EKSTRA
MENÜ

Personel

Personel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Personel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 56.497 Personel haberi bulunmuştur.

Personel Haberleri

KPSS Sağlık Bakanlığı kılavuzu ne zaman açıklanacak Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alımı yapacak

KPSS Sağlık Bakanlığı kılavuzu ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı 12 bin sağlık personeli alımı yapacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 12 bin sağlık personeli alımının ayrıntılarını açıkladı. Sağlık Bakanı Koca, daha önce alım yapılacağı açıklanın 12 bin sağlık personelinin 7 bininin hemşire, 1700'ünün ebe, 2 bin 864'ünün sağlık teknikeri/teknisyeni olacağını bildirdi. Öte yandan sürecin ÖSYM tarafından kılavuzun yayımlanması ile devam edeceğini söyledi. Bu gelişmenin ardından atama bekleyen sağlık personellerinin kılavuz araştırmaları hız kazandı. Peki, KPSS Sağlık Bakanlığı kılavuzu ne zaman açıklanacak?

25.11.2020Gündem
KPSS Önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 Önlisans KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş

KPSS Önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 Önlisans KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş!

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) iki yıllık önlisans bölümü mezunlarına yönelik düzenlediği KPSS Önlisans sınavı, bu yıl geçtiğimiz haftalarda tamamlandı. İki yıl ara ile düzenlenen sınavın 2020 oturumuna katılım sağlayan yüz binlerce aday da sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Sonuç tarihinin günler öncesindesin belli olmasına rağmen adaylar, bu yıl diğer sınavlarda olduğu gibi KPSS Önlisans sınavında da sonuçların erken açıklanabileceği beklentisine sahip. Peki, KPSS Önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.11.2020Gündem
Son dakika: Personel zorda... COVIDli hastalara refakatçi tartışması

Son dakika: Personel zorda... COVID'li hastalara refakatçi tartışması

Sağlık Bakanlığı belli bir yaşın üzerinde, bakıma muhtaç COVID-19 hastalarına refakatçi izni verdi. Ancak hastaların yanında kalan kişilerin de virüs kapma ihtimali nedeniyle tartışma başladı.

25.11.2020Gündem
TBMM Sağlık Komisyonundan, Covid-19a karşı önlem paketi

TBMM Sağlık Komisyonu'ndan, Covid-19'a karşı önlem paketi

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Covid-19 salgını ile ilgili mücadele kapsamında Meclis'te uygulanması amacıyla önlem paketi hazırladı.

24.11.2020Gündem
Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı kadro ve branş dağılımını Bakan Koca açıkladı Başvuru şartları neler

Son Dakika: Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı kadro ve branş dağılımını Bakan Koca açıkladı! Başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı kadro ve branş dağılımı ile ilgili Bakan Koca'dan son dakika açıklama geldi. Sağlık mezunlarının beklediği 12 bin sağlık çalışanı alımıyla ilgili Koca yaptığı açıklamada, 7.000’i hemşire, 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere toplam 14 branşta bakanlıkta sağlık çalışanı alınacağını duyurdu. KPSS Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzuna göre başvuru şartlarını karşılayan adaylar tercihlerini belirtilen tarihler arasında yapabilecek. Peki, 12 bin personel alımı başvuru şartları neler? İşte, konuyla ilgili ayrıntılar.

24.11.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı KPSS başvuru kılavuzu yayımlandı mı 12 bin sağlık personeli alımında branş dağılımı belli oldu

Sağlık Bakanlığı KPSS başvuru kılavuzu yayımlandı mı? 12 bin sağlık personeli alımında branş dağılımı belli oldu!

