EKSTRA
MENÜ

Hukuk

Hukuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hukuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 87.234 Hukuk haberi bulunmuştur.

Hukuk Haberleri

Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu, bu sözlerle tepki gösterdi: Biz aynı ülkenin evlatları değil miyiz

Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu, bu sözlerle tepki gösterdi: 'Biz aynı ülkenin evlatları değil miyiz?'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Benim valime, kaymakamıma, yargıcıma 'militan' diyenler, bir tek cümle bahset, Allah rızası için bahset. Bu kadar mı koptunuz Türkiye'den? Esenyurt'ta ve Diyarbakır'da HDP binasında çıkan manzaraların hiçbirisine en ufak bir ses çıkarmıyor. Biz aynı ülkenin evlatları değil miyiz?" dedi.

27.01.2021Gündem
Fevzi Özgönül kimdir Karboksipunktur çalışmalarıyla tanınıyor

Fevzi Özgönül kimdir? Karboksipunktur çalışmalarıyla tanınıyor

Fevzi Özgönül 1979 yılında Akdeniz Üniversitesi Antalya Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. 1985 yılında ailesinin 37. beyaz önlüklü bireyi olarak mezun oldu. 2008 yılından itibaren Beden Aklıyla Zayıflama Modeli’ni kuran Fevzi Özgönül, karboksipunktur çalışmalarıyla tanınıyor.

27.01.2021Televizyon
Arto, Çağla Şıkele 10 bin TL ödeyecek

Arto, Çağla Şıkel'e 10 bin TL ödeyecek!

Çağla Şıkel, kendisine ağır hakaretlerde bulunduğu iddiasıyla Arto’dan şikayetçi olmuş, 1 milyon liralık manevi tazminat davası açmış ve 3 ay mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırmıştı.

27.01.2021Magazin
İnsan hakları eylem planı taslağı hazır... Hâkim ve savcıya puana göre atama

İnsan hakları eylem planı taslağı hazır... Hâkim ve savcıya puana göre atama

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı İnsan Hakları Eylem Planı taslak metni netleşiyor.

27.01.2021Gündem
Biden aday göstermişti Senato Blinkenı onayladı

Biden aday göstermişti! Senato Blinken'ı onayladı

ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Dışişleri Bakanlığı'na aday gösterdiği Anthony Blinken'ı onayladı. Senato Genel Kurulunda yapılan oylamada, Blinken'ın bakanlığa adaylığı 22'ye karşı 78 oyla kabul edildi.

26.01.2021Dünya
Akademisyen babası merak ediliyor: Doya Doya Moda Bahar Candan kimdir, nereli, babası kim

Akademisyen babası merak ediliyor: Doya Doya Moda Bahar Candan kimdir, nereli, babası kim?

Doya Doya Moda yarışmasına dahil olan Bahar Candan, gerek tarzı gerekse yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Daha önce de moda programlarına katılan Bahar Candan, büyük beden moda yarışmasına dahil olmak için kilo almıştı. Hayatıyla ilgili detayları zaman zaman yarışmada da paylaşan Bahar Candan’ın özellikle akademisyen olduğu bilinen babası merak ediliyor. Peki, Doya Doya Moda Bahar Candan kimdir, nereli, babası kim?

26.01.2021Televizyon
İstihbarat, AfD’yi aşırı sağcı şüphelisi olarak yakın takibe aldı

İstihbarat, AfD’yi aşırı sağcı şüphelisi olarak yakın takibe aldı

Yabancı karşıtı ve İslam düşmanlığı politikaları ve açıklamalarıyla bilinen Almanya için Alternatif (AfD) partisi istihbarat tarafından aşırı sağcı şüpheli olarak sınıflandırıldı.

26.01.2021Avrupa
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli, projeyi ilk kez açıkladı Şuşaya okul yapılıyor

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli, projeyi ilk kez açıkladı! Şuşa'ya okul yapılıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Beni üzen asıl konu ise hemşire Gülnaz Şırınga isimli kardeşimizin maruz kaldığı şiddet olayıdır. Bu talihsiz hemşirenin başına ne geldiyse bana aşı yaptıktan sonra gelmiş. Olacak iş mi bu? Şaka bir yana, tuhaf bir dönemden geçiyoruz. Tuşsuz telefonlar, kulpsuz kapılar, duygusuz ilişkiler, vicdansız insanlar yaygınlaşıyor. Mizahı menfur bir şiddet olarak okuyan, parodi haberi gerçek kabul edip içindeki kin ve öfkeyi seferber eden utanmaz simalar ne kadar da çoğaldı" dedi. Bahçeli, Şuşa'ya okul yapma projelerinin de kabul gördüğünü açıkladı ve projeyi ilk kez gösterdi.

