EKSTRA
MENÜ

Öneriler

Öneriler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Öneriler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.066 Öneriler haberi bulunmuştur.

Öneriler Haberleri

31 ile giriş çıkışlar ne zaman açılacak Özel araçla seyahat yasağı ne zaman bitecek

31 ile giriş çıkışlar ne zaman açılacak? Özel araçla seyahat yasağı ne zaman bitecek?

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine gönderdiği “Şehir Giriş, Çıkış Tedbirleri” ek genelgesi ile büyük şehir statüsündeki 30 il ve Zonguldak'a giriş ve çıkışlarının uzatıldığını bildirdi. Korona virüs önemleri kapsamında sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla şehirler arası seyahat yasağı bir süre daha devam edecek. Peki, seyahat yasağı ne zaman bitecek? Seyahat yasağı kaç gün uzatıldı? İşte, şehirler arası yolculuk yasağıyla ilgili ayrıntılar.

19.04.2020Gündem
Evdeki ergenle iyi geçinme kılavuzu

Evdeki ergenle iyi geçinme kılavuzu

Sağlığımızı korumak için hep birlikte evde kaldığımız bu süreç hem ebeveynler hem de gençlerin hayatında önemli açılımlar yaratabilir. Uzmanlar, ergenlerle çatışmayı bitirip sağlıklı ilişki kurmak için karantinayı fırsata çevirmenin yollarını anlattı.

19.04.2020Hürriyet Pazar
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı duyurdu 15 gün daha uzatıldı

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı duyurdu! 15 gün daha uzatıldı

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine gönderdiği “Şehir Giriş, Çıkış Tedbirleri” ek genelgesi ile büyük şehir statüsündeki  30 il (Ankara, Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak’a kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç vb) yapılacak tüm giriş/çıkışlar, bu gece saat 24.00’dan itibaren  daha önce belirlenen usul  ve esaslara göre 15 gün daha uzattı.

18.04.2020Gündem
Jet hızıyla duşakabin temizliği nasıl yapılır

Jet hızıyla duşakabin temizliği nasıl yapılır?

Duşakabindeki lekeler her zaman pırıl pırıl olmasını istediğimiz banyoların temizliğine gölge düşürür. Bu nedenle duşakabin temizliği ferah bir banyonun en önemli adımıdır. Peki, duşakabin kısa sürede nasıl temizlenir? İşte detaylar…

17.04.2020Evdehayat
Cuma namazı evde kılınır mı Cuma namazı evde nasıl kılınır

Cuma namazı evde kılınır mı? Cuma namazı evde nasıl kılınır?

Salgın nedeniyle camilere gidemeyen pek çok Müslüman Cuma namazı evde kılınır mı sorusuna yanıt arıyor. Virüsten ve yayılmasından korunması amacıyla bir süreliğine ertelenen Cuma namazı, evde kılınıp kılınamayacağı ile gündemde yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu süreçte değerlendirdiği konular arasında yer alan Cuma namazı evde kılınır mı sorusu, kurul kararı ile yanıtlandı. Peki, Cuma namazı evde kılınır mı? İşte, evde Cuma namazı nasıl kılınır? Sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

17.04.2020Gündem
Türkiye’nin ilk fintech derneği FINTR kuruldu

Türkiye’nin ilk fintech derneği FINTR kuruldu

Türkiye’nin ilk fintech derneği kuruldu. Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği (FINTR), yurt içinde ve yurt dışında finansal inovasyon ve finansal teknoloji sektörünün gelişmesine katkıda bulunmayı amaç ediniyor.

17.04.2020Teknoloji
MEB’den uzaktan eğitim, yakından ilgi seti

MEB’den 'uzaktan eğitim, yakından ilgi' seti

MEB, koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinde vakit geçiren aile üyelerinin yakın ilişkiler kurarak güçlü bir aile bağı oluşturmasına katkı sağlamak için kılavuz, günlük program ve etkinlik tavsiyelerinden oluşan 'Uzaktan Eğitim Yakından İlgi' başlıklı bir set hazırladı.