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı için beklenen açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Koca, 12 bin personel alımı branş dağılımıyla ilgili yaptığı açıklamada, 7 bin hemşire, 1.700 ebe ve 2 bin 864 sağlık teknikeri olmak üzere toplam 14 branşta alım yapılacağını bildirdi. KPSS puanına göre 12 bin sağlık personeli alımı başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlanacak. Atama bekleyen sağlık çalışanları KPSS Sağlık Bakanlığı başvuru kılavuzunda yer alan başvuru tarihi, kadro dağılımı ve başvuru şartlarını göz önüne alarak tercihlerini listeleyecek. Peki, Sağlık Bakanlığı KPSS başvuru kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, 12 bin sağlık personeli alımı kadro dağılımı ve Bakan Koca'nın açıklamaları.

24.11.2020Gündem
KPSS önlisans sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır Gözler KPSS 2020 sonuçlarında

KPSS önlisans sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? Gözler KPSS 2020 sonuçlarında

KPSS ön lisans sonuçları araştırılan konular arasında bulunuyor. 25 Ekim’de ön lisans KPSS’ye giren adaylar soruların ve cevapların açıklanmasının ardından tahmini puanlarını hesapladılar. Adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başladılar. Peki KPSS ön lisans sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından açıklanan sonuç açıklanma tarihi

24.11.2020Gündem
DHBT geç başvuru tarihi ne zaman 2020 KPSS DHBT için tarih bilgileri

DHBT geç başvuru tarihi ne zaman? 2020 KPSS DHBT için tarih bilgileri

DHBT başvuruları 2020 yılında 6 Kasım ve 16 Kasım tarihleri aralığında alındı. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunlarının KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmaları gerekiyor. Peki KPSS geç başvuru tarihi ne zaman?

24.11.2020Gündem
Milli Savunma Bakanlığından asker ailelerine özel birim

Milli Savunma Bakanlığı'ndan asker ailelerine özel birim

Türk Silahlı Kuvvetleri, koronavirüs ile mücadelede sağladığı başarıyla diğer orduları geride bırakırken, Milli Savunma Bakanlığı da personel ailelerinin moral ve motivasyonunu en üst düzeyde tutmak için özel birimler oluşturdu. Birimler ailelere ihtiyaçları için 7/24 destek sağlıyor.

24.11.2020Gündem
DHBT geç başvuru nasıl yapılır DHBT geç başvuru ücreti nereye yatırılacak

DHBT geç başvuru nasıl yapılır? DHBT geç başvuru ücreti nereye yatırılacak?

DHBT geç başvuru ücreti yatırılmasının ardından işlemlerini tamamlayacak olan pek çok kişi, müracaat adımlarını ÖSYM ile tamamlayacak. Normal başvuru sürecini kaçıranlar için erişime açılan DHBT geç başvuru işlemi kurtarıcı nitelik taşıyacak. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev almak için sınava katılmak isteyen ancak başvuru tarihini kaçıran adaylar, DHBT geç başvuru ücretini yatırdıktan sonra işlemlerini gerçekleştirebilecek. Peki, DHBT geç başvuru nasıl yapılır? DHBT geç başvuru ücreti nereye yatırılacak? İşte, o detaylar

24.11.2020Gündem
Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz: Kadirlide 53 sağlık personelinin koronavirüs testi pozitif çıktı

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz: Kadirli'de 53 sağlık personelinin koronavirüs testi pozitif çıktı

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Kadirli Devlet Hastanesi'nde aralarında doktor, hemşire, ebe, idari personel, teknisyen ve hizmetlilerin de bulunduğu 53 kişinin koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını belirterek, "Şu anda hepsi evlerinde; ayakta tedavi görüyor. Ancak sağlık hizmetlerimizde herhangi bir aksama yok, hizmet devam ediyor" dedi.

24.11.2020Gündem
ALES sınav yerleri açıklandı mı ALES sınav giriş belgesi için beklenen gün yaklaşıyor

ALES sınav yerleri açıklandı mı? ALES sınav giriş belgesi için beklenen gün yaklaşıyor!