26.01.2021Gündem
Almanya Büyükelçisi’nden Hürriyet’e özel açıklamalar: Birbirimize  çok özel şekilde bağlıyız

Almanya Büyükelçisi’nden Hürriyet’e özel açıklamalar: Birbirimize çok özel şekilde bağlıyız

Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, Hürriyet’e önemli açıklamalarda bulundu. ‘Türkiye önemli ortağımız’ diyen Schulz, ‘Pozitif gündem hem AB’nin hem de Türkiye’nin çıkarına’ ifadesini kullandı. Schulz, iki ülkenin siyaset, ekonomi, kültürel ve kişisel ilişkilerle ‘çok özel şekilde bağlı’ olduğunu kaydetti.

26.01.2021Dünya
Hakem alıkoymaya tazminat cezası

Hakem alıkoymaya tazminat cezası

Trabzonspor-Gaziantepspor maçı sonrası, hakemlerin, soyunma odasında 4.5 saat alıkonulmalarına ilişkin açılan tazminat davasında karar çıktı. Yan hakem Adil Sinem’in açtığı davada, dönemin Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile birlikte kulübün 12 eski yöneticisi 47.500 lira manevi tazminata mahkûm edildi. Olayla ilgili açılan ceza davasında da yöneticiler 8’er ay 10’ar gün hapis cezası almıştı.

25.01.2021Futbol
Ortak velayet kararında anne-baba nelere dikkat etmeli

Ortak velayet kararında anne-baba nelere dikkat etmeli?

Boşanan çiftlerin en büyük sorunlarından biri çocuklarının velayeti. Velayet hakimin kararıyla anne veya babaya verilirken, ortak velayet, anne ve babanın reşit olmayan çocuk üzerindeki haklarını çocuğun üstün menfaati ve gönüllülük esasına uygun şekilde, birlikte ve eşit olarak kullanmalarını sağlayan bir kurum.

COVID-19 sürecinde ölçme ve değerlendirme

COVID-19 sürecinde ölçme ve değerlendirme

İçinde bulunduğumuz 21’inci yüzyılı kuşkusuz bu yüzyılda doğan çocuklar biçimlendirecek. 20’nci yüzyılın yöneticileri ve bu kişileri seçen insanlar, bu yüzyılın gençlerine birçok doğal ve toplumsal sorunları olan bir dünya bırakıyor. Küresel ısınma, deniz kirliliği, atıklar, savaşlar, açlık, haklardaki eşitsizlik ve niceleri. Bu sorunları; ekonomi, sağlık, eğitim, hukuk, gibi kurumlar ne yazık ki çözemedi. İnsanların bilişsel, duyuşsal ve sosyal öğrenmeleri bu sorunları çözmede yeterli olmadı. İnsan davranışları teknoloji kadar hızlı gelişme göstermedi.

25.01.2021Eğitim
Danimarka’ya hiç yakışmıyor

Danimarka’ya hiç yakışmıyor

Danimarka her alanda gelişmiş bir İskandinav ülkesidir. Her ne kadar adı ‘Danimarka Krallığı’ olsa da yönetim biçimi ‘anayasal monarşi’dir. Devletin başı 1972 yılından beri Kraliçe II. Margrethe’dir. ‘Son sözü’ devletin başı Kraliçe söylese de, çok partili parlamenter sisteme sahip ülkedeki tüm siyasi sorumluluk hükümettedir. Tabii tüm yetki de.

25.01.2021Avrupa
BOTAŞ 268 personel alımı yapacak İŞKUR üzerinden 2021 BOTAŞ personel alımı başvuru detayları

BOTAŞ 268 personel alımı yapacak! İŞKUR üzerinden 2021 BOTAŞ personel alımı başvuru detayları

BOTAŞ personel alımı ile kadrosunu genişletmeye hazırlanıyor. Çoğunluğu mühendis ve teknisyen olmak üzere toplam 268 personel alımı gerçekleştirecek olan BOTAŞ, bu alımlar için gerekli olan kriterleri de açıkladı. Peki, BOTAŞ 268 personel alımı başvuru şartları neler olacak ve başvurular nerelere yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen detaylar

25.01.2021Gündem
DNA krizi Dedikodular kaosa yol açtı... Üçüncü raporda gerçek ortaya çıktı

DNA krizi! Dedikodular kaosa yol açtı... Üçüncü raporda gerçek ortaya çıktı

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, A.V. (32) ile M.A. (43), 13 yıl evli kaldıktan sonra anlaşmalı olarak boşandı. Bu sürede çiftin biri tüp bebek 3 çocuğu dünyaya gelirken, çıkan dedikodu üzerine, çocukların M.A.'dan olmadığının ileri sürümesiyle baba DNA, anne A.V. ise hukuk mücadelesi başlattı. Yapılan DNA testinde, Adli Tıp önce 'Çocuklar babadan değil' diye rapor verdi. Ancak daha sonra baba M.A.'nın askerliği sırasında ilik nakli nedeniyle DNA'sının değiştiği ve birden fazla DNA'ya sahip olduğu ortaya çıktı. Davayı 30 Aralık'ta karara bağlayan mahkeme, 3'üncü ve son rapora göre babanın M.A. olduğuna hükmetti.

