EKSTRA
MENÜ

Salya

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 749 haberi bulunmuştur.

Salya Haberleri

Marmaranın diplerindeki müsilaj analizinin ilk sonuçları geldi

Marmara'nın diplerindeki müsilaj analizinin ilk sonuçları geldi

Marmara'nın diplerindeki müsilaj analizinin ilk sonucuna göre hidrojen sülfürün hassas ölçüm limitlerinin altında olduğu bildirildi.

20.06.2021Ekonomi
Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Zihnimiz, etrafımızdaki dünyayı sürekli olarak yorumlama ihtiyacı duyar, olaylara anlam vermeye çalışır. Bazen dünyayı doğru bir şekilde görürüz – gerçekte olduğu gibi-  fakat stres anlarında zihnimizin ürünleri olan sahip olduğumuz düşünceler, başımıza gelenleri gerçekçi bir resim ile çizemez. Örneğin, öncesinde yaptığınız bir hatayı hatırlamak, kendi kendinize “Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve yapamayacağım!” demenize yani aşırı genelleme yapabilmenize sebep olur.

18.06.2021Eğitim
Müsilajlı denizden çıkan balık ve midye yenir mi Uzmanından kritik açıklama: Felç geçirebilirsiniz

Müsilajlı denizden çıkan balık ve midye yenir mi? Uzmanından kritik açıklama: Felç geçirebilirsiniz

Marmara Denizi'nde görülen müsilaj(deniz salyası) etkisini sürdürüken bir yandan da bölgede kaçak midye avcıları dikkat çekiyor. DHA ekipleri gece ve sabah saatlerinde teknelerle açılarak midye avcılarını görüntüledi. Doç. Dr. Muharrem Balcı ise, "Deniz salyası ile birlikte bazı özel mikroorganizma grupları ortaya çıkacaktır. Bu mikroorganizmalar oldukça zehirlidir. Midyeler bu zehirli maddeleri biriktirir ve soframıza kadar gelir. Bu midyeyi yediğiniz anda felç bile geçirebilirsiniz.’’ dedi.

14.06.2021Gündem
Hürriyet yazdı o tesis kapatıldı

Hürriyet yazdı o tesis kapatıldı

Marmara’ya atık görüntüleriyle büyük tepki çeken ve Hürriyet’in de manşetine taşıdığı BAGFAŞ Gübre Fabrikası’nın faaliyetleri durduruldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre Kanunu’na uymayan tesisin önlemlerini alıncaya kadar durdurulmasına karar verildiğini açıkladı.

14.06.2021Gündem
Son dakika: Müsilajlı balık ve midye yenir mi İşte ilk sonuçlar... Dr. Mustafa Altuğ Atalay açıkladı..

Son dakika: Müsilajlı balık ve midye yenir mi? İşte ilk sonuçlar... Dr. Mustafa Altuğ Atalay açıkladı..

Marmara Denizi'ni saran müsilaj (deniz salyası) kâbusu nedeniyle vatandaşlar "Müsilajlı denizden çıkan balık ve midye yenir mi?" sorusunun yanıtını merak ediyor. Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay CNN TÜRK'te merak edilen soruları yanıtladı.

11.06.2021Gündem
Marmara’nın dibi korku filmi gibi İşte o görüntüler…

Marmara’nın dibi korku filmi gibi! İşte o görüntüler…

Marmara’yı kaplayan deniz salyası denizin yüzeyinde net bir şekilde görünüyor. Denizin altı da üstünden farklı değil. Mehtap Akbaş o tabloyu “Sanki bir bomba atılmış ve bütün yaşam son bulmuştu” sözleriyle tarif etmişti. O görüntülere CNN TÜRK ulaştı.

10.06.2021Gündem
Müsilajlı denizden çıkan balık ve midye yenir mi

Müsilajlı denizden çıkan balık ve midye yenir mi?