ALES sınav yerleri, akademik kariyer elde etmek isteyen binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Aralık ayının ilk hafta sonunda yapılacak olan ALES, 2020 yılının son Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı olacak. Peki, ALES sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

24.11.2020Gündem
ABDde imalat sanayi PMI, 74 ayın en yüksek seviyesine çıktı

ABD'de imalat sanayi PMI, 74 ayın en yüksek seviyesine çıktı

ABD'de imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), kasımda 5 yıldan bu yana en hızlı şekilde artarak 74 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

24.11.2020Ekonomi
Öğretmenin de yasası olmalı

Öğretmenin de yasası olmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle eğitimcilerle bir araya gelirken “Nasıl hâkimler ve savcılar için ayrı bir yasa varsa, öğretmenler için de ayrı bir yasanın olması gerekir” dedi. Kılıçdaroğlu 3600 ek gösterge için de “Yakında Meclis’e getireceğiz” diye konuştu.

24.11.2020Gündem
Türk gemisini haydut gibi bastılar

Türk gemisini haydut gibi bastılar

Libya’ya insani yardım götüren Türk bandıralı gemi, Yunan komutanın emri üzerine Alman fırkateyni tarafından uluslararası hukuka aykırı olarak durduruldu. Alman askerler helikopterle Türk gemisine inerek silah zoruyla saatlerce izinsiz arama yaptı. Haydutluğa sert tepki gösteren Türkiye üç ayrı nota verdi.

24.11.2020Dünya
Cerrahpaşa’da yangın paniği

Cerrahpaşa’da yangın paniği

Dün İstanbul’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü’nde yangın çıktı. Hastalar tedbir amaçlı tahliye edildi.

24.11.2020Gündem
Matematik Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Matematik Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Matematik öğretmenliği rağbet gören bölümler içerisinde yer alıyor. Matematik öğretmenliği nedir, bölüm kaç yıllıktır, mezunları ne iş yapar gibi merak ettiğiniz soruları derledik.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İngilizce Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Birçok devlet ve vakıf üniversitesinin Eğitim Fakültesinde İngilizce Öğretmenliği Bölümü bulunmaktadır. Türkiye'de yaklaşık 70 bin İngilizce öğretmeni, devlet okullarında görev yapıyor. İngilizce bölümü olan üniversiteler hangileri, bu bölümden mezun olanlar nerelerde iş bulabilir? Sizin için derledik.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Matematik, sayısal düşünme yetisini geliştirmeyi ve analitik düşünmeyi sağlamayı amaçlayan bir bölümdür. Aynı zamanda matematik hayatın içinde yer aldığında temel ihtiyaçlarımız arasında yer alıyor. İlköğretim matematik öğretmenliği nedir? Mezunları ne iş yapar? Sizler için derledik.

Son Dakika Haber... Sağlık Bakanlığı, 23 Kasım korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı İşte koronavirüste son durum

Son Dakika Haber... Sağlık Bakanlığı, 23 Kasım korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı! İşte koronavirüste son durum

Son dakika haberi.... Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 161 bin 125 Kovid-19 testi yapıldı, 6 bin 713 kişiye hastalık tanısı konuldu, 153 kişi hayatını kaybetti.

23.11.2020Gündem
Son Dakika: Türk gemisinde hukuk ayaklar altına alınarak yapılan aramaya tepki yağıyor... Nota verildi

Son Dakika: Türk gemisinde hukuk ayaklar altına alınarak yapılan aramaya tepki yağıyor... Nota verildi!