16.04.2020Eğitim
MEBden velilere Uzaktan Eğitim, Yakından İlgi seti

MEB'den velilere 'Uzaktan Eğitim, Yakından İlgi' seti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocukların ebeveynleriyle güzel anılar biriktirmeleri için okul öncesinden 8'inci sınıfa kadar evde etkinlik tavsiyelerinin yer aldığı kapsamlı bir "Uzaktan Eğitim Yakından İlgi Seti" hazırladıklarını açıkladı. Bakan Selçuk, "Telefonunuzun mesaj bölümünü kontrol edebilirseniz, size 'uzaktan eğitim yakından ilgi' diyen bir mesajımız var. Güzel günlere, güzel anılara, hep birlikte" dedi.

16.04.2020Gündem
Korona günlerinde öğrencilere psikolojik destek

Korona günlerinde öğrencilere psikolojik destek

Yaşar Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi öğrencilerine desteğini uzaktan sürdürüyor. Birim, günlük yaşamın yanı sıra Covid-19 salgınının yarattığı stresle başa çıkamadığını düşünen öğrencilere online destek veriyor.

16.04.2020Avrupa
Çiftçilere corona virüs uyarısı

Çiftçilere corona virüs uyarısı

Tarım ve Orman Bakanlığı, hazırladığı broşürlerle çiftçileri Kovid-19'a karşı alması gereken önlemler konusunda uyardı.

16.04.2020Ekonomi
Gözler bakkal kararında

Gözler bakkal kararında

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken “Sokağa çıkma yasağında bakkallara özel bir izin çıkarsa insanlar ekmeğine, gazetesine, sütüne ya da diğer ihtiyaçlarına rahatlıkla ulaşır. Kaos yığılma olmaz” dedi.

16.04.2020Ekonomi
AB’den üç şartla gevşetmeye okey

AB’den üç şartla gevşetmeye okey

AB tavsiye niteliğinde ‘koronadan çıkış stratejisi’ açıkladı. Buna göre tedbirler üç şartla azaltılabilir: Salgının yayılma hızı düşmeli, sağlık sistemi yeterli olmalı ve izleme kapasitesi geliştirilmeli.

16.04.2020Dünya
Son dakika haberleri: Sosyal medyada şoke eden tuzak Bilim Kurulu üyeleri uyardı...

Son dakika haberleri: Sosyal medyada şoke eden tuzak! Bilim Kurulu üyeleri uyardı...

SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri, son dönemde sosyal medyada kendi adlarına sahte hesap açılarak, halkı korku ve endişeye sevk edici paylaşımlar yapılmasından yakındı. Adına sahte hesap açılanlardan Prof. Dr. Ateş Kara, "Ben rahatsız oldum, ismimin o şekilde kullanılması çok hoşuma gitmedi" dedi. Sosyal Medya Uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, sahte hesap açan ve buradan yapılan paylaşımları tekrar dolaşıma sokanların suç işlediğini, bunun 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası olduğunu söyledi.

15.04.2020Gündem
Kontakt Lens Kullanımı Koronavirüs Riskini Arttırır mı

Kontakt Lens Kullanımı Koronavirüs Riskini Arttırır mı?

Bugünlerde kontakt lens kullanımının, koronavirüs ile enfekte olma ihtimalini arttırıp arttırmadığı; pek çok hastamızın aklında olan sorulardan biri. Üstelik bu soruyu, internetteki arama motorlarından birine yazarsanız; pek çok kafa karıştırıcı yazı ile karşılaşabilirsiniz. Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Başak Bostancı, konuyla ilgili çok önemli bilgiler verdi.

15.04.2020İyi Yaşam
Berna Gözbaşı: FIFA Başkanına mektup yazdım...

Berna Gözbaşı: 'FIFA Başkanı'na mektup yazdım..."

