EKSTRA
MENÜ

Staj

Staj ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Staj haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.724 Staj haberi bulunmuştur.

Staj Haberleri

Anadolu’daki gençler için ‘ilk fırsat’

Anadolu’daki gençler için ‘ilk fırsat’

Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri işsizlik. TÜİK 2019 verilerine göre Türkiye’de üniversite eğitimi almış gençler arasındaki işsizlik oranı yüzde 36.

5.07.2020Ekonomi
Kadınlara özel pazar kuracaklar

Kadınlara özel pazar kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Bitlis’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

5.07.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Çoklu Baro Düzenlemesi Mecliste... AK Partiden önemli açıklamalar

Son dakika haberler... Çoklu Baro Düzenlemesi Meclis'te... AK Parti'den önemli açıklamalar

AK Parti Çoklu Baro Düzenlemesi teklifini bugün Meclis'e sundu. "Her Baro Türkiye Barolar Birliği'nde 3 delege ve 1 başkan ile temsil edilecek." diyen AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Üye sayısı 5 binden fazla olan barolarda 2 bin avukatın bir araya gelerek ikinci, üçüncü veya dördüncü bir baro kurabilmesine ilişkin düzenleme getiriyoruz. "ifadelerini kullandı.

30.06.2020Gündem
3500 dolar maaşla staj imkanı Sadece o bölüm için geçerli...

3500 dolar maaşla staj imkanı! Sadece o bölüm için geçerli...

Amerika; gastronomi mezunlarını dünyanın en iyi otellerinde çalışmaya davet ediyor. Yeni mezunlar ya da 3 yıllık aşçılık deneyimi olanlar Amerika’nın açtığı staj programı ile aylık 2500-3500 dolar arası maaşla işe başlıyor.

27.06.2020Ekonomi
Görme engelli Ahizerin öğretmenlik hayali gerçek oldu

Görme engelli Ahizer'in öğretmenlik hayali gerçek oldu

Düzce Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik bölümünün ilk görme engelli öğrencisi olan Ahizer Özbek (25), mezun olduktan sonra, öğretmen olarak Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. Ahizer Özbek ilkokuldan itibaren müzik öğretmeni olmayı hayal ettiğini, öğrencilerine kavuşmak için gün saydığını söyledi.

26.06.2020Eğitim
Kızılay personel alımı başvurusu nasıl yapılır

Kızılay personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Kızılay personel alımı başvuru ekranı, kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan pozisyonlar için müracaatları kabul ediyor. Şu ana kadar pek çok alanda istihdam sağlayan Kızılay, staj başvurusu, doktor alımı ve engelli personel alımı gibi pek çok pozisyon için süreci tamamlıyor. Peki, Kızılay personel alımı ve staj başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

23.06.2020Gündem
ABD başkanı Donald Trump, göçmen ve çalışma vizelerini yıl sonuna kadar askıya aldı

ABD başkanı Donald Trump, göçmen ve çalışma vizelerini yıl sonuna kadar askıya aldı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye göçmen girişi kısıtlamasını, bazı çalışma vizelerini de kapsayacak şekilde genişlettiği ve bu durumu yıl sonuna kadar uzattığı kararnameyi imzaladı.

23.06.2020Dünya
Türkiyede ilk sanal savunma fuarı kapılarını açıyor

Türkiye'de ilk sanal savunma fuarı kapılarını açıyor

Güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının yerli ve milli çözümlerle karşılanması ve yüksek katma değerli ürünlerin ihracatıyla ülke ekonomisine katkıda bulunulması için çalışmalar yürüten SAHA İstanbul, savunma sanayisinde ürün ve kabiliyetlerin tanıtılması için sanal fuar uygulamasını hayata geçiriyor.

22.06.2020Teknoloji
Akkuyuda çalışmak için Rusyada eğitim alan gençler süreci Hürriyete anlattı: Hataya yer yok

Akkuyu'da çalışmak için Rusya'da eğitim alan gençler süreci Hürriyet'e anlattı: Hataya yer yok

Akkuyu’da çalışmak üzere Rusya’da 6.5 yıl süren zorlu eğitimden geçen gençlerden 6’sı Hürriyet’e konuştu: Eğitimler çok detaylı, ciddi ve sertti. Hataya yer yoktu. Çernobil’i anlatan dersler vardı. Bir dersten kalmamız bile bizim için son demekti. Sokağa bakınca Rus edebiyatında yaşıyor gibiydik. Bize bir şeyi asla unutturmuyorlardı; hataya yer yok. Her şeyi bilmeniz gerekiyordu.

