MENÜ

Ezan

Ezan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ezan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.082 Ezan haberi bulunmuştur.

Ezan Haberleri

Ezan duası nedir Diyanet Ezan duası anlamı, Ezan duası Arapça ve Türkçe okunuşu

Ezan duası nedir? Diyanet Ezan duası anlamı, Ezan duası Arapça ve Türkçe okunuşu

Ezan okunduktan sonra okunan dua, İslam alimleri tarafından sünnet olarak belirtilmiştir. Allah'ın büyüklüğünü dile getirmek için ezandan sonra okunan dua, hayırlara vesile olmada şefaatçi olmaktadır. Peki, Ezan duası nedir? Diyanet Ezan duası anlamı nedir? İşte, Ezan duasının Arapça ve Türkçe okunuşu..

8.07.2020Dualar
Ağrıda maske takmak zorunlu hale getirildi

Ağrı'da maske takmak zorunlu hale getirildi

AĞRI Valisi Osman Varol başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde maske takılmasını zorunlu hale getirdi. Kurul ayrıca kalabalık ve yüksek risk taşıyan ortamlar ile kuruluşlarda ulaşılabilir alanlarda dezenfektan bulundurulmasına da karar verdi. Asker uğurlaması, asker eğlencesi ve konvoy gibi her türlü etkinliğin yasaklandığını da karara bağlayan kurul, kına gecesi, gelin alma gibi etkinliklerin de kısıtlanmasını kararlaştırdı.

7.07.2020Gündem
Valilik duyurdu: Ağrıda maske takmak zorunlu hale geldi

Valilik duyurdu: Ağrı'da maske takmak zorunlu hale geldi

Ağrı Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında il genelinde maske takma zorunluluğu getirildiğini, salgın kurallarına aykırı şekildeki asker uğurlaması, asker eğlencesi ve konvoy gibi her türlü etkinliğin yasaklandığını bildirdi.

6.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya ithamları egemenlik haklarımıza saldırı amacı taşıyor

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya ithamları egemenlik haklarımıza saldırı amacı taşıyor

Şişli'de Levent Camii Temel Atma Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'daki patlamayla ilgili "Tüm bakanlıklarımız kurumlarımız yoğun bir çalışma içindedir ve şu anda kontrol altına alınmıştır. Can kaybının daha fazla artmamasını umuyoruz." açıklamasında bulundu. Erdoğan, Levent'te temeli atılan caminin isminin 'Barbaros Hayrettin Paşa Camii' olacağını da ilk kez temel temel atma töreninde duyurmuş oldu. Cumhurbaşkanı törende Ayasofya ile ilgili de çok net mesajlar verdi.

3.07.2020Gündem
Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır soruları araştırılan konular arasında yerini aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından vakit namazlarının ne zaman kılınacağı yayınlanıyor. Müslümanlar bu saatlere göre sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazlarını kılıyorlar. Cuma namazı da her hafta bu mübarek günün gelmesi ile beraber kılınıyor. İşte öğle vaktinde kılınan cuma namazının kılınışı ile ilgili bilgiler…

3.07.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazının kılınışı araştırılan konular arasında yerini aldı. Birlik ve beraberliğin arttığı, gönül bağlarının kuvvetlendiği önemli gün, bu hafta da büyük bir heyecanla karşılandı. Müslümanlar her hafta mübarek günün gelmesi ile beraber cemaat ile beraber cuma namazını kılıyorlar. Peki cuma namazı kaç rekattır, nasıl alınır? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre namazın kılınışı…

26.06.2020Gündem
Anadoludaki ilk Türk camisi kalkınma ajansları desteğiyle restore edilecek

Anadolu'daki ilk Türk camisi kalkınma ajansları desteğiyle restore edilecek

Ani Harabeleri olarak bilinen yerde inşa edilen Anadolu'nun ilk Türk camisinin restorasyon projesi için Türkiye genelinde bölgesel bazda faaliyet yürüten 26 kalkınma ajansı maddi destek verecek.