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Corona virüs salgını sebebiyle lige verilen arada FIFA Başkanı Gianni Infantino'ya bir mektup yazdığını açıkladı.

15.04.2020Futbol
Duş perdesi nasıl temizlenmeli İşte püf noktaları...

Duş perdesi nasıl temizlenmeli? İşte püf noktaları...

Duş sırasında banyonuzun ıslanmasına önleyen duş perdeleri, sürekli su ile temas ettiği için kirlenebilir veya küflenebilir. Peki, duş perdeleri nasıl temizlenir? İşte, uygulayabileceğiniz öneriler...

14.04.2020Evdehayat
Tegabun Suresi Oku - Tegâbün Suresi Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Tegabun Suresi Oku - Tegâbün Suresi Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mushaftaki sıralamada altmış dördüncü, iniş sırasına göre yüz sekizinci sûredir. Tahrîm sûresinden sonra, Saf sûresinden önce Medine’de nâzil olmuştur. Tegabun Suresi Oku - Tegâbün Suresi Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

14.04.2020Namaz Sureleri
Almanya tünelin ucunu gördü

Almanya tünelin ucunu gördü

Almanya’da alınan önlemlerle virüsün yayılma hızı düştü. Şimdi önlemlerin adım adım gevşetilmesi umudu belirdi. Uzmanlar, bilim insanları ve siyasiler, alınan bu önlemlerin çok dikkatli yumuşamasından yana. Ancak yine de geriye dönme korkusu hâkim. Tartışmalar, “Önlemleri yumuşatmaya nereden başlayalım” sorusu üzerine yoğunlaştı.

14.04.2020Avrupa
Almanya’da da yumuşatma önerisi

Almanya’da da yumuşatma önerisi

Almanya’da da günlük hayata yönelik kısıtlamaların kademeli olarak kalkması öneriliyor.

14.04.2020Dünya
Karantina Günlerinde Ruh Sağlığını Korumak İçin 15 Öneri

Karantina Günlerinde Ruh Sağlığını Korumak İçin 15 Öneri

Koronavirüs salgınıyla birlikte evden çıkamadığımız şu günlerde yeme ve uyku alışkanlıklarında değişiklikler olabiliyor. Konsantrasyon zorlukları, kendi sağlığı ve yakınları hakkında endişe, korku, depresyon, kaygı gibi ruh sağlığı sorunlarında da artış görülebiliyor. Psikolog Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar, karantina günlerinde ruh sağlığını korumak için 15 öneride bulundu.

13.04.2020İyi Yaşam
Çocukların bilgisayar ve TV süresi 1.5 saati geçmemeli... Hareketli oyunlar beyin gelişimini destekler

Çocukların bilgisayar ve TV süresi 1.5 saati geçmemeli... Hareketli oyunlar beyin gelişimini destekler

Çocukların öğretimlerini evlerde sürdürdüğü ve teknolojik iletişim aletlerinin önünde çok fazla zaman geçirdiği şu günlerde özellikle erken yaşlarda fiziksel aktivitenin çocuklar için çok önemli olduğunu unutmamak gerekiyor.

13.04.2020Eğitim
Evden okul soruları

Evden okul soruları

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ailelere rehberlik için kurduğu destek hattına telefon yağdı. MEB, velilere aile içi iletişim, öfke kontrolü ve teknoloji bağımlılığını önleme gibi konularda da destek sağladı.

13.04.2020Eğitim
Efsaneler geri dönüyor Teksas ve Tommiks Hürriyet’le canlanıyor

Efsaneler geri dönüyor! Teksas ve Tommiks Hürriyet’le canlanıyor

Tarihin en sevilen çizgi romanlarından Teksas ve Tommiks Hürriyet’in hediyesi olarak yeniden okuyucu ile buluşuyor.