22.06.2020Ekonomi
Akbank bünyesinde dijital staj uygulaması başlıyor

Akbank bünyesinde dijital staj uygulaması başlıyor

Akbank, 15 Haziran itibarıyla dijital staj uygulamasına başlıyor. Staj programı 1 ay sürecek.

16.06.2020Teknoloji
İki yıldır aranan Bank Asyanın avukatı Ankarada altınlar ve paralarla yakalandı Serveti şaşırttı

İki yıldır aranan Bank Asya'nın avukatı Ankara'da altınlar ve paralarla yakalandı! Serveti şaşırttı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında aranan Bank Asya ile firari emniyet imamı Osman Hilmi Özdil'in avukatlığını yapan Orhan Karakuş, Ankara'da saklandığı evde 19 bin 125 dolar, 19 bin 250 avro, 100'er gramlık 3 külçe altın, 3 altın bilezik, 1 küçük altın, 1 Cumhuriyet altını ve 25 tane 1 dolar ile yakalandı. Yaklaşık iki yıldır aranan Karakuş'un ayrıca Bank Asya'da 3 milyon 769 bin 810 liralık hesabı, Ankara'da 2 dairesi, 1 çalışma ofisi, Antalya'da arsa, araba ve eşinin adına 2 kooperatif hissesi olduğu belirlendi.

14.06.2020Gündem
Seminerler iptal mi edildi MEBden Haziran 2020 öğretmen seminerleri açıklaması

Seminerler iptal mi edildi? MEB'den Haziran 2020 öğretmen seminerleri açıklaması

Öğretmenlerin meslek içi eğitimi olarak adlandırılan seminer dönemleri ile ilgili son gelişme, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre öğretmenler, 22-30 Haziran tarihleri arasında seminerlere çevrimiçi veya yüz yüze yöntemi katılabilecek. Seminerler, öğretmenlerin kendi okullarında ya da bulundukları illerdeki okullarda yapılacak. İşte, MEB'in açıkladığı Haziran 2020 öğretmen seminerleri hakkında detaylı bilgiler

11.06.2020Eğitim
DGS başvurusu nasıl yapılır ÖSYM DGS 2020 başvuru ücreti ve detaylar

DGS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM DGS 2020 başvuru ücreti ve detaylar

DGS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı ve ardından başvurular başladı. DGS başvurusu 2020 yılında 9-17 Haziran tarihlerinde ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılacak. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden sınav başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan adaylar, 2 yıllık eğitimlerini 4 yıllık diplomaya dönüştürebilme amacıyla ter dökecek. ÖSYM yayınladığı kılavuz içerisinde bu yıl sınav ücretinin ne kadar olacağını da açıkladı.

10.06.2020Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk imzaladı.... MEBden karne genelgesi

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Selçuk imzaladı.... MEB'den karne genelgesi

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) ilkokul ve ortaokul karneleri elektronik ortamda erişime açılacak, liselerde ise ikinci dönem için karne basılı ortamda düzenlenmeyecek. Liselerde "teşekkür", "takdir", "onur" ve "üstün başarı" belgeleri ile diplomalar öğrenciler tarafından teslim alınabilecek. Kovid-19 salgını nedeniyle yığılmalara meydan vermemek için okul müdürlüklerince yapılacak planlama çerçevesinde 22 Haziran'dan itibaren diploma ve belgeler öğrencilere teslim edilmeye başlanacak.

10.06.2020Gündem
AK Partili Özkan: Baroların seçim sisteminde değişiklik öngörmüyoruz

AK Parti'li Özkan: Baroların seçim sisteminde değişiklik öngörmüyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, barolarla ilgili düzenlemeye ilişkin, "Barolar birliği kendi yönetimini, organlarını belirleyecek. Baroların seçim sisteminde bir değişiklik öngörmüyoruz. Mevcut seçim sistemi uygulanacak" dedi.

