EKSTRA
MENÜ

Anadolu Unıversıtesı

Anadolu Unıversıtesı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Anadolu Unıversıtesı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 37.161 Anadolu Unıversıtesı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir'de yer alan devlet üniversitesidir. Üniversitenin temeli, 1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi , Eskişehir Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Eskişehir Eğitim Enstitüsü'ne dayanır. 1982 yılında YÖK Kanunu ile birlikte EİTİA (Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi) ve EDMMA (Eskişehir Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi) Anadolu Üniversitesi'ne dönüşmüştür.

 

Anadolu Unıversıtesı Haberleri

AÖF sınavları ne zaman, online mı olacak AÖF sınav tarihleri açıklandı

AÖF sınavları ne zaman, online mı olacak? AÖF sınav tarihleri açıklandı

AÖF sınav tarihleri ile ilgili kurum tarafından açıklama yapıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde eğitim gören öğrenciler kurum tarafından belirtilen tarihlerde kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlıyorlar. AÖF YKS ek tercih kayıt işlemleri 26 Ekim'de başladı ve 1 Kasım'da sona erecek. Peki, AÖF sınavları ne zaman, online mı olacak?

27.10.2021Gündem
AÖF sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak 2021 AÖF vize sınav tarihleri belli oldu

AÖF sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? 2021 AÖF vize sınav tarihleri belli oldu!

AÖF güz dönemi ara sınav tarihleri için geri sayım başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2021-2022 güz dönemi sınav takvimi kayıt işlemlerinin sona ermesinin ardından gündeme geldi. Binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleşecek olan söz konusu sınavlar kasım ayında organize edilecek. Sınavdan önce AÖF sınav giriş belgesi üniversitenin internet sitesinden online olarak yayımlanacak. Peki, AÖF sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, AÖF sınav tarihleri ve konu hakkında ayrıntılı bilgiler.

25.10.2021Gündem
Bu mesleklere uzak duruluyorlar

Bu mesleklere uzak duruluyorlar

Kadınlar cinsiyete dayalı önyargılar nedeniyle fen bilimleri, matematik ve teknoloji alanlarındaki mesleklerden uzak duruyor.

25.10.2021Eğitim
AÖF Güz Dönemi Ara Sınav tarihleri belli oldu Açıköğretim sınavları ne zaman

AÖF Güz Dönemi Ara Sınav tarihleri belli oldu! Açıköğretim sınavları ne zaman?

AÖF ara sınav tarihleri için araştırmalar başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler heyecanla sınavları beklemeye başladılar. Sınavlar için şimdiden hazırlanmaya başlayan öğrenciler, vize ve final sınavı tarihlerini resmi açıklamalar doğrultusunda sorguluyor. Peki, AÖF güz dönemi sınavları ne zaman yapılacak? İşte kurum tarafından yapılan açıklama

25.10.2021Gündem
Erdoğan Şiddete sıfır tolerans dedi ve sonuna kadar mücadele mesajı verdi

Erdoğan "Şiddete sıfır tolerans" dedi ve sonuna kadar mücadele mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de kadınların özellikle eğitim, üretim, istihdam, siyaset ve sosyal hayatta en fazla ilerleme kaydettikleri dönemin, kendi dönemleri olduğunu belirtti. Şiddete karşı "sıfır tolerans" dediklerini ve bu sorunla yıllardır topyekun bir mücadele içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, tüm ilgili kurumlarla bunun üzerine kararlılıkla gittiklerini vurguladı.

24.10.2021Gündem
Devletten aldıkları destekle baba mesleği hayvancılığı sürdürüyorlar

Devletten aldıkları destekle baba mesleği hayvancılığı sürdürüyorlar

Kırıkkale'de yaşayan üniversite mezunu iki kız kardeş, 5 yıldır baba mesleği hayvancılığı devletten aldıkları destekle devam ettiriyor.

22.10.2021Haber
Üniversite mezunu kız kardeşler devletten destek aldı Şimdi baba mesleğini devam ettiriyor

Üniversite mezunu kız kardeşler devletten destek aldı! Şimdi baba mesleğini devam ettiriyor

Kırıkkale'de yaşayan üniversite mezunu iki kız kardeş, 5 yıldır baba mesleği hayvancılığı devletten aldıkları destekle devam ettiriyor.

22.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Prof. Dr. Orhan Oğuz için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Prof. Dr. Orhan Oğuz için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 98 yaşında hayatını kaybeden Eski Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz için taziye mesajı yayımladı.