23.06.2020Keyif
Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)in Hayatı, Sözleri ve Sünnetleri

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in Hayatı, Sözleri ve Sünnetleri

Kainatın efendisi peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hayatı ve sözleri internette en çok araştırılanlar arasında yer almaktadır. Gerek yaşayışı ile gerekse de hayatı ile insanlığın efendisi olan sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hayatına dair bilgiler İslam kaynaklarında yer almaktadır. Peki Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in hayatı, sözleri ve sünnetleri nelerdir? İşte Peygamber Efendimiz'in hayatına dair tüm bilgiler.

22.06.2020Ramazan Özel
Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır Cuma namazının kılınışı nasıldır

Cuma namazı kaç rekattır, nasıl kılınır? Cuma namazının kılınışı nasıldır?

Cuma namazı her hafta bu mübarek günün gelmesinin ardından cemaat ile beraber kılınıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında ara verilen cemaat ile kılınan namaz belirli camilerde alınan önlemlerle tekrar başladı. Cuma namazının farzı iki rekâttır. Bunun yanında farzdan önce dört rekât, farzdan sonra dört rekât olmak üzere sekiz rekât da sünneti vardır. İşte cuma namazının kılınışı..

19.06.2020Gündem
Son dakika... MHP lideri Bahçeliden Ayasofya açıklaması

Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Ayasofya açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "MHP'nin görüşü çok nettir. Ayasofya Camisi, Müslüman gönüllerle buluşmalı, kapısı ibadete mutlaka açılmalıdır" dedi.

14.06.2020Gündem
Yunanistan kurusıkı atıyor

Yunanistan kurusıkı atıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Libya’nın deniz yetki alanlarındaki konumundan Türkiye’nin taviz vermeyeceğini belirterek, bundan Yunanistan’ın rahatsız olduğunu söyledi. Erdoğan, “Yunanistan boş durmuyor, kurusıkı atıyor. Türkiye’ye bu tür laf atılır mı? Sen kimle dalga geçiyorsun. Biraz kendine çeki düzen ver. Haddini bilmezsen Türkiye’nin yapacağı şey bellidir” dedi. Erdoğan, dün gece TRT kanallarının ortak yayında özetle şunları söyledi:

9.06.2020Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kutsal bir emanettir, Ayasofya’dan ezan sesi yükselecektir’

MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Kutsal bir emanettir, Ayasofya’dan ezan sesi yükselecektir’

MHP Lideri Bahçeli, Ayasofya’nın Müslüman Türk milletinin fetih camisi olduğunu belirterek, “Herkes hesabını buna göre yapmalıdır. Ayasofya’dan çan sesi değil, Allah’ın izniyle ezan sesi yükselecektir” dedi.

9.06.2020Gündem
Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeliden Ayasofya açıklaması

Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli'den 'Ayasofya' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunan Bakan'ın tehditvari açıklamalarına sert tepki gösterirken, Ayasofya'nın cami olması ile ilgili yapılacak çalışmalara destek verdi. Bahçeli, "Ayasofya'dan çan sesi değil, Allah'ın izni ile ezan sesi yükselecektir" dedi.

8.06.2020Haber
Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeliden Ayasofya açıklaması

Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli'den 'Ayasofya' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunan Bakan'ın tehditvari açıklamalarına sert tepki gösterirken, Ayasofya'nın cami olması ile ilgili yapılacak çalışmalara destek verdi. Bahçeli, "Ayasofya'dan çan sesi değil, Allah'ın izni ile ezan sesi yükselecektir" dedi.

8.06.2020Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazının nasıl kılındığı bu mübarek günün gelmesi ile beraber araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamınca camilerde cemaat ile namaz kılmaya ara verilmesinin ardından Müslümanlar heyecanla Cuma namazının kılınacağı tarihi beklemeye başlamışlardır. 29 Mayıs’ta belirli camilerde namaz kılınmaya başlandı. İşte öğle ezanının okunmasının ardından kılınan cuma namazı ile ilgili detaylar…

5.06.2020Gündem
Diyanet’ten ‘Çav Bella’ önlemi

Diyanet’ten ‘Çav Bella’ önlemi

İzmir’de kimliği belirsiz kişilerce cami hoparlörlerinden “Çav Bella” marşının çalınmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı 81 ile genelge yolladı.

