MENÜ

Ortaöğretim

Ortaöğretim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ortaöğretim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.928 Ortaöğretim haberi bulunmuştur.

Ortaöğretim Haberleri

Mesire yerleri 1 Haziranda açılıyor

Mesire yerleri 1 Haziran'da açılıyor

Koronavirüs salgını ile yürütülen mücadele kapsamında uzun süredir kapalı olan mesire alanları, sosyal hayatta normalleşmenin kademeli olarak başlaması ile birlikte 1 Haziran tarihinde yeniden açılıyor.

31.05.2020Ekonomi
YKS deneme sınavı saat kaçta başlayacak OGM Materyal çevrimiçi sınavlar hakkında bilgi

YKS deneme sınavı saat kaçta başlayacak? OGM Materyal çevrimiçi sınavlar hakkında bilgi

28 Haziran'da yapılmasına karar verilen YKS'den önce öğrenciler için MEB bir deneme sınavı gerçekleştirecek. YKS’ye hazırlanan 12’nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatılacak. İlki 30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. Peki, online deneme sınavı nasıl yapılacak? YKS deneme sınavı saat kaçta başlayacak? OGM Materyal çevrimiçi sınavlar hakkında bilgi...

30.05.2020Gündem
Hollandada corona virüsten ölenlerin sayısı 5 bin 951e yükseldi

Hollanda'da corona virüsten ölenlerin sayısı 5 bin 951'e yükseldi

Hollanda'da yeni tip corona virüs(Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 20 artarak 5 bin 951'e çıktı.

30.05.2020Dünya
OGM Müdürü Karacabey: 56 bal ormanı kurulmasını hedefliyoruz

OGM Müdürü Karacabey: 56 bal ormanı kurulmasını hedefliyoruz

ORMAN Genel Müdürü (OGM) Bekir Karacabey, ’Dünya Arı Günü’ mesajında, "2020 yılı içerisinde 56 adet ’bal ormanı’ kurulmasını hedefliyoruz" dedi.

29.05.2020Ekonomi
Meslek liselerinde uzaktan eğitim düzenlemeleri

Meslek liselerinde uzaktan eğitim düzenlemeleri

Türkiye’de uzaktan eğitim sistemi her geçen gün daha iyi bir noktaya doğru ilerlerken, bu yeni sistemin uygulanması sırasında ortaya çıkan soru ve sorunlar da hızla yanıtlanmaya ve giderilmeye çalışılıyor. MEB tarafından yapılan açıklamayla mesleki ve teknik eğitim liselerinde öğrenim gören öğrencilerin sorularına da açıklık getirildi.

29.05.2020Eğitim
Tarım ve Orman Bakanlığı 2019’da 32 bin 600 ton defne üretimi gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı 2019’da 32 bin 600 ton defne üretimi gerçekleştirdi

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 2019 yılında odun dışı orman ürünlerinden olan defneden 32 bin 600 ton üretim gerçekleştirdi. Bu üretim sürecinde çalışan orman köylülerine ise 115 milyon lira ekonomik katkı sağlandı.

28.05.2020Ekonomi
Orman köylüsüne katkı

Orman köylüsüne katkı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Geçen yıl defne üretim aşamalarında yer alan orman köylülerine 115 milyon lira ekonomik katkı sağladık" dedi.

28.05.2020Ekonomi
Öğrenciler dikkat MEB duyurdu... İlki 30 Mayısta yapılacak

Öğrenciler dikkat! MEB duyurdu... İlki 30 Mayıs'ta yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. Sınav sonunda her öğrenciye karne verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

28.05.2020Gündem
2020 Bursluluk sınavı ne zaman

2020 Bursluluk sınavı ne zaman?

Yüz binlerce öğrencinin ve ailesinin heyecanla beklediği İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2020-İOKBS) için kısa bir süre kaldı. Türkiye genelinde yapılacak sınavın sonucunda burs almaya hak kazanacak öğrenciler belirlenecek. Peki, 2020 Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İOKBS sınavı ne zaman yapılacak?

