EKSTRA
MENÜ

Ezan

Ezan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ezan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.372 Ezan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ezan Haberleri

Kılıçdaroğlu: Esnafın muhatabı olmalı

Kılıçdaroğlu: Esnafın muhatabı olmalı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu dün İzmir’de temaslarda bulunurken Anayasa’da esnafın korunması ve teşvik edilmesine ilişkin düzenleme olduğuna işaret ederek,“Pek çok sorunla karşılaşıyorsunuz. Devlette doğru dürüst muhatabınız yok. Bir muhatabınız olması lazım. Bunun yolu da esnaf bakanlığıdır” dedi.

25.10.2021Gündem
İzmir’de Kılıçdaroğlu’na protesto Mağdurlar pankartlarla karşıladı

İzmir’de Kılıçdaroğlu’na protesto! Mağdurlar pankartlarla karşıladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi temel atma törenindeydi. Kılıçdaroğlu, tören alanında Uzundere kentsel dönüşüm mağdurlarının pankartlı protestosuyla karşılaştı. Kılıçdaroğlu, mahalle sakinlerinden Eray Uslu'ya "Devlete söyleyin, Büyükşehir Belediyesi ile anlaşsın, beraber yapsınlar. Gidin müteahhit bulun, gelsin ihaleye girsin." dedi. Uslu da bunun üzerine "Yani vatandaş kendi işini kendi çözsün. Bu söylenecek kelime mi?" karşılığını verdi.

24.10.2021Gündem
‘Camiden ezan okunması din özgürlüğü’

‘Camiden ezan okunması din özgürlüğü’

FDP Lideri Christian Lindner, Köln’de iki yıllık pilot uygulama kapsamında camilerden ezan okunmasını din özgürlüğünün bir parçası olarak gördüğünü söyledi: “Birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz.”

20.10.2021Avrupa
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İmam hatiplerin fetret dönemini biz bitirdik

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İmam hatiplerin fetret dönemini biz bitirdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeniden Açılışının 70. Yılında İmam Hatip Okulları ve Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Katsayı uygulamasını kaldırıp 4+4+4 uygulamasını başlatarak imam hatiplilerin fetret devrini biz sonlandırdık" dedi.

15.10.2021Gündem
Okulda haça ‘Evet’, camide ezana ‘Hayır’ diyen zihniyet

Okulda haça ‘Evet’, camide ezana ‘Hayır’ diyen zihniyet

Köln Anakent Belediye Başkanı Henriette Reker ‘model proje’ olarak önümüzdeki iki yıl boyunca kentteki camilerde cuma günleri 12.00-15.00 saatleri arasında 5 dakika açıktan, yani hoparlörden ezan okunmasına izin verdi.

13.10.2021Avrupa
Kölnde bir cesur yürek Ezana izin verdi hedef oldu

Köln'de bir cesur yürek! Ezana izin verdi hedef oldu

Almanya’da Katolik dünyasının önemli kentlerinden olan Köln’de dini özgürlükler çerçevesinde cuma günleri ezan okunmasına onay veren Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker, bazı medya kuruluşları ve muhafazakârların boy hedefi oldu. Reker ise “Ezana izin vermek saygı göstergesi” diyerek yanıt verdi.

12.10.2021Dünya
Mozaiklerle resimli tarih yolculuğu

Mozaiklerle resimli tarih yolculuğu

Ezan ve çan seslerinin birbirine karıştığı, farklı inançların ve kültürlerin yüzyıllar boyunca bir arada yaşadığı topraklardayız. Dünyanın en büyük tek parça taban mozaiğini görmek için düştük yollara. Antakya, tarihi açıdan cezbedici, gastronomi açısından doyurucu, kültürel açıdan son derece zengin. Mozaikleriyse dünyanın en güzel hazinelerinden...