21.10.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

ESKİ Milli Eğitim Bakanı ve Marmara Üniversitesi'nin kurucu rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz (97), yine kurucusu olduğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi'ndeki törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Prof. Dr. Oğuz'ın kızı Sedefhan Oğuz, mezarlıkta kendisine teslim edilen Türk bayrağına bağrına basarak gözyaşı dökerken, babasının mezarını çiçeklerle donattı.

21.10.2021Haber
Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

Prof. Dr. Orhan Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

ESKİ Milli Eğitim Bakanlarından, Marmara Üniversitesi’nin kurucu rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz (97), yine kurucusu olduğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ndeki törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

21.10.2021Gündem
Prof. Dr. Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

Prof. Dr. Oğuz, son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul'da 97 yaşında vefat eden eski Milli Eğitim Bakanlarından, Anadolu Üniversitesi kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz'un cenazesi, memleketi Eskişehir'de toprağa verildi.

21.10.2021Eğitim
Prof. Dr. Orhan Oğuz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camiinde tören düzenlendi

Prof. Dr. Orhan Oğuz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde tören düzenlendi

Eski Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

20.10.2021Haber
Prof. Dr. Oğuz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camiinde tören düzenlendi

Prof. Dr. Oğuz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde tören düzenlendi

Eski Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

20.10.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Oğuz için Marmara Üniversitesi’nde tören

Prof. Dr. Orhan Oğuz için Marmara Üniversitesi’nde tören

Hayatını kaybeden eski Milli Eğitim Bakanları’ndan, Anadolu Üniversitesi kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz için Marmara Üniversitesi’nde (MÜ) tören düzenlendi. 97 yaşında vefat eden Prof. Dr. Oğuz’un Türk bayrağına sarılı naaşı tören kıtası eşliğinde MÜ Rektörlüğü önüne getirildi. Oğuz’un yakınları taziyeleri kabul etti. Oğuz’un hayatının anlatıldığı video tören alınanda kurulan ekrana yansıtıldı.

20.10.2021Eğitim
AÖF sınavları ne zaman, online mı olacak İşte AÖF sınav tarihleri

AÖF sınavları ne zaman, online mı olacak? İşte AÖF sınav tarihleri

AÖF sınavları güz dönemi ve bahar döneminde gerçekleştiriliyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler sınavlara girebiliyorlar. 2021-2022 kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 17 Ekim'de sona erdi. Peki, AÖF sınavları ne zaman, online mı olacak? İşte AÖF sınav tarihleri

20.10.2021Gündem
Prof. Dr. Orhan Oğuz hayatını kaybetti

Prof. Dr. Orhan Oğuz hayatını kaybetti

Eski Milli Eğitim Bakanlarından, Anadolu Üniversitesi Kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz, 97 yaşında hayatını kaybetti.

19.10.2021Eğitim
Orhan Oğuz kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü Prof. Dr. Orhan Oğuz’un biyografisi

Orhan Oğuz kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü? Prof. Dr. Orhan Oğuz’un biyografisi

Orhan Oğuz ile ilgili son dakika haberi geldi. Prof. Dr. Orhan Oğuz’un hayatını kaybettiği açıklandı. Peki Orhan Oğuz kimdir, kaç yaşındaydı? İşte Eski Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Orhan Oğuz hakkında bilgiler

19.10.2021Gündem
Son dakika... Eski Milli Eğitim Bakanı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesinin kurucusu Prof. Dr. Orhan Oğuz hayatını kaybetti

Son dakika... Eski Milli Eğitim Bakanı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin kurucusu Prof. Dr. Orhan Oğuz hayatını kaybetti

Eski Milli Eğitim Bakanı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin kurucusu ve Marmara Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz yaşamını yitirdi.

19.10.2021Gündem
AÖF sınavları ne zaman yapılacak 2021 2022 AÖF Güz Dönemi ara sınav tarihleri yayınlandı

AÖF sınavları ne zaman yapılacak? 2021 2022 AÖF Güz Dönemi ara sınav tarihleri yayınlandı!