28.05.2020Gündem
MEBden çevrimiçi YKS deneme sınavı

MEB'den çevrimiçi YKS deneme sınavı

MEB, YKS'ye hazırlanan öğrenciler için çevrimiçi deneme sınavı yapacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar iki oturum halinde olacak. Sınav sonunda her öğrenciye karne verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

28.05.2020Eğitim
KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim ne zaman yapılacak 2020 KPSS başvuru tarihi

KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim ne zaman yapılacak? 2020 KPSS başvuru tarihi

KPSS başvuru tarihi merak ediliyor. KPSS başvuruları ne zaman yapılacak sorusu, ÖSYM sınav takvimi ile yanıt buldu. Memur olmak isteyen adaylar lisans, ön lisans ve ortaöğretim sınavlarından, mezuniyet durumlarına uygun olana başvuru yapıyorlar. ÖSYM tarafından yayınlanan sınav takvimi ile başvuru ve sınav tarihleri duyuruluyor. Bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında sınav tarihleri ertelendi. İşte konu ile ilgili merak edilen soruların yanıtları...

28.05.2020Gündem
Hollandada corona virüsten ölenlerin sayısında yükselme

Hollanda'da corona virüsten ölenlerin sayısında yükselme

Hollanda'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 15 artarak 5 bin 871'e çıktı. Hükümet, 6 Mayıs'ta, Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısında düşüş kaydedilmesinden dolayı önlemlerin 1 Eylül'e kadar 1,5 metre sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyma şartıyla aşamalı gevşetileceğini açıklamıştı.

27.05.2020Dünya
Koronavirüste nefes aldıracak 19 eşsiz rota

Koronavirüste nefes aldıracak 19 eşsiz rota

Pek çok sektörü derinden etkileyen pandemi sürecinin tüm dünyada turizm alışkanlıklarını da değiştireceği öngörülüyor. Normalleşme süreçlerinin kendini hissettirmesiyle eve kapananların tatil planlarına başladığı şu günlerde ekoturizmin daha çok ilgi göreceğini belirten Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, “Doğaya duyarlı bir seyahat olarak nitelendirdiğimiz ekoturizm, son yıllarda yaşanan iklim değişiklikleri ve doğal kaynakları koruma bilincinin artmasıyla tüm dünyada ve ülkemizde ilgi görüyor. Pandemiden dolayı yaşadığımız izolasyon süreci önümüzdeki dönemde ekoturizmi daha da büyütecek. OGM olarak vatandaşlarımıza konaklayabilecekleri, yürüyüş yapıp, bisiklet sürebilecekleri, çocukları ile doğayı keşfedebilecekleri tüm Türkiye genelinde 19 adet eşsiz ekoturizm güzergahı ve toplamda 350 km’lik yürüyüş ve bisiklet parkuru kazandırmak için çalışıyoruz” dedi.

27.05.2020Ekonomi
Akıllı Tarım Atölyeleri, tarım odaklı teknolojiyi çocuklara aşılayacak

Akıllı Tarım Atölyeleri, tarım odaklı teknolojiyi çocuklara aşılayacak

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) tarafından hayata geçirilecek Akıllı Tarım Atölyeleri Projesi, orta öğretim öğrencilerine hem tarımı sevdirecek hem de tarım odaklı olarak teknoloji geliştirme fırsatı sunacak.

27.05.2020Teknoloji
Akıllı Tarım Atölyeleri hem gençlere tarımı sevdirecek hem de icat yaptıracak

Akıllı Tarım Atölyeleri hem gençlere tarımı sevdirecek hem de icat yaptıracak

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz "Okullarda oluşturulacak Akıllı Tarım Atölyeleri ile tarımı ortaöğretim çağındaki çocuk ve gençlerin gündemine sokacağız. Çocuklarımız erken yaşlarda teknolojiye olan ilgilerini tarım teknolojilerine odaklayarak üretime destek sağlayacak" dedi.

26.05.2020Ekonomi
MEB, İstanbulun fethine ilişkin bilgi yarışması düzenleyecek

MEB, İstanbul'un fethine ilişkin bilgi yarışması düzenleyecek

Milli Eğitim Bakanlığı'nca İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet Liseliler Çevrim İçi Bilgi Yarışması düzenlenecek.