Deniz salyası balıkları etkiliyor mu, salya olan bölgelerden çıkan balıklar yenir mi? Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay CNN TÜRK canlı yayınında Gülşen Coşkun’un sorularını yanıtladı. Altuğ, kontrol periyodlarının sıkılaştığını, tezgahlarda satılan balıklarda herhangi bir sorun olmadığının mesajını verdi.

10.06.2021Haber
Müsilaja karşı seferberlik

Müsilaja karşı seferberlik

Salya temizliği Caddebostan Sahili'nden başlayacak

8.06.2021Haber
Son dakika haberler: Sıra dışı müsilaj görüntülerini tekneden çekti: Bütün marina betonla kaplı gibiydi... Seferberlik başlatıldı

Son dakika haberler: Sıra dışı müsilaj görüntülerini tekneden çekti: Bütün marina betonla kaplı gibiydi... Seferberlik başlatıldı!

Bursa'nın Mudanya ilçesinde diş hekimi Alper Altay'ın bir tekneden çektiği görüntülerde Marmara Denizi'ndeki müsilaj (deniz salyası) kâbusunun çarpıcı görüntüleri yansıdı. Altay, "Bütün marina beton malzemeyle kaplı gibiydi. Yaklaşınca hafif bir hareket gördüm. Şaşırdım. Müsilajın o boyutta olacağı aklıma gelmemişti" dedi. Marmara Denizi'ndeki müsilajla (deniz salyası) mücadele kapsamındaki en büyük deniz temizliği seferberliği, bugün İstanbul Caddebostan Sahili'nden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından başlatılacak...

8.06.2021Gündem
Müsilaj Marmarada etkili oluyor... İşte turizmcilerin değerlendirmeleri

Müsilaj Marmara'da etkili oluyor... İşte turizmcilerin değerlendirmeleri

Deniz salyası (müsilaj) nedeniyle tatil yörelerinde denize girmek bazı noktalarda güçleşiyor. Bu durumdan etkilenen turizmciler vatandaşların denize girip giremeyeceklerini telefon ederek sorduklarını söyledi.

8.06.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Müsilaj kabusu sürüyor.. Uyarı yapılmıştı.. Şimdi de Karadenizde görüldü

Son dakika haberler: Müsilaj kabusu sürüyor.. Uyarı yapılmıştı.. Şimdi de Karadeniz'de görüldü!

Marmara'nın kâbusu olan deniz salyası Ordu'nun Fatsa ilçesinde de önceki gün küçük çaplı bir alanda görüldü. Balıkçıların ihbarı ile belediye ekipleri, deniz yüzeyindeki kirliliği temizledi. Ordu Üniversitesi (ODÜ) Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aydın, "Çay ve fındık tarımında gübre olarak çok fazla azot ve fosfor kullanılıyor. Marmara kadar yakın zamanda böyle etki göstermez ama kirliliğe devam edersek 3, 5, 30 yıl sonra biz de karşı karşıya kalacağız" dedi.

8.06.2021Gündem
Salya Karadeniz’de

Salya Karadeniz’de

Marmara Denizi’ni esir alan deniz salyası (müsilaj) Karadeniz’de de görüldü. Ordu’nun Fatsa ilçesi Yalıköy Limanı’nda deniz salyası öbeğini fark eden balıkçılar belediyeye ihbarda bulundu. Karadeniz’deki kirliliğe dikkat çeken Prof. Dr. Mehmet Aydın ise “Karadeniz’de çöküş var. Balık popülasyonlarımız her geçen gün azalıyor” dedi.

8.06.2021Gündem
Ata Demirerden ’müsilaj’ mesajı

Ata Demirer'den ’müsilaj’ mesajı

Yaz aylarını Çanakkale’nin turizm cenneti Bozcaada ilçesinde geçiren oyuncu Ata Demirer, Kuzey Ege Denizi’nden müsilaj görüntülerini sosyal medya hesabından, "Dünyanın en güzel denizlerinden biri Kuzey Ege Denizi'nde işte salya, müsilaj. Suyun içinde insan var, buyurun mesajıyla paylaştı. Bozcaadalı balıkçılar ise, ada çevresinde deniz üzerinde az miktarda görülse de, dipteki müsilajın yoğunluğuna dikkat çekerek, avlanamaz hale geldiklerini söyledi.

