EKSTRA
MENÜ

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 93 haberi bulunmuştur.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Haberleri

MEBe 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı için başvuru şartları ve tarihleri nedir İşte tüm detaylar

MEB'e 260 fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli alımı için başvuru şartları ve tarihleri nedir? İşte tüm detaylar

Başvurular, 25 Ekim Pazartesi gününden 5 Kasım Cuma saat 23.59'a kadar "Kariyer Kapısı" veya "e-Devlet" üzerinden yapılabilecek.Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) istihdam edilecek 260 sözleşmeli fizyoterapist ve 5 bin 872 destek personeli için başvuru koşulları belli oldu.

21.10.2021Gündem
MEB’de yeni personel istihdamı

MEB’de yeni personel istihdamı

Millî Eğitim Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında 260 sözleşmeli fizyoterapist ile 2 bin 593’ü aşçı, 3 bin 279’u aşçı yardımcısı olmak üzere 5 bin 872 destek personeli istihdam edecek. Adayların, başvurularını 25 Ekim’den 5 Kasım’a kadar Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı platformu veya e-Devlet https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden tamamlamaları gerekiyor.

8.10.2021Eğitim
Kamuda personel alımı e-devlet’te

Kamuda personel alımı e-devlet’te

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, e-Devlet sistemi üzerinden verilen hizmetlerin günden güne arttığı belirtilerek son olarak Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile yapılan çalışmalar sonucunda Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmetinin entegrasyonunun yapıldığı duyuruldu. Bu uygulamayla bütün kamu kurumlarının işe alım talepleri e-devlet sistemi üzerinden görünürken, kişiler de başvurularını zaman kaybı olmaksızın buradan yapabilecek.

11.09.2021Ekonomi
Danışman Bilgi Sistemi ile bilinçli tercih

Danışman Bilgi Sistemi ile bilinçli tercih

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının Danışman Bilgi Sistemi (DABİS) üniversite ve bölüm tercihi yapacak öğrencilere veriye dayalı karar verme imkanı tanınıyor.

2.08.2021Eğitim
Staj Seferbirliği Programıyla 64 bin 225 öğrenci staj teklifi aldı

Staj Seferbirliği Programıyla 64 bin 225 öğrenci staj teklifi aldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen Staj Seferbirliği Programı'nda stajyer havuzunun erişime açılmasının 60'ıncı gününde 64 bin 225 öğrenci staj teklifi aldı.

28.06.2021Ekonomi
752 bin üniversiteli iş peşinde

752 bin üniversiteli iş peşinde

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin kurduğu Yetenek Kapısı’na 3 bin 556 şirket dâhil oldu, 752 bin öğrenci sisteme girdi, yüzlerce iş ilanı açıldı. Türkiye ile birlikte Amerika’dan Uzakdoğu’ya dünyadaki prestijli okulların da aralarında yer aldığı 1.400’ün üzerinde üniversiteden başvuru geldi.

20.05.2021Ekonomi
Kamuda işe alımda tek adres Kariyer Kapısı platformunun detayları paylaşıldı

Kamuda işe alımda tek adres! Kariyer Kapısı platformunun detayları paylaşıldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, kamuda işe alımların artık sadece Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılacağını belirterek, "Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin artırılmasını hedefliyoruz." ifadesini kullandı. Atay, tüm kurumlarda liyakatin öne çıktığı, işe alım süreçlerinin izlenebildiği bir insan kaynağı portalını uygulamaya aldıklarına işaret ederek, "Bu yıl sonuna kadar kamuda işe alımların hepsine bu platform üzerinden katkı veriyor olacağız. Yani tüm bakanlıklar işe alımlarını Kariyer Kapısı üzerinden yapacak.'' dedi.

13.05.2021Ekonomi
Kamuda işe alımda ‘tek kapı’ dönemi

Kamuda işe alımda ‘tek kapı’ dönemi

Kamuda işe alım süreçlerinin artık sadece Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, “Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin arttırılmasını hedefliyoruz” dedi.

13.05.2021Ekonomi
‘Staj Seferberliği’ başvuru süresi uzatıldı

‘Staj Seferberliği’ başvuru süresi uzatıldı

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin ‘Senin İçin Seferberiz’ teması altında birleştiği ‘Staj Seferberliği’ projesine yükseköğrenimini yurt dışında sürdüren Türk vatandaşı veya mavi kart sahibi öğrencilerin de katılabileceği hatırlatılırken, başvurusu süresinin 9 Nisan 2021 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

4.04.2021Avrupa
Son dakika haberi: Bakan Elvan ekonomide reform takvimini açıkladı 10 önemli başlık...