26.05.2020Gündem
2020 İOKBS bursluluk sınavı ne zaman

2020 İOKBS bursluluk sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 6 Haziran'da yapılacağı ilan edilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın ertelendiğini açıkladı. Sınavda ter dökecek binlerce öğrenci ve ailesi şimdi 2020 İOKBS'nin yeni tarihini araştırıyor. Peki, 2020 İOKBS bursluluk sınavı ne zaman?

22.05.2020Gündem
Bursluluk sınavının tarihi değişti

Bursluluk sınavının tarihi değişti

MEB, 6 Haziran'da yapılacak bursluluk sınavının 5 Eylül'de yapılacağını duyurdu.

21.05.2020Eğitim
Son dakika haberler... MEB duyurdu: Bursluluk Sınavı 5 Eylülde gerçekleştirilecek

Son dakika haberler... MEB duyurdu: Bursluluk Sınavı 5 Eylül'de gerçekleştirilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 6 Haziran'da yapılacağı ilan edilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 5 Eylül'e ertelendiğini bildirdi.

21.05.2020Gündem
Hollandada corona virüsten ölenlerin sayısı 5 bin 775e yükseldi

Hollanda'da corona virüsten ölenlerin sayısı 5 bin 775'e yükseldi

Hollanda'da yeni tip corona virüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 27 artarak 5 bin 775'e çıktı. Ayrıca hükümet, 6 Mayıs'ta Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısında düşüş kaydedilmesinden dolayı önlemlerin 1 Eylül'e kadar 1,5 metre sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyma şartıyla aşamalı gevşetileceğini açıklamıştı.

21.05.2020Dünya
KPSS 2020 başvuru tarihi ne zaman KPSS lisans, ön lisans ne zaman yapılacak

KPSS 2020 başvuru tarihi ne zaman? KPSS lisans, ön lisans ne zaman yapılacak?

KPSS başvuruları her yıl ÖSYM tarafından alınıyor. Memur olmak isteyen adaylar lisans, ön lisans ve ortaöğretim sınavlarından, mezuniyet durumlarına uygun olana giriyorlar. Koronavirüs önlemleri kapsamında bu yıl sınav tarihlerinin ertelendiği duyurulmuştu. Peki KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? İşte 2020 ÖSYM sınav takvimine göre KPSS başvuru ve sınav tarihi…

21.05.2020Gündem
Manisa CBÜ 191 personel alımı yapıyor İlan.mcbu.edu.tr üzerinden başvurular başladı

Manisa CBÜ 191 personel alımı yapıyor! İlan.mcbu.edu.tr üzerinden başvurular başladı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ), bünyesinde görevlendirmek üzere 137 sözleşmeli personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Başvuruları ilan.mcbu.edu.tr isimli internet adresi üzerinden alana Manisa CBÜ, eczacı alımı haricinde tüm pozisyonlar için KPSS puanı talep edecek. Peki, Manisa CBÜ personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, 54 sürekli işçi ve 137 sözleşmeli personel alımı yapacak olan Manisa CBÜ için merak edilen bazı bilgiler

20.05.2020Gündem
KPSS 2020 lisans başvuruları ne zaman yapılacak İşte KPSS lisans, ön lisans başvuru tarihleri

KPSS 2020 lisans başvuruları ne zaman yapılacak? İşte KPSS lisans, ön lisans başvuru tarihleri

KPSS başvuruları her yıl ÖSYM tarafından alınıyor. Merkezi olarak düzenlenen sınava memur olmak isteyen adaylar giriyorlar. Lisans, ön lisans ve ortaöğretim oturumları arasından adaylar mezuniyetlerine uygun olanlara giriyorlar. Koronavirüs önlemleri kapsamında KPSS’nin ertelenmesinin ardından gözler başvuru tarihlerine çevrilmişti. İşte yayınlanan yeni ÖSYM takvimine göre KPSS başvuru tarihleri..

18.05.2020Gündem
Orman Genel Müdürlüğü yangınların yüzde 88inin insan kaynaklı olduğuna dikkati çekti

Orman Genel Müdürlüğü yangınların yüzde 88'inin insan kaynaklı olduğuna dikkati çekti

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, 2010-2019 yıllarını kapsayan verilere göre, orman yangınlarının yüzde 12'sinin yıldırım, yüzde 88'inin ise insan kaynaklı olduğunu bildirdi.