10.06.2020Gündem
Ersin Yazıcı kimdir ve nerelidir Antalya Valisi Ersin Yazıcı hakkında resmi bilgiler

Ersin Yazıcı kimdir ve nerelidir? Antalya Valisi Ersin Yazıcı hakkında resmi bilgiler

Ersin Yazıcı, Antalya Valisi olarak atanmasının ardından bölgede yaşayan pek çok vatandaşın araştırdığı isim olmaya başladı. Antalya Valisi olmadan önce Balıkesir'de görev alan Ersin Yazıcı, Ardanuç ve Karaman kaymakamlıkları ile Rize Valiliği görevinde bulundu. Ersin Yazıcı'nın son görev yeri ise Balıkesir Valiliği oldu. Peki, Antalya Valisi Ersin Yazıcı kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

10.06.2020Gündem
İnci Sezer Becel kimdir nereli Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel nerelerde görev yaptı

İnci Sezer Becel kimdir nereli? Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel nerelerde görev yaptı?

İnci Sezer Becel kimdir sorusu, Yeni Nevşehir Valisi olarak atanmasının ardından pek çok vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı. 10 Haziran 2020 tarihli Valiler Kararnamesi ile Nevşehir Valisi olarak atanan İnci Sezer Becel, yeni görev yerinde hizmet etmeye başlayacak. Peki, İnci Sezer Becel kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

10.06.2020Gündem
Hülya Avşar: Riva’da çiftlik yaptırıyorum

Hülya Avşar: Riva’da çiftlik yaptırıyorum

Hülya Avşar önceki gün kızı Zehra’nın staj yaptığı Etiler’deki bir mimarlık ofisinde objektiflere yansıdı. Avşar, Riva’da bir çiftlik yaptırdığını söyledi: “Hayalimi Zehra’yla gerçekleştiriyorum. Çiftlikte tenis kortu bile olacak.”

10.06.2020Magazin
Staj zorunluluğu olan öğrencilere muafiyet de var sınav da

Staj zorunluluğu olan öğrencilere muafiyet de var sınav da

Virüs salgınıyla birlikte uzaktan eğitim deneyimini yaşamımıza katan 2019-2020 eğitim öğretim yılının bitmesine sayılı günler kaldı. Şimdi sıra staj zorunluluğu olan okullarda öğrencilerin stajlarını tamamlamasında. Staj yapma zorunluluğu olan öğrencilerin nasıl bir yol izleyeceği MEB ve YÖK tarafından açıklandı.

9.06.2020Eğitim
Salih Bezcinin oğlu Efe Bezci kimdir Efe Bezcinin eşi Çağla Baykam hakkında bilgiler

Salih Bezci'nin oğlu Efe Bezci kimdir? Efe Bezci'nin eşi Çağla Baykam hakkında bilgiler

İki yıl önce Çırağan Sarayı’nda ATO eski başkanı Salih Bezci’nin oğlu Efe Bezci, Reyhan Çağla Bezci ile görkemli bir düğünle nikah masasına oturmuştu. Çift şiddet iddialarıyla gündeme geldi. Peki, Salih Bezci'nin oğlu Efe Bezci kimdir? Efe Bezci'nin eşi Çağla Baykam hakkında bilgiler...

9.06.2020Magazin
Bursa Uludağ Üniversitesinde eğitim Google Meet üzerinden sürecek

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde eğitim Google Meet üzerinden sürecek

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Senatosu, yaz öğretimi uygulamasının "Google Meet" üzerinden 28 Temmuz-4 Eylül'de gerçekleştirilmesine karar verdi.

9.06.2020Teknoloji
DGS başvuru tarihi ne zaman 2020 DGS başvurusu ne zaman

DGS başvuru tarihi ne zaman? 2020 DGS başvurusu ne zaman?

Her yıl, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından organize edilen Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) bu yılki etabı için araştırmalar hız kazandı. Binlerce adayın ter dökeceği DGS'nin 2020 etabı için hazırlıklarına devam eden adaylar bir yandan da tarih bilgisi sorguluyor. DGS başvuru tarihi ne zaman? 2020 DGS başvuru ne zaman?