4.06.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Toplantı koronavirüs sürecinin ardından normalleşme günlerinde yapılan ilk yüz yüze ve Genel Merkezde gerçekleşen MYK toplantısı oldu. AK Parti Sözcüsü Çelik, ''Aile kavramını kim, hangi şekilde ve hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır." dedi. Çelik ayrıca, ''(CHP'nin iddiaları)Bu arkadaşlarla birisi kafa buluyor herhalde. Kimden böyle bir bilgi alıyorlar? Ben CHP'ye dönük darbe eleştirisi yüzünden AK Parti'de eleştirilmişim. İlkokul düzeyinde siyasi okur yazarlık bile ne dediğimin ne manaya geldiğini anlar. Birincisi ya bunları uyduruyorlar.'' dedi.

3.06.2020Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Barış Çakanın ailesine taziye ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Barış Çakan'ın ailesine taziye ziyareti

DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş, ezan okunurken yüksek sesle müzik dinledikleri için uyarılan 3 kişi tarafından öldürülen Barış Çakan'ın (20) ailesini ziyaret etti. Erbaş, "Onun hakikaten inançlı olması, evden abdestini alarak çıkmış olması, bunlar bizim bir nebze de olsa yüreğimize su serpiyor. Evladımız inşallah şehittir" dedi.

3.06.2020Haber
Diyanet İşleri Başkanından Barış Çakanın ailesine taziye ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı'ndan Barış Çakan'ın ailesine taziye ziyareti

DİYANET İşleri Başkanı Ali Erbaş, ezan okunurken yüksek sesle müzik dinledikleri için uyarılan 3 kişi tarafından öldürülen Barış Çakan'ın (20) ailesini ziyaret etti. Erbaş, 'Onun hakikaten inançlı olması, evden abdestini alarak çıkmış olması, bunlar bizim bir nebze de olsa yüreğimize su serpiyor. Evladımız inşallah şehittir' dedi.

3.06.2020Gündem
Tepki çeken görüntü Tarihi sütun önce musalla taşı, sonra avlu duvarı oldu

Tepki çeken görüntü! Tarihi sütun önce musalla taşı, sonra avlu duvarı oldu

BOLU’da, İzzet Baysal Caddesi’ndeki, 1970'li yıllarda yeniden inşa edilen Aslahaddin Camisi’nin avlusunun çevreleyen duvarı, Roma döneminden kaldığı tahmin edilen sütunun üzerine yapıldı. Mahallenin yaşlıları eskiden tarihi sütunun musalla taşı olarak da kullanıldığını söyledi.

3.06.2020Haber
Boluda tepki çeken görüntü Bahçe duvarında kullanmışlar...

Bolu'da tepki çeken görüntü! Bahçe duvarında kullanmışlar...

BOLU’da, İzzet Baysal Caddesi’ndeki, 1970'li yıllarda yeniden inşa edilen Aslahaddin Camisi’nin avlusunun çevreleyen duvarı, Roma döneminden kaldığı tahmin edilen sütunun üzerine yapıldı. Mahallenin yaşlıları eskiden tarihi sütunun musalla taşı olarak da kullanıldığını söyledi.

3.06.2020Gündem
Kürtçe müzik hiçbir ifadede yok

Kürtçe müzik hiçbir ifadede yok

Ankara’da Barış Çakan’ın öldürüldüğü kavgayla ilgili şüpheli ve müşteki ifadeleri ortaya çıktı. İfadelerin hiçbirinde iddialarda geçen Kürtçe müzikten bahsedilmiyor.