24.01.2021Gündem
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne 40 öğretmen alınacak İşte başvuru şartları

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne 40 öğretmen alınacak! İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki ceza infaz kurumlarında görevlendirilmek üzere 40 kadrolu öğretmen alımı yapacak. Başvuru yapacak adaylar, işleminin nasıl yapılacağına dair hazırlanan e-Başvuru Kılavuzu'na (cte.adalet.gov.tr) adresinden ulaşabilecek. İşte, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımının ayrıntıları...

24.01.2021Gündem
Feyza Aktandan açıklama geldi: Tek derdim oğlumun velayeti

Feyza Aktan'dan açıklama geldi: Tek derdim oğlumun velayeti

Feyza Aktan ile eski eşi Özcan Deniz arasında sular durulmuyor.

24.01.2021Magazin
Çinin Uygurlara yönelik baskı politikaları Berlinde protesto edildi

Çin'in Uygurlara yönelik baskı politikaları Berlin'de protesto edildi

Almanya'nın başkenti Berlin'de, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygurlara yönelik politikaları protesto edildi.

23.01.2021Dünya
İçişleri Bakanlığından CHPli Berhan Şimşek hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı'ndan CHP'li Berhan Şimşek hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı, katıldığı bir canlı yayında ’Vali militan, kaymakam militan’ ifadelerini kullandığı ileri sürülen CHP 22’nci Dönem Milletvekili Berhan Şimşek hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

23.01.2021Gündem
Bakan Akardan Yunanistan açıklaması

Bakan Akar'dan Yunanistan açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan'la yapacağımız görüşmelerle meselelerin hak, hukuk ve hakkaniyet çerçevesinde ele alınmasını ve bir çözüme ulaşılmasını umuyoruz." ifadelerini kullandı.

23.01.2021Gündem
Anayasa Mahkemesinden DİTİB lehine karar

Anayasa Mahkemesi'nden DİTİB lehine karar

Almanya’da Anayasa Mahkemesi, Hessen eyaletinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) ‘İslam din dersi’ konusunda hak ihlaline uğradığına karar verdi.

23.01.2021Avrupa
İlkokul mezunu olarak girdiği cezaevinden avukat olarak çıkacak

İlkokul mezunu olarak girdiği cezaevinden avukat olarak çıkacak

Kocaeli’de 42 yaşındaki Süleyman Tomruk, kasten adam öldürme suçundan girdiği cezaevinde ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Adalet Bölümü´nü kazandı. 5 yıl daha cezaevinde kalacak olan Tomruk, avukat olmayı hedeflediğini söyledi.

23.01.2021Eğitim
Trump’ın gitmesine Almanlar da sevindi

Trump’ın gitmesine Almanlar da sevindi

Demokratik ülkelerin devlet başkanları, başbakanları ve özellikle de dışişleri bakanları, dost ülkelerin iç işlerine karışmamaya son derece özen gösterirler.

23.01.2021Avrupa
Gül’den ‘en ağır ceza’ vurgusu

Gül’den ‘en ağır ceza’ vurgusu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yoğun bakımda tedavi gören annesiyle paylaştığı fotoğrafının altına küfürlü yorum yazılmasına tepki gösterdi.

23.01.2021Gündem
Yazıcı: Berberoğlu kararı uygulanmalı

Yazıcı: Berberoğlu kararı uygulanmalı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Anayasa Mahkemesi'nin Enis Berberoğlu hakkında aldığı kararın uygulanması gerektiğini ifade etti.

23.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazetede yayımlandı

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla yapılan atamalar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

23.01.2021Gündem
Kurtulmuş: İki bakanımızın arasında bir çekişme olması söz konusu değildir

Kurtulmuş: İki bakanımızın arasında bir çekişme olması söz konusu değildir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül arasında bir tartışma, sürtüşme varmış gibi anlayışın ortaya konmasının son derece yanlış olduğunu belirterek, "Her iki Bakanımız da siyasetin içinden yetişmiş, tecrübeli, devleti de tanımış olan iki değerli Bakan arkadaşımızdır. Birbirleriyle çok yakın diyalog içinde olan iki Bakanımızdır. Asla aralarında herhangi bir çekişmenin olması söz konusu değildir. Hele bunu sosyal medya üzerinden dile getirdikleri kanaati doğru değil." dedi.