8.06.2020Gündem
Öğretmenlerin yaz dönemi çalışmaları yüz yüze olacak

Öğretmenlerin yaz dönemi çalışmaları yüz yüze olacak

Normalleşme süreci kapsamında 1 milyona yakın öğretmenin yaz dönemi mesleki çalışmaları, 22-30 Haziran'da yüz yüze ve çevrim içi düzenlenecek. Öğretmenler, kendi okullarında ya da bulundukları illerdeki okullarda mesleki çalışmalarını yapabilecek.

8.06.2020Eğitim
Online staj yapılabilecek

Online staj yapılabilecek

Staj zorunluluğu bulunan bölümlerde okuyanlar üniversitelerden nasıl mezun olacak? Çok sayıda soru gelen bu konuyu YÖK’e sordum. YÖK isteyen üniversitenin online staj da yaptırabileceğini açıkladı.

6.06.2020Eğitim
Güzel sanatlar ve sporda da evden sınav

Güzel sanatlar ve sporda da evden sınav

YÖK, üniversitelerde dönem sonu sınavlar için uygulanacak ilkeleri belirleyerek üniversitelere gönderdi. Sınavlar yüz yüze değil, dijital imkânlar veya ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak yapılacak. Merak edilen konulardan biri de güzel sanatlar ve spor bilimleri fakülteleri ile konservatuvar sınavlarının nasıl yapılacağı oldu. Her üniversite belirlenen kurallara göre farklı yöntemlerle değerlendirme yapacak.

6.06.2020Eğitim
Mardin Kalesi gün yüzüne çıkıyor

Mardin Kalesi gün yüzüne çıkıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destek verdiği ve Mardin Artuklu Üniversitesinin bilimsel yürütücülüğünü üstlendiği, ‘Mardin Kalesinde Taşınır ve Taşınmaz Kültürel Mirasın Ortaya Çıkarılması Projesi için düğmeye basıldı.

5.06.2020Seyahat
‘On paralık roman’ların yazarından polisiyeler

‘On paralık roman’ların yazarından polisiyeler

‘Dime novel’ ya da ‘on paralık roman’ diye adlandırılan kolay okunan, heyecanlı polisiye öyküler, 1920’lerde pazartesi ve perşembe günleri fasiküller halinde Osmanlıca yayımlanıyordu. Merve Köken ve Bilge Kösebalaban, bu fasiküllerden derlediği İskender Fahrettin Sertelli’nin beş polisiyesini ‘Makineli Kafanın Hikâyesi’ kitabında bir araya getirdi.

5.06.2020Kitap Sanat
Mardinli Markus’a Kanada yolu göründü

Mardinli Markus’a Kanada yolu göründü

İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan dünyaca ünlü Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nin (CERN) liseli öğrenciler arasında düzenlediği yarışmada 500 proje arasından finale kalan Mardinli Markus Acar’a (18), Kanada’nın önde gelen 4 üniversitesi birden kapılarını açtı. çağrılan Acar, tercihini maddi şartlarını da göz önünde bulundurarak Kanada’daki McMaster Üniversitesi’nden yana kullandı.

3.06.2020Eğitim
Aksaray Üniversitesi, İHA geliştirme desteği almaya hak kazandı

Aksaray Üniversitesi, İHA geliştirme desteği almaya hak kazandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan “ASÜ Up Great” takımı, İnsansız Hava Aracı (İHA) geliştirme desteği almaya hak kazandı.

3.06.2020Teknoloji
Turkcell’de işe alım süreci online olarak gerçekleştiriliyor

Turkcell’de işe alım süreci online olarak gerçekleştiriliyor

Turkcell, COVID-19 döneminde artan müşteri ihtiyaçları doğrultusunda, ilgili departmanlarda çalışmak üzere yeni yazılım geliştirme uzmanları işe alacak. Yerli ve milli teknoloji geliştirmek üzere çalışacak uzmanların işe alım süreçleri tamamen dijital ortam üzerinden gerçekleştirilecek.