18.05.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Lisede sınıf geçme nasıl olacak Milli Eğitim Bakanlığından açıklama

Son dakika haberler... Lisede sınıf geçme nasıl olacak? Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2019-2020 eğitim öğretim yılında liselerde sınıf geçmeyle ilgili sıkça sorulan soruları yanıtladı. Tüm 12. sınıf öğrencileri sorumlu dersi olup olmamasına bakılmaksızın üniversite sınavlarına girebilecek. Lise son sınıf öğrencilerinin de birinci dönemde aldıkları notlar geçerli olacak ve yıl sonu başarı puanı buna göre hesaplanacak. Son sınıf öğrencileri, başarı sağlayamadıkları derslerden sorumluluk sınavlarında başarılı olmaları halinde mezuniyet puanları hesaplanarak mezun edilecek. Sorumluluk sınavları, birinci dönemin ilk haftası, ikinci dönemin ilk haftası ile son iki haftası içinde yapılacak.

18.05.2020Gündem
OGM, 18 bin 545 personeli ile orman yangınlarına hazır

OGM, 18 bin 545 personeli ile orman yangınlarına hazır

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "Yangınlara erken ve etkili müdahale kapsamında 18 bin 545 personelimiz hazır bulunuyor. Havadan destek sağlanması için de 6 idare helikopterinin yanı sıra 25 yangın söndürme helikopteri ve 2 amfibik uçak görev yapacak" dedi.

18.05.2020Ekonomi
EBA TV’de 19 Mayıs’a özel yarışma

EBA TV’de 19 Mayıs’a özel yarışma

MEB, EBA TV 19 Mayıs Özel Yayınında liseliler arası bilgi yarışması yapılacağını duyurdu. Ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen üç ayrı yarışmanın ise sonuçları açıklandı.

18.05.2020Eğitim
2020 KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman Lise KPSS  başvurusu ne zaman

2020 KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? Lise KPSS başvurusu ne zaman?

KPSS 2020 başvuru tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. Lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan Kamu Personeli Sınavı'nın (KPSS) Ortaöğretim başvuruları bu kapsamda sınava hazırlanan adaylar tarafından sorgulanıyor. Güncellenen ÖSYM takvimi ile birlikte söz konusu KPSS başvuru tarihleri netleşti. Gözler şimdi ortaöğretim KPSS başvuru takviminde. Peki, Lise KPSS 2020 başvurusu ne zaman? KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte, detaylar.

15.05.2020Gündem
KPSS başvuruları ne zaman yapılacak KPSS 2020 başvuru tarihleri belli oldu

KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? KPSS 2020 başvuru tarihleri belli oldu

KPSS başvurularının ne zaman yapılacağı araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında merkezi sınavların tarihlerinin değiştiği açıklanmıştı. Memur olmak isteyen adaylar bu açıklamanın ardından heyecanla başvuruları araştırmaya başladılar. 14 Mayıs'ta ÖSYM sınav takvimi güncellendi ve KPSS başvuru tarihleri belli oldu. İşte KPSS lisans, ön lisans ve ortaöğretim başvuru tarihleri...

15.05.2020Gündem
19 Mayıs Oryantiring parkuru Dede Korkuttan

19 Mayıs Oryantiring parkuru Dede Korkut'tan

MEB'in düzenleyeceği ‘19 Mayıs Lise Öğrencileri Arası e-Kitapta Oryantiring Müsabakası’na katılacak öğrenciler, akıllı cihazlarına indirecekleri ‘Dede Korkut Hikayeleri’ni okuyacak, belirlenen parkurları internet üzerinden tamamlayacak.

15.05.2020Eğitim
Kreşler ne zaman açılacak Anaokulları ve kreşlerin açılış tarihi belli oldu mu

Kreşler ne zaman açılacak? Anaokulları ve kreşlerin açılış tarihi belli oldu mu?

Normalleşme takvimindeki ilk adımların uygulanmaya başlamasıyla birlikte gözler kreşler ve anaokullarına çevrildi. Corona virüsü önlemleri kapsamında üniversiteler, ortaöğretim ve liseler gibi MEB'e bağlı anasınıf ve tüm kreşlere de ara verilmişti. Peki, kreşler ne zaman açılacak? Anaokulları ve kreşlerin açılış tarihi belli oldu mu?