7.06.2021Magazin
Denizlerde seferberlik

Denizlerde seferberlik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “Marmara Denizi Eylem Planı’nı açıklarken “8 Haziran Salı günü tüm kurumlarımızla belediyelerimizle doğa severlerimizle sporcularımız, sanatçılarımız, tüm vatandaşlarımızla birlikte, bir seferberlik anlayışıyla Türkiye’nin en büyük deniz temizliğini yapacağız” dedi.

7.06.2021Gündem
Deniz salyası (Müsilaj) nedir, neden olur Deniz salyasının nerelerde görüldü İşte deniz salyası ile ilgili bilgiler

Deniz salyası (Müsilaj) nedir, neden olur? Deniz salyasının nerelerde görüldü? İşte deniz salyası ile ilgili bilgiler

Marmara denizinin dibine çöken salya deniz tabanında yaşamın sona ereceği dip ölümü tehdidi yaratıyor. Uzmanlar, deniz salyasının uzun vadede neden olabileceği tahribatın önüne geçmek için acilen bilimsel yaklaşımlarla önlem alınması gerektiğinin altını çiziyor. Deniz salyası bir diğer adıyla müsilaj, denizde biyolojik yaşamın ilk basamağını oluşturan fitoplankton adlı mikroskobik bitkilerin aşırı çoğalmasıyla meydana geliyor. Peki, deniz salyası (Müsilaj) tam olarak nedir, neden olur? Deniz salyası nasıl temizlenir? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

4.06.2021Gündem
Son dakika... Meclis’te Marmara alarmı Tehlike çok  büyük: Karadeniz de ölür

Son dakika... Meclis’te Marmara alarmı! Tehlike çok büyük: Karadeniz de ölür

İklim Değişikliği ve Politika Araştırma Derneği Yönetim Kurulu üyesi Gülşah Deniz Atalar, Marmara’daki deniz salyasının, Karadeniz’i de yok edebileceğini söyledi

4.06.2021Gündem
Doç. Dr. Mustafa Yücel: Marmarayı koma halinden 5-6 yılda çıkarabiliriz

Doç. Dr. Mustafa Yücel: Marmara'yı koma halinden 5-6 yılda çıkarabiliriz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Enstitü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yücel, Marmara Denizindeki müsilaj sorununa ilişkin Bilim-2 gemisi ile yaptıkları araştırmaya ilişkin, "Elimizdeki veriler ve modeller 5-6 yıl içerisinde Marmara'yı bu kriz, koma halinden çıkartabileceğimizi gösteriyor" dedi.

3.06.2021Haber
Marmara Denizi komada Uyandırmak için...

Marmara Denizi komada! Uyandırmak için...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Enstitü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Yücel, Marmara Denizindeki müsilaj sorununa ilişkin Bilim-2 gemisi ile yaptıkları araştırmaya ilişkin, "Elimizdeki veriler ve modeller 5-6 yıl içerisinde Marmara'yı bu kriz, koma halinden çıkartabileceğimizi gösteriyor" dedi.

3.06.2021Gündem
Balıkçılar ve esnaf deniz salyasından dertli

Balıkçılar ve esnaf deniz salyasından dertli

BALIKESİR’in Bandırma ilçesinde balık avlayarak geçimini sağlayan küçük tekne sahipleri ve balıkçı esnafı, müsilajdan dolayı zor günler geçiriyor.

3.06.2021Gündem
Dr. Erol Kesici: Marmara, ölü deniz haline geldi

Dr. Erol Kesici: 'Marmara, ölü deniz haline geldi'

Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilaj tehlikesiyle ilgili bölgede inceleme yaptı. Marmara'nın 'ölü deniz' haline getirildiğini kaydeden Dr. Kesici, şubatta sadece belirli bölgede artış gösteren alg kolonilerinin, ortam ve hava koşullarına bağlı olarak tüm Marmara ve Ege Denizi'ne yayıldığını söyledi.

2.06.2021Gündem
Tekirdağlı balıkçılar, deniz salyasından suya ağ atamıyor

Tekirdağlı balıkçılar, deniz salyasından suya ağ atamıyor

Marmara Denizi’nde etkili olan ve 'deniz salyası' olarak bilinen müsilaj, Tekirdağ’da su altındaki canlıların yaşamını da olumsuz etkiliyor. Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, "Yaklaşık 1 yıldır deniz salyası, balıkçı arkadaşlarımızı olumsuz etkiledi, bu sene denize ağ atamadılar" dedi.

2.06.2021Gündem
Deniz salyasından kurtulmanın yolu var ‘Amerika’yı yeniden keşfetmeyeceğiz’

Deniz salyasından kurtulmanın yolu var! ‘Amerika’yı yeniden keşfetmeyeceğiz’

Marmara Denizi, uzun bir süredir deniz salyası olarak bilinen müsilaj ile boğuşuyor. Deniz canlıları boğularak ölüyor, Marmara gözümüzün önünde yok oluyor. Sorunu artık biliyoruz ama ne yapacağız? Bundan nasıl kurtulacağız? Uzmanlara sorduk, hem üzücü hem umut verici cevaplar aldık

2.06.2021Gündem
Son dakika: Heyecanlandıran açıklama: Erdoğan ilk defa söyleyeceğim dedi, yeni müjde geliyor..

Son dakika: Heyecanlandıran açıklama: Erdoğan 'ilk defa söyleyeceğim' dedi, yeni müjde geliyor..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında yeni anayasa çalışmaları, salgında normalleşme, terör örgütleriyle mücadele ve ekonomideki gelişmelere ilişkin soruları cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetteki cumhurbaşkanı adayı tartışmalarıyla ilgili olarak, "Sıkıntı diğer tarafta. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, bizi ilgilendirmiyor" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca petrol ve doğalgaz aramalarıyla ilgili olarak bir 'müjde' açıklayacağını belirterek, " Cuma günü Zonguldak'ta bir müjde açıklayacağız. Zonguldak'ta Uzun Mehmet Camii'nin açılışını yapacağız. Oradan da Kanuni sondaj gemimizle bağlantımızı kuracağız. Oradan açıklamamızı yapacağız" dedi

2.06.2021Gündem
Turizm cennetinde yardım çığlığı: İçim kan ağlıyor

Turizm cennetinde yardım çığlığı: İçim kan ağlıyor

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Antalya'da ocak ayında Düden Şelalesi'nde yaşanan çevre kirliliği etkisini sürdürüyor. Konuyla ilgili konuşan Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Bayram Ali Çeltik, Düden Şelalesi'nin Akdeniz'le buluştuğu noktadaki köpüklenmenin, yer altı sularının, Antalya'nın geleceğinin ve Düden Şelalesi'nin yardım çığlığı olduğunu söyledi. Antalya'da yaşayan Polonyalı Beata Modrzejewska (40) ise, "Gördüğüm ve okuduğum kadarıyla köpüklenme maalesef devam ediyor. Doğasever olarak bu görüntüyü görünce içim kan ağlıyor.'' ifadelerini kullandı.

1.06.2021Gündem
Deniz salyası kâbusu Marmara can çekişiyor

Deniz salyası kâbusu! Marmara can çekişiyor

Prof. Dr. Mustafa Sarı, kasım ayından itibaren Marmara Denizi’nin üzerini kaplayan deniz salyasını görüntülemek için 18 metreye daldı. Mustafa Sarı gördüklerini, “Deniz ölüyor. Salya örtüsü deniz tabanına hayalet gibi çökmüş. Aşağıda can pazarı var” diyerek anlattı.