10.10.2021Seyahat
Cami musluklarını zıplayarak kıran şüpheli kamerada

Cami musluklarını zıplayarak kıran şüpheli kamerada

Ankara'da, camilerin abdesthane bölümlerinden muslukları çalarak, hurdacıya satan Devrim Efe Ö., 100 saatlik güvenlik kamerası görüntüsü incelenerek yakalandı. Tutuklanan Devrim Efe Ö.'nün, muslukları üzerine çıkıp, zıplayarak kırması ve poşete koyduktan sonra kaçması, görüntülere yansıdı.

8.10.2021Haber
Tepki çeken olay Cami musluklarını zıplayarak kırdı

Tepki çeken olay! Cami musluklarını zıplayarak kırdı

Ankara'da, camilerin abdesthane bölümlerinden muslukları çalarak, hurdacıya satan Devrim Efe Ö., 100 saatlik güvenlik kamerası görüntüsü incelenerek yakalandı. Tutuklanan Devrim Efe Ö.'nün, muslukları üzerine çıkıp, zıplayarak kırması ve poşete koyduktan sonra kaçması, görüntülere yansıdı.

8.10.2021Gündem
Köln’de cuma günleri ezana izin

Köln’de cuma günleri ezana izin

Almanya’da Türk ve Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Köln’de, Büyükşehir Belediyesi, cuma günleri hoparlörden öğlen ezanı okunabileceğini bildirdi.

8.10.2021Avrupa
Almanyanın Köln şehrinde ezan okunmasına izin verilecek

Almanya'nın Köln şehrinde ezan okunmasına izin verilecek

Almanya'da Türk ve Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Köln'de, Büyükşehir Belediyesi, cuma günleri hoparlörden öğlen ezanı okunabileceğini bildirdi.

7.10.2021Dünya
Edirneye gelen Yunan ve Bulgarlardan tezgahlardaki balıklara yoğun ilgi

Edirne'ye gelen Yunan ve Bulgarlardan tezgahlardaki balıklara yoğun ilgi

Yunanistan ve Bulgaristan'dan günübirlik alışveriş için Edirne'ye gelen turistler, balık ihtiyaçlarını da kentten karşılıyor. Yunanların palamut, Bulgarların ise çipura ve levrek tercih edildiğini söyleyen balıkçı Yasem Eren, bazen toplan balık sattıklarını da söyledi.

5.10.2021Haber
Balıkları gördüler... Edirneye akın ettiler Günübirlik alışverişe yoğun ilgi

Balıkları gördüler... Edirne'ye akın ettiler! Günübirlik alışverişe yoğun ilgi

Yunanistan ve Bulgaristan'dan günübirlik alışveriş için Edirne'ye gelen turistler, balık ihtiyaçlarını da kentten karşılıyor. Yunanların palamut, Bulgarların ise çipura ve levrek tercih edildiğini söyleyen balıkçı Yasem Eren, bazen toplan balık sattıklarını da söyledi.

5.10.2021Ekonomi
Sahne kokusu küçücük yaşta içine işlemişti: Zeki Müren ölümünün 25inci yılında anılıyor

Sahne kokusu küçücük yaşta içine işlemişti: Zeki Müren ölümünün 25'inci yılında anılıyor

Eşi benzeri olmayan ses rengi, şarkıları yorumlayışındaki lezzet, dönemi için "devrim" sayılabilecek sahne kostümleriyle Türkiye'nin popüler kültür tarihine damgasını vuran Zeki Müren, hayata veda edişinin 25'inci yılında anılıyor.

23.09.2021Magazin
Erdoğandan ABDdeki Türk vatandaşlarına önemli çağrı FETÖnün gerçek yüzünü ABDli dostlarınıza anlatın

Erdoğan'dan ABD'deki Türk vatandaşlarına önemli çağrı! 'FETÖ'nün gerçek yüzünü ABD'li dostlarınıza anlatın'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi tarafından düzenlenen “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” başlıklı konferansta açıklamalarda bulundu. ABD'deki Türk vatandaşlarına FETÖ'nün gerçek yüzünü ABD'li arkadaşlarına anlatmalarını isteyen Erdoğan, "FETÖ'nün eli kanlı bir örgüt olduğu gün gibi ortadadır. Bizim görevimiz bu çetenin mensuplarının hukuk ve adalet önünde hesap vermelerini sağlamaktır" ifadelerini kullandı

19.09.2021Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sivasta Gaziler Günü programında konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sivas'ta Gaziler Günü programında konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz aslında yarının kitaplarında yazacak destanları, bugünden şehitlerimizle, buradaki gazilerimizle birlikte yazıyoruz." dedi.