3.06.2020Gündem
İfadeleri ortaya çıktı Barış Çakan kavgayı ayırmak isterken hayatını kaybetmiş

İfadeleri ortaya çıktı! Barış Çakan kavgayı ayırmak isterken hayatını kaybetmiş

Ankara'da Barış Çakan'ın (20) ezan okunurken yüksek sesle müzik dinleyen grubu uyarması sonucu çıkan kavgada hayatını kaybetmesiyle ilgili soruşturmada tutuklanan 3 kişinin ifadesi ortaya çıktı. Şüpheliler araçta yüksek sesle müzik dinlediklerini, Barış Çakan'ın arkadaşı B.A.'nın kendilerini uyarması sonucu kavganın başladığını söyledi. Ö.K.Y., Barış Çakan'ın önce kavgayı ayırmak için araya girdiğini belirtti.

2.06.2020Gündem
Ankara cinayetinin nedeni: ‘Kürtçe müzik değil yüksek ses kavgası’

Ankara cinayetinin nedeni: ‘Kürtçe müzik değil yüksek ses kavgası’

Ankara’da 20 yaşındaki Barış Çakan, arabada müzik dinleyen 3 kişiyle kavga edince bıçaklanarak öldürüldü. Cinayet sosyal medyada, ‘Kürtçe müzik dinleyen genç öldürüldü’ diye yayıldı. Ankara Valiliği ‘insanların asılsız iddialarla tahrik edildiğini, cinayetin Kürtçe müzikten değil, ezan okunurken arabada yüksek sesle müzik dinlenmesi sonucu çıkan kavgada işlendiğini’ açıkladı.

2.06.2020Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelikten Barış Çakan açıklaması

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'Barış Çakan' açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Barış Çakan kardeşimizin hayatını kaybetmesinden çok büyük üzüntü duyduk. Ona hunharca saldıranlar kadar, olayı ırkçı bir istismar haline getirmeye çalışanları da lanetliyoruz" dedi.

1.06.2020Gündem
İletişim Başkanı Altun’dan ’Barış Çakan’ açıklaması

İletişim Başkanı Altun’dan ’Barış Çakan’ açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ankara’da hafta sonu ezan okunduğu sırada yüksek sesle müzik dinleyen bir grubu uyaran Barış Çakan isimli genç yavrumuzun çıkan tartışmada hayatını kaybetmesi hepimizi derinden yaralamıştır. Yaşanan elim hadise tüm boyutlarıyla incelenmiş ve gerekli adli süreç başlatılmıştır" dedi.

1.06.2020Gündem
Ankarada yüksek sesle müzik dinleme kavgası

Ankara'da yüksek sesle müzik dinleme kavgası

ANKARA'nın Etimesgut ilçesinde, Barış Çakan (20) ezan okunduğu sırada araçta yüksek sesle müzik dinleyen grubu uyarması sonucu çıkan kavgada, bıçaklanarak öldürüldü. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

1.06.2020Haber
Ankarada bıçaklanarak öldürülen gencin babası Nihat Çakan olayı anlattı

Ankara'da bıçaklanarak öldürülen gencin babası Nihat Çakan olayı anlattı

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde ezan okunduğu sırada arkadaşının yüksek sesle müzik dinledikleri için uyardığı 3 kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan'ın babası Nihat Çakan, olayı anlattı: Bunlar dışardayken, aracın içerisinde 3 kişi müzik dinliyormuş, o esnada da ezan okunuyormuş. Oğlumun arkadaşı, 'Ezan okunuyor şunun sesini biraz kısın, ezan bitsin' diyor. Karşı taraf da diyor ki 'Sen bana İslamiyeti mi öğreteceksin?..' Kavga ediyorlar, arkadaşı kaçıyor, bizim çocuk ellerinde kalıyor. 3 kişi birden buna saldırıyorlar.

1.06.2020Gündem
İşkence ve Kürtçe müzik cinayeti iddiası... İçişleri Bakanlığı Sözcüsü: Millet düşmanlarını tek tek düzeltelim

'İşkence' ve 'Kürtçe müzik cinayeti' iddiası... İçişleri Bakanlığı Sözcüsü: Millet düşmanlarını tek tek düzeltelim!

