EKSTRA
MENÜ

Ortaöğretim

Ortaöğretim haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ortaöğretim hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.954 Ortaöğretim haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ortaöğretim Haberleri

‘Mücadeleyi Rusya ile yürütmeliyiz’

‘Mücadeleyi Rusya ile yürütmeliyiz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’le görüşmesine ilişkin “Suriye’de rejim ülkemizin güneyinde tehdit oluşturuyor. Sayın Putin’den, Rusya’dan bir dayanışmamızın gereği olarak, farklı yaklaşımlar bekliyorum. Bu mücadeleyi de güneyde birlikte yürütmemiz lazım. Amerika, Suriye ile de pek şu anda ilintili değil. Burada İran, Rusya ve biz varız” dedi.

25.09.2021Gündem
Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak MEB 2021 bursluluk sınav sonuçları için eylül ayını işaret etti

Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB 2021 bursluluk sınav sonuçları için eylül ayını işaret etti

Bursluluk sınavı sonuçları için bekleyiş devam ediyor. Ertelenen 2021 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), 5 Eylül tarihinde gerçekleşmişti. Söz konusu sınavın ardından gözler sonuçlar için MEB'den gelecek açıklamaya çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kılavuzda, İOKBS sonuçlarının açıklanacağı tarih duyuruldu. Peki, Bursluluk sınavı (İOKBS) sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılar.

24.09.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDye tepki: 2 NATO ülkesi olarak farklı noktada olmamız gerekirdi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye tepki: 2 NATO ülkesi olarak farklı noktada olmamız gerekirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'de bizim münasebetlerimiz iki NATO ülkesi olarak burada olmamalı. Maalesef ABD şu anda terör örgütlerine beklenenin çok çok üstünde destek veriyor. Mücadeleyi bırakın onlara yüklü miktarda silah, araç gereç destekleri veriyor" dedi.

24.09.2021Gündem
Lise Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Çeşit Liste Vardır Türkiyedeki Lise Türleri..

Lise Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Çeşit Liste Vardır? Türkiye'deki Lise Türleri..

Lise eğitimi üniversite eğitiminin öncesinde gelen bir aşamadır. Eğitimin en önemli aşamalarından bir tanesidir. Lisede verilen eğitim özellikle üniversitenin ve sonraki aşamaların esas temelini oluşturmaktadır. Sizin için lisenin ne demek olduğunu, lisenin türlerinin neler olduğunu, Türkiye'deki lise türlerini derledik.

24.09.2021Araştırma
Camdaki Kız yine izleyiciden tam not aldı…

Camdaki Kız yine izleyiciden tam not aldı…

Kanal D’nin, yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği, her Perşembe akşamı yeni bölümleri ile ekrana gelen dizisi Camdaki Kız, ekrana gelen 12.bölümü ile yine çok izlendi. Dizi, Kantar Medya’nın verilerine göre AB kategorisinde 8,87 reyting %24,64 izlenme payı ile ABC1 kategorisinde ise 8,97 reyting ve %22,81 izlenme payı ile Perşembe gününün çok izlenen yapımı oldu. Dizide bu hafta, herkes tarafından merakla beklenen Hayri karakteri de izleyicinin karşısına çıktı.

24.09.2021Televizyon
Oktay: Savunma sanayinde yeni konseptler geliştiren bir Türkiye var

Oktay: Savunma sanayinde yeni konseptler geliştiren bir Türkiye var

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, TEKNOFEST'e yaptığı ziyarette, "Artık dünyadaki bütün konseptleri, savunma sanayi alanındaki bütün paradigmaları yıkarak yeni konseptler geliştiren bir Türkiye var" değerlendirmesinde bulundu.

23.09.2021Ekonomi
9 ayda patent tescil rekoru

9 ayda patent tescil rekoru

Mesleki eğitim okul ve kurumları, BİLSEM’ler ve fen liselerinin 2021 yılının ilk dokuz ayında yaptığı 3 bin 249 ürün tescil başvurusunun 1.157’si onay aldı. Diğer başvuruların büyük kısmı da değerlendirme aşamasında.

23.09.2021Eğitim
Cihangir Ceyhan kimdir, nereli, hangi dizilerde oynadı Çukur ve Sıfır Bir ile dikkat çekmişti

Cihangir Ceyhan kimdir, nereli, hangi dizilerde oynadı? Çukur ve Sıfır Bir ile dikkat çekmişti

Cihangir Ceyhan, kariyeri ve özel hayatı ile dikkat çekmeye devam ediyor. Sıfır Bir dizisi ile adından söz ettiren ve ardından Çukur dizisinde rol almaya başlayan Cihangir Ceyhan, Alev Alev dizisindeki Ömer karakterinin ardından Camdaki Kız dizisinde Hayri karakteri ile izleyicilerin karşısına çıkıyor. Peki, Cihangir Ceyhan kimdir, nereli, hangi dizilerde oynadı? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

23.09.2021Televizyon
Bakan Özer: Hayatı normalleştirirsek eğitimi de normalleştiririz

Bakan Özer: Hayatı normalleştirirsek eğitimi de normalleştiririz

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Hayatı normalleştirirsek eğitimi de normalleştiririz” diyerek, kapatılan sınıf sayısının toplumda artan vakalarla doğru orantılı olduğunu belirtti. Bakan Özer, mesleki ve teknik eğitimin çok daha iyi yerlere geleceğini söyleyerek, “Mesleki eğitimi yerinde olması demek iş gücü piyasanın ihtiyaç duyduğu yetenekli insan kaynağını yetiştirmek demek değil. Aynı zamanda Türkiye’de ortaöğretim sisteminin yeniliğe katılması demek” dedi.

22.09.2021Eğitim
Camdaki Kızda Hayri karakterine Cihangir Ceyhan hayat verecek

Camdaki Kız'da Hayri karakterine Cihangir Ceyhan hayat verecek

‘Camdaki Kız’ın sezon finalinden beri gizemini koruyan Hayri karakterinin etrafındaki sis perdesi, yeni bölüm tanıtımıyla aralandı! Hayri’ye, Cihangir Ceyhan hayat verecek.

22.09.2021Televizyon
KPSS tercihleri ne zaman başlayacak KPSS 2021/2 tercih tarihleri için açıklama gelmişti...

KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? KPSS 2021/2 tercih tarihleri için açıklama gelmişti...

KPSS tercih tarihleri, kamuda memur olmayı bekleyen adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. 2021 KPSS lisans sınavı sonrası sonuçların erişime açılmasının ardından, gözler KPSS 2021/2 tercih tarihlerine çevrildi. ÖSYM tarafından yayınlanacak tercih kılavuzu ile Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına yerleştirme işlemleri için KPSS tercihleri başlayacak. Bu yıl ikinci kez yapılacak KPSS tercihleri ile ortaöğretim, lisans ve ön lisans puanları ile yerleştirmeler tamamlanacak. Peki, KPSS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, KPSS 2021/2 tercih tarihleri hakkında ayrıntılı bilgiler.

21.09.2021Gündem
Okullarda ara tatil ne zaman 15 tatil ve kasım ara tatili hakkında MEB takvimi

Okullarda ara tatil ne zaman? 15 tatil ve kasım ara tatili hakkında MEB takvimi

Okullarda ara tatil ne zaman sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı 2021-2022 eğitim öğretim takvimi ile açıklandı. MEB'in ara tatil programına göre 6 Eylül 2021'de başlatılan birinci dönem, ilk ara tatile kadar sürecek. İlk ara tatilde öğrenciler 9 gün dinlenme fırsatı yakalayacaklar. Gözler şimdi ilk dönem ara tatil ve 15 tatil tarihlerinde. Peki, okullar ne zaman kapanacak ve ilk ara tatil ne zaman? İşte, MEB 2021-2022 tatil takvimi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.09.2021Gündem
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır MEB İOKBS sonuç tarihi belli oldu

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? MEB İOKBS sonuç tarihi belli oldu

Bursluluk sınavı sonuçları için geri sayım sürüyor. 25 Nisan'da yapılması beklenen ancak pandemi nedeniyle 5 Eylül'de gerçekleşen söz konusu sınava 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıf öğrencileri katılım sağladı. Yapılan değerlendirme sonrası 2021 İOKBS sınav sonuçları MEB tarafından ilan edilecek. 2021 İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nda yanlış cevap sayısının üçte biri, doğru cevap sayısından çıkarılarak geçerli cevaplara karşılık gelen ham puanlar hesaplanacak. Peki, Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, MEB İOKBS sınav sonuç tarihi.

20.09.2021Gündem
İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte 2021 MEB Bursluluk Sınavı sonuç tarihi

İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 MEB Bursluluk Sınavı sonuç tarihi

Ertelenen 2021 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) yapıldı. Merkezi sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde gerçekleştirilen sınavın ardından şimdi ise sonuçlar gündeme geldi. Aldıkları puanlar doğrultusunda burs hedefi olan öğrenciler, MEB'in açıklamalarına odaklandı. Peki, Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.09.2021Gündem
Ehliyet ve çeşitli kursların aşısız sınav görevlilerine PCR zorunluluğu var mı MEBden açıklama

Ehliyet ve çeşitli kursların aşısız sınav görevlilerine PCR zorunluluğu var mı? MEB'den açıklama

Bazı özel kursların teorik ve uygulama sınavları ile ehliyet uygulama sınavlarında görev alacak aşı olmamış usta öğreticilerden negatif PCR testi istenecek.

17.09.2021Gündem
Yanan orman önerisi: Ağaçlar satılsın,  2 milyarlık gelir yangınla mücadelede kullanılsın

Yanan orman önerisi: Ağaçlar satılsın, 2 milyarlık gelir yangınla mücadelede kullanılsın

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğanay Tolunay, Hürriyet’in yanan orman alanlarıyla ilgili sorularını yanıtladı.

17.09.2021Gündem
KPSS ne zaman yapılacak Gözler 2022 KPSS  lisans ve ön lisans başvuru tarihlerinde

KPSS ne zaman yapılacak? Gözler 2022 KPSS lisans ve ön lisans başvuru tarihlerinde

KPSS’nin ne zaman yapılacağı araştırılan konular arasında yer alıyor. KPSS başvuruları her yıl ÖSYM tarafından alınıyor. Lisans, ön lisans ve ortaöğretim oturumlarına adaylar mezuniyet durumlarına göre giriyorlar. 2022 yılında ön lisans oturumu da düzenlenecek. Peki, KPSS ne zaman yapılacak? İşte detaylar

16.09.2021Gündem
Okullara hafta sonu formülü Karar illere bırakılacak

Okullara hafta sonu formülü! Karar illere bırakılacak

‘Yüz yüze’ eğitimde sınıf mevcudiyetlerinin azaltılması için, çift ‘tedrisat’ yapılan okul sayısının arttırılması ve hafta sonu eğitimi masada... Karar alma yetkisi ise il milli eğitim müdürlüklerinde olacak...

16.09.2021Eğitim
Kadıköy Anadolu’da nakil krizi

Kadıköy Anadolu’da nakil krizi

Liselere Giriş Sınavı’ndan (LGS) 405 puan alan bir öğrencinin, Milli Eğitim Müdürlüğü Komisyon kararıyla taban puanı 455 olan İstanbul’daki Kadıköy Anadolu Lisesi’ne yerleştirildiği iddiası tartışma yarattı.

16.09.2021Gündem
KPSS tercihleri ne zaman yapılacak KPSS 2021/2 tercihleri için tarih detayı

KPSS tercihleri ne zaman yapılacak? KPSS 2021/2 tercihleri için tarih detayı!

KPSS tercih tarihleri için geri sayım başladı. Bazı Kurum ve Kuruluşların Kadro ve Pozisyonlarına yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacak tercihlerin ardından tamamlanacak. 1-8 Temmuz, tarihlerinde yapılan KPSS 2021/1 merkezi yerleştirmeleri sonrası gözler bir sonraki tercih sürecine çevrildi. KPSS-2021/2 tercih tarihleri 2021 yılının başında açıklanmıştı. Ortaöğretim, lisans ve ön lisans puanları ile KPSS tercih ve yerleştirmeleri yapılacak. Peki, KPSS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, KPSS 2021/2 tercih tarihleri ile ilgili bilgiler.

16.09.2021Gündem
Ehliyet ve kursların aşısız sınav görevlilerine PCR zorunluluğu

Ehliyet ve kursların aşısız sınav görevlilerine PCR zorunluluğu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel kursların yapacağı teorik ve uygulama sınavları ile ehliyet uygulama sınavlarında görev alacak aşı olmamış usta öğreticilerden, 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi isteneceğini açıkladı.

15.09.2021Eğitim
MEBden PCR testi ile ilgili yeni genelge

MEB'den PCR testi ile ilgili yeni genelge

Milli Eğitim Bakanlığı, haftada iki defa zorunlu istenen PCR testlerinin özel eğitim okulları, ortaokul ve ortaöğretim özel öğrenci yurt ve pansiyonları çalışanlarından da talep edileceğini duyurdu.

15.09.2021Haber
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığından yeni karar: PCR testi şartının kapsamı genişletildi

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni karar: PCR testi şartının kapsamı genişletildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel kursların yapacağı teorik ve uygulama sınavları ile ehliyet uygulama sınavlarında görev alacak aşı olmamış usta öğreticilerden, 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi isteneceğini açıkladı.

15.09.2021Gündem
Mardinde orman görevlilerine saldırı

Mardin'de orman görevlilerine saldırı

ORMAN Genel Müdürlüğü (OGM), Mardin'de kaçak ağaç kesimi yapan kişilere işlem yapan iki orman görevlisinin saldırıya uğradığını belirterek, saldırganları kınadı.

14.09.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı 47 personel alımı başvuru detayları belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı 47 personel alımı başvuru detayları belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ile 47 kişiyi istihdam etmeye hazırlanıyor. Yardımcı Hizmetler sınıfı kapsamında açılacak olan kadroda KPSS94 puanı geçerli olacak. KPSS'den en az 50 puan almış adaylar, sınava katılım gösterebilecek. Başvurular 13-24 Eylül tarihleri arasında, sinav.diyanet.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılacak. Peki, Diyanet 47 personel alımı başvuru şartları neler olacak? İşte, merak edilen o detaylar

14.09.2021Gündem
Bursluluk Sınavı sonucu ne zaman açıklanacak

Bursluluk Sınavı sonucu ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınav sonuçları MEB tarafından değerlendirilmeye devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 2021 etabına (İOKBS) yüzbinlerce öğrenci katıldı. Gözler şimdi önce sınav ait cevap anahtarlarının yayımlanması ardından da sonuçların erişime açılmasında. Peki, Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.09.2021Gündem
KKTC de yüz yüze eğitime geçti

KKTC de yüz yüze eğitime geçti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 2021-2022 eğitim öğretim yılı, yeni tip koronavirüs (COVID-19) önlemleri çerçevesinde başladı. COVID-19 nedeniyle Mart 2020'den bu yana büyük ölçüde çevrim içi devam eden eğitim-öğretim sürecinde, yeniden yüz yüze eğitime geçildi. Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İlköğretim Dairesine bağlı 125 okulda bu sabah ilk ders zili çalarken, yarın ortaöğretim ve meslek liselerindeki öğrenciler maske-mesafe-hijyen kuralları çerçevesinde sınıflardaki yerini alacak.

13.09.2021Eğitim
Bina tamir ve tadili ile çevre düzenleme işi yaptırılacak

Bina tamir ve tadili ile çevre düzenleme işi yaptırılacak

OGM Giresun Orman Bölge Müdürlüğü, Ordu Orman Fidanlık Müdürlüğü, Şebinkarahisar fidanlık bina tamir ve tadili ile çevre düzenlemesi yaptıracak.

12.09.2021Ekonomi
Cihangir Ceyhan kimdir, kaç yaşında, nereli Camdaki Kız Hayri Cihangir Ceyhan mı

Cihangir Ceyhan kimdir, kaç yaşında, nereli? Camdaki Kız Hayri Cihangir Ceyhan mı?

Sevilen dizi Camdaki Kız yeni sezon ilk bölümünün ardından izleyenleri yeniden ekrana bağladı. Yeni sezon ilk bölümde Camdaki Kız Hayri karakterinin isminin görülmesi izleyenleri meraklandırdı. Düğün günü Nalan’ın omzuna dokunan Hayri’nin hikayeyi farklı bir yöne çekmesi bekleniyor. Peki Camdaki Kız Hayri Cihangir Ceyhan mı olacak? Cihangir Ceyhan kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte merak edilenler…

12.09.2021Televizyon
Bursluluk Sınavı sonucu ne zaman açıklanacak İşte MEBin açıkladığı İOKBS sonuç tarihi

Bursluluk Sınavı sonucu ne zaman açıklanacak? İşte MEB'in açıkladığı İOKBS sonuç tarihi

Bursluluk sınav sonuçları MEB tarafından değerlendirilmeye devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 2021 etabına (İOKBS) yüzbinlerce öğrenci katıldı. Gözler şimdi önce sınav ait cevap anahtarlarının yayımlanması ardından da sonuçların erişime açılmasında. Peki, Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.09.2021Gündem
GSB kura sonuçları ne zaman açıklanacak Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi tarihi ve sözlü sınav bilgileri

GSB kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi tarihi ve sözlü sınav bilgileri

GSB kura sonuçları başvuruların ardından vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. GSB temizlik görevlisi ile güvenlik görevlisi meslek kollarında sürekli işçi alımı için başvuru işlemleri 27 Ağustos 2021 tarihinde tamamlandı. 4 bin 346 işçi alımı yapacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi ile personelleri belirleyecek. Güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi kadroları için GSB sürekli işçi alımı kuraları noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecekler. Peki, GSB kura sonuçları ne zaman yapılacak? İşte, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura çekimi tarihi ve sözlü sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.09.2021Gündem
Türk Defnesi coğrafi işaret almaya hak kazandı

Türk Defnesi coğrafi işaret almaya hak kazandı

Orman Genel Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından Türk Defnesi tescillendi ve coğrafi işaret almaya hak kazandı.

10.09.2021Ekonomi
Camdaki Kız’dan yeni sezona görkemli açılış...

Camdaki Kız’dan yeni sezona görkemli açılış...

Kanal D’nin, yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği, yayınlanan her bölümü ile ekrana damgasını vuran dizisi Camdaki Kız, 09 Eylül Perşembe akşamı yayınlanan yeni bölümü ile yeni sezona merhaba dedi.

10.09.2021Magazin
Camdaki Kız’dan yeni sezona görkemli açılış...

Camdaki Kız’dan yeni sezona görkemli açılış...

Kanal D’nin, yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği, yayınlanan her bölümü ile ekrana damgasını vuran dizisi Camdaki Kız, 09 Eylül Perşembe akşamı yayınlanan yeni bölümü ile yeni sezona merhaba dedi.