14.05.2020Gündem
OGM Ormanspordan TBFnin kararına destek Sağlık her şeyden önemli...

OGM Ormanspor'dan TBF'nin kararına destek! "Sağlık her şeyden önemli..."

OGM Ormanspor Kulübünün basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Akın Alemdar, Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm ligleri şampiyon ilan edilmeden ve küme düşme olmadan sonlandırma kararını doğru bulduklarını söyledi.

14.05.2020Basketbol
Lise KPSS 2020 sınavı ne zaman ÖSYM tarih verdi mi

Lise KPSS 2020 sınavı ne zaman? ÖSYM tarih verdi mi?

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte, en çok merak edilen konulardan biri de ortaöğretim yani lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan Kamu Personeli Sınavı'nın (KPSS) ne zaman yapılacağı oldu. Bilindiği üzere Corona salgını nedeniyle ÖSYM pek çok sınavın tarihinde değişikliğe gitmişti. Peki, Lise KPSS 2020 sınavı ne zaman?

14.05.2020Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman olacak 2020 İOKBS ne zaman

Bursluluk sınavı ne zaman olacak? 2020 İOKBS ne zaman?

Ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfı ile 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) 2020 etabı için geri sayım sürerken, Haziran ayına kısa bir süre kala, sınav tarihi araştırmaları da hız kazandı. Peki, Bursluluk sınavı ne zaman? 2020 İOKBS ne zaman?

13.05.2020Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman

Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman?

Binlerce vatandaşı merakla beklediği Tarım ve Orman Bakanlığı 2 bin 153 personel alımı için müjdeli haber, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından verildi. Bakan Pakdemirli, bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere 2 bin 153 sözleşmeli personelin 15-22 Mayıs tarihlerinde başvuru işlemlerini yapabileceğini açıkladı. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, o detaylar

11.05.2020Gündem
Hollandada Corona Virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 5 bin 456ya ulaştı

Hollanda'da Corona Virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 5 bin 456'ya ulaştı

Hollanda'da yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 16 artarak 5 bin 456'ya yükseldi.

11.05.2020Dünya
Bakan Selçuk: Amaç ders isimlerini değiştirmek değil, ilgiyi arttırmak

Bakan Selçuk: Amaç ders isimlerini değiştirmek değil, ilgiyi arttırmak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaokullarda bazı derslerin isimlerinin değiştirilmesine ilişkin, "Amaç ders isimlerini değiştirmek değil, ilgiyi artırmak. Öğrencilerin doğa bilimlerine olan ilgilerini uyandırmak ve ileride alacakları, fizik, kimya ve biyoloji derslerine temel oluşturmak amacıyla böyle bir düzenlemeye gidildi" dedi.

11.05.2020Eğitim
MEB’den üniversite adaylarına online tanıtım

MEB’den üniversite adaylarına online tanıtım

Üniversite adaylarına haftanın üç günü sosyal medya kanalları üzerinden tanıtım günleri düzenleniyor. Bu sayede üniversite rektörleriyle buluşan öğrenciler, rektörlere #benimtercihim etiketiyle sosyal medyadan ve Youtube üzerinden sorularını yöneltebiliyorlar.

11.05.2020Eğitim
Son dakika haberleri: Bakan Selçuk açıkladı O derslerin ismi neden değişti

Son dakika haberleri: Bakan Selçuk açıkladı! O derslerin ismi neden değişti?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaokullarda bazı derslerin isimlerinin değiştirilmesine ilişkin, "Amaç ders isimlerini değiştirmek değil, ilgiyi artırmak. Öğrencilerin doğa bilimlerine olan ilgilerini uyandırmak ve ileride alacakları, fizik, kimya ve biyoloji derslerine temel oluşturmak amacıyla böyle bir düzenlemeye gidildi" dedi.

11.05.2020Gündem
KPSS 2020 başvuru tarihi belli oldu mu KPSS başvuruları ne zaman yapılacak

KPSS 2020 başvuru tarihi belli oldu mu? KPSS başvuruları ne zaman yapılacak?