11.04.2020Kitap Sanat
Kalıcı ve Doğru Bir Temizlik İçin Öneriler

Kalıcı ve Doğru Bir Temizlik İçin Öneriler

Bir bağışıklık sistemi kalkanı olan alerji, vücudun kimi maddelere yönelik aşırı duyarlılık göstermesi sonucu ortaya çıkan bir tepkidir. Alerjik tepkiler, kişiden kişiye değişebilir ve her bünyenin alerjen maddelere maruz kalma limitleri farklıdır. Alerjen özelliklere sahip ürünlerin başında ise temizlik ürünleri geliyor.

10.04.2020İyi Yaşam
MEB gençleri de bilgilendiriyor... Psikolojik destek sırası onlarda

MEB gençleri de bilgilendiriyor... Psikolojik destek sırası onlarda

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Psikolojik travmalar konusunda uzman bir akademisyen grupla çalışan Genel Müdürlüğümüz yeni rehberi yayımladı. Eğitim süreçlerini devam ettirirken diğer taraftan öğrencilerimizin ve velilerimizin bu zorlu süreçte sürekli yanlarında olmak için psikososyal desteklerimiz de birer birer devreye giriyor" dedi.

10.04.2020Eğitim
‘Sosyal alımlarda KDV indirilsin’

‘Sosyal alımlarda KDV indirilsin’

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in koronavirüsle mücadelede alınacak tedbirlerle ilgili önceki gün telekonferansla görüştüğü kadın belediye başkanları, “Gelir azaldı, gider arttı” diyerek hükümetten acil mali destek talebinde bulundu.

10.04.2020Ekonomi
Eldeki nar lekesi nasıl çıkar İşte basit yöntemler…

Eldeki nar lekesi nasıl çıkar? İşte basit yöntemler…

Nar çok faydalı ama ayıklaması en zor işlerden biri… Yerken suyu akar, lekesi ellerimizde birkaç gün kalabilir. Ancak elden nar lekesini çıkarmanın da püf noktası var!

9.04.2020Evdehayat
Diyaliz hastaları nasıl beslenmeli Bağışıklık güçlendiren öneriler…

Diyaliz hastaları nasıl beslenmeli? Bağışıklık güçlendiren öneriler…

Diyaliz hastalarının beslenmelerine dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizen Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy, bağışıklığı güçlendiren önerilerde bulundu, hangi besinlerden ne kadar yenmesi gerektiğini sıraladı.

9.04.2020Sağlık
İTO koronavirüs tedbilerini 870 bin iş insanına duyurdu

İTO koronavirüs tedbilerini 870 bin iş insanına duyurdu

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "İstanbul iş dünyası, her zaman olduğu gibi Kovid-19 salgının yaşandığı bu zor günlerde de tüm gücüyle ülkesinin ve milletinin yanında. Birinci önceliğimiz insanımızın ve çalışanımızın 'hayatta ve ayakta' kalmasıdır" dedi.

9.04.2020Ekonomi
Korona günlerinde yaratıcılığı nasıl destekleriz

Korona günlerinde yaratıcılığı nasıl destekleriz?

Yaratıcılık hepimizin içinde var olan bir gerçeklik. Ancak çok azımız bunun farkında olabiliyoruz. Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji rehber ve psikolojik danışmanları, özellikle evde kalınan, 'can sıkıntısı' yaşanılan, kısıtlı ve benzer günlerin, içinde bulunduğumuz bugünlerde yaratıcılığa sandığımızdan daha yakın olduğumuzu belirtiyor. Danışmanlara göre, bireyler kendine ve iç dünyalarına daha yakın.