Son dakika haberi: Bakan Elvan ekonomide reform takvimini açıkladı! 10 önemli başlık...

10 ana başlıktan oluşan Ekonomi Reformları Eylem Planı, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinden ilan edildi. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Ekonomi Reformlarımızın takvimini tamamladık." ifadelerini kullandı.

23.03.2021Ekonomi
Üniversite müfredatına kariyer planlama girdi

Üniversite müfredatına kariyer planlama girdi

Üniversitelerin birinci sınıfı müfredatına eklenen kariyer planlama dersini, 2020-2021 akademik yılı bahar dönemiyle 100 üniversitede 400 binden fazla öğrencinin alması planlanıyor. Dersin 14 haftalık ders planı ve içerikleri, ortak bir standartta, tüm öğrencilere fırsat eşitliği sağlayabilmesi için hazırlandı.

10.03.2021Eğitim
Staj Seferbirliğine başvurular ne zaman bitecek 55 binden fazla öğrenci başvurdu

Staj Seferbirliği'ne başvurular ne zaman bitecek? 55 binden fazla öğrenci başvurdu!

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen, "Senin İçin Seferbiriz" teması altında birleştiği, üniversite öğrencilerine yönelik "Staj Seferbirliği" programına şu ana kadar 55 binden fazla kişi başvuru yaptı. Peki, Staj Seferbirliği'ne başvurular ne zaman bitecek?

10.03.2021Gündem
İGA Uçan Fikirler Proje Yarışması başvuruları 14 Marta uzatıldı

İGA Uçan Fikirler Proje Yarışması başvuruları 14 Mart'a uzatıldı

İstanbul Havalimanı işletmesi İGA, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi işbirliğiyle düzenlenen Yetenek Kapısı Uçan Fikirler Proje Yarışmasına başvuruların 14 Mart'a uzatıldığını duyurdu.

28.02.2021Ekonomi
‘Staj Seferbirliği’ne başvurular başladı

‘Staj Seferbirliği’ne başvurular başladı

Programa önlisans 2’nci sınıf, lisans 3 ve 4’üncü sınıf olmak üzere, not ortalaması 4 üzerinden en az 2 olan tüm öğrenciler, ‘kariyerkapisi.cbiko.gov.tr’ adresinden başvuru yapabilecek. Bu yıl, 50 bini aşkın öğrenciye staj imkânı sağlanması hedeflenen programa başvurular, 22 Mart'a kadar sürecek.

22.02.2021Eğitim
Staj Seferbirliği programına başvurular ne zaman Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı düzenliyor

Staj Seferbirliği programına başvurular ne zaman? Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı düzenliyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığının 'Staj Seferbirliği' programına başvurular için kısa bir süre kaldı. Adaylar, teklifler doğrultusunda istedikleri kurumda veya kuruluşta, karşılıklı belirlenecek tarih aralığında yıl sonuna kadar staj yapabilecek. Peki, Staj Seferbirliği programına başvurular ne zaman?

21.02.2021Gündem
Özbekistana Türkiyenin desteğiyle kuluçka merkezi kurulacak

Özbekistan'a Türkiye'nin desteğiyle kuluçka merkezi kurulacak

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin desteğiyle Özbekistan'a, kuluçka merkezi (girişimciye girişimini geliştirmek için maddi ve manevi destek sağlayan iş geliştirme merkezi) kurulacak.

6.11.2020Teknoloji
‘Uzaktan Eğitim Kapısı’ açıldı

‘Uzaktan Eğitim Kapısı’ açıldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından ‘Eğitim Her Yerde’ sloganıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetine sunulan Uzaktan Eğitim Kapısı'nın ilk eğitim içeriği paylaşımı, MEB tarafından yapıldı. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Okul Tabanlı Afet Yönetimi’ ve ‘Müze Eğitimi’ başlıklı eğitimler, Uzaktan Eğitim Kapısı'nda tanımlı 129 kamu kurum ve kuruluşunun kullanımına açıldı.

11.09.2020Eğitim
Stajyer havuzu işverenlerin erişimine açıldı

Stajyer havuzu işverenlerin erişimine açıldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı öncülüğünde, üniversite öğrencilerine yönelik hazırlanan, "Staj Seferberliği" programının değerleme aşaması sonunda, yaklaşık 16 bin üniversite son sınıf öğrencisinin yer aldığı "stajyer havuzu", 19 Ağustos itibarıyla kamu ve özel sektörden gönüllü işverenlerin erişimine açıldı. Öğrencilere 2 bin 700'ün üzerinde staj teklifi gönderildi.