22.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faize kesinlikle karşıyım

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faize kesinlikle karşıyım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, yüksek faize kesinlikle karşı olduğunu belirterek, "Kur istikrarı enflasyonla mücadelede oldukça önemli bir yer tutuyor. Cari açıkla mücadelede yapısal önlemlere hız veriyoruz. Yüksek faize kesinlikle karşıyım ve bu konuda sizlerin mesajları önem arz ediyor. Çünkü siz şu anda yatırımcı konumundasınız. Eğer siz bu yatırımları düşük faizli kredi imkanına sahip olursanız yapabileceksiniz. Siz bu yatırımları yaptığınız zaman bu bize neyi sağlayacak? İstihdamı, üretimi, ihracatı sağlayacak" ifadelerini kullandı

22.01.2021Gündem
Alanyasporlu Tzavellas, PFDKya sevk edildi

Alanyasporlu Tzavellas, PFDK'ya sevk edildi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Aytemiz Alanyasporlu futbolcu Georgios Tzavellas'ı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

22.01.2021Futbol
Yargıtaydan emsal miras kararı Damat iddiasını kanıtlayamadı

Yargıtay'dan emsal miras kararı! Damat iddiasını kanıtlayamadı

Kayınpederinden kalan mirası satıp ortak hesaba yatıran çift bir süre sonra boşandı. Çiftlerden biri evliyken ortak hesaptan paranın eşi tarafından çekildiğini ve hoyratça harcandığını ayrıldıkları için de babasının mirasını eşinden talep etti. Yargıtay ise damada tüm mirası faiziyle birlikte ödemesini hükmetti.

22.01.2021Ekonomi
Wanda Nara seks kasedi davasını kazandı

Wanda Nara seks kasedi davasını kazandı

PSG'nin yıldızı Mauro Icardi'nin eşi Wanda Nara, Google ve Yahoo'ya açtığı dev tazminat davasını kazandığını açıkladı.

22.01.2021Avrupa
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muştan flaş açıklamalar

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'tan flaş açıklamalar

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, uzman erbaşların yaş haddinin 55 olarak belirleneceğini içeren bir kanun teklifi vereceklerini bildirdi. Muş ayrıca ''Bugün 44 maddelik Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yasa teklifimizi Meclis Başkanlığına sunuyoruz. Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler.'' dedi.

22.01.2021Gündem
Adalet Bakanı Abdulhamit Gülden İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun annesine yazılan sözlere çok sert tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesine yazılan sözlere çok sert tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesine sosyal medyada yazılan alçak sözler için çok sert tepki gösterdi ve ''Çirkin sözleri, kınıyorum, lanetliyorum'' dedi.

22.01.2021Haber
Adalet Bakanı Gülden Süleyman Soylunun annesine yazılan alçak sözlere çok sert tepki

Adalet Bakanı Gül'den Süleyman Soylu'nun annesine yazılan alçak sözlere çok sert tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun annesine sosyal medyada yazılan alçak sözler için çok sert tepki gösterdi ve ''Çirkin sözleri, kınıyorum, lanetliyorum'' dedi.

22.01.2021Gündem
İtalyada teslimattaki gecikmeler aşı kampanyasını yavaşlattı

İtalya'da teslimattaki gecikmeler aşı kampanyasını yavaşlattı

İtalya'da, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında lojistik ihtiyaçlardan sorumlu Başbakanlık Acil Tedarik Komiseri Domenico Arcuri, aşı teslimatlarındaki gecikmeler nedeniyle ülkedeki aşılamanın önemli ölçüde yavaşladığını söyledi.

22.01.2021Dünya
CD Projekt Red, kendisine açılan davaları doğruladı

CD Projekt Red, kendisine açılan davaları doğruladı

CD Projekt Red, sorunlu Cyberpunk 2077 sonrası kendisine açıldığı iddia edilen davaları doğruladı.

22.01.2021eSpor
Soylu ve Gül’den ‘tutuklama’ açıklamaları

Soylu ve Gül’den ‘tutuklama’ açıklamaları

İçişleri Bakanı Soylu, sosyal medyada annesine küfreden bir kişinin adli kontrolle serbest kalmasına, “Bakan olsam ne yazar” diye tepki gösterdi. Tutuklanma şartları yeniden tartışılırken Adalet Bakanı Gül, 2 yıla kadar hapis cezası olan suçlarda tutuklama olmadığını anımsattı.