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında ‘Hafta sonu şehit olan polis ve askerlerimize başşağlığı dileyemeyenlerin garip bir şekilde polis katiliyle ilgili ortaya attıkları tartışmaları şiddetle reddediyoruz’ dedi.

1.06.2020Gündem
4 bin yıllık Harput ziyaretçilerine kavuşmayı bekliyor

4 bin yıllık 'Harput' ziyaretçilerine kavuşmayı bekliyor

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne giren 4 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Elazığ’ın simgesi, medeniyetler beşiği Harput Mahallesi'ne, korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle konulan ziyaretçi kısıtlaması 65 gündür sürüyor. Camilerden 5 vakit ezan sesinin yükseldiği ancak tarihi mekanlar ile türbelerin öksüz kaldığı mahallenin yeni normalleşme sürecinde belirli tedbirler kapsamında ziyarete açılmasının planlandığı öğrenildi.

1.06.2020Seyahat
Merkezi ezan sisteminde aç-kapa önlemi

Merkezi ezan sisteminde 'aç-kapa' önlemi

İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinin sabote edilerek müzik yayını yapılması üzerine yurt genelinde tedbir amacıyla merkezi ezan sistemleri hakkında düzenleme yapıldı. Benzer provakatif eylemlerin önüne geçilmesi amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı 81 İl Müftülüğü'ne yazı gönderdi. Başkanlık gönderdiği yazıda, merkezi ezan sisteminden istifade eden cami ve mescitlerdeki alıcı cihazların veya amfilerin elektrik bağlantılarının ezan ve saladan 5 (beş) dakika önce aktive edilmesi ezan ve salanın bitiminde kapatılması talimatını verdi. Zaman ayarlı teknik araç ve gereçlerden de istifade edilebileceği vurgulanan yazıda, sistemin açık olduğu süre içerisinde herhangi bir sabotaj girişimine karşı din görevlilerinin daha hassas ve dikkatli olmaları istendi. Başkanlığın gönderdiği yazının ardından Antalya Müftülüğü, kentteki tüm camilerin merkezi ezan sisteminde güçlendirme çalışması yaptı. Yeni uygulama ile imamlar veya cami görevlileri merkezi ezan sistemini aktif edip, ezan okunduktan sonra da kapatarak sabotaj girişimine karşı önlem aldı. Muratpaşa Camii'nde okunan ezan, merkezi sistemi aracılığıyla kentteki tüm camilerdeki alıcı cihazlardan duyuruldu. Tüm camilerdeki imam ya da din görevlileri ezan okunmadan önce merkezi cihazı aktif hale getirip, ezanın ardından kapalı konumda bekletti.

30.05.2020Haber
Merkezi ezan sisteminde yeni önlem

Merkezi ezan sisteminde yeni önlem

İzmir'de, bazı camilerin hoparlöründen müzik yayını yapılması üzerine tedbir amacıyla merkezi ezan sistemine getirilen düzenleme kapsamında Antalya'da, 5 dakika önce açılan sistem, imamın ezan okumasının ardından kapatılarak, sabotaj girişimlerinin engellenmesi hedefleniyor.

30.05.2020Gündem
Baraj gölündeki minareye sandalla ziyaret

Baraj gölündeki minareye sandalla ziyaret

Artvin'in Borçka ilçesinde, 15 yıl önce inşa edilen Muratlı Barajı'nın suları altında kalan Karşıköy'den geriye, kısmen görünen minare ile çay fabrikasının bacası kaldı. 56 metre uzunluğunda olan ve 35 metresi su altında kalan minareye, baraj gölüne açıldıkları sandalla ulaşanlar, eski günleri yad edip, fotoğraf çekiyor. Köy halkı, göldeki minare ve cami bacasının olduğu alanın turizme kazandırılmasını istiyor.

29.05.2020Seyahat
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan cuma namazı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cuma namazı açıklaması

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ara verilen cemaatle ibadete, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Fatih Camisi'nde kıldıracağı cuma namazıyla başlanacak. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Belki önümüzdeki, belki daha sonraki haftalarda Sultan Ahmet Camimizin avlusunda, meydanında cuma namazı kılacağız." açıklamasında bulundu.