Son Dakika... Yunan bir komutan tarafından sevk ve idaresi gerçekleştirilen İrini Harekatı'nda görevli bir Alman fırtakeyni, Türkiye'den Libya'ya gıda ve boya gibi muhtelif maddeler taşıyan Türk bandıralı gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurarak uluslararası hukuka aykırı bir şekilde saatlerce aradı. Aramaya sert tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı, "Libya’ya taşımacılık yapan gemilere uygulanan bu çifte standartlı ve hukuk dışı muamele asla kabul edilemez. Silah ambargosunu ihlal etmediği görülen gemimizin ağır hava şartları altında saatlerce güzergâhından alıkonulmasını, ayrıca denetleme sırasında personele adeta suçlu muamelesi yapılmış olmasını esefle karşılıyoruz. Yetkisiz ve güç kullanılarak yapılan bu eylemi protesto ediyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ise "AB’nin istişare etmeden başlattığı İrini Harekatı son operasyonuyla taraflı olduğunu bir kez daha tescil etmiştir. Bu tartışmalı harekat çerçevesinde bir Alman fırkateyni tarafından yük gemimize karşı gerçekleştirilen hukuksuz müdahaleyi şiddetle kınıyorum" açıklamasını yaptı. Olaya ilişkin Dışişleri'nden bir son dakika hamlesi daha geldi. AB, İtalya Büyükelçileri ile Büyükelçi Ankara dışında olduğundan Almanya Maslahatgüzarı Dışişleri'ne çağrılarak Nota verildi. CNN Türk'e konuşan emekli Tümamiral Cem Gürdeniz, skandal aramanın denizde haydutluk olduğunu belirtmişti.

23.11.2020Gündem
Son dakika ÖSYMden KPSS duyurusu: KPSS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı İşte KPSS cevap ekranı

Son dakika ÖSYM'den KPSS duyurusu: KPSS soruları ve cevap anahtarı yayınlandı! İşte KPSS cevap ekranı

KPSS soru ve cevapları beklenirken son dakika açıklama ÖSYM'den geldi. Memur olmak isteyen adayların katılım sağladığı KPSS ortaöğretim sınavının ardından KPSS soruları ve cevap anahtarı ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden erişime açıldı. ÖSYM 22 Kasım tarihli KPSS ortaöğretim soruları ve cevapları ile adaylar netleri hakkında bilgi sahibi olabilecek. İşte, 2020 KPSS soru cevap anahtarı ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

23.11.2020Gündem
TÜBİTAK 105 personel alacak

TÜBİTAK 105 personel alacak

TÜBİTAK 98'i araştırmacı ve 7'si teknisyen olmak üzere 105 personel işe alacak.

23.11.2020Gündem
TÜBİTAK 105 personel alacak İşte başvuru şartları

TÜBİTAK 105 personel alacak! İşte başvuru şartları

TÜBİTAK 98'i araştırmacı ve 7'si teknisyen olmak üzere 105 personel işe alacak. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı Bilişim Teknolojileri Enstitüsünde (BTE) 105 personel istihdam edilecek. İşte, TUBİTAK personel alımı başvuru şartları...

23.11.2020Gündem
KPSS ortaöğretim puan hesaplama nasıl yapılır KPSS değerlendirme tablosu

KPSS ortaöğretim puan hesaplama nasıl yapılır? KPSS değerlendirme tablosu

KPSS ortaöğretim oturumuna giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. KPSS ortaöğretim oturumu 2020 yılında 22 Kasım’da yapıldı. Sınava giren adaylar soruların ve cevapların açıklanmasının ardından tahmini puanlarını hesaplamaya başladılar. Peki, KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte ÖSYM kılavuzu içerisinde yer alan bilgilere göre değerlendirme hakkında bilgiler…

23.11.2020Gündem
Tam 1 milyon 148 bin 514 öğretmenimiz var

Tam 1 milyon 148 bin 514 öğretmenimiz var

MEB’e bağlı resmi ve özel okullardaki 17 milyonu aşkın öğrencinin eğitiminde toplam 1 milyon 148 bin 514 öğretmen görev alıyor. Türkiye'de öğretmen doluluğunda yüzde 97'lik oranla Karadeniz ve İç Anadolu bölgeleri başı çekerken, yüzde 84 doluluğa sahip Marmara bölgesi son sırada bulunuyor. Görevli engelli öğretmen sayısı 8 bin 766'ya ulaştı.