22.01.2021Gündem
AK Parti teşkilatına: Burası kariyer kurumu değil

AK Parti teşkilatına: Burası kariyer kurumu değil

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “AK Parti, İçişleri Bakanlığı’na verilen alelade bir dilekçeyle kurulmuş, sadece bir isim, amblem ve binadan ibaret bir parti değildir. Burası siyasi, sosyal veya ekonomik kariyer kurumu değil, hizmet odağıdır. İşine dört elle sarılmayan hiç kimsenin sorumluluk üstlenme hakkı da, başarılı olma şansı da yoktur” dedi. AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katılan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

22.01.2021Gündem
Vatikan Bankasının eski başkanına hapis cezası

Vatikan Bankasının eski başkanına hapis cezası

Vatikan Bankası olarak bilinen Diyanet İşleri Enstitüsünün (IOR) eski başkanı Angelo Caloia, zimmete para geçirme ve kara para aklama suçlarından mahkum edildi.

21.01.2021Dünya
İtalyada Kovid-19a yönelik aşılama kampanyası yavaşladı

İtalya'da Kovid-19'a yönelik aşılama kampanyası yavaşladı

İtalya'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında lojistik ihtiyaçlardan sorumlu Başbakanlık Acil Tedarik Komiseri Domenico Arcuri, aşı teslimatlarındaki gecikmeler nedeniyle ülkedeki aşılamanın önemli ölçüde yavaşladığını söyledi.

21.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Değerli konut vergisi hakkında hukuki bilgiler

Değerli Konut Vergisi nedir, nasıl hesaplanır? Değerli Konut Vergisi ödemekle yükümlü kişiler kimler? İşte merak edilenler…

27.01.2021

CHP milletvekilleriyle görüşme

Mehmet Ali Çelebi ile Hüseyin Avni Aksoy, 3 sayfalık bir mektup yazıp, CHP yönetimine HDP ile kurulan ilişki, CHP’de 29 Ekim ruhunun 10 Aralık zihniyetinin hedefi haline getirilmesi gibi eleştiriler yöneltmişlerdi.

27.01.2021

Yargıda üç renk FETÖ: Dün Vefa, Ay Yıldız, Sosyal Demokrat, ya bugün?

Bundan 2 bin 200 yıl önce yaşamış olan fizikçi Arşimet’in, “Bana bir dayanak noktası verin, dünyayı yerinden oynatayım” sözü abartılı olsa da evrensel bir fizik kuralını anlatır.

27.01.2021

Kapı önüne çöp atan gürültü yapan komşuyla nasıl mücadele edilir?

‘Komşuyu rahatsız etmemek’, genel bir kural olmanın ötesinde kanuni bir yükümlülüktür. Bu yükümlülüğe uymadığı gibi tüm uyarılara rağmen kapı önüne çöp, ekmek atan, gürültü yapan ve davranışları da artık ‘çekilmez hal alan’ komşuya karşı çaresiz kalan okurlarım ne yapabileceklerini soruyor. Bir kez daha yazıyorum: Çaresiz değilsiniz.

25.01.2021

Kripto FETÖ’cü savcıdan itiraflar

Geçen hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine ağır hakaret eden ahlak yoksunu bir kişi hakkında mahkemenin verdiği “denetimli serbestlik” kararı etrafında yargı tartışması yine gündemdeydi.

25.01.2021

Akılsız dost

Avrupa Parlamentosu: - Demirtaş’ı bırakın diyor ya...

25.01.2021

Muhalefetin sistem önerisi

Muhalefet artık işi öğrendi. Sadece tenkit etmiyor, çözüm önerisi getiriyor.

25.01.2021

Gazeteciler Mumcu’yu yalnız bırakmadı

Muğla Fethiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Uğur Mumcu anıtının açılışı dün gerçekleşti. Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, milletvekilleri Burak Erbay, Suat Özcan, Süleyman Girgin, geçmiş dönem milletvekilleri, belediye başkanı Alim Karaca, CHP’li ve STK’li üyeler ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

22.01.2021

Yargıda ‘provokasyona’ dikkat

Yargı, yasadışına çıkmayan, hukuka inanan yurttaşların en güvendiği sığınaktır. Kanunlara güvenen insanların hakkını hukuk eliyle aramak en doğal talebidir. Bu nedenle yargının herkese eşit mesafede olması beklenir. Bu beklenti içinde olanların yargıya zarar vermeyecek tutumda olması gerekiyor.

22.01.2021