EKSTRA
MENÜ

Okuma

Okuma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Okuma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 26.377 Okuma haberi bulunmuştur.

Okuma Haberleri

İlk kadın öğretmen kimdir İlk kadın öğretmenin okulu hangisidir İlk kadın öğretmenin hayatı

İlk kadın öğretmen kimdir? İlk kadın öğretmenin okulu hangisidir? İlk kadın öğretmenin hayatı

 Öğretmenlik geçmişten günümüze en kutsal mesleklerden biridir. Özellikle Türkiye tarihinde öğretmenlerin yeri unutulmazdır. İlk kadın öğretmen de her zaman merak uyandırır. İlk kadın öğretmen kimdir? İlk kadın öğretmenin okulu hangisidir? İlk kadın öğretmenin hayatını tüm detayları ile derledik.

13.06.2021Araştırma
İlk ezan nerede, nasıl okundu İlk ezanı kim okudu

İlk ezan nerede, nasıl okundu? İlk ezanı kim okudu?

Ezan, Müslümanlara namaz saatini bildirmek için müezzinler tarafından okunur. Arapça kökenli bir sözcük olan ezan kelimesinin sözlük anlamı çağrı ve davettir. İlk ezan nerede, nasıl okundu? İlk ezanı kim okudu? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığından karne ve telafi eğitimi açıklaması

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan karne ve telafi eğitimi açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran'da e-Okul'dan erişeme açılacak, isteyenlere karne ve başarı belgeleri okul müdürlüklerince 2 Temmuz'da basılı olarak verilebilecek. 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı'nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan "Telafide Ben de Varım", 5 Temmuz-31 Ağustos arasında yapılacak. Bakanlık, 2021-2022 eğitim öğretim yılında okulların tam zamanlı açılmasını ve eğitim öğretimin yüz yüze yapılmasını hedefliyor.

13.06.2021Gündem
Pandemi ‘ilk’lerini çaldı

Pandemi ‘ilk’lerini çaldı

Kimi torununu göremedi, kimi mezuniyetini… Kimi evlendi ama gelinlik giyemedi, kimi okula başladı ama sınıf arkadaşlarıyla tanışamadı… İlk kez yaşadıkları bu anların tadını çıkaramadılar. Hayatlarının dönüm noktalarını, belki de sadece bir kez yaşanacak anıları koronavirüs nedeniyle kaçıranlara sorduk, ne hissettiklerini anlattılar…

13.06.2021Hürriyet Pazar
Aşıdan başka çare yok

Aşıdan başka çare yok

Bavyera Başbakanı Markus Söder (CSU) ile Nürnberg Büyükşehir Belediye Başkanı CSU’lu Marcus König, Kuzey Bavyera’nın en büyük camisi olan DİTİB’e bağlı Nürnberg Eyüp Sultan Camisi’ndeki aşılama kampanyasına destek verdi. Bugün saat 09.30 başlayan aşılama işlemini Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz ile Kuzey Bavyera DİTİB Başkanı Hasan Aslan da takip etti.

11.06.2021Avrupa
Çobanlık yaparken Robert Lisesini kazanmıştı Yeni hedefi için önemli adım

Çobanlık yaparken Robert Lisesi'ni kazanmıştı! Yeni hedefi için önemli adım

Çobanlık yaptığı sırada İstanbul Amerikan Robert Lisesi'ne yerleşen ve bu yıl mezun olacak Mahir Gündoğdu'nun (22) ülkelerindeki Tilburg Üniversitesi'ne hazırlandığını öğrenen Hollanda Büyükelçiliği, harekete geçti. Hollanda Büyükelçiliği'nin kendisine destek vermesini sevinçle karşılayan Mahir Gündoğdu "Tunceli’den gerçekten eğitim alanında bir farkındalık var. Buradaki özne ben olabilirim ama benim için değil sadece tüm insanlar için bir olanak yaratmak gerek. Benim amacımda buradan gidip tek kendim için çalışmak değil, dünya vatandaşı olmak.'' dedi.

