Adayı ‘salya’ sardı

Güncelleme Tarihi:

Adayı ‘salya’ sardı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 02, 2021 07:00

İstanbul Büyükada’yı deniz salyası da olarak bilinen müsilaj sardı. Dibe çökmesi halinde deniz canlıları için büyük tehlike oluşturan deniz salyası, adalıları endişelendirdi.

Haberin Devamı

Kokusundan rahatsız olan adalılar, sahile hava almaya bile gidemediklerini belirtirken, adayı saran deniz salyası havadan dronla görüntülendi.

‘NE OLDUĞUNU ANLAMADIK’

Sahildeki görüntünün hiç hoş olmadığını söyleyen Büyükada sakini Rümeysa Uzun, “Arkadaşlarımla sahile gezmeye geldik. Ancak denizin çok kirli olduğunu fark ettik. Başlarda denizde ne olduğunu anlamadık ama normal bir kirlilik olmadığı çok belliydi. Kokusu çok kötü. Görüntüsü de hiç hoş değil. Bir adalı olarak denizlerdeki bu durum bizi çok rahatsız ediyor. Geçen senelerde sahilde böyle bir şey görmemiştik” dedi.
Artık adada sahil havası bile almanın mümkün olmadığını belirten Merve Çelik de “Sahile hava almak için geldim. Ancak sahilin pek hava alınacak hali kalmamış. Şu an kokudan duramıyorum. Denizin bu kötü haliyle temiz nefes almak pek mümkün olmuyor” diye konuştu.

Haberin Devamı

KOCAELİ’NDE DE GÖRÜLDÜ

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde sahil kesimi, deniz salyası ile kaplandı. Büyük bir kesimde etkili olan deniz salyası, dronla görüntülendi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!