28.05.2020Gündem
İzmir’de büyük tepki çekmişti 30 kişilik özel ekip arayacak

İzmir’de büyük tepki çekmişti! 30 kişilik özel ekip arayacak

İZMİR'de, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce camilerin merkezi sistemine girilerek müzik yayını yapılmasının ardından başlatılan soruşturma devam ediyor. İzmir Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan 30 kişilik özel ekip, şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

24.05.2020Gündem
Ezan sistemini tasarlayan mühendis; Her ezandan sonra şifre değişsin

Ezan sistemini tasarlayan mühendis; Her ezandan sonra şifre değişsin

Türkiye'de merkezi ezan sisteminin şifresini tasarlayan Elektronik Mühendisi Vahap Ünalan, her ezandan sonra sistemdeki şifrenin değiştirilmesi ve havaya yapılan yayınlara son verilmesi gerektiğini söyledi. İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce şarkı çalınmasını değerlendiren Türkiye?de merkezi ezan sisteminin şifre sistemini tasarlayan Elektronik Mühendisi Vahap Ünalan, sistemin 28 yıl önce kurulduğunu ve çok eski olduğunu aktardı.

23.05.2020Haber
Kılıçdaroğlu muhtarlara konuştu: Kutuplaşmaya ihtiyacımız yok, oturup konuşalım

Kılıçdaroğlu muhtarlara konuştu: Kutuplaşmaya ihtiyacımız yok, oturup konuşalım

Muhtarlarla videokonferans yoluyla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Siyasette kavga kadar yanlış bir şey yoktur. Eleştiri olabilir. Pandemi sürecinde, ondan önceki süreçte, en son açıkladığım 16 madde... Hiçbir eleştiri getirmedim. Birbirimizi dinleyelim” dedi.

23.05.2020Gündem
Ülkemize faydalı her teklife açığız

Ülkemize faydalı her teklife açığız

AK Parti’nin il, belediye, gençlik kolları ve il genel meclisi başkanlarıyla videokonferans düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Ülkemize faydalı olacak her teklife açığız. Ama CHP Genel Başkanı’nın ‘buhrandan çıkış’ diye dillendirdiği hususların hiçbiri de sadra şifa olacak bir teşhis veya teklif içermiyor” dedi. Erdoğan, salgınla ilgili teyakkuzu sürdüreceklerini de belirtti.

23.05.2020Gündem
İftar saatleri Ramazan İmsakiyesi: İftar vakti ezan ne zaman okunacak İstanbul, Ankara, İzmir tüm illerin iftar vakitleri

İftar saatleri Ramazan İmsakiyesi: İftar vakti ezan ne zaman okunacak? İstanbul, Ankara, İzmir tüm illerin iftar vakitleri

İftar saatleri ve il il iftar vakitleri 2020 Ramazan İmsakiyesi üzerinden belli oldu. İstanbul, Ankara İzmir, Bursa, Gaziantep, Adana ve tüm illerin iftar saatleri, iftar vaktinin yaklaşmasıyla beraber araştırmalarda yer almaya başladı. On bir ayın sultanı Ramazan ayının son gününe doğru gelinirken, 81 ilin ezanı saatleri Diyanet'in yayınladığı Ramazan İmsakiyesi takvimi üzerinden öğreniliyor. Peki, iftar saat kaçta, ezan ne zaman kaçta okunacak? İftar saatine ne kadar kaldı? İşte, 22 Mayıs il il iftar saatleri ve 2020 Diyanet Ramazan İmsakiyesi'ne göre il il iftar vakitleri bilgisi...