AÖF sınav tarihleri için geri sayım başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme ve ders seçimi işlemlerinin 17 Ekim tarihinde tamamlanmasının ardından gözler AÖF vize sınavı tarihlerine çevrildi. Üniversitenin internet sitesinden yapılan açıklamada AÖF güz dönemi ara sınav tarihleri açıklandı. Öğrenciler AÖF akademik takviminde yer alan bilgilere göre söz konusu sınava kasım ayında katılım sağlayacaklar. Peki, AÖF sınavları ne zaman yapılacak? İşte, 2021 2022 AÖF sınav tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

18.10.2021Gündem
AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitiyor İşte AÖF ikinci üniversite bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? İşte AÖF ikinci üniversite bölümleri

AÖF ikinci üniversite kayıtları ağustos ayında başladı. Anadolu Üniversitesi ikinci üniversite kayıtlarını yapmak isteyen öğrenciler işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Adayların başvuru yapabilmesi için YÖKSİS sistemindeki öğrenim bilgilerinin güncel olması gerekiyor. Lisans ve ön lisans bölümlerine başvurular kabul ediyor. Peki, AÖF ikinci üniversite kayıtları ne zaman bitiyor?

14.10.2021Gündem
Umut Oğuz kimdir Fiko karakteriyle tanınıyor

Umut Oğuz kimdir? Fiko karakteriyle tanınıyor

Adanalı dizisinde hayat verdiği Fiko karakteri ile hafızalara kazınan Umut Oğuz, verdiği bir röportajda söyledikleriyle gündeme geldi. . 1999 yılında tiyatro oyunculuğuna başlayan Umut Oğuz, birçok tiyatroda rol aldı. Yıllarca ailesinden şiddet gördüğünü açıklayan Umut Oğuz’un hayatına dair bilgiler merak ediliyor. Peki, Umut Oğuz kimdir, kaç yaşında?

13.10.2021Magazin
AÖF sınavları ne zaman, online mı olacak İşte AÖF sınav tarihleri

AÖF sınavları ne zaman, online mı olacak? İşte AÖF sınav tarihleri

AÖF sınav tarihleri ile ilgili kurum tarafından açıklama yapıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri kayıt yenileme süreci devam ederken sınav tarihlerini araştırmaya başladılar. Kurum tarafından yapılan açıklamada sınav tarihlerinin Mili Eğitim Bakanlığı, ÖSYM tarafından yapılan sınavlar ve pandemi durumuna göre değişebileceği belirtildi. Peki, AÖF sınavları ne zaman, online mı olacak?

12.10.2021Gündem
Formasyon başvurusu nasıl yapılır Anadolu Üniversitesi Pedagojik formasyon sertifika programı başvuruları başladı

Formasyon başvurusu nasıl yapılır? Anadolu Üniversitesi Pedagojik formasyon sertifika programı başvuruları başladı

Formasyon başvurusu resmen başladı. Anadolu Üniversitesi’nden Pedagojik formasyon sertifika programıyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Başvuruları aktif edilmiş olup 12 Ekim 2021 23:59 tarihine kadar Aday İşlemleri Sistemi üzerinden başvuru yapılabilir.” İfadelerine yer verildi. Peki, pedagojik formasyon başvurusu nasıl yapılır?

12.10.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek, başvuru uzatıldı mı 2021 2022 AÖF kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek, başvuru uzatıldı mı? 2021 2022 AÖF kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme tarihleri Anadolu Üniversitesi'nden yapılan açıklama ile uzatıldı. Üniversite eğitimlerini açıktan tamamlayan öğrenciler, AÖF kayıt yenileme işlemlerini bu hafta sonuna kadar gerçekleştirecekler. Güz yarıyılı Açıköğretim kayıt yenileme başvurusunu http://aosogrenci.anadolu.edu.tr internet sitesinden yapacak adaylar, 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecekler. Gözler şimdi AÖF kayıt yenileme son başvuru tarihinde. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek? İşte, AÖF kayıt yenileme son başvuru tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılar.

11.10.2021Gündem
PAEM sınav giriş belgesi yayımlandı AÖF Komiser Yardımcılığı sınav giriş yeri sorgulama

PAEM sınav giriş belgesi yayımlandı! AÖF Komiser Yardımcılığı sınav giriş yeri sorgulama

PAEM sınav giriş belgesi ile ilgili Anadolu Üniversitesi tarafından açıklama yapıldı. 17 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Öğrenci Adayı Yazılı Sınavı giriş belgeleri yayımlandı. Sınav saat 14:00’te başlayacak. İşte PAEM komiser yardımcılığı sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

11.10.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek İşte 2021-2022 AÖF kayıt yenileme takvimi

AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek? İşte 2021-2022 AÖF kayıt yenileme takvimi

AÖF kayıt yenileme tarihi uzatıldı. Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2021-2022 öğretim yılı bahar dönemi kayıtlarının biteceği tarih, üniversite eğitimine bu kurumda açıktan devam eden öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek?