11.06.2021Gündem
O yasa Federal Meclis’ten geçti

O yasa Federal Meclis’ten geçti

Almanya’da istihbarat kurumlarına WhatsApp ve benzeri uygulamalardan yapılan şifreli yazışmaları okuma imkanı veren yasa tasarısı Federal Meclis’ten geçti.

11.06.2021Avrupa
YKS’ye son 15 gün

YKS’ye son 15 gün

Adayların iyi bir üniversiteye girmek için ter dökeceği 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı, Temel Yeterlilik Test (TYT), Alan Yeterlilik Testi  (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumda tamamlanacak. TYT sınavı 26 Haziran’da, AYT ve YDT sınavı da 27 Haziran’da yapılacak. Artık sınava geri sayım başladı. Son 15 günün çok kritik olduğunu belirten uzmanlar YKS’ye girecek adayların rutinlerini değiştirmemesi gerektiğini söylüyor.

11.06.2021Eğitim
Almanya, tartışmalı yasa tasarısını kabul etti: İstihbarat servisi, WhatsApp yazışmalarını okuyabilecek

Almanya, tartışmalı yasa tasarısını kabul etti: İstihbarat servisi, WhatsApp yazışmalarını okuyabilecek

Almanya'da, vatandaşların haklarına müdahale olarak değerlendirilen tartışmalı yasa tasarısı kabul edildi. Federal Meclis'ten geçen yasa sayesinde, istihbarat kurumları WhatsApp ve benzeri uygulamalardan yapılan şifreli yazışmaları okuma imkanına sahip olacak.

10.06.2021Dünya
Kitap Nedir Ve Ne İşe Yarar Kitap Neden Önemlidir Ve Nasıl Yazılır

Kitap Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kitap Neden Önemlidir Ve Nasıl Yazılır

Kitap sözcüğü, kelime kökeni olarak Arapçadan dilimize geçmiştir. Kitap'ın asıl kökü ise “yazmak” anlamına gelen “ketebe”den gelir. Sizin için Kitap nedir ve ne işe yarar? Kitap neden önemlidir ve nasıl yazılır şeklindeki konu başlıklarını tüm detayları ile birlikte derledik.

10.06.2021Araştırma
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 incelemesi

ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 incelemesi

Uzun zamandır heyecanla beklediğim bir ürünü bugün sizlerle tanıştıracağım. Sadece oyuncuların değil, hemen her görevin üstesinden en yüksek performansta gelmeyi başaran bir makine var elimizde. Evet, 14 inç ekran büyüklüğüne sahip dünyanın en güçlü dizüstü bilgisayarı şu an karşınızda. GA401, namı-diğer ASUS ROG Zephyrus G14 bugünkü konuğumuz... (Sponsorlu İçerik)

10.06.2021Teknoloji
YKS’de kritik 15 gün kuralları

YKS’de kritik 15 gün kuralları

2 milyonu aşkın gencin üniversite hayallerini gerçekleştirmek için gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için artık sayılı günler kaldı. 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek sınav için adayların kalan süreyi bilinçli değerlendirmeleri gerekiyor. Psikolojik danışman ve rehber öğretmen Özgür Akoğlan öğrenciler için son 15 gün kurallarını sıraladı. Başarısız olunan konulara ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

10.06.2021Eğitim
Epub Nedir, Nasıl Kullanılır Epub E-Book Dosyaları Nasıl Açılır

Epub Nedir, Nasıl Kullanılır? Epub E-Book Dosyaları Nasıl Açılır?

EPUB (.epub) dosya uzantısı e-book - e-kitaplar ve diğer türlerdeki içerikleri muhafaze etmek için kullanılan popüler bir dosya formatıdır. Sizin için EPUB nedir, nasıl kullanılır? EPUB e-book dosyaları nasıl açılır şeklinde sorulan ve yanıtları merak edilen konuları detaylarıyla derledik.

10.06.2021Araştırma
Melodram Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Melodram Hakkında Kısaca Bilgi

Melodram Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Melodram Hakkında Kısaca Bilgi

Melodram: Hem tiyatro hem de sinema için kullanılan bir terimdir. Hem sinemada hem de tiyatroda acıklı, korkunç, hissi, olağanüstü konuları içerir nitelikte olan oyunlar melodram olarak adlandırılır. Sizin için Melodram nedir ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Evde öğrenme

Evde öğrenme

Okul öncesi dönem, bilişsel, sosyal-duygusal, fiziksel, dil gelişimi alanında önemli değişimlerin yaşandığı, gelişimin hızlı ve en yoğun olduğu kritik bir dönemdir. Bu dönemde edinilen temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların çocuğun gelecek yaşamını etkileyecek olması nedeniyle bu dönemde gelişimi destekleyici etkinlikler ayrı bir öneme sahip. Okul öncesi dönem çocuklarının çok yönlü ve bütüncül olarak gelişimini besleyen en önemli uğraşı ve gereksinimi oyundur. Çocukların oyunları sırasında kullandıkları materyaller ise öğrenmelerini ve gelişimsel alanlara yönelik becerilerini destekler.

9.06.2021Eğitim
Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak

Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

Adrese dayalı lise sorgulama ekranı, 2021 LGS kapsamında ter döken pek çok öğrenci için kritik bir önem arz ediyor. Öğrencilerin LGS tercihleri kapsamında muhakkak yer vereceği adrese dayalı liseler, ikametin en yakınındaki okulu ifade edecek. Peki, MEB tarafından adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

8.06.2021Gündem
Tekerlemeler - En zor, kolay, kısa ve komik diksiyon geliştirme için tekerleme örnekleri

Tekerlemeler - En zor, kolay, kısa ve komik diksiyon geliştirme için tekerleme örnekleri

Çocukluk anılarından herkes tekerlemeleri bilir. Bugün konuşmalarınızdaki telaffuzun ne kadar düzgün olduğunu düşünüyorsanız, bu muhtemelen çocukken söylediğiniz tekerlemelerden kaynaklıdır. Sizler için en zor, kolay, kısa ve komik olan diksiyon geliştirmeye yardımcı tekerleme örneklerini bir araya getirdik.

8.06.2021Araştırma
Millet Mektepleri ne zaman açıldı Millet Mekteplerinin açılışı ve kuruluş amacı

Millet Mektepleri ne zaman açıldı? Millet Mektepleri'nin açılışı ve kuruluş amacı

Türkiye Cumhuriyeti, kurulduktan kısa süre sonra büyük bir okuma yazma seferberliği başladı. O dönemde çok düşük olan okur yazar nüfus oranını arttırmak oldukça önemliydi. Bu amaçla da Millet Mektepleri kuruldu ve her yaştan vatandaş büyük ilgi gösterdi. Peki Millet Mektepleri ne zaman açıldı? İşte Millet Mektepleri'nin açılışı ve kuruluş amacı...

7.06.2021Gündem
21’inci yüzyılda okuma yazma ve yeni okuryazarlıklar

21’inci yüzyılda okuma yazma ve yeni okuryazarlıklar

İlk çeyreğini birkaç yıl sonra dolduracağımız 21’inci yüzyıl, kalan yıllarının nasıl olacağıyla ilgili önemli fikir ve mesajlar veriyor. Bu fikir ve mesajları almış veya alan birey ve toplumlar yüzyılımızın kalan yıllarına damgasını vuracakmış gibi duruyor. İçinden geçtiğimiz küresel salgın süreci ise bu mesaj ve fikirleri almayan, alamayan ya da almamakta direnen birey ve toplumlara adeta bunu dayatıyor.

7.06.2021Eğitim
LGS 2021 soruları zorladı Matematik eleyecek

LGS 2021 soruları zorladı! Matematik eleyecek

Sekizinci sınıf öğrencilerinin hayallerindeki liseye girmek için ter döktüğü LGS dün yapıldı. Öğrenciler Türkçe sorularının kolay ancak matematik sorularının uzun ve zor olduğunu söyledi. Soruları Hürriyet’e değerlendiren uzmanlar da “Bu yılki LGS, son dört yılın en zor sınavıydı. Öğrenciler çok zorlandı, matematik eleyici olacak” dedi.

7.06.2021Eğitim
LGS 2021 soruları sözel: Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce soruları

LGS 2021 soruları sözel: Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce soruları

LGS sözel soruları, MEB internet sitesi üzerinden yayımlandı. Toplam 50 soruya 75 dakika içerisinde yanıt veren öğrenciler, sınavın ardından sözel bölüm içerisindeki Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce sorularını araştırmaya başladı. İlk oturum içerisinde yer alan LGS sözel sınavı için cevap anahtarı da kitapçığın en altında yer buldu. İşte, LGS 2021 soruları hakkında detaylı bilgiler

6.06.2021Gündem
Uzmanlar LGSyi değerlendirdi

Uzmanlar LGS'yi değerlendirdi

Liselere Geçiş Sistemi’nin (LGS) sona ermesinin ardından, uzmanlar sınav sorularını değerlendirmeye başladı.

6.06.2021Eğitim
Küçük başarıların büyük mutluluğu

Küçük başarıların büyük mutluluğu

Müjdeyi bir arkadaşım verdi, görme engellilere de aşı hakkı tanımlanmış. Hemen uygulamayı açıp randevumu almaya çalıştım. Küçük bir sorun çıktı ama başardım. Aslında daha çok şey erişilebilir olabilir.

Yasin Suresi Okunuşu - Yasini Şerif Dinle, Yasin Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Yasin Suresi Okunuşu - Yasini Şerif Dinle, Yasin Duası Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin-i Şerif'in konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

Son dakika: Samsunspordan ayrılan Ertuğrul Sağlamdan açıklama İçime sinmedi...

Son dakika: Samsunspor'dan ayrılan Ertuğrul Sağlam'dan açıklama! 'İçime sinmedi...'

TFF 1. Lig ekibi Samsunspor'un yollarını ayırdığı teknik direktör Ertuğrul Sağlam, kulübün veda şeklinin içine sinmediğini söyleyen bir açıklama yaptı.

5.06.2021Futbol
Son dakika haberi: Türkiyede bir ilk Tedavide kesin çözüm olacak...

Son dakika haberi: Türkiye'de bir ilk! Tedavide kesin çözüm olacak...

Tıp fakültesi 5'inci sınıf öğrencisi Ümmühan Zeynep Bilgili’nin üzerinde çalıştığı TÜBİTAK destekli projesi, Türkiye’de ilk kez bebekten anneye geçen alyuvar miktarının tam olarak ölçülmesini sağlayacak ve kan uyuşmazlığı tedavisine kesin çözüm getirecek.

4.06.2021Gündem
İsrailin başına aşırı sağcı başbakan Hayatım boyunca çok Arap öldürdüm

İsrail'in başına aşırı sağcı başbakan! 'Hayatım boyunca çok Arap öldürdüm'

İsrail'deki siyasi kriz koalisyon anlaşmasıyla sona erdi. Anlaşma kapsamında önümüzdeki iki yıl başbakanlık koltuğunda oturacak Naftali Bennett, Netanyahu'dan bile ileri seviyedeki Arap ve Filistinli karşıtı söylemleriyle tanınıyor. Önümüzdeki sürecin izlerini Bennett'ın geçmişteki konuşmalarında aradık

4.06.2021Dünya
Stephen King’den doğaüstü bir okuma deneyimi

Stephen King’den doğaüstü bir okuma deneyimi

Korku ve gerilim ustası Stephen King dört uzun öyküsünden oluşan koleksiyonu ‘Kan Varsa’da doğaüstü ve dünyevi korkuları harmanlarken yaşlılığın belirsizliğini, teknolojinin sınırsızlığını, insanların acı iştahını kabartan haberleri ve izolasyonu orta uzunluktaki anlatı kurgusunun başat aktörleri haline getiriyor.

3.06.2021Kitap Sanat
Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Telafide Ben De Varım” tanıtım programında konuştu. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde düzenlenen tanıtım programı kapsamında eğitim editör, yazar ve muhabirleriyle bir araya gelen Bakan Selçuk, Ulusal Destekleme Programı’yla (UDEP) Türkiye’deki tüm çocukların destekleneceğini söyledi. Bu desteğin özellikle gelecek 1,5 yıla yayılarak yapılacağını kaydeden Ziya Selçuk, esas amacın, çocukların gelişimindeki eksiklikler ve bunların tamamlanması için neler yapılabileceği sorularına yanıt aramak olduğunu aktardı.

3.06.2021Eğitim
HarmonyOS 2.0 işletim sistemli yeni Huawei ürünleri tanıtıldı

HarmonyOS 2.0 işletim sistemli yeni Huawei ürünleri tanıtıldı

Huawei bugün gerçekleştirdiği global basın toplantısında HarmonyOS 2.0 işletim sistemi kullanan ve tüketicilere farklı senaryolarda birden fazla cihazda sorunsuz ve akıllı bir deneyim sağlayan bir dizi yeni ürününü tanıttı.

2.06.2021Teknoloji
Sosyal medya devine şok 64 bin kişi aynı anda dava açtı... İstenen rakam dudak uçuklattı

Sosyal medya devine şok! 64 bin kişi aynı anda dava açtı... İstenen rakam dudak uçuklattı

Hollanda'da 64 binden fazla ebeveyn, çocukların güvenliği ve mahremiyetini yeterince korumadığı gerekçesiyle sosyal medya platformu TikTok aleyhine toplam 1,4 milyar euroluk dava açtı.

2.06.2021Ekonomi
Telafide ben de varım web sitesi ile MEB eğitim programı açıklandı

Telafide ben de varım web sitesi ile MEB eğitim programı açıklandı

Telafi eğitimi için açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yayımladıkları internet sitesi aracılığıyla öğrencilerin telafi eğitimlerinde önemli destek alabileceğini aktardı. Okulöncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerinin etkinlik listesi bulabileceği telafide ben de varım internet sitesi, meb.gov.tr aracılığıyla görüntülenebilecek. İşte, Meb.gov.tr üzerinden erişilebilecek olan telafide ben de varım internet sitesi hakkında detaylı bilgiler

2.06.2021Gündem
Özlenen zil çaldı

Özlenen zil çaldı

İlkokullar dün yeniden dersbaşı yaparken okul bahçeleri ve sınıflar şenlendi. Önceki akşam okulların açılacağını duyan çocuklar hemen kıyafetlerini, çantalarını hazırlamıştı. Yüz yüze eğitim tercihe bırakılmasına rağmen katılım yüksekti.

2.06.2021Eğitim
Tüm yaz boyu okullar açık

Tüm yaz boyu okullar açık

Okullarda eğitim 2 Temmuz Cuma gününe kadar telafiyle sürecek ancak isteyen öğrenciler için okullar yaz boyunca açık olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telafi eğitiminin detaylarını şöyle anlattı:

2.06.2021Eğitim
Harddisk nedir ve ne işe yarar Harddisk nasıl çalışır ve özellikleri nelerdir

Harddisk nedir ve ne işe yarar? Harddisk nasıl çalışır ve özellikleri nelerdir

Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte teknolojik cihazlara olan ihtiyaç da her geçen gün artıyor. Özellikle de bilgisayarlar iş ve eğitim dünyasında çok önemli bir yere sahiptir. Bilgisayarların sağlıklı ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlayan bilgisayarlardaki harddiskler merak ediliyor. Harddisk nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

2.06.2021Teknoloji
Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi, namazda okunabilecek sureler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Toplam 5 ayetten oluşan Fil suresi, fillere sahip olan ordusuyla Kabe'yi yıkmak isteyen Ebrehe ile ordusunun nasıl helak edildiğini anlatır. Halk arasında Elemtera suresi olarak bilinir. Sureyi ezberlemek isteyenler için Fil Suresi okunuşu sayfamızda Fil suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Türkçe diyanet meali yer almaktadır.