29.08.2020Ekonomi
İstanbul’da ‘insan kaynakları’ zirvesi

İstanbul’da ‘insan kaynakları’ zirvesi

Cumhurbaşkanlığı, İstanbul’da Uluslararası İnsan Kaynakları Konferansı’nı düzenlemek için hazırlıklara başladı.

28.08.2020Ekonomi
Doğru üniversite tercihi için DABİS Projesi

Doğru üniversite tercihi için DABİS Projesi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından, öğrencilerin doğru bölüm ve meslek tercihi yapmalarında yol gösterici olan psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerin objektif veriye ulaşmalarını sağlamak amacıyla DABİS projesi faaliyete geçirildi. Yalnızca rehber öğretmenlerin kullanımına açılan sistem, ilgili üniversitelerin başarı durumları, bölümler için iş bulma süresi, başlangıç ücreti, nitelik uyuşmazlığı, kamuda işe yerleşme oranı gibi sayısal verileri içeriyor.

7.08.2020Eğitim
Üniversite öğrencilerine yeni staj dönemi

Üniversite öğrencilerine yeni staj dönemi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, koronavirüs nedeniyle staj yeri bulmakta zorlanan öğrenciler için yeni bir formül buldu.

26.07.2020Ekonomi
Devletten öğrencilere staj seferberliği

Devletten öğrencilere staj seferberliği

Pandemi nedeni ile staj imkanı bulmakta zorlanan üniversite öğrencilerine kamu kurum, kuruluşlarında ve özel sektörde staj imkanı tanınacak.

20.07.2020Ekonomi
3.3 milyon memura uzaktan eğitim kapısı açıldı

3.3 milyon memura uzaktan eğitim kapısı açıldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, koronavirüs nedeniyle dijital Türkiye çalışmaları kapsamında başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere, 16 bakanlık, tüm kamu kurumları ve 3.3 milyon kamu çalışanının yararlanacağı Uzaktan Eğitim Kapısı Projesi’ni hayata geçirdi.

23.04.2020Ekonomi
Üniversitelilerin geleceğine yön verecek Doğu Anadolu Kariyer Fuarı başladı

Üniversitelilerin geleceğine yön verecek "Doğu Anadolu Kariyer Fuarı" başladı

Erzurum'da, bölgedeki üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin kariyer planlamasına yön verilmesi amaçlanan "Doğu Anadolu Kariyer Fuarı"nın açılışı yapıldı.

5.03.2020Teknoloji
Teknopark İstanbul, ABD ve Almanyada global yeteneklere ulaşacak

Teknopark İstanbul, ABD ve Almanya'da global yeteneklere ulaşacak

Teknopark İstanbul, "Talent for BIZ 2020" etkinlikleri kapsamında Türkiye'deki iş olanaklarını global yeteneklere anlatmayı sürdürüyor.

2.03.2020Teknoloji
Kazakistanda Talent For Biz kariyer fuarı düzenlendi

Kazakistan'da "Talent For Biz" kariyer fuarı düzenlendi

Kazakistan'ın Almatı kentinde düzenlenen "Talent For Biz" kariyer fuarında, Türk iş adamları üniversite gençleriyle buluştu.

29.02.2020Ekonomi
Kariyer Fuarı için gün sayılıyor

Kariyer Fuarı için gün sayılıyor

Bu yıl Ege Üniversitesi (EÜ)’nin koordinatörlüğünde “Yetenek Her Yerde” temasıyla yapılacak ve öğrencileri iş ve staj imkanı için firmalarla buluşturacak olan “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı” için hazırlıklar devam ediyor.

28.02.2020Ekonomi
200 bin öğrenciye ‘YEK’ten iş fırsatı

200 bin öğrenciye ‘YEK’ten iş fırsatı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin genç işsizliğin önüne geçmek, öğrenci, mezun ve işverenleri buluşturmak için kurduğu Yetenek Kapısı (YEK) platformuna 2 ayda 200 binden fazla öğrenci kayıt yaptırdı.

27.02.2020Ekonomi
ASELSAN beyin göçünü tersine çeviriyor

ASELSAN beyin göçünü tersine çeviriyor

ASELSAN, Türkiye'nin yetişmiş insan gücünün yeniden kazanılması için hayata geçirdiği "Back to Turkey" projesiyle yurt dışına giden yetenekli personelini tekrar bünyesine katıyor.