10.10.2021Gündem
VJ Bülent: 8 aydır yastayım

VJ Bülent: 8 aydır yastayım

90’ların en ünlü VJ’lerinden biri Bülent Çarıkçı’ydı. Dönemin en çok izlenenleri arasında VJ Bülent’in gece yayınları vadı. Ünlü sunucu, 11 yıldır ekrandan uzak Edirne ve Selanik arası bir hayat yaşıyor. VJ Bülent, “Biri yazmıştı ‘Bülent’le başladı VJ’lik, Bülent’le bitti.’ Doğru gibi... Hâlâ ekranda olduğumu sanıyorlar” diyor. (Eda SOLMAZ konuştu)

10.10.2021Magazin
Açıköğretim kayıt tarihleri uzatıldı

Açıköğretim kayıt tarihleri uzatıldı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) 2021-2022 akademik yılı "İkinci Üniversite" online başvuru ve kayıt işlemlerinin aday öğrencilerden gelen yoğun talep nedeniyle 17 Ekim'e kadar uzatıldığı bildirildi.

9.10.2021Eğitim
AÖF kayıt yenileme tarihleri uzatıldı 2021-2022 Güz Yarıyılı AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek

AÖF kayıt yenileme tarihleri uzatıldı! 2021-2022 Güz Yarıyılı AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek?

AÖF kayıt yenileme tarihleri ile ilgili Anadolu Üniversitesi'nden son dakika açıklama geldi. 8 Ekim Cuma günü bitmesi beklenen 2021-2022 Güz Yarıyılı AÖF kayıt yenileme tarihleri uzatıldı. Üniversite eğitimlerini açıktan devam ettiren AÖF öğrencileri, kayıt yenileme ekranına http://aosogrenci.anadolu.edu.tr internet sitesinden erişim sağlayacaklar. Gözler şimdi AÖF kayıt yenileme başvurularının biteceği tarihte. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek? İşte, Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme duyurusunun detayları.

9.10.2021Gündem
Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde ücretli HGS dönemi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde ücretli HGS dönemi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) yönetimi tepki çeken bir karara imza attı. Karara göre Meşelik Kampüsü'nde tıp fakültesi ile eğitim bilimlerinin güzergahları turnikeler ve ücretli hızlı geçiş sistemi (HGS) ile ayrıldı. Araçlı geçişlerde 1 defaya mahsus akademisyenlere 50 lira, idari çalışan ve öğrencilere 30 lira ve dışarıdan gelenlere ise 100 lira geçiş bedeli belirlenmesine 5 farklı sendika tepki gösterdi, kararın iptali için dava açtı. Konuya ilişkin üniversite yönetimi de açıklama yaptı.

8.10.2021Haber
Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde ücretli HGS dönemi Karara tepki yağdı, açıklama geldi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde ücretli HGS dönemi! Karara tepki yağdı, açıklama geldi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) yönetimi tepki çeken bir karara imza attı. Karara göre Meşelik Kampüsü'nde tıp fakültesi ile eğitim bilimlerinin güzergahları turnikeler ve ücretli hızlı geçiş sistemi (HGS) ile ayrıldı. Araçlı geçişlerde 1 defaya mahsus akademisyenlere 50 lira, idari çalışan ve öğrencilere 30 lira ve dışarıdan gelenlere ise 100 lira geçiş bedeli belirlenmesine 5 farklı sendika tepki gösterdi, kararın iptali için dava açtı. Konuya ilişkin üniversite yönetimi de açıklama yaptı.

8.10.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme ne zaman hangi gün bitiyor Son gün geldi... İşte Açıköğretim kayıt yenileme işleminde son tarih bilgisi ve kayıt ücreti

AÖF kayıt yenileme ne zaman hangi gün bitiyor? Son gün geldi... İşte Açıköğretim kayıt yenileme işleminde son tarih bilgisi ve kayıt ücreti!