KPSS başvuruları her yıl ÖSYM sınav takvimi içerisinde belirtilen tarihler aralığında yapılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında 2020 yılında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihleri değişti. Bu değişiklikle beraber lisans, ön lisans ve ortaöğretim oturumlarına girmek isteyen vatandaşlar, “KPSS başvuruları ne zaman yapılacak?” sorusuna yanıt arıyorlar. İşte konu ile ilgili detaylar ve sınav tarihleri…

11.05.2020Gündem
Dijital nesil için dijital eğitim

Dijital nesil için dijital eğitim

Online eğitim, artırılmış ve sanal gerçeklik eğitim sisteminde yeni bir dönemin başlamasını sağlıyor. Zorunlu olarak eğitimde dijitalleşme çalışmalarının yapıldığı bu dönemde, online eğitimlerin ve yenilikçi teknolojilerin sunduğu avantajlar daha net bir şekilde görülüyor.

11.05.2020Teknoloji
Bu yıl sınıfa kalma var mı Sorumlu sınıf geçme sistemi nasıl olacak Resmi Gazetede yayımlandı

Bu yıl sınıfa kalma var mı? Sorumlu sınıf geçme sistemi nasıl olacak? Resmi Gazete'de yayımlandı

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları yönetmeliğine yönelik yapılan değişiklikler Resmi Gazete'de yayımlandı. Telafi eğitim, sorumlu sınıf geçme, telafi eğitimleri puan değerlendirmeleri, başarı değerlendirmesi gibi birçok konu yürürlüğe girdi. Sınıf geçme sistemiyle ilgili daha önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamada bulunarak sorumlu sınıf geçme sistemiyle ilgili bilgiler kaydetmişti. Peki, bu yıl sınıfa kalma var mı? Sorumlu sınıf geçme nedir, ne demek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

8.05.2020Gündem
Hollanda’da son 24 saatte koronavirüsten 71 ölüm

Hollanda’da son 24 saatte koronavirüsten 71 ölüm

Hollanda’da son 24 saatte koronavirüsten (Covid-19) 71 kişi daha hayatını kaybetti. Ülkede toplam can kaybı 5 bin 359’a çıktı.

8.05.2020Dünya
Liseliler için üçüncü soru destek paketi yayınlandı

Liseliler için üçüncü soru destek paketi yayınlandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, lise öğrencilerine yönelik hazırlanan 750 soruluk üçüncü destek paketini yayınladıklarını açıkladı.

8.05.2020Eğitim
Değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlandı: Sınıfta kalma yok, uzaktan not verilmeyecek

Değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlandı: Sınıfta kalma yok, uzaktan not verilmeyecek

MEB’in Okul Öncesi Eğitim, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

8.05.2020Eğitim
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak 2020 Bursluluk sınavı konuları nelerdir

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? 2020 Bursluluk sınavı konuları nelerdir?

Bursluluk sınavı her yıl merkezi olarak düzenleniyor. LGS tarihinin ertelenmesinin ardından gözler bursluluk sınavına çevrildi. Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İOKBS ertelendi mi? sorularının yanıtı merak ediliyor. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na (İOKBS) girecek öğrencilerin sınavda sorumlu olacağı konuları açıkladı. İşte sınav tarihi ve detaylar…

7.05.2020Eğitim
Rektörler üniversite adaylarıyla online buluşuyor

Rektörler üniversite adaylarıyla online buluşuyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı 'Çevrimiçi Üniversite Tanıtım Günleri'nde üniversite rektörleri adaylarla bir araya geliyor.

7.05.2020Eğitim
Hollandada Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 5 bin 204e yükseldi

Hollanda'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 5 bin 204'e yükseldi

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 36 artarak 5 bin 204'e yükseldi.

6.05.2020Dünya
Bakan Selçuk Hakkarideki öğretmenlerle buluştu

Bakan Selçuk Hakkari'deki öğretmenlerle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Rize ve Sakarya’nın ardından Hakkari’de görev yapan öğretmenlerle sanal ortamda buluştu.

6.05.2020Eğitim
31 Mayıs’a kadar eğitim ve sınav yok

31 Mayıs’a kadar eğitim ve sınav yok

MEB, okulların açılış tarihinin 31 Mayıs’a ertelendiğini daha önce yapılan açıklamayla duyurmuştu. Bugün yayımlanan resmi yazılarla özel eğitim kurumları için de bu tarihin geçerli olduğu vurgulandı.

6.05.2020Eğitim