19.09.2021Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan önemli açıklamalar

Son dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan önemli açıklamalar

27 Mayıs 1960 darbesinin ardından eski Başbakan Adnan Menderes, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan ve eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun 16-17 Eylül 1961 tarihlerinde idam edilmelerinin 60. yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi. Törende konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şunu açık açık ifade etmek isteriz, herkesin de duymasını isteriz; şu arkamızda yatanlar bu iftiralara, bu ihanetlere karşı nasıl dik durmuşlarsa başlarına gelenlere karşı nasıl vakar içerisinde ölüme gitmişlerse bize her gün parmak sallayanlara söylemek isteriz ki bizler de aynı şekilde aynı yoldan, sonunu düşünmeden yürümeye hazırız" dedi.

17.09.2021Gündem
EZAN DUASI Okunuşu - Ezan duası nedir ve nasıl yapılır Diyanet Ezan duası Arapça Yazılışı ve Türkçe Anlamı

EZAN DUASI Okunuşu - Ezan duası nedir ve nasıl yapılır? Diyanet Ezan duası Arapça Yazılışı ve Türkçe Anlamı

Ezan okunduktan sonra okunan dua, İslam alimleri tarafından sünnet olarak belirtilmiştir. Allah'ın büyüklüğünü dile getirmek için ezandan sonra okunan dua, hayırlara vesile olmada şefaatçi olmaktadır. Peki, Ezan duası nedir? Diyanet Ezan duası anlamı nedir? İşte, Ezan duasının Arapça ve Türkçe okunuşu..

15.09.2021Dualar
18 Eylül hangi burç ve burcu ne 18 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Eylül hangi burç ve burcu ne? 18 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç yorumları ve burç yorumlamaları günümüzde pek çok kişi tarafından takip ediliyor. Bu nedenle de pek çok insan her gün burç yorumlarını ve analizlerini yakından takip ediyor. Burçların kişilik analizlerinin yapılmasında da çok büyük bir etkisi olduğu düşünülüyor. Son yıllardan bu yana çok büyük bir ilgi ile takip edilen burç yorumları, astrolog sayısının da artmasına neden olmuştur. 18 Eylül hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
Hobisi tutkuya dönüşünce köyüne dönüp ahşap oyuncak atölyesi kurdu

Hobisi tutkuya dönüşünce köyüne dönüp ahşap oyuncak atölyesi kurdu

Konya'da istirahat günlerini değerlendirmek için ahşap işlerini uğraş edinen güvenlik görevlisi Merih Altıncaba, şehirdeki evinin balkonunda başlattığı hobisini atölyeye taşıma hevesiyle köyüne döndü.

7.09.2021Haber
Diyanet İşleri Başkanlığından 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımlanan kutlama mesajında, 30 Ağustos'un, "hasta adam" denilerek ölümü beklenen ve tarihe gömülmek istenen milletin sarsılmaz bir iman ve inançla yekvücut şekilde yeniden şahlandığı tarih olduğu ifade edildi.

30.08.2021Gündem
Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha Suresi Okunuşu - Fatiha Suresi Türkçe Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fatiha suresi, İslam dini için büyük öneme sahiptir. Kuran-ı Kerim'in ilk suresi olan Fatiha, aynı zamanda başlangıç anlamı taşımaktadır. Halk arasında Elham duası olarak bilinir. Kur’an’ın içerdiği esaslar öz olarak bu surede yer almaktadır. Zira övgü ve yüceltilmeye lâyık bir tek Allah’ın varlığı, onun hâkimiyeti, tek mabut oluşu, kulluğun ancak O’na yapılıp O’ndan yardım isteneceği, bu sûrede özlü bir şekilde ifade edilir. Fatiha Suresi Dinle ve Oku başlıklı yazımız içerisinde Fatiha Suresi anlamı, tefsiri, fazileti ile birlikte Fatiha Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu yer almaktadır. Ayrıca Fatiha Suresi Diyanet meali de okunabilir.