AÖF kayıt yenileme tarihlerinde son günlere girildi. 27 Eylül tarihinde başlayan AÖF güz dönemi kayıt yenileme işlemleri ile ders seçimi, kayıt yenileme tarihinin son günü saat 22:00'ye kadar tamamlanacak. Ders seçimi, işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile ilgili gerçekleşecek. Açıköğretim AÖF kayıt yenileme işlemlerini henüz tamamlamayan öğrenciler son kayıt tarihinde odaklandı. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor? İşte, AÖF kayıt yenileme tarihleri ve kayıt ücreti hakkında bilgiler....

7.10.2021Gündem
Eskişehirde valiliğin PCR kararı sonrası dikkat çeken görüntü

Eskişehir'de valiliğin PCR kararı sonrası dikkat çeken görüntü!

Eskişehir'de valilik üniversitelerde PCR testi zorunluluğunu kaldırdı. PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasının ardından okulların giriş kapısındaki yoğunluğun azaldığı gözlendi. Öğrenciler, yeni uygulamadan memnun olduklarını söyledi.

6.10.2021Gündem
Eskişehir’de PCR şartı kalktı

Eskişehir’de PCR şartı kalktı

Eskişehir’de yüz yüze eğitim gören üniversite öğrencilerinden 2 doz aşı olmayanlar için istenen PCR testi zorunluluğu iptal edildi.

5.10.2021Eğitim
Eskişehir Valiliği duyurdu Aşı olmayan üniversite öğrencileri ve yurt personelinden PCR testi istenmeyecek

Eskişehir Valiliği duyurdu! Aşı olmayan üniversite öğrencileri ve yurt personelinden PCR testi istenmeyecek

Eskişehir'de yüz yüze eğitim gören üniversite öğrencilerinin yanı sıra okullara girmek isteyen öğrenci velilerinden ve yurtlarda görevli tüm personelden 2 doz aşı olmayanlar için istenen PCR testi zorunluluğu iptal edildi.

5.10.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zaman bitiyor AÖF kayıt yenileme ücreti hakkında detaylar

AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zaman bitiyor? AÖF kayıt yenileme ücreti hakkında detaylar

AÖF kayıt yenileme tarihleri için geri sayım başladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde eğitim gören öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini her dönemin başında gerçekleştiriyorlar. 2021-2022 eğitim öğretim dönemi kayıt yenileme 27 Eylül’de başladı. Adaylar işlemlerini 8 Ekim’e kadar tamamlayacaklar. Peki, AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir?

5.10.2021Gündem
Yeniden yüz yüze eğitim heyecanı

Yeniden yüz yüze eğitim heyecanı

Uzaktan eğitimle geçen 3 akademik yarı yılın ardından üniversite kampusları yüz yüze eğitimle hareketlendi. Aralarında İstanbul Teknik, Yıldız Teknik ve Marmara’nın da olduğu altı üniversite daha dün yüz yüze eğitime başladı. İlk gün kampuslarda ‘yeni normal’e tanık olduk, üniversitelilerle konuştuk. Öğrencilerin tek korkusu yeniden uzaktan eğitime geçilmesi...

5.10.2021Eğitim
Milano podyumlarında bir Türk kızı

Milano podyumlarında bir Türk kızı

Milano Moda Haftası’ndaki Dolce&Gabbana defilesinde, 24 yaşındaki Türk model Betül Ekşi de yürüdü. Başarısının yanı sıra dingin güzelliğiyle dikkat çeken Ekşi ile modellik kariyerini konuştuk.

Açıköğretim (AÖF) kayıt yenileme ne zaman bitecek İşte 2021 AÖF kayıt yenileme ücreti ve ders seçimi detayları

Açıköğretim (AÖF) kayıt yenileme ne zaman bitecek? İşte 2021 AÖF kayıt yenileme ücreti ve ders seçimi detayları!

AÖF kayıt yenileme tarihleri ve başvuru işlemleri öğrencilerin odaklandığı konuların başında geliyor. 27 Eylül tarihinde başlayan AÖF güz dönemi kayıt yenileme işlemleri ile öğrenciler ödemelerini yaparak kayıtlarını yeniletebilecekler. Ders seçimi işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile gerçekleşecek. AÖF kayıt yenileme kılavuzu ile başvurularını yapacak adayların gözü artık son kayıt tarihine çevrildi. Peki, Açıköğretim kayıt yenileme ne zaman bitecek ve nasıl yapılır? İşte, 2021 AÖF kayıt yenileme ücreti ve ders seçimi ile ilgili detaylar.