23.12.2019Ekonomi
ASELSAN beyin göçünü tersine çeviriyor

ASELSAN beyin göçünü tersine çeviriyor

ASELSAN, "Back to Turkey" projesiyle yurt dışına giden Türkiye'nin yetişmiş insan gücünü yeniden ülkeye ve şirkete kazandırıyor. Projeye büyük önem veren şirket, bu yıl yaklaşık 25 yetenekli kişinin ülkeye dönmesini sağlayıp bünyesine katmaya başladı.

23.12.2019Teknoloji
Üniversite 1’de zorunlu kariyer dersi

Üniversite 1’de zorunlu kariyer dersi

CUMHURBAŞKANLIĞI İnsan Kaynakları Ofisi’nce hazırlanan Kariyer Planlama Dersi artık üniversitelerin birinci sınıflarında zorunlu olarak okutulacak. Ofisin oluşturduğu Yetenek Kapısı platformuyla da gençler kariyer ağına ilk adımı atabilecek.

9.12.2019Gündem
İnsan Kaynakları Ofisi, 3 yeni hizmeti üniversitelerin erişimine açtı

İnsan Kaynakları Ofisi, 3 yeni hizmeti üniversitelerin erişimine açtı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından, üniversitelerin rektörleri ve kariyer merkezi yöneticilerinin erişimine açılan, "Üniversite Kariyer Merkezleri Kitabı", "Yetenek Kapısı Platformu" ve "Kariyer Planlama Dersi Örnek Müfredatı" ile üniversite öğrencilerinin kariyer planlamalarına destek olunması ve kariyer merkezlerinin etkin yönetimi hedefleniyor.

8.12.2019Gündem
Ban Ki Moon: Suriye konusunda aldığı inisiyatiften dolayı Erdoğana saygı duyuyorum

Ban Ki Moon: Suriye konusunda aldığı inisiyatiften dolayı Erdoğan'a saygı duyuyorum

Birleşmiş Milletler (BM) 8. Genel Sekreteri Ban Ki Moon, Suriye konusunda aldığı inisiyatiften dolayı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saygı duyduğunu belirtti.

8.11.2019Dünya
Öğrencilere yarızamanlı iş... Beştepe’de  kariyer havuzu

Öğrencilere yarızamanlı iş... Beştepe’de kariyer havuzu

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi’nde yarızamanlı çalışmak isteyen öğrenciler için başvuru ilanları tüm üniversitelere gönderildi. Öğrenciler haftada 2.5 işgünü Beştepe’de çalışacak. Kariyer havuzundan bakanlıklara geçiş de olabilecek.

3.11.2019Gündem
3.5 milyon memura ödül sistemi geliyor

3.5 milyon memura ödül sistemi geliyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, kamudaki yaklaşık 3.5 milyon memur için “performansa dayalı ödül” sistemini getiriyor.

26.10.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktaydan çarpıcı sözler: Mesajımız nettir

Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan çarpıcı sözler: Mesajımız nettir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ''Uluslararası camiaya mesajımız nettir. Türkiye tehditlerle hareket edecek bir ülke değildir'' dedi.

8.10.2019Gündem
8 ülkede yetenek avı

8 ülkede yetenek avı

Cumhurbaşkanlığı, dünyanın dört bir yanındaki yetenekli Türk gençlerini Türkiye’ye çekebilmek için başlattığı TalentforBIZ kapsamında 5 binden fazla gence ulaştı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi bu kapsamda 2020 yılında 8 farklı ülkede yetenek avına çıkacak.

10.09.2019Ekonomi
Başarılı öğrenciler ‘kariyer havuzu’na

Başarılı öğrenciler ‘kariyer havuzu’na

CUMHURBAŞKANLIĞI İnsan Kaynakları Ofisi, üniversite öğrencileri için iki ayrı proje başlattı. Ofis, başarılı üniversite öğrencilerine kamuda yarı zamanlı çalışmasına fırsat tanıdı. Ayrıca, özellikle sosyal bilimlerde okuyan öğrencilere yönelik staj imkanı oluşturuldu. Bu öğrenciler Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yeni oluşturulacak ‘kariyer havuzu’nda da yer alacak.

1.09.2019Gündem
İşte devletin tomografisi

İşte devletin tomografisi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, tüm kamu çalışanlarını kapsayan Kamu-Veri anketine 863 bin kişinin katıldığını belirterek, “Bu bir dünya rekorudur. Bu veri üzerinden Türkiye’nin insan kaynakları yönetimini, politikalarını, yöntemlerini ortaya çıkaracağız. Bir anlamda kamunun tomografisini çekiyoruz” dedi.