23.05.2020Gündem
Sahur saat kaçta Sahur vakti ezan ne zaman okunacak 23 Mayıs İstanbul Ankara İzmir ve tüm illerin sahur imsak vakitleri

Sahur saat kaçta? Sahur vakti ezan ne zaman okunacak? 23 Mayıs İstanbul Ankara İzmir ve tüm illerin sahur imsak vakitleri

Sahur saatleri, İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerde Diyanet Ramazan İmsakiyesi üzerinden araştırılıyor. 24 Nisan'da başlayan mübarek Ramazan ayı, yarın tutulacak son oruçla uğurlanacak. On bir ayın sultanı Ramazan biterken son sahuru yapacak olan vatandaşlar, sahur ve imsak vakitlerini yaşadıkları ili seçerek sorgulayacaklar. Bu kapsamda, Ramazan'da en fazla yoğunlaşılan konulardan olan 'Sahur saat kaçta, ezan ne zaman okunacak? soruları il il imsak vakitleri takviminden yanıt buluyor. Peki, son sahura ne zaman kalkılacak, ezan kaçta okunacak? İşte, Ramazan İmsakiyesi'ne göre Edirne, Bursa, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Erzurum, Trabzon ve tüm illerin sahur saatleri ve 23 Mayıs sahur vakitleri.

22.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kabine değişikliği ne oluyor?

Meclis Başkanlığı seçiminden sonra gözler kabineye çevrilecek. Ankara kulislerinde kabine değişikliği için iki tarih konuşuluyor.

7.07.2020

Hukukun katli (2)

1960 ihtilaliyle sadece o günkü DP iktidarı değil, topyekûn bir milletin onuru, umudu ve iradesi alaşağı edilmiştir.

27.06.2020

Hukukun ve demokrasinin cinneti!

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu, Meclis kürsüsünden tek kelime ile hezeyan kustu! Bir hukuk ve üstelik anayasa hukuku profesörü olan İbrahim Kaboğlu, hukuku ve demokrasiyi adeta katlederek “Topkapı Sarayı da müze olarak korunmalı, Ayasofya da müze olarak korunmalı hatta Sultanahmet de müze olmalı. Çünkü bunlar artık bizim kendi şeyimiz değil” dedi.

15.06.2020

Papa ziyareti sırasında çıkan bir Ayasofya yazısı

Dışişleri Bakanlığı önceki gün bir açıklama yaptı...

13.06.2020

Ayasofya konusu ciddi

AK Parti MYK toplantısında Ayasofya’nın cami olarak yeniden ibadete açılması konusu gündeme gelince, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması konusunda bir çalışma yapın, getirin” diye talimat verdiğini paylaşmıştım. Ayasofya konusu çok önemli olduğu için süreci takip etmeye çalışıyorum. Henüz bir süreç başlamış değil. Ancak edindiğim izlenim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması konusunda ciddi olduğu yönünde.

8.06.2020

Güvercin’in inanç olduğu şehir ‘Mardin’

“Bir bahane bul uğra gönlüme… Ne bileyim “Birine bakıp çıkacaktım” de, “Kalbimin anahtarını unuttum, onu alabilir miyim?” de… Ya bahane değil mi, gel işte.!! (Murathan Mungan)

4.06.2020

‘Barış’ adını kullanan yalancılar

Terör örgütü PKK’nın siyasi sözcülüğünü yapan HDP’liler, “demokrasi, hukuk, insan hakları” yanında en çok “barış” kelimesini kullanırlar. Bunu yaparken de PKK’nın terörist eylemlerine sessiz kalır, terörle mücadele eden güvenlik güçlerini her ortamda “savaş yürütmekle” suçlarlar.

3.06.2020

Soylu: ‘Toplumun sinir uçlarını hedef alıyorlar’

Bizi bir kez daha aynı tuzağa düşürmeye çalışıyorlar.

3.06.2020

Ayasofya ibadete açılabilir mi?

Ne zaman İstanbul’un fethi ve hele Ayasofya söz konusu edilse, içeride ve dışarıda birileri hop oturup hop kalkar. Sadece bize özgü olan zehirli damara göre “Zulüm 1453’te başladı!”

1.06.2020

Zakkumlu bir sokaktan müzikli bayram kutlaması

Üzerine zakkumlar yıkılan bu sokak, İzmir’in Gümüldür’ündeki 66 Evler’de dün çekildi.

23.05.2020