23.11.2020Eğitim
KPSS Ortaöğretim soru kitapçığı yayımlandı

KPSS Ortaöğretim soru kitapçığı yayımlandı

ÖSYM, 22 Kasım’da yapılan 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavının temel soru kitapçığı ile cevap anahtarının yüzde 10’unu yayımladı.

23.11.2020Eğitim
DHBT geç başvuru tarihi ne zaman 2020 KPSS DHBT için geri sayım

DHBT geç başvuru tarihi ne zaman? 2020 KPSS DHBT için geri sayım

DHBT başvuruları 2020 yılında 6 Kasım ve 16 Kasım tarihleri aralığında alındı. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunlarının KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmaları gerekiyor. Peki KPSS geç başvuru tarihi ne zaman?

23.11.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak KPSS Ortaöğretim cevap anahtarı yayımlandı

KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak? KPSS Ortaöğretim cevap anahtarı yayımlandı!

22 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u adayların erişimine açıldı. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Kasım 2020 tarihinde saat 15.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. Peki, KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

23.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... Prof. Dr. Işıl Vardan kritik koronavirüs açıklaması: Gıdadan bulaşmıyor diye düşünmeyin, eğer mutasyona uğruyorsa...

Son dakika haberleri... Prof. Dr. Işıl Var'dan kritik koronavirüs açıklaması: 'Gıdadan bulaşmıyor diye düşünmeyin, eğer mutasyona uğruyorsa...'

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işıl Var, çiğ sebze-meyve ile yarı pişmiş mamullerin sadece koronavirüs değil, diğer mikroorganizmalar açısından da riskli olduğunu kaydetti. Koronavirüsün gıda yoluyla bulaşmadığının düşünülmemesi ve tedbirli davranılması gerektiğini savunan Prof. Dr. Var, "Bugün Covid-19 gıda yoluyla bulaşmıyor dersek, iki gün sonra bulaştığına dair bulgularla karşılaşabiliriz. Eğer mutasyona uğruyorsa ve gıda yoluyla bulaşacak bir mutant çıkarsa bu nasılsa bulaşmıyordu deyip ayaklarımızı uzatmamalıyız" dedi.

23.11.2020Gündem
TÜBİTAK 105 personel işe alınacak

TÜBİTAK 105 personel işe alınacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı Bilişim Teknolojileri Enstitüsünde (BTE) 105 personel istihdam edilecek.

23.11.2020Teknoloji
Bulut girişimlerinize kapsamlı bir beceri eğitimini nasıl dahil edebilirsiniz

Bulut girişimlerinize kapsamlı bir beceri eğitimini nasıl dahil edebilirsiniz?

Amazon Web Services (AWS) Eğitim ve Sertifikasyon Direktörü Maureen Lonergan, kapsamlı bir bulut eğitim programı oluşturmak ve kuruluşlar genelinde bulut yetkinliğini teşvik etmek için atılması gereken beş adımı açıkladı.

23.11.2020Teknoloji
İngilterenin Test-Temas sistemi neden başarısız oldu

İngiltere'nin Test-Temas sistemi neden başarısız oldu?

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, altı ay önce, koronavirüs salgınına karşı geliştirilen Test-Temas sisteminin "dünyada birinci" olacağını ilan etmişti. Ancak BBC'nin yaptığı araştırma bazı bölgelerde koronavirüs testi pozitif çıkanların temaslarının ancak yarısına ulaşılabildiğini ve sistemin özellikle virüsün en hızlı yayıldığı yerlerde en başarısız kaldığını ortaya koydu.