2.10.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır İşte detaylar

AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? İşte detaylar

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim gören öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri tüm hızıyla devam ediyor. AÖF kayıt yenileme tarihleri ekim ayında sona erecek. Kayıt yenileme işlemi, Ders Seçimi (Ekle-Sil) ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecek. Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecek. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir?

1.10.2021Gündem
AÖF sınavları ne zaman yapılacak İşte 2021-2022 AÖF sınav tarihleri

AÖF sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2021-2022 AÖF sınav tarihleri

AÖF sınav tarihleri yayımlanan takvim ile belli oldu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde eğitim gören öğrenciler dönem sınavlarına kurum tarafından belirtilen tarihlerde giriyorlar. AÖF güz dönemi sınavlarına kayıtlarını yapan ve yenileyen öğrenciler girebilecek. Peki, AÖF sınavları ne zaman yapılacak? İşte 2021-2022 AÖF sınav tarihleri

28.09.2021Gündem
Liseliler tarihi ‘3 boyutlu’ öğreniyor

Liseliler tarihi ‘3 boyutlu’ öğreniyor

Anadolu Üniversitesi (AÜ) ve Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen TÜBİTAK destekli "3 Boyutlu Yazdırılabilir Eserler Müzesi", öğrencilerin tarih dersinden sonra veya ders sırasında gelip işledikleri konularla ilgili eserlere dokunup, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik uygulamalarıyla bilgilerini pekiştirme imkanı sunuyor.

27.09.2021Eğitim
AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır İşte detaylar

AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? İşte detaylar

AÖF kayıt yenileme işlemleri güz dönemi için 27 Eylül ve 8 Ekim tarihleri aralığında gerçekleştirilecek. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim gören öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Öğrenciler, bu süre aralığında kayıt yenileme ücretini de ödeyecek ve ders seçimlerini yapacaklar. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir?

27.09.2021Gündem
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim kayıtları ne zaman Ek yerleştirme, ikinci üniversite, DGS yeni kayıt tarihleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim kayıtları ne zaman? Ek yerleştirme, ikinci üniversite, DGS yeni kayıt tarihleri

Açıköğretim Üniversite kayıt tarihleri için geri sayım devam ediyor. Eğitim hayatını açıköğretimde sürdürecek olan öğrenciler, ek yerleştirme, ikinci üniversite, DGS yeni kayıt tarihlerine odaklandı. YKS yeni kayıt işlemlerini 5 günlük periyod içerisinde 6-10 Eylül tarihleri arasında tamamlayan Anadolu Üniversitesi, DGS, ikinci üniversite ve ek yerleştirme süreçlerini tamamlayacak. Peki, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Üniversite kayıtları ne zaman? İşte, Açıköğretim Üniversite kayıt tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

25.09.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme ne zaman, nasıl yapılır Güz dönemi 2021-2022 Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme ne zaman, nasıl yapılır? Güz dönemi 2021-2022 Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme tarihleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri 2021-2022 öğretim yılı için açıklandı. Üniversite eğitimini açıktan devam ettiren öğrenciler, AÖF kayıt yenileme işlemlerini üniversitenin takvimine göre gerçekleştirecekler. Öğrenciler AÖF güz dönemi ders ekle sil işlemlerini de 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında yapabilecekler. Gözler şimdi AÖF kayıt yenileme tarihlerinde. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman? İşte Güz dönemi 2021-2022 Açıköğretim kayıt yenileme tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.09.2021Gündem
AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak AÖF kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak? AÖF kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme tarihleri ile ilgili açıklama yapıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri her dönemin başında gerçekleştiriliyor. Öğrenciler online olarak işlemlerini yapabiliyor, ücret ödemesini gerçekleştirebiliyorlar. Peki, 2021-2022 AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak? İşte açıklanan tarihler

21.09.2021Gündem
Açıköğretim üniversite kayıtları ne zaman AÖF kayıt yenileme ne zaman İşte AÖF kayıt takvimi

Açıköğretim üniversite kayıtları ne zaman? AÖF kayıt yenileme ne zaman İşte AÖF kayıt takvimi

Açıköğretim üniversite kayıtları adayların gündeminde yer alıyor. ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sınavı (2021 YKS) ile Anadolu Üniversitesi'ne bağlı AÖF'e yerleştirilen adaylar, kayıtlarını online olarak tamamladı. Peki, Açıköğretim üniversite kayıtları ne zaman?

20.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları