EKSTRA
MENÜ

Kpss Ortaöğretim Sınavı

Kpss Ortaöğretim Sınavı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kpss Ortaöğretim Sınavı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 407 Kpss Ortaöğretim Sınavı haberi bulunmuştur.

Kpss Ortaöğretim Sınavı Haberleri

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman 2021de lise KPSS yapılacak mı İşte son açıklamalar ve belirlenen takvim

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? 2021'de lise KPSS yapılacak mı? İşte son açıklamalar ve belirlenen takvim

Devlet memuru olarak kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışma hayali kuran lise mezunu vatandaşlar, 2021'de KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. Söz konusu sınava katılım sağlamayı düşünen vatandaşlar, ÖSYM 2021 Takviminin yayımlanması ile birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? 2021'de lise KPSS yapılacak mı?

12.02.2021Gündem
2020 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYM KPSS sonuç tarihi

2020 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM KPSS sonuç tarihi

2020 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları için geri sayım devam ediyor. Sınav stresini geride bırakan binlerce memur adayı, şimdi KPSS ortaöğretim sınav sonucuna odaklanmış durumda. Adaylar aldıkları puanlar kapsamında tercih işlemlerinde bu puanları kullanacak. Peki,2020 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM KPSS sonuç tarihi...

13.12.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak KPSS Ortaöğretim cevap anahtarı yayımlandı

KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak? KPSS Ortaöğretim cevap anahtarı yayımlandı!

22 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u adayların erişimine açıldı. Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 23 Kasım 2020 tarihinde saat 15.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. Peki, KPSS Ortaöğretim sınav sonucu ne zaman açıklanacak?

23.11.2020Gündem
KPSS sınavı saat kaçta bitecek, kaç dakika sürecek İşte KPSS ortaöğretim sınav süresi

KPSS sınavı saat kaçta bitecek, kaç dakika sürecek? İşte KPSS ortaöğretim sınav süresi

Adaylarının haftalardır hazırlandığı KPSS ortaöğretim sınavı bugün yapılacak. KPSS ortaöğretim sınavına katılacağını (Sınava Giriş Belgeleri ile) belgeleyen adaylar ile Sınav Görevlileri sınav günlerinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. KPSS ortaöğretim sınavı saat 10.15'te başlayacak. Peki, KPSS sınavı saat kaçta bitecek, kaç dakika sürecek? İşte KPSS ortaöğretim sınav süresi

22.11.2020Gündem
KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak, tarih değişti mi

KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak, tarih değişti mi?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağının yeniden uygulanmaya başlanacağının duyurulması ardından, ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS ortaöğretim sınavının tarihi bir kez daha gündeme geldi. Pandemi nedeniyle güncellenen takvime göre, KPSS ortaöğretim sınavı 22 Kasım tarihinde yapılacaktı. Peki, KPSS ortaöğretim sınav tarihinde değişiklik var mı? KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak? İşte KPSS ortaöğretim sınavında son durum…

20.11.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman İşte 2020 Lise KPSS tarihi

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte 2020 Lise KPSS tarihi

KPSS Ortaöğretim oturumu için geri sayım başladı. Günler öncesinden başvurularını yaparak sınav ücretlerini ilgili bankalara yatıran binlerce lise mezunu memur adayı, Ortaöğretim KPSS sınavının tarihine yoğunlaştı. Öte yandan sınav giriş belgelerinin ne zaman erişime açılacağı da sorgulanıyor. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman?

12.11.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim giriş yerleri ne zaman açıklanacak İşte 2020 Lise KPSS hakkında ayrıntılar

KPSS Ortaöğretim giriş yerleri ne zaman açıklanacak? İşte 2020 Lise KPSS hakkında ayrıntılar

Ortaöğretim KPSS sınav giriş yerleri için sınava katılım sağlayacak vatandaşların sorgulamaları devam ediyor. Kamuda memur olmak isteyen vatandaşların katılım göstereceği 2020 Ortaöğretim KPSS, sınav giriş yerleri ile gündemde yer almaya başladı. Peki, KPSS Ortaöğretim giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

29.10.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman İşte lise KPSS sınav tarihi

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte lise KPSS sınav tarihi

KPSS Ortaöğretim oturumu için geri sayım başladı. Günler öncesinden başvurularını yaparak sınav ücretlerini ilgili bankalara yatıran binlerce lise mezunu memur adayı, Ortaöğretim KPSS sınavının tarihine yoğunlaştı. Peki, KPSS 2020 Ortaöğretim sınavı ne zaman?