10.09.2021Televizyon
GSB işçi alımı kura çekimi ne zaman İşte kura çekiminin yayınlanacağı adres ve detaylar

GSB işçi alımı kura çekimi ne zaman? İşte kura çekiminin yayınlanacağı adres ve detaylar

GSB kura sonuçları başvuruların ardından vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. GSB temizlik görevlisi ile güvenlik görevlisi meslek kollarında sürekli işçi alımı için başvuru işlemleri 27 Ağustos 2021 tarihinde tamamlandı. 4 bin 346 işçi alımı yapacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi ile personelleri belirleyecek. Güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi kadroları için GSB sürekli işçi alımı kuraları noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecekler. Peki, GSB kura sonuçları ne zaman yapılacak? İşte, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura çekimi tarihi ve sözlü sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.09.2021Gündem
KPSS Önlisans ne zaman yapılacak İşte KPSS takviminde son durum

KPSS Önlisans ne zaman yapılacak? İşte KPSS takviminde son durum

Üniversitelerin iki yıl eğitim veren ön lisans bölümlerinden mezun vatandaşlar ve lise diploması aldıktan sonra eğitim hayatını noktalayan vatandaşlar, ÖSYM'nin kendi düzeylerine yönelik düzenleyeceği KPSS sınavının tarihlerini sorguluyor. Peki, KPSS Önlisans ne zaman yapılacak?

9.09.2021Gündem
Tüm sınıf seviyelerinde rehberlik etkinlikleri hazırlandı

Tüm sınıf seviyelerinde rehberlik etkinlikleri hazırlandı

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, geçen yıl tüm sınıf seviyelerinde hazırlanan Sınıf Rehberlik Programı’nda yer alan her kazanım için örnek etkinlikler hazırlanarak “Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Seti” oluşturuldu.

9.09.2021Eğitim
Bursluluk Sınavı ne zaman açıklanacak 2021 İOKBS sonuç tarihi belli oldu

Bursluluk Sınavı ne zaman açıklanacak? 2021 İOKBS sonuç tarihi belli oldu

Ertelenen 2021 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) yapıldı. Merkezi sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde gerçekleştirilen sınavın ardından şimdi ise sonuçlar gündeme geldi. Aldıkları puanlar doğrultusunda burs hedefi olan öğrenciler, MEB'in açıklamalarına odaklandı. Peki, Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

9.09.2021Gündem
GSB kura sonuçları ne zaman açıklanacak 2021 Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura çekimi tarihi ve sözlü sınav detayı

GSB kura sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura çekimi tarihi ve sözlü sınav detayı

GSB kura sonuçları başvuruların ardından vatandaşların odaklandığı konulardan oldu. GSB temizlik görevlisi ile güvenlik görevlisi meslek kollarında sürekli işçi alımı için başvuru işlemleri 27 Ağustos 2021 tarihinde tamamlandı. 4 bin 346 işçi alımı yapacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı kura çekimi ile personelleri belirleyecek. Güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi kadroları için GSB sürekli işçi alımı kuraları noter huzurunda gerçekleştirilecek. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecekler. Peki, GSB kura sonuçları ne zaman yapılacak? İşte, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) kura çekimi tarihi ve sözlü sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.09.2021Gündem
Rum Eğitim Bakanlığından öğretmenlere skandal talimat: Kitabın Atatürk sayfasını yırtın

Rum Eğitim Bakanlığından öğretmenlere skandal talimat: Kitabın Atatürk sayfasını yırtın!

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi büyük bir skandala daha ima attı. Eğitim Bakanlığı, yolladığı genelge ile öğretmenlerden kitabın Atatürk'ün yer aldığı sayfasını yırtmalarını talep etti.

8.09.2021Dünya
VGM burs başvuruları (ortaöğrenim ve yükseköğrenim bursu) ne zaman VGM burs başvurularında son durum

VGM burs başvuruları (ortaöğrenim ve yükseköğrenim bursu) ne zaman? VGM burs başvurularında son durum

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) her yıl belirli tarihler ortaöğretim ve yükseköğrenim bursu için başvuru kabul ediyor. VGM burs başvuruları “burs.vgm.gov.tr” adresi üzerinden alınıyor. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Peki, VGM burs başvuruları (ortaöğrenim ve yükseköğrenim bursu) ne zaman? VGM burs başvurularında son durum...