18.08.2021Namaz Sureleri
İstislah (Mesâlih-İ Mürsele) Nedir İstislah Örnekleri

İstislah (Mesâlih-İ Mürsele) Nedir? İstislah Örnekleri

İstislah kelimesi Arapça kökenli bir kelime olup İslam ansiklopedisinde yer almaktadır. Dini bir terim olan bu kelime aynı zamanda mesâlih-i Mürsele olarak da bilinmektedir. İslam fıkıh alanının konusuna girmektedir. İstislah yani mesâlih-i Mürsele nedir, istislah örnekleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

5.08.2021Dini Bilgiler
‘İstiklal zaferimiz Lozan’la tasdik edildi’

‘İstiklal zaferimiz Lozan’la tasdik edildi’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lozan Barış Antlaşması’nın 98’inci yıl dönümü mesajında, “Kahraman milletimizin zaferle taçlandırdığı istiklal mücadelesi, Lozan Barış Antlaşması ile uluslararası alanda da tasdik edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını tazimle anıyorum” dedi.

25.07.2021Gündem
Yeşilçam filmlerinin yönetmeni Mehmet Ekrem Dinler hayatını kaybetti

Yeşilçam filmlerinin yönetmeni Mehmet Ekrem Dinler hayatını kaybetti

Unutulmaz Yeşilçam filmlerinin yönetmeni, aynı zamanda senarist Mehmet Ekrem Dinler, 94 yaşında hayatını kaybetti.

17.07.2021Magazin
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bir tane bile FETÖcü çer çöp bırakmayacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bir tane bile FETÖ'cü çer çöp bırakmayacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz hain darbe girişiminden bugüne kadar 135 bin 916 FETÖ operasyonu ve 312 bin 121 gözaltı yapıldığını belirterek, "Yemin olsun ki bu devletin ve milletin içinde bir tane bile FETÖ'cü çer çöp bırakmayacağız. Ne pahasına olursa olsun bunları son nefesimize kadar takip edeceğiz" dedi.

15.07.2021Gündem
15 Temmuzda sela okurken dövülen müezzin o geceyi anlattı

15 Temmuz'da sela okurken dövülen müezzin o geceyi anlattı

İzmir'de FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında sela okuduğu için darbedilen müezzin Mehmet Kuzgun, o geceyi anlattı. Kuzgun, "Bugün olsa yine kanımın son damlasına kadar vererek, dışarı çıkarım. Sancağımız, bayrağımız ve devletimiz için yaşıyoruz" dedi.

15.07.2021Gündem
Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bu şanlı mücadeleyi önemsizleştiremez

Son dakika... İlk bombanın düştüğü yerde tören... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimse bu şanlı mücadeleyi önemsizleştiremez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı'na katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur'' ifadelerini kullandı.

15.07.2021Gündem
OHAL Komisyonu, darbecilerin mesleğe iade başvurularını reddetti

OHAL Komisyonu, darbecilerin 'mesleğe iade' başvurularını reddetti

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin askeri kanadındaki icracıları olarak gösterilen sözde yurtta sulh konseyinin üyesi eski 13 askerin görevlerine iade başvurusunu reddetti. Başvuranlar arasında Cumhurbaşkanına suikast timinin başındaki eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, darbe toplantılarına katılan eski tuğamiral Ömer Faruk Harmancık ile eski Akıncı Üs komutanı Hakan Evrim de bulunuyor.