23.11.2020Teknoloji
KPSS Lisans tercihleri ne zaman İşte 2020 KPSS lisans tercih takvimi hakkında bilgi

KPSS Lisans tercihleri ne zaman? İşte 2020 KPSS lisans tercih takvimi hakkında bilgi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) uygulanan 2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri), 2020-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ve 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait değerlendirme işlemlerinin tamamlanması ve sonuçların açıklanması ile birlikte şimdi ise tercihler hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Peki, KPSS Lisans tercihleri ne zaman?

22.11.2020Gündem
18 yıldır girdiği KPSSde bu kez çocukları da yanındaydı

18 yıldır girdiği KPSS'de bu kez çocukları da yanındaydı

Abdullah Gedik, memur olma hayaliyle 18 yıldır KPSS’ye giriyor. 42 yaşındaki Gedik’in dokuzuncu denemesinde yanında çocukları da vardı. Abdullah Gedik’in KPSS heyecanına bu kez kızı Aleyna ve oğlu Abdullah da ortak oldu.

22.11.2020Eğitim
Göbeklitepe KPSS ortaöğretim sınavıyla gündemde – Göbeklitepe nerede

Göbeklitepe KPSS ortaöğretim sınavıyla gündemde – Göbeklitepe nerede?

Göbeklitepe, KPSS sınavıyla bir kez daha gündeme geldi. KPSS ortaöğretim sınavında çıkan Göbeklitepe sorusu sosyal medyanın da en çok konuşulan konularından biri oldu. Göbeklitepe, online platform üzerinden yayınlanan Atiye dizisine de konu olmuştu. Peki, Göbeklitepe nerede, hangi il sınırları içerisinde?

22.11.2020Gündem
PUBG GLOBAL INVITATIONAL.S duyuruldu

PUBG GLOBAL INVITATIONAL.S duyuruldu

PUBG Corporation, bugün bir sonraki önemli espor etkinliği olan PUBG GLOBAL INVITATIONAL.S (PGI.S) düzenleme planını duyurdu. Güvenlik önlemlerinin tam olarak alınacağı etkinlik Güney Kore’de gerçekleşecek ve 2 Şubat’tan 28 Mart 2021’e dek sekiz hafta boyunca sürecek.

22.11.2020eSpor
KPSS nasıldı, zor muydu KPSS ortaöğretim sınavı yorumları

KPSS nasıldı, zor muydu? KPSS ortaöğretim sınavı yorumları

KPSS ortaöğretim sınavı bugün tamamlandı. Sınav, 81 ilde ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 188 sınav merkezinde düzenlendi. Saat 10.15'te başlayan KPSS’de adaylara 120 sorudan oluşan ‘Genel Yetenek’ ve ‘Genel Kültür’ testleri uygulandı. 130 dakika süren sınavı tamamlayan adaylar, KPSS sorularına yönelik yorumlarını sosyal medyadan dile getirmeye başladı. Peki, KPSS nasıldı, zor muydu? İşte KPSS ortaöğretim sınavı yorumları

22.11.2020Gündem
İstanbulda KPSS telaşı Sınava giremediler...

İstanbul'da KPSS telaşı! Sınava giremediler...

KAMU Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim  (2020-KPSS Ortaöğretim) için İstanbul Üniversitesi Beyazıt kampüsü ile Avcılar'da sınava girecek bazı adaylar saat 10.00’dan önce gelmedikleri,bazıları da yenilenen istenen kimlik belgelerini getirmedikleri için sınav binalarına alınmadı.

22.11.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim yapıldı

KPSS Ortaöğretim yapıldı

Sınavda adaylara 120 sorudan oluşan ‘Genel Yetenek’ ve ‘Genel Kültür’ testleri uygulandı. Görevlilerle, sınava katılacağını sınav giriş belgeleriyle belgeleyen adaylar, yanlarındaki eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçiyle sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu. Sınav sonuçları, 24 Aralık'ta açıklanacak.