1.06.2020Teknoloji
Meslek liselerinde uzaktan eğitim düzenlemeleri

Meslek liselerinde uzaktan eğitim düzenlemeleri

Türkiye’de uzaktan eğitim sistemi her geçen gün daha iyi bir noktaya doğru ilerlerken, bu yeni sistemin uygulanması sırasında ortaya çıkan soru ve sorunlar da hızla yanıtlanmaya ve giderilmeye çalışılıyor. MEB tarafından yapılan açıklamayla mesleki ve teknik eğitim liselerinde öğrenim gören öğrencilerin sorularına da açıklık getirildi.

29.05.2020Eğitim
Son dakika... İTÜden staj kararı

Son dakika... İTÜ'den staj kararı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), mezuniyet durumunda olup stajlarının bir kısmını tamamlamış öğrencilerin yarım kalan stajlarının kabulüne karar verdi. İTÜ Rektörlüğü'nün yaptığı açıklamada "Mezuniyet aşamasına gelip staja hiç başlamamış öğrencilerin, online staj kapsamının ve süresinin Fakültelerce kararlaştırılıp ivedi bir şekilde ilanının,uygun olduğuna karar verildi." ifadeleri kullanıldı.

27.05.2020Gündem
YÖK dijital sınav ilkelerini belirledi

YÖK dijital sınav ilkelerini belirledi

YÖK, dönem sonu dijital sınavlar için öğrencilere teknik destek sağlanmasından sınav güvenliğine kadar uygulanacak ilkeleri belirleyerek, üniversitelere gönderdi.

27.05.2020Eğitim
Üniversitedeki dönem sonu sınavlarının nasıl yapılacağı belli oldu Sorular rastgele seçilecek

Üniversitedeki dönem sonu sınavlarının nasıl yapılacağı belli oldu! Sorular rastgele seçilecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerde dijital ortamda gerçekleştirilecek dönem sonu sınavların temel ilkelerini belirledi. Buna göre sorular rastgele seçilecek, sınav esnasında tam ekran kullanılacak ve tarayıcı kilidi işlevselleştirilecek.

26.05.2020Gündem
İlk görüşte aşk değil

İlk görüşte aşk değil

Aile Meclisi bu hafta CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile avukat eşi Sebla Başarır’ın evine konuk oldu. Bir açılışta tanışmışlar. “İlk görüşte aşk mı” diye soruyorum. Sebla Başarır, “Hayır, ilk görüşte gıcık olmaktı benimki. Konuşuyorsunuz yüzünüze bakmıyor” diyor gülerek. Eşi de o anları “Sebla’yı gördüm dengem bozuldu. Heyecandan bakamadım ki” diye anlatıyor.

23.05.2020Gündem
Yazılımcı yetiştiren program, genç mühendislere iş kapısı açtı

Yazılımcı yetiştiren program, genç mühendislere iş kapısı açtı

IBM Türkiye'nin, genç mühendislere yatırım yoluyla istihdamın kesintisiz şekilde desteklenmesi ve tüm sektörlere yeni teknolojilerle donatılmış bir kuşağın kazandırılması amacıyla başlattığı IBM BeeZ Programı sayesinde birçok yazılımcı adayı iş sahibi oldu.

19.05.2020Teknoloji
Teknolojiden ve dijitalden anlayanlar avantajlı

Teknolojiden ve dijitalden anlayanlar avantajlı

Prof. Dr. Cemali Dinçer, öğrenciler ile çevrimiçi platformda bir araya geldi. Salgın sürecinde evlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtlayan Dinçer, bu süreçte kendisini teknoloji ve dijital teknikler konusunda geliştirenlerin, iş bulmada avantajlar elde edebileceğine dikkat çekti.

19.05.2020Teknoloji
Merkez Bankası 2019a ilişkin Yıllık Faaliyet Raporunu yayımladı

Merkez Bankası 2019'a ilişkin Yıllık Faaliyet Raporu'nu yayımladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, Yeni Ekonomik Programın oluşturulması sürecinde hükumet ile varılan mutabakatla uyumlu olarak 2020-2022 dönemi için enflasyonun 2022'ye doğru yüzde 5 düzeyine yakınsamasının hedeflendiğini belirterek, bankanın bu hedefe ulaşmak için elindeki tüm politika araçlarını etkin şekilde kullanmaya devam edeceğini vurguladı.