13.07.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Ayasofya paylaşımı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan "Ayasofya" paylaşımı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılmasının birinci yılına ilişkin sosyal medyadan paylaşımda bulundu.

10.07.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi Teşkilattan uzaklaşanlar olabilir, onları yeniden davamıza kazandırmalıyız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! 'Teşkilattan uzaklaşanlar olabilir, onları yeniden davamıza kazandırmalıyız'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Diyarbakır Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Diyarbakır anneleri korku duvarlarını yıktılar. Bu kahraman anneleri bugün bizzat ziyaret ederek haklı davalarında yanlarında olduğumuzu göstereceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teşkilattan uzaklaşanlar olabilir. Bize düşen onları gerekirse ayaklarına gidip yeniden davamıza kazandırmaktır" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurmayları bu programın ardından evlat nöbetinde bulunan Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Erdoğan, "PKK’nın, bu HDP’nin tüm bunların evlat diye bir derdi yok." diyen Erdoğan, "Diyarbakır annelerinin bedduası bunları vuracaktır." ifadelerini kullandı.

9.07.2021Gündem
Rüyada Bağırmak Ne Anlama Gelir Rüyada Mutluluktan Ve Sinirden Bağırmak Anlamı

Rüyada Bağırmak Ne Anlama Gelir? Rüyada Mutluluktan Ve Sinirden Bağırmak Anlamı

Rüyalarımız uykunun belirli aşamalarında zihnimizde istemsiz olarak meydana gelen duyumlardır. Bunlar genelde kendi fikirlerimiz, kendi düşüncelerimiz ve duygularımızdır. Rüyaların içeriği tam olarak anlaşılmasa da yorumlar bir yol göstericidir. İşte, tüm detaylar.

8.07.2021Mahmure
Namazın Sünnetleri Nelerdir Ve Kaç Tanedir

Namazın Sünnetleri Nelerdir Ve Kaç Tanedir?

İslam dinine göre günde 5 vakit olmak üzere kılınması farz olan namaz ibadeti vardır. Kadın erkek tüm Müslümanlar için mecbur olan bu ibadet çok önemlidir. Kuran'ı Kerim'de namazın önemine birçok kez işaret edilmektedir. Müslümanın ilk sorguya çekileceği konunun namaz olduğu belirtilmektedir. Hz. Muhammed ise pek çok hadisinde namazın asla terk edilmemesi gereken bir ibadet olduğunu vurgulamaktadır. İslamiyet'te namaz, dinin direği kabul edilmektedir. Namaz, başlı başına derin ve geniş bir konudur. Her Müslümanın namaz konusunu bilmesi ve eda etmesi gerekmektedir. İşte namazın sünnetleri, namazın sünnetlerinin kaç tane olduğu detayları ile derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Küsuf Namazı Nedir, Nasıl Ve Ne Zaman Kılınır Küsuf Namazı Anlamı, Hükmü Ve Rekatları

Küsuf Namazı Nedir, Nasıl Ve Ne Zaman Kılınır? Küsuf Namazı Anlamı, Hükmü Ve Rekatları

İslam dininde güneş ve ay tutulmaları Allah’ın sonsuz güç ve kudrete sahip olduğunun göstergesi sayılmaktadır. Güneç ve ay tutulmaları esnasında topluca cemaat yapılarak kılınan namazlara küsuf ve hüsuf namazları adı verilmektedir. Güneş tutulması esnasında kılınan küsuf namazının ne olduğu özellikleri nasıl ve ne zaman kılınması gerektiği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Kamet Nedir, Ne Zaman Ve Nasıl Getirilir Kamet Sözleri Okunuşu Ve Anlamları

Kamet Nedir, Ne Zaman Ve Nasıl Getirilir? Kamet Sözleri Okunuşu Ve Anlamları

Kamet kelimesi dilimizde oldukça fazla kullanılmaktadır. Arapça dilinden Türkçeye geçerek kökenini Arapça oluşturmaktadır. Kelimenin anlamı İslamiyet ansiklopedisinde yer almaktadır. Sözlük anlamı olarak anlamlar arasında insanda boy ifadesine karşılık gelmektedir. Kamet nedir, ne zaman ve nasıl getirilir, kamet sözlerinin okunuşları anlamlarıyla birlikte tüm detayları derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
İstikbal-İ Kıble Nedir Namazın Farzlarından İstikbali Kıble Anlamı

İstikbal-İ Kıble Nedir? Namazın Farzlarından İstikbali Kıble Anlamı

Dünya üzerinde yüzlerce milyon Müslüman insan yaşamaktadır. Bu Müslümanların hepsi farklı coğrafyalarda yaşamlarını sürdürmektedirler. İslam çatısı altında bulunan Müslümanların bazı müşterek değerleri vardır. Mekke'de bulunan Kabe işte böyle bir değerdir. İstikbal-i kıble kavramı İslami bir kavram olup tam olarak ne anlama geldiği zaman zaman kafalarda soru işareti olarak belirmektedir. İşte istikbal-i kıble nedir, farz namazlarında manası nedir ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Hutbe Nedir Hutbenin Rüknü, Şartları, Sünnetleri Ve Mekruhları Nelerdir

Hutbe Nedir? Hutbenin Rüknü, Şartları, Sünnetleri Ve Mekruhları Nelerdir?

İslamiyet'te ibadetlerden biri de namazdır. Namaz aynı zamanda İslam'ın şartlarındandır. Allah tüm müminlere namazı emretmiştir. Farz olan namaz günde beş defa kılınır. Günün değişik vakitlerinde kılınan bu namazlar sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazıdır. Hz. Muhammed de örnek bir Müslüman olarak farz namazının yanında sayısız nafile namazlar kılmıştır. Allah'ın emri olan namazı kılmak, namaz iyi öğrenmek her Müslümanın görevidir. İşte namazda hutbe, hutbenin şartları, sünnetleri ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Hüsuf Namazı Nedir Ve Nasıl Kılınır Hüsuf Namazı Kaç Rekattır Ve Niçin Kılınır

Hüsuf Namazı Nedir Ve Nasıl Kılınır? Hüsuf Namazı Kaç Rekattır Ve Niçin Kılınır

Küsûf ve Hüsûf Namazları, güneş ve ay tutulması esnasında kılınan namazlar olarak bilinmektedir. Ay tutulmasına hüsuf denirken güneş tutulmasına ise kusuf denilmektedir. Ay tutulması gerçekleştiği zaman bitene kadar namaz kılınması gerekmektedir. Hüsuf namazı nedir ve nasıl kılınır? Hüsuf namazı kaç rekattır ve niçin kılınır? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

6.07.2021Namaz Rehberi
Ezan Nedir, Neden Ve Nasıl Okunur Ezan Sözleri Ve Anlamları

Ezan Nedir, Neden Ve Nasıl Okunur? Ezan Sözleri Ve Anlamları

Ezan kelime manası olarak çağırmak ve ilan etmek demektir. Ezan farz namazların vaktinin girdiğini ilan etmek amacıyla belirli sözlerle okunan bir çağrı yöntemidir. Ezan nedir ve ezan nasıl okunur? Ezanın manası ve ezan sözlerinin anlamları hakkındaki tüm detayları sizler için derledik. Ezanın İslami açıdan anlamını ve sözlerinin önemini detayları ile derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Cemaatle Namaz Nasıl Kılınır Ve Niyet Edilir Cemaatle Namaz Nerelerde Kılınır Ve Sadece Camide Mi Kılınabilir

Cemaatle Namaz Nasıl Kılınır Ve Niyet Edilir? Cemaatle Namaz Nerelerde Kılınır Ve Sadece Camide Mi Kılınabilir

İslamiyet'te namaz çok önemli bir konudur. Her Müslüman'ın üzerine farz olan namaz, dinin direği olarak tanımlanmıştır. Kuran, namaz kılan ve namaz ibadetine devam eden kişileri cennet ile müjdelemiştir. Namaz, kulun Allah'a teslimiyeti, yalvarışı ve yakarışıdır. Günün belirli vakitlerinde olmak üzere günde 5 kez Allah'ın huzuruna çıkan Müslümanın en güzel ibadetidir. Namaz, çok geniş ir konudur. İşte ilgiyle okuyacağınız cemaatle namaz nasıl kılınır, namaza nasıl niyet edilir, cemaatle namaz nerelerde kılınır gibi ve konu hakkında bilgileri sizler için derledik.

4.07.2021Namaz Rehberi
Cemaatle Namaz Kılmanın Hükmü Nedir Cemaatle Namaz Kılmanın Faydaları, Fazileti, Önemi Ve Şartları

Cemaatle Namaz Kılmanın Hükmü Nedir? Cemaatle Namaz Kılmanın Faydaları, Fazileti, Önemi Ve Şartları

İslam dini, birlik ve beraberliğe çok önem verir. Bu nedenle de günde beş vakit namazın cemaat ile birlikte kılınması, senede iki kez olan bayram namazlarının toplu bir şekilde kılınması, haftada bir cuma namazının ve müminlerin birbirlerinden haberdar olmalarına, birbirleri ile kaynaşmalarına, görüşüp kaynaşmalarına vesile olmak gibi bir görev üstlenir. Cemaatle namaz kılmanın hükmü nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.07.2021Namaz Rehberi
İrem Derici müziğin sesini açtı, Lerzan Mutlu çıldırdı

İrem Derici müziğin sesini açtı, Lerzan Mutlu çıldırdı!

İrem Derici, evde müziğin sesini fazla açınca komşusu Lerzan Mutlu'dan uyarı gecikmedi.

1.07.2021Magazin
Sabah namazı farzında hangi sureler ve dualar okunur

Sabah namazı farzında hangi sureler ve dualar okunur?

Namaz, biz Müslümanlara farz olarak kılınan ve gün içinde 5 ayrı vakitte kılınan bir ibadettir. 5 ayrı vakitte kılınması ezan zamanları ile ayrılır. Yani her ezandan sonra o vaktin namazı kılınır. Sabah namazı günün ilk vakit namazıdır. Sabah namazı sünnet ve farz olarak iki selamda kılınır. Sabah namazı farzında hangi sureler okunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.06.2021Namaz Rehberi
İkindi namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır

İkindi namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır?

İkindi namazı kılınması farz olan beş vakit namazdan birisidir. İkindi namazı, ikindi ezanının okunmasıyla birlikte camide yahut belirli bir ortamda cemaatle kılınabilen bir namaz olup bu namaz toplamda sekiz rekat şeklinde kılınan bir namazdır. Sizin için İkindi namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır sorusunun yanıtlarını detayları ile derledik.

14.06.2021Namaz Rehberi

Yazar Sonuçları

Bedava peynir kapanda olur

Hükümetin, sosyal medya alanında yeni düzenleme yapmak için başlattığı çalışma oldukça kafa karıştıran zor bir süreçte ilerliyor.

3.10.2021

Nöbetçi doktor

Geceleri hep geç yattığım için sabahları dokuzdan önce kalkamam ve erkenden kalkıp da güneşin doğuşunu izleyenlere hep imrenirim.

28.08.2021

Zafer haftası

Malazgirt’ten Kocatepe’ye uzanan şanlı bir tarih.

25.08.2021

‘Prof. Dr’ değil ‘Prov. Dr.’ Mithat Sancar

HDP, kapatılan diğer partileri gibi; PKK terör örgütü elebaşının talimatıyla kurulmuş, yapılanmış, politikalarını terör örgütünün talimatlarına göre şekillendirmiş ve onların sözcülüğünden öteye gitmeyen bir partidir.

2.08.2021

Aziz Nesin’in, Cem Yılmaz’ın ülkesi neden artık gülmüyor

1) Öyle bir çağdayız ki artık duygusal planlama yapmak mümkün değil...

31.07.2021