1.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Marmara Denizinde korkutan görüntü Salya ölçüm cihazlarına bile engel oldu

Son dakika haberi: Marmara Denizi'nde korkutan görüntü! Salya ölçüm cihazlarına bile engel oldu

Marmara Denizi'nde etkili olan ve endişeye neden olan deniz salyası Erdek Körfezi'nde ölçüm cihazının su altına inmesine engel oldu. Deniz salyalarının arasından yürümeye çalışırken çekilen görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşan Prof. Dr. Mustafa Sarı ise, korkutan gerçeğe dikkat çekti. Prof. Dr. Sarı, deniz salyasının 3 nedenden dolayı bu kadar yayıldığını söyleyerek, "Birincisi artık iki buçuk derece daha yüksek sıcaklıkta. İkincisi, Marmara Denizi'nin orijinal yapısı. Üçüncü ise denizdeki besin yükü.'' ifadelerini kullandı.

31.05.2021Gündem
ABD basını yayınladı: Deniz salyası uzaydan böyle görünüyor

ABD basını yayınladı: Deniz salyası uzaydan böyle görünüyor

Amerikan Washington Post gazetesi, son dönemde Marmara Denizi’nin yüzeyini kaplayan ve balıkçıların ciddi sorunlar yaşamasına neden olan deniz salyasını (müsilaj) gündemine aldı.

28.05.2021Dünya
Çevre profesörü Mustafa Öztürk’ten yetkililere çağrı: Marmara’yı kurtarın

Çevre profesörü Mustafa Öztürk’ten yetkililere çağrı: Marmara’yı kurtarın

Çevre profesörü Mustafa Öztürk, “Marmara ‘ben ölüyorum, kirlendim, obez oldum’ diye haber veriyor deniz salyaları ve yosunlarla. Herkes hemen çözüm üretsin” dedi.

27.05.2021Gündem
Kâbus sürüyor Yalova’yı da salya kapladı

Kâbus sürüyor! Yalova’yı da salya kapladı

Marmara Denizi’nde etkili olan deniz salyası (müsilaj), Yalova sahillerini de kapladı. Çınarcık yat limanındaki tekneler, tamamen beyaz örtünün içinde kalırken, balık ölümleri de meydana geldi.

26.05.2021Gündem
Deniz salyası kâbusu Çınarcıkı da sardı İnanılmaz görüntü... Tamamen kapladı

Deniz salyası kâbusu Çınarcık'ı da sardı! İnanılmaz görüntü... Tamamen kapladı

Marmara Denizi'nde çok sayıda bölgede etkili olan deniz salyası Yalova’nın Çınarcık sahillerini de kapladı. Deniz salyası yat limanını tamamen kaplarken balık ölümlerine de yol açtı.

25.05.2021Gündem
Deniz salyası neden olur

Deniz salyası neden olur?

Deniz salyası Marmara Denizi'ni etkisi altında tutmaya devam ediyor. Deniz canlılarının hayatını tehlikeye atan ve aynı zamanda deniz yüzeyinde oluşturduğu yapı dolayısıyla görüntü kirliliği ve kötü kokuya neden olan deniz salyası, yetkili ekiplerin üzerinde çözüm aradığı konular arasında yer alıyor. Peki, deniz salyası neden olur? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

19.05.2021Gündem
Kurbağalıderede deniz salyası nedeniyle beyaz tabaka oluştu

Kurbağalıdere'de "deniz salyası" nedeniyle beyaz tabaka oluştu

İstanbul Kadıköy'deki Kurbağalıdere'de deniz salyası nedeniyle beyaz tabaka oluştu. Balıkçılar deniz salyasının her sene görüldüğünü ama bu yıl daha yoğun olduğunu söyledi. Öte yandan Marmara Denizi'ndeki deniz salyası su altını da sardı.

18.05.2021Haber
Kurbağalıderede korkutan görüntü Deniz salyası tamamen kapladı

Kurbağalıdere'de korkutan görüntü! Deniz salyası tamamen kapladı

İstanbul Kadıköy'deki Kurbağalıdere'de deniz salyası nedeniyle beyaz tabaka oluştu. Balıkçılar deniz salyasının her sene görüldüğünü ama bu yıl daha yoğun olduğunu söyledi. Öte yandan Marmara Denizi'ndeki deniz salyası su altını da sardı.