22.11.2020Eğitim
KPSS sınavı saat kaçta bitecek, kaç dakika sürecek İşte KPSS ortaöğretim sınav süresi

KPSS sınavı saat kaçta bitecek, kaç dakika sürecek? İşte KPSS ortaöğretim sınav süresi

Adaylarının haftalardır hazırlandığı KPSS ortaöğretim sınavı bugün yapılacak. KPSS ortaöğretim sınavına katılacağını (Sınava Giriş Belgeleri ile) belgeleyen adaylar ile Sınav Görevlileri sınav günlerinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. KPSS ortaöğretim sınavı saat 10.15'te başlayacak. Peki, KPSS sınavı saat kaçta bitecek, kaç dakika sürecek? İşte KPSS ortaöğretim sınav süresi

22.11.2020Gündem
Bandırmasporda Kovid-19 pozitif sayısı 9a yükseldi

Bandırmaspor'da Kovid-19 pozitif sayısı 9'a yükseldi

TFF 1. Lig ekiplerinden Royal Hastanesi Bandırmaspor'da 1 futbolcunun daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.

21.11.2020Futbol
KPSS saat kaçta başlıyor, kaçta biter KPSS Ortaöğretim kaç dakika sürecek

KPSS saat kaçta başlıyor, kaçta biter? KPSS Ortaöğretim kaç dakika sürecek?

KPSS saat kaçta başlıyor ve kaç dakika sürecek lise düzeyinde sınava giriş yapacak olan pek çok kişi ve yakınları tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. KPSS Ortaöğretim sınavı kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek sorusuna alacakları yanıta göre planlarını gerçekleştirecek olan pek çok kişi, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Peki, KPSS saat kaçta başlıyor, kaçta biter? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

21.11.2020Gündem
Personelin geç geliyor kavgası kötü bitti Bayılana kadar sürdü

'Personelin geç geliyor' kavgası kötü bitti! Bayılana kadar sürdü

Antalya'da komşu esnafın kavgası hastane ve karakolda bitti. Market sahibi ile komşu işyerinde çalışan elemanın tartışması tekme tokat kavgaya dönüştü. Market sahibinin oğlunun da dahil olduğu kavga bir kişinin bayılmasına kadar devam etti. Kavga tarafların darp raporu için hastanedeye ardından da karakola gitmesiyle son buldu.

21.11.2020Gündem
Darp edilen ambulans şoförü: Tüm sağlık çalışanları adına şikayetçiyim

Darp edilen ambulans şoförü: Tüm sağlık çalışanları adına şikayetçiyim

HATAY'ın Kırıkhan ilçesinde bir vakaya yetişirken trafikte tartıştığı kimliği belirsiz bir sürücünün "Ben polisim"  diyerek darp ettiği hasta nakil aracının sürücüsü Mustafa Başbay, DHA'ya konuştu. Yapılanın insanlık dışı olduğunu kaydeden Başbay, "Tüm sağlık çalışanları adına bu kişiden şikayetçiyim. Yarın başka bir arkadaşımız benim yaşadığımı yaşasın istemiyorum" dedi.

21.11.2020Haber
KPSS Ortaöğretim Sınavı

KPSS Ortaöğretim Sınavı

KPSS Ortaöğretim 22 Kasım Pazar günü 188 merkezde yapılacak. Saat 10.15'te başlayacak sınavda adaylara 120 sorudan oluşan "Genel Yetenek" ve "Genel Kültür" testleri uygulanacak

21.11.2020Eğitim
Son dakika haberler: Yine aynı kâbus Bir can daha aldı…

Son dakika haberler: Yine aynı kâbus! Bir can daha aldı…

Antalay'da teknik personel olarak çalıştığı hastanede aniden fenalaşıp tedaviye alınan Süleyman Örtel (46), bir hafta süren yaşam mücadelesini kaybetti. Dün gece yaşamını yitiren Süleyman Örtel'in, kullandığı sahte içkiden öldüğü iddia edildi.

21.11.2020Gündem