14.08.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı’ndan  5.3 milyon kamu görevlisine anket

Cumhurbaşkanlığı’ndan 5.3 milyon kamu görevlisine anket

CUMHURBAŞKANLIĞI İnsan Kaynakları Ofisi, yaklaşık 5.3 milyon kamu görevlisinin envanterini çıkarmak için anket çalışması başlattı. Bu çerçevede kamu çalışanlarının memnuniyet düzeyi ve talepleri de belirlenecek.

15.06.2019Ekonomi
Londradaki fuarda THYye yoğun ilgi

Londra'daki fuarda THY'ye yoğun ilgi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin organizasyonuyla Londra'da gerçekleştirilen fuara yoğun katılım gerçekleşti.

29.04.2019Ekonomi
Kariyer fuarı ile Londralı gençlere Türkiye daveti

Kariyer fuarı ile Londralı gençlere Türkiye daveti

Sektöründe lider 20 Türk şirketi, Almanya’nın ardından İngiltere’de düzenlenen ‘Kariyer Fuarı’nda 600’ü aşkın üniversite öğrencisi ve mezunla buluşarak, iş ve staj imkanlarını tanıttığı gençleri Türkiye’deki fırsatları değerlendirmeye davet etti.

28.04.2019Avrupa
Almanya’daki Kariyer Fuarı’na gençlerden yoğun ilgi

Almanya’daki Kariyer Fuarı’na gençlerden yoğun ilgi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin desteğiyle Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen ‘Kariyer Fuarı’ sona erdi. Fuara, gerek Almanya gerekse Avrupa’nın diğer ülkelerinden gelen gençler yoğun ilgi gösterdi.

7.04.2019Avrupa
Avrupanın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz

"Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz"

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, "Biz artık 1 trilyon dolar gayri safi milli hasıla sınırına dayanmış, 82 milyon insanı olan ve Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz. Bütün gelişmiş ekonomilerin yaptığı gibi biz de yetenekli insanları ülkemize çekmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

5.04.2019Ekonomi
‘Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz’

‘Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkesiyiz’

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin desteği ile Kariyer ve Yetenek Yönetimi Derneği’nin organizasyonuyla Almanya’nın Köln kentinde ‘Kariyer Fuarı’ düzenlendi. Fuara katılan Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, “Biz artık 1 trilyon dolar gayri safi milli hasıla sınırına dayanmış, 82 milyon insanı olan ve Avrupa’nın en genç nüfusa sahip ülkesiyiz” dedi.

5.04.2019Avrupa
Başarılı Türk genci ülkede kalacak

Başarılı Türk genci ülkede kalacak

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, beyin göçünü tersine çevirmek için harekete geçti.

17.03.2019Ekonomi
Maç değil kariyer kuyruğu

Maç değil kariyer kuyruğu

Sabah saatlerinden itibaren Şenol Güneş Spor Kompleksinde düzenlenen Karadeniz Kariyer Fuarı'na katılmak için gelen üniversite öğrencileri içeri girebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

11.03.2019Futbol
100 günde 200 bin istihdam

100 günde 200 bin istihdam

Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 Günlük İcraat Programı’nda istihdam alanında önemli adımlar atılacak. Çoğu kadın ve gençlerden oluşan 200 bin kişi özel sektörde istihdam edilecek. Ayrıca, Kariyer Kapısı uygulamasına geçilecek ve 500 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının istihdam sağlanacak.

Kamuda beceriye göre ödül

Kamuda beceriye göre ödül

CUMHURBAŞKANLIĞI’nın kamu personelinin daha etkin kullanılması için başlattığı çalışmanın detayları netleşti. Buna göre tüm kamu personelinin beceri ve yetenek düzeyleri tespit edilecek. Kamuda ‘verimlilik’ ve ‘başarı’ kriterlerine göre çalışana ödül verilecek.

5.11.2018Gündem
Bürokraside yetki karmaşası alarmı

Bürokraside yetki karmaşası alarmı

CHP, kamudaki yeniden yapılanma nedeniyle bürokraside motivasyon sorunları yaşandığını belirterek, bu durumun Meclis komisyonunca araştırılmasını istedi. Önergede “Yeni devlet örgütlenmesinde aynı alanda birden çok birimin görevlendirilmesi nedeniyle bir yetki karmaşası söz konusu” uyarısı yapıldı.

17.10.2018Gündem