe yazarak itirazın akıbetinin sorulmasına ve gelen cevabın ardından bozmaya uyulup uyulmayacağı noktasında karar vereceğini belirtti.

22.10.2021Gündem
Tel Rıfatlılar PKK ve Esed rejimini protesto etti

Tel Rıfatlılar PKK ve Esed rejimini protesto etti

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK tarafından topraklarından zorla göç ettirilen Tel Rıfatlılar, Türkiye sınırında sığındıkları Azez ilçesinde YPG/PKK ve Beşşar Esed rejimini protesto ederek topraklarının terörden arındırılmasını istedi.

22.10.2021Dünya
İngiltere’de perakende satışlar eylülde daraldı

İngiltere’de perakende satışlar eylülde daraldı

İngiltere’de perakende satışlar, eylülde yüzde 0,2 azalarak beklentilerin altında kaldı.

22.10.2021Ekonomi
Son dakika Erbakan ve Milli Görüş Sempozyumu... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Davasına son nefesine kadar sahip çıktı

Son dakika! Erbakan ve Milli Görüş Sempozyumu... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Davasına son nefesine kadar sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erbakan ve Milli Görüş Sempozyumu'na video konferans ile katıldı. "94 ruhu 2053 vizyonu ile çalışmaya devam edeceğiz" diyen Erdoğan, Necmettin Erbakan için "Davasına son nefesine kadar sahip çıktı. Fil dişi kulelerde ahkam kesmek yerine milletinin içinde vizyon sahibi bir insandı." ifadelerini kullandı.

22.10.2021Gündem
Siber suçlular çok profesyonelleşti

Siber suçlular çok profesyonelleşti

Almanya Federal Bilgi Güvenliği Dairesi (BSI), 2021 raporunda siber saldırılar konusunda uyarırken, siber suçluların çok daha profesyonelleştiğini belirtti. Merkezi Bonn’da bulunan ve Federal İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet BSI, siber saldırıların oluşturduğu tehdidin önemli ölçüde büyüdüğüne dikkati çekti.

22.10.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

Marşların kitabı

Cumhuriyet Bayramı’nın yaklaştığı günlerde güncel bir kitap yayımlandı.

28.10.2021

İstanbul’da neler oluyor?

Gece eğlencelerinde saatler yavaş yavaş uzamaya, eğlence tutkunları özlemini duydukları gecelere uzun süre sonra yeniden adapte olmaya başladı. Çok da zor olmadı aslında. Peki İstanbul’da yeni neler var? Gittim, gezdim ve sizler için yazdım.

28.10.2021

Demokrasiyi, 29 Ekim ile köklendirmek!

Kemalizm; Demokrasiyi, geniş anlamda ‘Cumhuriyetçilik’ ile köklendiren bir ideolojidir.

28.10.2021

Bir tweet’i ile iki yıl önce ‘evet’ dediğine bugün ‘hayır’ diyor

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun dünkü konuşmasından sonra CHP grubunun, Irak-Suriye’de PKK ve DEAŞ terör örgütleriyle mücadele amacıyla TBMM’ye sunulan tezkereye “hayır” oyu açıklaması, PKK’nın siyasi kolu HDP ile ilişkisini resmileştirmiş oldu.

27.10.2021

Kime yaradı?

Bu ayıp bir sual.

27.10.2021

Ümmü Gülsüm’ü dinlerken

Mega plaktan bir Ümmü Gülsüm paketi geldi.

24.10.2021

Tutkulu bir dönem başlıyor

Dolunay dönemini geride bırakarak daha sakin bir haftaya giriyoruz. Umarım geçen hafta etrafı kırıp dökmediniz, ilişkilerinize zarar vermediniz. Bu hafta o kadar kötü değil. Evinizle, ailenizle ilgilenin ve tartışmalardan kaçının.

24.10.2021