28.10.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman Lise KPSS sınav takvimi

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? Lise KPSS sınav takvimi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans oturumu yapıldı. Geçtiğimiz günlerde de KPSS Lisans sınavı tamamlanmış ve sonuçları erişime açılmıştı. Bu gelişmelerin ardından geriye sadece lise mezunlarını ilgilendiren Ortaöğretim KPSS oturumu kaldı. Peki, lise KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

25.10.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman İşte konuya dair ayrıntılar

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte konuya dair ayrıntılar

Ekim ayının gelmesi ile birlikte KPSS Ortaöğretim sınav tarihi araştırmaları hız kazandı. Söz konusu sınava, liselerden mezun olan memur adayları katılım sağlayacak. Gözler sınav giriş belgelerinin yayınlanması ardından da sınavın yapılacağı tarihte. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman?

19.10.2020Gündem
KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman Geç başvuru fırsatı

KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? Geç başvuru fırsatı!

KPSS ortaöğretim sınavı, lise düzeyinde sınava girerek memur olma hayali kuran pek çok adayın gündeminde yer alıyor. Geç başvuru işlemleri 8-9 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan KPSS ortaöğretim sınavı, müracaat edemeyen kişiler için ikinci bir şans anlamına gelecek. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte, ÖSYM tarafından başvuruları 30 Eylül'de sona eren KPSS ortaöğretim sınav tarihi ve detaylı bilgiler

8.10.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınav yerleri ne zaman açıklanacak Geç başvurular başladı

KPSS Ortaöğretim sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Geç başvurular başladı!

2020 KPSS Ortaöğretim Sınavı 22 Kasım 2020'de uygulanacak. Sınava başvurular, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Lise mezunu vatandaşların katılım sağlayacağı sınav için, sınav giriş yerlerinin de yer aldığı, sınav giriş belgelerinin ne zaman erişime açılacağı merak konusu oldu. Öte yandan başvuruyu kaçıranlar için de ikinci kez başvuru fırsatı başladı. Peki, KPSS Ortaöğretim sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

8.10.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman İşte lise KPSS tarihi

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte lise KPSS tarihi!

Memur adayları 2020 yılında yapılması planlanan KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağını ve söz konusu sınav için geç başvuruların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Konu hakkında ÖSYM'nin açıklamalarını araştıran vatandaşlar, sorularına yanıt arıyor. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman?

3.10.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim başvurusu ne zaman İşte Lise KPSS sınav ve başvuru takvimi

KPSS Ortaöğretim başvurusu ne zaman? İşte Lise KPSS sınav ve başvuru takvimi!

KPSS puanına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmek isteyen lise mezunu adaylar KPSS Ortaöğretim sınavına başvuruda bulunabilecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim bir diğer adıyla lise başvuruları, yakın zaman sonra alınmaya başlanacak. Peki, KPSS Ortaöğretim başvurusu ne zaman? Lise KPSS ne zaman?

9.09.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman İşte lise KPSS başvuru tarihi

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte lise KPSS başvuru tarihi!

Devlet memuru olarak kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışma hayali kuran lise mezunu vatandaşlar, 2020'de KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. Öte yandan söz konusu sınavın başvuru tarihleri de sorgulanıyor. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? Lise KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

21.08.2020Gündem
Lise KPSS ne zaman İşte Ortaöğretim KPSS sınav ve başvuru takvimi

Lise KPSS ne zaman? İşte Ortaöğretim KPSS sınav ve başvuru takvimi!

Lise mezunu vatandaşlara yönelik düzenlenecek 2020 KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Sınavın yapılacağı tarihe kısa bir süre kala, 2020 KPSS Ortaöğretim başvuru tarihleri de merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, Lise KPSS ne zaman? KPSS Ortaöğretim sınavı başvurusu ne zaman?

18.08.2020Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman İşte 2020 Lise KPSS takvimi

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte 2020 Lise KPSS takvimi

Ortaöğretim yani lise mezunu vatandaşların katılım sağlayacakları ve sonucunda aldıkları puana göre devlet kurumlarında istihdam edilebildikleri 2020 KPSS Ortaöğretim sınavı için geri sayım sürüyor. Vatandaşlar, bir yandan sınava hazırlık yaparken bir yandan da KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağını sorguluyor. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? İşte, 2020 Lise KPSS takvimi...

11.08.2020Gündem
Ortaöğretim KPSS başvuruları ne zaman başlayacak 2020 lise KPSS takvimi

Ortaöğretim KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? 2020 lise KPSS takvimi

Milyonlarca lise mezununa yönelik düzenlenen KPSS Ortaöğretim sınavı, iki yılda bir organize ediliyor. Geçen yıl yapılmayan sınav bu yıl Türkiye genelinde yapılacak. Lisans KPSS'de başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından bu kez de ortaöğretim KPSS merak konusu oldu. Peki, Ortaöğretim KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

16.07.2020Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak | Ortaöğretim KPSS sonuçları

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? | Ortaöğretim KPSS sonuçları

7 Ekim'de yapılan ve lise mezunu vatandaşların ilgi gösterdiği 2018 KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçları, son günlerde merak konusu oldu. 'KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, sürekli olarak ÖSYM'nin resmi internet sitesini güncelliyor. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.10.2018Gündem
KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, ortaöğretim yani lise mezunu vatandaşlara yönelik düzenlenen 2018 KPSS Ortaöğretim sınavı 7 Ekim'de tamamlandı. Sınav tamamlandıktan kısa bir süre sonra soru ve cevapların bir kısmı adayların erişimine açıldı. Gözler şimdi söz konusu sınavın sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki, KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.10.2018Gündem
KPSS ne zaman yapılacak 2018 Ortaöğretim KPSS sınav tarihi

KPSS ne zaman yapılacak? 2018 Ortaöğretim KPSS sınav tarihi

Lise mezunu vatandaşlara yönelik düzenlenecek 2018 KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Sınavın yapılacağı tarihe kısa bir süre kala, 2018 KPSS Ortaöğretim giriş belgeleri de adayların erişimine açıldı. Peki,  2018 Ortaöğretim KPSS ne zaman yapılacak?

29.09.2018Gündem
KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman Lise KPSS sınavı ne zaman yapılacak

KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? Lise KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

Lise mezunu vatandaşları kamudaki boş kadrolara yerleştirme kapsamında ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS Ortaöğretim sınavı için geri sayım sürüyor. KPSS Ortaöğretim sınavının yapılacağı tarihe odaklanan pek çok kişi, eylül ayının sonlarına doğru aramalarına hız verdi. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman yapılacak?

12.09.2018Gündem
KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman hangi gün yapılacak İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih

KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman hangi gün yapılacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih!

Eylül ayının gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biri de ortaöğretim yani lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan Kamu Personeli Sınavı'nın (KPSS) ne zaman yapılacağı oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) düzenleyeceği sınav için başvurularını tamamlayan memur adaylar şimdi, sınavın yapılacağı tarihe odaklanmış durumda. Peki, KPSS ortaöğretim sınavı ne zaman? Lise KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

3.09.2018Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman Ortaöğretim KPSS geç başvuru tarihi

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? Ortaöğretim KPSS geç başvuru tarihi

Kamu kurumlarında çalışma hayali kuran lise mezunu vatandaşların 3-19 Temmuz tarihleri arasında başvurularını tamamladığı 2018 KPSS Ortaöğretim sınavı için geri sayım sürüyor. Vatandaşlar şimdi sınavın hangi tarihte yapılacağını öğrenmek istiyor. Öte yandan söz konusu sınav için ÖSYM'nin belirlediği süre içinde başvuru yapmayan adaylar, geç başvuru tarihinin ne zaman olduğunu sorguluyor. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? Ortaöğretim KPSS geç başvuru tarihi ne zaman?

24.07.2018Gündem
Lise KPSS sınavı ne zaman İşte KPSS Ortaöğretim oturumu hakkında bilgi

Lise KPSS sınavı ne zaman? İşte KPSS Ortaöğretim oturumu hakkında bilgi

KPSS Ortaöğretim sınavının yapılacağı tarih, sınava yönelik hazırlıklarını sürdüren binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Öte yandan lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan KPSS Ortaöğretim sınavının başvuru tarihi de sorgulanıyor. Peki, Lise KPSS sınavı ne zaman?

26.03.2021Gündem
Lise KPSS sınavı ne zaman İşte KPSS Ortaöğretim oturumu hakkında bilgi

Lise KPSS sınavı ne zaman? İşte KPSS Ortaöğretim oturumu hakkında bilgi

KPSS Ortaöğretim sınavının yapılacağı tarih, sınava yönelik hazırlıklarını sürdüren binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Öte yandan lise mezunlarına yönelik düzenlenecek olan KPSS Ortaöğretim sınavının başvuru tarihi de sorgulanıyor. Peki, Lise KPSS sınavı ne zaman?

25.03.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

DHBT sınavı ne zaman? Ertelenen 2020 DHBT oturumu için geri sayım

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli olmuştu. 2020'de ertelenen diğer ÖSYM oturumları ardı ardına tamamlanırken, şimdi ise DHBT sınavı gündeme geldi. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

5.03.2021Gündem
Lise KPSS sınavı ne zaman İşte 2021 KPSS oturumları hakkında detaylar

Lise KPSS sınavı ne zaman? İşte 2021 KPSS oturumları hakkında detaylar

Kamu kurumlarında memur olarak istihdam edilecek lise mezunu vatandaşların belirlenmesinde önemli bir faktör olan Ortaöğretim KPSS için araştırmalar sürüyor. Söz konusu sınav için başvuru takvimini sorgulayan vatandaşlar, ÖSYM'nin açıklamalarını inceliyor. Peki, Lise KPSS sınavı ne zaman?

3.03.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte ertelenen 2020 DHBT sınavının yapılacağı tarih

DHBT sınavı ne zaman? İşte ertelenen 2020 DHBT sınavının yapılacağı tarih

Ertelenen 2020 ALES/2, 21 Şubat tarihinde düzenlendi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 21 Şubat'ta yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2020-ALES/2) ardından şimdi de ertelenen 2020 DHBT sınavı gündeme geldi. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

23.02.2021Gündem
Adalet Bakanlığı duyurdu: Zabıt katibi alımı için önemli açıklama Zabıt katibi başvuru şartları neler olacak

Adalet Bakanlığı duyurdu: Zabıt katibi alımı için önemli açıklama! Zabıt katibi başvuru şartları neler olacak?

Zabıt Katibi alımı için başvuru duyurusunda bulunan Adalet Bakanlığı, kadro detaylarını daha sonra açıklayacak. KPSS puanı ile yapılacak olan Zabıt katibi alımı için detaylar Adalet Bakanlığı internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Peki, zabıt katibi alımı için başvuru şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

22.02.2021Gündem
Lise KPSS ne zaman 2021 KPSS Ortaöğretim sınavında son gelişmeler

Lise KPSS ne zaman? 2021 KPSS Ortaöğretim sınavında son gelişmeler

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2021 ortaöğretim düzeyi için araştırmalar yaz aylarına kısa bir süre kala hız kazandı. Lise mezunlarına yönelik düzenlenen söz konusu sınavın, bu yılki etabı hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar en son gelişmeleri sorguluyor. Peki, 2021 Lise KPSS ne zaman?

21.02.2021Gündem
2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen sınav tarihi ve detaylar

2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen sınav tarihi ve detaylar

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. 2020-KPSS DHBT sınavının yeni uygulama tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından sorgulanıyor. Peki, 2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

18.02.2021Gündem
2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen sınav o tarihte uygulanacak

2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen sınav o tarihte uygulanacak

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. 2020-KPSS DHBT sınavının yeni uygulama tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından sorgulanıyor. Peki, 2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

17.02.2021Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman 2021de lise KPSS yapılacak mı İşte ayrıntılar

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? 2021'de lise KPSS yapılacak mı? İşte ayrıntılar

Devlet memuru olarak kamuya bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışma hayali kuran lise mezunu vatandaşlar, 2021'de KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağını sorgulamaya başladı. Söz konusu sınava katılım sağlamayı düşünen vatandaşlar, ÖSYM 2021 Takviminin yayımlanması ile birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? 2021'de lise KPSS yapılacak mı?

11.02.2021Gündem
Ertelenen DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih

Ertelenen DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli oldu. Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, ertelenen DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

27.01.2021Gündem
Ertelenen DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih

Ertelenen DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi belli oldu. Bu gelişmenin ardından söz konusu sınav tarihi merak ediliyor. Peki, Ertelenen DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

26.01.2021Gündem
KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman Bu yıl lise KPSS olacak mı İşte ayrıntılar

KPSS Ortaöğretim sınavı ne zaman? Bu yıl lise KPSS olacak mı? İşte ayrıntılar

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM) yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2021 ortaöğretim düzeyi için araştırmalar hız kazandı. 4 yıl eğitim veren liselerden mezun olan vatandaşlara yönelik düzenlenecek sınav için tarih araştırmaları yoğunlaştı. Peki, Ortaöğretim KPSS ne zaman yapılacak? 2021'de lise KPSS sınavı var mı?

22.01.2021Gündem
KPSS branş sıralamaları güncellendi

KPSS branş sıralamaları güncellendi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans, önlisans ve ortaöğretim branş bazında sıralamaların güncellendiğini duyurdu.

21.01.2021Eğitim
DHBT sınavı ne zaman İşte en son gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son gelişmeler

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

19.01.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte en son gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son gelişmeler

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

18.01.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte en son gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son gelişmeler

Yeni yılla birlikte, geçtiğimiz dönemin ertelenen DHBT sınavı da gündeme geldi. 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi araştırılıyor. Normal şartlarda 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacaktı. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

12.01.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte en son bilgiler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son bilgiler

DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

6.01.2021Gündem
KPSS ortaöğretim polislik puanı nedir Son alımlardaki KPSS polislik puanları

KPSS ortaöğretim polislik puanı nedir? Son alımlardaki KPSS polislik puanları

KPSS ortaöğretim polislik puanları, sonuçların açıklanmasının ardından yoğun ilgi görüyor. Yapılan son PÖH alımlarında yayımlanan başvuru kılavuzu içerisinde istenilen KPSS puanları duyurulmuştu. PMYO alımlarında ise TYT puanı isteniyor. İşte KPSS polis alımlarında istenilen KPSS puanları

24.12.2020Gündem
KTÜ Farabi Hastanesine 38 personel alınacak İşte başvuru şartları

KTÜ Farabi Hastanesine 38 personel alınacak! İşte başvuru şartları

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesine 38 sözleşmeli personel alınacak. KTÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, Farabi Hastanesi Başhekimliğinde görevlendirilmek üzere 28 hemşire, 7 sağlık teknikeri, 2 röntgen teknisyeni, 1 de laborant olmak üzere toplam 38 personel alınacak. İşte, KTÜ personel alım ilanının ayrıntıları...

15.12.2020Gündem
KTÜ Farabi Hastanesine 38 personel alınacak İşte başvuru şartları

KTÜ Farabi Hastanesine 38 personel alınacak! İşte başvuru şartları

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesine 38 sözleşmeli personel alınacak. KTÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, Farabi Hastanesi Başhekimliğinde görevlendirilmek üzere 28 hemşire, 7 sağlık teknikeri, 2 röntgen teknisyeni, 1 de laborant olmak üzere toplam 38 personel alınacak. İşte, KTÜ personel alım ilanının ayrıntıları...

11.12.2020Gündem
KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak İşte KPSS soruları ve cevapları

KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte KPSS soruları ve cevapları

KPSS ortaöğretim soruları ve cevapları, sınava giren adaylar tarafından yoğun ilgi görüyor. 22 Kasım’da merkezi olarak düzenlenen ortaöğretim KPSS’ye giren adaylar sorulara ve cevaplara 23 Kasım 2020 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebiliyorlar. Peki, KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

26.11.2020Gündem
18 yıldır girdiği KPSSde bu kez çocukları da yanındaydı

18 yıldır girdiği KPSS'de bu kez çocukları da yanındaydı

Abdullah Gedik, memur olma hayaliyle 18 yıldır KPSS’ye giriyor. 42 yaşındaki Gedik’in dokuzuncu denemesinde yanında çocukları da vardı. Abdullah Gedik’in KPSS heyecanına bu kez kızı Aleyna ve oğlu Abdullah da ortak oldu.

22.11.2020Eğitim
KPSS nasıldı, zor muydu KPSS ortaöğretim sınavı yorumları

KPSS nasıldı, zor muydu? KPSS ortaöğretim sınavı yorumları

KPSS ortaöğretim sınavı bugün tamamlandı. Sınav, 81 ilde ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da 188 sınav merkezinde düzenlendi. Saat 10.15'te başlayan KPSS’de adaylara 120 sorudan oluşan ‘Genel Yetenek’ ve ‘Genel Kültür’ testleri uygulandı. 130 dakika süren sınavı tamamlayan adaylar, KPSS sorularına yönelik yorumlarını sosyal medyadan dile getirmeye başladı. Peki, KPSS nasıldı, zor muydu? İşte KPSS ortaöğretim sınavı yorumları

22.11.2020Gündem

KPSS DHBT nedir? DHBT ne demek?

KPSS DHBT, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testidir. Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarına yapılacak olan alımlarda öne çıkacak olan KPSS DHBT sınavı, belirli konularda gerçekleşecek. Peki, KPSS DHBT nedir ve DHBT ne demek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

17.11.2020Gündem
2020 DHBT başvurusu ne zaman ÖSYM sınav takvimi

2020 DHBT başvurusu ne zaman? ÖSYM sınav takvimi

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunları KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmak zorundadır. 2020 Lisans KPSS oturumunun sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi ise DHBT sınavına odaklanıldı. Peki, 2020 DHBT başvurusu ne zaman?

2.11.2020Gündem