KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

Güncelleme Tarihi:

KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak
Oluşturulma Tarihi: Ekim 13, 2018 19:26

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, ortaöğretim yani lise mezunu vatandaşlara yönelik düzenlenen 2018 KPSS Ortaöğretim sınavı 7 Ekim'de tamamlandı. Sınav tamamlandıktan kısa bir süre sonra soru ve cevapların bir kısmı adayların erişimine açıldı. Gözler şimdi söz konusu sınavın sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki, KPSS ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haberin Devamı

Memur olma hayali kuran ortaöğretim mezunu vatandaşların yoğun şekilde ilgi gösterdiği, Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) Ortaöğretim oturumu yapıldı. Sınavdan kaç puan alacaklarını merak kişiler, sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek adına internette araştırma yapıyor. İşte, KPSS ortaöğretim sonuçlarının açıklanacağı tarih...

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS ortaöğretim sınavının değerlendirme sonuçları 8 Kasım Perşembe günü duyurulacak.  Adaylar, ortaöğretim düzeyindeki KPSS sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

SORU VE CEVAPLAR YAYIMLANDI

2018-KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı 7 Ekim 2018 tarihinde uygulanan 2018-KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 09 Ekim 2018 tarihinde saat 15.45’den itibaren erişebilecekler. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir.

Haberin Devamı

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINAVIN GEÇERSİZ OLACAĞI DURUMLAR

Sınav süresince adayların; konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, salondaki görevlilere soru sormaları, kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları, kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kağıdında/sınav kitapçığında işaretleme yapmaya devam etmeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu yasaklara uymadığı saptanan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

BAKMADAN GEÇME!