18.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Kedi sevdiğini yoğururmuş

Kedilerin bir şeyleri yoğurur gibi yaptığı hallerini izlemek, dünyanın en keyifli işlerinden biri olabilir.

19.06.2021

Rüzgâr ve akıntılara göre müsilajın rotası turizmi vurur mu

Deniz salyası Çanakkale Boğazı’nı geçip Ege’ye dayanınca; turizmcilerde müthiş bir endişe başladı...

12.06.2021

Kahrolası bir geyik: Doğulular şöyle batılılar böyle

Geçen akşam elimde kumanda, televizyon kanalları arasında minik bir gezintiye çıkmıştım.

12.06.2021

Marmara’yı kirletenler açıklansın

Marmara Denizinde karşılaştığımız müsilaj sorununun temelinde yatanın çevre kirliliği olduğunu artık hemen herkes biliyor.

11.06.2021

Belanın adı: Çamur gibi koyu sıvı

Herkes merak içinde... Kiminle konuşsam lafa ‘Marmara’ ile giriyor, ‘Ne olacak’ diye devam ediyor sözlerine... Marmara Denizi’nden bahsediyorum. Marmara, su yüzeyini saran ve halkın ‘deniz salyası’ dediğimiz ‘müsilaj’la boğuşuyor. Covid-19 salgını nedeniyle nasıl ki günlük konuşmalarda ‘filyasyon’, ‘entübe’ gibi tıbbi kelimeler bolca kullanılmaya başlandı ise ‘müsilaj’ kelimesi de öyle oldu. ‘Müsilaj’ kelimesi TDK sözlüğünde yok.

11.06.2021

Tık için ünlü “öldürüyorlar”

Ne sinir bozucu. Özellikle de aileniz için... Çünkü duyanlar ilk iş başsağlığı için yakınlarınızı arıyor. Gecesi, sabahı da yok. En komik örnek Fedon. Onu da geçen yıl “gömdüler”. Hem de doğum gününde.

9.06.2021

Yeni Haliç vakası

Gazeteciler arasında söylenen bir şey vardır. Türkiye’de bir günde yaşanan olaylar İsveç’te bir yılda olmaz diye.

7.06.2021

Artüz Hoca 12 yıl uyardı

Sevinç ve Erdal İnönü Vakfı tarafından desteklenen proje kapsamında 15 bilim insanı Marmara Denizi’nin, Karadeniz çıkışından Ege çıkışına kadar olan tüm mesafede kurulu olan 150 istasyonda, biyolojik, fiziksel, kimyasal, oşinografik ölçümler yapıyor yıllardır.

4.06.2021

Çevre hastası

Marmara Denizi, son günlerde “salya-sümük” ağlıyor; alarm veriyor.

4.06.2021

Haziran savaşları: Batı’ya göre Türkiye kritik bir dönemeçte

14 Haziran 2021 NATO Zirvesi, 15 Haziran 2021 ABD-AB Zirvesi, 23 Haziran 2021 Berlin Konferansı (Libya meselesi), 24-25 Haziran AB Liderler Zirvesi...

4.06.2021

Deniz salyası mavi vatan'a engel

İki, üç aydan beri deniz salyası haber ve yorumları yapılıyor. 

3.06.2021

#MarmaraHayataDönsün

Murat Sevgi, Trakya Platformu Yürütme Kurulu Üyesi; ÇKK Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu Başkanı’dır.

2.06.2021

Acil olağanüstü hal çağrısı

Gün doğmadan, deniz daha bembeyazken çıkacaksın yola.

1.06.2021

Marmara’yı nasıl bitirdik!

Marmara Denizi’nin hali için ağlaşıyoruz. Artık mavi bayraklı sahillere inanmıyoruz. Balıklar denizin altında oksijensizlikten ölüyor. Sahillerde oturanlar daha şimdiden yazlıklarına gitmek için endişe duyuyorlar.

1.06.2021

Ya ne verecekti deniz?

Burgazada İskelesi’nde, adanın namlı “köpek bireyi” Maço tanıdıklarını yolcu etmeye hazırlanıyor...

20.05.2021