18.05.2020Ekonomi
Binlerce demir yolu çalışanının işi tehlikede

Binlerce demir yolu çalışanının işi tehlikede!

Alman Demir Yolları Şirketi’nin (DB) binlerce çalışanı Kovid-19 salgını nedeniyle işini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. DB çalışanı Sendikası (EVG) şirketin tasarruf önlemleri çerçevesinde 10 bin çalışanın işine son vereceğini duyurdu.

17.05.2020Avrupa
Seda Akgülün son hali sosyal medyaya konu oldu - Seda Akgül kimdir

Seda Akgül'ün son hali sosyal medyaya konu oldu - Seda Akgül kimdir?

Sokağa çıkma yasağına isyan eden Seda Akgül’ün son hali ve sözleri sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. ‘Ya korona canımı alsın daha iyi’ Ben bunu demek üzereyim. Ben coronadan ölmeyi tercih ediyorum.’ Sözleriyle şaşırtan Seda Akgül’ün hayatına ilişkin detaylar da bir kez daha gündeme geldi. İşte Seda Akgül’ün son durumu ve hayatıyla ilgili bilgiler…

12.05.2020Magazin
Öğrenciler Kovid-19 kaynaklı sorunlara çözüm arayacak

Öğrenciler Kovid-19 kaynaklı sorunlara çözüm arayacak

Kovid-19 dolayısıyla kuruluşların yaşadığı problemlere modelleme ve simülasyon uygulamalarını kullanarak çözüm geliştirilmesi amacıyla 15-20 Mayıs'ta online hackathon düzenlenecek. Simathon-2020'de, verilen vakalar doğrultusunda çalışan simülasyon modelleri oluşturulması ve soruna yönelik yenilikçi çözümler geliştirilmesi amaçlanıyor.

12.05.2020Eğitim
8 Mayıs

8 Mayıs

İkinci Dünya Savaşı 1 Eylül 1939’da Almanya’nın Polonya’yı işgaliyle başladı. ‘Müttefik Devletler’ olarak nitelenen Fransa, Birleşik Krallık (İngiltere), Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Sovyetler Birliği (SB) ve Çin ile ‘Mihver Devletler’ denilen Almanya, İtalya ve Japonya arasında sürdürülen bu savaş, 1945 yılına kadar devam etti.

9.05.2020Avrupa
Çocuklarınıza sorumluluk verin

Çocuklarınıza sorumluluk verin

Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu gösteren öncülerden biridir. Stres ve beden dili kavramlarını Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte Türkiye’ye tanıttı. 1989 yılında yayınlanan “Üstün Başarı” kitabı öğrenmenin nörobilimsel temelleri ile öğrencilerin ihtiyaçları arasında köprü kuran ilk çalışma oldu.

8.05.2020Eğitim
1 milyon yazılımcı için sektör de seferber oldu

1 milyon yazılımcı için sektör de seferber oldu

Türkiye'nin 1 milyon yazılımcı hedefi koyduğu projede, detayların belirlenmesi sürecine sektör temsilcileri de dahil oldu. Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) ile görüşmelere başladıklarını belirten Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Başkanı Rahmi Aktepe, video konferanslarla projeye ilişkin eğitim, sertifika ve istihdam konularını değerlendireceklerini söyledi.

3.05.2020Ekonomi
Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, Nuran Çakmakçının sorularını yanıtladı

Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, Nuran Çakmakçı'nın sorularını yanıtladı

Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, Hürriyet Gazetesi Eğitim Yazarı Nuran Çakmakçı'nın Instagram hesabı ile Hürriyet Youtube kanalında canlı yayın konuğu oldu.

1.05.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Hedef Türkiye’den unicorn çıkarmak

Lise yıllarında web sitesi yaparak erken yaşta para kazanır.

28.06.2020

OnlIne staj yapılabilecek

Staj zorunluluğu bulunan bölümlerde okuyanlar üniversitelerden nasıl mezun olacak? Çok sayıda soru gelen bu konuyu YÖK’e sordum. YÖK isteyen üniversitenin online staj da yaptırabileceğini açıkladı.

6.06.2020