8.09.2021Gündem
Bursluluk Sınavı soruları ve sonuçları ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih

Bursluluk Sınavı soruları ve sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih

Bursluluk sınavı soruları ve sonuçları için öğrencilerin meraklı bekleyişi sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından; 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavı sonuçları ve soruları, MEB ÖDSGM internet sitesi ve ana sayfası aracılığıyla duyurulacak. Peki, Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.09.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak – İşte Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetli alımı başvuru şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapacak – İşte Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetli alımı başvuru şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı için ilan yayınlandı. Yayınlanan ilana göre, müracaatlar, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 13.09.2021-24.09.2021 (saat 23:59) tarihleri arasında "sinav.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden yapılacak.

7.09.2021Gündem
Bursluluk Sınavı sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak MEB İOKBS sonuç tarihi duyuruldu

Bursluluk Sınavı sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? MEB İOKBS sonuç tarihi duyuruldu

Bursluluk sınav sonuçları MEB tarafından değerlendirilmeye devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 2021 etabına (İOKBS) yüzbinlerce öğrenci katıldı. Gözler şimdi önce sınav ait cevap anahtarlarının yayımlanması ardından da sonuçların erişime açılmasında. Peki, Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.09.2021Gündem
Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler nedir İşte 2021 üniversite e kayıt ekranı...

Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler nedir? İşte 2021 üniversite e kayıt ekranı...

Üniversite kayıtları için beklenen gün geldi. Yükseköğretim programlarına yerleşen üniversite öğrencileri, elektronik kayıtlarını 4 Eylül tarihinden itibaren yapmaya başlayacaklar. 2021 Üniversite online kayıt işlemleri e devlet üzerinden alınacak. Elektronik kayıtların ardından şahsen başvurular üniversiteler tarafından belirlenen belgeler ile gerçekleşecek. E devlet üzerinde yer alan e Kayıt ekranına T.C kimlik numarası ile erişim sağlanacak. Peki, üniversite e kayıtları nasıl yapılacak? İşte, Üniversiteye kayıt için gerekli belgeler ve online kayıt ekranı.

6.09.2021Gündem
NE KADAR İYİ BİR CAMDAKİ KIZ İZLEYİCİSİSİN

NE KADAR İYİ BİR CAMDAKİ KIZ İZLEYİCİSİSİN?

Kanal D’nin yapımcılığını OGM Pictures’ın üstlendiği ve Perşembe akşamlarında damgasını vuran dizisi “Camdaki Kız”, yeni bölümleri ile izleyiciyi yine ekrana kilitleyecek.

6.09.2021Televizyon
Camdaki Kız’ın yeni bölümünden ilk görüntüler

Camdaki Kız’ın yeni bölümünden ilk görüntüler

Kanal D’nin, yapımını OGM Pictures’ın üstlendiği, Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı isimli romanından uyarlanan ve gerçek bir hayat hikayesinin anlatıldığı Camdaki Kız’ın, yeni bölümünden ilk görüntüler yayınlandı. Yayınlanan görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü. Dizinin yeni bölümü ise şimdiden merak konusu oldu.

3.09.2021Televizyon
Veli ve öğretmenlere aşı çağrısı

Veli ve öğretmenlere aşı çağrısı

Yüz yüze eğitime sayılı günler kala Bilim Kurulu, okulların açılması ve alınması gereken tedbirler gündemiyle toplandı. İlk, ortaöğretim ve üniversitelerde yüz yüze eğitimin devamı için veli ve öğretmenlere “aşı olun” çağrısı yapıldı.

3.09.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Tuncelide 83 bin fidan dikeceğiz

Bakan Pakdemirli: Tunceli'de 83 bin fidan dikeceğiz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "2021'in sonuna kadar Tunceli'de 83 bin, tüm Türkiye'de ise 252 milyon fidan dikeceğiz" dedi.

3.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Korona en çok minikleri vurdu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın verilerine göre eğitime büyük sekte vuran korona salgınından en çok okul öncesi grup etkilendi. Daha önce 5 yaşta yüzde 75 olan okullaşma oranı, bu sene yüzde 50’ye kadar düştü.

11.09.2021