Tekinsiz katmanlar, iç içe doğumlar: Porselen Bir Mevzu

Tekinsiz katmanlar, iç içe doğumlar: Porselen Bir Mevzu

Gökçe Bilgin'den yazmak üzerine, edebiyat üzerine, adını efsanelerden almış, kaleme kağıda sarılmış bir kadın üzerine bir ilk roman. Zümrüt'ün peşinde bir yolculuk. 'Porselen Bir Mevzu' hem okurun konforlu okuma deneyimine saldıran hem zihnini habis bir illet gibi ele geçiren hem de her şeye rağmen merakı diri tutan bir anlatı.

1.06.2021Kitap Sanat
Öğrenciye özel telafi programı

Öğrenciye özel telafi programı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Biz öğrencilerimize en nitelikli içeriklerle ulaşmaya çalışsak da eğitimin uzaktan gerçekleşmesi aile, öğrenci ve öğretmen için bir takım sınırlılıklar oluşturdu.

1.06.2021Eğitim
2. dönem karneler ne zaman verilecek Bakan Selçuktan karne ve telafi eğitimi açıklaması

2. dönem karneler ne zaman verilecek? Bakan Selçuk'tan karne ve telafi eğitimi açıklaması

2. dönem karneler ne zaman verilecek sorusu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıtlandı. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre karneler 18 Haziran'da dağıtılacak. Ancak telafi eğitimi 2 Temmuz'a kadar devam edecek. İşte, 2. dönem karnelerin verileceği tarihler hakkında detaylı bilgiler

1.06.2021Gündem
Son dakika... Telafi eğitimi nasıl olacak Milli Eğitim Bakanı Selçuktan önemli açıklamalar

Son dakika... Telafi eğitimi nasıl olacak? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan önemli açıklamalar

Telafi eğitimi nasıl olacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Telafide Ben de Varım" programının tanıtımında yaptığı açıklamada yaz döneminde okulların açık olacağını belirterek, ''Okullarımız 2 Temmuz’dan, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Öğretmenlerimiz de bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabilecekler'' dedi.

1.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Sizin de nomofobiniz var

Pandemi döneminde kendimizden çok sosyal medyayla kaldığımız bir gerçek.

8.06.2021

Sınava girecekler bunları okusun... LGS’de başarının püf noktaları

1 milyon 200 bini aşkın öğrencinin kaderini belirleyecek olan Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) geri sayım başladı. Yarın yapılacak sınav öncesi son hazırlıklar ve sınav sırasında yapacağınız küçük taktikler, başarının da bir nevi anahtarı olacak... İşte büyük sınava bir gün kala son tavsiyeler...

5.06.2021

Bu bir iğneyi kendime batırma yazısıdır

İrem Derici, Derya Uluğ, Enis Arıkan, Buray gibi ünlü isimler hafta içi bir kutlamaya katıldı. Mekanların kapanması gereken saat geride kaldı ama eğlence devam etti.

5.06.2021

Marmara’yı nasıl bitirdik!

Marmara Denizi’nin hali için ağlaşıyoruz. Artık mavi bayraklı sahillere inanmıyoruz. Balıklar denizin altında oksijensizlikten ölüyor. Sahillerde oturanlar daha şimdiden yazlıklarına gitmek için endişe duyuyorlar.

1.06.2021

Friends Reunion

Bugüne dek gördüğün en eğlenceli arkadaş grubu hangisi? sorusuna sanırım hepimizin ortak bir cevabı olabilir: “Friends”.

1.06.2021