9.04.2020Eğitim
Virüsten korunma rehberi

Virüsten korunma rehberi

Çalışma hayatında koronavirüs salgınıyla ilgili sorulara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü yanıt verdi. Müdürlük tarafından hazırlanan ve 104 soruya yanıt verilen kitapçığa göre koronavirüs geçiren bir çalışan, sağlık kuruluşu tarafından işe başlamasında sakınca bulunmadığına dair raporla birlikte işverenini bilgilendirerek işine devam edebilir. Kitapçıkta dağıtım işleri, şantiyeler, ofislerde çalışanlar için de öneriler yer alıyor. Bu önerilerin bazıları şöyle:

9.04.2020Ekonomi
Ayşe Begüm Onbaşı: İptaller hoşumuza gitmiyor ama başka çare yok

Ayşe Begüm Onbaşı: "İptaller hoşumuza gitmiyor ama başka çare yok"

Milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tüm işlerini eve taşıdığını ve evinde antrenmanlarını sürdürdüğünü söyledi.

8.04.2020Diğer
Televizyonun karşısında kefir için

Televizyonun karşısında kefir için!

Beslenme ve diyet uzmanı Aslı Demirel, zamanının büyük bölümünü evde geçirenlere ve evden işlerini yürütenlere sağlıklı beslenme konusunda altın değerinde öneriler sundu.

8.04.2020Avrupa
Evde izolasyonda dijital takip

Evde izolasyonda dijital takip

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün düzenlediği basın toplantısında koronavirüste toplam can kaybının 725’e, hasta sayısının ise 34 bin 109’a yükseldiğini açıklarken “Evde izole edilmesi gerekenleri dijital yöntemle takip edeceğiz. Gerektiğinde hemen uyaracağımız sistemin hazırlıklarını tamamladık” dedi. Koca özetle şunları söyledi:

8.04.2020Gündem
Toplum Bilimleri Kurulu nedir ne demek Toplum Bilimleri Kurulunu Bakan Koca duyurdu

Toplum Bilimleri Kurulu nedir ne demek? Toplum Bilimleri Kurulu'nu Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası corona virüsüne yönelik son değerlendirmeleri paylaştı. Bakan Koca, toplantıda alınan kararları duyurarak, bu kapsamda ülkemizde Toplum Bilimleri Kurulu'nun kurulacağını açıkladı. Bakan Koca'nın açıklaması sonrası, Toplum Bilimleri Kurulu'nun ne demek olduğu merak konusu oldu. Peki, Toplum Bilimleri Kurulu nedir ne demek? İşte, Bakan Koca'nın o konu ile ilgili yaptığı açıklamalar.

7.04.2020Gündem

Çocukların koronavirüs endişeleri nasıl önlenir?

Çocuklara koronavirusün anlatılması ve endişelerinin giderilmesinin önemli olduğunu söyleyen Uzman Psikolog Selin Karabulut, konuyla ilgili ailelere öneriler sundu.

Elbise dolabı nasıl düzenlenmeli İşte öneriler...

Elbise dolabı nasıl düzenlenmeli? İşte öneriler...

Elbise dolabı veya gardırop bir evin olmazsa olmazı. Her gün kullanıldığı için de ayrı bir düzen ve özen istiyor. Peki, sürekli kullandığımız elbise dolabını nasıl düzenlemeliyiz?

7.04.2020Evdehayat
Evde elektrikten tasarruf etmeyi sağlayacak öneriler

Evde elektrikten tasarruf etmeyi sağlayacak öneriler

Evde işimizi kolaylaştıran pek çok alet var, bunların çoğu elektrikle çalışıyor. Alacağımız birkaç önlemle elektrik tasarrufu yapmak, bu ürünleri maksimum performansla kullanmak mümkün. Peki, ama nasıl? İşte evde elektrikten tasarruf etmeyi sağlayan tavsiyeler…

7.04.2020Evdehayat
Koronavirüs günlerinde evden çalışanlara 5 öneri

Koronavirüs günlerinde evden çalışanlara 5 öneri

Koronavirüsün yayılmasını engellemek için birçok şirket evden çalışma kararı aldı. Ancak evden çalışmak da belli bir disiplin gerektiriyor. Peki, bu disiplini nasıl sağlamalı, evden çalışırken nelere dikkat etmelisiniz? İşte evden çalışırken verimli olmak için öneriler…

7.04.2020Evdehayat
‘AB, kuruluşundan bu yana en büyük sınavla karşı karşıya’

‘AB, kuruluşundan bu yana en büyük sınavla karşı karşıya’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Başbakanlık’ta yaptığı açıklamada Kovid-19 salgınının tüm AB üyelerini etkilendiğini belirtti. “Bana göre AB, kuruluşundan bu yana en büyük sınavla karşı karşıya bulunuyor” diyen Merkel, Avrupa’nın bu krizden güçlü şekilde çıkmasının tüm ülkelerin çıkarına olacağını ifade etti.

7.04.2020Avrupa
Risk grubunda olan 65 yaş ve üstündekiler neler yaşıyor

Risk grubunda olan 65 yaş ve üstündekiler neler yaşıyor?

21 Mart’ta İçişleri Bakanlığı tarafından kronik rahatsızlığı olanlar ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkması yasaklandıktan sonra pek çok üzücü olay yaşandı ve haliyle ‘yaşlı ayrımcılığı’ konusu gündeme geldi. Hem onların bilmesi gerekenleri derledik hem de neler beklediklerini kendileriyle konuştuk...

Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

Evden çalışma ve sosyalleşme için teknolojik öneriler

Evden toplantılarıma devam etmek için hangi programları kullanabilirim?

Yousef Al-Obaidly, Digiturkun spor paketinde erteleme hakkı tanındığını açıkladı

Yousef Al-Obaidly, Digiturk'un spor paketinde erteleme hakkı tanındığını açıkladı

Bu zorlu dönemde mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için tüm eğlence içeriklerini erişime açan Türk futbolunun resmi yayıncısı Digiturk, spor paketi üyelerine yeni bir imkan daha sunarak taraftara destek oluyor.

6.04.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Didim Vakıflar’da gündemde yıkım var

 DİDİM’e ne zaman gitsem, Altınkum’da yıllardır boş duran o arsa dikkatimi çeker ve içim sızlar, eski defterleri karıştırırım.

18.04.2020

İzmir’i düşünen 150 kişi bir araya geliyor

KORONA salgını yerelliği öne çıkaracak.

16.04.2020

Mutlu çalışan mutlu müşteri

Erdeğer Genel Müdür Yardımcısı Cevahir Uluscul, çalışma hayatında birçok sürecin geride kaldığını hatırlatarak, artık insanların ruhunu tatmin etmenin de önemli olduğunu vurguladı. ‘Mutlu çalışan, mutlu müşteri’ mottosuyla hareket ettiklerini açıklayan Uluscul, “Kimseyi ayırt etmeden, çalışanları günün dinamiklerine uygun hale getirip, mutlaka ve mutlaka evlerine mutlu gitmelerini istiyoruz” dedi.

12.04.2020

Yoganın Kadim Yolu

Merhaba, umarım herkes iyidir. Sizlerle buluşma kararımız birkaç ay öncesine dayanmasına rağmen ilk buluşmamız bütün dünyayı etkileyen bu pandemi döneminde oluyor. Cebimdeki bilgiler ve deneyimin getirdiği anlayışla okurlara yoga, meditasyon, nefes, bedensel ve spiritüel sağlık anlamında rehberlik edecek güçlü bir platformda buluşmuş olmaktan mutluyum.

10.04.2020

“Evdeyim, okuyorum…”

Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu (OKUYAY), ülkemizde okuma kültürünün yaygınlaştırılmasını çalışma konularından biri haline getiren Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından, T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın yürüttüğü Sivil Toplum Sektörünün Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamına alınan hibeyle kurulmuş bulunuyor. Platform; okuma kültürünü desteklemeye çalışan sivil toplum kuruluşlarına, aktivistlere, gönüllülere destek vererek Türkiye ve Avrupa’daki iyi örnekleri Türkiye geneline yaymayı hedefliyor.

7.04.2020